Opinie o Rawag w Rawicz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Rawag. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Rawag o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rawag w Rawicz

Nie tylko spawacze się zwalniają, ale rzeczywiście myslalem ze tam zarabiają więcej. My na montażu to chociaz nadgodzinami sobie nabijemy wypłatę. Ta firma czasy świetności w zarobkach ma juz dawno za sobą. Tylko do góry myślą ze jest inaczej

Lala

Chłopie gdzie na montażu masz nadgodziny jeżeli gdzieś są to ja jestem chętny tam pracować bo ja jakoś od ponad roku nie widziałem nadgodzin i też robię na montażu ważne że kwartał zaliczony i kwartale będą dla biura choć sprzedaż fikcyjna znowu była

A kwartale to co to?

prawda
@Cheniu

Dla roboli z produkcji nic . Dla kierownictwa to kasa

@prawda

aa dzięki, to znaczy, ze na produkcji nie ma premi? Zabrali ?

@Lala

Spojrz sobie na montaż drzwi. Tam co chwila ktos robi dluzej ale przychodzi na 4 lub na 2 zeby nikt nie widział ze się nie robi ale kasa się zgadza

Jacy kretyni tutaj pracują,jak możesz coś takiego pisać?

Głodowa stawka

Dwóch spawaczy się zwalnia , ale od dawna już wiadomo że Rawag kiepsko płaci . Ta firma ma farta że Rawicz to taka dziura że roboty brakuje i ludzie nie mają zabardzo wyboru w zakładach pracy

Junek
@Głodowa stawka

A jak ta stawka?

@Junek

Na dzień dobry 20 zł. Brutto ale na jakieś duże podwyżki nie licz , a może nic nie dostaniesz

Dariusz

Można ubiegać się u was o podwyżkę ?

@Dariusz

Chyba roboty

@Dariusz

Nikt nie zabrania

Do dyrekcji. Zróbcie coś z tymi bramkami bo jest tłok robi się kolejka że aż wstyd .

Kaczyński

Viatola musisz kupić, będziesz śmigal bokiem

Tłok to coś dla covida

Inżynier Jakości

Nieprzygotowani do rozmowy kwalifikacyjnej. Brak szefa jakości, który się umawiał na rozmowę. Za to przyszedł podobno zastępca. Ludzie bez pomysłu i podejścia do rozmowy. Praca dla świeżego jakościowca nie dla kogoś z konkretną widzą i doświadczeniem. Myślę że około 5000 zł netto można dostać bez premii i czegokolwiek.

Pytania bez ładu i składu, ciągle drążyli metodologię 8d jakby to rozwiązywało wszystko.

logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Bydgoszcz
Uno foods
logo firmy Tokarz CNC
Kluczbork
Polmecanic Group Sp. z o.o.
Abc

Wiadomo kiedy będzie rekrutacja na stanowisko magazynier?

@Abc

Nie zanosi się prędko aby jakaś była.

Donosiciel dobroci

A som jakie przyjęcia Do transportu ? Mogę „donosić” jedzenie dyrektorkom. Na produkcji za dużo roboty.

myszkowianin

dzien dobry czy nie wiecie cos o nowej fabryce wagonów w myszkowie mozecie powiedziec jak wyglada praca w tym zakladzie

Sorry

Myszkowianin
@Kaczyński

Co jest?

Doktor

Jak tam wszyscy co pracowali 6 miesięcy dostali po 20 złoty czy ktoś został pominięty ?

tak
@Doktor

Tak ci co pracują trzy lata też dostali

@tak

Mam przez to rozumieć, że w ostatnim czasie w firmie Rawag miały miejsce jakieś podwyżki wynagrodzenia? Możesz dokładnie napisać ile one wynosiły i czy każdy pracownik mógł na nią liczyć? Strasznie mnie to ciekawi, więc może napiszesz coś w tym zakresie?

Hehe
@Marek

Tym co zarabiali poniżej 18.30 i mieli przepracowane 6 miesięcy mogli liczyć na wyrównanie do 20 złotych . Niektórzy nawet po 4 latach nie mieli tyle ale teraz mają .

Qnta qinte
@Hehe

No no jakby nie patrzeć to od nowego roku najniższe wynagrodzenia poszły ustawowo w górę, także żadna łaska. Pracune tutaj ponad cztery lata i dostałem 20 zł, gdzie inni powiedzmy mniej kumacie zaangażowani maja po 23 lub 26 zł. Czy to motywuje? Odpowiedź sama nasuwa się na usta. Wszystkiego dobrego w Nowym roku

@Qnta qinte

Brak podwyżek płacy podatki ceny opłaty i żywność idą w górę A płacą w miejscu. W innych firmach regulacje co roku A średnia ok 100 zł.

