Opinie o Adesso w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Adesso. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Adesso o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adesso w Andrychów

Upadłość

Układ spłaty długów zaproponowany przez TXM rok temu( !!!!!! )został z opóźnienim (!!!!! ) zaakceptowany . To oznacza że wierzyciele uwierzyli i zgodzili się na wieloletni plan ich spłacania .....ale ...... pozostaje jedno ale ..... ..sytuacja od tamtego czasu mocno się zmieniła i nie było mowy o zamykaniu sklepów i niemożliwości spłacania długów ;;;; Teraz to sąd zdecyduje czy TXM może wypełnić co do joty umówiony plan restruktutyzacyjny . Dla sądu opcje są dwie : a. zatwierdza i kończy postępowanie restrukturyzacyjne a TXM musi zaczać spłacac długi z umową -co jest nierealne bez inwestora b. odrzuca uklad stwiedzając realnie że TXM nie spłaci tych długów - dlatego że od momentu restrukturyzacji nie poprawił wyników a dokonał tylko nowych większych zobowiązań Coby się nie podziało to TXM jest na kolanach ; Co podzieje się po ogłoszeniu przez sąd wyroku kończącego restrukturyzację ? Ano to że odpowiedzialność karna za kierowanie spółką akcyjną ponownie spadnie z Komisarza na naszych Zarzadców (Panią i Pana ) . Niestety w g...aciach się tam zatrzęsie i polecą do sądu z przygotowanym już uprzednio wnioskiem upadłościowych , ponieważ TXM już dawno utracił płynność finansową ; Ten scenariusz został już dawno przygotowany i był znany nielicznej grupie ; (+zus ) ps a najciekawsze jest to że żaden polski sad upadłościowy nie przyjmie wniosku upadłościowego od TXM ponieważ na takie postępowanie trzeba mieć kasę i jakikolwiek majątek a nie być golasem , proste Czekam na miny Zarzadu

cień mgły
@Upadłość

kilka domów jest do zabrania ; ludzie z zarządu są obłowieni to i bedzie z czego windykować już się nie moge doczekać ruchu pokerowego pani a i pana m (specjalnie pisane mała literą ) zobaczymy jak sie zakończy ta karciana rozgrywka ; już niedługo zobaczymy jakie tam karty pani agnieszka na koniec zachowała

Mia

Chyba , że już wycofali sie ze restrukturyzacji , o czym nas nie poinformowali i koniec tuż tuż

Inf
@Mia

po cichu mogłą tak zrobić mają prawo a najciekawsze będzie jak banki uruchomią swoje wymagane limity tu będzie klęska całkowita

Teiksem
@Mia

Weź dziewczyno głupot nie pisz, bo inni w to wierzą....

Mia

Jeśli przeciębiorstwo jest w restrukturyzacji , to nie może ogłosić upadłości , koniec kropka. Najpierw musi złożyć wniosek o zakończeniu restrukturyzacji, a potem może ogłosić upadłość.

Inf
@Mia

restrukturyzacje można dziś zamknąć a jutro otworzyć już złożony wniosek upadłościowy

Cicha

Kolejny przekręt tej firmy wierzyciele już mogą się pożegnać z pieniążkami i pracownicy !!!!

Sprzedawca

Brak rekrutacji.Pani zajmująca się przyjmowaniem podań chamsko oddała mi moje podanie krzycząc na mnie że Mam dzieci a z matkami są same problemy.Podkreśle że sama je posiada.Można powiedzieć że firma TXM nie lubi matek jako pracowników ale jako klientów to już tak.

Czy ma Pani dzieci.Żadne inne pytanie nie padło.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Fff

Za chwilkę dziewczyny będziecie u chińczyka pracować ????

Ren

No :) najwyższa władza

Ja mam pytanie czy jest ktoś kto ma na markecie ucznia

Fff

Prawda prawda upadłość a później szybka sprzedasz inwestorzy już są !!!!!!

Kierownik Zus

Dziewczyny, ja dziś dostałam z zusu pismo., "w związku z trudnościami finansowymi i ogłoszona upadłością (usunięte przez administratora), płatnik składek nie dokonał Pani wypłaty zasiłku opiekuńczego za okres 16.03-10.04 uwzględniając stan i sytuacje finansowa(...) zus wyraził zgodę na przejęcie w drodze wyjątku wypłaty świadczeń niezrealizowanych przez zakład pracy " Wtf???

Lol
@Kierownik Zus

Tzn że dostaniesz kasę z Zusu. Czego nie rozumiesz?

Lol

Przecież txm nie oglosil upadłości. Ten zus jakieś brednie wypisuje.

