Opinie o Kaufland Polska w Rokszyce

Luna

Czy od marca wszystkie markety maja zakaz wydawania wolnej soboty?

@Luna

W Łodzi pracujemy w każdą sobotę po 9 godzin + jeden weekend wolny.

G
@Luna

Specyfik niektórych osob jest taki ,mówią bo mówią.Zastanawiam się jaki jest sens wypowiadania swoich domysłów , ploteczek .Po.Co? Po świętach już temat na sklepie o tym co jest nieprawdą tylko żeby chaos zrobic

Czy Kaufland Polska narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

ARa

Niby nie aleeeee.... w wakacje tylko tydzien, bo to sezon , przed swietami nie ,po swietach tez nie , przed hot dey nie itp. itd. wiec zostaja jakies same zajefajne terminy np.luty .....

Maria

Grudzień marzec i kwiecien ciezki okres nie wolno. Przed tzw dniami wolnymi ustawowo nie wolno. Nie mozesz sie nakładać z urlopem z kim innym. Potem możesz

WZZ „Jedność Pracownicza

W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. o godz. 13:00 we Wrocławiu odbędzie się druga tura rozmów Przedstawicieli Międzyzakładowej Organizacji 002 WZZ „Jedność Pracownicza” z Zarządem Kauflandu. We wrześniu związek wystąpił do władz Kaufland Polska Markety z siedzibą we Wrocławiu z postulatem wzrostu płac o 800 zł dla każdego pracownika zatrudnionego w spółce. Od tamtego czasu Międzyzakładówka z Bełchatowa jest w sporze zbiorowym z pracodawcą. Pierwsze rokowania odbyły się 12 listopada. Na prośbę przedstawicieli Kauflandu nie doszło wtedy do podpisania protokołu rozbieżności a strony dały sobie ostatnią szansę i wyznaczyły kolejny termin rozmów. Spór zbiorowy to jedna sprawa, natomiast 2 dni temu Międzyzakładowa Organizacja Wolnego Związku Zawodowego „Jedność Pracownicza” otrzymała emaila od przedstawiciela spółki Kaufland, w którym związkowi przedstawiony został projekt „porozumienia o współpracy” z adnotacją, że jego treść jest poufna. Porozumienie o współpracy jakiś czas temu podpisał inny związek, działająca w Kauflandzie „Solidarność”. Zarówno władze spółki Kaufland i związku zawodowego „Solidarność” głośno mówili o sukcesie jakim jest porozumienie o współpracy, natomiast żaden z członków ich związku zapewne nie zna jego treści. Projekt „porozumienia o współpracy”, który otrzymała Międzyzakładowa Organizacja WZZ „Jedność Pracownicza”, kłóci się z ideą wolnych związków zawodowych. Podkreślamy, że Międzyzakładowa Organizacja 002 WZZ „ Jedność Pracownicza” z siedzibą w Bełchatowie działa w oparciu o kodeks pracy, ustawę o związkach zawodowych, ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych i inne ustawy. Związek nie jest zainteresowany podpisaniem z Kauflandem „porozumienia o współpracy”, które godzi w interesy pracownika oraz ogranicza działanie i obraża naszą Organizację. Podpisując taki dokument byśmy zrzekli się prawa do skutecznego reprezentowania pracowników również podczas poniedziałkowych negocjacji, dlatego związek jednogłośnie go odrzucił. Ps. Nasi działacze stwierdzili, że dawno się tyle nie śmiali jak podczas lektury projektu „porozumienia o współpracy”, jaką przesłał Kaufland????

W Was nadzieja...

@WZZ „Jedność Pracownicza

Dobrze że was mamy.. Dziękujemy że jesteście i nas wspieracie..

@WZZ „Jedność Pracownicza

Czekamy na dobre wiadomości bo te źle mamy na codzień.

@WZZ „Jedność Pracownicza

Bardzo czekamy na jakąkolwiek odpowiedź..

