Opinie o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie KWK Brzeszcze. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie KWK Brzeszcze o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Gg

Witam beda jakies przyjecia na kopalnie?

@Gg

Nie ma szans

Do gik
@Gg

Beda zwolnienia. Maja z janiny przenies ludzi z janiny co maja do konca 5 lat wszystkie. Podfirmy beda zwalniac. Tylko maja zostac tauron w okrojonym skladzie kopalnie sie koncza przez zrodla odnawialne UE gruba kase daje

3rq
@Do gik

Widocznie na Brzeszczach będą urlopy górnicze, lub Brzeszcze w ciągu 5 lat papa z wydobyciem węgla.

Tron

Będzie jakaś premia wypłacana? Za te ratowanie stanowisk pracy

Odprawy tylko

@Tron

Słyszałem ze ma być jakaś kasa dodatkowa w sierpniu

Xxx
@Tron

Jakie ratowanie stanowisk pracy? Coś trzeba ratować?

elektromonter

Pewnie okrojona premia, która nie była wypłacona w czerwcu haha. Nie siejcie plotek bo nie ma się co łudzić do puki konkretów nie będzie

Dart
@elektromonter

Jak zwykle elektromonter najmądrzejszy i wszystkowiedzący hehe

D0 trona
@Tron

Nic podobno zadnych premi zaklad nie ma kasy juz dzis w zwiazkach mowili

@D0 trona

Od 5 lat nie ma jak Solidarność z PIs-em rządzi, a mówili "Wystarczy nie kraść"

Pawel

Wie ktoś może co czeka kopalnie brzeszcze? Jak to dalej będzie wyglądać, nie należę do tych co życzą innym straty pracy, wiem też jak zamknięcie kopalni wpłynie na Brzeszcze, jest jakas szansa ze będzie dobrze?

Janek
@Pawel

Raczej ciężko, teraz kopalnia ma dobry okres, ale daje jej maksymalnie 5 la życia o ile się coś nie zapali na dole.

Bart
@Janek

Chyba nas oszczędzono bo dzisiaj w necie piszą tylko o likwidacji kopalni Janina z Tauronu.Oczywiście są to tylko doniesienia dziennikarzy ale mam nadzieję że jeszcze kilka lat pofedrujemy.

D0 jarka
@Janek

Wielkie bim jest teraz na piece gazowe i fotowoltaika. O weglu nikt nie chce slyszec a banki zasranawiaja sie zeby zabronic gornikom brac porzyczki bo potem nie splaca sa to zaklady nie rentowne. Bez przyszlosci o perspektyw

Będzie dobrze

No i proszę, od jutra mam nadzieję zaczniemy naprawiać Polskę! Zamkna parę kopalni, potem Brzeszcze...

@Będzie dobrze

No wreszcie koniec z kopalniami dzis Sasin mowil zamykac nierentowne kopalnie z pgg podobno 5 tauron 1 i jsw 1 bo jak dalej tak pojdzie to wyplat nie bedzie w wrzesniu

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie KWK Brzeszcze? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
nnn

Bo to całe górnictwo, tak jak sądownictwo, to należałoby zaorać i postawić na nowo bez tych wszystkich układów i układzików...ale to niestety nierealne...

Jarek
@nnn

Właśnie dlatego trzeba to wszystko zamknąć, co to za czasy że chłop od łopaty zarabia więcej jak lekarz, a gdy chcą zrestrukturyzować coś co przynosi 400mln straty to wszyscy są nagrzani. Nikt mądry nie utrzymuje czegoś co się nie opłaca, no chyba że gornik, który boi się co będzie jutro.

Do zadowolonego
@Jarek

Dobrze ze przeszlem na gaz grzeje teraz 2 zime w domu 23 stop taniej mnie wynosi gaz a przedewszystkim wygoda teraz w polsce ludzie na to patrza. Takrze chlopy z kopalniami czrba bedzie sie porzegnac. Bo jak widze to dom w dom ludzie przechodza na gaz. Zostalo mi 2 tony wegla pozbylem die tego za. 500 zl i dwiety spokoj

Do. Zadowolonego
@Do zadowolonego

Ja tez przechodze na gaz tez dobrych. Slow na ten temat slyszalem. Duzo ludzi chce grzac gazem

@nnn

W 100% racja. Natomiast patrząc na gaz to na razie wygląda wszystko Ok, ale niestety mamy monopol na gaz tzn. jest tylko jeden sprzedawca który jest kontrolowany przez władzę państwową. Jeszcze nie tak dawno kolorowe śmieci oddawaliśmy za darmo, kubły można było samemu zawieść na wysypisko, złomiarze posegregowali ci z przyczepki wszystko za trochę złomu............... i co???? Nie minęło 10 lat a płacimy za śmieci NAJDROŻSZE PODATKI W GOSPODARSTWIE DOMOWYM!!!!!! To samo będzie z gazem, gdy już 80-90 % ludzi przejdzie na gaz to opłata w krótkim czasie wzrośnie 200-400% i będzie "płacz i płać", a do węgla już nie wrócimy bo nie potrafiliśmy go odpartyjnić i pozamykać mafie które żerują na górnictwie.

