Opinie o Adesso w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Adesso. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Adesso o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adesso w Andrychów

Mama

A jak u Was dziewczyny podchodzi firma do tego, że jesteście na opiece na dziecko? Kierownik lub Rks nie mają z tym problemu? Bo ja chce na tym świadczeniu zostać do połowy czerwca. Myślę, że firmie powinno być to na plus. Przecież to ZUZ pokrywa koszty tego świadczenia.

Kala
@Mama

Pokrywa ale jak nie ma tak nie ma pieniędzy .

Maria

Dziewczyny jak to jest u Was z tymi nadgodzinami które MUSIMY (według rejonowej) odpracować?! Sklep mieliśmy zamknięty w marcu i kwietniu a teraz w maju mając pół etatu muszę odpracować godziny gdzie sklep był zamknięty! A trochę tych godzin jest!!! ???? I teraz pytanie, właśnie kończą mi się godziny z mojego etatu a muszę pracować dalej! Oni mi za te godziny zapłacą czy mam pracować za darmo?!! Jak jest u Was? Wy też musicie je odpracowywać?! Proszę o odpowiedzi ????????

Panna xx
@Maria

Tak musisz odpracować sklep był zamknięty a nie było postojowego u nas. Więc za marzec i kwiecień miałaś wypłatę na koncie podejrzewam . Więc musisz te godziny odrobić .bo nic dodatkowego nie dostaniesz bo już za nie ci zapłacili .. my mimo otwartego sklepu cały czas także musimy odrobić te godziny i nikt dodatkowej kasy jej żąda

Hh

Czy ktoś dostal już wyplate za UZ ?

XD
@Hh

Czekam na uz za marzec

Czekam
@XD

Ja tez czekam nawet za glupie 16h nie potrafia zaplacic...

Ktoś
@Hh

Nie dostałam. Co kilka dni piszę do Pani M.W. w sprawie wypłat i cały czas ta sama odpowiedź, że jeszcze nie wie albo że zostaną wypłacone w kolejnym tygodniu. Od miesiąca ta sama odpowiedź, a pieniędzy brak.

Aha
@Ktoś

Już Ci Tak nie odpisze bo od dziś nie pracuje

J
@Aha

Cooo? Skąd wiesz, jeśli mogę wiedzieć? Szok

Hahah
@J

Stąd, że sama to napisała :) :) zresztą w końcu się wzięli za centrale bo jak narazie to tylko zamykają sklepy i nic więcej...

Abcc
@Hahah

Z tego co wiem to owa Pani sama złożyła wypowiedzenie i nikt jej nie zwolnił.

Hahha
@Abcc

A czy to wazne...? Brawo niech się same zwalniają...

po prostu tak jest
@Hahha

praca bez perspektyw na przyszłość nie daje satysfakcji dlatego odchodzą idą tam gdzie lepiej

Piżama ZOSIA

Czekam na wypłatę za marzec, a nie ciągłe mydlenie oczu, że wypłata będzie po 20, później w maju, później po 10 maja. To jest jedną wielką kpina. Ta firma to kpina. (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) nic wiecej. Nie rozumiem jednego a mianowicie czemu firma nie korzysta z tarczy antykryzysowej tzn. (usunięte przez administratora)

@Piżama ZOSIA

Jak mają korzystać z tarczy antykryzysowej skoro są w restrukturyzacji i to od dłuższego czasu? Redan otrzymał kasę na Top Secret a na TXM nie ma szans (chyba, że coś się zmieniło w tarczy antykryzysowej 3.0).

Sprzedawca

Brak rekrutacji.Pani zajmująca się przyjmowaniem podań chamsko oddała mi moje podanie krzycząc na mnie że Mam dzieci a z matkami są same problemy.Podkreśle że sama je posiada.Można powiedzieć że firma TXM nie lubi matek jako pracowników ale jako klientów to już tak.

