Opinie o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie KWK Brzeszcze. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie KWK Brzeszcze o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Kilof

Wiecie coś czy będą przyjęcia pod kopalnie jak tak to kiedy?

Sug Brzeszcze

Czy w sugu na przerobce też będą podwyżki bo od lat jest 16 zł brutto tauron ciągle ma jakieś premie podwyżki A sug w miejscu

ta
@Sug Brzeszcze

Już za styczeń są podwyżki, bo stawka minimalna wzrosła na 17 zł burtto na godzine i taką pracodawca musi zapewnić. Teraz co roku będę podwyżki w Sugu bo rośnie najniższa krajowa.

Sug Brzeszcze
@ta

No właśnie że sugu to nie dotyczy bo płacę brutto jest większa jak 2600 i nam się nie należy podwyżka niestety kartki podobno mają wzrosnąć na 18 zł od marca

Kicior

A dlaczego ma nie pisać każdy chce godnie żyć

norbert

GDZIE TYLKO SIE SLYSZY TO FOTOWOLTANIKA ludzie co z wami tylko gaz i fototoltanika a wegiel be nawet tauron juz tyle wegla nie potrzebuje bo teraz jezdzi i montuje fotowoltanike teraz tauron na tym sie skupia bo dostanie z UE duza kase ale nie wolno inwestowac w wydobycje takze taka bajka tak samo elektrownie inne maja dotacje a ludzie jak muchy wszyscy tylko fotowoltaike a panstwo daje 5 tys z odliczenia pitu 5 tys i placisz tylko za magazynowanie pradu zamiast wydobyciem bedziemy magazynem na przetrzymywanie pradu

@norbert

Ludzie to ciemne masy każdemu wszystko możesz wmówić a jak argumentem są pieniądze to absolutnie wszystko uważają za prawdę

rafal

mam talony na wegiel do sprzedania ale nikt nie chce bo co slysze to duzo ludzi przeszlo na gaz a jeszcze chca dostaja dotacje od panstwa 12 tys na piec gazowy i mowi bez roboty oggrzanie domu bez przywozu i czysto a teraz ludzie chca wygoby i jeszcze wchodzi fotowoltanika

@rafal

Masz rację może być za jakiś czas ciężko kupić węgiel ale co zrobimy a o robotę nie ma się co martwić zostają nam elektrownie tam idzie większość wegla

wojtek
@Mi

chyba nie wiesz co sie dzieje na swiecie UE DUDA mowii ze trzeba przechodzic w zrodla odnawialne

@wojtek

Tak ale z dnia na dzień to tak tego nie wprowadza czyli na parę lat mamy jeszcze robotę a powiedz mi jak taki jesteś obeznany to jakie to te źródła maja być bo ciekawy jestem? Tak mi się wydaje że tych źródel może brakować do zasilenia fabryk więc? Wyjaśnij wszystkim bo ciekawy temat zaczynasz

@Mi

https://www.kontrowersje.net/w_giel_vs_gaz I z tym się też ktoś kiedyś obudzi w tej twojej uni bo każdy myśli że co jak gaz się pali to nie zanieczyszcza czy samochody co też nie zanieczyszczaj bo co nie na węgiel są a z innej beczki czemu w Krakowie zakaz palenia węglem i nadal mają smog więc te twoje elektrownie gazowe mogą długo nie istnieć i okaże się że przeprosza węgiel a wtedy tani nie będzie bo zostanie wepchany w prywatne ręce jak Silesia a z tą fotovoltanika to też nie przesadzaj

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie KWK Brzeszcze? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
wojtek

jest sie martwic bo za chwile nie bedzie kto kupywac wegla tauron inwestuje w fotowoltaike a do 2023 maja powstac 2 elektrownie gazowe z dotacji UE

Darek

Zg Brzeszcze na minusie załoga domaga się podwyżek takie coś tylko w tauronie

Adamek
@Darek

Niby masz rację wygląda to dość dziwnie ale no co tu dużo mówić czas świetności kopalń w Polsce powoli dobiega końca a dlaczego? Dlatego że jest to państwowa instytucja i jak każdy wie działa to jak każda instytucja państwa tylko z tą różnicą że mu coś musimy dać fizycznego i trzeba to sprzedać i tu jest jeszcze większy problem a inne instytucje jak np NFZ czy jakieś urzędy nie muszą nic i tak bd zarabiać to jest nasza państwowa patologia

@Darek

Ale czemu piszesz że na minusie?Chyba nie pracujesz na tej kopalni i nie masz pojęcia jakie jest teraz wydobycie i ile tysięcy jest ponad plan.

