Opinie o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie KWK Brzeszcze. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie KWK Brzeszcze o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Zbyszek 1234

Witam ile zarobię na ścianę pod kopalnią z 3 letnim stażem na dole bo mam szansę przenieś się ze spółki pozdrawiam czekam na odpowiedź

@Zbyszek 1234

Bez świąt, 50 procent karty górnika to pewnie około 4k , jak będą podwyżki to coś więcej. Do tego kartki 1000zł /mc , barbórka, czternastka , węgiel 8t , wczasy pod gruszą i niekiedy jakieś gratisy. Jak masz możliwość iść na silesię czy jsw , to obecnie lepiej płacą.

@elektromonter

Mam pytanie , czy jeśli zatrudnię się przez Sug to dostanę jakiś deputat węglowy i barbuke ?

@Adam

O tym sobie możesz pomarzyć w firmach jak coś do pgg pod koplanie przyjmują

@Zbyszek 1234

Z kąd masz takie plecy niektórzy 8 lat robią w firmie się nie da załatwić przeniesienia

Górnik ZG Janina

Dlaczego na Brzeszczach i na Jaworznie nic się nie dzieje, tak wam dobrze, na Janinie potrafią się zjednoczyć i coś działają i działają na wszystkie trzy kopalnie, bo jak coś wywalczymy to wy także to dostaniecie. Wstyd!!!

@Górnik ZG Janina

Nie do końca jest tak jak piszecie. Związki na Brzeszczach są, ale pokłucone , bo jest ich za dużo. Solidarność gra swoje z Kadrą byleby tylko swoje ugrać i pozałatwiać "partykularne interesy" reszta związków jest i to by było na tyle, choć trzeba przyznać że pojechali blokować tory. Masówek nie ma kto zrobić bo Pan Kł....z tylko robi masówki jak ma w tym interes partyjno-polityczny, za siedem ostatnich długich lat zrobili parę masówek nie związanych z sprawami płacowymi. Niestety prócz Pana Kł...a nikt nie umie sie odezwać na cechowni. Druga sprawa że te dodatki które mamy dostać nie pokrywaja nawet inflacji. Dziw bierze że już drugi raz nawet protesty sie nie rozkręciły (jak w lipcu), a już jest porozumienie:) Nasi z Brzeszcz mieli w czwartek zaczynać protest bo miała nastąpić eskalacja , a tu już podpisane porozumienie. Pytam się czy rozmowy o podwyżkach płac znowu zostaną zamrożone ?? Czy czekamy, aż minimalna krajowa nas dogoni?

On
@elektromonter

Siedzieć cicho wam kazali, weźcie tak jak na Janinie poszli i zaczeli się wypisywać W związków a wy jak babye i tyle,

Aleksander
@elektromonter

Hej. To ile Wy teraz zarabiacie i o jakich dodatkach czy podwyżkach mowa? Warto u Was zaczynać robotę?

@Aleksander

Warto robić , składaj papiery do SUG-U , ale uważaj pchaja sie drzwiami i oknami, spróbuj podkop to od razu cię przyjmą tylko dobrze wymierz pod biuro związków.

@elektromonter

Które pomogą się przyjąć ?

@elektromonter

A powiedz ile ludzi ze sugu w tatym roku odeszło i ile w tym roku jeszcze odejdzie na pgg

@Suu

Czemu odchodzą? Warunki się pogorszyły czy po prostu były zwolnienia?

@Marek

Warunki się nie pogorszyły od paru lat haha, ale także się nie polepszyło od paru lat. Po prostu nie widzieli tutaj przyszłości i poszli do dużo lepiej płatnej pracy, obecnie na rynku jest dużo ofert dla górników wykwalifikowanych.

@Marek

W sugu masz tylko wypłatę i kartki i grusze a pod kopalnią barbórkę czternastkę i węgiel a robisz tą samą robote albo i więcej jak lidzie pod kopalni

@Suu

I robisz na tych emerytów co za biórkiem siedzą

@Suu

Jak ci nie pasuje to się zwolnij podobno na zimowit przyjmuja

Errr
@Do pewniaka

Przyjedzie pora nie długo ludzie z papierami odchodzą I stażem powyżej 5 lat a nowi dostają taką samą stawkę jak ludzie z uprawnieniami z stażem powyżej 5 lat śmiech i tym młodym wciskają że rok dwa porobią i pod kopalnie pójdą

Jan

Pytanie ile wart jest deputat węglowy i ile ściągają podatku górnikowi

1200 zł za tonę

@Adam

A dużo zabierają podatku ?