Czy ma Pani dzieci.Żadne inne pytanie nie padło.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Km

Siemka, chciałam z wami się podzielić tylko informacja która dziś dostałam z zusu. Byłam na opiece od marca do kwietnia z przerwami, ogólnie 3 wnioski. Kwiecień nie cały bo do 19. Idę sobie do zusu a przemiła Pani mi mówi że mój wniosek za sam KWIECIEŃ został dopiero wczoraj o 12.32 wysłany do ZUS. Ręce mi (usunięte przez administratora) A opadły. Za marzec nie wysłali mojego wniosku... Przypominam że na opiece byłam do 19 kwietnia. Wniosek do ZUS wpłynął 14 mają. Cyrk na kółkach.... Natomiast mam maila którego wysłała mi Pani J. J z początku maja że wszystkie wnioski zostały dawno wysłane, a wypłaty powinny być końcem tego tygodnia. Kpina (usunięte przez administratora) Kpina.... Mam nadzieję, że ta sprawa się rozwiąże jak najszybciej bo inspekcja pracy na nich czeka. Żadna z Nas nie będzie czekać na swoje pieniądze i nadal chodzić do pracy jak by się nigdy nic nie stało. (usunięte przez administratora)

Majka
@Km

A jeszcze teraz zostały tylko 2 panie w kadrach, to już widzę jakie będą opóźnienia w przesyłce dokumentów do ZUS-u.

Teiksem
@Majka

Jedna jest jeszcze na zwolnieniu lekarskim...

kaka
@Majka

za chwilę odejdą bo już też mają wszystkiego dosyć.

Jolanta
@Teiksem

no bo ta firma się rozsypuje po cichutko mydlą oczy a prawda taka że to od dawna nie ma sensu.Szkoda nas tych którzy pracują na sklepach bo (usunięte przez administratora) nas robią a po cichu każdy z nich kite zawija i ucieka. W końcu zostaniemy sami na lodzie.

atmosfera
@Jolanta

ci co już odeszli stąd to już mają święty spokój mam nadzieję że nas też zamkną i wręczą wypowiedzenie każda z nas jest już tym wszystkim zmęczona i każda ma taką nadzieję.

To tyczy się tych którzy mają wyryte na pracę, Trza było nie kombinować i pracować do końca a nie odrazu spierdzielac na L4. A teraz macie jaja , więc nie dziwcię się że kasy nie możecie odzyskać. Ja pracowałam uczciwie do samego końca, spakowałam sklep zdalam, i nie narzekam mam wszystko zgodnie z prawem ????

Iiii

A jak ktoś nie poszedł specjalnie na chorobowe. Był dłuższy czas na l 4 bo był po operacji, w ciąży, po zabiegu też miał przyjść pracować. Zastanów się co piszesz. Pieniądze się należą i powinny być wypłacone.

Len

Puknij się w tą pusta głowę... Ludzie na opiece mają ten sam problem i co miałam z dzieckiem przyjść do pracy, bo przedszkole zamknięte? Czy zostawić je samo w domu?

a ja wszystko otrzymałam i jestem na L4.Nie wypowiadaj się za wszystkich bo nie wszyscy mają z tym problem.

Ciekawe

ciekawe że w tej firmie są tylko jaja inne jakoś potrafią dopilnować,wysłać w terminie,nie pominąć nikogo (usunięte przez administratora) nigdy nie można załatwić sprawy dobrze do końca ze strony tych którzy są za to odpowiedzalni.Czyżby na złość czy z braku czasu bądź kompetencji.

pracownica
@Ciekawe

bo tu została sama elita śmietanka zobaczymy jak sobie poradzą dalej jak będą bić śmietanę przy takich redukcjach i licznych zamknięciach.Interesujące

@Iiii

A ty czytaj ze zrozumieniemi, chyba wyraźnie jest napisane do tych co mają w (usunięte przez administratora) pracę!!! I się nie udzielają jak ciebie nie tyczy. Doskonale wiemy że większość ucieka specjalnie na chorobowe żeby tylko uniknąć pracy, a później płacz i żale. Karma wraca

Natalia

przykład idzie z góry firma nie jest w porządku my też nie.Karma do wszystkich wraca do firmy również i też nie mają powodów do radości tylko do płaczu

Liii

Czytałam ze zrozumieniem. Karma wraca. Właśnie wraca do dalszej firmy która nigdy nie potrafiła uszanować własnego pracownika. Jeśli pracownicy poszli na l4 to może po to aby mieć przez pewien czas jeszcze jakaś kasę. Myślę że jeśli ktoś jest leniwy to by tu długo nie pracował. Sama wiesz ile tu jest pracy. I nikt nigdy nas dodatkowo niczym nie zmotywował. A teraz jeszcze czekać na swoją kasę. A pomyślałas że nie które osoby już wróciły do pracy. Dalej wykonują swoje obowiązki. I czekają na swoją pensje za marzec.

