Opinie o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie KWK Brzeszcze. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie KWK Brzeszcze o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Witam brać górniczą, pracuje na PG Silesia i chce się przenieść do was.Jakie zarobki są w ścianie i przodku górnika z 5 letnim stażem, w skali roku więcej wyjdę na ścianie czy przodku ?

Sug-owiec
@Suu

Masz rację, ja już przez 5 lat staram się przejść pod kopalnię, ale w solidarności tylko oczy mydlą. Będąc w związku nawet nie masz prawa głosu w jakich kolwiek wyborach. Jak masz rodzinę ze związkowcem to 3 miesiączki i jesteś pod kopalnią no i jesteś jakieś 50k zł w przód no i (usunięte przez administratora) wolnego.

Bakus

Witam, czy są przyjęcia na dół pod kopalnie i gdzie złożyć CV ?

@Do ryla

I to jest polityka przy kopalniach zwały nie ma co robić z węglem a ludzie na potęgę i czekają po 2 tygod na węgiel no i jak my nie mamy upasc

Co dalej ?

Witam czy ktoś wie kiedy sug zrównają płacowo z kopalnią ,bo pewna osoba z Solidarności zapewniała kiedyś na ma masówce że będą do tego dążyć i żeby się nie zwalniać ,bo będą przyjęcia dla osób powyżej 5 lat ,bo cytując tą osobę ,,Sug to jest kuźnia talentów " od tych słów minęło dwa lata i co zrobili w tej sprawie ?

Co dalej? Nowy wpis

Moje dni i tak som policzone na tej kopalnce dla mnie mogą już to zamykać tylko niech ktoś się weźmie za te związki które jedyne co potrafią przyjmować pociotków po znajomościach a ludzie którzy robią robotę zwodzą za nos i mówią ,,Nie zwalniajcię sie bo będziecie żałować od nowego roku będzie lepiej "bite 8 lat jedno i w kółko mówią to samo .

elektromonter Nowy wpis
@Co dalej ?

Cytuje ,,Sug to jest kuźnia talentów " tak to racja, talent- to dawna jednostka monetarna , wiec Sug służył , służy i bedzie służył do wyprowadzania talentów z Państwowego Zakładu Górniczego. Ta firma jest właśnie po to stworzona

OUN234 Nowy wpis

Zgodnie z informacjami z dziś wydobycie i zatrudnienie PKW, Brzeszcze Janina i Sobieski będzie się kształtowało tak. Z danych, które zaprezentował wynika m.in., że wydobycie węgla w kopalniach PKW będzie wynosiło 5 mln ton w latach 2024-26, 4,8 mln ton - 2027 roku, 4,7 mln to – 2028 roku, 4,3 mln ton – 2029 roku, 4 mln ton – 2030 roku, 3,9 mln ton – 2031 roku, 3,6 mln ton – 2032 roku, 3,5 mln ton – 2033 roku, 3,4 mln ton – 2034-35, 3,3 mln ton – 2036, 3,2 mln ton – 2037, 3,1 mln ton – 2038-39 - 3 mln ton – 2040, 2,3 mln ton – 2041-42, 2,2 mln ton – 2043-44, 2,1 mln ton – 2045-47, 2 mln ton – 2048-49. Jeśli chodzi o zatrudnienie to przez kolejne trzy lata (2024-2026) ma się ono utrzymywać na poziomie 6,3 tys. osób, a następnie spadać w: 2027 roku do 6,2 tys., 2028 - 6 tys., 2029 – 5,9 tys., 2030 – 5,7 tys., 2031 – 5,5 tys., 2032 – 5,2 tys., 2033 – 5 tys., 2034 – 4,9 tys., 2035 – 4,8 tys., 2036 – 4,6 tys., 2037 – 4,5 tys., 2038 – 4,3 tys., 2039 – 4,2 tys., 2040 – 4,1 tys., 2041 – 3,6 tys., 2042 – 3,4 tys., 2043 – 3,2 tys., 2044 – 3,1 tys., 2045 – 3 tys., 2046 – 2,7 tys., 2047 – 2,5 tys., 2048 – 2 tys., 2049 – 1 tys. Natomiast jeśli chodzi o nakłady inwestycyjne to z wybranych danych wynika, że w tym roku będzie to 1,5 mld zł, w 2025 roku – 1,27 mld zł, 2030 – 442 mln zł, 2035 – 272 mln zł, 2040 – 178 mln zł, 2049 – 0 zł.