Luk

Gdzie jest ta osoba co mówiła że najlepsza kopalnia na świecie? Jak tam wydobycie i wyniki od początku roku?

@Luk

A jaki masz problem? Z jakiej kopalni jesteś (usunięte przez administratora) Jak z góry robią problemy żeby było wydobycie? Z kombajnem tak samo

Do luk
@Luk

To chyba po kopalni widze końcówkę tej kopalni do końca roku maj nas przenieść na sobieski

@Do luk

Brzeszcze do końca roku mają ludzi przenosić na sobieski na Brzeszczach koniec pokładów kombajn zepsuty i nie ma kasy Tauron odwraca się od nas idzie w zielona energię jeszcze jak UE nie zgodzi się na dofinowanie z budżetu kopalniom to czarno to widzę przetrwają 2 3 kopalnie i po nas

@Do luka

Przecież jak 06 tak długo będzie stała to albo się zapali, abo nie będzie już można ruszyć. Nie pisałem złośliwie o najlepszej kopalni, tylko przestrzegałem przed zbyt dużym optymizmem to mnie wyśmiewano, nie dość że 510 jest bardzo problematyczny to tak jakbyśmy pomagali zarżnąć tą kopalnie decyzjami jakie mają miejsce. Gdzie są związki? oni powinni właśnie w takich sytuacjach reagować.

@Luk

Wszyscy się już pogodzili z upadłością kopalni teraz przenosimy się na sobieski

@Do luka

Przecież w umowie podpisanej przez rząd kopalnia Brzeszcze fedruje do 2040 roku. PGG, TW, Węglokoks mają być połączone w jedną spółkę.

@wodnik

Po pierwsze, jest to uzależnione od zgody UE, która raczej się nie zgodzi na dopłaty , bo żadna firma w UE takiej zgody jeszcze nigdy nie otrzymała. już nie mówiąc o WHO itp. Po drugie, będą tam wskaźniki wydobycia, jeżeli i tak kopalnia nie będzie realizowała planu to będzie do zamknięcia. Po trzecie od kiedy ufasz politykom? Bo ja w ogóle.

@Luk

No wreszcie upadłość kopalń nikomu są nie potrzebne kopalnie ja grzeje 3 zimę gazem i jestem mega zadowolony taniej i wygoda dom docieplony i mam kopalnie w nosie jak większość ludzi w polsce

@Do luka

To po co wchodzisz na forum kopalni? Jesteś jaki jebniety? Na forum gazu sobie wejdź i razem z nim wybuchnij

@Luk

Szkoda że nasze Brzeszcze się kończą nie ma pieniędzy na kombajn a my idziemy na sobieski a państwo żeby wspierać górników to się od nas odwraca szok co za ludzie

@Do luka

To jest teraz trendy to jest teraz w modzie OZE

@Do luka

Słyszeliście że dużo nas górników ma iść na Sobieski szkoda że Brzeszcze są do wygaszenia

Chodzi Ci o Sug?

@Do luka

Brzeszcze fedrują do 2040 roku. Tak jest napisane w umowie.

Do wodnika
@wodnik

Jak podpisze JE a jak nie to po nas

Ca
@wodnik

Czytałeś umowę? Kopalnia która będzie przynosiła za duże starty może zostać zamknięta wcześniej

@Ca

To czyli nasza nie

Do brata
@Brat

Ale nie ma na dofinansowanie pieniędzy wszyscy na górze mówią że do końca roku żadnych zysków kopalnia nie przynosi i po niej ale zaśpiewamy nic się nie stało nic się nie stało tylko że nie ma kopalni a blok na Sobieskim wyliczony nie ma funduszy na następny rok przechodzi na gazowy jak dostaniemy kasę z UE na transformacje

@Do brata

No i dalej (usunięte przez administratora) z wydobyciem, dlaczego to wszystko nie jedzie? Jak teraz nie jedzie to co dalej? Przecież później będą jeszcze gorsze warunki.

jo
@Luk

Co nie jedzie młokosie? Przodki jadą, 06 fedruje, 126 też. Pajace tylko propagandę sieją.

