Opinie o JACOBS w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie JACOBS. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w JACOBS o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JACOBS w Kraków

Gustowny

Dzień dobry .Mam pytanie na rozmowy kwalifikacyjne to dzwonią z numerów +47 (Anglia) lub +447 .Bo nie jestem pewny (nie przedstawili się z ramienia jakiej firmy jest przeprowadzana rekrutacja .

Gutek

Śmieszna firma, naprawdę. Aplikowałem tam kiedyś (finanse) ni z tego ni z owego zadzwoniono do mnie. Od razu atak przez telefon po angielsku. Tak nie powinno być, ciężko się rozmawia przez telefon po angielsku u swojego obecnego pracodawcy - od razu ludzie domyślają się ze się chcesz zwolnić. Po czym odsyłanie na maila odp. ze inni kandydaci przęszli i Ty odpadles. :) Teraz tez spałem CV i to samo się stało - odrzucone. W CV ACCA i SKWP :D. Ale chyba dobrze się stało, nie chciałbym znowu trafić na firmę w której panuje taka atmosfera. Koleżanka po 3 miesiącach sama odeszła i poszła do innej firmy, miała dość tresury, inna dostała się do pracy, ale nie przyjęła oferty bo poczytala o firmie i stwierdziła ze do syfu iść nie będzie. Są lepsze firmy. Nawet te które są od 10 lat w Krakowie da lepsze.

Zocha33
@Gutek

Tam była jedna rekruterka nie z Polski więc można ona do ciebie dzwoniła.....A że gadała tylko po angielsku to chyba nie było to jednak atakowanie.... :) W każdym razie parę osób ode mnie tam pracuje i generalnie są zadowoleni (w AP i procurement) - przede wszystkim co mi podkreślali to fakt że nie naparzasz w outsourcingu dla jakiś zblazowanych klientów co mają oczekiwania z kosmosu... ;) - ja byłam na rozmowie kiedyś ale w sumie nic nie wyszło bo mi zależało tylko na stanowisku Lida a akurat nie mieli na daną chwilę otwartego więc opuściliśmy.

Ciekawska
@Gutek

Hej, jakie na przykład? Pytam poważnie, bo często czytając negatywne opinie o jakiejś firmie (np. innych korporacjach, działających w Krakowie), nigdy nie widzę "podpowiedzi" gdzie warto, nie znalazłam też korpo o atualnie samych dobrych opiniach. Moje doświadczenie jest takie, że wszystko zależy "pod kogo" trafisz - w jednym większym dziale możesz trafić na bardzo wyluzowany team z łatwymi awansami, a możesz trafić na wieczne nadgodziny, stres i problemy z awansem w ogóle... będę więc wdzięczna za wskazówki :) (korpa, o których czytałam negatywne opinie - IBM, AON, Capita, Capgemini, Cisco, ABB)

kalinka
@Ciekawska

Wszędzie jest podobnie bo firmy się przenoszą z uwagi na koszty i że potrafimy zap.... nie marudząc, a nie na piękno Krakowa. Nieco Co innego w IT bo AGH rzeczywiście ma renomę nawet o dziwo w Texasie:) Generalnie z mojego doświadczenia najgorzej jest tam gdzie młody polski leader czy manager dokręca Polakom śrubę, żeby się za granicą przypodobać. i oczywiście najlepsza firma gdy w firmie X robisz dla firmy X, a nie zatrudnia Cię firma A a robisz np. finanse ich klientowi firmie B...Co do kwestii awansów ... z mojej obserwacji najdalej zaszli ludzie którzy weszli w outsourcing 7-10 lat temu i to teraz oni maja dobre stanowiska ..... reszta robi jak mrówki od GL. po projekty czy audyty za mniejszą i większą kasę.

