Opinie o SKOK „ŚLĄSK” w Ruda Śląska

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie SKOK „ŚLĄSK”. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie SKOK „ŚLĄSK” na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SKOK „ŚLĄSK” w Ruda Śląska

Pracowałam w SKOKu ponad 4 lata, (usunięte przez administratora), wszystkie premie za wyrobienie planów po jakimś czasie wycofano. Premia za sprzedaż nie więcej niż „x kwota”. Stanowczo odradzam, wszystkie ceny idą w górę, inflacja szaleje a jedyne co w skoku możesz dostać to zmianę z całego etatu na 3/4. Po covidzie zmienili etat na 7/8 i człowiek prosił się i wypytywał o wrócenie pełnego etatu. Brak szacunku do pracownika, w pewnym momencie trzeba było wysyłać tabelki z rozpisanymi godzinami od początku do końca dnia pracy co się robiło, co do minuty! Zacofane podejście do pozyskania nowego klienta ale to pracownik jest wszystkiemu winien.. Brak odzewu na proponowane reklamy. Wnętrze zatrzymało się na czasach (usunięte przez administratora) jeżeli coś ci się na punkcie popsuło, to sobie sama szukaj kogoś do naprawy. Zero perspektyw, rozwoju czy jakiegokolwiek awansu. (usunięte przez administratora) Przemiał pracowników duży, zatrudniają się dziewczyny a później poznają się na pracy w skoku. Gdy jesteś potrzebny to są mili a gdy mają cię już gdzieś to robią wszystko abyś sam zrezygnował. Szczerze odradzam.

Adka
@były pracownik

Jeśli chodzi o premie za wyrobienie planów wycofano na stałe każdemu? Czy może jako nowy pracownik mogłabym na nie liczyć? Po pandemii była tylko taka sytuacja, że zmniejszali ludziom etaty, czy wciąż się tak dzieje?

Lolcia

Cześć, właśnie zostałam zaproszona za rozmowę do Skok Śląsk. Czego mogę się spodziewać na rozmowie? Jak wygląda kwestia wypłat?

@były pracownik

Nie licz na nic dobrego w tym zakładzie, nie szanują ludzi. Rozpisze się na ten temat za jakiś czas bardziej rzetelnie i sumiennie. Ponieważ jest o czym opowiadać.

Dzień dobry. jak do dziś warunki pracy dla specjalistów ds. obsługi klienta mogły się zmienić? Par miesięcy temu doradzano współpracę ale temat do dziś ucichł. Mnie natomiast interesują aktualne cele z opisu oferty. jak oceniacie te aktualne?

Lolcia

@Lolcia

Zdradzisz najpierw o który oddział chodzi? Zabrze, Ruda czy Wrocław? Chce sprawdzić czy to także mój rejon. :) zastanawiam się po prostu czy warunki nie różnią się przypadkiem ze względu na lokalizacje? atmosfera, chociażby? Benefity i tym podobne są te same?

Była Nowy wpis
@Lolcia

Na rozmowie nie trzeba się wysilać. Liczą się tylko chęci do pracy. Jeżeli je masz to czuj się jakbyś już była pracownikiem SKOK. Wynagrodzenie to płaca minimalna plus premia za sprzedaż, ale nie licz na kokosy.

@Była

To ja teraz już całkiem nie wiem na co liczyć. Z jakiego okresu zatrudnienia od swojej strony wysokości tych premii oceniasz? liczy się głównie praca własna z tego co widzę, pytanie na ile będzie to adekwatne do jej nakładu? Czy się mimo wszystko opłaca?

@były pracownik Nowy wpis

Adka
@były pracownik

Czy SKOK „ŚLĄSK” organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tak. Jest program szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych, w zależności od zajmowanego stanowiska.

@pracownik

Czego w takim razie w pełnym zakresie może spodziewać się tak naprawdę doradca? Z tego co widziałam na stornie szukają kogoś z terenów Radzionkowa i Gliwic.

