Opinie o Rawag w Rawicz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Rawag. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Rawag o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rawag w Rawicz

Krótko

Firma upada i nie ma pomysłu na siebie, dużo ludzi poodchodziło do Kabelków(i prawidłowo). Rawag na chwile obecną na pośmiewisko. Normalna firma dała swoim pracownikom podwyżkę już na początku roku o co najmniej 500zł, a Rawag co? Czeka na ostatnią chwilę, aż podniosą najniższą i wtedy dadzą(?), no właśnie dadzą? Nic nie wiadomo, Związkowcy to nic nie powiedzą, kierownicy cisza, a mistrzowie też nic nie wiedzą, znając życie pracownicy produkcyjni dostaną z 5%, a biurowi 10%, a może (usunięte przez administratora) s0ki dostaną po 15%? Kolesiostwo i tyle, to samo montaż, nadgodzin dla nikogo nie ma, a montaż trzaska soboty, niedziele i w tygodniu po 10h :) Firma kabaret w której martwisz się przez miesiąc czy premia będzie która zależy od sprzedaży, a co na sprzedaż może zrobić szary pracownik który dzień w dzień pracuje tak samo? Na dodatek ludzie to szumowiny, w kiblu ktoś sie wysra i nawet nie posprzątają po sobie, wstyd i nawet sie z tym nie kryją bo to widać kto nawet łap nie umyje. Firma w której jeden na drugiego podpierdziela, a mistrzowie to sobie cześć nie mówią haha ;) Przyjść na rok - dwa - trzy i spierdzielić bo inaczej się nie da, na szczęście ten okres za mną, pozdrawiam cieplutko :)

Średnio
@Krótko

Niektórzy robią siku pod płotem albo po kątach żeby czasu nie tracić. A z tym kapowaniem jeden na drugiego to masakra powiesz o koledze że nie mądry to już leci do mistrza na kabel.

Personal work

Czytając w większości te żale i brednie , zastanawiam się nad jednym . Czy osoby wypowiadające się na tej platformie są aż tak zniszczone , że nie podejmą innej pracy skoro ta ich nie zadowala ? Czy jest aż tak źle z ich życiem zawodowym , że nawet nikt ich nie chce ? A może nie radzą sobie z życiem po za pracą i poświęcają ten czas na wypisywanie czegokolwiek oczekując na poklask ? Na goworku nie chodzi tylko o pracodawcę ale osoby zainteresowane współpracą , czy inne firmy mogą ocenić też Was pracowników wypowiadających się . Dla Mnie osobiście wstyd mając taką grupę pracowników , która na forum ośmiesza innych by anonimowo się wywyższyć niszcząc przy tym wizerunek zewnętrzny firmy . Z tych wszystkich wypowiedzi nikt nie wyczyta o poziomie bezpieczeństwa o stabilizacji pracy o warunkach tylko o tym co robią inni . Kończąc ten monolog dla ludzi inteligentych czyli wszystkich którzy pracują i pracowali w Tej firmie , proszę o troszkę logiki w tym co piszecie , pałając nienawiścią do innych pracowników - to ci inni będą pałać jeszcze większą do Was bo od stycznia nikt nie będzie anonimowy nawet tu , zgodnie z rozporządzeniem i nową ustawą o operatorach sieci . Pozdrawiam całą Firmę i mam nadzieje że wizerunek będzie ocieplony bo nie patrząc dzięki tej firmie około 500 rodzin ma co jeść , może wyjechać na wakacje , ma auto itp.

Audica prezesa fruwa

Widzę solidny damage control wleciał, że ktoś odkopał post z dawna temu żeby zasłonić posty o premii. Życzę, żeby wam kanapki pogniły w tych biurach

Lala

Czy ktoś wie czy będą jakieś pieniążki na święta

Młody
@No tak

A w Bode 1000 euro na święta ....

Nbv Nowy wpis

Nbbb

Dorota Nowy wpis

Dzień dobry. chłopak nie posiada tego mile widzianego wykształcenia w zawodzie z oferty dla lakiernika na stronie, ale mimo to ma już jakieś doświadczenie z pracy. zastanawiam się czy przez to miałby niższą podstawę niż osoba po szkole kierunkowej?

