Opinie o Lumen Technik w Olsztyn

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Lumen Technik. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Lumen Technik o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lumen Technik w Olsztyn

d-h12 Nowy wpis

Witam, dwa i pół roku temu podpisałem z nimi umowę na wykonanie instalacji fotowoltaicznej z dofinansowaniem unijnym. We wrześniu 2015 roku wpłaciłem zaliczkę 1500 zł. Po kilku dniach otrzymałem od nich nowa ofertę sfinansowania tej roboty (poprzez bank), bo dotacje zostały cofnięte. Z chwilą podpisywania umowy ze mną, dotacje już dużo wcześniej były cofnięte o czym serdecznie wiedzieli. Pisemnie odmówiłem im. Dzisiaj mam już prawomocny wyrok z klauzulą wykonalności i jutro mój prawnik uda się do komornika..........."po moje 1500 zł"

ert Nowy wpis

@szegen ciexko to stwierdzic na chwile obecan no bo przeciez nie maja zadnych ofert pracy..chcoiaz z drugiej strony to w sumie taka firma ze podjerzewam ze bedzie wymagane wyksztalcenie tehcznine do pracy a to nie jest łatwe bo to wiadomo ze juz cos konkretnego umiesz

Lumen_Technik

Przepraszamy za potencjalnie zaistniałe niedogodności. W celu upewnienia się, że wszystkie formalności zostały wypełnione prosimy o kontakt z INFOLINIĄ pod nr 22 100 65 65 lub o wiadomość mailową na adres kontakt@lumentechnik.pl. Możliwe, że przelew nie został zralizowany ze względu na brak wszystkich wymaganych informacji, np. imienia i nazwiska właściela konta, adresu lub co najważniejsze - prawidłowego numeru konta. Mamy nadzieję, że sprawa niebawiem się wyjaśni. Pozdrawiamy serdecznie, zespół Lumen Technik

kamil

Witam mnie firma lumen technik oszukała na 4600 zł po prostu po zamontowaniu kolektorów i wpałaceniu całej sumy nie moge sie doprosić o zwrot pieniedzy dotacji w wysokości 4600 zł sprawe dziś zgłosiłem na policjie bo jak tam dzownie to od 2 tygodi mi mówią że przelew został wykonany wczesniej od 7 miesięcy bo tyle trwa ta sprawa zbywano mnie tekstami może podał pan zły numer konta itd wykonałem do nich 50 telefonów i mają to gdzieś nie dbaja o klienta wogóle przestrzegam przed ta nie uccziwa firma

Sewek
@kamil

Witam, Z tego co Pan napisał, firma Lumen technik ma Panu przelać dotacje do instalacji kolektorów, ale przecież program dopłat NFOŚ się zakończył i nie ma żadnych dotacji. Po za tym jak to jest możliwe, że firma wypłaca dotacje ? Przecież dotacja zawsze jest przekazywana bezpośrednio do klienta z NFOŚ lub UE ? Jeżeli to firma płaci, to od kwoty 4600 ma Pan obowiązek zapłacić podatek, inaczej ryzykuje Pan problemy z fiskusem

gość Nowy wpis
@Sewek

firma Lumen Technik miała swój własny i autorski program "dotacji" i nie chodziło tutaj o program dotacji z NFOŚiGW a o to, że LT de facto drożej sprzedawał kolektroy, a później zwracał część zapłaconej kwoty.

Sewek Nowy wpis
@gość

Jeżeli tak jest to firma LT świadomie wprowadza klientów w błąd. Nie sądzę, aby klient był poinformowany przez LT, że dotacja którą otrzymuje pochodzi z zawyżonej marży - wpis Pana Kamila to potwierdza. Na to jest chyba jakiś pragraf

logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Olsztyn
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Handlowiec
ID Energy Sp. z o.o.
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Olsztyn
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
Turtle

Niestety nawet jeżeli ktoś w minionym czasie próbował się do nich dostawać czy nawet był na rozmowie rekrutacyjnej to nie raczył tutaj wspomnieć o tym słowem i podzielić się swoimi przeżyciami. Zastanawiające jest to czy w ogóle takie osoby się znalazły, czy może skład w Lumen Technik na tyle się wykrystalizował że rekrutacje są zbędne.