@jo

Tak, przodki jadą tak jak pokazali to na 06, że w konsekwencji 06 się pali, na 126 się nie da jechać bo tyle metanu, tylko czekać aż to się zapali albo wybuchnie, rewelacja.

@Luk

Jak się nie da jechać? (usunięte przez administratora)

Do wodnika
@Qweryy

Podejrzewam że to będzie koniec tej kopalni

@Do wodnika

"To będzie koniec tej kopalni" ciągle to słyszę od 15 lat i nadal fedrujemy. Mam nadzieję , że dalej będziecie mówić i pisać , że zamykają tą kopalnię , bo przynajmniej spokojnie dorobię do emerytury . haha

@wodnik

UNIA SIE NA TO NIE ZGODZI, ZWARIOWAŁES 2040 ROk ?

wfedsfd
@Margaj47

Ale Unia się zgodzi na 2040 rok pod warunkiem że sprzedasz ten węgiel . Unia Ci może nawet termin dać 2100 rok bo 80% bloków węglowych i ciepłowni zostanie zamknięta przez zużycie i starość przed 2033 rokiem te 20% dokula do 2040 ale to ułamek elektrownia w Jaworznie jeden blok 910 i jakieś tam bloki czy elektrociepłownie z zmodernizowanymi blokami. Opał dla domów to max w 2040 około 2 mln rocznie czyli taka Janina z jedną ścianą i węglem 31 wystarczy, bo wcale lepsze węgle do pieców retortowych nie są potrzebne a wręcz uciążliwe. Chyba że JSW z odpadów które nie są koksem zrobi ekogroszki to nawet Janina nie będzie potrzebna. Ja nie wiem kto ten program pisał ale widocznie nie dożyje do 2040 żeby za to odpowiadać.

wfedsfd
@wfedsfd

A i te 2 mln ton dla domów to i tak do 2040 bo od 2030 jest zakaz palenia V klasą w miastach a w 2040 na wsiach.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie KWK Brzeszcze? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
IQ

Dlaczego na stronie ZZ KADRA BRZESZCZE macie umieszczone takie pismo Rada Społeczna Grupy Kapitałowej TAURON Polska Energia S.A. Katowice, 16.12.2022 r. Notatka z posiedzenia Rady Społecznej w dniu 16 grudnia 2022 r. W dniu 16.12.2022 r. odbyło się spotkanie Rady Społecznej Grupy Kapitałowej TAURON Polska Energia S.A. z przedstawicielami Zarządu TPE S.A. Przedstawiciele Zarządu przedstawili obecną sytuację związaną z problemami z zatwierdzeniem taryfy na rok 2023 przez Prezesa URE. Zarząd zaproponował przesunięcie dzisiejszych rozmów na czas po zatwierdzeniu taryfy. Strona Społeczna nie wyraziła na to zgody i zażądała, że decyzje muszą być podjęte na dzisiejszym spotkaniu. Po dyskusji ustalono: 1. W dniu 02.01.2023 r. nastąpi podpisanie porozumienia dotyczącego wypłaty jednorazowej premii w wysokości 2000 zł do 10.01.2023 r. 2. Do 11.01.2023 roku nastąpi zakończenie rozmów na temat włączenia wypłaconych premii ( 9 tysięcy złoty) do funduszu wynagrodzeń poszczególnych spółek zależnych objętych porozumieniem w roku 2022. 3. Zakończenie rozmów płacowych dotyczących wzrostu wynagrodzeń na rok 2023 do dnia 15.02.2023 r. Skoro podobno nic z tego nie będzie ?????

