Opinie o CISCO Systems w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie CISCO Systems. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w CISCO Systems na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CISCO Systems w Warszawa

tour

Opracy firmie nic nie powiem, ale proces rekrutacyjny to jakiś żart jak na obecne standardy. Widzę, że nie jedyna mam niegatywne doświadczenia po kontakcie z rekruterami z Collabera. Rozpoczynają rekrutację i między etapami zostawiają bez odpowiedzi w środku rozgrzebanego tematu. Pewnie się wakat zamknął, ale już do reszty kandydatów w procesie odpisać nie łaska. Wstyd Cisco, wstyd Collabera.

Wstyd!!!

Mam ogromna prosbe, czy mozecie Panstwo nie robic sobie KPIN z ludzi, ktorzy maja wiedze, doswiadczenie i dobra prace? W jakim celu jakas Hinduska firma oferuje u Panstwa prace, na umowie kontraktorskiej? Kto przyjdzie do Panstwa na rok czy dwa majac wiedze, kursy i doswiadczenie? Kto bedzie pracowal dla agencji pracy tymczasowej? Nie wstyd wam? Do tego bardzo prosze, zebyscie Panstwo poinstruowali swoich kolegow z Indii, ze praca u Panstwa to nie jest szczyt marzen i kandydat ma prawo odmowic. Rzygam juz takim roszczeniowym stosunkiem do kandydatow z jakim sie spotkalem posrednio u Panstwa firmie (Collabera dla Panstwa pracuje!)

nowypracownik
@Wstyd!!!

Pani Prasha która wydzwania nawet w sobotę?

Zuzanna

@anonymous, napisałaś, że czekasz już kilka miesięcy na informację zwrotną na temat wyniku rekrutacji, w której brałaś udział w CISCO Systems. Jest to dosyć długo. Rozumiem, że czujesz się zlekceważona. Jednak wzięłaś udział w procesie rekrutacyjnym. Czy zdecydowałabyś się na opisanie jego przebiegu? Ten opis zainteresuje wszystkich, którzy wezmą udział we własnej rekrutacji w tej firmie.

Bralam udzial w rekrutacji do firmy Cisco kilka miesiacy temu i niestety do tej pory nie otrzymalam odpowiedzi o wynikach. Moim zdaniem firma o takim statusie i szczycaca sie osiagnieciami w dziedzinie nowych technologii powinna pamietac o wyslaniu takiej informacji do osob, ktore zakwalifikowaly sie do bardziej zaawansowanego etapu rekrutacji. No coz najwyrazniej pozostaje jeszcze pewien obszar do usprawnienia...

Data Analyst

Firma Cisco zatrudnia podwykonawcę do przeprowadzenia pierwszej rozmowy telefonicznej z potencjalnym pracownikiem - obcokrajowca z bardzo słabym angielskim, który dzwoni z tostera (jakość połączenia jak spod dna oceanu), który czyta z kartki i zachowuje się, jakby to była jego pierwsza rozmowa telefoniczna w życiu. Brzmiało to w ogóle bardzo nieprofesjonalnie i nieformalnie, m.in. rekruter mówił do mnie zdrobniale. Nigdy nie byłem tak zrażony pierwszym kontaktem rekrutacyjnym jak dziś. A stanowisko wydawało się fajne...

- czy mogę nie mówić po polsku? - czy dzisiaj też jest u mnie mgła? - czy wiem, gdzie jest ulica Krakowska? - czy wolę B2B czy umowę o pracę? - czy wyślę im CV? - ile chcę na rękę?? - ile ta kwota na rękę to brutto? - czy dodam rekrutera na linkedin? OGÓLNIE: ŻENADA + TRAGICZNY ANGIELSKI REKRUTERA

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Niu

Wrażenia z rekrutacji: tragiczne. Pierwsza rozmowa: pani z HR i jakiś menago. Menago całą rozmowę pisał sobie coś na laptopie, w ogóle nie reagował na moją obecność. Żenujące :) Druga rozmowa: telekonferencja z panią z USA, obecna była też HR. Oraz test - rozmowa z potencjalnym przełożonym. Który to pan znał excela i vba słabiej niż ja LOL. Poza tym nie do końca umiał powiedzieć, czym ma się zajmować jego dział. Chodziło o robienie analiz, trochę big data. Nie umiał powiedzieć, jakich narzędzi używają, tylko że "szuka ludzi , którzy będą umieli zaproponować narzędzia". Umowa miała być przez Sellsbytel, własna działalność, pani z HR bardzo pewna siebie, fochnięta i spóźniająca się. Cieszę się, że nie dostałam tam pracy : )))

