Opinie o Gazeta.Pl (Agora S.A.) w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Agora S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Agora S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa gazet

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Agora S.A. w Warszawa

Firma Agora poszukuje pracowników do pracy w drukarni w Warszawie na Daniszewskiej na stanowiska : Pomocnik Ekspedycji oraz Pomocnik maszynisty offsetowego. Czy mógłby ktoś udzielić informacji o pracy na tych stanowiskach (atmosfera , przełożeni itp) i jakiego wynagrodzenia można sie spodziewać? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Marian.

Trzy tygodnie temu pisałem do państwa 2 razy zgodnie z przeprowadzoną rozmową telefoniczną na infolinii o usunięcie negatywnego wpisu z dnia 7 listopada 2005 roku ( minęło 15 lat) dotyczącego Pensjonatu "Niezabudka" w Nałęczowie a napisanego w Gazecie PL. Do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi a negatywny wpis nadal istnieje pomimo tylu lat szarpie opinie o Pensjonacie. Proszę o ustosunkowanie się do tej sprawy.

Ryszard Andrzej

Podsumowując: polecam dla osób, które lubią ciągłą atmosferę walki, zagrywki polityczne, mają MOCNE NERWY i chcą przetestować swoją wytrzymałość psychiczną. Mi 3 miesiące wystarczyły. Duża rotacja, szczególnie w IT - wszyscy uciekają z tego bałaganu. Nie polecam pracy w tej korporacji. Firma ta łączy negatywne cechy: - korporacji: trudno jest cokolwiek załatwić, rozbudowane procedury załatwiania dostępów, czy załatwiania tak prostych spraw jak SMRÓD W TOALECIE MĘSKIEJ (wbrew pozorom nie dotyczyło to brudnych toalet, tylko zepsutej wentylacji). Ponadto każdy umywa ręce w jakiejkolwiek sprawie, przekierowuje do innej osoby, ogólnie - jak w korpo. (usunięte przez administratora) niemiła atmosfera (ciągłe rozmowy na osobności, załatwianie spraw "na gębę", despotyzm dyrektorów - jak święty pan dyrektor trzaśnie drzwiami to nie ma dyskusji, odgradza się w swoim gabinecie, i nie obchodzi go co inni sądzą - przykład - zamknął wyjście na taras dla całego piętra, bo przeszkadzało mu trzaskanie drzwiami - zamiast naprawić uszkodzone drzwi, lepiej je zamknąć na stałe). Ponadto: - brak solidnego planu wykonywania zadań - wszystko ustalane słownie, zmiana specyfikacji i planu zadań kilka razy dziennie, po czym zarzucanie niestaranności w pracy (jak być starannym jak zmienia się specyfikację kilka razy dziennie?), w wypadku zgłaszania trudności, wątpliwości - zmiana zadania, lub jego wywrócenie do góry nogami, wszystko ma być robione "na już" - ciągły pośpiech i praca w stresie - traktowanie dyrektorów jako świętych krów, którym wszystko wolno, w tym wyzywać pracowników za zamkniętymi drzwiami (i tak to słychać) - zagrywki, ukrywanie informacji, plotki, tajemnice, brak jawności podejmowanych decyzji, ukrywanie np. informacji o zwolnieniu pracownika przed wszystkimi lub sugerowanie, by o tym nikomu nie mówić, aż do paru dni przed - mobbing, brak dyskusji z pracownikiem, raczej wydawanie rozkazów, w wypadku dyskusji że czegoś nie da się zrobić - cytat, "nie wierzę Panu że tego się tak nie da zrobić, tak ma być", publiczne (na open space) wyszydzanie pracownika, z powodu, że coś mu się nie udało, albo coś zrobił nie tak jak trzeba (serio tak w tych czasach jeszcze ktoś robi?) - udawanie, że jest wszystko okej, po czym wręczanie wypowiedzenia - słaby dojazd - w samym sercu Mokotowa, brak tramwaju, tylko autobus - problemy z klimatyzacją w biurze Parę plusów: - dobrze płacili i płacili na czas. Ale widzę, że to też się zmienia :) - bardzo dobra i niedroga stołówka