Małgorzata
@Liii

dokładnie ale oni i tak tego nie uszanują tylko wykorzystują na maxa jak się da bajki wciskając.A kasy i tak nie będzie bo nie ma w tej firmie a cudów nikt niech się niespodziewa.Mój sklep jest zadłużony u właściciela budynku przeszło 60 tyś więc to też będzie kwestia czasu bo nie płacą a właściciel niechce negocjować warunków najmu bo i tak jak to mówi dużo stracił

Ola

Prawda boli szkoda ze nie maja cywilnej odwagi przyznac sie ze nawalili swoimi statystykami. Szkoda tylko tych dziewczyn ktore zostaly zwolnione w chamski sposob prawda Pani J? Szok.....

@Ola

Boli ich prawda , a co do Pani J .. wolę się nie wypowiadać babsko tak popsute i fałszywe ze pierwsza powinna polecieć !

@Rozbawiona

Pani J nie poleci poki co bo wchodzi tam gdzie wiadomo... Region Szczecinski moze powiecie o swoich przeżyciach z ta Pania.

@Ola

No ja jestem z regionu szczecińskiego , i na szczescie już zakończyłam pracę z tą firmą i z tym babskiem ! Współczuję dziewczyna co jeszcze będą się z tą firmą borykać !

@Rozbawiona

No to masz spokoj. Nie tylko u nas bylo tak milo przy wizytach. Lepiej zwolnic takie wredne osoby i od razu sklep by inaczej prosperowal. Ale niestety gora woli inaczej. Ciekawe jak wyplaty.

Aga
@Rozbawiona

ja też uciekam dzięki bogu pracę dostałam HURA złożyłam wypowiedzenie przynajmniej będę miała noce przespane i oszczędze nerwy.

Paula
@Aga

Zazdroszcze my tez market Pani Joli i czekamy na rozwoj sytuacji, wiem ze nie placa czynszu naszemu właścicielowi wiec tez siedzimy na tykajacej bombie.

@Aga

Dokładnie można spokojnie spać ,chociaż ja sypiam dobrze jakos mnie Pani J nie zastraszyła swoją upiorną ciemną stroną .... Jest tak naprawdę mało inteligentna dlatego ryjem nadrabia ale jak ktoś nn ie da sobie w kaszę dmuchać Pani J robi się maleńka ...

@Ola

Co do wypłaty też jestem ciekawa czy będzie na czas bo moje dziewczyny nie dostały jeszcze za marzec ( UZ) wiec powinny im odsetki na dodatek wypłacić ale coś czuje ze nie bedzie tak ...

Paula
@Rozbawiona

Panie dyrektor musza miec wyplaty na czas i uz moga sobie poczekac, to jest po prostu bezczelne zachowanie.

Xxxxx
@Aga

Zlozylas za porozumieniem stron? Zgodzili się?

Była kierowniczka
@Rozbawiona

Pracowałam i pamiętam jaka osobą jest Jolka , szkoda nawet opisywac bo jednak moja opinia pokrywa sie z Wasza . Pracowalam od 2012 do 2015 r. Pewnie teraz przy trudnej sytacji jest jeszcze gorsza . Pozdro

Renia
@Rozbawiona

Śliwa mojej RKS kiedy chciałam żeby dziewczyna na uz dostała umowę o pracę . Jak zacznie się zachowywać jak pracownik wtedy się pomysli o umowie . Także dziewczyny bez urazy które są na uz , nie jesteście pracownikami więc zachowujcie się tak a po drugie nie macie obowiązku pracować skoro nie macie wypłaconych pieniędzy . Ale jeśli chcecie za darmo robić to gratuluję widzę że są miesiące dobroci dla Txm.

@Renia

Moje dziewczyny nie pracuja juz odeszły , jak tylko nie dostały wypłat za miesiąc marzec .. Wiec nie dorabiaja TXM . I nie dały sobie mydlić oczu że dostaną . I po dzień dzisiejszy nie mają .

