Opinie o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie KWK Brzeszcze. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie KWK Brzeszcze o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Olo

Prawdobodpbnie bedzie przekwalifokowanie zrodla odnawialne energa bedzie potrzebowala ludzi a jak ona wejdzie enea enega pgg tauron

Do olo
@Olo

Tez tak slyszalem najlepiej isc zaraz na poczatku bo puzniej moze miejsc nie bedzie 8 kopaln do likwidacji nie potrzeba wegla

ad

Na Wnp piszą o wynikach Tauronu, a o nas tak: „W I kwartale 2020 grupa wyprodukowała 1,18 mln ton węgla handlowego, o 6 proc. mniej niż rok wcześniej, a sprzedaż węgla handlowego sięgnęła 0,89 mln ton, co oznacza, że była o 26 proc. mniejsza niż przed rokiem.„ Ktoś tu pisał, ze jest zysk a podają, że jest strata operacyjna coś ponad 80 mln złotych. Znowu kłamią !

Do ad
@ad

My chcemy gaz od 15 maj jeszcze wieksze dotacje na gaz pompy ciepla i fotowoltaike takze kopalnie do likwjdaci a nie mowiac o sproeadzeeniu wegla z zagranicy duzo lepszy i tanszy a elektrownie tak maja podpisane z zagranicznymi kopalniami umowy do 2030 roku a puzniej juz kopaln nie bedzie tylko elektrownie gazowo parowe

@Do ad

Mam pomysł. Weź odetnij prąd do domu już teraz i przejdź na gaz, fotowoltaikę i pompę ciepła. Ciekawe kiedy cię z domu wyrzucą za podjęcie takich rozwiązań. Bez prądu byś był 2/3 roku, bo nadmiaru energi latem byś nie spożytkował , a w zimie?? Ciul.....em byś grzał i pompę napędzał? Ludzie bezmyślni też tak myślą krótkowzrocznie.Atomówkę budują już 20 lat, a zastąpienie bloków węglowych na gazowe zajmie co najmniej 30 lat. Ale jak będą je budować jak atomówkę czy zapore w świnnej to nikt z nas tego nie doczeka

@elektromonter

Chlopie wegiel z zagranicy tylko on sie liczy ekonomia a poldki jest drogi i bardzo zlej jakosci a tu ecogroszek 300 zl z mozamboku i po problemie a polski 520 zl i (usunięte przez administratora)

@Do elektomontera

Już gdzieś to pisałem , że w styczniu maseczkę mogłeś kupić za 50gr, a w kwietniu za7zł , a to tylko 3-mc różnicy, POMYŚL TO NIE BOLI

@elektromonter

A teraz maseczki masz za darmo jak ja mialbym palic polskim weglem to wole przejsc na gaz jak wiekszosc polakow a teraz tylko zagraniczy wegiel sie liczy spoleczenstwo nie chce polskiego wegla tylko zagranicy a jak by nie bylo zagranicy to tylko gaz

Brzeszcze

Ile już jest przypadków na kopalni??

@Brzeszcze

16 przypadkow

@Brzeszcze

Poważnie pytam. Wczoraj słyszałem że związkowiec razem z nim było 4

Wojtek

."W I kwartale 2020 roku w grupie Tauron w porównaniu do analogicznego okresu 2019 spadły zarówno produkcja jak i sprzedaż węgla handlowego. W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku Tauron wyprodukował 1,18 mln ton węgla handlowego wobec 1,23 mln ton rok wcześniej, a sprzedał 0,89 mln ton węgla handlowego wobec 1,20 mln ton rok wcześniej. W I kwartale 2020 segment wydobycie zanotował 36 mln zł straty EBITDA wobec 44 mln zł straty EBITDA rok wcześniej." Ktoś tutaj pisał jak to Brzeszcze i cały Tauron Wydobycie super fedrują w tym roku, to niech teraz się odniesie do tych informacji, przecież jest gorzej niż w tym samym okresie w beznadziejnym zeszłym roku.

ad

@Lord

Straty?

Hhhg
@Wojtek

Rok temu 44, teraz 36. No faktycznie w tym roku gorzej. Bierz pod uwagę fakt dużych inwestycji takich jak budowa szybu i pogłębianie. Przecież to da koszty co miesiąc.