Maciek

Z tego co wiem, pracownicy chcą iść do Sądu Pracy... Będzie ciekawie...

specjalista ds. social media

Aplikowałem do Agora S.A. (nie bezpośrednio do Gazeta.PL). Poza złożeniem CV, trzeba było nagrać krótki filmik tzw. "shorts"/"rolka", gdzie w 30 sekundach miałem opowiedzieć coś o sobie. Oczywiście wszystko musiało być dobrze zmontowane tzn. napisy, efekty, dźwięk. Po wysłaniu aplikacji, po 2 tygodniach odezwali się, że dziękują za udział w rekrutacji, ale znaleźli lepszego kandydata. Nie było 2 etapu rekrutacji, albo przynajmniej ja nie zostałem od niej zaproszony. Żałuję, że nie było żadnego feedbacku, ani jakiejś obiektywnej oceny. Uważam, że moja aplikacja spełniała wszystkie wymagane oraz mile widziane oczekiwania, więc czuje, że zmarnowałem tylko swój czas.

Brak

Obniżka płac o 20%. Od najniższej krajowej... Tak można?

Maria Awaria

Pracowałam kilka lat temu na stanowisku kierowniczym w biurze reklamy. Niestety promocja wyłącznie w gronie znajomych. Dużo ludzi o niskich kompetencjach. Zbyt dużo spotkań wewnętrznych, które niczemu nie służą. Za mała decyzyjność na niższych szczeblach, zbyt wolne procesy podejmowania decyzji. Słabe wynagrodzenie vs konkurencja.

Michasia

@stary a często takie grupowe zwolnienia są ?

stary

Pracowałem w Agorze ponad dwadzieścia lat. Narzekać jest łatwo. Myślę, że o każdej firmie można mówić dobrze lub źle, zależnie od własnego charakteru i chęci pracy. Ja nie narzekałem i ogólnie mam dobrą opinię o firmie, mimo, że odpadłem w w jakimś grupowym zwolnieniu. Jak podejmujesz się pracy to rób swoje i tyle.

Agora to jedna wielka klika. Stare wyjadacze bez kompetencji patrzą na nowego pracownika jak na potencjalną zwierzynę której trzeba łeb ukręcić. - brak awansów - o podwyżkę ciężko - jak coś uda Ci się osiągnąć to zapomnij, że dostaniesz doceniony za to na pewno będziesz oceniany non stop ;)

Dori

Wszystko prawda. Czekam aż ktoś w końcu opisze, co dzieje się w ten firmie - jak traktuje się pracowników, w tym autorów, kogo awansuje, ile płaci i wymaga. Pewne fakty opinię publiczną mocno by zaskoczyły.

@Dori

Spokojnie, to się skończy.....

Gośka

Ale to akurat wkurza. Bo jeśli się skończy to przez tych wszystkich "menagerów".

Hej, czy w firmie Agora S.A. płacą za nadgodziny?

Gośka

Dobre :)) Fajny klimat, ludzie, ale zarządzanie - dramat. Ludzie są traktowani przedmiotowo i ciągle się im powtarza, że nie ma pieniędzy. Zarobki żenujące.

JavaGuy

Bałagan, mocno zacofany stos technologiczny, zero metodologii (zapomnij o sensownym scrumie), arogancki biznes i to tego 20 000 JSPów na SVNie ;-)

@JavaGuy

mobbing

Co wchodzi w socjal Agora S.A.?

Mobbing i bat

Nikt nie mówił, że będzie lekko. Może to nie jest praca dla niektórych?

Ramen

Byłem na rozmowie w sprawie pracy redaktora w jednym z serwisów gazeta.pl. Praca 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu, rotacyjnie soboty. Propozycja finansowa: 3000 brutto na umowie o dzieło, po okresie próbnym przejście na zlecenie. W każdej innej firmie propozycja etatowej de facto pracy bez podstawowego zabezpieczenia, jakim jest ubezpieczenie zdrowotne, byłaby smutna. W Agorze, która co rusz wyciera sobie gębę hasłami typu "Nie ma wolności bez solidarności" jest bulwersujące i żałosne. Jeśli już dzieło, to na kwotę, która pozwala zapłacić sobie składki... O samej pracy się nie wypowiem, bo nie zgodziłem się na proponowane warunki. Atmosfera samego procesu rekrutacyjnego całkiem dobra, do warszawskiej siedziby niezły dojazd.