Proszę nie źartuj

@Darek

23 tyś.ponad plan to mało?

Z czego 22900 kamienia

@Darek

Potwierdziłeś teraz że nie masz bladego pojęcia co teraz wydobywa się na Brzeszczach.Pozdrawiam

Giga

Kamień na Brzeszczach? Chyba pomyliłeś forum z Janina albo Sobieski

Darek

Dwa lata nic teraz od trzech miesięcy fedrunek wow teraz rozumie nie nie to podwyżki się naleźą

Kicior

A powiedz mi jakie teraz średnio jest wydobycie

Darek

Przypuszczam że większość osób pracujących nie rozumie .Są straty a Brzeszcze wypłacany nagrody(Barbórka czternastka)przecież to kpina

@Darek

Bez barborki i 14 to naprawde zarobki jak na kasie. Moze czas sie wziasc za robote panowie powierzchniowo-dolowi z 1.8

@Kicior

Jeśli się coś znasz na górnictwie to odpowiadam na twoje pytanie. Pomiędzy 300-400 skipów na dobę.

@Kuku

Skoro takie słabe zarobki to dlaczego tak trzymasz się tej pracy . Idź na kase

@Darek

A co to za ból 4 liter kolego?

Robert
@Darek

Zarabiam 7 tys. Po co podwyżki.

Wygłodzony wilk ????

Zależy kto gdzie robi, ja osobiście pracuje na GTU I Z 4 SOBOTAMI MAM od 6000 do 7000, kg mam 70%

@Wygłodzony wilk ????

Ludzie ogarnijcie się troszkę , podajcie kwoty netto czy brutto bo robicie ferment. Jeśli masz 7000 tys na rekę to znaczy że masz około 10000tys brutto, a to znaczy ,że średnio twoja szychta wynosi ( z tymi świętami liczyłem) 380zł brutto, a na tej kopalni jest to nierealne, tutaj max szychta wychodzi górników 300zł brutto i to tych najlepiej płaconych, więc nie rób zamętu.Znam sztygarów którzy z ośmioma świętami dostali 6000 na rękę i mają dobre stawki, ale twoje zdanie nie ma pokrycia w rzeczywistości .

Kizo
@Wygłodzony wilk ????

To kolega poleciał no nie sądzę że tyle zarabiasz nie siej propagandy

Ryl
@Kruk

Tu nie chodzi o wydobycie tylko o sprzedanie tego co sie wydobyto to tak jak w sklepie jak nie sprzedaż to nie masz pieniędzy trudne do pojęcia co

Netto na rękę

@Wygłodzony wilk ????

To napisz co to jest za zakład pracy, oddział, jakie masz stanowisko i którą grupę, a i przy okazji podaj czy miałeś jakieś dodatki, bo to nie jest wypłata fizycznego z ZG Brzeszcze. My wszyscy marzymy o takich szychtach, na Piaście mają szychty od nas lepsze, oscylujące wokół 300 zł i walczą o podwyżki , a ty masz około 380zł?? Napisz uczciwie na zadane pytanie to ci uwierzę.

Oddział GTU, stawka 10 grupa, karta gornika 70%,kopalnia Brzeszcze

@Wygłodzony wilk ????

Co to jest ten GTU? Gwarki? Najistotniejszej sprawy nie napisałeś ile miałeś premii w rubryce dodatki możesz podać brutto, ja mam 10 grupę , 60 proc KG i nie ma szans na 7000 tys nawet gdybym przepracował 31 dni w miesiącu na ścianie. Coś mi się wydaje że miałeś sporo premi, bo inaczej stawkę to ty masz z kosmosu.

Kolego chyć się roboty.

@Wygłodzony wilk ????

Na tej kopalni konkretną kasę zawsze mieli , konfidenci, kasta dniówkowo-dołowo-kalifaktorska, a nie ludzie którzy uczciwie pracują, więc nie podcinaj człowieka który uczciwie odrabia swoją lekcję w oddziele

Kuba

Przodek 6.5 tys. Czekam na podwyźkę

Krecior

Brawo górnicy z Brzeszcz.Oby tak duże wydobycie przełożyło się na wypłaty.Zobaczymy dziesiątego.

Wygłodzony Wilk

Gdzie jest Jawor?

