KWK Brzeszcze

Brzeszcze

Opinie o KWK Brzeszcze

adelajdo 2017-01-21 12:01
witam wielmożne panie z przeróbki,i jak tam u was ?przechodzicie już pod tauron?a jak już któreś przeszły to takie pytanie mam,u kogo dławiliście się i czy życzył sobie z połykiem czy na twarz?
pozdrawiam miotły i łopaty:-)
socjalka 2017-01-23 13:48
Witam,
Mam takie pytanko jako elektryk bez doświadczenia w pracy pod ziemią. Otóż nikt nie wypowiedział się na temat świadczeń socjalnych w sposób merytoryczny... Chciałem zapytać jakie dodatki obowiązują w ciągu roku, czy są karty multisport, kartki żywnościowe itp?
hitla 2017-01-23 14:14
karty multisport......chlopie co ty myslisz ze sobie polezysz a po robocie na basenik czy silownik?????
SUGowiec 2017-01-23 21:44
Ciekawe kto by Ci dał taką kartę multisport...
W SUG-u z socialu są jedynie kartki żywnościowe, na razie za 10 zł. jednak już od przyszłego miesiąca ma to być 12 zł. Pod kopalnią dostają 14.90 zł. Na święta dostaje się paczki, jednak wcześniej znacznie potrącają z wypłat, tak więc mogliby ich nie dawać wcale.
Nie musisz mieć doświadczenia pod ziemią, by SUG Cie przyjął, no ale na dobrą i uczciwą wypłatę też nie licz.

Dodam, że być może wkrótce warunki pracy w SUG-U się poprawią, bo jak "policzą" ile osób idzie na Piasta i Ziemowita to się w końcu obudzą i może znaczną nas bardziej doceniać.
Fajnie 2017-01-23 22:52
Masz rację Stary,jak będę miał okazję uciec na sąsiadujące kopalnie też uciekam,a Tauron dalej niech nie przyjmuje , może się obudzą,ale może być za późno.......
Sługa 2017-01-24 09:53
Socjalka

Są jeszcze wczasy pod gruszą 800zł karta multi sport kosztuje 89 albo 69 nie pamientam bo sie tym nie interesowalem
Elektryk 2017-01-24 15:44
Jakie dokumenty trzeba mieć aby do nich aplikowac, gdzie najlepiej składać dokumenty. I co najważniejsze czy jest zapotrzebowanie na elektryków??
SUGowiec 2017-01-24 20:26
Zapotrzebowanie na elektryków jest na KAŻDEJ kopalni.
Co do dokumentów wystarczy świadectwo ukończenia szkoły, ewentualnie umowa o pracę na stanowisku elektryk. Dokumenty składa sie w Jaworznie na ul. Grunwaldzkiej 37a chociaż można też bezpośrednio na kopalni, ale wtedy czekasz aż ktoś z tymi dokumentami zajedzie do Jaworzna.