das
@IQ

I to jest słowo klucz "Do 11.01.2023 roku nastąpi zakończenie rozmów na temat włączenia wypłaconych premii ( 9 tysięcy złoty) do funduszu wynagrodzeń poszczególnych spółek zależnych objętych porozumieniem w roku 2022." Spółek objętych porozumieniem w 2022 roku!!! Janina była w 2022 w Tauron Wydobycie, i nas powinni docenić na odchodne bo ratowaliśmy zieloną budkę hobbita w Jaworznie przez tyle lat, tauron powinien nam także dać auta na firmę z pokryciem przez firmę, tylko nie Audi bo audi modne w żarkach. Jakieś Bmw, Lexusa, Alfe Romeo no jak ktoś ma panele to dajcie mu Tesle. Ale docencie Górników bo gdyby nie my i nasz węgiel to Rolników z Podlasia oglądaliście by na dynamie z rowera z przetwornicą do rowera i darliście by się po dzieciach że pedałuj mocniej bo się obraz sieje. Tak że każdy grosz dla górnika to grosz dla całego powiatu, bo jak górnik przyjdzie z kasą i zamówi u was kuchnie, ogrodzenie, kupi auto w komisie czy to kupi rtv i agd albo po po prostu kupi jedzenie w sklepie u was i kupi Jacka Danielsa i inne drogie artykuły na które macie wyższe marże to powinniście być wdzięczni bo jakby nie przyszedł Górnik na takim zadupiu jak mieszkamy po takiego Jacka to jedynie kiedy by się w roku sprzedał to na (usunięte przez administratora) albo na święta, albo inne grubsze święta, także każdy sprzedawca i przedsiębiorca w gminie powinni strajkować żeby górnicy mieli więcej bo to leży w ich interesie. DOBROBYT GÓRNIKÓW, DOBROBYTEM DLA WSZYSTKICH.

Ciekawy

Jak to Jest ja pracownik kopalni skladam podanie na Piasta i zero a synek z firmy co robi pol roku składa i w tym samym tygodniu ma telefon, chcesz sie zwolnic to problemy robia 3 miechy wypowiedzenie chcesz bezpłatny to zapomnij chcesz zwykly urlop problem , chcesz S nie da rady tu nawet jak zlapia na gorzole to nie zwalniają (usunięte przez administratora) Taurona jak raz wejdziesz to nie wyjdziesz.

Mały
@Ciekawy

Nie macie związków i tyle hahaha ,jak dzieci

Oko

Janina pokazała że warto walczyć o swoje ,a my co jesteśmy z innego gliny, brak słów

3qwsaxz
@Oko

W 2020 też tylko Janina strajkowała.

On

Powiem ci tam u nas związki wkoncu się zjednoczyły bo ludzie mieli dość,i chwała im za to,jak by nie to ,to pewna część ludzie wypisała by się bo mieli dość ale wyrwali tak jak my z kolegami codziennie po pracy po 6 godzin

ZG JANINA

Porozumienie podpisane! Dziękujemy za wsparcie związków zawodowych Sierpień 80 i ZZPD w walce o to co nam górnikom się należy

Gpg

Podzielam opinie. Tez pracowalem ponad 20 lat na kopalni. Wiadomo chlopaki w ścianie czy w przodku soe urobia ale reszta to ino to co poda sztygar raz dwa a reszte zmiany sciemnianie. Wiec nie ròbcie z siebie panowie górnicy ciezko harujacych. O polowe mniejsze zarobki to moze to będzie rentowne

Gidziak
@Gpg

No dokładnie. Najwyższa pora skończyć dopłacanie do kopalń i pensji górników. Zarabiają lepiej niż inni, a i tak wieczne roszczenia. Jak się nie podoba to niech zmienią pracę. Kopalnie sprywatyzować, wtedy na pewno zaczną przynosić zyski.