@Rozbawiona

Firma jaka jest taka jest, ale jak się ma super RKS i zgrana załogę to i pracuje się lepiej. My już nie pracujemy bo zamknęli nasz sklep ale mogę podziękować szczerze za prace z moimi dziewczynami bo pracowało się rewelacyjnie i naszej RKS która była z nami krótko ale swoją dobrocia i wsparciem sprawiała że chce się chodzić do pracy, bo poprzednie to była jakaś porazka, ale wystarczy nie dać sobie wejść na głowę ;) Ogólnie nie miałam żadnych nieprzyjemności ze strony firmy. Panie z kadr i księgowości też super tylko trzeba mieć podejście. Tak szczerze będzie mi bardzo brakowało pracy w naszym sklepie z moimi dziewczynami

xyz
@Była kierowniczka

teraz wszystkim tu na d.e.k.i.e.l padło ale ta zraza idzie z góry nawet my się na sklepach zmieniamy

Uz
@Rozbawiona

Dzwonilam dzisiaj do Pani M. W oczywiscie powiedziala mi ze wyplaty za marzec beda do konca miesiaca lecz moja rks mowila ze one zostaly juz wyolacone także nie polecam sluchac swoich rks bo ladnie klamia jakby byly przelewy zrobione no to raczej pieniazki byly by na koncie a niestety ich nie ma a ja musze upominac sie o wlasne pieniadze. Na szczescie juz nie pracuje w tej firmie I szczerze mowiac jezeli ktos sie zastanawia nad odejsciem to nie ma Co sie zastanawiac to bedzie najlepsza decyzja jaka w zyciu zrobicie. Kazdy pracodawca bedzie was lepiej traktowal niz w tej firmie

@Ania

A która to RKS?

tiga
@Ola

Kilka lat temu będąc na moim sklepie powiedziała do spotkanego znajomego " że ona jest z tych niezwalnialnych"

Teiksem

Hej. Czy ktoś już ma jakieś pieniądze z marca ?

Ha
@Teiksem

Też czekam. Narazie żadnej wyplaty nie było od ZUS.

Kmkm
@Teiksem

Chyba nikt jeszcze nie dostał. Porażka

xD
@Teiksem

Też jeszcze nic nie mam...

E..
@Teiksem

Z Zusem to są jaja bo wniosek był ogólny i został anulowany czemu nie wiem, dziś jadę się dowiedzieć w swoim Zusie.

@E..

Skąd wiesz, że wniosek został anulowany? Masz taką informację na swoim profilu pue zus?

@Dusia

Uzyskałam taką informację od Pani z COT . Czekam na kontakt ze swojego Zusu w tej sprawie .

@Ewelina

Napisz proszę jeżeli czegoś się dowiesz. A kiedy wpłynął Twój wniosek? Mój podobno 20.04 i do tej daty kazali czekać w zusie na decyzję, bo oni podobno nic nie widzą więcej, a byłam w placówce.

@E..

Hej daj znać jak będziesz cos wiedziała ja tez czekam za opiekę nad dzieckiem od marca .

Lea
@Ewelina

(usunięte przez administratora). Ja dwa razy rozmawiałam z Zusem, mój wniosek jest został dostarczony w połowie kwietnia, mają 30 dni na rozpatrzenie. Na profilu pue zus informacji jakiejkolwiek brak, w przyszłym tygodniu (jeżeli funduszy dalej nie będzie na koncie) osobiście udam się do Zusu, bo od 2 msc, żyjemy o jednej wypłacie... Dwie sprzeczne info od Zusu i bądź tu człowieku mądry....

@Lea

dowiedziałam na infolinii. Może należysz całkiem do innego rejonu. Mój wniosek a raczej ogólny w którym jestem zawarta wpłyną 6.04. Po kolejnej próbie wyjaśnienia to było wczoraj Pani powiedziała że wniosek został całkowicie anulowany czemu nie wiem. Napisała notatkę do mojego oddziału Zus o pilny kontakt . Nie zamierzam siedzieć i czekać na cud aż się TXM Nami zainteresuje więc jadę jutro sama do swojego oddziału..

@Ewelina

Czy byłaś może w zusie? Wiesz coś nowego?