Górnik
@Wygłodzony Wilk

Jawor został zgłoszony do programu kto kolwiek widział, kto kolwiek wie

Gucio

Witam pytanie do osób pracujących w sug 3 jaka jest różnica na św do zapłaty a w sugu 3 czy to się jakoś kalkuluje czy nie robiąc św pod kopalnia będziemy mieć mniejsza barburka czy 14?

Kukuu

Ja sie pytam kiedy zablokujemy ten wegiel z rosji gdzie zwiazki tu juz trzeba dzialac

@Kukuu

Związki by walczyły tylko nie mogą bo ktoś ponad nimi widoczne ma w tym interes

Pikolo

Witam czy ktos moze napisac jakie zarobki na grp? Pozdrawiam

Tron

Wie ktoś może od kiedy wydają talony na węgiel

Giga
@Tron

Nie trzeba bd znów wypełniać wniosków ile?

Jjjjj

Jawor wróć na forum bo się tu nic nie dzieje!

Budyń
@Jjjjj

Jawor przebywa na Słowacji,odwiedził klinikę, Doktora Kirka, powiększanie piersi.

@Budyń

Jawor na kobietę się robi, to zmniejszanie stopy, to teraz piersi, daje dyla przed Malanowski i CBA

Rafu

No no coś czuję że Jawor w 2021 będzie na kalendarzach ze związków

Marco
@Rafu

Tak szczególnie tego z 80 w nazwie co scharfy ujeżdża . Stanie się bohaterem kalendarza na 2020 rok.

Kikok
@Marco

O co chodzi z ujeżdżaniem scharfow?

kudlaty

czy to prawda że SRGC CHORZOW znowu (usunięte przez administratora) ludzi i wisi im kasę za kilka miesięcy za pracę?!

@kudlaty

Możliwe bo ostatnio znajomy nażekał że mu nie płacą a teraz już go nie widze na dole

@kudlaty

Firma ponoc splajtowala. Spakowali manatki i zwineli sie z kopalni

@Kuku

Panowie, aby Jawor nie pracował wyżej wymienionej firmie, bo słuch i ślad po nim zaginął :) :)

Ryl

Panowie jaka stawka na początek mam górnika plus jakie jeszcze dostaje się bonusy pod kopalnia w ciągu roku dzięki za odp pozdrawiam

rafal

co to sie dzieje ludzie do pracy ida bez nadzieji kopalnia ledwie sie kula podwyzek nie widac ja tylko sie boje ze kiedys przyjdziemy do pracy a tu nie ma po co albo w telewizji sie dowiemy ze do zamkniecia jest cisza przed burza zadnych inwestycji w kopalnie gora nie robi mowie o dole ale cisza przed burza a tylko slychac ze kopalnie nierentowne nie ekonomiczne do zamkniecja nasza jest taka takze czarno to widze

@rafal

Nie siej propagandy, dwie ściany fedrują, z przodkami nie jest źle bo mają rok na rozjechanie nowych ścian (przy takim postępie obecnych ścian).Ggóra nigdy nic nie robiła , a od2-3 lat widzę dużo nadsztygarów na dole i "NIEKTÓRZY" potrafią podjąć mądre decyzje, są przy awariach , a to duży postęp choć nic to nie poprawia sytuacji. Ogólny chaos na chodnikach , pozalewane ściany , przekopy były zawsze, bo to była i jest "pięta achillesa" tej kopalni to w dużej mierze zasługa pawulonów z wyższej półki tej kopalni, gdzie na stanowiska powpychała swoją rodzinę i pociotków którzy nie mają pojęcia o dole, a teraz zajmują poprzez "lata pracy" wyższe stanowiska. BHP nie istnieje jest tylko od sprawdzania bidonów i wcześniejszych wyjazdów pomijając fakt , że jest to struktura do innych celów jak wskazuje nazwa.Swoją drogą dziwię się , że jeszcze nóg nie powykręcali na pochylniach 022 czy 178, albo "klejnotów" nie potopili na 177 czy nad 125 lub pod 125 nie wspominając o chodniku940, ich bezpieczeństwo pracy kończy się 50m od szybu. Moje zdanie jest takie , że ta kopalnia ma jeszcze przed sobą około 10 lat. Tyle potrzeba na wybranie dwóch pokładów które teraz są eksploatowane, DAJ BOŻE by nic się nie sfajczyło, bo to będzie pretekst do szybkiej likwidacji.Co do zarobków......... nic się od paru lat nie zmieniło. jesteśmy najniżej opłacanymi górnikami w Polsce i jak chcesz więcej zarabiać to już proponuję zmienić zakład pracy najlepiej na JSW ub na dobrze płatną firmę górniczą (oczywiście jak wiesz , że potrafisz robić). Jest jeszcze wiele innych spraw które tą kopalnie ciągną na dół, ale tutaj na tym forum i w necie nic to nie zmieni.....takie moje zdanie.