Kierownik
@Lol

A myślisz że będą się chwalić jak ogłoszą upadłość??? Raczej nie, bo będą dziewczyny odchodzić i trzeba będzie zapłacić np. Za urlop czy l4

erty
@Kierownik Zus

pokaż zdjęcie tego pisma o upadłości, bo coś czuje że to ściema

@Lol

No niestety jest w necie że txm złożył wniosek o ogłoszenie upadłości

eska

co za bzdura, masz jakiś internet z dostępem informacji tylko dla ciebie?

gdynia
@eska

potwierdzam jest taka informacja

Ajent
@gdynia

Gdzie??, pokaż link, przestańcie kłamać!! Nie ma takiej informacji w internecie, informacja o upadłości jest z 2019 roku, wniosek został umorzony a txm jest w procesie restrukturyzacjnym. TAKA JEST PRAWDA!!

Abc
@Lol

ZUS nie może bredni pisać, jeśli takie pismo dostała to musi być prawda. Txm przechodzi do historii.

Xxx
@Lol

Upadłość to jest już tyljo formalność w txm , jak przez tyle czasu zarząd i Ci wielcy Rks nie potrafili sobie z rym poradzić to tym bardziej teraz , ludzi tam to chyba z łapanki brali.

Kierownik zus
@erty

Nikt mi nie przysłał pisma że firma upadła. Przytoczyłam to co było w piśmie,najważniejsze dla mnie zdanie... Po co mam ściemniać, przecież jeszcze pracuje i chce odzyskać pieniądze. Nie sieje paniki. (usunięte przez administratora)

Czytajcie ze zrozumieniem!!! Kiedy to było, dawno i nie prawda. Art z 2019 roku ????

obserwator
@Kierownik zus

Jak w piśmie moze byc napisane ze ogłoszono upadłość, jezeli do sądu nie wpłyną taki wniosek? wiem bo sprawdzałem. Dodatkowo 2 dni temu podano wyniki głosowania ze firma przyjmuje układ restrukturyzacjny, podajecie linki o upadłości z 2019, Boże to jest dramat jacy niekompetentni ludzie tutaj pracują lub pracowali...

ela
@obserwator

To tylko przedstawia poziom kompetencji ludzi w zusie... napisała bo jej tak ładnie pasowało do zdania. W moim piśmie tak pisze, a u koleżanki całkiem co innego, podpisane 2 inne osoby na pismach. I potem się dziwić że tyle czasu czekamy na kasę która nam się należy!

Dorota
@ela

Ja mam wersję bez upadłości heheh

Anka
@gdynia

Ty powinnaś nauczyć się czytać ze zrozumieniem

Hahaha
@gdynia

Czytasz czy udajesz że czytasz??? Jaka data tam była??? Kobieto obudź się!!!!

Ciekawa

Czy jest osoba, które zakończyła współpracę z txm? Jak rozliczone zostały zminiejszenia z poprzednich miesięcy?

Xyz
@Ciekawa

Zmniejszenia poszły w niepamięć, nikt nam nic nie odjął za nieprzepracowane godziny.

Ciekawska
@Xyz

@Xyz dziękuję bardzo za odpowiedź

@Ciekawa

Od maja nie jesten pracownikiem TXM (Bogu dzięki) byłam na zwolnieniu lekarskim dosyć długo od 1 marca nie dostalam wypłaty. Dostałam też pismo że pieniądze powinnam dostać z Zusu. Byłam w Zusie Pani mi powiedziała że mój wniosek wpłynął dopiero 21 kwietnia (gdzie wypłatę powinnam mieć na 10 kwietnia, a oni wniosek wysłali dopiero 21 kwietnia... Masakra) Dostałam też informacje ze przez to że mamy teraz taka sytuację z epidemia ZUS już nie obowiązuje 30 dni na rozpatrzenie wniosku tylko mają czas bezterminowo. Więc nie nastawiam się na to że szybko zostanie mój wniosek rozpatrzony. Na szczęście mój zaległy urlop został wypłacony bez problemu. Tylko kolejny problem świadectwo pracy . Błędna data zakończenia pracy, mało tego nie wiem wgl z jakiego powodu gdy byłam na wypowiedzeniu nagle po 6 dniach został mi ukrócony etat na 4/5. Nikt mnie nawet o tym nie poinformował. Zaznaczam że cały czas byłam na zwolnieniu lekarskim... Szok wierzyć się nie chce ze oni tak traktuja ludzi... Porażka totalna. Współczuję tylko kobieta w ciąży.. Pewnie mają też takie sam problem z wypaleniem pieniędzy... Za co ludzie mają żyć... To jest nie pojęte.

