KWK Brzeszcze

Brzeszcze

Opinie o KWK Brzeszcze

Paweł1990 2017-06-28 21:40
Panowie powiedzcie - jak to jest, że nowo-przyjęci z zerowym doświadczeniem teoretycznym i praktycznym w górnictwie (ani szkoły ani pracy firmie) dostają na dzień dobry stawkę 20 zł?!!!
Mam na myśli osoby po szkołach mechanicznych. Po 3 miesiącach proponuje się takiemu kurs ślusarza.

Ktoś coś wie o jakiś podwyżkach?
Anonimek 2017-06-30 09:14
Tak nas robią właśnie w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] I traktują jak śmieci. Porażka w sugu
Xmen 2017-07-03 16:54
Znalazłem dziś ogłoszenie SUGu,ta stawka 2500 brutto to jest prawda czy to są jakieś jaja???!!!Co wy tam robicie za takie kieszonkowe???
Paweł1990 2017-07-03 22:03
Ściany, przodki, taśmociągi, przewóz dołowy.... takie tam "poboczne" roboty.

Taka jest teraz rzeczywistość! Dobre zarobki w górnictwie to czas przeszły, żadnych przywilejów takich jak Barbórka, 13, 14, węgiel, jubilaty, ołówkowe czy chociaż podstawowych, względnie normalnych wypłat, tylko wymagania gigantyczne!

PS: Za niedługo to dopiero może być "ciekawie" gdy zaczną szukać ludzi na kopalnie Słowackie:
Sługowiec 2017-07-05 23:38
Wie ktos moze czy uwalaja premie za urlop na żądanie? Jesli tak to ile?
Rafał 2017-07-08 00:39
W zeszłym roku jak brałem urlop na żądanie, to 100 zł mi zabrali z premii.
dosyć 2017-07-08 20:46
Śmiało zgłaszajcie takie przypadki do PIP. Takie i wszystkie inne tego typu. Dosyć bezkarności jaśnie "panów" doopnych koordynatorów.
polecam 2017-07-08 20:54

tel.: (32) 60 41 208; (32) 60 41 215;

31-011 Kraków, Plac Szczepański 5
tel.: (12) 422 90 82; (12) 424 04 50;
Mieszko 99 2017-07-09 21:54
Panowie podziwiam was na maksa,że wy na dole zapier.da.lacie za taką dole i jeszcze tak się dajecie,a PANY z Tauronu spijają śmietankę waszym kosztem,potem i wysiłkiem.Co was tam trzyma?Chyba tylko te 25 .
Rafał 2017-07-10 16:50
No niestety nie wygląda to za kolorowo, a zapowiedzi przejścia pod tauron można wsadzić między bajki. Może nadszedł czas żeby zorganizować strajk ? W końcu co mamy do stracenia? Wydaję mi się że jest spora liczba pracowników Sugu w ZG Brzeszcze, jeśli chociaż połowa przystąpiłaby do strajku to napewno potraktowaliby nas poważnie. Razem możemy więcej ;)
Co sądzicie o tym Panowie i Panie ?
Polaczynka 2017-07-10 23:17
Nie w tym kraju.
rozerw 2017-07-11 07:01
czy wszyscy z Was otrzymaliście wypłatę , bo ja jeszcze nie mam na koncie...
2452 2017-07-11 21:27
w jakich sklepach można realizować bony żywnościowe z SUGU okolicach brzeszcz??
Rafał 2017-07-12 17:26
Jeśli się nie zorganizujemy to nigdy nie będzie lepiej.
Sklepy społem, Intermarche.
Anonimek 2017-07-12 22:19
No to trzeba iść do związków. Zgłosić że będziemy organizować strajk. I doradza jak to mamy robić. Albo na pewno od radzą hehe
Fryderyk 2017-07-12 23:08
Chopy jak co to mam parę starych opon,karnister benzyny,jakieś petardy się znajdą,a sąsiad jest organistą w kościele to na pewno pożyczy też mikrofon i jakieś nagłośnienie.
Rafał 2017-07-26 16:22
No pewnie najlepiej śmieszkować.
Tylko potem nie narzekajcie, że mało zarabiamy i nie mamy dodatków.
Mózg 2017-07-28 14:40
Takie pytanie do Sug,owców - co was tam trzyma?Zarobki,dodatki???
CzasZacząćDziałać 2017-07-28 17:42
Czasem trzeba rozluźnić sytuację, płakać przecież nie będziemy.
Daliby chociaż podstawowy, standardowy zarobek jak na kopalni, a nie mamy nawet tego. Faktycznie, dobrze by było iść do NSZZ Solidarność, żeby dowiedzieć się jak zorganizować chociaż krótki, jednodniowy strajk ostrzegawczy, choćby miało z niego zostać tylko kilka plakatów na kartkach A4 wywieszonych w kilku miejscach m. in. na drzwiach koordynatorów i planistek (o zgodę się nie będziemy pytać).