Pioter
@Ciekawska

z Capita sie nie zgodze, pracowalem tam pare lat i sobie chwalilem :) aczkolwiek, ile ludzie tyle opinii... Sam tez z czystym sumieniem polece Shella :)

krrkkrk

Czy w biznesie jako specjalista mozna zatobic 10-13k? 7 lat doswiadczenia, nie na team lidera.

the truth
@krrkkrk

nie da się. zejdź na ziemię.

@krrkkrk

10 tyś na stanowisku inżynierskim z 12 letnim doświadczeniem, więcej niż 10 tys ta firma nie chce płacić, widocznie nie mają tyle roboty

inzynier

10 tys netto jak rozumiem?

Asia

AR accountant - jakie widełki? Na podobnym stanowisku w jednym z bardzo znanych krakowskich korpo dostaje marne 3,5k brutto, dostane chociaz te 4,5k brutto?

Sama rekrutacja trwała dosyć długo. Pierwszym etapem jest wypełnienie ankiety poprzez stronę pracodawcy. Po kilku dniach dostałem telefon od pani z HR. Krótka rozmowa, umówiliśmy się na kolejną rozmowę telefoniczną. Po kilku dniach odbyliśmy rozmowę, trwała ok pół godziny. Dostałem informację że w okresie do 2 tygodni otrzymam wiadomość zwrotną. Dokładnie dwa tygodnie później otrzymałem telefon, umówiliśmy się na rozmowę przez Teams z dwoma osobami z działów do których aplikowałem. Rozmowa była bardzo miła, miałem wrażenie że prowadzący starali się jak najbardziej zniwelować stres. Po niej czekałem następne dwa tygodnie na wynik i w efekcie otrzymałem pracę. Podsumowując - rekrutacja przeprowadzona na wysokim poziomie, miła i przyjemna, cały proces od złożenia aplikacji do otrzymania ostatecznego wyniku trwał ok 1,5 miesiąca.

Pytania standardowe - co wiem o firmie, dlaczego zmieniam pracę, przy jakich projektach pracowałem, jakie mam plany dotyczące swojej ścieżki, podstawowa rozmowa po angielsku na dwóch etapach - z panią z HR oraz z ludźmi z działu.

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy International Trade Specialist with Polish
Katowice
Veo Worldwide Services
katarzyna

Junior Transfer Pricing Accountant- co myślicie o aplikowaniu na to stanowisko, są jakieś perspektywy? oraz jaką minimalną pensję można tutaj otrzymać?

Nie wiem czy slyszwliscie ale ostatnio przeczytałem że ch2m zostało wykupione przez firmę Jacobs jakoś do końca roku chyba. Czy to ma jakiś wpływ na rekrutację bo zawsze przy połączeniu firm ktoś traci swoją posadę bo po co podwajac koszty. Dzięki z góry

poza polityka
@Zainteresowany

http://www.jacobs.com/ch2m/ bojcie sie, bojcie sie i jeszcze raz bojcie sie. bo to oznacza tylko, albo pogorszenie warunkow plac (przyjdzie jakis nowy menadzer i bedzie "optymalizowal biznes"), albo kolejne zwolnienia. w lepsze warunki absolutnie nie ma co liczyc, bo nie po to wlasciciel sprzedaje swoja firme komus innemu, zeby sie interesowac, co pomysla jego pracownicy na calym swiecie..

@Zainteresowany

CH2M to teraz Jacobs. Dzięki połączeniu dwóch firm mamy teraz większe możliwości rozwoju i jesteśmy uznawami za numer 1 na świecie wśród firm inżynieryjno-projektowych. Od momentu połączenia, Jacobs zatrudnił dodatkowo 4000 osób na całym świecie i planuje kontynuuować swoj rozwój w Polsce. Zmiana właściciela nie spowodowała żadnych zwolnień i w ciągu najbliższych 18 miesięcy znacząco rozszerzymy naszą polską działalność.

rycho
@poza polityka

Jacobs (ale tylko ECR) w połowie 2019 roku będzie sprzedany firmie Worley Parsons z Australii. Nie wiem czy Was w Krakowie to też dotyczy? Może być lepiej, ale chyba będzie gorzej, wszak dobrych firm się nie sprzedaje.

wiolet
@rycho

Czemu uważasz że będzie gorzej? Masz jakieś info?