Km

Podpinam się do pytania

@Dusia

Hej , tak byłam sytuacja qygląda tak że na obecną chwilę sprawe przejęło Orzecznictwo i trzeba czekać na ich decyzję co dalej z tego co mi Pani powiedziała to minimum miesiąc bo są zawaleni.

@Ewelina

O matko, czyli kolejny miesiąc lub więcej bez pieniędzy :( Szlag mnie trafia, przecież te pieniądze nam się należą. Co oni chcą jeszcze orzekać?

Ewka
@Dusia

no widocznie ktoś nawalił z txm tak późno to wszystko inne firmy już dawno mają to za sobą pracownicy już mają dawno pieniądze w kieszeni.No ale cóż jak tu są duże zaległości w ZUS to nie ma co się dziwić Zus zwleka.

@Ewka

Kochana, a czy Ty w ogóle miałaś jakąkolwiek informację na portalu PUE ZUS, że Twój wniosek został anulowany, że idzie do dalszego postępowania? Czy dowiedziałaś się czegokolwiek tylko dlatego, że dzwoniłaś do ZUSu i byłaś tam osobiście

@Dusia

Dokładnie tak. Jak by człowiek się nie upominał to by nic nie wiedział ,:/

Wkurzona
@Teiksem

Teiksem Niestety dalej nie mam kasy

WYPŁATA ŚWIADCZEŃ ZUS - L4

Cześć. Chciałabym się podzielić z osobami będącymi na L4 informacją jaką otrzymałam dzisiaj z ZUSu. Jeżeli chodzi o mój konkretny wniosek, to Pan powiedział, że wpłynął on 14.04 i jest w opracowaniu. Póki co wpłynęły wnioski za L4, które miałam do końca kwietnia. Za maj jeszcze nie dostali. - Mamy dzisiaj już 14!!!! Pracodawca musi złożyć wniosek do KAŻDEGO L4! Wnioski z TXM trafiły do Warszawy i jest ich bardzo dużo. Procedura w związku z przejęciem przez ZUS wypłaty świadczeń wygląda nieco inaczej niż w normalnym trybie, gdyż ZUS najpierw sprawdza TXM w jakiej jest kondycji finansowej i czy wniosek o wypłaty świadczeń jest zasadny, a dopiero później rozpatrują każdy nasz wniosek. Dlatego tez trwa to dłużej niż te ich ustawowe 30 dni. Co pocieszające, powiedział mi, że takie sytuacje jak nasza (czyli przekazanie wypłat świadczeń do ZUS) jest sytuacją całkowicie normalną i się to zdarza, natomiast czas oczekiwania jest dłuższy. Jeżeli chodzi o decyzję, to w PUE ZUS w zakładce świadczeniobiorca - zasiłki, będziemy widzieć tylko pozytywnie przyznane świadczenie. Jeżeli okaże się na przykład, że TXM błędnie złożył wniosek to my tego nie będziemy widzieć, ZUS wtedy wysyła pismo do osoby z TXM składającej wniosek o uzupełnienie - i tu znów czas oczekiwania wydłuża się o kolejne 30 dni od momentu uzupełnienia wniosku przez TXM - taką informację uzyskamy jedynie telefonicznie, bądź udając się do placówki. Jeżeli chodzi o samą wypłatę świadczenia, to zostanie ona wysłana na konto bankowe, jeżeli pracodawca składając wniosek Z3 podał tam nasz numer konta. Mam nadzieję, że ta informacja pomoże nieco zrozumieć jak to działa. Mi bardzo pomogła odpowiedzieć na moje pytania, gdyż pierwszy raz znalazłam się w takiej sytuacji i nigdy nie miałam do czynienia z ZUSem Pozdrawiam

Majka
@WYPŁATA ŚWIADCZEŃ ZUS - L4

Dziękujemy, zawsze to coś rozświetla sytuację

Kurka wodna

Czy wiadomo ile i jakie jeszcze markety zamierzają zamknąć w maju?

Ktoś

Hej dziewczyny. Czy wiecie już co będzie z wypłatami za umowy zlecenia za marzec? Ja już nie pracuję od ponad miesiąca w txm, ale pieniądze chciałabym odzyskać.