@Mózg - Im dłużej pracujemy w SUGu tym większa szansa, że wezmą nas pod kopalnie PGG, zwłaszcza Ziemowit. Ok. 10% SUGowców ma jakieś mniejsze lub większe znajomości i oni zostaną, będą czekać na przyjęcia pod kopalnie.
Dodatków nie ma wcale. Ludzie spod kopalni dostali teraz fajne premie, a SUGowcy nie dostali NIC.
Rafał 2017-07-28 20:12
A masz może wiadomości na temat premii dla sugowców ?
Dużo o tym mówili, jednak coś czuję że to może okazać się zwykłą obietnicą bez pokrycia.
To jest dobry pomysł. Może się jakoś zorganizujemy w większej grupie i spróbujemy ustalić plan działania ?

Anonimek 2017-07-28 22:02
Jestem jak najbardziej za... Trzeba działać a nie tylko pisać i się ukrywać. Jak nie zaczniemy nic robic to nic więcej nie dostaniemy.
nadsztygar kopalnia zimowit 2017-07-29 14:40
a teraz od 1 sierpnia ze zimowita narazie 150 gornikow przenosza na inna kopalnie na wesola i bolka narazie na pol roku na zimowicie sa problemy z wydobyciem wegla pgg musi w zimowit duzo wpompowac kasy bo na piascie i zimowicie pojawil nie meatan
mariusz 2017-07-29 15:01
ja cos czuje ze pgg poplynie ludzi duzo przechodzi na gaz wegla nie ma a mlodzi buduja domy male ekonomiczne iwygodnie ogrzewac na gaz
Rafał 2017-07-29 15:22
Może zorganizujmy spotkanie i porozmawiamy o tym jakie podjąć kroki ??
Wydaję mi się, że jest to dobry moment aby zacząć działać. Sami nam podwyżek nie dadzą ;)

@mariusz
Być może masz rację, ale Polska energetyka uzależniona jest od węgla, a my potrzebujemy jej coraz więcej. Polecam również temat zgazowania węgla.
damian 2017-07-29 21:34
na piascie nie ma wegla sa kamienie z rosj beda sprowadzac
nadsztygar z piasta 2017-07-31 19:24
na piascie pojawil sie mean za duze koszty wydobycja wegla robi sie nie za wesolo maja przenosic ludzi na inne kopalnie prawopodobnie na wesola
Paweł1990 2017-07-31 20:29
O tym, że kopalnię Piast-Ziemowit czeka pójście w metanowe pokłady wiadomo oficjalnie już od kilku lat, wystarczy, że jeden z ruchów zacznie fedrować choćby w jednym metanowym rejonie to z automatu całe 2 kopalnie stają się kopalniami metanowymi. Zresztą w tych metanowych pokładach zalega węgiel lepszej jakości niż macie obecnie na obu kopalniach, tak więc eksploatacja jest uzasadniona ekonomicznie, zwłaszcza przy cenach węgla ARA wynoszących 80 USD.
Wynajęcie firmy np. ZOK I lub II względnie szybko rozwiąże problem.

