KWK Brzeszcze

Brzeszcze

Opinie o KWK Brzeszcze

rygiel 2016-04-27 15:23:03
Panowie jak to jest z tymi sobatami w sugu?,z tego co udalo mi sie dowiedziec,to albo do wybrania,albo platne kwartalnie(co 3miesiace),babeczki w biurze muwily ze czesc chlopakow juz dostala za pierwszy kwartal lecz szalu ni ma,to pytanie ile niewiecej jest za sobote???pozdrawiam scianowcow:-)
Młody Górniki 2016-05-13 21:26:55
Witam.Panowie chciał bym zapytać czy jest szansa na prace na Kopalni , własnie kończe szkołę Górnicz w Brzeszczach (zawodówkę). A jeśli juz była by taka opcja chciał bym sie dowiedzieć ile mógł bym zarobić na początek. Proszę o odpowiedz .Pozdrawiam
sosos 2016-05-16 15:51:28
Wiadomo cos o jakiś przyjęciach na kopalnie?
do Młody Górniki 2016-06-05 14:28:43
idz do sugu tam cie przyjmą...pod brzeszcze:-),i narazie nie pytaj ile byś zarobił,tylko najpierw idz ruchać łopate i zelażo,a póżniej pytaj o kasę....
sadsad 2016-06-06 21:47:40
Tacy są własnie dzisiaj młodzi. Ch**a robić, a kasę brać i jeszcze na początek by pasowało żeby mu dali ze 3500 na wypłatę.
Lolek125 2016-06-18 11:09:19
Przyjmują aktualnie na Kopalnie Brzeszcze ?
wk.u.r.w.i.o.n.y 2016-07-08 15:53:21
ludzie jest wyplata,ale gdzie grusza?i tym co sie pozwalniali nie zaplacili za niewykorzystany urlop!ludzie o co kaman????
Polok 2016-07-17 15:49:59
Żartujesz?W Polsce łapówki?
Miś 2016-08-21 16:50:33
A do jakiego działu?
Miś 2016-08-21 16:54:07
No starzy to narobiło szczególnie za komuny. Tylko pilini dupili.
przemo 2016-09-02 19:11:04
Hej pracuje ktoś na brzeszczach z Wadowic lub okolic bo możemy się zgadać co do jazdy
Górnik 2016-09-05 22:24:29
slyszalem ze przejeli paru z Sugu pod Tauron
Radek 2016-09-29 00:40:19
ja znów wiem z pewnego źródła. ze pod firmą zarobki są do 2 000 płn. A to ze po dwóch latach przechodzi się pod spółkę to jedna wielka bujda. Poprostu szukają wołów bo nie ma kto robić uwierzcie mi sprawdzone info. Lepiej się zarabia w firmie u prywaciąża np Aksam paluszki Beskidzkiej
dgfh 2016-09-29 20:40:29
to idz robic do aksamu leszczu heheehe nikt ci nie kaze pracowac jak ci sie nie podoba
dada 2016-10-07 18:16:39
Ludzie zarobki na Brzeszczach jako górnik około 2800 więc nie pierdolcie o jakimś 2000zł
tomek 2016-10-09 10:48:02
zalezy na jakim oddziale ja robie w sugu na przewozie i mam 2400 na przodkach moze tyle maja jak jest duzo dni w miesiacu i wpadna jakies nocki
younge 2016-10-13 11:55:28
Prz tych cenach to mlody powinien właśnie miec zawistny kuta..sie a Ty jako stary z 5k , dlaczego mamy robic za darmo ofermo systemu ! Jeszcze do tego pod ziemia ?!
beza 2016-10-17 22:28:07
Widocznie nie poakzują się teraz żadne oferty pracy, bo nie potrzebują przeprowadzać żadnej rotacji wśród pracowników. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby atmosfera odpowiadała teraz każdemu. A socjale?
Paweł1990 2016-10-31 21:58:13
Bardzo trudno zarobić 2800 zł. w SUGu chyba, że wliczasz w to kartki, albo masz stawkę 18,50 zł. brutto na godzinę, no i przepracujesz sporo dni roboczych.

@sadsad - 2016-06-06 21:47:40 - a na ile można wycenić pracę w ścianie czy w przodku? Faktycznie te 3500 zł. to wcale nie byłoby aż tak dużo, tym bardziej, że o przywilejach można zapomnieć, chyba, że ktoś byłby niesamowicie niewyrobiony fizycznie i psychicznie no i nie chciał się podszkolić.