Mama 2

Witam, Czy któraś z dziewczyn wie co będzie dalej z naszymi zasiłkami? Niby dostałam pismo z firmy na maila, z informacją, że zasiłek ma wypłacać ZUS, do którego podlegam. TXM ma problemy finansowe, więc zwrócił się z prośbą aby zasiłki wypłacał ZUS. Ale na moim profilu narazie nie widnieje żadna informacja. W ZUSie również nie wyświetlam się jako swiadczeniobiorca i nic o moim wniosku nie wiadomo. Tak jakby firma wcale go nie przekazała do ZUS. Z tym opiekuńczym to czarna magia. Od marca nikt nic nie wie. Przecież to komedia jakas. A teraz jeszcze info o upadłości TXM. O co w tym wszystkim chodzi? Strach się bać, jednym słowem..

Odp
@Mama 2

ZUS dostał wszystkie wnioski ale ma 30 dni na ich rozpatrzenie dodatkowo ma od cholery wniosków więc pewnie będzie to dłużej trwało

ll
@Mama 2

napisz z profilu wiadomość do Zusu inf.idzie do głównego inspektoratu od razu zlecą komuś tą sprawę bo tak długo to nie może trwać i jakiś problem jest a Zus też ma swoje terminy do rozpatrywania wniosków to nie może wisieć gdzieś w nieskończoność.

Kierownik
@Mama 2

. .Ja dopiero dostałam pismo (drugie już) takie jak koleżanka "w związku z trudnościami finansowymi i ogłoszoną upadłością, płatnik składek nie dokonał Pani wypłaty zasiłku opiekuńczego za okres......" więc od tej daty zus ma 30 roboczych dni. I co o tym myśleć?

Ktoś
@Kierownik

I co z ta upadłością jak nie ma nigdzie żadnych informacji na ten temat?

Boska

Uważajcie na(usunięte przez administratora)jak ktoś dobrze prowadzi sklep to jej nie pasuje, bo ktoś ma wiedzę i potrafi dużo więcej. Jest niekompetentna jako rks. Jej uwagi są nie na miejscu!

@Boska

Nie wiem, czy owa Pani o kulturze osobistej zapomniała, możliwe, że nigdy jej nie nabyła, ale poziom komunikacji z pracownikiem to skandal.

Hej, dostała ktos z was już odprawe?

Xxxx

Nadal cisza

Mmm

A do kiedy pracowaliście?

Tururum

Czekam od kwietnia...

realista

taki dokument jest dawno przez zarząd sporządzony tylko czeka na to aby w porę go złożyć. Kasy nie ma a długi potężne są banki czerwcu zaczną brać swoje to dopiero będzie wesoło a dzięki epidemii spółka może to zrobić na swoich warunkach bo ta sytuacja im sprzyja a wierzyciele i tak nie odzyskają bo niby skąd a sprzedaż jest jaka ??sklepy kolejne są w kolejce do zamknięcia a mniejsza ilość zarobi na to wszysko jakim cudem?

Judyta

Czy ktoś może wie o zamknięciu ok 50 sklepów,jakie to są markety? Wybrane markety dostały listę z przerzutami na sklep ww. Na tej liście jest 50 sklepów, czy to zbieg okoliczności czy te sklepy są do zamknięcia.?

@Judyta

Raczej do zamknięcia

.....
@Km

tak , a za miesiac nastepna 20- stka

@.....

Myślisz że zamkną nas wszystkich? Są sklepy które robią naprawdę mega duży obrót jak na całą tą pandemie. Ja takiego obrotu przed nie miałam...

Mała
@.....

Z kąd taka informacja?

Patrycja
@Km

Tu nie zawsze o obrót chodzi ale też o sytuację z lokalem, często nawet, gdy nie chcą muszą zamknąć bo właściciel wypowiedział najem.

Monia
@Judyta

Właśnie jakie to markety . My nic nie wiemy nikt nas o niczym nie informuje. Nie dość że ucięli pensję to jeszcze z dnia na dzień pracę stracimy.

Mała

Ojej bardzo przepraszam za moją pomyłkę jak kogoś uraziła ...

Txm

A powiedzcie mi czy wypłaty miałyście 2600 zl brutto jak najniższa krajowa czy jeszcze niższe??

Nnn

Niższe...

ela

niższa była

@ela

No właśnie a pisali że poniżej krajowej nie dostaniemy, robią nas jak chcą, masakra

Nati

Ale to pisali do rozliczenia marca A od kwietnia inaczej -20%

Mama

Hejka. Macie jakieś info czy ZUS rozpatrzył w końcu wniosek o świadczenie opiekuńcze COVID-19? Czy w ogóle świadczenie te będzie nam wypłacane? Od marca nikt nie potrafi udzielić informacji u nas w firmie. W ZUSie też ciężko się czegoś dowiedzieć. Mam pewne obawy co do tej całej sytuacji.