And
@Wojtek

Masz fantazje, że piszesz takie bzdury. Nie masz pojęcia nawet na temat tych cyferek????????

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie KWK Brzeszcze? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
robol

Dlaczego na KWK Brzeszcze sa osoby które maja płacone dolowe, a zjeżdżają od święta?? Albo czy normalne jest picie?? Jak to się ma do do tych co rzeczywiście robią na przodku?

@robol

A ty co pierwszy rok na kopalni robisz czy co, po drugie chcesz to idz pogadaj z dyrektorem o tym a nie na tym portalu

Niclaus

Pgg w 3 kopalniach wstrzymuje pracę a my dalej fedrujemy boże czuwaj

@Niclaus

A nie takie było założenie rządu miesiąc temu jak wszyscy informowali o zwałach na kopalniach , a te ci...e jeszcze 10 mln ton węgla z zagranicy ściągnęli? A ty jak się boisz fedrować to możesz iść na kasę do dyskontu.

Pawulon
@elektromonter

Chłop ma rację po co węgiel wydobywać i narażać zdrowie jak węgiel leży na zwalach? Praca musi mieć sens a tu co nie ma dzięki gornikow zamkną całe województwo. Górnicy powinni płacić kary za narażania innych ludzi bo chodzą do pracy a potem na zakupy na stację itp. I zarażają innych

@Pawulon

A na co nam pawulony i emeryci? Przecież są nie produktywni , nic z nich nie ma , musimy ich utrzymywać .....pozamykać w zakładach zamkniętych pozabierać emerytury a sprowadzić do polski młodych emigrantów niech pracują i PKB podnoszą. Człowieku nie masz pojęcia co się w tym kraju dzieje. Mamy węgla w brud i powinno się go wydobywać tyle ile trzeba, nie rentowne kopalnie zamknąć to fakt, oczyścić z mafi węglowej, a zwały w jeden dzień znikną jak nie będą po dampingowych cenach węgla kupować z świata. Jak z naszego węgla Państwo ściągnie tylko 25 różnych podatków to ten węgiel będzie tańszy od tego z zagranicy!!!

@elektromonter

A ja wole gaz bardzo duzo ludzi przechodzi na gaz o weglu nie chca zlyszec a duze firmy zakladaja gotowoltzike aby nie placic za prad a co xa tym idzie jak elektrownie nie beda sprzedawac pradu to nie bedzie potrzeba wegla i kolo sie zamyka a na fotowltaike jest duze bum a wegla nikt nie chce takze kapitilacja

Mirek

Jedno jest pewne panowie to forum jast tak trollowane i na poziomie mułu ze nie warto tutaj z kimkolwiek wdawać się w dyskusje dlatego powstała grupa na fb i tam wszystko ma sens nie ma anonimowych trolli i idiotów dlatego pozdrawiam tych ludzi z ubogim życiem prywatnym przesiadujący na tym forum....

Mlody

Panowie jutro wolne?

MonthyPyton
@Mlody

Nie, do roboty normalnie. To jeszcze nie weszło.

Młody gornik
@MonthyPyton

Ok dziekuje

@Mlody

Zachwile caly czas wolne jak nas zamkna to wogule nie bedziemy chodzic do roboty zachwile nasz wegiel nikomu nie bedzie potrzebny

@Do mlodego

Zebys eiedzial to koniec kopaln a ludzie tylko gaz albo zagraniczny wegiel naszego nie chca ani slyszec o polskim weglu

D0 mlodego
@Do mlodego

Jakbym mial kupowac polski wegiel to wole przejsc na gaz a tak to rosyjski 300 zl tona a wasz 700 zl i kamien a jakosc szkoda mowic a rosyjski malina takze waszego wegla nikt nie chce nie widzicie tego auya z czech rosji tylko jezdza a spoleczenstwo jest wkurzone na was tg darmozjadow ze na zlosc nikt nie kipi waszego wegla zamknac i po wrzodzie

wew
@D0 mlodego

Nasz węgiel kosztuje 594 zł za tone sortyment gruby Sobieski, Janina lub Orzech z Brzeszcz. Cena bez akcyzy dla domu prywatnego. Jaret ekogroszek luzem 516 zł za tone. Groszek z Janiny 442 zł za tone, a miał 340 zł za tone. Więc nie 700 zł. A gruby rosyjski kosztuje tak samo 600 zł do nawet 700 zł. Za 300 zł to sobie możesz kupić ruski miał.