Jeśli chcesz, aplikuj, ale nie bądź potem rozczarowany. Ja już papiery na Piasta mam złożone, uciekam przy pierwszej okazji, mimo, że dyrekcja z Jaworzna próbuje zatrzymywać osoby, które mają już dość tej żałosnej i złodziejskiej firmy. Nikt już nie wierzy w zapewnienia, że awansuje pod Tauron (nie liczę osób "z plecami", bo jak na razie tylko takich przyjmują).
rettttt 2017-01-25 15:24
Sugowcy pozdrawiaja Tauron bójcie sie teraz o pracownikow wszyscy w ujjj pojdziemy na Piasta:)
ggt 2017-01-26 12:49
Panie połowa ludzi ma papiery na Piasta złożone a co najlepsze jeszcze robia jakies listy kto chce zostać na ZG Brzeszcze pod SUGiem przecież każdy podpiszę a w razie czego spieprzy hahahha :D
przodowy 2017-01-26 15:36
Panowie z silesi trans jan zabrał swoje konie dziś mieli szkolenie na brzeszczach ponoć jeszcze im weekendy odblokowali ze za lepszą kasę będą robić zobaczycie jak beda charpagany metry jechać bo to te brygady tam poszły co na silesi rekordy biły 360 metrów przodkiem miesięcznie przy obudowie v 36 kombajnem am 75 pojadą aż będzie grzmialo. .... dopóki się metan nie zapali bo w pokładzie 510 to nie jest trudne żeby tylko was nie spalili
elektryk 2017-01-26 17:04
Na Piast gdzie składać dokumenty??
Gwarkowiec 2017-01-27 22:52
Ja pracuje pod kopalnia na GT i zarobki tez nie sa cudowne ale teraz nadgonię świętami bo agresywne wydobycie w weekend
Sumon 2017-01-28 22:21
To się przyjmij pod SUG !!!!tam zarobisz lepiej
Toyo 2017-01-29 09:36
Jak wam mało to idźcie do KPRGiBSz tam wam nawalą kasy........
kilof 2017-01-29 11:58
No w kprg to wypłata z 4000 nie zchodzi
Marek 2017-01-29 17:48
Panowie to ile można zarobić w SUG , bo dostałem ofertę pracy w Brzeszczach,a przez telefon nic więcej niechcący powiedzieć tylko trzeba jechać do Jaworzna .I jakie dają umowy ....
fffe 2017-01-30 09:07
miedzy 1800 a 2800 taki przedział
Marek 2017-01-30 11:22
Jaki staż pracy trzeba mieć żeby zarobić ,2800zl i + kartki czy to jest z kartkami. A umowę po trzech miesiącach jak jest.....
fffd 2017-01-30 16:29
2800 jak masz stawke 22zł jak masz za górnika to do 2500 zarobisz w najlepszym miesiacu i tyle :) kartki oprócz tego po 10zł
ret 2017-01-30 22:43
a kto ma niby stawke 22 zł chyba sug 2 przy zbrojeniach, a z górnikiem bez swiat zarobisz 2600 do tego jesli zrobisz 2 swieta to masz 2900 znam gosci z szybowego co robia po 5 swiat i biora po 3400 tak wiec jesli chce sie robic to zarobisz bo na swieta ludzie sa potrzebni zawsze pozdro
ret 2017-01-30 22:44
ffd 2017-01-31 10:58
ret" jak chcesz to zarobisz "ale powiedz mi kto normalny jebie 5 swiat za 3400? chyba biały murzyn ... To lepiej iść na produkcje i jebać po 12 godzin i powiedzieć jak chcesz to mozna zarobić haha :D
odradzam SUG 2017-01-31 15:42
Nie wiem kto pisze takie głupoty, ale na pewno nie są to szeregowi pracownicy SUG-u.

Na początek zarobisz średnio 2100 (przy stawce 16zl/godz), jak zrobisz (a może już masz) górnika to (jak napisał fffd) dobijesz do 2500. Za święta nie płacą jak w Tauronie więc jak wybierzesz nie dorobisz kompletnie nic a jak łaskawie ci zapłacą to będziesz miał ok. 100zł za dzień więc musiałbyś przerobić ich 5 żeby dobić do 3000zł.

Jak sam widzisz stan na dzisiaj woła o pomstę do nieba, albo raczej o opamiętanie dla zarządu. Ptaszki ćwierkają, że ma się wreszcie coś w temacie płac zmienić (może wtedy będzie 22zl/godz & kartki 12zl, 14zł). Włodarze w SUG jednak myślą i liczą niestety bardzo powoli więc obecnie nadal załoga się wykrusza korzystając z dużo atrakcyjniejszej oferty PGG i zdecydowanie tam radziłbym Ci raczej spróbować.
ret 2017-02-01 14:58
ja nie mówie ze w Sugu jest miód ale jesli masz gornika i przerobisz 23 dni robocze w tym np 2 swieta jak masz 21 roboczych to dostaniesz 2900 i kazdy tak ma a co do swiat do wybrania jak chodzisz do biura sie pytac czy ci zaplaca to zawsze mowia do wybrania chcesz do zaplaty po prostu tam nie idz a co do komentarza wyzej zgodze sie jak sie da panowie uciekac na piasta pozdro
Elektryk górniczy 2017-02-01 16:07
A jak z elektrykami , jest zapotrzebowanie? Stawka ta sama co u górnika?
pozdrawiam 2017-02-01 16:49
Chłopie gdzieś Ty się uchował - elektryków przyjmują na każdą kopalnię z otwartymi rękami więc tylko wybierz sobie gdzie chcesz iść i składaj papiery. Oczywiście do kopalń PGG bo w spółce stawka niestety ta sama więc zarobisz połowę uczciwej górniczej wypłaty - nie ma bowiem nie tylko żadnych górniczych dodatków, ale nawet czegoś choćby na kształt rosnącej wraz ze stażem pracy karty górnika (rocznie brutto weźmiesz zatem między 40 a 50.000zł zamiast 80 do nawet 100.000 jak będziesz dodatkowo pracował w święta). Fakt w Tauronie tez miałbyś dwa razy tyle (porównywalnie więc z zarobkami w PGG), ale jak chyba zdążyłeś się zorientować u "energetyków" przyjęcia są wstrzymane, a ubytki uzupełniane są tylko i wyłącznie przenosinami z tego nieszczęsnego sugowskiego pośredniaka.