@elektromonter

Ale z ciebie jasnowidz hehr ale z reszta sie zgadzam

Bigiel

Wow braknie mi 6 lat do emerytury heh

@Bigiel

Spokojnie jeszcze likiwidacja bd kolo 4 lat i jakies urlopy moze znowu hehe

Gornik

Jak jest z badaniami w Sugu u lekarza na Woli? Da radę przejść badanie wzroku w soczewkach? Czy da się z nim jakoś dogadać?

Bigiel
@Gornik

Chłopie zaskoczyłeś mnie tym pytanie... Ty chyba głupi jesteś że takie rzeczy się pytasz jeszcze na forum publicznym dramat.... Co niektórzy mają w głowie?

Jawor

Musisz robić dobrze tomczykowi? Lizanie dupska to twoja specjalizacja.::)) ale miałbym ubaw z tobą w kryminale panienko. Maraton z gęby (usunięte przez administratora)..y. Jesień średniowiecza z twojej pupki PANIENKO, PRZYZWOITKO TOMCZYKA! COŚ mi się wydaje że ten nik ś......i tomczykiem Feeeeeeeee!!!!!!! Walter zapomniał o tomczyku Buuuuuuuuuuuu!!! Nie dziwie się!!!!!!!! Zgni...sz na Brzeszczach i na taczkach osobiście cie wytransportuje!!!!!!

Budyń

Z gęby (usunięte przez administratora)..y Dobre JAWOR!!! Widać kogo TOMCZYK ma do lizania albo być Z takimi panienkami to aż radość w kryminale. Uffff już chłopaki nie mogą doczekać się picia tego jabola z twojej Okrężnicy@!!!!!

Nadsztygar Górniczy

Niewiem kim jesteś Jawor, kompletnie nie jesteś zorjetowany sytuacja kopalni, TM już u nas niema, taczke na smaruj dla siebie, przez takich jak ty ta kopalnia upada Jesteś Pan panie kolego ZWYKŁY ZJADACZ CHLEBA. Przykro się czyta twoje wpisy, obyś niebyl kimś ważnym na kopalni, bo inaczej miej nas PANIE BOŻE WOPIECE

Kisiel

CV JAWOR, Rozdaje Szczęść Boże, Odaje mocz na dole, Zużywam tlen na dole, Zwykły ZJADACZ Chleba, Ma Patyk do Gęsi, Brak orjetacji wsytuacji kopalni. I najważniejsze nr. Buta 45 Hahahahaja. Jawor, co za pozytywne cechy.

@Jawor

Po tym wszystkim co tu przeczytałem, Najlepszy jest brak komentarza. Buhagahahaha :) :) :) :)

Wygłodzony wilk ????

Jawor, gdzie ty chcesz z takim CV startować. Napisz proszę, no ja leżę i kwice, :) :)

@Jawor

Chopy oczerniacie człowieka z (usunięte przez administratora)satysfakcją. Ciekawe czy wy jesteście więcej warci. To nie forum do gównianych, dziecinnych wypocin tylko do opisywania zakładu pracy pod kątem finansowym, mobbingu, rodzaju zatrudnienia itp. Administrator powinien cały post usunąć.

elektromonter

Takie wypociny tych forumowiczów , świadczą o braku jaj, sprawy nieporozumień jeszcze nie tak dawno załatwiało się po wyjeździe i zawsze przynosiły efekt , na tym forum nie zmienią nic, a nawet pogorszą sytuację.

@elektromonter

Kolego to porusz jakiś wartościowy temat a ten zniknie pod nim o to cała filozofia

Kisiel
@elektromonter

Dobrze napisane, to jeśli Jawor z taką pogardą, pisze o Tomczyku, dlaczego więc wprost niestanie przed wyżej wymienionym, zadając swoje wątpliwości a nie pod nickiem Jawor szkaluje człowieka. Za ekranu, monitor lub telefonu, puplicznej toalety.

jaro

Chopy weźcie się w końcu za robota to i kopalnia będzie istniała. Co drugi z was to leser... Jak czytam to forum to jest to samo co na dole, każdy coś podejrzewa, gdzieś coś usłyszał, snuje jakiś domysły najważniejsze na dole aby pogadać, obgadać tego i innego. Nie jednemu z was kopalnia życie uratowała bo do innej roboty was nie przyjmą. Tyle w temacie, więc sobie szanujcie to co macie. Któryś tam pisze, że za 200 zł nie pójdzie w święto robić jak ci zamkną kopalnie to jeszcze pójdziesz i za mniej.