Myszka94

Hej. Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji na stanowisku junior w dziale Civil. Czy ktoś mógłby napisać jak wygląda to od strony praktycznej, jak wygląda praca na takim stanowisku, czy jest jakiś pakiet szkoleń z obsługi programów, na jakim poziomie powinno znać się język, jaka atmosfera panuje pomiędzy doświadczonym zespołem a nową osobą (bez większego doświadczenia)? Za każdą informację z góry dziękuję Pozdrawiam

civil engineer
@Myszka94

Od strony praktycznej to praca jest raczej mało ambitna i nudna. Bardzo wiele projektów jest zlecanych do krakowskiego biura na zasadzie wykonania poprawek i odesłania do ponownego sprawdzenia. Praktycznie zero własnej inicjatywy w zleconych zadaniach. Krakowskie biuro jest traktowane jako inkubator drafterów/asystentów do poprawy rysunków. Mało projektowania więc jeśli twoje ambicje to prawdziwe projektowanie to istnieje bardzo duża szansa, że tu tego robiła NIE będziesz. Tylko niewielki % projektów to jakieś tam projektowanie. Jeśli chodzi o szkolenia to odbywają się od czasu do czasu, ale po 2 dniowym szkoleniu nie nauczysz się samodzielnej obsługi softu, ale z kolei większość zadań zlecanych pracownikom opiera się na podstawowych funkcjach więc może się trafić, że akurat kompletnie zielona osoba będzie w stanie je wykonać. Jeśli chodzi o asystentów to język pasuje znać w stopniu komunikatywnym, żeby sprawnie porozumieć się mailowo czy przez skypa z kimś z zagranicy. Atmosfera to kwestia indywidualna. Jak ktoś jest otwarty na ludzi to i ludzie go przyjmą jak należy. Ale generalnie należy siedzieć cicho, nie wychylać się i nie mieć ambicji. Ci co mieli coś więcej do powiedzenia i byli bardziej ambitni już dawno w tej firmie nie pracują.

Myszka94
@civil engineer

@civil engineer Dzięki :)

@Myszka94

Sa inne firmy gdzie sie wiecej nauczysz

rycho
@Myszka94

Musisz się samemu dużo uczyć. Staraj się nie być bezczelnym, wtedy doświadczeni mogą ci pomóc.

potencjalny pracownik

Witam. Bardzo proszę o informację, jakie są zarobki w JACOBS Eng. na stanowisku starszego asystenta projektanta branży elektrycznej. Czy po uzyskaniu uprawnień projektowych jest szansa na automatyczny awans na stanowisko projektanta specjalizacji elektrycznej? Jakie widełki są na poziomie Projektantów? Czy pensja dla asystentów obejmuje stałe miesięczne wynagrodzenie, czy też - poza pensją - są wypłacane premie finansowe, np. kwartalne lub roczne?

veni vidi vici
@potencjalny pracownik

zarobki takie jakie sobie wynegocjujesz. uprawnienia nadane w trakcie pracy niewiele zmienią, lepiej poczekać i zatrudnić się po uzyskaniu uprawnień to wtedy szansa na większe pieniądze od początku. podwyżki i inne tego typu rzeczy w tej firmie nie istnieją. bo kwoty rzędu 80-120zł po roku pracy podwyżką nazwać nie można. o premiach też zapomnij. co wynegocjujesz na początku to twoje. potem trzeba szukać nowego miejsca pracy jak to co zarabiasz przestanie wystarczać.