..............no chyba, że (o zgrozo) pytasz jako emeryt - to wtedy radzę: siedź lepiej na doopie jak Ci dobrze i baw wnuki, a nie wqrwiaj nas ani na forum ani tym bardziej w robocie.
Elektryk górniczy 2017-02-01 22:31
Dzięki za odpowiedź:)
iTyle w temacie: 2017-02-02 12:02
Porównanie zarobków rocznych "na ręke": SUG vs PGG & Tauron.

SUG:

PGG & Tauron:
na początek: 14 x 2500 = 35000
wraz ze wzrostem grupy/stażu/świętami: 14 x 3000/3500/4000 = 42000/49000/56000
"przodowi": 14 x 4500 = 63000
+ kartki 15zł/dzień & premie świąteczne i kwartalne oraz węgiel (talony lub kasa), a także dodatkowy urlop zdrowotny
zbrojenia 2017-02-02 13:06
Pytam jako kompletny laik. Jak wygląda praca elektryków przy zbrojeniach? Chodzi o to czy warunki i wymagania fizyczne są bardzo złe czy tylko złe :)
Moskon 2017-02-02 18:35
Chłopie jeżeli się znasz na elektryce ,to zrobisz wszystko,a jeśli nie masz pojęcia nie zawracaj głowy.......
zbrojenia 2017-02-03 08:51
To nie jest odpowiedź na pytanie. Nie pytałem o to czy moje kompetencje wystarczą tylko jaka jest struktura pracy, wymagania fizyczne bo chcę mieć porównanie do pracy na budowach jako elektryk.
powodzenia 2017-02-04 15:09
Na jaką odpowiedź liczysz? Jak by Ci to napisać?
Tego "miodu" musisz spróbować sam i wtedy zobaczysz czy dasz radę czy nie. Pytasz o "wymagania fizyczne", a powinieneś raczej o psychiczne. Dół to pewna specyfika i wierz mi, że nie chodzi tylko o przysłowiowy brak okien. Jest mniej tlenu więc myśli się trochę inaczej, ale o tym przekonasz się dopiero na własnej skórze i zrozumiesz czemu czasem niby ci na pierwszy rzut oka słabsi dają sobie lepiej radę niż zadeklarowani twardziele. Nachodzisz się (kilometrami jak listonosz), nanosisz (narzędzia, urządzenia jak tragarz), spocisz (więcej niż na budowie) i wreszcie uciorasz jak chyba w żadnej innej robocie a także udenerwujesz i namyślisz - mało tego przez cały czas będziesz musiał uważać nie tylko na siebie, ale i na innych oraz przeróżne specyficzne dla elektryków oraz górników zagrożenia.
Nie wiem czy jesteś usatysfakcjonowany więc napiszę na koniec - popróbuj i z założenia daj sobie dłuższy czas na własną ocenę - zawsze przecież możesz się zwolnić .
xyz 2017-02-05 20:23
Panowie jak mam kurs SEP do 1kv to mam szanse dostać się za elektryka pod SUG???
Sługa 2017-02-06 08:17
Xyz

Tak masz szane spróbować tego miodu
Stawka 16 brutto i kartki od teraz po 12 zł z socjalnego paczka na święta i wczasy pod gruszą za 10 dni urlopu 800 zł i tyle
stranger1975 2017-02-06 20:31
Czytając opinię tych elektryków - nie dziwię się, że na kopalni jest wiecznie coś elektrycznie doje***e. Jak Ci nasi współcześni elektrycy zadają takie "ogarnięte" pytania to ja nie chcę wiedzieć co będzie gdy zabraknie doświadczonych zielonych kasków... Jeden nie wie gdzie można aplikować na kopalnię Piast, inny chce od razu zostać zbrojeniarzem, gdzie napięcia dochodzą do 6 kV a co za tym idzie trzeba przejść specjalne szkolenia, by wykonywać pracę jak należy i nie zabić siebie, a co gorsza kogoś, jeszcze inny mimo braku doświadczenia od razu by chciał dobrą stawkę...