@beza - socjal w SUGu jest słaby, zaledwie karta za zjazd "warta" 10 zł.

Ogólnie mówiąc w SUGu na Brzeszczach jest raczej kiepsko. Pierwsza rzecz jaka irytuje to przerost zatrudnienia (koordynatorzy + parzykawa pobierający codziennie lampę i aparat do ich biura, dwie planistki) do tego dochodzą problemy z urlopami i ich załatwianiem (jak nie dopełnisz formalności to masz bułę). Najgorsza jest praca na G-2, czyli ścianie fatalnie zarządzanej o niesamowitym chaosie - wymagania extremalne, skargi dozoru w 90% niesłuszne, zarobki 2100-2200 zł. w pierwszej, pełnej wypłacie, bez względu na doświadczenie w górnictwie i ewentualne uprawnienia. Za weekendy nie płacą! Do wybrania kiedyśtam.
Ogólnie nie polecam, niektórzy rezygnują po kilku dniach, jak Was nie przyjmą to się nie przejmujcie.
Fakt 2016-11-02 23:06:31
Potwierdzam jak tekst powyzej ,do tego jak sie czlowiek odrobi dodawanie roboty jak by to byla mala pestka a na wyplacie tego niewidac ,jest to irytujace zwlaszcza ze nie ma przywilejow tylko stala pensja, nadgodziny ktore nie wiadomo kto zaplaci.A warunki pracy na scianie to kaskaderka, a pozniej zdziwienie ze bierze sie L4.Pisze jak jest ,nie mam na celu narzekac ale takie sa fakty.Jestem tylko pomocnikiem na dole a wymagania jak do megagornika
nat 2016-11-05 14:16:09
Witam!!!! mam pytanie firma Hydrokop pracuje juz na Brzeszczach????
lll 2016-11-13 17:39:03
21 listopada prawdopodobnie zacznie
Jan Osik 2016-11-17 12:17:53
APEL DO SUG-owców o SOLIDARNOŚĆ:

Panowie musimy wszyscy razem "pomóc" pracodawcy i niejako wymusić na nim dwie istotne zmiany:

1. Za przepracowane święta bezwzględnie należy się dodatkowe wynagrodzenie, a nie tylko niezapłacony dzień do wybrania - APELUJĘ O (kategoryczne i konsekwentne) NIE PODEJMOWANIE PRACY W DNI WOLNE DO MOMENTU OSIĄGNIĘCIA POROZUMIENIA W TEJ KWESTII ZE ZWIĄZKAMI ZAWODOWYMI

2. Jak najszybciej wręcz bezzwłocznie musi wzrosnąć stawka godzinowa - już teraz jak na warunki pracy pod ziemią jest śmiesznie niska, a co dopiero jak wejdzie mająca obowiązywać od nowego roku 12zł (powierzchniowa) stawka minimalna.

Chyba można na Was liczyć - bo chyba każdy z nas umie liczyć (nie tylko zarząd).

P.S.
przeklejajcie ten apel gdzie tylko się da - w jedności siła
Mentos 2016-11-19 11:08:59
Witam ja zarobki w tym sugu na scianie? górnik w ścianie
Paweł1990 2016-11-20 21:49:37
@Jan Osik - skąd mamy wiedzieć, że na prawdę jesteś związkowcem z Solidarności? Może byś tak wywiesił ogłoszenie na drzwiach lub oknie biura SUGu?

Dodam, że ledwo co jednego kolegi ZMUSZONO do przyjścia w sobotę (koordynator z szefem ścian, tzw. KRG wezwali go do gabinetu i zagrozili, że jak nie przyjdzie w sobotę to będzie pierwszym na liście do zwolnienia).

