Akrostal Sp. z o.o.

Opinie o Akrostal Sp. z o.o.

kandydatka

Byłam - co prawda w zeszłym roku - na rozmowie kwalifikacyjnej. II etap. Pani z HRu - bardzo sympatyczna, kilka testów, szukanie błędów, układanie klocków 3D na komputerze. Problem zaczął się później, kiedy od razu miałam mieć rozmowę z szefem. Schodząc na dół zobaczyłam przerażonych pracowników siedzących przy biurkach. Następnie musiałam czekać ponad pół godziny na szefa, aż łaskawie się pojawi. I patrząc na moje CV i wiedząc, że jestem niemieckojęzyczna (w CV nie miałam infomacji odnośnie angielskiego - nie umiem tego języka, aplikowałam na ofertę z niemieckim) zaczął wypytywać mnie po angielsku twierdząc, że on nie umie niemieckiego i chce rozmawiać po angielsku. Kiedy powiedziałam, że nikt mnie o tym nie informował (Pani z HR mówiła o rozmowie po polsku) kazał mi wyjść. Jeśli szef ma takie podejście do kandydatów to szczerze współczuje pracownikom.

@kandydatka

Szanowna Pani, Dziękujemy za Pani opinię. Niestety musimy ją trochę sprostować ponieważ tylko jeden raz wydarzyła się taka sytuacja. Nieprawdą jest, że w Pani CV nie było informacji na temat znajomości języka angielskiego. Wręcz przeciwnie, oceniła Pani znajomość tego języka na poziomie dobrym - B2. Pracodawca ma prawo zweryfikować informacje zawarte w CV, w tym poziom każdego z języków podanych przez kandydata. Przykro nam, że wydarzyła się taka sytuacja, jednak nie miała by ona miejsca, gdyby w CV były rzetelne informacje.

Poszukiwacz

Cześć, jak wygląda praca na stanowisku asystenta magazynowy (praca biurowa)? Jakie czynności się wykonuje? Tempo pracy? Atmosfera? Jak wygląda rekrutacja? Stawka najniższa krajowa, czy coś więcej? Miasto Poznań

Dżulietta
@Poszukiwacz

Ja tylko jako kandydat, ale wiem od byłych pracowników. Stalowe nerwy i mnustwo roboty. Wszystko wina pracownika. Chorobowe leci z premii. Dziwny sposób naliczania pensji.

@Dżulietta

Chyba nie mówimy o tym samym stanowisku? Bezsensu pisać bo ktoś Ci coś powiedział. Ja akurat pracowałam na tym stanowisku, odeszłam bo musiałam wyprowadzić się z Poznania, ale praca była spoko, typowo biurowa, zestawienia w Excelu, praca w Symfoni, zespół spoko, kontakt między magazynem i działem handlowym, ogólnie nie mogłam narzekać.

X
@Dżulietta

Nie pszejmuj sie. Nie tylko ty masz problem z ortografiom w tej firmie - majom też inni pracownicy i nie tylko. Mnustwo ludzi nie umie pisadź. To wrencz zaletą! ;)

O co chodzi z tą firmą, że kilkukrotnie w miesiącu widać te same oferty pracy? Fakturzystka / asystent magazynowy - praca biurowa oraz praca biurowa. Oferty pracy na te stanowiska praktycznie cały czas są odświeżane i ciężko uwierzyć w to, że rekrutacja trwa od stycznia na te same stanowiska

Nieznany
@Paweł

Potwierdzam, rekrutacja wciąż trwa.

Kolumb
@Paweł

Ogłoszenia wciąż wiszą gdyż jest ogromna rotacja w firmie. Ludzie przychodzą i równie szybko odchodzą... Krótko poswoim zatrudnieniu zdasz sobie sprawę, że nie chcesz pracować w tym miejscu. Jest masa rzeczy, które są zatajane na rozmowach rekrutacyjnych. Pytajcie o system kar za np. pomyłkę w zleceniu materiału, pójście na L4 z powodu nieudawanej niezdolności do pracy choćby tylko w jednym dniu na rok czy choćby dwusekundowe spóźnienie. Pytajcie o podstawę (pensja minimalna) i czy jasne zasady wypłacania premii wpiszą wam do umowy o pracę. Oczywiście, że tego nie zrobią, bo potem nie będzie z czego odejmować kar. ł.(usunięte przez administratora)Nie polecam nikomu tej firmy. Szkoda czasu i nerwów. Lepiej przeczekać miesiąc nie mając niczego na oku innego niż się zatrudnić w Akrostalu.