Zirytowana

Na przekazywanie datków do szpitala pieniądze są ale na wypłaty dla własnych pracowników już nie... Pracownicy sklepów też są na pierwszej linii zagrożenia i dostaną od TXM (usunięte przez administratora) nawet własnej wypłaty brak ale szpital wspomaga bo przecież ich stać na gest

CECYLIA

świetną to była kilka lat wstecz gdzie wyniki były super a płaca adekwatna do wykonanych obowiązków.

ester
@Zirytowana

O jakiego datki dla szpitali chodzi i skąd te informacje?

Abc
@ester

Zobacz post na instagramie i facebooku :)

@ester

12 maja był świętem dla wszystkich pielęgniarek i położnych. Na facebooku i instagramie txm napisał post, że wspierają

Kierownik

Dziewczyny co robicie z przymierzalnia? Zamykacie czy dezynfekujecie?

@Kierownik

Raz zamknięte raz otwarte. Góra napisała że jak nie możliwości dezynfekowania to nie udostępniamy przymierzalni do czasu aż zdezynfekujesz tą przymierzalnie. Tylko żeby jeszcze było czym dezynfekować, to co oni nam przysyłają to jakiś żart.

Praca
@Temka

Jak sobie wyobrażasz dezynfekowanie przymierzalni ? Masz do tego produkty ,narzędzia , umiejętności , czas ? Zostałeś przeszkolony w tym zakresie ? Napisz kartke ,ze nieczynna i po sprawie . U mnie klienci korzystają na własną odpowiedzialność .

@Praca

Dobre i trafne pytania. U nas klienci wchodzą na własną odpowiedzialność. Miałyśmy wywieszone kartki na nawet taśmą TXM obkleiłyśmy by nie wchodzili, to RKS że tak powiem ochrzaniła, dlaczego tak zrobiłyśmy i kazała nam to zlikwidować. Uczciwie mówimy klientom, że nie mamy czasu na dezyfekowanie po każdym kliencie no i brak środków. Mówimy, że mogą korzystać ale na własną rękę. I tak większość klientów nie przymierza.

Txm

Czesc co wg was oznacza złomowanie? Bo wg mnie usuniecie towaru ze stanu i wg przepisow wyrzucenie do kosza a nie rozdawanie pracowniką jak to robi ulubiona tego forum regionalna (usunięte przez administratora)

@Txm

Tak jak piszesz, usunięcie towaru i wyrzucenie. Choć nie powiem, nasza RKS też nam złomuje i mówi, że mamy wyrzucić albo wziąć sobie.

Odp
@Txm

Skoro towar nie nadaje się do sprzedaży to trzeba to zezłomować by zeszło że stanu owszem towar taki powinno się wyrzucić ale jeśli komuś z pracowników taka rzecz się przyda to w czym problem niech sobie to bierze. Równie dobrze RKS mogłaby to wyrzucić do kosza w sklepie po czym po jej wyjściu pracownicy i tak mogliby to wyjąć. Na litość boską w czym widzisz problem ? Nic od niej nie dostałaś i ci szkoda ,czy jesteś typowym psem ogrodnika? Ty nic nie chcesz ale niech inni też nie biorą.

@Temka

U nas również rks sprawdza czy faktycznie ten towar nadaje sie do zlomowania jezeli tak to kasujemy go po 0.01zl a towar albo bierzemy dla siebie albo wyrzucamy do smieci

cxc
@Odp

ok to wszystko psujmy celowo i wszystko bierzmy dobrze radzisz.każdy tak może robić więc pracodawca powinien na to nie pozwalać i tyle a tym bardziej RKS proponować.

@cxc

Oczywiscie wszystkiego nie zepsujesz i nie wezmiesz sobie z prostego powodu kazdy sklep ma limit (maly limit) na market

@Sprzedawca

szkoda że nie wszyscy go przestrzegają.Ostatnio pakowalam zamykany sklep były 3 kartony

Porazka
@Odp

Oooo człowiek lizusa chyba. My orzestrzegamy zasad bo jak nie to nagana ale rksi nie musza bo i tak sue wywina.

Wypowiedzenie

Hej dziewczyny po jakim czasie dostałyscie świadectwo pracy?