@elektromonter

Ja tez wole gazem. Tak samo jest z weglem kazdy. Chce kupic wegiel tanszy. Z zagranicy lepszej jakosci i tanszy. A tu jest 21 wiek. Nikt nie chce palic weglem tylko gazem

@Do elektomontera

Nie 21 wiek mówi czym się pali, tylko czym się opłaca. Mnie osobiście najtaniej wychodzi palenie miałem "23" , cały rok ciepła woda i centralne ogrzewanie wychodzi mnie 3300/rok mieszkanie 170m2, jak przejdę na gaz to będzie około 6-7 tys/rok. Pewnie będe musiał za jakiś czas przejść , ale póki się da to będę palił paliwem stałym. Nieprawdą jest, że nikt nie chce palić węglem, to tak jak byś kupił samochód elektryczny i pisał , że nikt nie chce jeździć dislem.

Big L
@elektromonter

ja mam 150m2 i kosztuje mnie ogrzewanie 3k. Skąd wziąles 6-7k chyba że masz dom bez ocieplenia.

Ryb
@Big L

Przy zimie minus 6 czy 8 a jak przyjdzie mróz minus 15 przez dwa tygodnie to musisz chyba siedzieć w kurtce pod kocem

Pawel
@Ryb

No to chyba mieszkasz w jaskini hehhe, ja też mam 150mkw 21,5st w domu cały czas i koszt ogrzewanie i gotowanie to 3600 zł na rok,

r
@Pawel

21.5 to mróz ja muszę mieć 25 stopni.

K1

Będą w tym roku przyjęcia pod TW ?

k2
@K1

Idz się przyjmij do zakładu psychiatrycznego. Po co głupie pytania zadajesz poczytaj co się dzieje kryzys i likwidacja kopaln grozi kto cie teraz przyjmnie? Myślenie cie boli czy co?

Maciek

Witam są przyjęcia do sug albo do jakieś innej firmy pod tauronem???

Xx
@Maciek

Po epidemii, nie ma badań wstępnych

Piotrek
@Xx

Ciekawe kiedy się skończy i kiedy będą przyjecia

Do macka
@Maciek

Chlopie po kopalniach unia juz rozdaje kase na zamkniecie kopaln a rzad tej kasy potrzebuje na rozdawanie a spoleczenstwo cicho siedzi tylko przechodza na gaz to im na teke 5 kopaln z pgg 2 kopalnie z taurona 1 kopalnia z jsw do konca roku zamkniete

Sidek

Bo my z TW jesteśmy inni niż reszta górników. Nas koronowirus się nie chwyta. Dlatego robimy za 80% pensji, a w PGG będą mieli postojowe płatne jak urlop plus dostali fundusz socjalny 500zl. Czyli górnicy z TW mają (usunięte przez administratora) a z PGG będą grillowac!!!!!

@Sidek

We wszystkich firmach jest obwieszczenie aby nie spitykac sie z gornikami bo oni zarazaja i mozna przez nich wyladowac na drugim swiecie

@Do siadyka

No to pieknie ludzie nas beda traktowali jak tredowatych zaraz przedszkola sklepy zamkna przed nami

@Do siadyka

Tego chce rzad skucic ludxi ja tam wole Trzaskowskiego

Seroious
@Sidek

Sidek ..Firma firmie nie równa wspomniałeś ze pracujesz w TW wiec przystajesz na zarządzanie spółki A PGG to całkiem inny pracodawca wiec nie rozumiem twojego zbulwersowania.. .;/

