Opinie o decathlon.pl - DECATHLON SP. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Decathlon Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Decathlon Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja sprzętu sportowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Decathlon Sp. z o.o. w Warszawa

patrycyja

Może kwestia szkoleń jest zależna od oddziału? Czy jest coś, na co jeszcze powinni zwrócić uwagę potencjalni kandydaci? Pytanie o chłopaka nie są ok. Albo ile kto ma przyjaciół - trochę niskie takie pytania, co one mają dowodzić? Mam kilku znajomych, dla mnie to nie jest problem.

Świadomy Obywatel

Decathlon, no tak... Czytając opinię byłych pracowników rozsianych po całej Polsce widać uniwersalną problematykę tej sieci, te same błędy i te same bolączki sklepu, który bardzo chce pretendować do takiego wiecie, fajnego, zajebistego, młodzieżowego miejsca pracy, gdzie jest wszystko na luzie, tylko niestety z pominięciem paru istotnych, zwłaszcza dla młodych ludzi aspektów, które tę zajebistą atmosferę skutecznie psują. Wypiszę je w punktach, utrzymując ciąg przyczynowo-skutkowy, bo wszystkie bolączki 'Deksa' się uzupełniają. 1. Tragiczna niedbałość o wyszkolenie pracowników, olewactwo i 'jakoś to będzie'. W moim przypadku przez miesiąc czekać trzeba było na kompleksowe szkolenie z produktów na dziale, wcześniej po zatrudnieniu po prostu pozostawała improwizacja, lanie wody, mydlenie oczu i niezręczne 'nie wiem' na pytania klientów. Było mi głupio i zrozumiałe były miny klientów, bo co to za sklep, gdzie obsługa jest kompletnie niekompetentna? Szkolenie bylejakie, na odwal się i niekompleksowe. Do tego brak chociaż podstawowego przeszkolenia z najczęstszych pytań klientów o asortyment z innych działów, żeby chociaż ich nakierować. Normalne, że klient widzi człowieka w kamizelce i nie interesuje go czy jest z turystyki, czy z rowerów, czy z biegania, tylko chodzi mu o odpowiedź. A jak świeży pracownik np. biegania ma odpowiedzieć na pytanie 'gdzie znajdę X'? Sami sobie radźmy, a co. Szkolenie na kasie zamiast zrobić w spokojnym momencie udzielane jest zza pleców przy największej kolejce zdenerwowanych ludzi, gdzie pod wpływem presji ciężko się nauczyć perfekcyjnie po 30 sekundach obsługi kasy jak robot. 2. Brak doceniania inwencji twórczej, kreatywności, zwykłej chęci pracownika do polepszania działu, wszyscy w jednym worze. Pracownicy Decathlonu dzielą się na dwóch - tych, co przychodzą 'do roboty', robią wszystko na odpieprz i kręcą się po sklepie gdy nie ma ruchu aby jakoś doczłapać się do końca zmiany oraz na tych, co przychodzą 'do pracy' starając się pozytywnie i z sercem obsługiwać klientów, w wolnym czasie od ruchu dbając o czystość działu i nowe rozwiązania, z własnej, nieprzymuszonej woli. Jak myślicie, dyrekcja rozróżnia te dwie osoby? Nie, czasem kierownik pogrozi paluszkiem leserom, a starający dostaną 'ale super fajna sprawa' i nic. Żadnej premii, żadnego docenienia, nic. 3. Docieram do kwestii, dlaczego tylu ludzi stąd spier*ala. Tragiczne zarobki, na pół etatu 800 złotych, nadgodziny żeby wyrobić tego zasranego tysiaka z wielkim bólem, tragiczna podstawa. Wiecie, każdy w Decathlonie na równi, ale frajerzy studenci niech tyrają na głodowe stawki. Ciągłe przepieprzanie kasy na jakieś bezsensowne zmiany ekspozycji, polerowanie podłóg, ale na porządne stawki pieniędzy nie ma :( Oczywiście dyrekcja i inni zarabiają 5000-6000 i wyżej, ale jak to w naszym polskim kapitalizmie - dla frajerów na dole dajemy po najniższej linii i jeszcze stwarzamy im poczucie, że są członkami elitarnego zespołu, a my sobie tam kosimy najwięcej ile się da. Nie mówię, że dyrektor ma zarabiać tyle co pracownik, ale przyznacie, że poniżej 1000 złotych dla studenta/ucznia to żenada? 4. Ogromne wymagania, często nadwyrężanie zdrowia przez dźwiganie rzeczy, generalnie kompetencje i zakres pracy nieproporcjonalne do zarobków. 5. Ogromna rotacja pracowników, co miesiąc poza specjalną grupą o której zaraz znikają stąd kolejni młodzi ludzie mający te same odczucia - wykorzystanie, niedocenienie, za duże wymagania, nędzne przeszkolenie, BRAK PERSPEKTYW ROZWOJU. 6. Brak chęci ze strony dyrekcji do zatrzymania pracowników, brak pytań 'czemu odchodzisz' tylko bardziej 'gdzie teraz idziesz' z uroczą, ujmującą miną mówiącą 'rozumiem czemu spier*alasz nie będę Cię zatrzymywał'. Rotacja się nakręca, ale przychodzą nowi, nieświadomi, młodzi, którzy z powodu tragicznej edukacji ekonomicznej w szkole nie mają pojęcia o swoich prawach na rynku pracy, o tym, ile to godziwe zarobki, byle była praca i rodzice dali spokój, że się nie dokładamy do rachunków. Wielu przejrzewa na oczy po paru miesiącach jak ja i wielu moich kolegów oraz koleżanek, a wielu zostaje 'wiecznymi decathlończykami'. Kim są 'wieczni decathlończycy' z syndromem sztokholmskim? To grupa ludzi siedząca w tym burdelu 2 lata i więcej, bez perspektyw na życie, zarabiających z jakimiś nędznymi podwyżkami może ze 100-200 więcej, nie widzący w zarzutach innych do pracy nic złego, kochający to miejsce i broniący jak niepodległości każdej krytyki. Takich frajerów właśnie nasi 'dyrektorzy' wielkich molochów do dymania frajerów potrzebują, dlatego nasz kraj po '89 roku ma tak zdegenerowany rynek pracy ludzi bez poczucia swoich praw i bez godności. Podsumowując - francuska firma, francuska nowomowa funkcjonująca na nazywanie elementów i procesów w sklepie oraz typowo polskie zarobki, polskie dysproporcje w zarobkach i polska pogarda do pracownika. Nie polecam, niech mój wpis będzie dla Was przestrogą. Wpis ląduje tutaj bo więcej przeczyta, problematyka uniwersalna.