Do pracownika Nowy wpis
@OUN234

A ktoś jeszcze wierzy w tą umowę nie podpisana teraz znów mówią że w czerwcu po wyborach do euro parlamentu a już nie ma co z węglem robić z Janiny jedzie na Sobieski na zwały a pali się w elektrowniach węgiel z kolumbi , a tu idzie lato fotowoltaika zaczyna działać ,mamy zmniejszać zużycie węgla w elektrowniach na węgiel a iść w OZE

Jarek

Po jakim czasie przechodzi się z SUG pod kopalnie?

Bakus

Witam, czy są przyjęcia na dół pod kopalnie i gdzie złożyć CV ?

@Bakus

Chłopie ty się jeszcze bierzesz na kopalnie to już schyłek po 2030 to może 2 kopalnie będą przecież nadwyżka węgla pełne porty elektrownię i zwały przy kopalniach a premier chce inwestować w OZE. UE na początku roku daje dużą kasę n a transformację energetyczna wiatraki, fotowoltaike ,pompy ciepła ,linie energetyczne najwięcej ma isc na Śląsk malopolska

Artus
@Bakus

Pod kopalnie jak nie masz pleców do się nie dostaniesz jedynie firmy .

A
@Artus

Przecież to koniec kopalń a Brzeszcze 5 lat w najlepszej obcji się utrzymają po 2028r to śladu po kopalni nie będzie,nowe tereny inwestycyjne po rewitalizacji nowy rząd planuje.

Nie pier
@Artus

Nie mów że w tych czasach jeszcze znajomości trzeba mieć żeby pod kopalnie się dostać jak na rynku jest dużo lepiej płatnych ofert

G

No nie wiem czy takie bzdury 2015 Brzeszcze były w stanie likwidacji ,zmiana opcji politycznej je uratowała a właściwie uwczesna premier z Brzeszcze ,a teraz powróciła ekipa która rozpoczęła likwidację nie udało się wtedy to teraz mogą dokończyć dzieła a pieniądze z Brukseli nie odmrożą bez zamykania kopalń.

@G

Bruksela już odmraża kasę w styczniu pierwsza transza parę kopalń do likwidacji nie potrzeba tyle węgla zwały Przy kopalniach przy elektrowniach a Sopot cały w węglu pociągami jest zwozony w gląb kraju do polski

Ales
@G

Czym się przejmujesz zamkną to zamkną.. , hutę w Krakowie też wygaszają..i ludzie po 30 lat pracują..nikt nie płacze tylko trochę żal ,nie rozumiem jak można się tak uzależnić od pracy górnika.. nawet gdyby płacili 3k na dole wielu by nadal pracowało...nie wiem dla idei?

Do ryla

Nie w Sopocie tylko Świnoujście Gdańsk pełne porty zawalone węglem a na Śląsk zjeżdża pociągami po 800 zł tona i schodzi jak woda tylko cza czekać 2 tygodnie a co zagraniczne to lepsze

@Do ryla

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie KWK Brzeszcze? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?

Czy jest możliwość pracy w KWK Brzeszcze na część etatu?

TW222

Kopalnie Taurony na rok 2023 wydobędą 4,7 mln ton. Janina 2,4 mln ton wzrost o 226 tys ton. Z dodatnim wynikiem EBITDA 649 mln zł. Brzeszcze 1,1 mln ton z dodatnim wynikiem EBITDA 263 mln zł Sobieski z powodu problemów geologicznych wydobędzie o 600 tys ton mniej i wynik zamknie z 1,2 mln ton, notując przy tym stratę EBITDA 72 mln zł.

Gjging.

Zgłosiłem i cisza jak na razie . Nie wiadomo gdzie typ mieszka . Wiem że na kopalni robi i wiele innych przekrętów robi. Kradnie z kopalni złodziej

Kalifaktor

Związki pozwoliły aby dotychczasowy „sponsor” się nas pozbył, a o nowego będzie teraz trudno. Pewno nam nowa władza każe zarobić na siebie. (usunięte przez administratora) Kasa ma być, bo inaczej pojedziemy na Warszawę i zrobimy z (usunięte przez administratora) porządek.