Karol

Macie w firmie inwentaryzacje ?

Wysłałem aplikację na ogłoszenie. Następnego dnia dostałem telefon z zaproszeniem na rozmowę, którą miałem chyba w przeciągu tygodnia. Pani z HR bardzo uprzejma. Pracy nie dostałem, natomiast ogłoszenie wystawiane co kilka dni - trochę dziwne. Plus za dotrzymanie terminu informacji zwrotnej (mailowo)

a

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Ramo

Firma funkcjonuje jak typowy biznes z początku lat 90. (usunięte przez administratora)W biuach stary sprzęt, wszystko musi być po 10 razy drukowane, bo szef wierzy tylko w to co na papierze, każdą bzdurę osobiście musi podpisać. Pracownik nie ma żadnej samodzielności, o pracy zdalnej można zapomnieć bo przecież jak ktoś nie ma nad sobą bata to się leni. Rozliczanie premii, chorobowego, kar finansowych i ogólnej atmosfery wzajemnej nieufności to sprawy na kolejne 3 posty. Na szczęście coraz mniej jest już takich skansenów.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Akrostal Sp. z o.o.?

Czerwony

Musisz mieć stalowe zdrowie bo jeśli zachorujesz i będziesz na L 4 firma naliczy koszt nieobecności i utrzymania pracownika i z premii potroncane jest. Czego nie mówią podczas rekrutacji.

L.
@Czerwony

W skrócie utną Ci w następnym miesiącu to, co dostałeś jako wynagrodzenie chorobowe zgodnie z umową o pracę.

Rafał

Dzień Dobry, https://www.olx.pl/oferta/praca/asystent-ka-magazynowa-praca-biurowa-CID4-IDHHgSm.html#4c2b7c4f08 Od 3 lat co tydzień pojawia się to samo ogłoszenie. Na asystenta/asystentkę magazynu. Poza tym, że 2200 netto i praca na zewnątrz to co jeszcze jest takiego, że co tydzień jest to samo ogłoszenie? Ktoś mi wyjaśni? Pyta bo do firmy w której pracuję, jest problem ze znalezieniem ludzi za 2600 netto, przy pracy fizycznej. A tutaj niby jakaś biurowa magazynowa, a 2200 netto. Niech ktoś mi to wyjaśni.

@Rafał

Szanowny Panie, Jeżeli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z działem HR. Numer znajdzie Pan na stronie firmy. Uzyska Pan rzetelne informacje odnośnie ogłoszenia. Jak sama nazwa wskazuje obecnie poszukujemy pracownika do pracy biurowej więc praca nie może odbywać się jak Pan pisze "na zewnątrz". Jeżeli potrzebuje Pan więcej wyjaśnień prosimy o kontakt.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Kolumb

Tak, podpisujesz umowę w pierwszym dniu pracy

Hej, Co możecie powiedzieć o dziale handlowym w Poznaniu? Dalej tak źle? Bo właśnie wybieram się na rozmowe.

@Kandydat

Cały czas ogłaszają się na to stanowisko na OLX. Może będziesz miała szczęście i dadzą Tobie wiadomość zwrotną.

Jola
@Janek

Ja dostałam wiadomość zwrotną tak jak się umawialiśmy na rozmowie, może sprawdź w SPAMIE, Pani na rozmowie mówiła, że często maja informacje od kandydatów że zaproszenie na rozmowę albo informacja zwrotna trafia do SPAMU.

@Jola

Nic nie dostałem. Jedyny mail to był tylko gdy zapraszali na spotkanie rekrutacyjne a potem cisza. Mnie nawet na rozmowie o tym nic nie było wspomniane a mimo wszystko zawsze sprawdzam spam.

@Janek

Szanowny Panie, jeżeli mail z informacją zwrotną do Pana nie dotarł prosimy o kontakt z działem HR ponieważ do wszystkich kandydatów informacje zostały wysłane. Nasz Dział IT zweryfikuje gdzie trafiła wiadomość, która została do Pana wysłana. Dziękujemy za informację.