Rysiekzklnu
@Świadomy Obywatel

Chlopie wszystko dajnie w porzadku ale (usunięte przez administratora) na litosc bosko nie badz tal glup* i nie mow ze mamy kapitalizm bo krew mnnie zalewa ... Mamy socjalizm i dlatego tyle zarabiasz ... Widze woda z mozgu ... :(

Rysiekzklnu
@Świadomy Obywatel

O jeju widze ze jestws komunista ...doczytalem do konca czlowieku komuna sie skonczyla w 89 inod 89 bylo zajebuscie w Polsce trwalo to kolo 12-13lat i potem znowu sie zaczelo walic... Szkoda mi ciebie ale poglady i wiedze masz fatalna ... ????????????

Żyd
@Rysiekzklnu

Co ty tam bełkoczesz? xD Nie rozumiem tego niegramatycznego ciągu znaków, wielokropków i januszowego bełkotu, nie siadaj do komputera polacki odpadzie w czasie ciągów alkoholowych, zwłaszcza w środku nocy.

Ola
@Świadomy Obywatel

Czytając powyższą wypowiedz, domyślam się , że jeszcze nie pracował Pan w sklepie, w którym faktycznie zle traktują pracownika.

Barabasz
@Ola

Faktycznie Pani Olu, stosujmy sowiecką mentalność niewolnika 'inni mają gorzej' :)

@Świadomy Obywatel

Część zarzutów można poprzeć, część obalić. Są osoby, które na 1/4 etatu zarabiają netto około 1200/1300 zł. Zależy jak się człowiek ustawi, bo można w Decathlonie bardzo dobrze żyć.

Deccathlono
@Świadomy Obywatel

Ten wpis to prawda Pozdrawia wieloletnia pracownica ta z pasją ale już wypalona.

Weronika

@., wielu osobom zależy na tym, by relacje między pracownikami były właśnie takie, jak w rodzinie, ponieważ spędza się ze sobą wiele czasu. Lepiej pracuje się z przyjaznymi, a nie zdystansowanymi ludźmi. Rekruterzy często pytają o sprawy prywatne, ponieważ może mieć to wpływ na pracę. Gdy ktoś niekomfortowo się poczuje, można na ten temat porozmawiać. Może ktoś jeszcze wypowie się na temat pracodawcy? Czy coś się zmieniło w ostatnim czasie?