Hm Nowy wpis
@Dorota

Z tego co wiem nie ma to znaczenie..... Na początku dostanie najniższą w rawagu czyli 26.55 brutto i tyle a potem może wiecejy

Heweliusz Nowy wpis

Dajcie spokój gdyby na forum można było pisać wulgaryzmy których nie usuwają to bym trochę napisał Rawag to jest masakra płacą minimalną zwierzęce warunki dramat brak reakcji na problemy wszystko popsute maszyny krzywe, krzywe profile do obróbki wieczne pretensje firma bardziej w stylu rosyjskim niż zachodnim a zarządzający zamiast się odwdzięczyć dobrym pracownikom i dać porządną podwyżkę to nic tylko do siebie tak jak mówię gorzej niż w Rosji bo tam można chociaż kraść.

starsza osoba

Taka ciekawostka : Minimalna pensja szeregowego netto to 4960 zł .- a w marcu podwyżka o kwotę 1040 zł Uposażenie najniższe żołnierza zawodowego wzrosłoby z kwoty 4960 zł do kwoty 6.000 zł . Szkoda że nie mam 20 lat bo bym na pewno nie pracował na produkcji za 3500 zł.

Inżynier Jakości

Nieprzygotowani do rozmowy kwalifikacyjnej. Brak szefa jakości, który się umawiał na rozmowę. Za to przyszedł podobno zastępca. Ludzie bez pomysłu i podejścia do rozmowy. Praca dla świeżego jakościowca nie dla kogoś z konkretną widzą i doświadczeniem. Myślę że około 5000 zł netto można dostać bez premii i czegokolwiek.

Pytania bez ładu i składu, ciągle drążyli metodologię 8d jakby to rozwiązywało wszystko.

Odbiło komuś
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.

Ciekawe kto będzie w tych zwierzęcych warunkach chiał pracować. Zwiekszenie wydajnosci o 20% przy ukróceniu ludzi na produkcji o 10%. Na pewno się uda. I jeszcze, że niby cały zakład ma przejść na 3 zmiany? Już to widzę. Szkoda, bo rawag był kiedyś naprawdę fajnym miejscem do pracy.

Leonidas

Ja tylko jedno pytanie do prezesa dla czego pracownicy na CNC maj stawkę mniejszą niż jest w pośrednictwie pracy i to jeszcze bez doświadczenia

Leonidas

Kto chce przyjść na CNC za najniższą krajową zapraszamy na kuronònowce dali lepszą ofertę niż pracownikom co za prezes kieruje tym zakładem żal mi go że ktoś bez doświadczenia zarabia więcej niż pracownicy i mało tego ktoś ma go nauczyć to żart z strony prezesa

Rawag

To jest normalne zlecenie naprawcze drzwi. Akurat na tym projekcie zarabiamy ładną kasę.

@Rawag

Wzmianka o ładnej kasie przypada mi do gustu, tylko nie wiem jak w przełożeniu na dany projekt można to rozumieć. Stawki na nich generalnie są zbliżone? Zastanawiam się jak dobrze wybrać

Mendez

Ludzie pracujący dobrych parę lat stawka 26.55 zł a nowe ogłoszenie pojawiło się w urzędzie pracy i stawka zaczyna się od 27.7 zł .... To raczej nie jest normalne ! Póki ludzie się nie zbuntują to tak będą traktowani !!

Śmiechu warte
@Mendez

A nowy prezes zapowiada podwyżki na lipiec, akurat w poblożu podniesienia minimalnej o kolejne 40 groszy. :)

@Mendez

A więc nowi pracownicy zarabiają więcej niż ci z długoletnim stażem pracy w firmie? Ktoś wspominał o podwyżkach zapowiedzianych na lipiec. Czyli podwyżki tutaj wszyscy pracownicy otrzymują w tym samym czasie? A czy możecie/próbujecie starać się o podwyżki indywidualne?

Robol
@Mendez

Jeśli to prawda to jaja w biały dzień,człowiek dostaje 3600 na rękę i zero szans na sobotę żeby choć w miarę ta wypłata wyglądała. Ale co ciekawe ,spawacze w sobotę idą i to za jakie pieniądze!!! Dziadostwo

Spawacz
@Robol

Hallo spawalnia zaprasza do pracy. Zgłoś się, wykaż, a zmienisz stanowisko pracy;) tylko tutaj nie posiedzisz na telefonie. Zaznacz też, że to wyjątkowy okres gdy spawalnia ma soboty. W tamtym roku tylko koledzy z Filipin pracowali na nadgodzinach

Mam pytanie czy firma Rawag nadal zatrudnia przez agencje pracy Lespin czy normalne umowy o pracę ? oraz na jakie wynagrodzenie można liczyć z 20 letnim doświadczeniem , z uprawnieniami na wózki widłowe na magazynie ?

tak jest teraz prawda
@Zainteresowany

Tak firma dalej zatrudnia przez agencje ale nie lespin .... ale nieraz zatrudnia na Rawag w obu przypadkach jest to umowa o prace czyli masz urlop płatny , chorobowe i (premie)ale z tym ostatnim to tak różnie ,płatne nadgodziny 50% i 100% soboty i w tym przypadku stawka zazwyczaj teraz jest 26,55zł brutto (może uda się wywalczyć więcej) Jeśli jesteś np. obywatelem ze wschodniej granicy możesz liczyć na prace też przez agencje ale na umowę zlecenie czyli bez urlopu płatnego i chorobowego w zależności od podpisania umowy z agencją bez premii a nadgodziny nie są 50 i 100% jedna ta sama stawka i w tym wypadku stawka zaczyna się teraz 33,20 brutto (może uda się wywalczyć więcej) Wszystkim życzę powodzenia bo to jest potrzebne