@Ramen

Szkoda, że warunki zatrudnienia w Agora S.A. Cię rozczarowały. A jak konkretnie wyglądała rozmowa o pracę i z ilu etapów składała się rekrutacja, możesz napisać? Będę wdzięczna za więcej informacji.

kapelan Agory

Na każdym kroku słyszymy, że spółka nie ma pieniędzy – donoszą związkowcy zrzeszeni w Agorze, cytowani przez serwis WirtualneMedia.pl. Pomimo takich głosów rada nadzorcza postanowiła podnieść miesięczne wynagrodzenie z 9 do 12 tys. złotych miesięcznie dla przewodniczącego i z 6 do 8 tys. zł dla pozostałych członków. - W spółce trwa jeszcze zwolnienie grupowe, w wyniku którego pracę straci przeszło 150 osób - naszych przyjaciół, kolegów, także działaczy związkowych. Nasza komisja działa niespełna 8 lat, negocjowaliśmy warunki 5 zwolnień zbiorowych, co daje średnią na półtora roku. Ci, którzy zachowali pracę, musieli się godzić na cięcia wynagrodzeń i honorariów, nieodpłatne przejmowanie dodatkowych obowiązków po zwolnionych, ogólne pogarszanie warunków pracy, na każdym kroku słysząc “spółka nie ma pieniędzy”. Jednocześnie ci, którzy stali przez ten czas na czele spółki, nie ponosili żadnych wyrzeczeń. Inkasowali wielomilionowe premie, hojne stałe wynagrodzenia i dywidendy. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że wynagrodzenie członków rady nadzorczej "pozostaje na niezmienionym poziomie od 14 lat”. Większość pracowników Agory bardzo by chciała powiedzieć to samo o sobie - chcielibyśmy nie doświadczyć żadnej obniżki od 2005. Uważamy, że w obecnej sytuacji podniesienie wynagrodzenia członkom rady nadzorczej będzie niemoralne. Niech najpierw jakąkolwiek, choćby symboliczną, poprawę swojej sytuacji poczują szeregowi pracownicy - dopiero potem zajmijmy się dawaniem tym, którzy i tak mają już dużo - podają związkowcy w stanowisku przedstawionym na Facebooku.

czytelnik e-wydania
@kapelan Agory

kapelanie, nie marudź. Liczy się że kurs akcji wg ostatnich rekomendacji ma wzrosnąć z 12 zł do 20,50 zł. Co pracownikowi z tego, że ma pracę, skoro akcje jego firmy stoją nisko?

@czytelnik e-wydania

Nie da się chyba zaprzeczyć, że masz spore rozeznanie w aktualnej sytuacji finansowej Agory. A jest to ciekawe, bowiem - jak wynika z Twojego nicka - nie jesteś jej pracownikiem, tylko czytelnikiem. Jestem zatem bardzo ciekawa, skąd właściwie posiadasz taką wiedzę? Zechcesz nam to zdradzić? Wszystkim zainteresowanym pracą w Agorze przypominam o trwającej tam rekrutacji: http://kariera.agora.pl/kariera/0,0.html Jak już się zdecydujecie na aplikowanie, to koniecznie zdajcie relację z przebiegu procesu rekrutacyjnego!

Pracowałem w firmie Domipora (Trader.com.Polska). Atmosfera była fantastyczna, wyniki sprzedażowe świetne dyrektor wręcz fantastyczny (Krzysztof Dzięgielewski). W 2009r. Agora kupiła firmę za jakieś kosmiczne pieniądze (chyba ze 120 baniek dali) i zaczęła się jazda. Wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk. Wywalili nam dyrektora K.Dzięgilewskiego i dali na jego miejsce jakiegoś przygłupa (z litości nie napiszę nazwiska jedynie imię Przemek M.) Zaczęli tworzyć jakieś dziwne działy, zatrudniali ludzi, a za najlepszy wynik sprzedaży w historii firmy dali nam nagrodę w postaci zmiany tabeli prowizyjnej i "dzięki" temu zabiegowi zaczęliśmy zarabiać mniej. Ogólnie rzecz ujmując Agora to parszywy pracodawca i jeżeli ktoś myśli aby tam się zatrudnić to proponuję sprawę przemyśleć nie kilka a kilkadziesiąt razy czy aby warto.