Alan Delon
@veni vidi vici

Veni Vedi vici....widzę jakiś frustrat z Ciebie... Jeszcze pracujesz czy sprawdzasz czy trawa jest bardziej zielona w polskim biurze projektowym ;) gdzie twoja pensja zależy od tego czy główny wykonawca zapłaci na czas kolejce podwykonawców.... @potencjalny pracownik - sugeruje kierować się własnym osadem. Byłeś na rozmowie - rozmawiałeś z potencjalnym szefem,itd ? Sam zdecyduj czy Cię przekonał i czy oferta ci pasuje a nie bazuje na opinii frustratow....:)

veni vidi vici
@Alan Delon

kolego drogi - ani jedno, ani drugie. nie pracuję w ch2m i nie męczę się na polskich projektach. na szczęście oba etapy kariery są już za mną. życzę więcej ambicji, bo życie daje nam o wiele więcej możliwości wyboru niż tylko ch2m i polskie biuro. tym ambitniejszym radzę 2 razy się zastanowić, a tobie drogi kolego życzę więcej ambicji.

@potencjalny pracownik

Zarobki w dziele inżynierskim są od 3.5 tys do 10 tys dla doswiadczonych.

aneta

Witam, mam pytanie czy z ang. b2 mam szansę w tej firmie znalezć pracę? :) interesują mnie oferty w księgowości, dziale ryzyka lub podobnych. Moglibyście powiedzieć jakie zarobki minimalnie na start można otrzymać oraz czy jest jakieś szkolenie wdrażające do pracy? to ważne dla mnie. Dzięki z góry za kazda odpowiedz, pozdrawiam

@aneta

Wiele firm w ogloszeniu szuka ludzi ktorzy nie istnieja, chcesz tam pracowac to skladaj podanie, to jest firma miedzynarodowwa w wielu krajach ludzie nie zawsze mowia idealnie po angielsku, najwazniejsze jest aby praca byla dobrze wykonana i abys potrafila sie dogadac, w okolicach Londynu uslyszysz ok 20 dialektów angielskiego, Anglicy, Szkoci, Amerykanie wszyscy maja inny dialekt, slabiej po angielsku beda mówic Holendrzy, czy ludzie z Ameryki Poludniowej. Nie powinnas sie tym az tak przejmowac.

maryjane
@Tom

ok, a co powiedzieć na rozmowie gdy zapytają o zarobki aby nie powiedzieć za mało ani za dużo na stanowisku A1?

gosc223
@maryjane

powiedz tyle zebys byl/a zadowolna jezeli taka pensje dostaniesz. jak powiesz za duzo to pewnie rekruter ci o tym powie, jak powiesz za malo (ponizej widelek) to najprawdopodobniej dostaniesz dolne widełki na danym stanowisku

maryjane
@gosc223

Rozumiem a np. Ok 4200 brutto byłoby ok? :))

Renia

Czy ktoś orientuje się, na jakim poziomie trzeba znać j.angielski aby startować do tej firmy?

pracownik_firmy_nie_hr
@Renia

ogólnie na poziomie B2 lub wyższym. Ale od każdej reguły są wyjątki ;) jeżeli jesteś projektantem z 15 letnim doświadczeniem to możesz śmiało aplikować nawet "bez". Trochę zależy od stanowiska i zespołu. Jeżeli jesteś księgową, to B2 to jest minimum.

Renia
@pracownik_firmy_nie_hr

Czy jest tam polska księgowość? Czy pracuje się u Państwa na zmiany? W jakich godzinach jest praca?

@Renia

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: https://www.ch2m.com/careers gdzie znajdziesz aktualne oferty pracy oraz opisy stanowisk.

zdziwiony
@pracownik_firmy_nie_hr

czy z tego wynika, że człowiek z 15-letnim doświadczeniem nie musi umiec języka?? to czego on w takim razie szuka w tej firmie i po co jest zatrudniony? żeby wypełnić stanowisko na drzewku obrazującym hierarchię w firmie? kto ma znać języki jak nie doświadczona kadra od której mają się uczyć młodzi inżynierowie. ta firma to jakaś porażka...