@wew

Chocby rosyjski kosztowal 800 zl to wole rosyjski bo jakosciowo lepszy a polski to na holde kolo kopalni tam jest jego miejsce z taurona i pgg nikt nie chce oolskiego wegla tylko zagraniczny na przywoz trzeba czekac 2 tyg z zagranicy takie kolejki

MŁODY

Panowie warto do tego SUG -3 na weekend się zapisywać, widzę że dużo osób już ma umowy podpisane. Co muszę zroić żeby sie zapisać?

Jakub

Witam mam takie pytanko do osób pracujących w Tauron czy tez Sug. Posiadam wykształcenie średnie techniczne w zawodzie elektryka myślę o uprawnieniach sep z kat E D do 1kv mam 33 lata i nigdy nie pracowalem na kopalni jakie mialbym szanse na przyjęcia do jednej z kopalni taurona na jakie stawki można liczyć na poczatku oraz ewentualnie na jaki zaklad starac sie o przyjęcie zaznaczę tez ze nie posiadam za bardzo doświadczenie w swoim zawodzie. Pracowałem w innych branżach prosze o porady jak zaczac kariere w górnictwie bo chcialbym na jesien startowac . pozdrawiam wszystkich. Oraz z gory przepraszam ze zadaje takie pytanie na tej grupie ale w internecie ciężko o jakieś wskazówki konkretne

@Jakub

Hmmm, wykształcenie masz odpowiednie, jak jesteś kumaty to sobie poradzisz. Problem jest obecna sytuacja gospodarcza także w górnictwie to czy cię przyjmą to jest ruletka , chyba , że masz kogoś wysoko postawionego z rodziny to jest duża szansa. Natomiast zastanowiłbym się czy iść do górnictwa w obecnych czasach, w twoim wypadku to około 20 lat pracy do najwcześniejszej emerytury z kopalni, a zarobki to już nie są te co wszyscy mówią , że są :)

@elektromonter

Wielkie dzieki myślałem zachaczyc sie na poczatek do jakiejs firmy niestety nie mam nikogo znajomego ani wysoko postawionego a orientujesz sie na jakie zarobki mozna liczyc na poczatek w tym fachu na kopalni ? Pracujac oczywiście pod firmą np sug

Do jakuba
@Jakub

Ty chyba wszalales isc na kopalnie ciecie zarobkow narazie 3 miesiecy z mozliwoscia wyduzenia kopalnie borykaja sie z nadwyzka wegla kopalnie sa ku koncowi nie widzisz co sie dzieje na rynku koniec kopaln po wyborach sie dowiemy

@Jakub

Co prawda nie pracuję w SUG-u ale na początek to pewnie 2500-3000 do ręki (z tego co od znajomych słyszę) plus kartka chyba coś około 17zł za przepracowaną dniówkę ,ale to przybliżone info choć nie odbiega od prawdy, po jakimś czasie podwyżka o jakieś 500zł do ręki jak wywalczysz.

Jak bd mial gornika to z 3200 zarobi szalu nie ma

Pyra
@Kuku

No szału nie ma ale doliczyć trzeba też dodatki węgiel barburka 14 i inne dodatkowe pieniądze i też kartki za zjazd ale nie po to tu pisze tylko napisałeś że szału nie ma ale tak sobie myślę że kiedyś tak ale w niedalekiej przyszłości może to być tak że się jeszcze będziemy cieszyć że mamy pracę nie ważne za ile... Oby tak się nie stalo

@Pyra

Chodzilo mi bardziej pod sugiem 3200 pod kopalnia z 2500 + dodatki zalezy gdzie

@Jakub

Wielkie dzieki za wszystkie inf próba nie strzelba spróbować mozna zawsze prace mozna zmienic to ze szalu finansowego nie ma to wiem a ogólnie to na wszystkich zakładach taurona jest spoko czy raczej niektore kopalnie starac sie omijac. Chodzi bardziej o ludzi i atmosfere jak dzwonilem do sug to pytali na jakiej kopalni bym chcial pracować a zauważyłem ze bd duzo ogloszen jest na Libiąż