Wiadomo już cos

Luna
@234

Nic nie wywalczyli. Kolejny etap mediacje. Premia ma zostać

@Luna

Czekaj tatka latka dostaniemy figę z makiem przecież szukają wszędzie oszczędności. Może na nowe samochody braków albo premię roczną

Właśnie złożyłam swoje CV do innych... Czas zakończyć to... Życzę powodzenia

@WZZ „Jedność Pracownicza

Informacja za wiadomoscihsndlowe.pl Wynagrodzenia pracowników sieci Biedronka będą wyższe od stycznia 2020 r. Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, podnosi je o 100-350 zł brutto miesięcznie w sklepach należących do sieci oraz o 150-500 zł w centrach dystrybucyjnych.

były
@Niki

dobra decyzja, zobaczysz jak piękny jest świat poza Kauflandem

@WZZ „Jedność Pracownicza

Co tam z tymi podwyżkami? Bo my pracownicy-niewolnicy godzimy się na podwyżki po 750zł od stycznia 2020 plus dodatek stażowy plus premia za obecność

Nikita
@Cher

Dokładnie.. Ale to jest dla nich za trudne wszyscy robią nas w konia

@Nikita

A my robimy na wszystkich

Prośba do regionu łódzkiego.

Proszę o informację w, którym markecie regionu łódzkiego jest była trenerka od projektu "Oliver Wyman". Z góry serdecznie dziękuję.

Sprzedawca

Strasznie długie Pauzy pomiędzy jednym pytaniem a drugim

logo firmy Pracownik restauracji pracowniczej
Rokszyce
Samsic Polska Sp. z o.o.
Zainteresowana

Hej zioomale z Łodzi I okolic,wiecie co się stało z naszą od zasobòw ludzkich.Tak nagle zginęła jak baňka mydlana.Wiecie co jest na rzeczy???

@Zainteresowana

Już nie wróci... Redukcja etatów.

Zainteresowana
@Łódź

Dzięki za info :), nieprawdopodobne?Układy kolezeňskie nie pomogły? Wesołych Świąt BN.:):):).

Dalej dawajcie się (usunięte przez administratora) za czapkę gruszek. Wszyscy dookoła zarabiają na lewiznie a wy wykonujecie pracę za trzech aby wyrównać straty. Żaden kierowca, kierownik czy ogarnięty magazynier z Piotrkowa nie chodzi głodny. Hue Hue Hue

Niki

Przykre jesteśmy dla nich..... Nic warci...

Wenus

Jestem... Tak zdenerwowana że nie wiem jak można w tak ciężki okres tak wykorzystywać pracowników .nas.. Jak kot napłakal.. Oni utarg maja gigantyczny a my jak niewolnicy kasuj szybciej i towar wyłożyć i info i warzywa i zostań dłużej i tylko kasa się liczy.. Ciekawi mnie jak jest u nich też tak?????? Bo ja już wrakiem jestem

Cyz

Możesz mi wierzyć ale w 2062 nie jest lepiej

Uśmiech.i
@Wenus

Żal mi Ciebie, ale nie możesz mieć pretensji do nikogo, Twoja praca,to Twój wybór. Wiesz,że 3/4 Polaków kończy pracę 20 grudnia, a do pracy wraca 2 stycznia 2020. Możesz zmienić swoje życie,nikt za Ciebie tego nie zrobi.Poprostu uwierz w siebie I bądź gotowa/owy na zmiany. Uwierz mi naprawdę warto,jestem czystym dowodem.Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Pozdrawiam.