Weronika

@Pawel12, jesteś zainteresowany podjęciem pracy w Decathlon? Masz już jakieś wcześniejsze doświadczenie zawodowe? Napisz proszę, jeśli zdecydujesz się aplikować, ciekawi mnie, jak przebiega proces rekrutacyjny. @ola, nie powinnaś w ten sposób wypowiadać się na temat innych osób na publicznym forum. Dlaczego w taki sposób oceniasz rekruterkę? Wydaje mi się, że dbanie o rodzinną atmosferę jest pozytywem.

@Weronika

Wydaje mi się, że rodzinna atmosfera powinna być w domu, tam gdzie jest rodzina. Jeśli myślisz, że "rodzinna atmosfera" to wpychanie nosa w sprawy prywatne przez osobę rekrutującą, od której notabene wymaga się choć odrobiny profesjonalizmu, to muszę cię zdziwić. Swoją sztucznie robioną otoczkę przyjaznego miejsca pracy zostawcie dla siebie, ponieważ jest to stek bzdur. Chyba, że rodzinna atmosfera jest rozumiana poprzez romanse z kierownikiem sklepu, wtedy zwracam honor.

Nie wiem, ile jeszcze czasu musi upłynąć, by coś zaczęło się zmieniać w toku prowadzonych polskich rekrutacji. Pomijam już fakt, że widełki wynagrodzenia były nieznane. Ale bardzo przykry jest fakt zupełnego zniknięcia rekrutera... Informacje o braku zakwalifikowania do kolejnego etapu dostałam jako mail automatyczny, bez prawdziwego feedbacku i podania przyczyn. Rekruterka obiecała telefon niezależnie od decyzji - finalnie był mail Dwukrotnie pisałam wiadomość o konkretne powody - zeru odzewu, rekruterka zapadła się pod ziemię. Jako kandydatka poświęciłam trochę czasu, by jak najlepiej odpowiedzieć na pytania w ankiecie i przed rozmową telefoniczną (ok. 20 minut), by się do nie przygotować. Przykry jest brak odzewu, a jedynie automatyczny mail z podziękowaniem za udział w rekrutacji. I wiem, pojawią się głowy - rekruter ma mnóstwo pracy itd. Doskonale to rozumiem. Ale nie rozumiem takiego podejścia w przypadku, gdy wymogiem były odpowiedzi w ankiecie. I nie jestem pierwszą taką osobą, to bardzo przykre. Przykre doświadczenie, ale jeśli tak mógłby wyglądać początek pracy w tym miejscu, to raczej można odetchnąć z ulgą. Szkoda, bo praca w branży sportowej to moje marzenie! Czas je zrealizować w bardziej przyjemnych okolicznościach.

Najpierw była ankieta online dot. dotychczasowego doświadczenia i ogólnej motywacji do pracy w sporcie. Rozmowa telefoniczna była poniekąd powtórzeniem ankiety + mogłam zadać dodatkowe pytania.

logo firmy Psycholog
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
logo firmy Korepetytor / Korepetytorka Matematyki Online
Andrychów
Usługi Edukacyjne Daniel Bury
Nan

Świetna obsługa, dawno tak konkretnie nikt mi nie doradził. Widać że dobrze się pracuje

Warszawiak

Od strony sklepu mogę powiedzieć jedno - są lepsze i gorsze. Jest to jednak przyjazne miejsce do pracy dające warunki do rozwoju i elastyczny grafik. Satysfakcja z pracy na sklepie zależy przede wszystkim o tego w jakim sklepie i w jakiej ekipie będzie się pracowało. Od strony centrali. Jest wiele działów w których praca jest bardzo przyjemna i można pracować za przyzwoite pieniądze w dobrej atmosferze. Są to na pewno dział komunikacji/marketingu, ecommerce i dział HR. W dziale handlowym jeśli się ustawisz to też nie powinno być źle. Z pewnością mogę jednak odradzić dział finansowy - tzw. DAF. 1. Brak odpowiedniego przeszkolenia do pracy na danym stanowisku. 2. Brak feedbacku odnośnie wykonywanej pracy. 3. Zarzucanie obowiązkami ponad siły, często nawet bez wcześniejszej rozmowy z pracownikiem. 4. Nienormowany czas pracy i co za tym idzie brak płaconych nadgodzin, a proszę mi wierzyć, że nikt tam po 8h na stanowisku stażysty czy Business Accountanta (Księgowego) tyle nie pracuje. 5. Brak szkoleń poza tymi z okresu wdrożenia stanowiskowego kiedy to zazwyczaj inny księgowy lub kontroler finansowy pokazuje Ci na czym polegać będzie Twoja praca.