Pietruszka
@Mama

Podpinam się pod pytanie . U mnie tak samo Księgowość nic nie wie Rks twierdzi ze to już Zus a w Zus nikt nic nie wie na PUE nic nie pisze a tego co mi wiadomo 21 kwietnia wpłynęły dokumentu -mina 30 dni i zero kompletne zero

@Mama

U mnie to samo czekam od marca i nic wlasnie pisalam do kadr po raz kolejny o odpowiedz kiedy i czy wszystkie wnioski zostaly przeslane do zus i cisza . Czekam do jutra i dzwonie do pip sie dopytac co zrobic bo do zusu nie idzie sie dodzwonic

Majka
@Mama

Ponoć ZUS w Warszawie ma największe opóźnienia stąd musimy czekać pewnie tyle...

Nina
@Majka

każdy podlega pod Zus w swoim regionie a region pod województwo i to on wypłaca wszystkie świadczenia.

@Nina

Od tej firmy nic nie dostaniecie jeśli nie będziecie walczyć zmarnowałam tam 10 lat z dnia na dzień zostawili mnie bez zniczego nie liczą się z ludźmi a RKS warszawskiego porażka nawet kasy nie umie obsłużyć mowa o pani A.j

Anka
@Agata

masz rację dobre czasy w tej firmie już dawno się skończyły ja już na dniach kończę współpracę i jestem dumna z siebie że w końcu odważyłam się na ten krok.Co teraz się dzieje w tej firmie to wielki bałagan.

lILKA
@Pietruszka

księgowość? rany naprawdę nie wiesz że to z kadrami trzeba sie kontaktować a nie z księgowościa? a co kw ci się nie zgadza czy wypłata?

Dusia
@Nina

Nie prawda. Wszystkie wnioski poszły do warszawy i to warszawa będzie wypłacać. Polecam zadzwonić do zusu i dopytać, albo przejść się do swojego oddzialu to powiedzą Ci gdzie jest Twój wniosek.

Majka
@Nina

Nie prawda, dostałam pismo z regionalnego Zus o przekazaniu mojej sprawy Zus w Warszawie, ze względu iż tam jest siedziba płatnika.

Doris
@Majka

To chyba jesteś jedyną osobą która dostała jakiekolwiek pismo z Zusu ...

Odp
@Agata

A po co rks ma umieć obsługiwać kase? To nie nalezy do jej obowiazków... moze przy wizytach zamiast chl powinna stać za ladą hahaha

Ola
@Odp

Tak powinna może by się czegoś nauczyła . Z resztą ta firma to porażka , dobrze że odchodzę .

Aga
@Majka

dziwne ja dostałam wszystko z mojego Zusu w mojej miejscowości.Może macie jakieś jaja z wnioskami.

Hahaha powaga ja również

Adela
@Aga

Ale dostałaś kasę już? Dziwne, bo nasze wnioski zekomo wróciły do Warszawy do zusu... A złożone były w kwietniu... Coś tu na kilometr wali

@Aga

Dostalas pieniadze za opieke

zuza
@Adela

coś tu jest nie tak bo niektórzy dostali czyżby pracodawca kasę przetrzymywał??

@zuza

Ja też dostałam opiekuńcze za marzec od razu w kwietniu razem z wypłatą

Sylwia
@Doris

Ja również otrzymałam takie samo pismo

@Sylwia

To ja niewiem kazdy co innego pisze. Ja dostalam pismo w kwietniu od txm ze przekazali wnioski do zuzu i tyle a pieniedzy do tej pory brak od marca az do teraz.

Lii
@Look

Ja też dostałam pismo z Txm Ze do zusu poszły wnioski. A kasy do tej pory brak. Ile to można czekać na swoje pieniądze.

Tonerka

Hej, wie ktoś może do kogo zgłasza się o przesłanie tonera do drukarki?

@Tonerka

Dadzą Ci zgodę na kupno nowego... Szukaj do takich drukarek tonera... Ja tak miałam.

Txm

Czyli wyrabiamy premie za którą i tak nie zapłacą?

@Txm

Dokładnie tak. Pisała M maila odnośnie tego. Ja obecnie mam 200 procent, a dostanę ujaaaa

???