Monia
@Wenus

Twoja frustracja jest zrozumiała, niezrozumiałe natomiast jest to że nie chcesz tego zmienić, jest tyle różnych możliwości, wystarczy jedna decyzja. Ja podjęłam ja jednego dnia i teraz mam spokojny czas przed świętami, a w święta nie jestem wykończona. W tej firmie nic od wielu lat się nie zmieniło i nic się nie zmieni, nie ma na co czekać. Z doświadczenia podpowiem że akurat w tym miejscu pracownik jest traktowany jako narzędzie, nie jako człowiek Powodzenia!

były
@Wenus

zmien prace, kaufland nie jest jedyny

Swieta
@Wenus

A u nas dziewczyny pracują tylko na info A nie inne działy Kasjerki tylko kasy A działy tylko dział i tyle Trzeba sobie nie pozwolić

@Swieta

To jest was na zmianie tak dużo że działy nie są potrzebne na kasach? U nas bywa tak że jedna osoba jest jednocześnie info.kg.i kasjerką to jakoś nie wyobrażam sobie braku pomocy działów.

WaszPan

Jak tam palety? Mam nsdzieje ze (usunięte przez administratora)sa w 5 minut przed swietami. A karpie zymbami lowic. I jak nie to dyrektorow pozwalniac za brak musztry i dyscypliny. Mobingu by sie wam przydalo to bysta chodzili jak w zegarku. Telefon na infolinie i zaraz regionalny sie u was zjawi i wyjasni was. Ja bym palarnie zamknal i w moment produktywnosc podskoczy. A no i szykujta sie bo zabieramy dodatek za niechorowalnosc. Wesolych swiat w kaufland

@WaszPan

Szkoda gadać nie zniże się do twojego poziomu nieźle po tobie jadą że masz zryty beret ja nie muszę przynajmniej lizać

ONA

Halo czy ktoś wie czy musimy pyrać jeszcze o kartę payback? To pytanie już robi się nudne, a jak zapomnisz zapytać to awantura gorsza wydanie źle reszty????

Misiu

Oczywiście.14 lat pracuje .I jak przyjmują nowych to za tyle samo.Smiech poprostu.Pracujesz tydz w listopadzie i bony na Boże Narodzenie a jakze takie same.

Aaaa

Również uważam,że bony na święta powinny być równe dla wszystkich lub od stażu pracy. Co kogo to obchodzi ile zarabia wspólmałżonek i ile jest osób w gospodarstwie domowym? Tak jak ktoś napisał wiele jest osób,które na papierku wykazują najniższy dochód a trzy razy tyle zarabiają realnie. Czy to jest sprawiedliwe? Uważam,że nie. Lidl i biedronka dają też paczki dla dzieci. Kauflanda na to nie stać?

Takie są zasady ZFŚS

Aaaaa

Tak zasady tylko chyba w kauflandzie

@Aaaa

Ja też uważam że bony na święta powinny być dla wszystkich równe ja po 10-ciu latach pracy dostałam 350zł minus podatek

problem

Witam Wszystkich,czytałam dzisiaj gazetkę i piszą jak będziesz stał 5 minut otrzymasz 5zł ,które możesz włożyć do skrzynki.Chyba do kieszeni,porażka a gdzie szanowanie kasjera,przerwa po 5 godzinach,bo nie ma kto cię zmienić ,kolejki normalne że będą ,proponuję zwolnić kasowanie na maksa niech płacą.Pracuję od paru lat w Kaufie ,ale jest coraz gorzej ,nerwówka mobing itp.....

@problem

Wszystko po to,żeby zgnoić pracownika. Po co w ogóle są te "piątki"? Kaufland taki bogaty,że płaci klientom za robienie zakupów. Szkoda,że nie ma funduszy na zatrudnienie nowych pracowników. Przecież,żeby bonów nie wydawać to wszystkie kasy muszą być otwarte. Najlepiej tak kasować,żeby produktywność zrobić kosmiczną i jeszcze przy tym kolejkę rozbić. Pozdrawiam cały zarząd.

centralna ojczyzna.pl
@Aaaa

My mieliśmy takiego "gościa", który ustawiał się do najdłuższej kolejki albo do tej gdzie klienci mają dużo zakupów w wózkach i włączał w telefonie stoper. Któregoś razu zrobiliśmy na niego "zamach" i obsłużyliśmy go poza kolejnościa. Kasjerka przeprosiła klientów i objaśniła, że to nasz stały klient, robi zakupy kilka razy dziennie i w dodatku jest bardzo niecierpliwy a my chcemy uniknąć awantury. Zaprosiła go z końca kolejki i ... to dopiero było.... zaczął się drzeć, że go dyskryminujemy i zadzwoni na skargę do centrali, ale pozwolił się obsłużyć poza kolejnością.I od tej pory, a minęło już około 1,5 roku jeszcze ani razu nie zawołał 5zł . Ale tak w ogóle, to poco ten cały cyrk z tymi 5zł. Wprowadza to tylko nerwowy sposób pracy na kasie.