Zbyszek 1234

Witam panowie wiecie może coś w kwestii czy będą jakieś pieniążki z okazji jubileuszu 120 lat kopalnii ?pozdrawiam

F

Tak właśnie skończył się parasol ochronny nowa władza dokończy dzieła z 2015 r. I na 120 lecie będzie koniec.

Osoba

Jakieś konkretne wiadomości co do rzekomej kwoty?

oskar

Witam, czy sa przyjecia pod kopalnie ? i gdzie zanieść CV ?

Xxxxx
@oskar

Są przyjęcia można przez olx albo a maila

czxcz

Są przyjęcia tylko pod Sug

grfd
@oskar

Są na śląskie kopalnie Piast i Ziemowit.

Errr
@oskar

Rada nadzorcza Tauronu blokuję przyjęcia pod kopalnie twierdzą żę wolą tanią siłe roboczą z SUGU za pół darmo .

Mechanik
@oskar

No pod kopalnię jak byś chciał od razu to podanie tylko do solidarności na terenie ZGBrzeszcze. Znam kilka takich cudownych przypadków.

@Errr

Nie do końca dlatego . Po prostu SUG służy do wyprowadzania ogromnych pieniędzy z zysków. Już dawno nawet związki powiedziały , że wykazywanie zysków w kopalniach nie jest pożądanym efektem , bo państwo zabierze te zyski. Dlatego powstał miedzy innymi SUG i inne firemki. W SUG-u pracownik dostaj np. 400 zł brutto dniówka , a kopalnia do SUG-u wpłaca pewnie już powyżej 1000zł brutto za dniówkę . łatwo policzyć kto na tym trzepie kasę.

saDA
@elektromonter

Kasa i tak zostaje w firmie, TW jest właścicielem Sugu więc płacą sobie. Różnica taka, że sugowi wypowiedzą umowę i kopalni nie obchodzą pracownicy firmy.

@saDA

Nie rozumiesz , że tam wypłaty dla zarządu są chorendalne ,poza kontrolą?? Tam nie ma inwestycji, remontów itp. To jest (usunięte przez administratora)w białych rękawiczkach naszych pieniedzy , które można by wydać w ZG Brzeszcze , Janina , Sobieski na jakieś premie , remonty , inwestycje, szarfy , pompy, imprezy dofinansowania do wczasów itp. Wyprowadzaja kasę dla swoich partykularnych interesów.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z KWK Brzeszcze? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

ryl

generalnie najlepsza opcja porzucenie pracy jest bo za alkohol nie zwalniają nawet, ludzie porzucają pracę bo za 5 tysięcy na miesiąc w przodku się nie opłaca robić lepiej iść do PGG albo JSW

Do ryla

Wiele ludzi rezygnuje z pracy na kopalni warunki urągające a wypłata 3 tys 500 na rękę plus 800 zł kartek a sąsiad robi w alupol grupa Kęty 4 tys 800 na rękę bez świat plus premie po 5 tys 3 razy w roku

sąsiad
@Do ryla

A na jakim stanowisku pracuje sąsiad w Grupa Kęty.

qw
@sąsiad

Grupa Kęty ma kwartalnie po 1,3 miliarda złotych obrotu i średnio po 150 mln dochodu netto co kwartał, to jak mają nie dostawać premii?

@Kandydat

Przodek czy ściana tak samo są płacone. Czy ci się opłaca??? To ,że nie chcą u was ludzie pracować za te pieniążki które dostajecie , to nie wiem dlaczego do Taurona się pchasz , tu więcej nie zarobicie nawet z ochłapami jedynie JSW. Chyba , że masz zakład blisko. Jak nie natrzaskasz świąt to pewnie w najlepszym wydaniu 5k zarobisz, kartki ito by było na tyle. Wiadomo że barbórka , węgiel i 14 to są dosotkowe pieniądze, ale czy pokryją obecną twoją wypłatę teraz?????

@elektromonter

Kopalnie w Brzeszczach mam pod nosem a na Silesi coraz większy chaos i szukam jakiejś alternatywy. U nas zarobki podobne widzę, zostaje jeszcze Piast i Ziemowit Czekam na dalsze opinie pracowników ;)

fdas
@Kandydat

Lepszy Piast i Ziemowit, po zatym większa szansa na urlop górniczy z PGG jak z Tauronu.