Witam ! Jak wygląda rekrutacja na stanowisko operatora cnc, ma ktoś jakieś spostrzeżenia co do samej pracy na tym stanowisku? Pozdrawiam.

Tomasz
@Michał

Wysłałem CV, zaprosili mnie na rozmowę na Garbatkę. Najpierw krótka rozmowa z Panią i proste zadanie do przeliczania jednostek, potem rozmowa z Kierownikiem. Nie mam doświadczenia uczę się wszystkiego od podstaw.

Janek

Cały czas kogoś szukają na OLX. Zapraszają na rozmowę a potem zero odpowiedzi. Kilka razy byłem na rozmowie a pani zdziwiona była : a to pan i to dopiero gdy powiedziałem, że byłem i nie dostałem odpowiedzi. Takie mają wymagania, że cały czas się ogłaszają i trzeba mieć "szczęście" by u nich pracować?

Emilia

Firma porażka, rozmowa kwalifikacyjna na asystenta magazyniera ponad miesiąc temu, informacja na temat rekrutacji miała być w ciągu 2 tygodni, niezależnie czy pozytywna czy negatywna, zero informacji do dziś. Oprócz tego testy na pamięć i spostrzegawczość, ale informację o zarobkach łaskawie podają dopiero na 2 etapie rekrutacji (taka tajemnica!). Zero szacunku do kandydatów, cieszę się, że nie zmarnowałam kolejnego dnia mojego życia, na następny etap rekrutacji. Jeśli kadry takie mają podejście do każdego pracownika, to dziękuję za współpracę z takimi ludźmi i za taką kasę (wnioskuję, po robieniu wielkiej tajemnicy z kwestii zarobków).

@Emilia

Szanowna Pani. Dziękujemy za Pani opinię. Jest ona dla nas bardzo ważna. Rekrutacja o której Pani pisze prowadzona była na stanowisko Asystentki magazynowej do pracy biurowej. Wszyscy kandydaci, którzy nie zostali zaproszeni na II etap zostali o tym poinformowani drogą mailową. Czasem się zdarza że wiadomosc trafia do spamu. Jednakże w ostatnim czasie mieliśmy przejściowe problemy z serwerem i jeżeli faktycznie wiadomość do Pani nie dotarła bardzo przepraszamy. Jeżeli potrzebuje Pani informacji na temat procesu rekrutacji zachęcamy do kontaktu z działem HR.

Sasiad
@Akrostal Sp. z o.o.

Bzdura, mi też powiedzieli, że się skontaktują i do dziś zero odzewu z ich strony. Sprawdziła maila...........brak jakich kol wiek wiadomości. Może warto było by zmienić informatyka skoro takie problemy ma firma z skrzynką pocztową w dziale HR ;) ;)

Ola
@Sasiad

Dziwne, ja dostałam maila dokładnie w ten dzień do kiedy miała być informacja...

Wilk

Firma jak wiele na rynku . Branża metalowa zawsze ma zbyt .minusem jest podejście do ludzi ,nie buduje się zdrowych relacji między pracownikami przez co wiele jest napiętych sytuacji ,ludzie wyrobili sobie nawyk zwalania winny , (usunięte przez administratora),spóźnienia ,wielka rotacja pracowników . (usunięte przez administratora) . Bez zmian w podejściu do pracowników firma bedzie coraz mniej atrakcyjna. Czas się rozglądać za lepszym pracodawca

nina

Czy ktoś był ostatnio na rozmowie do działu handlowego i może się podzielić spostrzeżeniami? czy rozmowa jest standardowa w kwestii pytań czy padają też jakieś zadania oceniające logiczne myślenie? a jakieś zadania z excel?

Witam Wszystkich. Pojawiła się informacja na stronie firmy że rekrutują do działu zaopatrzenia. Czy ktoś z pracowników mógłby napisać jaka jest atmosfera w dziale, jakie są obowiązki (na stronie internetowej nie zamieszczono wymagań odnośnie stanowiska) oraz jakie wynagrodzenie oferują na start na tym stanowisku. Może już ktoś był na rozmowie w sprawie tego stanowiska i mógłby się podzielić informacjami dotyczącymi przebiegu rozmowy i jakie odniósł wrażenie o firmie. Te informacje byłyby bardzo dla mnie pomocne. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Grażyna
@Gość

Słabe, odpuść i szukaj dalej. Obiecanki cacanki. Niestety.