Qunta qinte

To jak Panie prezesie i drogi zarządzie, będzie jakaś podwyżka? Czy nadal mam zasowac za 18.70 brutto od czterech lat? Jeden koleś co go przenieśli z cnc na drzwi (pracuje rok czy jakos6)ma 21 zeta , przeniesliscie go (zdegradowali) A kasa została. Pytam bo pytają się o mnie inne firmy no. Energetyka, wodociagi i bank w którym mam kredyt ma chatę

Bandzior
@Qunta qinte

Noo to trudno ja mam mesia zatankowanego i karnety na siłke z kumplem na cały rok wykupione . Ps. Za twoje .

Sztefek
@Bandzior

Za Ps nie piszemy kropki buroku

Praca

W tamtym roku dla dzieciaków pracowników firma chociaż zrobiła jakiś konkurs i dostały paczki teraz wszystkie pieniążki pochłonęła budowa i jest figa

@Praca

No tak budowa a mam pytanie gdzie pieniądze z zabawy która miała być na 50 ke rawagu na premie specjalne na tą okazję na święta znów 350 zł netto a sklepach wszystko droższe

Hm
@Lala

A na jakie konto będzie te kasa?

@Hm

Dostaliście życzenia na święta bo niektórzy mistrzowie zapomnieli

Gienek

Niestety normą jest że przełożeni w tej firmie traktują pracowników jak bydło, im wyższe stanowisko tym gorzej

Korona

Coś tam słychać ile ma być na święta? Czy jak na Modenie tak rozkradali zakład to powiedzą że mają za mało. Na firmie nas pilnują jak psy a tam się dawali tak robić w konia. Śmiech na sali.

Bożyna

Napisz co który mistrz kradnie , i tak anonimowo a za gorącego prawa poleci więcej .

Qnta qinte
@Bożyna

I tak będą kraść, były by normalne wypłaty to by nie było bandziorstwa, a nie 18.70 za godzinę, jak idziesz po podwyżkę to śmiech i że COVID. Ciekawe jak auta zmieniali to COVID ich obchodził. Ludzie zwalniają się bo za 2600 nikt nie będzie tyral. Ogólnie firma schidzi do poziomu rawickich byznesmenow......nic dodać nic ująć

Spr..1.1.

Co tam się stało ?

A co żyj dobrze z mistrzem a masz nadgodziny , dostajesz dobrą robotę i jak masz ciężki dzień to możesz dzień przechodzić i nikt ci nic nie powie

Sasiedzi

A glowny bohater nie dość że wywozi towar sprzedaje to w dodatku pelno fuszek robil jak miedzy innymi kolegom z garazu obok a jaki obrazony ze tak rzadko mu pizze za to wszystko przywozili

Nie polecam pracy w tej firmie. Wynagrodzenie nie jest adekwatne do wykonywanych obowiązków, a w tej firmie wykonujesz swoja prace i dodatkowo za innych głównie tych z biura. Zaklad nie ma nic do zaoferowania, a oczekuję najwyzszych umiejętności w zamian - najlepiej - za 2200. Młody i dynamiczny zespół to prawda, bo sami młodzi a dynamiczny bo tak szybko każdy stąd odchodzi. Jeśli nie bedzie waloryzacji stawek, to szczerze Wam odradzam. Ci wyżej kradną, śmieją sie, chodza po firmie telefoniki, w biurach co pojdziesz załatwić sprawe to rozmowy i kawka, a pracownik ma po premii za kubek wody. No to przecież za kogo wy Nas macie. A jesli jeszcze macie watpliwosci czy jednak sie tu przyjąć, to prezes sobie kupil audi a5 czy tam a6 taki ladny nowy.. A ty chodzisz bo potrzebujesz metrowki za 5 zl z brico i nie ma, bo jak wszystko w tej firmie, jest zamowine, chociaz czesc tych zamowien to prywatnie wynosza ;) Nie polecam firmy, najgorsza w rawiczu.

Modena

Ale sie odwaliło na Modenie.... widze niezły dziki zachod... w sumie za te pensje co tam pracują nie ma co się dziwić....