Tralalala
@Wypowiedzenie

Świadectwo pracy powinno się dostać w ciągu 7 dni od zakończenia współpracy. Ja dostałam po 5 dniach od rozwiązania umowy.

Pio
@Tralalala

Oni to wysyłają na emiala czy normlanie listem do domu?

@Pio

E-mailem nie mogą Ci takiego świadectwa wysyłać - tylko i wyłącznie pocztą.

Pio
@Temka

Mnie u nich już nic nie zdziwi :d

Tralalala
@Pio

Do domu listem poleconym

Joasia

Mam ten sam problem, powinien zapłacić pracodawca bo zatrudnia więcej niz 20 osob czyli rozliczenie lezy po jego stronie Tez nie wiem co z tym zrobic

Uciekamy
@Joasia

(usunięte przez administratora) A jaką wypłatę dostałas ?(usunięte przez administratora)

@Joasia

Dziewczyny z tego co się orientuje opiekuna nad dzieckiem nie podlega 33 dni. Jak jesteś na L4 to tak . A opiekę masz płatna za każdy dzień przebywania na niej i jak np bylas cały miesiąc na tej opiece pracodawca , bądź ZUS ( a tutaj niby w naszym przypadku ZUS ponieważ firma zgłosiła taki problem ze nie są wstanie wypłacić nam tych zasiłków ,L4 i tam innych świadczeń ). A ZUS ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku i teraz kwestia kiedy firma wysłała do zusu twoje dokumenty . Dam ci swój przykład ja na opiece przebywam od 13.marca do 24 maja ( bez ani jednego dnia przerwy) A moje dokumenty zostały złożone 14 kwietnia dopiero do zusu . Wiec przytrzymanie wniosku o miesiąc to popierwsze , po drugie dostalam list z firmy ze to ZUS mi wypłaci opiekę nad dzieckiem. Gdzie ZUS nie dal pozytywnej odpowiedzi im co do ich prośby o wypłaty tych świadczeń gdyż oni nie maja pieniędzy . I teraz ZUS ma do 24 maja wypłacić wszystkie zasiłki opieki nad dzieckiem. I teraz pytanie czy ZUS przeleje to na nasze konta gdy zgoda pozytywna jest ,czy przeleje TXM a oni nam ? Tego nie wiem dodzwonić sie do zusu graniczy z cudem , ale podobno od poniedziałku zus juz przyjmuje w oddziale , wiec dziewczyny jedyne wyjscie i upewnienie się w jakim dniu firma wysłała wasz wniosek i czy w ogóle juz wyslalal to udać sie do zusu i tam wypytac ja tak zrobię . Firma mydli oczy , kłamią ale nie damy sie !

Właśnie to zrobiłam... Nie idzie wytrzymać w tej firmie. Życzę szczerze wszystkim żeby się zdecydowali na ten krok i poszukali sobie pracy gdzieś indziej. Mimo zaistniałej sytuacji w naszym kraju na szczęście udało mi się znalesc pracę bez problemu Przede wszystkim za NORMALNE pieniądze!!

JS

ja też odchodzę pracę też mam i też już miałam dosyć tego wszystkiego z tymi ludźmi ta firma w ostatnim czasie wszystkich pobija.Też będę pracować za większe pieniądze niż tu.W końcu się szczęście uśmiechnęło.

Napewno się przekonam na własnej skórze... Słyszałam że jest nie mìla. Aż się boję co nas czeka

Hej. Jest ktoś że szczecińskiego regionu?. Jaka jest rks?

Zmora... !

Tak serio?

@Ewa

Podpinam sie pod pytanie ,jestem ciekawa jaka ona jest.

@Ewa

Wyobraź sobie osobę która wchodzi ci na sklep i odrazu ma jakis problem . Krzyczy rzuca ci rzeczami i to przy klientach . A jak dzwonisz bo masz jakiś problem to potrafi cie zmieszać z błotem . Rzadko kiedy jej cos pasuje zawsze jest niezadowolona , ale to nie tylko moje zdanie są również inne dziewczyny które mogłyby ci dołożyć innych swoich przygód z RKS J.W.