@Gidziak

Jestem za, jestem także górnikiem, ale nie wiecie o czym piszecie. Jeśli mamy się sami utrzymać to, bez tych bodajże dwudziestu danin na państwo i akcyz. Górnictwo nie jest zwykłą firmą na ryczałcie. Zasada dla zwykłego ćwoka jest prosta , jak sie mamy sami utrzymać przy obecnej polityce podatkowo- cenowej to tona węgla musiała by być około1500zł/t. I obowiązkowo wprowadzić embargo na węgiel z zagranicy bo nie jest tak samo opodatkowany jak nasz. Ludzie nie zdaja sobie sprawy co bedzie jak węgla braknie, a z tego co wiem to z początkiem 2022r będzie go już brakować w Polsce. Ludzie nie doceniają tego co maja zawsze pod ręką, ale jak zabraknie to wtedy wszystkich oskarżają. Pielęgniarka, żołnierz, doktor, górnik, policjant, a nawet ksiądz nie są doceniani do puki ich nie zabraknie , lub gdy jest wyższa konieczność. Typowe polskie myślenie.

Do elektro
@elektromonter

Ja tam wolę węgiel z zagranicy jak większość Polaków to każdemu Polakowi zwisa jak was zamkna

@Do elektro

To po co wchodzisz na forum górnicze? Tobie zwisa, raczej wątpię, pewnie żona ma jaja a nie Ty

@elektromonter

Chyba powinienem przepowiadać pogodę......:)

Halina
@elektromonter

Wspominałeś ze jesteś górnikiem, pracujesz konkretnie w tej kopalni? Wiesz może jakie są tam warunki? :) Mąż chce się zatrudnić

@Halina

Pod Tauron czy firmę? Ogólnie z wszystkimi dodatkami powinien około 5k na rękę zarobić w Tauronie. W firmach to nie będę się wypowiadał

Rafał
@Gpg

Przecież to prawda oczywista

Tom

Witam, czy obecnie są prowadzone przyjęcia do ZG ? I przez kogo ewentualnie można się umówić na rozmowę ? Dzięki za odpowiedź

@Tom

Kariera w Tauron wydobycie, pisać podanie , lub SUG w Tauronie szukać , lub poprzez firmy zewnętrzne Trans-jan lub remagad (chodź teraz to raczej trans-jan)

Tom
@elektromonter

A z SUG długo trzeba czekać żeby przejść pod Tauron ?

Około 5 10 lat żeby iść pod tauron

@Tom

A to jeszcze ktoś tym syfem jest zainteresowany kopalne żywotność kończą dobrze że my są w UE

@Do ryla

No raczej są zainteresowani skoro pyta. Nie no jakby skończyli żywotność jak to nazywasz to co wtedy niby?

rge
@Olga

Tak wynika z umowy społecznej że Polska stopniowo wygasza wydobycie.

@rge

No i najwyższa pora wygaszać górnictwo wszystkie porty węgla pełne pękają w szwach z zagranicy zachwile naszego nikt nie będzie chciał rząd podpisał umowę na 5 lat Kolumbia i innymi państwami kupno wrgla

@Do ryla

No masz z kolumbi węgiel , po 2800-3000zł Nasz byłby dalej po 800zł , tylko brakło 10mil ton i dl tego został podniesiony do obecnie 1500-1800 w PGG aby ludzie ten z kolumbi kupowali. Z gazem jest niepewność dostaw, jak wysadzą nitkę jak "nordstema" to go po prostu nie będzie. Węgiel w piwnicy to stabilizacja ciepła na zimę, zwłaszcza przy starej instalacji

@elektromonter

Na pewno lepszy węgiel z Kolumbii niż z Polski jeszcze własnie widzimy jak działa elektrownia w Jaworznie trzymamy kciuki aby ta elektrownia upadła tak jak wszystko w tym kraju ha ha ha

Gzl
@Do ryla

Stary jak padnie elektrownia to ty terz chyba że masz 2 lata starszy i ci nie zależy a twoje dzieci będą jeść słuchy chleb

@Do ryla

Ludzie zamiast się zjednoczyć to naśmiewają się z elektrowni w Jaworznie nie mówiąc o innych elektrowniach co 5 kończy żywotność 2025 roku a wszyscy patrzą w elektrownie atomowe zamiast patrzeć w węgiel i kopalnie inwestować państwo już nie 1 zł na kopalnie

@Do ryla

To ciekawe gdzie tamte osoby pracę znajdą.. A tutaj planów na zamknięcie jeszcze nie robili?

Węgiel w cenie,węgiel sprzedaje się jak świeże bułeczki ale to i tak wydaje się być mało istotne bo dwa procent premii uwalono z tej wypłaty!!!