Lorients
@pracownik_firmy_nie_hr

A po co komus B2 w ksiegowosci, nie mowiac juz o C1 ;) Mozliwe, ze nie zapoznaliscie sie ze znaczeniem owych stopni. A2 starcza.

@Renia

Czesc - nie ma polskiej księgowości - zależnie zespołu może być praca na zmiany popołudniowe (konczy się pracę miedzy 22.00 a 23.00) - zależeni od zespołu praca może być: Pon-Czw 8.5h a w Piątek 6h, lub cały tydzien 8h Więcej można się dowiedzieć podczas procesu rekrutacji. Pierwszym etapem jest zawsze rozmowa telefoniczna, więc można sobie przygotować wcześniej pytania do rekrutera :) pozdrawiam

@Lorients

Nie, A2 nie starcza. B2 lub wyżej. pozdrawiam

@zdziwiony

Nie kazdy jest odpowiedzialny za przekazywanie dokumentacji, po zapoznniu sie kiludziesieciu technicznych slow w jezyku obcym reszta dokumentacji technicznej wyglada wszedzie tak samo. Doswiadczony inzynier to taki ktory wiele w zyciu zrobil i wiele widzial, a ze nie kazdy mial mozliwosc wczesniej pracowac w zagranicznej firmie to juz nie jego wina.

xxsd

Dzień dobry, Chciałbym się dowiedzieć na jakie benefity mogą liczyć pracownicy Jacobs?

ambitny

ludzie w ch2m dzielą się na ambitnych i na tych, którzy wciąż tam pracują;)

pracownik_firmy_nie_hr

Do ADMINISTRATORA proponuję zmienić nazwę na JACOBS ponieważ pod tą marką firma obecnie występuje w Polsce. CH2M nadal widnieje na umowie o pracę, ale wszelkie nowe ogłoszenia o pracę są już z nazwą Jacobs. Także myślę że warto by uaktualnić też gowork :) Firma się mocno rozrosła, każdy kto szuka pracy w Krakowie w branży projektowej firmę zna, jeżeli chodzi o stanowiska w SSC to też coraz więcej ludzi firmę kojarzy. Jak w każdym dużym "korpo" można trafić na super szefową/szefa a można na d...ka Także nie wierzcie we wszystkie negatywne wpisy tutaj :D na pewno warto się firmą zainteresować jeżeli branża Wam odpowiada.

Było świetnie, jest źle. Nie ma żadnej wizji przyszłości, nie ma pomysłu, a co gorsza nie ma żadnych informacji, ani komunikacji. Przyszłość firmy nie rysuje się za dobrze i ludzie masowo się zwalniają.