Lord
@jaro

Tauron wydobycie doprowadził do tego że ludzie nie mają ambicji.. przedewszystkim za dużo mają do gadania związki zawodowe które bronią leni i sciemniaczy.. za KW przodowi byli rozliczani za braki wykonow na scianach oraz przodkach i robili wszystko żeby nie chodzić po balkonach a teraz? Oqie.dol dostaje tylko jakiś sztygar i każdemu to pasuje.. on dokłada roboty to my zrobimy wszystko żeby jedali go do 15 na balkonie. Takim myślenie to naprawę tej kopalni nie pomożemy.. potrzeba jedności która była tu 10 lat temu.. pamiętam czasy jak się nie najechało to pilotem do kombajnu wymienialiśmy się w ścianie pracując na 4 zmiany, tacy byli przodowi z prawdziwego zdarzenia.. a teraz Ci przodowi mają na wszystko wy...

@Lord

Do wszystkich tutaj za po zamykali kopalnie na oficjalu a teraz zamknięcie sobie ją sami świetnie wami manipulują aż szok że tak można szara masa jak się nie otrząśniecie to do emerytur mało kto dorobi chyba że na kopalniach oddalonych o 50 km z większymi zagrożeniami niż na Janinie pomyślcie o sobie nie o innych bo trzeba zacząć od siebie a do innych zawsze można(usunięte przez administratora) osobiście a nie internet a różne rzeczy można zgłosić szczęśliwego nowego roku

@Lord

Kurcze sory pomyliłem fora myslelem że piszę na Janinie

@jaro

Najpierw dobrze przeczytaj posty, zrozum je i napisz coś mądrego. Posądzanie dołowców o lenistwo i plotkowanie to gruba przesada, a święto za 200zł pisane było o Bożym Narodzeniu. Pokaż , że potrafisz i idź za 200zł na rękę w te święta do pracy, a nie (usunięte przez administratora) tutaj. Istnienie kopalni w tym kraju nie zależy teraz od wyniku ekonomicznego kopalni (tym można sterować poprzez kreatywną księgowość np. jak na Brzeszczach i celowo błędnych decyzjach) Masz ogólnie małą wiedzę o kopalni więc tutaj raczej czytaj ,(usunięte przez administratora)

Jawor

Panowie co z naszą kopalnią będzie przy obecnym zarządzaniu???? Tomczyk robi wszystko żeby zajechać tą odstawę i ludzi którzy utracili wiarę że nasza kopalnia przetrwa. To jest dramat!!!!!!!!!

Mmm
@Jawor

Jawor jakiś ty specjalista we wszelakich dziedzinach. A może byś w końcu wziął sie do roboty i udowodnił na co ciebie stać. Obawiam się że jedynie potrafisz przebierać się w damskie ciuszki i cichutko poszlochiwać za ekranu komputerka. Zresztą widać żeś członek fantastycznej ekipy wielbicieli czeskiej czekolady. I pamiętaj że to nie rózgę dostałeś na gwiazdkę tylko patyk do poganiania gęsi.

Zapoznany
@Jawor

Brzeszcze od Stycznia (dokłądnie druga połowa) idą w ręce KGHM mamy wyjechać w 2020 roku ściany i rabować co się da bo Brzeszcze bea przerobione na składowisko odpadów poflotacyjnych z powodu braku miejsca na Żelaznym Moście.

Wygłodzony wilk ????

Jawor, od nowego roku będziesz mógł samodzielnie panować nad odstawą na Brzeszczach. Jawor no co ty, co to ja czytam, przechadzasz się fartuszku jak mała dziewczynka, pleciesz warkoczyki i nosisz dużego lizaka z kwiatkiem w środku? Raz długi mantel i obnarzanie w parku teraz fartuszek, MARTWIĘ SIĘ O CIEBIE :) :) %) a Malanowski co raz bliżej, zostaniesz gwiazdą tvn

Mmm

To pewnie Tomasz niewierny. Niespełniona kariera wałęsając się po taśmach w białej łupinie na głowie. Posiada trzy podstawowe cechy: rozdaje wszem (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze

• Jak się pracuje w KWK Brzeszcze?

Zobacz opinie na temat firmy KWK Brzeszcze tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KWK Brzeszcze?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 13 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KWK Brzeszcze