To i tak dużo 2 procent premi

@Adam

"Węgiel w cenie,węgiel sprzedaje się jak świeże bułeczki" tak , ale najpierw trzeba go wydobyć w odpowiedniej ilości i premia bedzie w odpowiedniej wysokości. Pieniądz jest z sprzedanego węgla , nie z przychodzenia do roboty.

@elektromonter

Tak,zgadzam się z Tobą tylko dlaczego tak jest że jak jest dobre wydobycie to dodatkowe premie dostają tylko ścianowcy a jak planu nie ma to obcinają każdemu oddziałowi?

@Adam

Bo zawsze tak było ????? :):):) Związki to zwykłe (usunięte przez administratora) które stoją w rzędzie z dyrektorem , a nie z pracownikami. Powinni się wszyscy wypisać , albo zrobić przewrót w związkach. Tylko nowe władze utworzone z "dołowców" którzy nie mieli styczności z "pseudogórnikami" są w stanie coś zrobić z tymi oszustami związkowymi. Ale skoro się godzą na takie traktowanie to znaczy , że górnicy maja dobrze, ..........albo nie maja ikry.

@elektromonter

Kłębią się czarne chmury nad gornictwem idziemy pod państwo które nie ma pieniędzy i wyciśnie z nas wszystkie soki jak pgg i nas zostawi to nas przeraza

@Do pewniaka

Spokojnie , jak na razie to "Państwo" się nas obawia. Ludzie którzy uczciwie pracują . poradzą sobie . Jeszcze długo bez węgla Polska sie nie obejdzie.

@elektromonter

A co takie kolejki pod kopalnia śmiechu warte ale to polska ha ha ha

To i tak dużo 2 procent premi

@Do ryla

2%? To ile to w praktyce wychodzi niby, że tak dużo?

On1

Dzień dobry którego przelewy za wyrównanie za węgiel ?

Katarzyna

Witam . Są przyjęcia kobiet na kopalnię? Gdzie złożyć CV . Nigdy nie pracowałam na kopalni , 20 lat na produkcji w 1 zakładzie ... Jakie szanse aby się dostać . Jakie zarobki na dzień dobry? Jest możliwość zrobienia dodatkowych dni ( świąt).

Katarzyna
@Katarzyna

Posiadam uprawnienia na wózek widłowy

@Katarzyna

A po na janci chcą strajkować przecie wypłaty nie są zle

@Do ryla

Czyli jakie skoro nie złe?

@Olga

no 3500 netto bez świąt na ścianie dali tym co po wnękach chodzą na Janinę to sporo Dobre wypłaty były a te bony po 45 miód i dyrektor apo stopach całować. Zresztą gdzie tu znajdziesz inną lepsza robotę jak wszędzie 1500 zarabiają ?

@Paweł

Nie no jak tylko 1500? To możliwe, żeby byli aż tak konkurencyjni? O 2 tys złotych aż?

Czy KWK Brzeszcze zatrudnia studentów?

Wodnik

Zależy na jakie stanowisko.

Weronika
@Wodnik

To na jakie można sie zatrudnić jako student?

Do pracownika

Jeżeli ma ktoś problemy z przywozem węgla to dzwonić do Pana Piotra z Bobrku dolnego koło Oświęcimia on zawsze chętny jego numer 695 863 112

Stary górnik

A pamiętacie taką smażalnie ryb na zajezdni autobusowej u Pani Bronisławy? Lepszych ryb to życiu nie jadłem - aż mi się chopy ślina pociekła

G2
@Stary górnik

Mi ślina cieknie jak widzę ocios węglowy w 510 :D

@G2

Ha, ha, to masz specyficzne poczucie apetytu. A tak na poważnie to na terenie firmy jest jakaś stołówka dla pracowników albo sklepik gdzie można kupić gotowe jedzenie?

rYLL
@G2

Podobno są przyjęcia na G2? Jak to się teraz ma na ten czas? Funkcjonowanie specyfika płace limity godzinowe? Warto iść zgłosić kandydaturę ?

anty

Nie ma.

@anty

Kurcze to słabo, to co ludzie ze swoim są czy raczej zamawiają na dowóz?