@Mentos - zależy od stawki, na początek 2100-2300 zł. po trzech miesiącach 2600-2900 zł. jeśli posiadacz kurs górnika.
Jkl 2016-11-21 12:20:59
Witam, hydrokop to robi już na brzeszczach???
;) 2016-11-25 09:19:57
Robią już. Średnia wieku powalająca...
User 2016-11-26 09:33:30
Haha na sobieskim mówimy na nich duchy
Xbass88 2016-12-09 15:36:43
Wypłaty za listopad ze stawką 18.50 (czyli najwyższą) - 2200 zł. w ścianie... KPINA to za mało powiedziane! Co miesiąc jest gorzej!
emigacja UK 2016-12-09 19:02:40
a czego sie spodziewales buiehahahaa
muniel 2016-12-10 14:25:44
wyplaty obciete na kwk brzeszcze w sugu kazdy ma od 250 do 100 obieta dlaczego==??Bo co paczke darza za 500? ciekawe
Bolek 2016-12-10 14:39:15
Wstyd mi, że pracuje w SUG-u. w mediach piszą , że kopalnia Brzeszcze przynosi już jakieś dochody dla Turonu. Pracownicy dostają dobrą barbórkę, a nasza firma?? Firma che pokazać jaka jest wyśmienita, że dają paczki na święta za które tak naprawdę sami za nie płacimy bo uwalają z wypłat. Tak dziękują ludziom za pracę. Co w tych paczkach będzie?? konserwa, jakieś ciastka, soki a wszystko średniej jakości! Mogli już dać bony o wartości 300zł, przynajmniej kupiłoby się potrzebne rzeczy na święta ! Zarząd tej firmy jest daremny.... WSTYD!!!!
xyz 2016-12-12 23:40:32
Chopy przyjmują pod SUG ?? bo chciałbym się przyjąć ale nie wiem czy bez szkoły górniczej mnie przyjmą ??
ProPublicoBono 2016-12-13 20:36:49
Każdy z nas chce zarobić więcej, ale niestety niezależnie czy robisz tzw. roboty uboczne czy tyrasz w przodku lub na ścianie to i tak masz marną stawkę godzinową z której zawsze wychodzi jednakowo niska wypłata zależna tylko i wyłącznie od dni roboczych w miesiącu (nie jak na etacie bo oni zawsze mają po równo i "krótszy" miesiąc im nie straszny). Za święta w SUG-u nie ma dodatkowej kasy więc niestety nie da się "dorobić" jak w Tauronie.

Koledzy jeśli związki zawodowe nie zaczną walczyć o nas pracowników "firm" tak jak o "kopalnianych" to chyba najwyższa pora masowo się wypisywać.

Pracownicy Tauronu pobrali barbórki po 4, a nawet 5000zł - lepsze jak kiedyś pod kopalnią, zarabiają dwa razy tyle co my bo maja płacone za święta............co nam zostało? Ponarzekać na forum po to aby ktoś to dostrzegł i wreszcie coś z tym zrobił - dał uczciwe podwyżki albo zamknął tą wyzyskującą pracowników spółkę i zaczął w końcu uczciwie płacić wszystkim po równo za wykonaną pracę.