KJKJ@

Ja się miałam nie wypowiadać na temat TXM ale to wszystko przechodzi ludzkie pojęcie. Na temat pieniędzy szkoda się wypowiadać. Ale jeśli chodzi o drukowanie to jest po prostu żenada. Ja żeby się nie wstydzić przed gościem z konwój drukuje BDW w domu. Klienci kupują towar i żądaja faktury A ja ani tuszu ani papieru na sklepie nie mam.Ludzie ogarnijcie się i może zacznijcie szukać oszczędności gdzieś wyżej w ludziach którzy są zbedni. My na sklepach zapierdzielamy dla was wszystkich A wy ucinacie etaty na jedną osobę na sklepie. To jest jakieś nieporozumienie. Kto mądry podpisze wam w takiej sytuacji inwentaryzację.....mam nadzieję ze nikt. Nie może to tak wyglądać.

Aga
@KJKJ@

tusz dostaniesz dopiero jak popłacą faktury nikt nieche już dawać na termin bo nie płacą w terminie i zalegają z fakturami.Z wszystkim tak jest.trochę zarobią coś tam zapłacą a reszta stoi i tak po kolei raz jedno raz drugie a nigdy na bieżąco bo nie ma na to.A inwentury daj spokój niech najpierw oświadczenie sporządzą na piśmie że niegrzebią w stanach za naszymi plecami to wtedy można mówić o odpowiedzialności bo na dzień dzisiejszy ten temat to farsa w tej firmie i dowody by się znalazły na nich.Co niektórzy na sklepach dobrze wiedzą o czym mowa.

xD
@Aga

Oj tak to akurat jest racja, też mam wrażenie że jest grzebane w komputerach że później brakuje tak wiele sztuk. Wszystko wychodzi na przezutach i RKS później ma pretensje i masz jej się tłumaczyć dlaczego tak jest... Porażka totalna..

Witam, czy któraś z Pań przebywających na l4 ciąża otrzymując wypłatę dostała jedynie połowę należnego wynagrodzenia?

Doris

Witaj , a Ty już dostałas za kwiecień wynagrodzenie ?

@Doris

Tak, wyplate otrzymalam ok godziny 12, konto mam w banku PKO. Jedyne co sie nie zgadza to kwota. Otrzymałam polowe mniej mimo ze nalezy sie 100 % pensji

Wypłata
@Doris

Ja wlasnie stalam wyplate bank spółdzielczy

L4

A od kiedy jesteś na zwolnieniu? Chodzi mi o to czy przekroczyłaś już 33 dni i przyszłaś na ZUS? Bo za pierwsze 33 dni zwolnienia w roku płaci pracodawca, a później płaci ZUS. Więc jeżeli powiedzmy w połowie miesiąca przekroczyłaś te 33 dni to TXM wypłaci Ci tylko do tych 33 dni. A resztę pewnie zgłosi do zusu jak innym pracownikom przebywającym na L4.

@L4

Tak, przebywam juz więcej niz 33 dni. Aczkolwiek powinna placic dalej firma ze wzgledu iz zatrudnia wiecej niz 20 pracowników. Jednak wiem z wyczytanych opinii ze pewnie dokumenty zostaly wyslane do ZUS

L4

No to może dostaniesz dopiero pismo z kadr, że od kwietnia Twoje świadczenie będzie wypłacal zus. Ja tak miałam w zeszłym miesiącu i nadal czekam na kasę zusu. Wniosek wpłynął do zusu dopiero 20.04, a oni mają 30 dni na rozpatrzenie wniosku. Jeszcze może się zdarzyć tak, że TXM np. Złożył wniosek niepoprawnie i trzeba będzie czekać dłużej. Byłam w zusie w tym tygodniu i tyle się dowiedziałam

@L4

A ja dzwoniłam do Zus i otrzymałam info że wniosek jest założony ogólby o przejęcie wpłyną 6 .04 czekam na kase za marzec jeszcze a tu Pani mówi że anulowano wniosek czemu nie wiem czekam na kontakt z mojego ZUSU

@Ewelina

No to pięknie. Daj znać jak będziesz miała jakieś info z ZUSu

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

• Jak się pracuje w Adesso?

Zobacz opinie na temat firmy Adesso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 874.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adesso?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 853, z czego 45 to opinie pozytywne, 256 to opinie negatywne, a 552 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adesso?

Kandydaci do pracy w Adesso napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adesso