Honorata

Super, że podzieliłeś się z nami swoimi spostrzeżeniami, ale nalegam, abyś następnym razem pamiętał o nie używaniu żadnych danych personalnych. Na forum GoWork.pl jest to bowiem nie wskazane. Czyli - Twoim zdaniem - przejęcie Twojej dawnej firmy przez Agorę wpłynęło na pogorszenie sytuacji. Oczywiście szanuję Twoje zdanie, ale chyba jest ono trochę przesadzone. Jestem jednak ciekawe, jakie warunki praca stwarza Agora swoim pracownikom. Możesz powiedzieć coś o tamtejszych zarobkach?

częstochowski fakir

To fakt, że nie mam umowy o pracę. To prawda, że nie zarabiam tyle, żeby się samodzielnie utrzymać. Być może muszę zostawać po godzinach. Być może bywam zmęczony psychicznie i fizycznie ciągle rosnącymi wymaganiami. Staram się nie chorować. Kredytów nie biorę z wrodzonego rozsądku. Spodziewam się dalszego wzrostu wymagań, obniżenia wynagrodzenia, być może zwolnienia. Wszystkie te niedogodności są jednak niczym. Liczy się fakt, że walczę o demokrację i atrakcyjną wycenę spółki na GPW. Rodzice są ze mnie dumni. A z lekcji religii w szkole wiem, że Bóg potrafi docenić takie poświęcenia. Ogólnie zatem: WARTO.

body
@częstochowski fakir

Teraz wiem że warto starać się o zatrudnienie

Leszek
@body

Nie napisałaś jakie stanowisko Cie interesuje? Są aktualnie oferty rekrutacyjne w działach IT, rozwoju produktu, sprzedaży i redakcji. Sprawdź na stronie http://kariera.agora.pl/kariera/0,0.html może znajdziesz coś interesującego dla siebie? Agora S.A. proponuje też praktyki w dziale komputery-utrzymanie. Program praktyk trwa dwa miesiące i jest bezpłatny. Dzięki niemu można zdobyć doświadczenie i wziąć udział w ciekawych projektach. Piszcie, bo każdy Wasz komentarz będzie ważny i mile widziany

Zuza
@Leszek

Czytam te wszystkie opinie i ciężko się zdecydować czy iść tam do pracy, bo ludzie różnie piszą.

@Zuza

Twoje obawy są całkowicie zrozumiałe. Nie ulega bowiem wątpliwości fakt, że opinie na forum stanowią nieocenione źródło wiedzy o danym pracodawcy. Jednak czasami warto jest zaryzykować po to, by wyrobić sobie własne zdanie. Zachęcam Cię zatem do spróbowania swoich sił w strukturach firmy Agora. Tu znajdziesz ich aktualne oferty pracy: http://kariera.agora.pl/kariera/0,0.html I jak? Widzisz coś odpowiedniego dla siebie?

Mac

Mobbing, rosnąca presja na wynik, duża rotacja. Niby z wierzchu wszystko wygląda super profesjonalnie (budynek, siłownia, stołówka, multisport, opieka medyczna), a wewnątrz niekompetencja, (usunięte przez administratora) i przedmiotowe traktowanie ludzi. A to wszystko za pensję, którą bez kłopotu można wynegocjować w innym miejscu. Nie polecam.

dresiarz
@Mac

namawiajcie znajomych na kupowanie gazety zamiast narzekać! inteligentny człowiek powinien czytac gazete. Lepsza sprzedaż = podwyżki dla pracowników!

omg
@dresiarz

he, he

maluszek

Stres, wyzysk, bałagan i słabe zarobki. Nie polecam absolutnie pracy w Agorze!

Zostaw merytoryczną opinię o Agora S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Agora S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Agora S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Agora S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Agora S.A.?

Kandydaci do pracy w Agora S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Agora S.A.