Hejka dziewczyny. A ja z innej beczki. Czy kierownik sklepu może zmienić hasło do Safo? Tak, że teraz żadna dziewczyna ze sklepu nie ma dostępu do ewidencji oraz planów urlopowych oprócz kierownika? Czy tak może być? A może kiero ma coś do ukrycia skoro nie pozwala na wgląd do safo innym pracownikom? Z góry dziękuję za każdą odpowiedz

Kierowniczka
@???

Moje dziewczyny nie mialy dostepu do safo a ja nie mialam nic do ukrycia wiec twoja kierowniczka również nie musi miec nic do ukrycia jezeli da wam dostepu do safo to w każdym momencie bedziecie mogli sobie wpisać nadgodziny ktorych rzeczywistosci nie bylo ani kierownik nie mial pozwolenie na nie a niestety ona by pozniej musiala sie tlumaczyc także ja sie nie dziwie ze nie ktore osoby nie maja do tej strony dostepu

Kiero

W takim razie zostań kierownikiem i skończ marudzić. Po to jest kierownik, aby się tym zajmował. Pierwszy lepszy pracownik nie musi wszystkiego widzieć/wiedzieć. Tak samo ma mniejszą odpowiedzialność. Co wolno wojewodzie to nie tobie.. :)

@Kiero

W tej firmie nie ma różnicy między kierownikiem a pracownikiem tylko kasa a na miejscu kierownika są pupoilki rks

Heheszka
@Agata

O to to to... Prawda. Dziewczyny na sklepie muszą robić to samo co kierownik. Co za różnica. Zamknięcie miesiąca, przyjęcie dostawy i sprawdzenie czy jest na mm wszystko ok.,wystawianie faktur, robienie vm +przerzuty na sklep internetowy lub magazyn. Ja nie widzę różnicy. A przy inwentaryzacji gdy są braki, to wszystkie pracownice obrywają, nie tylko kierowniczka.

@Kiero

A w tej firmie kierownik nie różni się niczym od pracownika wszyscy robią to samo a pupile mają lepszą kasę

Do safo ma dostęp tylko i wyłącznie kierownik lub zastępca kierownika pracownik nie ma prawa tam buszować i hasło tak samo swoje ma kierownik i zastępca , w moim przypadku miałam tylko ja jako kierownik. Ale zawsze swoim pracownikom pokazywalam co wpisuje na tym polega uczciwosc

Temka

Moja kierowniczka ma tylko dostęp do tego safo, ale zawsze nam pokazuje co wpisuje i wyjaśnia.

Riki
@Temka

No to współczuję kierowniczce że się musi załodze tłumaczyć jak układa grafik?! Do czego to doszło żeby kierownik nie miał szacunku. Dziwię się że sobie dajecie na głowę wchodzić koleżanki kierowniczki.

Kierowniczka
@Riki

Dzień dobry. Mam nadzieję że to co napisałeś to był przekąs ????. Moje koleżanki z pracy to przede wszystkim moje Współpracownice, a nie tylko podwładne. Mam nadzieję, że przez ten krótki czas współpracy wypracowałam sobie zaufanie i szacunek. Nie poddaństwo. Nie tłumaczę się załodze. Nie potrzebuje. Grafik układamy wspólnie biorąc pod uwagę potrzeby i zobowiązania wszystkich pracowników. Przede wszystkim sprawiedliwie. W pracy się nie opieprzamy tylko zapieprzamy. Równo. Czego wszystkim życzę. Fajna sprawa przychodzić do pracy, wiedząc że tam są ludzie którzy są z tobą. Jeszcze jedno. Na pewno nie jestem ulubienicą mojej RKS. Natomiast osiągnęłyśmy poziom merytorycznej rozmowy. ????

@Kierowniczka

A jaki region bo taka kierownik sama bym chciala

@Agata

Ja Ci powiem, że jestem z regionu obecnie gliwickiego i tak jak koleżanka wcześniej napisała żyjemy w zgodzie, moja załoga a jest nas 3 żyjemy w zgodzie, zaufaniu itd. Grafiki robimy wspólnie, bo każda z nas ma ważne sprawy, dogadujemy się, wspólnie robimy vm, wspólnie myślimy czy tak jest dobrze, a może źle... Mam mega zaufana załogę i z całym sercem mogę powiedzieć, że na obecną chwilę nie mam co narzekać na moje dziewczynki. Także widzę, że nie każdy ma kolorowo ale są markety w których praca idzie naprawdę sprawnie jak ma się odpowiednią załogę. Polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

• Jak się pracuje w Adesso?

Zobacz opinie na temat firmy Adesso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 874.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adesso?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 853, z czego 45 to opinie pozytywne, 256 to opinie negatywne, a 552 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adesso?

Kandydaci do pracy w Adesso napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adesso