Jola
@Grażyna

Serio słabe? Brałam kiedyś udział w rekrutacji do działu zaopatrzenia i dostałam propozycję pracy i całkiem niezłe warunki. Jak do mnie zadzwonili to podjęłam już inna pracę wcześniej więc musiałam zrezygnować z ich oferty. Nie chce mi się wierzyć, że warunki zatrudnienia aż tak się pogorszyły przez parę miesięcy....

Sandra L.
@Gość

Też jestem zainteresowana, ktoś wie czy ta rekrutacja jest aktualna?

Karol
@Sandra L.

Rekrutacja trwa, byłem na rozmowie w piątek - I etap. Czekam na informacje zwrotne.

Typowa korporacja. Tyko,że Polska korporacja. Zasady podobne do tych panujących w latach 90. Szef z podejściem do pracowników i płacą zatrzymał się właśnie w tych latach , zupełnie jakby nie zauważył, że wiele się w naszym kraju zmieniło na lepsze. Przynajmniej z punktu widzenia pracownika i z tego co firma jest w stanie takiemu zaproponować. (usunięte przez administratora) Na stanowisku handlowym może po kilkunastu latach pracy jesteś w stanie zarobić jakieś godne pieniądze. Normalnie to premia parę stówek(usunięte przez administratora)Nie ważne ile byś nie wyrobił w miesiącu, kasa zawsze podobna, bo po prostu zwiększa ci koszty. Nikt nie wie skąd się te koszty biorą, jak są naliczane, nie ma do tego wglądu. Podana jest.tylko ogólna suma. Odpowiedź ma każde pytanie jest w stylu " bo tak wyszło". Oczywiście na rozmowie o pracę wygląda to inaczej, mamią zarobkami, ale takich o jakich oni mówią, nie jesteś w stanie wyrobić. Rotacja pracowników ogromna. Sam pracowałem tam kilka miesięcy i nie polecam. Szkoda czasu. Lepiej szukać czegoś konkretnego, na dłuższy czas, bo w tej firmie dłużej pracować się po prostu nie da. (usunięte przez administratora) Dla każdego kto jeszcze tam pozostał, szczere wyrazy współczucia.

K

Po ponad dwuletniej współpracy z Akrostalem mogę stwierdzić iż jest to firma, która przygotuje Cię w 100% do dalszej pracy zawodowej. Nie jest ani źle ani dobrze. Rozmowy rekrutacyjne o ile dobrze pamiętam, są prowadzone w kilku etapach: test, rozmowa z HRowcem i rozmowa z prezesem. Praca? Dość specyficzna trzeba być elastycznym, ale rynek pracy jest taki iż trzeba się przystosować do obowiązków Atmosfera w pracy: napięta, ale przyjazna, Szef: zależy jaki ma humor W firmie jest dużo do poprawy w szczegolnosci w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, klarownego wyznaczania obowiązków oraz szacunku Masz nerwy jak stal? Rozpocznij pracę w AkroSTAL

Oli
@K

Jak to jest mozliwe że w firmie panuje napięta i jednocześnie przyjazna atmosfera. Jedno z drugim się wyklucza. Po czym dalej piszesz że trzeba poprawić kwestie szacunku. Ewidentnie coś tu nie gra. A jeżeli chodzi o humory szefa to prawdziwy Szef swoje humory zostawia w domu i nie przenosi ich na grunt zawodowy. Wyobrażasz sobie co by było gdyby każdy z pracowników chodził nabzdyczony bo ma ciężki dzień. Trzeba panować nad sobą i swoimi emocjami. I jeszcze to motto: masz nerwy jak stal.....mało zabawne.

TakieLESZKOWE
@Oli

TAKIELESZKOWE ;)

Kate

Jak wyglada test na dokładność i co trzeba zrobić w excel

Driver

Witam. Czy pracował ktoś jako kierowca kat.C i może coś powiedzieć o pracy oraz zarobkach na tym stanowisku?

Driver

Witam. Czy ktoś się orientuje jak tam wyglada praca i zarobki na stanowisku kierowcy?

Zostaw merytoryczną opinię o Akrostal Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Akrostal Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Akrostal Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Akrostal Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 4 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Akrostal Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Akrostal Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Akrostal Sp. z o.o.