Dodam, że sam jestem za organizacją oczywiście pokojowej masówki, nieszkodliwej dla kopalni oraz napisaniem listu do zarządu, by dowiedzieć się choćby, czy wszyscy SUG-owcy kiedykolwiek przejdą pod kopalnię. Dodatkowo postulowałbym o zarobek pod oddziałami taki sam jak górnicy kopalniani no i wprowadzenie karty górnika, choćby bez Barborki, 14-stki i węgla.
Anonimek 2017-08-01 11:57
Na pewno wszystkich przywileji nie otrzymamy Ale próbować można. Już podobno elektryków będą przenosić pod kopalnie. Trzeba się spotkać I obgadac wszystko. Albo strajk zrobić na dole. Nie wyjeżdżać po pierwszej zmianie I tyle.
patryk 2017-08-01 12:39
dzis z piasta poszlo narazie 80 osob na kopalnie wesola takze w pgg nie wesolo jeden drugiego by utopil w lyzce wody szok po prostu sie dzieje nerwowa atmosfera
Qwe 2017-08-01 16:26
Niby piast taki lichy a tam potrafią ludzi przyjmować pod kopalnie.Na dodatek wszystkich na powierzni z gzugu przenieśli pod kopalnie a Brzeszcze niby takie super a ludzi mają gdzieś
marcin 2017-08-01 18:44
tez o piascie slyszalem ze nie wesolo wola isc na zimowit niz na wesola a na zimowicie nie przyjmuja bo maja jakies problemy z weglem
nikodem 2017-08-04 07:54
komu mam złożyć wypowiedzenie? koordynatorowi czy od razu w kadrach Sug-u?
olewacz 2017-08-14 12:52
Nikomu. Normalnie nieprzychodź do roboty i sami cie zwolnią . A zanim zwolnią to ty już znajdziesz lepszą robote.
marcin 2017-08-14 16:29
a gdzie robiszw brzeszczach czy na janinie
marcin 2017-08-23 09:16
a ja robie w alupolu zwolnilem sie z kopalni brzeszcz sug i jestem zadowolony zarabiam 2 tys 400 na reke a robie 1 rok podwyzki sa 2 razy w roku a w grudniu3 tys 700 na reke jest to 13 dofinansowanie do wczasow do posilkow na stolowce u nas a dojazd za darmo firma dofinansuje autobus z brzeszcz
piotrek 2017-08-23 11:09
masz racje moj kuzyn tez tam robi 2 lata mowi ze super ja sie tez zastanawiam czy tam nie isc on juz ma 24 zl na godz tak jak piszesz 13 pensja 3 700 na reke hala klima maszyny nowki przedewszystkim czysto na hali ja dalem mu cv jak zadzwonia to sie zwalniam z kopalni brzeszcze sug bo za taka kase to niech se robia czarne murzynya wogule to nie podobne jest do kopalni tylko sug emerytury beda po 800 zl z tych zarobkow kierownictwo sug odprowadza najmniejsza kwote do zus takze tacy jak gornicy z tauronu beda miec emerytury to my sugowcy mozemy pomazyc tyle w temacie
patryk 2017-08-24 09:39
a co tam robia w alupolu bo bym tez poszedl bo pod tauron nie ma szans sie dostac a slyszalem ze tauron wogule nie bedzie przyjmowal a beda ciac koszta to lepiej w alupolu i jeszcze 13
wojtek 2017-08-26 11:11
ten wypadek na brzeszczach dobrze ze to stary ryl co mial to przezyl szkoda by bylo chlopaka 20 letniego bo na swiat a tu stary pewnie byl pijany ha ha ha
górnik............... 2017-08-26 13:34
ja na miesiąc pracy pod sug-em dostałem 2077 zł = 260 zł w kartkach też 1 zmiana tez bez świąt wiec nie da się dużo zarobić pod sugiem a praca taka sama jak górnik pod kopalnią
xazasa 2017-08-30 10:42
To zróbcie sobie zatwierdzenia na górnika lub jakieś inne kursy, a nie płaczecie jak dzieci.
Wisła 2017-08-30 12:20
Mam pytanie ile w Sug można zarobić że stażem pracy 1rok w Sug. Bo mam ofertę pracy na Brzeszczach wiadomo że pracodawca obiecuję bardzo dużo a w praktyce wychodzi inaczej i płace są mniejsze.Tylko proszę o odpowiedź rzetelna?
Seba SUG2 2017-08-31 19:55
Na początek każdy dostaje ok. 2000 zł w zależności od tego ile przepracuje się dni i nocek, nawet osoby mające ok. 10 lat doświadczenia z uprawnieniami kombajnisty potrafiły dostać 1900 zł na start.