Do pracownika
@anty

Ja w tym miesiącu zarobiłem bez świat 3300 na rękę jestem zadowolony oby tak dalej

@Do pracownika

A jak w sumie to wyszło, że ponad 3 tys? Bo ktoś pisał, że bez świat wyrabia ponad 4

@Do pracownika

Spokojnie bez świat 3300 kartki 600 zł spoczko mi wystarczy

Eryk
@Do pewniaka

3300+kareki ???? rodziny to ty nie utrzymasz za to :), ambicję to ty też masz niskie skoro ci tyle wystarcza,ale co tam ważne że na kopalni pracujesz,takich tam trzeba co będą walczyć o kopalnię i zarabiali śmieszne pieniądze :)

@Eryk

Mi wystarczy a jak ci nie pasuje to walcz

Mi wystarczy 30 zł za prąd to dużo

Jan

Ale mamy super związki w naszym TW!W PGG już chcą rozmawiać na temat podwyżek a nasi związkowcy dumni i zadowoleni bo dali ludziom bilety do Energylandii.Żenada

@Jan

No dokładnie co roku tylko energyladnia że związków, pewnie jakąś umowę mają i tyle, podwyżki potrzebna bo inflacja i raty kredytu zjedzą ludzi!

@Jasiu

To jak ci wypłata nie pasuje to znajdź sobie inną nikt cię tu nie trzyma mi wypłata pasuje a że wziąłeś kredyt i narobiłeś dzieci to twój prywatny problem sam sobie zgotowałeś taki los

@Jan

Wypisz się ze związków, ja już dawno tak zrobiłem. Gdyby się wszyscy wypisali to by walczyli , a tak z dyrektorem kawkę piją i dile kręcą.

@Do ryla

No jak jesteś dupowlazem kierownika to Ci pasuje wypłata, pewnie siedzisz jako pisarz czy inny dupowlaz z dolowymi stawkami. To że jesteś starym kawalerem to już Twój problem ????

@Jasiu

Starym kawalerem chyba ty jesteś ja w soboty niedziele wogule nie chodzę a na rękę 3 tys 900 i kartki a jak ktoś nie ma co robić w domu to chodzi jak Sebastian sobota rano i niedziela nocka

@Do ryla

No to dobrze ze nie chodzisz, pisarze zazwyczaj nie chodzą w wekkend bo w tygodniu dobrze zarobią

@Jasiu

Ja tez tyle co kolega pisze bez świat na zmiany 3 tysi 900 netto i kartki wcale nie jest źle a dodatkowo można iść do innej pracy

@Jasiu

Zarobki na kopalniach są dobre nie ma co narzekać żeby nie było gorzej bo nic dobrego się nie zapowiada

James
@Do pewniaka

Niskie wymagania masz ,albo masz około 30 i nadal z rodzicami mieszkasz:) 25 lat przerobisz niczego się nie dorobisz...,a bym zapomniał kredyt spalacisz po 25 latach ..i pójdziesz dalej do pracy :)

Hanna
@Do ryla

To ile można dorobić podczas takiego weekendu;)?

@Hanna

Bez świat na kopalni zarobisz 4 tys 100 z 2 świętami 5 tys 200

Elektromonter
@Do ryla

Bzdury piszesz, jak masz 4100 za czarny miesiąc , to z dwoma świętami do zapłaty wyjdziesz max 4800 pod kopalnią

Joneas
@Elektromonter

Ehhh.4800.. co to za pieniądze w połowie firm fachowiec więcej Zarobi,i również od tego składki a wy dla 4800 pod ziemią,jeszcze się zamartwiacie o dalszy byt zakładu... Nie rozumiem co was tam trzyma ..na kopalni , chyba kredyt 2000zl Paliwo 500 i 2800zl na zakupy w prestiżowej galeri Niva lub Sfera hahaah

@Joneas

Dwadzieścia pięć lat pracy albo na wiek i emerytura.Tylko i wyłącznie to nas trzyma.

@Brat

A na emeryturze po lekarzach i szpitalach bo to wraki człowieka takie macie przezwiska a najlepiej jakbyście mieli płacone najniższa krajowa

sz
@Do ryla

No wraki, dlatego emerytura po 25 latach.