Do sidka
@Sidek

Nic nie mow bo po wyborach nie wiadomo czy pgg bedzie mialo robote 6 kopaln do likwidacji UE daje kase na zrodla odnawialne a spoleczenstwo chca gaz pompy ciepla fotowoltaike to dla kopaln jest utrudnienie a jeszcze ludzie z inny branz na gornikow patrza jak na tredowatyych a wegiel z rosji caly czas jedziemodlmy sie aby my do emerytury dorobili bo ida zle czasy na gornictwo

xaxaxa
@Do sidka

A jak mają na nas patrzeć? Wiecznie o coś jest płacz. Ciągle płacz o podwyżki(mowa o pgg) i o wysokość dodatków. Dodatków o jakich inne branże mogą tylko śnić. Rozumiem wszelkie dodatki dostawać jeśli nasza spółka będzie miała jakikolwiek zysk, ale w momencie gdzie spółka jak i branża mają spore straty związkowcy chcą podwyżek. Myślisz, że ludzi to nie wkurza? Nikt nie chce dopłacać do tego biznesu z własnej kieszeni. U nas są za duże koszty wydobycia dlatego kopalnie pozamykają. Co z tego, że węgla jest na 30 lat skoro nie opłaca się go wydobywać? Teraz liczą się tylko wykresy i tabelki.

hehe
@Do sidka

A ty idąc do sklepu mając do wyboru takie same produkty, ale o innej cenie, to który wybierzesz? No jasne, że ten tańszy. Im bardziej się opłaca sprowadzać węgiel z Rosji, Mozambiku czy innego państwa niż dotować ciągle związkowców, przerośniętą administracje.

Sosnica
@Sidek

Kto dostał 500zl funduszu w pgg? Robię na Sośnicy byłem 3 tyg na kwarantanny bo tyle czekałem na drugi wyraz moja wypłata 1700 i żadnych dodatkowych pieniędzy nie widziałem więc nie wiem fermentu

misiek
@Sosnica

wyplata 1700 a pit roczny 100 kola hehe

Sosnica
@misiek

Teraz miałem 1700 bo 3 tyg siedziałem w domu więc nie spodziewałem się kokosow 100 tyś na PIT nigdy nie miałem pracuje 7 lat wyciągam tak ok 3300 do 3700 z dodatkiem za węgiel zależy jaki miesiąc plus kartki

@Sosnica

Dostali na Piast Ziemowit. Zwiazki dolowe informują na swojej stronie. Cytuję....Na posiedzeniu Komisji Socjalnej KWK "Piast-Ziemowit" została podjęta ✅Uchwała o wypłaceniu jednorazowej zapomogi bezzwrotnej w wysokości 500/550 zł (uzależniona od dochodu) netto na wniosek pracownika. Więcej szczegółów w późniejszym terminie. Dofinansowanie do wypoczynku pozostaje bez zmian.✊????

So
@Sidek

Kopalnia kopalni nie równa i jak ma być dobrze jak dzieli się wszystkich na lepszych i gorszych ehh szkoda gada

Górnik
@Sidek

Kiedy w końcu będą przyjecia z sugu na brzeszcze?

Do sidek
@Sidek

Teraz dostana a za miesiac upadlosc bo nie bedzie na wyplaty ludzie co wy mialu od lipca nie wolno kupowac a ludzie nic nie protestija tylko spokojnoe przechodza na gaz jak rzad kazuje a gornictwo nic zadnej pomocy

waran
@Do sidek

Mam protestować i płacić za prąd drożej żebyś Ty miał 14? Idź się lecz chlopie PRL się już dawno skonczyl

Do watana
@waran

Tez slysxalem ze jaworzno chce na gaz elektrownie bo gostana dotacje z UE a na wegiel nic nie dostana ale to po wyborach

@Do sidek

Tez od sierpnia przechodze na gaz wiele ludzi juz przechodzi mialu od lipca nie bedzie mozna kupic a kazdy teraz patrzy na wygode

Lukasz
@Do watana

Trochę nie chce mi się w to wierzyć, koszt przeróbki takiej elektrowni na gazową to pewnie z 3 miliardy złotych albo więcej. Wtedy to chyba wiezienie za niegospodarność, nikt na taki układ nie pójdzie.

Roberto

Tak pisze prezes ":Tauron rozpoczął negocjacje z PGNiG w sprawie sprzedaży biznesu ciepłowniczego. Czy poza tym grupa rozważa też sprzedaż kopalń? Nasze kopalnie przeszły dość trudny program optymalizacji, który dziś przynosi bardzo pozytywne efekty. Do tej pory bolączką były głównie problemy górniczo-geologiczne, ale też zarządcze. Dzisiaj na trzy zakłady górnicze dwa już zostały urentownione. Pierwszy z nich to Brzeszcze – w tym przypadku jest to już biznes, do którego nie trzeba dokładać. Kolejny to Janina, gdzie inwestycje właśnie zaczynają przynosić zwrot. W tej chwili walka toczy się o wyprowadzenie na prostą kopalni Sobieski."