OADM

Pytanie czy rekrutacja poprzez firmę SELLBYTES to późniejsza praca jako outsourcing czy bezpośrednio przez CISCO ?? Dzięki Pozdrawiam

@OADM

Oursourcing. Przeszłam, pracowałam, nie polecam. Staraj się o pracę, ale na blue badge'u, bezpośrednio w Cisco. Sellbytel niestety to porażka. HRy - dramat. Już nie mówiąc o tym, że ucinają pensję, ucinają nawet bonusy. Także pracujesz dla Cisco, ale jako kontraktor. Możliwość przejścia jest, ale jako Sellbytel jesteś nakońcu łańcuszka i aplikujesz do Cisco nie wewnętrznie, ale zewnętrznie, jak osoba spoza firmy. Ja po ostatnich wydarzeniach nie mogę powiedzieć dobrego słowa. Portugalczycy sobie kpiny robią w tej firmie. Jeszcze teraz mam sztywną twarz od tych fakeowych uśmiechów. Brrrr.

-rozczarowany

Mam spory żal do tej firmy. Zaaplikowałem przez Linkedin na pewne stanowisko. Ogłoszenie mówiło o pracy w cisco. Zostałem zaproszony na długie rozmowy rekrutacyjne z managerami z USA i Francji, posemne testy, prezentacje i poczęstunek. Dopiero na ostatnim etapie rekrutacji powiedziano nam, że tylko 4 osoby dostaną kontrakt z Cisco. Teszta będzie kontraktorami z Experis. Zadzwoniono do mnie po 2 tygodniach z ofertą pracy na UMOWĘ ZLECENIE...za śmieszne pieniądze. To jakiś żal. Nie spodziewałem się po takiej renomowanej firmie proponowania ludziom śmieciówek, zwłaszcza po włożeniu tylu wysiłków w przygotowanie rozmów i testów. Nie polecam.

@-rozczarowany

U mnie podobnie. Ja pracę wzięłam, ale po roku czasu przekonałam się jak traktują pracowników kontraktorzy. Nie polecam. I podobnie uważam, że to przykre, że tak renomowana firma zatrudnia w ten sposób.

Edyta

Pracuję w Cisco już kolejny rok, teraz na stanowisku Business Development Manager, jestem zadowolona. To firma gdzie inwestuje się w pracowników, jest dużo możliwości zmiany stanowiska wewnątrz.

@Edyta

Pod warunkiem, że pracujesz w Cisco Cisco na blue badge'u. Jak jesteś zatrudniony np. przez Sellbytel to praca może być fajna, ale portugalski management i cała otoczka + HRy to jeden wielki dramat. Obserwując Ciscowych pracowników widzę dużo pozytywów, to fajna firma. Szanse na rozwój są, ale tam jest niewielka rotacja w porównaniu do innych firm, więc wcale nie tak łatwo się załapać. Byle omijać ten okropny sellbytel szerokim łukiem.

Zuzanna

CISCO Systems prowadzi wiele rekrutacji do swoich polskich oddziałów. Więcej szczegółów znajdziecie pod linkiem: https://jobs.cisco.com/jobs/SearchJobs/?3_109_3=%5B%22215429%22%5D Warto Waszym zdaniem wziąć pod uwagę w trakcie poszukiwania pracy te ogłoszenia? Jest również możliwość odbycia stażu, jak oceniacie jego poziom merytoryczny?

Iza

CISCO Systems to bardzo dobry pracodawca i nie wszyscy mogą tu pracować

kiki

Ogłoszenie pojawiło się w maju 2017, wysłałam CV, odpowiedź przyszła w styczniu 2018, że niestety nie spełniam wymagań. Niezłe tempo rekrutacji...

Zuzanna

@Tolcia 5 etapowa rozmowa? Brzmi jak bardzo ciężki i dokładny proces rekrutacji. Co dzieje się na poszczególnych etapach? Życzę powodzenia w przyszłych rekrutacjach!

Zuzanna

Obecnie trwa rekrutacja do firmy na stanowisko między innymi Senior Operations Manager oraz Customer Support Engineer – Cisco TAC - FirePOWER Security. Praca w Krakowie. Zamierzacie aplikować?