Iza

Wie ktoś może na ile dostaje się pierwsza umowę i jakie są zarobki na kasie?

xy
@Iza

7 miesięcy, raczej na start 3/4 etatu, 2050 brutto + premia za niechorowalność (na 3/4 etatu 300 brutto)

Lilah
@xy

Ja dostałam umowę na 7 miesięcy, 2600 brutto plus 400 dodatek stolica i 400 za niechorowanie

@Lilah

No to miło.. Nie wiem czy mam się cieszyć czy szukać innej pracy ja po 10 latach pracy mam dodatki mniejsze od twoich i zero za lata a widzę że wychodzi to samo po tylu latach chyba znak że czas iść dalej gdzie mnie docenią jaka nową życzę powodzenia

Ola
@Niki

Wszyscy mają takie same dodatki. Dodatek motywacyjny 400 zł. Ewentualnie dodatek stolica lub duże miasto. Szukaj innej pracy.

@Lilah

W Łodzi jest 300,00 zł za "duże miasto"

@Ola

Dokładnie.. Pora uciekać z tonacego statku zobaczymy jak sobie poradzą.... Pora myśleć o sobie

@centrum

W Bydgoszczy też 300

Sara
@xy

2600 plus dodatki mozna wyjsc 3300brutto...

Mmm
@Sara

Czy to jest podana stawka za cały etat? Proszę o odp ponieważ idę na rozmowe a proponują 3/4 etatu

Yut

Jak tam reakcja na 5 za kolejki

WZZ "Jedność Pracownicza"

"We wtorek 12 listopada 2019 r. we Wrocławiu odbyły się rozmowy przedstawicieli Międzyzakładowej Organizacji Wolnego Związku Zawodowego „Jedność Pracownicza” z zarządem spółki Kaufland Polska Markety. Spotkanie było pokłosiem postulatu, który wysunął związek we wrześniu domagając się wzrostu płac o 800 PLN dla każdego pracownika zatrudnionego w tej sieci. Wówczas Zarząd Kauflandu nie był w stanie zrealizować żądań związkowców wobec czego doszło do sporu zbiorowego, który obliguje obie strony do bezzwłocznego podjęcia rokowań. Podczas wtorkowej tury rozmów strony również nie doszły do porozumienia, Pracodawca nie był w stanie przedstawić żadnej propozycji, która mogłaby zakończyć spór zbiorowy na tle płacowym. Z uwagi na rozbieżność swoich stanowisk istniało duże prawdopodobieństwo wejścia w kolejny etap sporu, w który włącza się mediator wyznaczony przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Aby do tego nie doszło, zarząd spółki Kaufland Polska Markety zwrócił się z prośbą do związku zawodowego o wyznaczenie jeszcze jednego spotkania w ramach rokowań i wskazał, że jest otwarty na dialog. Związkowcy Międzyzakładowej Organizacji WZZ „Jedność Pracownicza” i Przedstawiciele Kauflandu wspólnie zdecydowali, że w dniu 16 grudnia 2019 r. odbędzie się drugie spotkanie w celu ostatecznego rozwiązania sporu zbiorowego w drodze porozumienia."

@WZZ "Jedność Pracownicza"

Super że coś się dzieje w tym temacie.

ble,ble
@Cbd

Dobrze żeby doszło do podwyżek, bo wszystko tak drożeje, że z rozumem się nie idzie połapać.