Wojtek
@Roberto

Jednocześnie Sasin potwierdził że wyciągną aktywa węglowe ze spółek energetycznych, więc Tauron Wydobycie będzie następne po ciepłownictwie. Zaczynają się ciekawe czasy.

Do wojtka
@Wojtek

Ciekawe czasy ze beda zamykac kopalnie

Do roberto
@Roberto

Chlopie ty sie modlij zeby my dorobili do konca roku patrz co sie dzieje na rynku z weglem panstwo chce gaz w jaworznie chca elektrownie zmienic na gaz

Wujek
@Do roberto

A skąd masz taką informację że państwo chce gaz w Jaworznie, przecież to są brednie.

Andrew

Ponoć w wielu firmach niezwiązanych z górnictwem pracownicy muszą wypełniać oświadczenia/deklaracje, że nie spotykają się z górnikami. W przeciwnym razie są wysyłani na urlop/postojowe.. Znacie takie przypadki czy to tylko taki fejk krąży?

Do andrew
@Andrew

Ale to juz nie dugo bo za chwile gornicta nie bedzie czytalem 6 kopalni z pgg do likwidacji 2 kopalnie z taurona 1 kopalnia z jsw w polsce 60 procent domy ogrzewa gazem a UE daje kase na zrodla odnawialne energetyka chce z tego skorzystac i kasa idzie w elektrownie gazowe pogloski chodza na Sobieskim ze elektrownie beda przeksztalcac na gaz ale to dopiero po wyborach Sasin zdecyduje

Ryll

Kiedy badania na koronawirusa ? Nikt nie przestrzega zaleceń na kopalni, to napewno wyjdą wyniki pozytywne ...

Wentylator

Hmmmm....cos w ostatnich dniach ratownicy duzo śpią po komorach ...a brakuje rąk do pracy!!!!!!!!!!

Brawo
@Wentylator

Panowie z BHP....moze warto spanie wyplenić ...my w przodku od minuty do minuty

@Brawo

A ile tych minut wam sie nazbiera w ciągu szychty? 240? Za to jeszcze macie premie, która jest z uczciwie pracujących ludzi na dole zabrana. Więc nie wypisuj takich pierdół. Co do ratowników, to uważam , że jak zazdrościsz to idź do ratownictwa, teraz nie tak ciężko się tam dostać. Jak tobie przeszkadzaja w bazie to znaczy że się kręcisz nie tam gdzie twoje stanowisko pracy.

@Wentylator

Po co ci isc na kopalnie slyszales 8 kopaln do zamkniecia 5 z pgg 2 tauron 1 z jsw

@Do wentylatora

Po wyborach sie zacznie likwifscjs kopaln

@Do wentylatora

No i fobrze nircj zamkna wszystkie kopalnie i tak wiekszosc ludzi grzeje gazem a wegiel z rosji lub kolumbi my nie chcemy polskiego wegla bo drogi i zlej jakosci

Jawor

Gdzie jest wyd......wilk?????

@Jawor

450 za tone 3 600

Krzysiek

Nie róbcie z tego forum takiego gówna jakie jest na Janinie!!!Jeśli coś Wam nie pasuje to to zgłoście a nie wypisujcie jak dzieci.

pracownik dołowy

żeby iśc do ratownictwa to trzeba miec znajomosci a ratownicy to najwięksi ściemniacze na kopalni nieroby (usunięte przez administratora).Zawsze tak było ze sciemninia to tam uczą od podstaw

@pracownik dołowy

Dlaczego nie chcesz być także ściemniaczem?????? Pewnie masz lepszą robotę , śpisz na napedzie i masz wszystko w (usunięte przez administratora) po co chodzic górne, dolne wnęki obrabiać jak można na kneflu objechać

przemo444

I co Panowie PG Silesia do zamknięcia?! tylko czekać aż nas zamkną i k.... gdzie pójdziemy robić??

@przemo444

Do prywaciarza za 2000 zł oczy się otworzą trochę na zycie że rok ma 12 a nie 14 miesięcy

Do przem

Wreszcie zamkna

Turon
@On

Trafione w sedno też robiłem u prywaciarza i wiem jak to jest. przychodząc na kopalnie i widząc ze za tyle pieniędzy jeszcze ludzie mają czelność narzekać

Do przemo444
@On

A nas jeszcze w tym roku zamkna suchy chodza tylko sobieski ma zostac w sumie 8 kopaln do likwidacj tylko retowne maja zostac panstwo nie chce dac ani zlotowki

kevin
@On

kolego przykro mi ze jestes tak ograniczony,bo jak bys mial wiedze i umiejtnosci to u prywaciaza zarobil bys 4-5tys no ale coz trzeba miec kwalifikacje,bo teraz pani sprzatajaca zarobi 2400zl ,a ty ze jestes do niczego to i tak ciesz sie ze masz robote i ci placa