LosAngeles

Z tym wydobyciem węgla, to trochę tak jakby ktoś zaczął produkować walkmany dzisiaj i liczyłby na zainteresowanie produktem. W Afryce też biegają z dzidami jeszcze :)

żona górnika

artykuł na rmf 24: Tauron-Wydobycie ogranicza czas pracy i tnie pensje Ograniczenie wydobycia węgla i zmniejszenie pensji czeka górników i innych pracowników spółki Tauron-Wydobycie. Dzięki temu firma będzie mogła skorzystać z tarczy antykryzysowej. Zarząd firmy podpisał w tej sprawie porozumienie ze związkami zawodowymi. Ograniczenia wprowadzono na 3 miesiące. Jak informuje reporter RMF FM Marcin Buczek, w spółce Tauron-Wydobycie ograniczono czas pracy - każdy z zatrudnionych będzie miał teraz jeden wolny dzień w tygodniu. To oznacza też zmniejszenie zarobków. Ponieważ czas pracy ograniczono średnio o 20 procent, podobnie zmniejszono pensje. Dotyczy to wszystkich pracowników - od górników począwszy, a na zarządzie kończąc. Rozwiązaniem, które ograniczy produkcję zakładów górniczych spółki, utrzymując jednocześnie fronty wydobywcze, jest wprowadzenie obniżonego wymiaru czasu pracy. Specyfika funkcjonowania zakładów górniczych Tauron-Wydobycie warunkuje, że optymalnymi dniami wolnymi będą środy. Pracownik wykonujący pracę w tym dniu otrzyma zamiennie inny dzień wolny - wyjaśnia Tomasz Cudny, prezes firmy. Jednocześnie prezes dodaje, że wprowadzenie ograniczeń wymusza sytuacja na rynku i spadek zapotrzebowania na energię. Firma ma trzy kopalnie, w których pracuje około 6700 osób. Ograniczenia zaczną obowiązywać od 1 maja. Wprowadzono je na 3 miesiące.

Do zony gornika
@żona górnika

Zaczyna sie a po 3 miesiacach nie moga zwolnic gornikow przez 6 miesiecy a potem grupowe zwolnienia bo juz w tauronie nie ma przyszosci to juz tulko 9 miesiecy kroplowki i po 9 miesiacach trup

Do zony gornika

Tak silesa wykupi jak bankrut panstwo chce gaz wegiel be

Witek
@Do zony gornika

A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?

Kopaido

Bardzo to ciekawe ze panstwowA firma Tauron bedzie korzystać z pomocy państwa w tzw tarczy antykryzysowej. To są juz kpiny. Piekne wały robią. Śmiech na sali.

Wentylator

Oj jest bardzo źle ...trudny czas ... boje się że będzie jeszcze trudniej wirys brak zbytu ...niestety brak spójności załogi i zwazkow zawodowych...każdy myśli tylko o sobie ...Boże chroń ...mamy rodziny musimy mieć za co żyć ...trzymajmy się razem ..ps... przyszedł nowy nadsztygar...oj co za bufon!!!!.podobno z Sobieskiego wcześniej z Janiny ...musi dojrzeć do Brzeszcz... dużo zdrowia i spokoju dla wszystkich

Pikol
@Wentylator

Wentylator twój komentarz słaby jak luft na przodku. hehe oczywiscie nie mam nic do komentarza ale taki tekst sobie wymyśliłem bo pasuje do obecnych parametrów powietrza na dole

Pikol
@Pikol

A i jeszcze jedno jak ten nadsztygar przeszedl już przez kilka kopalń to widocznie nigdzie go nie chcą to taka podobna historia jak w przypadku ciepło zimnego sztygara armatury na jaki oddział trafił ten nadsztygar?