gender

pracuję w tej firmie już jakiś czas. i czuję, że jest to czas wystarczający aby zauważyć, że z firmy naprawdę przyjaznej pracownikowi stała się korporacją w najgorszym tego słowa znaczeniu gdzie pracownik jako podstawowa jednostka, tworząca i napędzająca firmę u podstaw, nie jest nic wart. liczą się tylko słupki, procenty i pieniądz - tyle, że nie ten który trafia na konto pracownika, ale pracodawcy. choć w tym temacie zbytnio narzekać nie można i przynajmniej kiedyś płacili dobre pieniądze. niby norma, ale idąc w tym kierunku firma daleko nie zajdzie, bo konkurencja nie śpi i przyciągnie na pewno lepszymi zarobkami, a może i nawet realnymi perspektywami rozwoju, o których w tej firmie wszyscy słyszeli, ale nikt w zasadzie nie widział. obecnie to firma idealna dla studentów, którzy po studiach nie posiadają żadnych umiejętności, bo tutaj na pewno im się nie przydadzą. praca tutaj to po prostu małpia robota, powielanie schematów, poprawianie po 100 razy i więcej tego samego i udawanie, że robi się coś poważnego i ważnego dla świata, a potem klepanie się po plecach, że odwalono kawał dobrej roboty i tak w kółko (jak na taśmie w fabryce). w dodatku masa biurokracji, bzdurnych szkoleń, prezentacji i innych wypełniaczy czasu wolnego zarówno pracownikom oraz przede wszystkim tym pseudo managerom, którzy w ogóle nie mają pojęcia jak rozmawiać z ludźmi, a co dopiero nimi zarządzać. jedyna rzecz w jakiej są dobrzy to zaklinanie rzeczywistości, powtarzanie niezrozumiałych korpopierdół i otaczanie się wianuszkiem ludzi podobnych sobie, których niestety w tej firmie nie brakuje. obecnie trafienie na dobry, zgrany i współpracujący zespół w ch2m jest niemożliwe, więc jeśli komuś zależy także na atmosferze w pracy to nie ma tu czego szukać. to niestety jest zasługą managerów/leaderów, którzy nie mają pojęcia co robią i są totalnie odklejeni od rzeczywistości, a pracownika traktują jako źródło problemów i zła wszelkiego. najlepiej żeby tylko robił i... robił. na podróże służbowe, choć krótkie, teraz już nie ma co liczyć. w delegacje jeżdżą tylko managerowie i pracownicy zajmujący wyższe stanowiska. a w zasadzie to nie jeżdżą, a przyjeżdżają, bo z krakowskiego biura nie ma szans na żaden wyjazd służbowy (który byłby cennym doświadczeniem dla młodego pracownika, który dopiero staje u progu kariery). wszystko funkcjonuje jednostronnie, i to kraków jest miejscem delegacji dla pracowników z oddziałów zagranicznych. podsumowując: nie polecam

anon
@gender

W zasadzie, powinieneś zaznaczyć, że to jest tylko Twoja opinia na temat tylko Twojego najbliższego otoczenia w pracy w której zatrudnione jest bardzo sporo osób. Z mojej perspektywy 95 % rzeczy które powiedziałeś/aś jest absolutną nie prawdą. Także proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Ktoś to czyta i się zniechęca. Myśli, że firma to zakątek piekła a tak nie jest. Jest normalnie.

@gender

Jeśli pracownicy czują, że atmosfera panująca w pracy nie jest dla nich komfortowa, zachęcamy ich do kontaktu z działem HR. Nasza firma chce aby każdy dobrze czuł się w swoim środowisku pracy, a jeśli tak nie jest chcemy o tym rozmawiać i znaleźć tego powód. Osobom, które obawiają się zwrócić bezpośrednio z tym problemem do zespolu HR, zapewniamy również system do anonimowych komentarzy i sugestii. W ostatnim czasie, znacznie się rozwineliśmy, a co za tym idzie - nastąpiły pewne zmiany. Zdajemy sobię sprawę z tego, że niektórym pracownikom może być łatwiej przystosować się do nowych warunkow niż innym. Jesli jesteś jedną z osób, która jest czymś zaniepokojna daj nam znać, chętnie postaramy Ci się pomóc odnaleźć w nowej sytuacji.

piatektygodniakoniecipoczatek
@Reprezentant Pracodawcy

troche smieszne ze reprezentant pracodawcy jak zdarta plyte powtarza jedna i ta sama formulke pod kazda nieprzychylna wypowiedzia dotycxaca firmy. moze jakies konkrety odnisnje tych zmiane ktore niby zostaly wprowadzone? bo chyba wciaz te same twarze na tych samych stanowiskach, czyli bez zmian a jak ktos wierzy w anonimowosc to jest chyba niespelna rozumu.