@kevin

Nie jestem ograniczony ale zawsze myślałem że na kopalni to się zarabia pamiętam jak w podstawówce dzieci górników jeździły na kolonie co rok a my jedynie gdzie z rodziną jeździliśmy to w góry do rodziny teraz też co drugi górnik auta za ponad 30 koła no musicie dużo zarabiać a u prywaciaza co 3tys za 10 h też chciałem iść na kopalnie ale mnie nie chcieli przyjąć bo nie mam znajomości dlatego jak was zamkną to ni żal nie będzie nawet

@On

Wow widzę że kolega się otworzył jak widać terapia działa hehe no rozumiemy twoja traumę i powiem Ci ze gdybyś zjechał i popracował tam to wiele byś zrozumiał tu jest problem naszego społeczeństwa nie wiedzą jak jest i sluchaja tych baranów co chejtuja kopalnie dlatego że się im nie udało bo się nawet do pompki nie nadawali telewizja podsyca nienawiść do wszystkich i tak to właśnie wygląda wchodzi chłop na forum i się czepia do górników nie mając pojęcia co się w górnictwie wyprawia

Ryl z rudy
@Tymo

A ja pracuje na kopalnię i wcale to nie jest ciężka robota. Fakt brud (usunięte przez administratora) mokro ciepło ale fizycznie to i baba dałabym radę więc skończcie te teksty zjedz na dół jednej szychty nie przerobisz tak było 40 lat temu ale teraz duzo maszyn i mechanika poszła do przodu więc myślę że w budowlane gorzej się nspracuja

@Ryl z rudy

Ta jasne gosciu. Widziales kopalnie na obrazku

@kevin

Ale takie tępe tyle jak wy to max 2400 wyciągnie bo wiedzy i umiejętności nie macie żadnych oprócz sciemniania w pracy

Ryl z rudy

(usunięte przez administratora) Kasa wam się podoba bo gdzie tyle za sciemniania i nic nie robienie tyle dostaniecie. Praca na kopalnię jest lżejsza niż budowlanka czy linia produkcyjną. Wiem co mówię więc po co ten hejt?

M
@On

Nikt Nikomu nie bronił zatrudnić się na kopalnie.Że prywaciarz Wali w rogi z pieniedzmi to nie od dzisiaj wiadomo.Trzeba było przyjść na Kopalnie też poczulbyś jak piszesz że rok ma 14 mcy.Kiedyś nawet mial 15 mcy.A w oczy kole że mają auta za 30 tyś.Większość na kredyt.Wszędzie i zawsze ludzie narzekali i Będą narzekać.Tacy już jesteśmy ????Wszyscy nawet Ty.

@M

Ja mam auto za 45 tyś bez kredytu

@On

Po drugie mniej sobie nawet 16 wypłaty ale jak twoją spółka przyniesie zysk a nie ciągle na stracie i Państwo dopłaca dobrych parę lat z naszych kieszeni i tu jest różnica ciemna maso

@On

Najprawdopodobniej twój szef też w pierwszych latach wykazywał straty , a nie zyski bo mu sie to najzwyczajniej opłacało i czy ty wtedy nie dostawałeś wypłaty mimo , że zapiepszałeś na maksa w zakładzie? Nie masz pojęcia o ekonomi to nie zabieraj głosu.Państwowe spółki jak i zresztą prywatne niechętnie wykazują zysk, wolą zainwestować w swoją firmę , a nie oddawać pieniędzy za darmo do studni bez dna jaką jest kasa państwowa w postaci 50-ciu podatków

M
@On

Ja Ci nie ublizam i Ty też tego nie rób.(usunięte przez administratora)

Student
@elektromonter

Kolega świetnie to wytłumaczył ale każdy kto to rozumie i nie jest ogłupiały przez telewizję i władze wie jaka jest prawda ale jak widać duża większość czy to tutaj czy gdzie indziej jest ogłupiała pod wpływem propagany najpierw zacznijcie panowie od tego żeby włączyć dziecku bajki w TV a nie wiadomości później poczytajcie co nieco w internecie na tematy które wam się nie podobają a dopiero tak jak kolega napiszcie tutaj coś wartościowego a nie jak mantrę każdy powtarza propagandy władza kłuci i dzieli a o to tutaj chodzi im

@elektromonter

Jak.nie było zysku to nie było premii proste? W kopalniach jest inna ekonomia straty są i premie za to też wypłacana więc sam trochę poczytaj o ekonomii