Miałby być premie wynoszące co najmniej 1000 zł do końca sierpnia, nie ma NIC...
xazasa 2017-09-01 10:39
Przecież jasno na szkoleniu powiedzieli, że pierwsze 3 miesiące na próbe na najniższej stawce czyli 16.00 zł, dopiero po tych 3 miesiącach jak się ma jakieś kwalifikacje to dźwigają. Jak ktoś ma dobre kwalifikacje to może ponegocjować z sugiem i dostać lepszą stawkę, zresztą na brzeszczach nie jest tylko sug.
Seba SUG2 2017-09-01 18:01
Trzeba mieć kwalifikacje Górnika, by stawka została podniesiona.
Ja sam mimo, że nie mama jakiś większych kwalifikacji dostałem wyższą stawkę, ale teraz odbija mi się ona czkawką, bo niestety na Brzeszczach już nie pracuję... Zresztą wyższa stawka wcale też nie oznacza wyższych zarobków, od premii bardzo dużo zależy.
SUGUSY 2017-09-06 17:28
witam po pierwsze zależy gdzie się dostaniesz na jaki oddział i co potrafisz i jak się angażujesz w prace znam takich co zarabiają faktycznie mniej niż 2,5 tyś ale jakoś specjalnie się nie wysilają są tacy co zapier... i podchodzą prawie pod 3 tyś albo nawet więcej. Więc tak masz 18.50 jak masz uprawnienia + 25% premii i jak kiero cię docenia to dostajesz dodatkową premie też w % ale nie wiem ile i jeszcze przodowe mogą ci pisać 5.50 jak dobrze pamiętam na dzień i to jest max. Tak jak mówię 3 można wyciągnąć a za 21 dni podstawa to 3108+ premia z tego 25% 875 + przodowe niech bd 12 dni 66 czyli razem= 4049 - podatek = 2835 i jeszcze ta dodatkowa premia ale nie powiem ile bo nie pamiętam czasem jest więcej roboczych to jest więcej podst i premii z niej a jak chcesz iść na Brzeszcze to jest dość ciepło więc 6 godzin na przodkach na pewno ale masz płacone za 8 h
SUGUSY 2017-09-06 17:38
aha premia jest w % bo kierownik ma ci wystawić ocenę 5 to 25% 4 to 20% itd na początek to na pewno ci nie dadzą kokosów ale jak do dobrej brygady trafisz i bd z ciebie zadowoleni to kierownik się szybko dowie o tym a tam są spoko ludzie bardzo w porządku w porównaniu do innych kopalń a na paru już robiłem dobrze trafić gdzieś do centrum wydobycia ściana albo przodek tam są pieniądze pompowane i tam mają większe prawa i zawsze prędzej się stamtąd dostaniesz pod kopalnie niż jak będziesz chodził po tyłach bez pleców
Rylek 2017-09-07 21:23
Tyś jest chyba naiwny .....
Sebastian 2017-09-12 13:16
Masz rację złodzieje aż kipi, nawet kartki zlikwidowali w Intermarche,tylko Społem PSS ---ale się obudziłem jak zobaczyłem ceny na półkach sklepowych....no brak niecenzuralnych słów ....
Gydi 2017-09-17 10:47
Kartki od 1.10.2017 mają być z powrotem w Inter. Pisze na tablicy przy bramie wyjściowej
Hajer 2017-09-23 21:15
A kierownik z oddziału GT okrada ludzi z dniówek 1.8.
Ci którzy wykonują prace za które należy się dniówka 1.8 ich nie dostają dniówki te są pisane [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] kierownika. Jacek W. złodziej
Zostaw swoją opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KWK Brzeszcze