@ble,ble

Czekamy na rezultaty tych rozmów pewnie i tak nic z tego nie będzie ostatnią podwyżkę rozpisali na trzy lata. Stary pracownik i nowy to u nich są na równi.Jak nic z tym nie zrobią od nowego roku można będzie szukać pracy w spokojniejszym miejscu bo przecież na start dostaniesz 2600 wszędzie.

Gienek
@WZZ "Jedność Pracownicza"

Premie frekwencją przełożą do podstawowej pensji i może rozpiszą 3 podwyżki po 100zl na kolejne lata . Na więcej bym nie liczył, chociaż i takie założenie wydaje się na wyrost jak się dłużej nad tym zastanowić... Jak to w zwyczaju , dowiemy się w marcu .

ble,ble
@Zyyata

Ze względu na to, że wszystko drożeje strasznie i to nie tylko żywność ale i wszelkie opłaty sprawę podwyżek pensji powinna "góra" ustalić szybko. A u nas to jest tak, że coś ustalą jesienią, wprowadzą od marca a rzeczywiście zobaczysz to w kwietniu. A więc pół roku czekaj aż "wyrzygają" ci jakiś smętny grosz za Twoją naprawdę niełatwą pracę.

@ble,ble

Powinno też być zróżnicowanie co do wynagrodzenia bo niby wszyscy mamy te same umowya zakres obowiązków już nie. Nic nie mam do dawnego 912 ale ma tyle samo co kg czy info.jak tu porównać odpowiedzialność.

Adaś
@Zyyata

To popracuj najpierw jako 912 a potem się wypowiadaj. Na każdym stanowisku jest ciężko.

@Adaś

Tylko 912 nie musi być jednocześnie kasjerką,kg,info przy zerowej obsadzie. Zamiast trzech osób jest jedną.

@Zyyata

U nas 912 pracuje na info, na ladzie i na warzywach.

Zytka

A u nas zaś 912 siedzi całą szychte na kasie na warzywach też pracują

ARa
@WZZ "Jedność Pracownicza"

Nie porównałabym odpowiedzialności KG do 912 . To , że wszyscy mają dużo pracy i obowiązków , to nie neguję ale odpowiedzialność jest nieporównywalna.

@Marta

Czysty absurd z toalet na ladę i warzywniak a bakterie coli po toaletach ,niedługo wybuchnie epidemia .Ten Kaufland to jak kraje trzeciego świata.Z taką polityką proponuję rozwijać sieć w AFRYCE taki potężny kontynent.

@pracownik

Niekoniecznie z lady do toalet i z toalet na lady i pieczywo. Wystarczy, że zrobią całozmianowe dyżury. Np. codziennie inny pracownik będzie miał przez całą zmianę dyżur na 912 i problem mają załatwiony. Oj, Wy głuptasy...

spłukany

Kto wie, kiedy będą uaktywnione kart podarunkowe? Wszystko tak drożeje, że do pensji jeszcze kawał czasu a już jestem "goły"

Pracownicy

Hej pracownicy Kauflandow Jak u Was z badaniami do pracy Robicie je w godzinach pracy czy w dniach wolnych od pracy lub urlopie ???

@Pracownicy

Tylko w godzinach pracy.

Pracownicy
@Cbd

A my tylko na wolnym (usunięte przez administratora)

Maroka
@Pracownicy

U nas tylko na wolnym. Robiąc w czasie pracy jest zemsta MM i 3 msc na 14 albo robienie nz złość..... śląskie

Alicja
@Cbd

Badania powinny być robione w godzinach pracy. MM nie ma prawa kazać Ci robić na dniu wolnym.

Krystyna

Czy wiecie coś o zwolnieniach personalnych regionalnych?

@Krystyna

Tak niby redukcja etatów ,zmiana etatu na sprzedawca kasjer albo do widzenia z trzymiesięcznym wypowiedzeniem

Bartek
@Krystyna

Brak zatrudnien na marketach pomimo braku ludzi do pracy. Ludxie nie wytrzymuja tak ofromu pracy i sie wylamuja. W grudniu wiecej ludzi pojdzie na l 4 bo już nie wytrzymuje. Muszą znaleźć pieniądze na podwyzki wiec likwidują stanowiska i nie zatrudniają ludzi.