@On

Trudno ci to zrozumieć pewnie, ale spróbuje ci to wytłumaczyć. Wasz zakład ma pod koniec roku duże zyski i w grudniu też są przewidywane zyski, na koniec roku od tego musi przedsiębiorca zapłacić podatek. I jak to w Polsce nagle w grudniu zakupuje się parę nowych samochodów na firmę, robi się wyjazdy integracyjne, rozbudowuje się chale, remontuje się budynki, wymienia park maszynowy ogólnie rzecz ujmując inwestuje się pieniądze , aby dochodu nie wykazać, bo nikt nie lubi płacić podatków państwu i w ten oto sposób kapitał zakładowy się podniósł, ale zysku w tym roku nie ma. I co byś powiedział należy się pracownikom premia w takim zakładzie?? Szef nowym "MAYBACHEM" sobie pomyka , a tobie powiedział ,że zakład jest na minusie.

Do przemo 444

Wresscie

A idź w ...
@elektromonter

(usunięte przez administratora) Musi to upaść bo są straty i wypłaca się premie z tego tytułu (usunięte przez administratora) jakich mało szkoda że kosztem innych się to odbywa bo kopalnię nie Unia zarobić na siebie przez coraz większe roszczenia finansowe

@A idź w ...

No, no, mądrego to i warto poczytać, teorie masz opanowaną ale faktów i roboty nie znasz.

A idź w ...
@elektromonter

Zupełnie tak jak Ty kolego bo nie chcesz widzieć tej patologii albo jesteś już tak bezczelny w tym wszystkim że kończę konwersacje z Tobą bo nie warto.

Zombie

Witam nikt nikomu nie zabrania przyjąć sie do pracy ma kopalń każdy tylko nas krytykuję i obrażają to jest ciężka praca i trzeba mieć jaja żeby zjechać pod ziemię i być tam 8 godzin nie jeden ciul po 1 godzinie by miał pełne gacie bo by zrobił pod siebie ze strachu więc nie obrazajcie górników bo dzięki nam macie prąd i gaz ciule

Zombie

Oj ty na pewno byś zrobił pod siebie nie obrażaj nas górników i jestem pewien że nie miał byś odwagi zjechać na Dół bo byś zaraz narobił w gacie a co do mnie to ja nie robię pod siebie bo robię to co lubię a tacy jak ty tylko psują nam górniką opinię nikt ci nie zabrania zatrudnić się na kopalń ale myślę że Ty nie masz jaj zeby to zrobić tylko umiesz krytykować innych a sam siedzisz i robisz pod siebie (usunięte przez administratora)

Do zombie
@Zombie

Gaz mamy z Norwegi a pozatym mam pompe ciepla i fotowoltaike jak wiekszosc ludzi a bedzie jeszcze wiecej bo sa fajnie dotacje dla ludzi aby przechodzic z piecy weglowych a tat do 2032 roku nie bedzie palic w piecach weglem takze gornicy baj baj bajlando

@Do zombie

Człowieku kopalnie istniały i nadal będą istnieć a to co mówi tacy jak ty to tylko mrzonki że do 2032roku nie będzie kopalń Polski nie stać na elektrownie jądrową a prąd jest potrzebny a w 12lat nie postawią elektrowni więc nie wiem propagandy PIS

Dz zombi
@Zombie

Na wegiel z zagranicy z kopalni soe czeka 2 tyg takie zapotrzebowanie oczywiscie mowie o weglu z zagranicy ludzie tylko wegiel z zagranicy yona ekohroszku 300 zl tiry nie moga nadarzyc z przywozem z zagranicy dlaczego Polska nie chce sprzedac gdzies z zagranice chocby Niemcom a tak to polskie kopalnie upadna

Kopaido

W koncu przemo44 jak ci zamkna kopalnie to wreszcie.poczujesz prawdziwą prace a nie sciemnianie na kopalni. Ja dobrze wiem ze.niby tak walczycie o kopalnie bo wiecie zr inaczej skonczy sie lebrowanie za fajną kase. Nie.roby i lenie i tyle

Pr
@Kopaido

Zobaczymy co powiesz jak rusek dzwignie cene za gaz i jak wegiel zagranicy bedzie drozszy pod Polskiego .... wtedy bedziesz śpiwewł inaczej

Do pr
@Pr

Ja juz wole z rosji wegiel niz polskich darmozjadow utrzymywac i tak wlasnie wiekszosc ludzi mysli i nie chce polskiego wegla

@Do pr

Dokladnie,skonczy sie dokladanie,a Polski wegiel jest tak drogi,ze ruskie nawet jakby w tej cenie sprzedawali co nasz,to bedzie. Zreszta wegiel to juz historia