Szczerze
@Reprezentant Pracodawcy

Na wszelkie anonimowe listy są dyskusje na forum żeby osoba która je pisze zgłosiła się do HR. Nawet jeśli ktoś poda na tacy zespołowi HR osobnika który mobinguje pracowników i tak nic z tym nie robicie. Jak firma może być przyjazna pracownikowi kiedy trzyma team liderów którzy poniewierają pracownikami i pokazują im jak nie wiele są warci? Dział HR nie radzi sobie z takimi sytuacjami. Mają zatrudniać nie zwalniać. Rozwój jeśli nawet byłby możliwy jest blokowany przez Teamliderów i Supervisorów. Jest to robione tylko po to żeby pracownik nie mógł powiedzieć "Jestem dobry chwalicie mnie, umiem to i to". Jedno jest pewne... właź do (usunięte przez administratora) team liderowi, udawaj ze robisz nie wiadomo jak ważną robotę...ale nie wychylaj sie za bardzo. Dużo osiągniesz...Wszystko co chcecie ukryć w tej firmie istnieje...pisanie komentarzy na forum nic nie da...zajmijcie sie pracą i wywalaniem gnid...nie będzie nikt musiał siedzieć na forum i odpisywać na prawdziwe opinie...

Ciekawy

Czy kto wie jakie zarobki na Junior Project Accountant? Jakie widełki podać? 4000 zl brutto to za duzo?

ciociadobrarada
@Ciekawy

4000 brutto to nie za dużo :) powiedz 4500 brutto i będzie OK.

Ciekawy
@ciociadobrarada

Dzięki :)

EW
@Ciekawy

A jakie widełki na Project Accountant?

Julita

@wewnetrznyHR, czy reprezentujesz oficjalnie firmę CH2M HILL Polska Ltd. na forum GoWork.pl? Czy możesz napisać, na jakie stanowiska firma poszukuje obecnie pracowników, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, czy składa się z wielu etapów? Jakie kompetencje i doświadczenie powinien mieć przyszły kandydat do firmy CH2M HILL Polska Ltd. obecnie Jacobs?

@Julita

Stanowiska na które poszukujemy kandydatów znajdują sie tutaj: https://www.ch2m.com/careers Proces rekrutacji obejmuje rejestrację osób, które aplikują i wstepną ocenę kandydatów dokonywaną przez rekruterów. Jeśli ta faza zakończy się sukcesem, kolejnym krokiem jest rozmowa kwalifikacyjna, po której otrzymasz odpowiedź w ciągu 2-3 tygodni. Jeśli nie zostaniesz wybrany, Twoje CV pozostanie w naszej bazie - często wracamy do kandydatów ponownie, sprawdzjąc czy nie mogliby zostać zatrudnieni na inne stanowisko. Kwalifikacje jakich wymagamy roznią się w zależności od stanowiska / działu. Podstawowe kryteria jakie należy spełnić na określone stanowiska są zawsze opisane w ofertach.

Ponczek

Hej, Czytam i doczytac nie moge jak wyglada obecnie sytuacja w projektowaniu konstrukcji tam ? Warto sobie glowe zaprzatać czy od razu spasowac ? Czasami pojawia się tam ogłoszenie na asystenta badz starszego asystenta i nie wiem czy warto.

@Ponczek

Dział konstrukcji aktualnie poszukuje nowych osób do swojego zespołu. Odwiedź naszą stronę internetową w celu sprawdzenia stanowisk, na kóre szukamy kandydatów: https://www.ch2m.com/careers

poszukujący

hej czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak wygląda atmosfera pracy w dziale pipingu ? dokładniej stress ? :) tyle opinii na temat mobbingu itp przeczytałem wyżej. FIrma jest ogromna więc może nie w każdym dziale to występuje. I drugie pytanie z innej beczki: o jakie zarobki można realnie negocjować mając 2 letnie doświadczenie na stanowisko młodszego stress inżyniera ?