Referent

BEZ OBAW OSOBY REKRUTUJĄCE I TAK NIE MAJĄ O NICZYM POJĘCIA.

BĘDZIESZ PRACOWAĆ ZA NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ????

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Ruda Śląska
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Kierowca kat. D komunikacji dalekobieżnej FLIXBUS
Profesjonalny kierowca

Jakie godziny pracy obowiązują w SKOK „ŚLĄSK”?

Różne w zależności od punktu kasowego, ale nastaw się 9-17

@była

Weekendy też są pracujące?

@Jan

Tak , Plaza jest czynna w sobotę , wypada raz na 3 miesiące, chyba, że ubzdurają sobie dni otwarte to też soboty. Dyżury windykacyjne są 2 w miesiącu do 19.

@była

A to nie ma działu windykacji? Czyli zero życia prywatnego eh

@Jan

Jest dział windykacji , jak również dział marketingu, ale robi się wszystko za najniższą.

@była

Mimo wszystko który i tak lepszy?

ewa
@Jan

a jaki jest efektywny czas pracy o ile to rozumiesz ? 2-4 godz ?

@ewa

tu chyba i tak nieistotne kto jak ten czas pracy jako efektywny rozumie, bo to góra ustala? czyli 12stki są do robienia tak? a co z przerwą? gdzie jest rozłożona? i ta najniższa była wskazana dla marketingu, tak? czyli na windykacji ile się zarabia obecnie?

Nadzieja
@Dorota

Na stronie są wypisane godziny pracy, żaden z oddziałów nie pracuje w godzinach o jakich piszesz, to nie produkcja. Może warto zapytać u źródła, jeśli ktoś chce podjąć pracę. (usunięte przez administratora)

Czytam te komentarze i włos mi się na głowie jerzy... Anonimowe wypowiedzi nie porywające się z rzeczywistością. . Ja serdecznie polecam i zapraszam do wspolpracy. Sama pracuję w tej firmie od lat i złego słowa nie dam powiedzieć. . Osoba wypowiadajaca sie jako pracownik z siedmioletnim stazem pracy niech sama sobie odpowie na pytanie dlaczego pracowala gdzies siedem lat skoro jej sie tak nie podobalo...

On

Moze dlatego ze nie bylo innej opcji...fakt bardzo ciężko odpowoedziec sobie na to pytanie :) wspolczuje ze po tylu latach pracy ciągle okulary na oczach i w zaparte ze firma super a ja mysle ze ludzie ktorzy nie bardzo maja perspektywy na lepsza prace np z powodu wieku 50 + beda zachwlac ten zaklad i pracowac tam do emerytury :) wspolczuje i zycze wysokich wykonow

mira

powodzenia

@On

wszedzie lepiej gdzie nas nie ma

ona
@On

wszędzie lepiej gdzie nas nie ma ale 30 lat tego projektu to czapki z głów

była

Też pracowałam kilkanaście lat, atmosfera okropna, kadrowa, koordynator ubezpieczeń, aż strach był zadzwonić, bo wiecznie opryskliwe. Generalnie nie polecam tej pracy, robi się wszystko od sprzątania, poprzez sprzedaż, windykację, telemarketing, po dni otwarte w ramach najniższej krajowej. Ci mądrzejsi to pouciekali nie tylko z działu operacyjnego, ale pozaoperacyjnego. Traktują ludzi z góry, napiszą smsa o 6 rano, że trzeba iść na zastępstwo na inny punkt kasowy, a człowiek przy dzieciach ma już poustawiany dzień. Klientów coraz mniej, to wymyślają dodatkowe zadania np. dni otwarte i rozliczają z tego. Na dniach otwartych klientom możemy zaoferować tylko długopis. Firma jest źle zarządzana, potrzeba nowej krwi, a tu od 30 lat jedni i Ci sami , którzy nie mają pomysłu na zdrowe funkcjonowanie. Punkty jednoosobowe co jest bardzo niebezpieczne pracując z gotówką. Przychodzą nowi to po paru dniach rezygnują za duże wymagania za najniższą krajową. To wstyd, żeby pracownicy z 20-letnim stażem mieli najniższą stawkę, taką samą jak nowi bez doświadczenia. Ja również serdecznie odradzam przy inflacji 16,1%