@Krecik

Widzisz ? W listopadzie maseczki mogłeś kupić za 50gr, a w kwietniu po 5zł to szczyt luksusu. Gdy towaru nie ma na rynku przepłacasz 1000%. Głupota polaków polega na tym , że "zawiszczą" każdemu kto zarabia albo ma lepiej i w swej głupocie i uporze doprowadziłby do dewastacji całego sektora górniczego ........... aby tylko on miał lepiej. Gdy staną kopalnie to za rok czy dwa będziesz oskarżał rząd, że pozamykali górnictwo i teraz mamy najdroższy węgiel na świecie, a "Polska węglem stoi"

@Krecik

Stary nie podszywaj się pod mój nick!!!Prawdziwy krecik takich głupot by nie wypisywał!!!

Do krecika
@Krecik

Rosyjski dobry a polski zly to teraz wiemy polkie kopalnie musza upadc myslenie spoleczenstwa polskiego

@Krecik

Nie podszywam sie,ja na tym nicku juz dlugo pisze. Ogolnie nie jestem za doplacaniem i utrzymywaniem czegosc,co nie przynosu zysku. Górnicy mysla ze im sie wszystko nalezy. Prace moze i maja ciezka,ale pewnie z 20%,reszta sie przekiwa. Zamkna kopalnie to bedziecie miec lepsza prace na powierzchni. Wiem co mowie,bo pracowalem na dole .

@Kopaido

Powiem Ci ze tak no skończy się ale napewno nie teraz jeszcze jest szansa wywalczyć coś by nie zamknęli a tak pozatym w weekend się urobilem na fusze po 15 godzin to od poniedziałku dychne bo idę do roboty no i zapłacą jeszcze no tylko że nie tak jak piszesz fajna kasę bo fajna to mam za te 30 godzin na fusze a nie w tygodniu na kopalni szczeże za 30 h dostanę około 1500 na rękę no narobie się ale przynajmniej wiem za co mam działalność to korzystam teraz sr dorobię jeszcze i luz

Pablo
@Pr

Gaz tańszy od węgla sam mam ogrzewanie już 3 lata i sobie chwale koniec wegla

@Pablo

Na początku się idiotów "cukierkami mami" , a jak się uzależnisz to płacisz jak za woły......ot smutna prawda

Pablo
@elektromonter

Tak sobie to tłumacz.ten swój węgiel możesz sobie zamiast wypłaty brać

elektromonter

Kto jak kto ale USA jeszcze nigdy nic w promocyjnej cenie nam nie dało, Jak dobrze stwierdziłeś praktycznie cały gaz mamy z zagranicy, ale jak się dowiedzą , że jesteśmy uzależnieni od nich to ceny pójdą w górę i to znacznie. (usunięte przez administratora)

rth
@elektromonter

Przecież było powiedziane, jak rosyjski gaz będzie miał lepszą cene to podpiszą umowy krótko terminowe i tyle.

Oj
@elektromonter

No jest ale drogo się to wydobywa rosną tylko płacę a wydajność spada. Taki paradoks tylko w Polsce żeby kopalnię miały straty a Górnik ma wypłacana 14 gdzie tak jeszcze jest? Węgla nie umie sprzedać bo cena kosmos

Oj
@Oj

Acha gaz nigdy nie będzie taki drogi jak Polski bezwartosciowy kamień bo węgiel to na pewno nie jest

@Oj

Czy ja wam wypominam wasze niezasłużone premie ,które dostajecie? Ja osobiście w du...e mam 14,15,16,17,i inne MAM DOBRZE I GODNIE zarabiać jak każdy Polak bym mógł przeżyć od pierwszego do pierwszego. Ostatnie 10 lat wszystkich przyjmowali na kopalnie , JAK TAK DOBRZE PŁACĄ TO DLACZEGO NIE KORZYSTALIŚCIE Z TAK INTRATNEJ OKAZJI??? Czy pełno w gaciach macie czy najzwyczajniej macie lepszą pracę za lepsze pieniądze ,a górników napiętnować trzeba bo zawsze się to robiło?? Górnik robi swoje na dole i za to ma płacone jak w każdej firmie (a jak jest węgiel na zwałach to znaczy , że jest wydobycie) , a gdy sprzedaż kuleje wyrzuca się marketingowca i dział za to odpowiedzialny łącznie z dyrekcją