Idą Święta więc życzę wszystkim pokrzywdzonym Sugowcom przede wszystkim zmian na lepsze, a co do "wyższej rasy" to się pytam: Jakie sumienie musi mieć Zarząd i Związki Zawodowe, że patrzą z boku na te dysproporcje i .........czekają nie wiadomo na co.......no chyba, że eksperymentują jak jeszcze można upodlić człowieka i za jaką minimalną stawkę zjedzie pod ziemię - że im ość w gardle nie stanie?
fizyczny 2016-12-14 20:57:55
Rzeczywiście najwyższa pora aby Związki zorganizowały referendum i wreszcie rozpoczęły w naszym imieniu spór zbiorowy z pracodawcą. Pobierają nam składki więc chyba wypadałoby żeby nas reprezentowali i podjęli się negocjacji w kwestii wzrostu wynagrodzeń.
Wszyscy wiemy, że zatrudnianie pracowników poprzez pośrednika jakim jest SUG ma na celu maksymalne ograniczenie wynagrodzeń, ale dalsze utrzymywanie takich dysproporcji w wysokości wypłat pomiędzy pracownikami "spółki matki" i "spółek córek" jest zwyczajnie nieuczciwe i na 100% nieetyczne - to po prostu brak szacunku do swoich pracowników i wstyd dla zarządu.
Dla nas fizycznych otrzymywane wynagrodzenie stanowi jedyne źródło utrzymania - my nie dorabiamy jak co niektórzy na etatach do "niskich" górniczych emerytur. Pracujemy pod ziemią, ale chyba nie jesteśmy godni nazywać się górnikami - przecież z okazji Barbórki nie dostaliśmy ani "złamanego grosza". Mamy nie tylko niskie wypłaty, ale nawet tańsze niż Tauronowcy kartki żywnościowe - tak jak byśmy mieli niższy wydatek energetyczny (pracodawca tego nie dostrzega bo nie chce tego widzieć, ale bardzo ciekawe co o tym sądzi PIP?).
Brak 2016-12-27 16:03:33
Hej panowie są jakieś przyjęcia do SUG po nowym roku.Bo nieźle można zarobić na kopalni i jest możliwość przejścia pod Taurona po paru miesiącach. Jest jakaś wizja na przyszłości.
fff 2016-12-28 10:06:28
Nie ma mozliwosci przejscia kasa, kasa średnia i nie pierdol głupot :) Szcześć Boże !
Do ffff 2016-12-28 11:47:35
No właśnie ,my sugowcy musimy trzymać się razem,co tam przejście pod Tauron ,tu nam tak świetnie ,zarobki ,praca etc... szczęść Boże
Brak 2016-12-28 19:03:35
Tak narzekanie na firmę SUG a ciągle pracujecie. Tylko umiecie narzekać, zarąbiście 2600zl +kartki .
fff 2016-12-29 10:31:59
Pracujemy chcemy zdobyć doświadczenie i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] z pracy w scianie za 2200 rozumiesz gamoniu?
Welder 2017-01-03 07:21:09
Witam panowie a jak tam z zatrudnieniem spawaczy , praca na górze ?
Paweł1990 2017-01-09 21:07:50
Spawacz zawsze sie przyda, choć na dole byłby bardziej potrzebny.
Panowie jak tam z wypłatami? Na G-2 można było wyjść po ok. 2700 zł. (bez świąt) i to mając 100 zł. potrąceń, no ale jak na taki oddział to i tak niewiele...
czemu nie? 2017-01-10 13:23:10
Spawacz na dole??????????????
.........., a poza tym po co ma robić na dole i narażać życie jak na górze są takie same stawki więc i zarobki podobne - byłby głupi.

SUG to spółka uwłaczająca górnictwu

.......... lepiej by zrobili rozganiając całe to towarzystwo wzajemnej adoracji, a tak pasą się jedni kosztem drugich. Niby nie ma przyjęć pod Tauron, ale że fizycznych brakuje to potworzyli spółki i spółeczki i nadal zatrudniają tylko teraz już za połowę pensji. Koszty i tak pewno podobne uwzględniając całą "wierchuszke" oraz zdublowane zaplecze "umysłowe" - no ale w tym kraju niestety nadal obowiązuje zasada, że jak da się roboli wykorzystać to czemu nie?
Kwk makoszowy 2017-01-12 22:39:51
Miszczu potworzyli spółki żeby nie zbiedniala kopalnia ,Ty masz tylko robić ,heh i nie pytać za ile.
2452 2017-01-12 23:08:01
Jaką szkołe trzeba mieć skonczoną żeby przyjeli za fizola na dół???
Luk 2017-01-12 23:12:36
Podstawową
245 2017-01-12 23:40:01
A na jaką wypłatę mogę liczyć??
Marcin 2017-01-13 09:42:20
Mam ofertę stażu za 2200 z Hydrokopu. Prawdopodobnie na kopalni Brzeszcze (lub Sobieski). Jestem po studiach górniczych mgr. Zastanawiam się czy warto. Mieszkam w Gliwicach wiec bede mial troche km. Może podpowie ktoś czy z brakiem doświadczenia omijać pewnych miejsc typu ściana jeżeli okaże się że mnie tam rzucą. Jak wyglądają początki? Ogólnie czy warto za taką kasę patrząc tylko na perspektywy zaczynać.
Paweł1990 2017-01-13 21:45:06
@Marcin - 2200 zł. to wcale nie tak mało na start. Hydrokop nie jest zła firmą, ale zatrudniają sporo emerytów, na pewno nie dadzą Cie na ścianę, prędzej na przebudowę (w chodniku podścianowym na Brzeszczach).

@245 - możesz liczyć na taka samą wypłatę jak każdy nowo-przyjęty, jeśli Cie przyjmą, czyli 2100-2300 zł. na miesiąc.
adelajdo 2017-01-21 12:01:49
witam wielmożne panie z przeróbki,i jak tam u was ?przechodzicie już pod tauron?a jak już któreś przeszły to takie pytanie mam,u kogo dławiliście się i czy życzył sobie z połykiem czy na twarz?
pozdrawiam miotły i łopaty:-)
Zostaw swoją opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KWK Brzeszcze