Zwolniona

Pracowałam w firmie 4 lata. Na początku - czyli w momencie szybkiego rozwoju firmy - warunki i atmosfera były bardzo dobre. Później stopniowo zaczęły się psuć ze względu na coraz więcej transakcyjnych stanowisk (tzw. klepacze). W przypadku Cisco raportowanie do menedżera z zagranicy nie jest raczej dobrą stroną. Jeżeli połowa zespołu, w którym jesteś jest spoza Krakowa, to możesz rozglądać się za innym zajęciem. Mój zespół w Krakowie został rozwiązany z dnia na dzień bo większość osób była w rozlokowana w innych krajach świata, a menedżer-obcokrajowiec miał "awersję" do KRK i faworyzował innych. Dopóki w firmie był sponsor Cisco Kraków wszystko było OK. Kiedy stracił stanowisko w wyniku wewnętrznych roszad w USA nie zwiastowało to nic dobrego dla firmy.... Zwolnienia w Krakowie dotknęły około 20 osób (z dnia na dzień)... Praca jest dość elastyczna (możliwość pracy z domu), ALE wszystko zależy od menedżera. Jeżeli Ci są z zagranicy (w szczególności Portugalia, Francja) to o elastyczności i pracy w dobrej atmosferze można zapomnieć. Podwyżki nie zdarzają się często, a tzw. "bonusy" zależą od "widzimisię" menedżerów...

kao

@publ to dobrze w sumie ze oni dają taka możliwość prawda? Nie wszedzie Tak jest niestety nie oferuja tego

Zalpl

@mag czemu nie zapytasz o to rekrutera? Ludzie myslcie. Czy internauta zna szczegoly rekrutacji? Prawdopodobnie chodzi o prace na rynek afrykanski. Przeczytaj oferte ptacy. Aplikujecie na stanowiska seniorskie a zadajecie pytania jak junior accountant. Z czym wy aplikujecie na takie stanowiska???

darko

potwierdzam, dzis byly telefony od firmy zewnetrznej na jakas lapanke rekrutacyjna. bardzo to slabe bylo. zanim bedzie rozmowa kwal to maja byc jakies testy ktore raczej bede castingiem. wyglada to dosc slabo. taka dobra firma a oferuje umowy zlecenia przez firme zewn ktora jedzie na reputacji cisco zbudowanej wylacznie na dziale IT a nie hr czy selsy

wiola

zabawne ze wszyscy polacy tak zachwalaja it w cisco ze renoma a obcokrajowcy ktorzy przyjezdzaja tutaj na szkolenia z innych cisco affiliatow smieja sie i mowia ze praca jako ten network inzynier tu to jest taki help desk w odrobine lepszym wydaniu. znajomy tu zostal oddelegowany na 6mies szkolenie a potem mial podjac NORMALNA prace w it w DE. praca jego wygladala tak ze odbieral telefon z problemem klienta i musial go roziwazac z tym ze no nie byl to niedzialajacy word jak w 99% help deskow i rada "uruchom ponownie" nie zawsze dziala. Czemu wiec tak ekscytujecie sie ta praca? to it jak kazde inne

piotrek

Z tego co mi wiadomo to nikt w Cisco nie zarabia mniej niz 5k brutto (niezaleznie czy hr czy it czy inny dzial) na jakimkolwiek stanowisku . Tymczasem dzwoni do mnie kolezanka ktora pracuje w jednym z korpo ale szuka czegos innego. Mowi ze zadzwonila do niej kobieta z firmy zewnetrznej ze szukaja do hrow z jezykami obcymi . Pani byla dosc zdesperowana i szuka na asap na rozmowy kwal. Okazuje sie ze stanowisko bez doswiadczenia i uwaga UMOWA ZLECENIE. Znajoma pracuje od roku w korpo i w zwiazku z tym ze nie jest studentka czyli pracodawca musi zaplacic wiecej brutto to pani proponuje jej 19zl neto za godzine. Czyli miesiecznie to byloby min 3100 na reke dla osoby ktora ma juz dosw a nie jest zoltodziobem po studiach!!! Troche dziwne standardy ze Cisco w ogole zatrudnia kogokolwiek przez firme zewn i to na umowe zlecenie skoro to ponoc taka super firma i tyle placa a oszczedzaja jednak jak mozna, Troche siara. Kolezanka probowala negocjowac i podziekowala

aaa

rotacja jest - owszem. Co do HR to nikt chyba im nie posłodzi, dziewczyna po socjologii czy psychologii bez wiedzy podstawowej z zakresu do którego szuka ludzi. Ja zawsze opowiadam im po angielsku o swoim doswiadczeniu , otwieraja szeroko oczy i sie denerwuja bo nie wiedzą o czym mowa :) .Odrzucają kogos jesli widza ze nie spełnia listy wymagan w 100% - bo jak maja ocenic tak naprawde kandydata, jego doswiadczenie i to co wniesie do firmy. Pomyłki musza byc .

Zostaw merytoryczną opinię o CISCO Systems - Warszawa

• Jak się pracuje w CISCO Systems?

Zobacz opinie na temat firmy CISCO Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CISCO Systems?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CISCO Systems?

Kandydaci do pracy w CISCO Systems napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CISCO Systems
3.1/5 Na podstawie 133 ocen.
  • Domaniewska 39B
    02-672 Warszawa