@sz

Myślę że chleb będzie kosztował 20 zł i kredyty do góry ludzIe mają gdzieś znieczulica

@sz

Do niczego nadające się wraki kopać dziury pod trumny

@sz

Ale ubaw z ryli z kopalni zimowit w tamtym tygodniu zwolnili 28 osób zwolnienia dyscyplinarne z każdej kopalni jest nakaz z góry że mają zwolnić za dużo ryi nierobow

@Do ryla

A to jeszcze ktoś w tych czasach pali weglem

@Do ryla

Mało kto już pali weglem także spoczko nie ma się czym przejmowac

Do ppp
@Do ryla

Ja się bardzo cieszę że prąd idzie do góry i kredyty za prąd ja mam 30 zł może podrożeje 100 procent to 60 zł żadnych pożyczę kredytów nie mam i mam resztę w (usunięte przez administratora) teraz rządzi znieczulica w polsce

Dobrze że jesteśmy w UE

@Do ppp

Od nowego roku prąd idzie 180 procent

Zmianowy

Witam. Na jakie zarobki może liczyć sztygar zmianowy na kopalniach Tauron z kilkunastoletnim stażem górniczym ? Czy zarobki na kopalniach Tauron są takie same, czy są różnice pomiędzy KWK Brzeszcze, Janina, Sobieski ?

Korner

Pytanie z historii. Czy kopalnia brzeszcze gdy była połączona z kopalnia Silesia to czy było połączenie dołowe ? Czy tylko administracyjnie połączyli dla obcięcia kosztów ?

@Korner

Nie było nigdy połączenia dołowego z Kop.Silesia Pozdrawiam!

@Paweł

Może by było jakby powstał szyb w Kaniowie.

Do pewniaka

No i bardzo dobrze że poprzenosili ludzi ja jestem z wypłat bardzo zadowolony jeszcze 3 latka i emerytura(usunięte przez administratora)

Hanys

Witam Panowie nie wiem czy wcześniej udostępniło się moje pytanie więc zapytam jeszcze raz. Czy warto przejść z innej kopalni na kopalnie Brzeszcze. Szczęść Boże Braci Górniczej

Do hanysa
@Hanys

Warto przychodź z innej kopalni robota super i wypłaty też a z jakiej kopalni przychodzisz

Eryk
@Do hanysa

Zmień lepiej zawczasu nie kopalnie ale Zawod:) za te pieniądze co wypracujecie pod Ziemią to nie warto ale wiadome 25 lat na kopalni tyle co kredyt, a na emeryturze dopiero na przyjemności :) smutny los Górnika, 15 lat temu może jeszcze ale w chwili obecnej to wymarły Zawod, a wy jak byście mogli do do szyba byście się przybili:)

@Hanys

Ja pracowałem na KWK czeczott to kopalnia porazka, niewypał, MOKRA JAK SKUR..SYN potem super kopalnia KWK PIAST W MIARE SUCHA, ale tyle co na KWK Brzeszcze to jeszcze nigdzie nie zarobiłem.Sucha jak na pustyni, tylko rzadko gdzie mokro jest. Nie wiem jak teraz 2022

Ile dają koniki za węgiel na Brzeszczach

swój

podobno 850

Do swojego
@swój

Z kolumbi węgiel kosztuje 500 zł tona już jest w Polsce i nie potrzeba z Rosji teraz nas zaupatrzy Kolumbia Afryka tańszy i lepszy

Margaj47

Ta płaciłem za 5 ton zaraz powiem ile i jeszcze mam u siostrzenca 2,5 tony do zabrania Tona kosztowała mnie i to jeszcze ładowana na worki, luzem tansza, ale jej nie ma. Cały czas mowa o ekogroszku Cena za 5 ton ekogroszku to 8135 zł podzielic na piec ton no jakies 1500-1700 za tone

Zostaw merytoryczną opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze

• Jak się pracuje w KWK Brzeszcze?

Zobacz opinie na temat firmy KWK Brzeszcze tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KWK Brzeszcze?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 13 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KWK Brzeszcze