@Bartek

Ogólnie też jest duże parcie na oszczędzanie na wszystkim i wszystkich, na czym tylko się da.

Becia
@Krystyna

Likwidacja regionalnych???!! To kto to będzie ogarniał? SABA?? Zostawią stamowisko SABA i ona będzie pewnie robic za zwykłą taką samą pensję jak reszta pracowników... żal..

Ona
@Krystyna

U nas już menadżerka potwierdziła że likwidują personalne regionalne , i do marca tylko będzie za nie chorowalność potem koniec

@Ona

W aneksach nie ma nic, że premia motywacyjna jest na rok . Muszą zmienić warunki wynagradzania, gdyż 2900zł będzie bez premii będzie najniższą krajową.

@Becia

Likwidacja owszem ale tych dyrektorów regionalnych, którzy jeżdżą i lansują się po Polsce.

@kosmita

No ale tu by były kosmiczne odprawy, a co nie którzy dużo wiedzą.

Były
@Krystyna

Zawsze mozna zmienic prace, bez Kauflanda zyje sie lepiej

Adrianna
@Ona

Dodatek za niechorowalnosc był wprowadzony na rok gdyż mieli zobaczyć jak będzie to wyglądało i czy ludzie nadal będą chodzić na l 4 bo się nie chce niektórym pracować. Z tego co słyszałam ten dodatek może być zwiększony lub wejść w wypłatę. Muszą dag coś więcej od tego co zarabiamy bo jak wzrośnie średnia to każdy pójdzie gdzie indziej. Muszą ludzi zatrzymać kasa żeby nie od chodzili. A związki zawodowe żadna podwyżek dla pracownikow wystartowali od 1000 zł Ale kaufland nie chciał się zgodzić i teraz zeszli do 800. W grudniu ma być następne spotkanie związków z zarządem kaufland. Pewnie te regionalne personalne nie wypalił więc może powrócą do personalnych na marketach. I nie gadajcie głupot ludzie.

@Cbd

To niech zaoszczędzą na sobie ,na co tych regionalnych co nie mają pojęcia o pracy na markecie i dyrektorów sprzedaży mających swoje asystentki ,co nie potrafią się zorganizować ,a my musimy na nich zapiepszać DOŚĆ PASOŻYTÓW

Ola
@Adrianna

Personalnych regionalnych będzie teraz mniej. Na marketach dalej będą SABY.

Corka Syzyfa

A co ze szkodliwościa farby na paragonach.Czy nie należy się kasjerom odszkodowanie za "warunki szkodliwe"i dodatek "szkodliwy ".W imię czego mamy się narażać.

Ja to Ja
@Corka Syzyfa

Też się nad tym zaczęłam zastanawiać. Ciekawe czy nasze paragony są "bezpieczne" . Jakoś nie ma żadnej afery z tego że papuer może zawierać szkodliwe związki. Może się coś rozdmucha i wszystkie sklepy typu Lidl, Biedronka, Obi td.. będą musieli wykazać czy u nich to występuje czy nie. .......Zaczęłam o tym myśleć kiedy przeczytałam o problemach z zajściem w ciążę.. o tarczycy.. czy te paragony miały wpływ na moje problemy hmmm

Kulfon

Za dużo managerów (kiedyś dyrektorów) - powinien być 1 na 5 marketów (bardzo drogie auta przecież mają). Ludzi nie szanują, nie doceniają - dokładają obowiązków. Dodatki socjalne typu wczasy pod gruszą itp. to śmiech na sali - rzygać się chce (w dzisiejszych czasach to nonsens)

Zostaw merytoryczną opinię o Kaufland Polska - Rokszyce

• Jak się pracuje w Kaufland Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Kaufland Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 138.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kaufland Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 107, z czego 18 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 59 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kaufland Polska?

Kaufland Polska