Ile razy można pisać - praca w górnictwie jest niesamowicie specyficzna i żadne słowa tego nie opiszą. Ograniczona przestrzeń i widoczność, hałas, pył, wibracje, niestabilne podłoże, woda [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] szkodliwe związki chemiczne, ciężkie maszyny i urządzenia w ruchu... a elektryk z potężnym kablem wbijającym się w ramię przez kilka kilometrów drogi przypominającej ścieżkę górską po ulewie. Przyjdźcie, zobaczcie, chociaż patrząc na Wasze komentarze to raczej nie wróżę wam kariery w górnictwie.
245 2017-02-08 23:50
Dużo młodych się przyjmuje pod SUG??
bo słyszałem że się przyjmują ale szybko rezygnuja!!
SUGowiec 2017-02-10 15:17
No jak wypłaty są takie, a nie inne to nie ma się co dziwić, że tylko młodzi godzą się (na chwilę) na takie pieniądze...
Wypłaty niecałe 2400 zł. ze stawką 18.50 i z przepracowanym jednym świętem. Ostatni raz byłem w weekend!
2452 2017-02-12 22:32
Wiadomo coś jak długo firma SUG będzie pracować na Brzeszczach ????
Miodek 2017-02-13 22:09
Do końca życia i jeszcze jeden dzień-:::
ppo 2017-02-14 19:38
Gdyby nie SUG to w Brzeszczach niema wydobycia w zasadzie są uzależnieni od SUGu ile razy jest sytuacja gdy SUGusów jest więcej niż ludzi z Kopalni..
jurrooo 2017-02-15 20:06
Gdyby nie SUG to Brzeszcze juz dawno by nie istnialy, a i tak ludzie z kopalni maja nas za szmaciazy kierownicy mysla ze bedziemy robic od poniedzialku do niedzieli a jak ktos z nas chce wolne odrazu maja problemy jak dla mnie to chory układ jest, pod kopalnia nie jestesmy a kierownicy kopalni maja nami rzadzic chcecie rzadzic przyjmijcie , wszyscy na to czekamy pozdro:)
Gwarkowiec 2017-02-17 03:02
No w tym roku 14 stka bardzo dobra:)
wrrrreeerrrrr 2017-02-17 22:20
W sugu na pewno :) zesmy sie nachapali xd
Gwarkowiec 2017-02-18 02:50
Ile dostaliscie 14 setki ?
Pytam się pracujących pod kopalnia. Wiem ze w Sugu nie macie (żal mi was)
Tak szczerze to na moim oddziale to niektórzy chłopcy z Sugu to są lepsi niż ci z kopalni (nic nie robiące tylko żeby obstać)
A jak już przenieśli pod kopalnie to tych którzy mieli albo wujka albo szerokie plecy a do roboty się średnio nadają a ci którzy są naprawdę pracowici i znają się na pracy dalej robią pod Sugiem
Pisze szczerze niektórzy naprawdę powinni dostać się pod kopalnie
Ja pracuje 8 lat pod kopalnia na GT
Krok 2017-02-19 15:53
4300 dla tych co mało robili świeta a ci co robili swieta to 4800 do 5000 a w sugu nie dali im ani złotówki kpina totalna
coc 2017-02-19 18:35
A wy osły róbcie święta ! za wybitke hahaha czy 120zł
sug ED 2017-02-19 21:05
Proszę cię kolego co ty za głupoty wypisujesz multisport w sug jest od dawna wiem bo mam a poza tym z tym piastem i ziemowitem to jest lipa wielka ściema ile osób poszło kilka a miały być nie wiadomo jakie przyjęcia nie obraź się ale razem w tym sugu zgnijemy chyba że masz wujka w związkach to pójdziesz następną turą o ile szkoła się nie wciśnie i tak zostaniesz skazany na sug a na elektryczny nie tak źle płacą:D
321 2017-02-19 22:00
Tauron ma podobno podpisać umowę ze szkołą gorniczą :)
jo 2017-02-19 22:14
Podobno w marcu mają być jakieś przeniesienia. Po trzech z każdego oddziału. Wiadomo coś o tym?
Zostaw swoją opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KWK Brzeszcze