Rawicz

To że sytuacja w zakładzie jest lekko zła i chora można wywnioskować z wcześniejszych postów tu jest dużo błędów w komunikacji między ludźmi nie rozumiem skąd to darcie (usunięte przez administratora)u niektórych.

nie moge spać

Przestań. W tym zakladzie nie patrzy sie na dobro pracownikow, liczy sie tylko produkcja produkcja i produkcja. Niedawno temu na Cnc była lista chętnych żeby zmienić tryb pracy w drugą stronę nocka -> południe -> rano żeby chłopaki mogli sie wyspać jak ludzie, a nie po godzine i wyglądają w pracy jak zombie w poniedziałek i każdy walczy o przetrwanie. Góra odpowiedziała, że nie ma opcji i nara. Nawet tak prostej rzeczy ten zakład nie chce zaoferować ludziom.

Spawacz

Na FB na stronie praca dla spawaczy , jeden z pośredników wystawił ogłoszenie na spawacza mag 65zl/h netto Stawka wysoka jak na tę realia , zakład typu (usunięte przez administratora) Czy mało spawaczy na rynku

Widzicie ten post? O mnie się nie pokazuje, cos źle mam z kompem? Cos jeszcze istotnego piszą? I w ogóle wiecie czy warto? był tam ktoś? od prawie trzech lat spawam

„Mersi wyraża więcej niż (…)”

Teraz zobaczymy, kto jest kim, kto dla kogo jest kim oraz ile warte były kogo starania. Nowy Prezes nowe porządki, jak to zawsze bywa nowa władza oznacza zmiany. Życzymy powodzenia F.R.K.K

Nareszcie

W rawagu nową stawka godzinowa 26.55 zł.

Popis

Czy to prawda że firma zmienia profil produkcji skupiając się tylko na drzwiach i oknach bez pobocznej produkcji i w związku z tym pracę straci 100-150 osób? Proszę o komentarz osoby znające temat.

znajacy_temat
@Popis

Potwierdzam, od czerwca zmiana profilu działalności.

Niszczyciel morali

W tej firmie sprzątaczka zarabia tyle co operator milionowej maszyny

@Niszczyciel morali

Czy pisząc to masz przy tym na myśli same podstawy? a co z premiami czy tez innymi dodatkami? Czy pod tym względem zarobki na tych stanowiskach się różnią?

Ten kot tylko tak siedzi czy jednak go dokarmiacie także? jakby nie patrzeć to w pewnym sensie inicjatywa społeczna. :) jeszcze jakieś wspólnie tu organizujecie? I czemu przez forum pada taka sugestia a nie wprost? nie ma konsultacji jakichś?

Lala

Czy ktoś wie czy będą jakieś pieniążki na święta

Tak
@Lala

Właśnie wpłynęły na konto 338zł.

@Tak

Z czego wynika taka właśnie kwota? nie ze narzekam, ale chyba bardziej wole okrągłe liczby. Każdy ma po równo niezależnie od stanowiska? i czy w ubiegłym roku było tak samo?

Rawiczok
@Tak

To tak na osłodę przed grupowymi zwolnieniami w nowym roku. Dotarły do mnie ploty że w nowym roku 20-30% załogi do zwolnienia.

No i co z tego
@Rawiczok

Ostatnio zwolnili kilka osób i już wszyscy pracują. .... Rawag to nie koniec świata

No tak

Co roku jest 500 brutto ale na konto jest 338zł.

Młody
@No tak

A w Bode 1000 euro na święta ....

Wzmianka na temat inspekcji mnie zastanowiła. To tylko sugestia czyjaś czy faktycznie było cos kiedyś na rzeczy? Pisali kiedyś cos o dobrych zarobkach w innych komentarzach i ktoś zarzucił kwota 7000 zł. na którym stanowisku jest ona obecnie osiągalna?

None

Stanowisko majstra (mistrz) lub kierownik ale to już więcej... stanowiska biurowe ale nie wszystkie ..... W brew plotką w rawagu zarabia się mało

Zostaw merytoryczną opinię o Rawag - Rawicz

• Jak się pracuje w Rawag?

Zobacz opinie na temat firmy Rawag tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 173.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rawag?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 152, z czego 18 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 88 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rawag?

Kandydaci do pracy w Rawag napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rawag
2.7/5 Na podstawie 91 ocen.
  • Tysiąclecia 5
    63-900 Rawicz