Pawel12
@Warszawiak

Czy mógłbyś napisać coś więcej o DAF?

ola

byłam na rozmowie rekrutacyjnej z panią emilią w reducie. Zapytała mnie czy mam chłopaka. Jak układa mi się w życiu prywatnym? Czy mam dużo znajomych, przyjaciół? A później jeszcze dodała, że ona chce przyjaźnić się ze wszystkimi podwładnymi, żeby tworzyli razem taką rodzinę. Mam nadzieje, że ktoś zwolni tą dziołchę ze wsi.

Jacek

Bylem ostatnio na rozmowie o prace w tej zacnej firmie. Pomimo zapewnień, kontakt zwrotny nie nastąpił. Jest to zwyczajna kpina z kandydatów. Człowiek poświęca swój czas. A im nie chce się nawet wykonać jednego telefonu z informacja o wynikach. Nie polecam!

Bardzo wściekły klijent

Witam kupiłem dziecku rower w sobotę po przejechaniu 2 metrów zębatki rowerach się skrzywiła oczywiście w dekatlonie powiedzieli ze to jest wina mechaniczna oczywiecie jedno znaczne z tym ze to dziecko skrzywiło tarcze zębatki w sobotę zapewniali ze jeśli co kol wiek się stanie to wymienia na nowy rower bądź oddadzą kasę Nie zgadnijcie ani rowera ani kasy a ta panią kierownik dyżurna razem z jej podwładnym powini zwolnic za potraktowanie mojego dziecka jak śmiecia dlatego będę pisał skargę na tą panią kierownik by ją zwolnili szkoda z całej sytuacji mi tylko mojego dziecka tak bardzo się cieszyła z zakupu ale jak wcześniej mówiłem zrobię wszystko by taka sytuacja się nie powtórzyła a także radze ludzią omijać ten sklep dalekim łukiem jednym słowem (usunięte przez administratora) Niesłownik najlepiej żerowaćwiczenia na krzywdzie najmłodszych wiec morał taki że więcej moja noga ani mojego dziecka tam nie stanie

Dobry człowiek

Nie polecam pracy w DECATHLON Reduta. Mimo kilku plusów niestety przeważają negatywy. +młody zespół, większość osób jest sympatyczna +elastyczny grafik, pracujesz kiedy chcesz, niema z tym żadnego problemu +dobre wyposażenie na start +możliwość kontaktu z klientami ( dla mnie to plus, bo lubię rozmawiać ) -chora, nieludzka, nieuczciwa polityka liczenia czasu w pracy, musisz być punktualnie co do MINUTY -konieczność dzwonienia na telefon osoby odpowiedzialnej danego dnia za sklep, gdy zamierzasz się tą MINUTĘ spóźnić -olanie szkoleń, nie wyjaśniono mi dokładnie obowiązków -ciśnienie ze strony współpracowników mających ewidentne parcie na awans, takowi biegają po sklepie robiąc wszystko na raz, ciągle sprzeczne niedokładne polecenia -pracownicy z dłuższym stażem lub ważniejsi rangą mają przyzwolenia na wolniejszą pracę, pogaduszki, przerwy itp, to rażące! -tylko 15min przerwy -sporo ciężkich paczek do przenoszenia Wynagrodzenie kwestią dyskusyjną, jak na okres próbny i pracę 1/2 etatu znośne. Warunki awansu nie są jednak jasne. Występują sytuacje, w których przez długi czas rozkładasz towar, nikt z kierownictwa tego nie widzi, jak skończysz i w rękach nie masz już nic, pojawia się kierownik krzywo patrząc, że nic w tym momencie nie robisz. Wszyscy robią wszystko, dużo do ogarnięcia w krótkim czasie, chaos.

Weronika

Pamiętajcie, że nasz wątek dotyczy sklepów Decathlon w Warszawie. W większości wypowiedzi powołujecie się na sytuacje dotyczące innych miast. @Kuba, w warszawskich sklepach obecnie poszukują pracowników. Wszystkie informacje na temat obecnych rekrutacji do sklepów znajdziesz tu http://www.decathlonkariera.pl/oferty-pracy/ Gdzie i na jakie stanowisko chcesz aplikować?