Wojtek
@fdas

Dlaczego, przecież urlop górniczy nie zależy od kopalni tylko od ogólnych przepisów.

Wodnik
@Wojtek

Urlop górniczy mają państwowe kopalnie. Powiedz mi czy jak będzie likwidacja PG Silesia to trafi do SRK? No chyba nie. To jest prywatny zakład. Także nie pisz nie rzetelnych informacji.

ewfdsx
@Wodnik

Chodzi o to że lepiej iść na Piasta i Ziemowit niż Brzeszcze czy Janine, Bo Piast idzie do zamkniecia 2035 i będziesz miał szanse na urlop górniczy większą niż takich Brzeszcz 2040 czy Janina Sobieski 2049.

Nikt
@ewfdsx

SRK ma zgode UE na działanie do 2027. Później albo nowy program, albo skończą się urlopy górnicze, czyli może tylko odprawy przy zamknięciu kopalni albo emerytury pomostowe, które funkcjonują , czyli po 15 latach pracy w razie zamknięcia zakładu. Umowa Społeczna też nie ma notyfikacji i raczej nie bedzie miała, bo nawet w tej umowie jest zapisane że najpóźniej do końca tego roku muszą uzyskać zgodę UE, jeśli nie to program jest nic nie wart. Tak samo umorzony dług TWD, dopłaty do PGG mogą się okazać do zwrotu, jeśli UE nie zaakceptuje pomocy publicznej. Więc ja bym uważał żeby ten rząd nie wydymnał całego górnictwa a problem zostawił następnym.

adc
@Nikt

Dlatego powinni zrobić urlopy górnicze po 15 latach doły np, 70% pensji.

Nikt
@adc

Wątpie, w Zus już nie ma kasy, dostaniesz odprawę i tyle. 15 lat to trochę przesada.

Do ryla

Przecież jak przejdziesz na emeryturę to płaci zus

Suu
@Kandydat

Jak nie masz.znajmośći to się pod kopalnie nie dostaniesz a w sugu czy robisz na szybowym czy na ścianie prawie ta sama kasa

ewq
@Nikt

Zus nie płaci za urlop górniczy tylko Unia, poprzez SRK i program likwidacji górnictwa, więc to nie obciąża ZUSu

Sug-owiec
@Suu

Ślązak

Witam szukam transportu na kopalnie Brzeszcze Czechowice czy ktoś jeździ

Margeritta

Mam pytanie,z jakim wyprzedzeniem pracownicy otrzymują grafik? Miesiąc wcześniej? Na jaką zmianę pracują?

sd
@Margeritta

W każdy piątek wiesz jak pójdziesz w poniedziałek. Z tygodnia na tydzień,

@Margeritta

To jest tak, że są oddziały ścianowe, przodkowe ale też inne które chodzą według zmian 24,18,12,6 ( ale też niekiedy różnie ) niektóre oddziały nie pracują dniówek. Są też oddziały gdzie dogadujesz się z kierownikiem jak chcesz pracować jeśli jesteś w stanie ogarnąć swoje stanowisko sam i wiesz co robić. Ogólnie idzie dobrać po pewnym czasie zmiany jakie tobie pasują ,jeśli jeszcze będziesz dyspozycyjny podczas świąt to na pewno sie dogadasz.

@sd

Jeszcze chwila i nie będzie gdzie sypać węgla wszystkie kopalnie są zasypane nie odbierają elektrownię wegla

T

Przecież Brzeszcze i tak do zamknięcia są kwestia 2 lat.

@T

Nie ma co robić z węglem za dużo ludzie jakby się zjednoczyli to by obronili kopalnie a tak to jest rozłam dużo ludzi chce OZE i rząd idzie w to co jest za większości tylko Śląsk i Małopolska jest za weglem

Syla

Czy są przyjęcia dla kobiet na obecną chwile

wodnik
@Syla

Są przyjęcia.