urszula

plany są wykonalne jak się starasz ? co ciekawe chwali dział kredytów i Panią to te od planów ? a problemem są koszulki ? Pisanie o gotówce to skrajna nieodpowiedzialność mimo wszystko życzymy zdrowia i pomyślności

Barbara
@była

A dawno temu się zwolniłas? Kurcze, skoro przepracowałaś tam tyle lat to jednak jakieś pozytywy musiały być? :) co do tej inflacji, myślisz ze nie ma szans ze pracownicy dostali jakieś podwyżki ze względu na nią?

@Barbara

Rok już nie pracuję, a przepracowałam 10 lat. Jedyne to co mnie tam trzymało to przyjaźń, chociaż dużo fajnych osób się już dawno pozwalniało.

Kaśka
@urszula

Plany niewykonalne. Nawet jeśli jakimś cudem uda się plan zrobić, to premia jest tak żałosna, że szkoda czasu. Są w tej firmie osoby, które będę zawsze miło wspominać i będę im wdzięczna za okazaną pomoc i empatię, ale sama organizacja pracy, sposób zarządzania to dramat, ta SKOK to relikt lat 90., szkoda, że nie idzie z duchem czasu i kierownictwo nie inwestuje w ludzi... A skrajna nieodpowiedzialność to zostawianie pracownika z niespełna miesięcznym stażem samego na punkcie, chociaż nieodpowiedzialność to w tej sytuacji eufemizm... Od prawie 2 lat pracuję w obsłudze klienta w pokrewnej branży i ponad 7 latach w SKOK widzę jak może wyglądać normalny pracodawca... Szkoda, bo SKOKi mają potencjał w obecnych czasach, mogłyby śmiało konkurować ofertą z dużymi bankami, ale przegrywają w jakości obsługi, bo nikt w tę jakość nie inwestuje...

@Kaśka

Czyli z tego co piszesz teoretycznie jest tu jeszcze jakaś szansa na poprawę warunków w przyszłości skoro podkreślasz ten potencjał? i co tak właściwie najgorszego mogło się dziać w takich sytuacjach gdy taki nowicjusz sam zostawał? I ta premia mimo, że określona jako słaba by mnie ciekawiła, napiszesz ile?

teresa
@Kaśka

ta jakość obsługi to ty ?

Zosia
@była

Droga Pani, 10 lat pracy dla przyjaźni to naprawdę godne podziwu, a może wcale nie było tak źle skoro udalo się Pani tyle wytrzymać, osobiście uważam, że skoro tak długa pracowała Pani w tej firmie, to świadczyć może o tym, że zapewniono Pani dobre warunki, bo inaczej nikt by nie poswiecał się tak długo...

alina

nie można narażać innych bo jest się niezadowolonym ? ale czy ty to zrozumiesz ? administrator strony śpi

ada

ta firma się broni pracownikami , miłą obsługą , zaangażowaniem to jednak 30 lat zbudowali ją ludzie mieszkańcy , pracownicy okolicznych zakładów to piękny projekt . Unie kredytowe na całym świecie w USA ok 70 % społeczeństwa ma konta w skok

Amy

Na temat pracy w tej firmie dużo rozpisywać się nie będę. Pracodawca.. traktują pracownika z góry, szkoda tracic czas na tą firmę ! DNO jesli chodzi o szacunek do drugiego człowieka, płaca pozostawia wielw do życzenia. Prezesowie chcieliby miec pracownika, ktory zrobi wszystko natomiast sami nie daja z siebie niczego. Każda praca bedzie lepsza od SKOKOWEJ. Nie ma tam żadnych perspektyw rozwoju czy awansu. Można powiedziwć, że tak zacofanego pracodawcy dawno nie bylo dane mi poznać. Stanowczo ODRADZAM ! ;))

Iwona
@Amy

Dlaczego uważasz, że pracując w SKOK nie można się rozwijać? Pytam, ponieważ jest na forum wiele pozytywnych opinii osób z bardzo długim stażem pracy w tej firmie. Czy odbywają się w ramach tej pracy jakieś szkolenia uzupełniające wiedzę swoich pracowników?