Mirek

Panowie za niedługo środy wolne ale mam dobrą wiadomość aby pracownicy nie stracili wiele tauron chce dać nam w ten dzień wolne bezpłatne ale za to będziemy mieli dodatkowa premie jeszcze nie wiadomo jak będzie naliczana coś słyszałem że mają to liczyć procentowo względem wypłaty jak masz dostać w danym miesiącu. Jeśli ktoś przyjdzie w sr do pracy dostanie dzień wolny w inny dzień czyli dzień za dzień święta płacone normalnie po staremu. Nie ma się co przejmować narazie fedra idzie więc i pieniądze są na takie premie

Wojtek
@Mirek

Przecież w takim razie będzie mniejsze wydobycie, wypłaty utrzymane , czyli strata większa. Poza tym jeżeli nie będzie dnia fedrowania w tygodniu, wydłuży się eksploatacja ścian, a u nas na Brzeszczach i chyba Sobieskim niczego dobrego to nie wróży, wzrośnie zagrożenie pożarowe.

Tom
@Wojtek

Kasa z metanu spokojnie utrzymają załogę fedra zwolniona nie przyniesie tego o czym mówisz dzięki wydłużeniu prac grp może skuteczniej przygotować na czas kolejne ściany a z zagrożeniem pożarowym to się nie bój na taki postęp jaki jest ten 1 dzień nie wpłynie znacząco na to zagrożenie nieraz fedrowali ścianę 5 dni w tygodniu robiąc gorszy postęp niz teraz będzie robiony i jakoś się nic nie pogorszylo

Tymo
@Tom

Coś nam dadzą bo bezpłatnie nie mogą nas przymusic do dnia wolnego mamy umowy itd więc conajmniej postojowe 60% oby związki się na żadne bezpłatne nie godzily i my wiadome a premia to wiesz zawsze można jej nie dać komuś wszystko wyjdzie na dniach

ryl
@Mirek

Weź nie (usunięte przez administratora) bo aż oczy bolą Jesteś jedna z tych osób które z braku roboty nie maja nic innego do wymyślenia jak (usunięte przez administratora)ploty a cześć ludzi to łyka. Zamiast (usunięte przez administratora) roboty byś się złapał bo póki co jak na zmianie wydobywczej jest 12 ludzi a przodowy za pare stów ciśnie ludzi to się jakoś trzyma ale w końcu (usunięte przez administratora)

Mechanik

Sytuacja jest bardzo poważna w każdej polityce jest coś prawdy...konieczne działanie związków zawodowych... wreszcie!!!!!!! Zwlasza solidarności i sierpnia 80...pozostałe bardzo słabe ..działacie dla dobra naszej kopalni ...czas wyjaśnić płotki

Wygłodzony Wilk

Gdzie jest Jawor????

Pgg

Zamaknac tä kule u nogi. W koncu ktos sie weźnie za te święte krowy. Banda nieroböw i tyle. Polowa ino tam przychodzi i kradnie

Normalny

Juz sie niechce tego sluchac o tym wirusie. Wiadomo ze na kopalni nie bedzie nic zaachowane bo to (usunięte przez administratora) kopalnia. Zrozumcie glupie ryle. Wam sie ino marzy nic nie robic a wcale nie jestescie jacys ciezko robiäcy bo sam pracowalem 27 lat na dole wiec znam ta robote. Cieszcie sie ze macie prace bo raczej to wrzystko zmierza to upadku nawet i waszych koplaln albo bedzeice pracowac za grosze i (usunięte przez administratora) podskoczycie ze strachu o prace. Nie jestescie świete krowy.

Dysss

Co ta za akcja wczoraj z tym wyjazdem wcześniejszym na G2?

Zombie
@Dysss

Witam wywieźli całą brygade ze ściany z podejrzeniem o koronowirusa dyrekcja wiedząc o tym nikogo nie poinformowała było to o 17stej i nie podjęli żadnych działań pozwolili normalnie na zjazdy na dół dowiedzieliśmy się dopiero o całej akcji po wyjeździe i to nie od dyrekcji tylko od sygnalisty masakra

Zombie

Pracuję więc wiem co sie wyrabia na kopalń oj a ty to chyba jesteś z biura i nie udawaj że tak nie było są świadkowie na to całą krata była ludzi jak sygnalista nam powiedział oj żal mi ciebie

Zostaw merytoryczną opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze

• Jak się pracuje w KWK Brzeszcze?

Zobacz opinie na temat firmy KWK Brzeszcze tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KWK Brzeszcze?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 13 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KWK Brzeszcze