Do pracownika
@wodnik

Podobno od sierpnia mąka być wolne środy powód pełne zwały węgla a w pgg piątki mają być wolne

Pracownik Silesi
@Do pracownika

U nas juz zakazali weekendów z tego samego powodu

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w KWK Brzeszcze?

elektromonter

Widzę , ze czekasz na odpowiedź długo. Odpowiadam Związki,związki, znajomości , znajomości ,koneksje .................... a na końcu zdolności.

Tomasz 1946

Szczęść boże braci górniczej Panowie mam pytanie w marcu na wypłacie były premie motywacyjne itd. w tym miesiącu wypłata była już na nowych stawkach i żadnych premii nie było na pasku...i moje pytanie brzmi czy premie są co miesiąc czy zwyczajnie co jakiś czas? Pozdrawiam

pewel

czy warto isc na dół jako pomoc dołowa za 3800 netto i 800zl flapsów za 21 dni roboczych?

kandydat

dlaczego 800 ? w ogloszeniu na olx podaja ,ze oferuja 3800 + 1100 bon

@kandydat

Ogłoszenie to samo, tylko aktualizacja bonów od najniższej krajowej która wzrosła i w lipcu znowu wzrośnie.

@elektromonter

Mam zamiar zatrudnić się kopalni , wiecie może czy jeździ jakiś przewóz dla górników z okolic Andrychowa / Kęt ?

Kandytat
@elektromonter

Witam , mam pytanie w jakich zmianach godzinowych pracuje się na kopalni ? Pozdro

@Kandytat

Przewóz nie jeździ już żaden , tylko sami ludzie prywatnie sie dogadują. Jeśli chodzi o zmiany to praca od poniedziałku do piątku na cztery zmiany 6,12,18,24 , w wekendy kto chce pracuje.

Przyszły górnik
@pewel

Panowie jak szybko po rozmowie kwalifikacyjnej w sugu i badaniach zaczyna się prace ? Jestem bez doświadczenia , mam rozmowę w piątek i tak się zastanawiam jak to wyglada

dsa
@Tomek

Ludzie prywatnie, ale ciężko Ci się będzie dogadać jak nie masz prawka i auta tylko jesteś smakoszem, bo przeważnie dogadują się że jeden jeździ tydzień jeden tydzień.

Lysy
@pewel

Nie pracuje tam ale znam osoby co tam pracują i sobie chwalą mają dodatki itd może warunki lipa ale idzie się przyzwyczaić sam rozmyślam że iść też pracować tam u prywaciarza nigdy tego nie będę miał co z tego że warunki lepsze ale żyje się od wypłaty do wypłaty

Tomekk
@elektromonter

A duzo osób teraz jest nowo przyjętych ?;)

Letko
@Tomek

Z Andychowa jeździ bus na pewno. Z Rzyk kilka osób dojeżdża również. Na pewno podłapiesz kontakty do wspólnych przewozów

Zbyszek 1234

Witam po ile kartki od 1 lutego pod kopalnią ktoś coś wie?

@Zbyszek 1234

1100 Za 21 dniówek

Zorro
@Zbyszek 1234

Czy zrobi ktoś porządek z beznadziejnym dozorem wyższym wentylacji,oni są niebezpieczni dla załogi ich zachowanie jest kompromitujące w stosunku do załogi

Ameadeus
@Zorro

Coś konkretniej?

Astelix
@Zorro

Byku powiedziałeś a to teraz powiedz b. Sam pracuje w wentylacji i nie powiem złego słowa na nich. Może poza jednym wyjątkiem:)

Zorro
@Astelix

Właśnie o ten wyjątek chodzi

elektromonter

Nic takiego nie ma. Kiedyś chcieli wymusić na wszystkich taki system ale niestety nie wypaliło. Osobiście przestałbym robić święta gdybym w takim systemie trzeba było działać. Ten sug to zwykłe wyprowadzanie pieniędzy z kopalni. Koszty pracownika są niższe pod kopalnią jak sugiem, a pośrednik kasę trzepie i potrzeba mu pewnie ludzi zastraszyć , aby kopalnia płaciła krocie za osobo/święto.

Zostaw merytoryczną opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze

• Jak się pracuje w KWK Brzeszcze?

Zobacz opinie na temat firmy KWK Brzeszcze tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KWK Brzeszcze?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 13 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KWK Brzeszcze
3.8/5 Na podstawie 380 ocen.

KWK Brzeszcze