Przemek

Z tego co wiem to nie ma, firma pada, ale nie martw się ruszy prosument znowu powstanie nowa córka, może synek coś z AMB wcześniej Amber bez gold. Więc jest szansa że wcześniej czy później znajdziesz pracę teraz w fotowoltaice jest szansa trochę tego sprzedać a jak szybko wejdziesz to trochę zarobisz tylko zbieraj się przed upadkiem bo stracisz tak jak ja 8tyś w Lumenie. Pozdrawiam były Pracownik (usunięte przez administratora)

donek

Hejka, ta firma, a bardziej organizacja to jeden wielki wał Sam Zarząd i jego przedstawiciele-poczytajcie sobie, mają jak najlepsze wykształcenie w kierunku gnojenia i dołowania pracowników, poza tym zasiadają w innych spółkach, które mają również super negatywne komentarze. Trzeba być mocno cofniętym w rozwoju aby dać się zrobić tym "przedsiębiorcom - pseudo biznesmenom". Uciekajcie od tej firmy jak najdalej. Dziwi mnie jedno, że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł aby dobrać się do (usunięte przez administratora) takim organizacjom.

Lu Man

Witam Was Klika słów o Organizacji Lumen Technik. Tak, mam wrażenie że to Organizacja a nie zakład pracy, normalna Firma. Umowy śmieciowe dla Handlowców, brak podstawowych narzędzi pracy np auto dla wszystkich, kiepska organizacja, kierownictwo czyli "managerowie"( (usunięte przez administratora) co to za nazwa stanowiska )zawsze słabo przygotowani, czerpią pomysły od Handlowców to DTH są inspiracją dla nich, brak pomysłów, zwykłe pasożytnictwo. Organizacja słabo przygotowana do prowadzenia biznesu ogólnokrajowego, lokalnie może tak na terenie Warszawy i okolicznych wsiach. Jest "ściana" między Handlowcami a Reszta w firmie , brak identyfikacji z firmą DTH, ale to zrozumiałe z takimi umowami i na takich warunkach trudno o spójność i przynależność. Ludzie wmawiają sobie " jeszcze trochę na sukces trzeba poczekać" a tak naprawdę kilka osób się bogaci i zdobywa kontakty czyli "leady". To jest wielka Rotacja a nie Firma. Pytanie, taki był plan prowadzących? Odradzam pracy czy inaczej współpracy w tej Organizacji szkoda Waszego nazwiska i danych osobowych. Hey!!!!

monter

Witam, Mam pytanie do monterów instalacji solarnych jak wychodzą na montażu i serwisie, Czy podzespoły są awaryjne, jak i dlaczego?

qwerty

Zastanów się skąd weźmiesz te spotkania. Osobiście uważam że możesz liczyć na góra 5 umów/m-c to taki realny optimizm. A spotkanie u klienta z podpisaniem umowu to ok. 2h lub więcej.

xx
@qwerty

Dziękuję za odpowiedź, no własnie tak się zastanwiam bo podobno ogólnie rynek kolektorów powoli się kończy wraz z końcem 45% dofinansowania wprawdzie będą inne odnawialne źródła energii, ale tu chyba łatwiej już było i może nie do końca warto się w to pchać...?

tajson

Mam pytanie z innej beczki, bo ja dopiero chcę zacząc w tej branży byłem na rozmowe wprawdzie nie w lumen technik a w innej firmie ale powiedzcie mi prosze bo bardziej się orientujecie, ile realnie w miesiącu można sprzedać zestawów..? Wiadomo procudura jest złożona, bo raz podpisanie umowy z klientem potem weryfikacja w banku..ale tak z waszego doświadczenia przy robieniu 4-5 spotkań dziennie i dobrej znajomości produktu i podstaw sprzedaży na co można liczyć..?