Ale się tam dzieje u nas na dachach...az dziwne że dopiero takie coś wyszło jak kradzieże były odkąd przenieśli nas na Modene. Teraz każdy każdego sypie i wszyscy sraja po kątach. Ciekawe kiedyś ktoś wsypie (usunięte przez administratora)i tego którego załatwili pierwszego i go przenieśli na zakład bo oni o wszystkim wiedzieli a nawet w tym pomagali.(usunięte przez administratora)

Hahaha

Tak to prawda ze (usunięte przez administratora)Ci co najwięcej zarabiaja. Narazie kapuja jeden na drugiego a jeszcze nikt nie wsypal brygadzisty który najwiecej kradnie. Pewnie to kwestia czasu. Powinien polecieć razem z mistrzami którzy mu pomagali

Niech (usunięte przez administratora)rozliczą się z podzespołów zakupowanych na produkcję .

Unop

Przecież te wszystkie podzespoły wszyscy z dachów wiedzą gdzie szły. Porządki tam powinni zacząć robić od góry bo każdy jeden co teraz zaczął sypać to miał przyzwolenie mistrzów na te kradzieże.

Boro

No , firma zaczyna powoli wracać do czasów świetlności .

Nie wierzyłem że w firmie się naprawdę tak kiepsko zarabia aż dowiedziałem się że dwóch pracowników kradlo ciastka z automatów na stołówce. Gdyby podwyżki i godne zarobki to pewnie by się nic takiego nie zdarzyło a tak to nas nawet nie stać na ciastko

Vatras

Ceny idą w górę, a nasze pensje maleją to niestety ludzie z desperacji ciastka kradną, bo nie mają co na talerz włożyć lub dziecku słodkiego dać. Na podwyżki pieniędzy nie było, ale nową halę kosztem pracowników to stawiają i jeszcze pretensje że za mało robimy... Ale ta arogancja i pogarda dla pracowników prędzej czy później się na nich zemści

@Vatras

Od tysięcy lat tak jest że chołota zawsze jest bita i nic tego nie zmieni więc nie liczmy na jakieś zmiany i żadna tego rewolucja nie zmieniła i nie zmieni

Jaras

Uuu ciasteczkowe potwory . To nie kwestia pieniędzy a wychowania . Flacha mniej na zakładzie i na słodkie wystarczy . Ciągle narzekacie a robić muszą kierownicy , ot to hultaje żekło by się .

Nowa informacja prosto z góry 20złoty po 6 miechach pracy może jakieś wypowiedzi ???

Cheniu

Widzialem zarządzenie prawda od grudnia

Panp
@Cheniu

Wszyscy marudzili ze mało zarabiają to chyba dobrze że trochę podniosą tym co mają najmniej

naiwni

czyli o 1.70zł więcej niż najniższa krajowa dla tych co robią powyżej 6 miesięcy to spoko dla tych co robią więcej niż 3,4 lata to obraza i żenada

Olo
@naiwni

Ja prscuje 2 lata i mi sie nslezy wiecej!!!!

Piecio letni

Takie sprawy powinno być brane pod uwagę umiejętności A nie staż. Co z tego że robia tu ludzie po kilkanaście lat i nadal nic nie umieją robić i się slizgaja za stawki rzędu 24 zł lub więcej A są pracownicy co pracują dużo krucej ale ogarniaj sprawy z produkcją lepiej niż nie jeden z nich i się angażują w tematy z produkcją . I gdzie tu sprawiedliwość, bo narazie jest to system jeszcze pamiętając poprzedni ustrój.

Popieram

Olo

Wreszcie mądry komentarz!

Trzylatek
@Piecio letni

Nikomu się czegoś takiego nie chce robić, bo kierownictwo ma to gdzieś, łatwiej i szybciej spojrzeć na staż i tyle, tu się pracowników nie traktuje jak ludzi tylko jak tanią siłę roboczą co ma robić za jak najniższą stawkę, byle dużo i szybko

@Panp

No właśnie po równo raczej nie powinno być 20 zł owszem ale później jeszcze parę groszy tym bardziej się wyróżniającym powinni dać bo dalej będzie jak teraz pierdół nie robię za tyle lub niech robi on bo ma tyle samo choć tego nie potrafi

Angelo

Od stycznia podnoszą pensję minimalną, a u nas podwyżkę dostaną Ci którzy mają mniej niż wynosić będzie minimalna, aby im wyrównać, ot całe podwyżki...

Zostaw merytoryczną opinię o Rawag - Rawicz

• Jak się pracuje w Rawag?

Zobacz opinie na temat firmy Rawag tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 180.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rawag?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 157, z czego 18 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 92 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rawag?

Kandydaci do pracy w Rawag napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rawag
2.7/5 Na podstawie 92 ocen.
  • Tysiąclecia 5
    63-900 Rawicz