swiat_w_rozowych_okularach
@poszukujący

Co można powiedzieć, o dziale (mowa o piping), w którym "jest jak jest" Wystarczy sprawdzić jak szybko ludzie tam rotują. Napuszczanie ludzi na siebie, atmosfera dno, wyścig szczurów, chore ambicje poszczególnych osób, brak współpracy i pracy zespołowej i wiele, wiele innych. Było trochę fajnych osób, ale już ich nie ma. To samo dotyczy stress'u. Książki można pisać co tam się dzieje, no ale pan manager mógłby wiele powiedzieć, no ale widać udaje że nie widzi. Świat w różowych okularach. A dla każdego, kto się tam wybiera radzę 10x się zastanowić zanim wyślesz tam dokumenty. Dla kamikadze wprost wymarzone miejsce.

Wojtek
@swiat_w_rozowych_okularach

No ciekawe... opinia jakiegoś frustrata który rozumiem że już się zwolnił... W pipingu akurat jest bardzo doświadczony manager i pracują konkretni ludzie - wyścig szczurów??? - za dużo kolorowych gazet się naaogladales...

kamikadze
@Wojtek

Wojtek chyba zbyt krótko tam jeszcze pracujesz. Pan Nadmenager pipingu faktycznie robi nadspodziewanie dobre pierwsze wrażenie, które jednak dość szybko mija. Konkretni ludzie raczej odchodzą z firmy, nowo zatrudnieni doświadczeni w latach pracownicy pracują jako typowi drafterzy, za to niedoświadczonym daje się projekty do prowadzenia. To chyba najlepiej świadczy o doświadczeniu i innowacyjnym podejściu Pana Nadmenagera pipingu. Jeżeli masz duże doświadczenie wynegocjujesz dobrą stawkę, nie masz już ambicji zawodowych lubisz i potrafisz rysować w Cadzie lepszej pracy nie znajdziesz.

@poszukujący

To co możemy powiedzieć o naszym zespole piping to bez wątpienia to, że mamy doskonałych profesjonalistów, którzy są cenieni w całej firmie i przez naszych klientów. Pracują nad projektami z wielu sektorów i krajów. Menedżerowie to doświadczeni profesjonaliści z dużym doświadczeniem w swojej branży, którzy promują i rozwijają swoje zespoły. Jeśli chodzi o pytania dotyczące wysokości wynagrodzenia na określonym stanowisku- Wyślij swoje CV na stanowisko, które Cię interesuje. Następnie tą kwestię będziesz mógł przedyskutować podczas rozmowy kwalifikacyjnej z osobą z zespołu do ktorego aplikujesz

lara

Nie wszyscy mogą awansować bo nie miałby kto pracować to raz. A dwa to nie przedstawiciel handlowy, że ma MIERZALNE wyniki w sprzedaży. Czy księgowy czy inżynier realizuje swoje obowiązki i cele jakie ma wyznaczone I cięzko się wybić bo co będzie poprawiał w nieskonczoność procedury jak i tak musi mieć approval z góry? A może inżynier ma coś sam dorobić do projektu za miliony a księgowy dowalić przychodu to wtedy będą wyniki:):)??? Pracowałam tam i uwierzcie cięzko awansować bo nie ma na jakie stanowisko, no chyba, że zamkną Denver, UK i się posypią wakaty:D

@lara

Planujemy dalszy rozwój naszej firmy w Polsce. Ponieważ firma się powiększa szanse na awans nadal będą się pojawiać. W firmie mamy ustrukturyzowane plany rozwoju i awansów. Każdy pracownik ma wgląd do kryteriów jakie należy spełnić aby móc awansować. Zapewniamy wsparcie w kwestiach szkoleń, poszerzania umiejętności i wiedzy swoich pracowników.

Zostaw merytoryczną opinię o JACOBS - Kraków

• Jak się pracuje w JACOBS?

Zobacz opinie na temat firmy JACOBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 124.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JACOBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JACOBS?

Kandydaci do pracy w JACOBS napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JACOBS