@Amy

Zgadzam się z Panią. Ja też tam pracowałam i jest straszna rywalizacja między pracownikami i to jest wina szefostwa bo najważniejszy jest wykon wykon i jeszcze raz wykon a podwyżkę dostaniesz tylko wtedy kiedy podwyższy się najniższa krajowa... niestety. Nigdy bym tam nie wróciła.... (usunięte przez administratora)

a
@Iwona

Przyjdź, popracuj i oceń sama!

co to jest awans

ada
@Amy

co ty wiesz na temat skok ?

Firma daje stabilne zatrudnienie - działa już prawie 30 lat na rynku. Praca w stałym zespole. Myślę, że Ci którzy piszą o ciągłych zmianach w obsadach oczekują, że nikt nie będzie korzystał z urlopów i chodził na zwolnienia lekarskie. Uważam , że zmiany z tym związane w placówkach są naturalnym zjawiskiem. Pracownicy, którzy lubią pracę z Klientami są zadowoleni i potrafią wypracować niezłe prowizje - wszystko zależy od chęci pracownika. Polecam tego pracodawcę - jestem ich pracownikiem od ponad 20 lat

roman

polecam kredyty i pożyczki hipoteczny i samochodowy

Jaka jest kultura pracy w SKOK „ŚLĄSK”? Obowiązuje typowy dress code?

aaa

tak obowiązuje biznesowy dress code.

renia

ciagle coś nowego do nauki ,idealne miejsce na rozwój i naukę

@renia

To dobre wieści. Z czego firma przeprowadza szkolenia? Możesz powiedzieć coś na ten temat?

@renia

zmiany w bankowosci szybkie i duzo

Macie dużo klientów ?

general50

Mam konto od 4 lat. Opłaty bez wygłupów. Sympatyczna obsługa. Z daleka od OGNIVO. Zdecydowanie polecam, jeśli ktoś ma problemy z komornikiem.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego zespołu w SKOK „ŚLĄSK”?

klient

minimum średnie wykształcenie i chęć pracy na najniższej krajowej

mira

jestem z nimi 22 lata

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w SKOK „ŚLĄSK”?

wiki

od 3 m-cy do 2 lat

Jaka atmosfera jest między działami w SKOK „ŚLĄSK”?

wiki

jest super

Filip

Może trzeba zacząć ocenę od własnej osoby? Firma dobra może być tylko dla dobrych pracowników.

Niestety najniższa krajowa podstawy nie zachęca do pracy, w dodatku usilnie przekonanie pracownika że w dzisiejszych czasach klientów musimy "łapać" na ulotki, trochę średniowiecze

Iwona
@Gość

@Gość Ale mam nadzieję, że do podstawy wynagrodzenia w SKOK dochodzą prowizje i premie? Będę wdzięczna za Twoją odpowiedź.

craig

droga Iwono , najlepiej zapytać u źródła

@Iwona

Za każdą sprzedaną złotówkę jest premia ale jaka, ile itp nikt nie powiedział

Zostaw merytoryczną opinię o SKOK „ŚLĄSK” - Ruda Śląska

• Jak się pracuje w SKOK „ŚLĄSK”?

Zobacz opinie na temat firmy SKOK „ŚLĄSK” tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SKOK „ŚLĄSK”?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SKOK „ŚLĄSK”?

Kandydaci do pracy w SKOK „ŚLĄSK” napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SKOK „ŚLĄSK”