byly pracownik

Odpuść sobie zagrywki typu nikt nigdzie nikomu za darmo nic nie da i o przykładaniu się do pracy. Pracować w pracy trzeba i należy a z każdego dnia w lumen technik jest się rozliczanym, potem z każdego tygodnia. Mnóstwo raportów sms rano i wieczorem, raporty do bazy i dodatkowe na maila. Firma wymaga bardzo dużo,ale to jest praca więc,-tylko że w zamian oferuje bardzo niewiele. Chyba że szczytem jest umowa zlecenie a od niedawna umowa o współpracę bez pensji tylko na zasadzie prowizji i korzystanie z własnego auta. Do tego jeszcze niedawno za pierwsze dwie umowy nie było prowizji. Pompy ciepła lumen technik to najtańsza chińszczyzna która nie chodzi jak należy i jest mnostwo pretensji reklamacji od wsciekłych klientów,którzy szarpią nerwy handlowcom-a jak któraś nawet chodzi to jak długo? Może Ty zainteresuj się co sprzedajesz i przestań okłamywać ludzi. Zresztą lumen technik celuje w klientów ze wsi wierząc że nie mają rozeznania i dlatego kupią. Pompy ciepła to tylko Daikin Danfoss Atlantic Panasonic Mitsubishi i jeszcze kilka innych solidnych producentów .Lumen Technik nie produkuje pomp tylko sprowadza tani badziew z Chin i nakleja naklejkę lumen technik na obudowie udając producenta i ukrywając jak tylko może pochodzenie tych pomp. Ostrzegam potencjalnych przyszłych pracowników przed złą decyzją o podjęciu tutaj pracy szkoda waszej pracy , czasu, nerwów, zjeżdżonego auta..,-jak odejdziecie to zrobią z was leni i nierobów. Mnóstwo ludzi tutaj się przewija i będzie przewijało ze względu na warunki pracy bo dali się omotać na początku. A jak sprzedacie tą tandetę komuś wiedząc że to chłam to też potem miło nie będzie jak się klient zorientuje. Zresztą panuje zasada w lumen technik aby znajomym tego nie sprzedawać,-jak myślicie dlaczego? Co do szwedzkiego ich pochodzenia to skoro tu pracujesz to wiesz że wmawiano że są ze Szwecji. I ten napis na ulotce że pompy ciepła lumen technik sprawdziły się surowych warunkach Szwecji i Norwegii..,-ciekawe która to pompa lumen technik tam się sprawdziła. Krótko mówiąc lepiej szukać innej pracy bo warunki słabe i produkt taki sam. A decyzje o tym czy warto niech każdy podejmie sam. I zgadzam się że to nie praca handlowca tylko naganiacza poganianego ze wszystkich stron najgorszymi metodami. Wzbudzanie poczucia winy, poczucia lenistwa, manipulacje to tez metody panujące w lumen technik. Jak ktoś to lubi to niech podejmie pracę. Wpisy że lumen technik jest OK ,a ludzie handlowcy którzy odeszli lub mieli dosyć i odpuścili sobie bo byli leniami piszą pracownicy biura ,którzy udają zadowolonych handlowców. Pracować solidnie trzeba w każdej firmie ale po co tracić czas na firmy ktore za produkt mają tandetę i za nic mają klientów których oszukują wmawiając że jest inaczej,-pewnie ze do podpisania umowy żadnego klienta nie zmuszają,ale to na tej samej zasadzie jak jest z babciami i garnkami za kilka tysięcy.Wciskanie kitu i tyle. To napisz Ty co tak wychwalasz prace i znasz produkt jakiej jest on produkcji????? .Albo lepiej idź do sołtysa i za bon albo kasę niech nagania klientów. Obudź się w końcu,-handlowcu bez sumienia.