Kuba

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników? Może prowadza jakieś rekrutacje?

ja co prawda pracowałam w jednym z dechatlonów we Wrocławiu i super to wspominam! w ciągu 2 lat pracy dostałam kilka podwyżek = fajna wypłata, świetna atmosfera, praca zupełnie inna niż w wielu różnych sieciówkach. miała to być praca na wakacje i tak zostałam 2 lata, studiując jednocześnie dziennie. praca dla studentów - jak najbardziej

Zolni Narodowych Sil Zbrojnych

Jest Super ! Decathlon Swadzim , pracuje od dwoch dni , w sumie tylko na cztery bo przez agencje , ale zespol

ankaskakanka

ktoś wie ile wychodzi dopłata do Multisporta oraz którego są wypłaty?

Sara
@ankaskakanka

Ok 50 zł, wypłaty są do 10 dnia każdego miesiąca

Decathlon Swadzim

Decathlon to firma kojarząca się dla mnie przede wszystkim w niesamowitymi ludzmi, z którymi nawet po odejściu do dziś mam kontakt. Większość osób , z którymi miałam okazję pracować to bardzo życzliwi, uśmiechnięci i mlodzi ludzie. Kiedy tylko miałam z czymkolwiek problemy, współpracownicy zawsze służyli mi pomocą oraz treściwym objasnieniem każdej procedury. Decathlon nauczył mnie, że ma się prawo do błędów- nie jest odbierana za to premia,a każdy pomaga sobie w ciężkich sytuacjach. Pakiet benefitów pracowniczych jest jak najbardziej plusem, dla zatrudnionych tutaj osób- bony świąteczne, prywatna opieka zdrowotna, karta mutisport oraz duże zniżki na zakupy, czego w innych sieciówkach NIE MA. Kierowniczka mojego działu, to wspaniała osoba, której zawdzięczam ogromną wiedzę jaką miałam przyjemność zdobyć w tzw. POKu. Dodatkowo jest to świetna praca dla studentów, ze względu na elastyczne godziny pracy. Jedynym minusem w tej firmie, to bardzo niskie zarobki w stosunku do obowiązków jakie trzeba wypełniać... Jednak z perspektywy czasu i nowego miejsca zatrudnienia wiem, że czasem atmosfera rekompensuje pracownikowi niską pensję.

hugoil

Ktoś się orientuję jaka płaca na stanowisku sprzedawca - lider sportu?/Ostrobramska

Zorientowany
@hugoil

Ok. 3000 zł brutto

antimint

Z pracą w Decathlonie jest trochę jak z harcerstwem - albo się to lubi albo nienawidzi, pasuje to specyficznej grupie osób. Główną zaletą pracy tam jest niewątpliwie elastyczny grafik. Jeśli chodzi o atmosferę jest ona zależna od ludzi na jakich się trafi. Ja przez czas kilkumiesięcznej przygody miałam okazję pracować w fajnej, energicznej ekipie. Początkowo wpajane są iście typowe dla Franców idee, że pracownik jest najważniejszy. Owszem, ale tylko wtedy, gdy jest gotów znosić niewdzięczną pracę za marne grosze. Z pewnością to nie miejsce dla osób, które chcą się rozwijać. A że pracy i zaangażowania się nie docenia? To już inna bajka... :)

Decathlonczyk Targówka

Złodzieje i tyle. Czegoś takiego to jeszcze nigdy nie było, jak w pracy w decathlonie na targówku. Ciągle nowi pracownicy i jak zawsze tracą ich w krótkim czasie. I nikomu nie polecam pracy na Targówku. Kto będzie próbował to potem kiedyś będą zalowac. Na początku wszystko udają, że jest fajnie itd. Ale co do czego potem przyjdzie taki dzień i zacznie się koszmar. I tylko możesz być wiecznie wkurwiony i odechce się chodzić do tej pracy. Nie dają motywacji do pracy. Gdyby nie Ci ludzie czyli niektórzy kierownicy i z wyższej półki to byłoby dobrze. Ponieważ ekipa pracująca na działach jest fajna. Dużo by się pisało ale tyle wystarczy. Nie polecam tej pracy, naprawdę.

nkie

rzygać mi sie chce na nową reklama decathlon ładniejsza dzieci widziałem na fashion gdy chcialem napisać cv do decathlon w wałbrzych podaji mi zły adras e-mail ceny na poszczególne produkty wcale nie są konkurencja oraz pracownicy życzą mi śmierci kto to widział żeby psychopatki zatrudnić do sklepu apeluje nie można zatrudniać nie normalnych ludzi do pracy !!! z poważaniem

Zostaw merytoryczną opinię o Decathlon Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Decathlon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Decathlon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Decathlon Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 4 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Decathlon Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Decathlon Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Decathlon Sp. z o.o.