Prezes
@byly pracownik

Nie wiem tylko czy to napisał Rafał czy Paweł, ale na pewno jeden z Was. Jeśli w ten sposób chcecie budować pozycję swojej firemki konkurencyjnej, to proszę bardzo, ale przez oczernianie innych nikt daleko jeszcze nie zaszedł. Trzeba mieć dobry produkt (i taki mamy, niezależnie od tego co tam sobie piszecie) i umieć go sprzedać. Trzeba pracować, a nie puszczać umowy bokiem, bo to robiliście. I trzeba mieć trochę uczciwości, czego Wam zdecydowanie zabrakło. Dzwonienie po handlowcach i proponowanie im przekrętów zawsze będę tępił, ale tym już zajmie się sąd, i tam się spotkamy. A do LT zapraszam wszystkich UCZCIWYCH ludzi, którym SIĘ CHCE. Jak ktoś lubi pobumelować, to nie tu. Jak chce pracować i dobrze zarobić - to zapraszam. Kolektory się kończą, ale już sprzedajemy fotowoltaikę, i cały czas pompy ciepła. Płacimy 1000-1200 za umowę + paliwo + samochód służbowy, dla najlepszych już po 1-2 miesiącach.

maciej
@byly pracownik

dzieki za rzeczowy opis sytucji, umowa o współpracy??tzn . ze musisz być na działalności??? a umowa lojalnościowa tez jest???

Ben

Przeglądając wpisy zastanawiam się tylko ile wszyscy narzekajacy tak naprawde robili? Ile pisaliscie umów w miesiacu? Czy oby napewno przykladaliscie sie do swojej pracy? Pracuje w tej firmie 6 mies. i nie mam powodów do narzekan, bo to co wypracuje to mam,nikt nigdzie za darmo nic nie da a jesli ktos siedzi cale dnie w domu i pozniej powie ze ludzie nie chca kupowac i jeszcze narzeka ze nie zarabia. Nie oszukujmy sie ale 1200 za podpisana umowe to nie jest malo, zreszto w kazdej firmie handlowej jest tak, ze nie robisz minimum to NARA. Co do producentów podzespołow to najwyrazniej nie interesowales sie nigdy co to jest, jak i gdzie jest robione a juz napewno nie uwierze w to ze kazano Tobie mowic ze szwedzkie.

qwerty
@Ben

Panie kolego, przecież powszechnie wiadomo, że pod handlowca na tym forum może się podszyć każdy manager z LT.

byly pracownik

Nie polecam pracy w lumen technik a wlaściwie najmocniej ją odradzam(usunięte przez administratora) Do tego użytkowanie własnego samochodu który po kilku miesiącach czyli po 2-3-4 bo nikt tam dłużej nie pracuje bo nie wytrzyma albo zwolnią i na to miejsce następny naiwnial...-nadaje sie do remontu-jego zawieszenie. Zakłamanie o produkcie który jest zwykłą tanią tandetną chińszczyzną ale tego klientowi za nic nie wolno powiedzieć a jak zapyta to kłamać ze ze Szwecji.(usunięte przez administratora) Praca oczywiśćie umowa zlecenie przedłużana w nieskończonośc,-do tego problem ze zwrotami za paliwo i wyliczanie nie za kilometr uzytkowania auta tylko zwrot kwoty z rachunku.(usunięte przez administratora)

zatroskany obywatel

W lt nie pracujcie nic nie kupujcie jeżeli ktoś chce obejrzeć ich pompy ciepła proszę bardzo(usunięte przez administratora)

Solar

Zdecydowanie nie polecam pracy w tej pseudo firmie (usunięte przez administratora) to nie jest praca przedstawiciela handlowego a naganiacza

2000 podstawy + prowizja, płacona od min 7 umów miesięcznie

?

średnia pensja na rękę to około 2000

lukasz

Mam pytanie co do umawiania wizyt u klientów- czy proces od poczatku do konca jest po mojej stronie czy dostaje cos od firmy ? czy na rozmowie warto sie targowac czy wszystkim proponuja identyczne warunki ?

nie mam pomysłu na Nicka.

felek - 2013-09-17 12:37:11 Witam. Szukałem informacji na temat firmy i zawitałem tutaj. O co chodzi z tymi nagrodami dla sołtysów?Lecisz do sołtysa, zagadujesz go o świetlicę lub remizę, następnie sołtys spędza ludzi a ty robisz prezentację. Jeżeli ci od sołtysa zamontują kolektory to sołtys dostaje nagrodę. Nagrody zależą od ilości montaży. Wszystko jasne???

Zostaw merytoryczną opinię o Lumen Technik - Olsztyn

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lumen Technik?

Kandydaci do pracy w Lumen Technik napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lumen Technik