Ruse
@elektromonter

Niemcy zamknęli swoje kopalnie i płacą za węgiel mniej niż my za własny, krajowy. Sprowadzają około 50 mln ton rocznie do swoich elektrowni i jakoś Ruski im ceny nie podnieśli. Wiesz dlaczego ? - bo rynek węgla jest rynkiem globalnym i sprowadzisz go z dowolnego zakątka świata. Dlatego żadne państwo nie jest w stanie narzucać cen innych niż światowe, a zależą one jak przypadku każdego innego towaru od popytu i podaży. Najtaniej produkują odkrywki i one narzucają ceny innym. Kopalnie głębinowe nie wytrzymują konkurencji i są zamykane. W Europie zostaliśmy ostatni...

elektromoter
@Ruse

Może i racja, lecz faktem jest ,że wydobywają z odkrywek na swoim terytorium około 170mln ton co roku!!!!! I gdzie go spalają? Odchodzenie od węgla to fikcja . Polska wydobywa (mogę się mylić) około 60mln ton na rok , a nas się piętnuje ,że trujemy , że mamy zamykać kopalnie, że trujemy środowisko itd Patrzeć trzeba na tych (usunięte przez administratora) Germanów bo zawsze nas łupili i nadal chcą, nie wspomnę o żydokomunie

Rude
@elektromoter

Nasz problem to nie unijne pijarowe piętnowanie, nasz problem to to, że wydobywamy węgiel ze stratą. UE zabrania pomocy publicznej dla przedsiębiorstw, wiec bez pomocy koniec końców padniemy... A po PG Silesia widać, ze nawet po zmianie organizacji pracy, inwestycjach w maszyny i tak nie zarabiają. Jak tu być optymistą?

@Krecik

Kreciku, to nie czasy książeczek górniczych i tamtych zarobków. Jeśli myślisz że zarabiamy Bóg wie ile, to znaczy że nie masz zielonego pojęcia. Na kopalniach pracują ludzie jak inni, i mają jak pewnie Ty rodzinę na utrzymaniu. Ogarnij się i nie zapominaj że żyjemy w tym samym kraju, chyba że nie jesteś z tąd tylko siejesz zamęt. Rozsątku życzę wszystkim Polakom!!!

Que
@Kopaido

Hahah kolego chyba nigdy nie byłeś na dole i nie wiesz jakie tam są warunki, skończymy jak Ty na budowie z flaszką w dłoni.

Jarek

Koncowka gornictwa teraz juz tylko czarne chmury nad nami duze firmy ida w zrodla odnawialne nie ma gdzie sprzedac pradu elektrownie zawalone weglem a prywatne firmy same wytwarzaja prad z fotowoltaiki i sprowadzaja wegiel od sasiadow a panstwo na to ze ekonomia

Pikol
@Jarek

A zdradz mi skąd te duże firmy mają prąd skoro nie chcą kupować? czyżby ktoś tam dynamem kręcił? Bo ta wasza fotowoltanika to chyba zaopatrzyć w energię biuro co najwyżej może

Do pikola
@Pikol

Ty chyba nie wiesz co dzieje sie na rynku wegiel zwoza za granicy to koncowka kopaln 30zl za tone podobno sprzedaja ale na zapisy

Do pikola

Sory 300 zl za tone jest bardzo duzo chetnych na wegiel i dobry jakosciowo

Pikol
@Do pikola

Powiem tak ja nie mam nic do tego żeby kupować taniej to jest dla naszej gospodarki bardziej opłacalne ale mi głównie chodzi o to żebyś my się nie uzalezniali od innych państw spoko sprowadzamy ale miejmy też swoje źródło wiem że górnictwo wygląda źle przynosząc straty ale są kopalnie które tyraja na totalne muzea bez wydobycia które się proszą o zamknięcie natomiast Brzeszcze są w dobrej formie tylko trzeba dobrego gospodarza narazie jest dobrze

@Jarek

I bardzo dobrze nieroby jedne w końcu się skończy wasz prl

@Do pikola

Wczoraj kolega chcial sprzedac talony na wegiel z pgg mowi ze pyta ludzi a tu wiekszosc na gazie grzeja ludzie co z wami zaraz naszego wegla nikt nie bedzie chcial a jak cos to z zagranicy przyworza a my gdzie mamy sprzedac

@Do are

Nie słyszałem żeby ktoś miał taki problem no ale skoro tak twierdzisz to dość dziwne a pozatym co za sprzedawanie węgla i okradanie państwa co? Jak nie grzejesz to zaplacaja ci normalnie pieniądze jaki problem?

Janek

No a nie? Ty chyba nie widziałeś w złej kondycji kopalni bo od zawsze na Brzeszczach pracujesz ja zwiedzilem parę Śląskich kopalń tam to mają dramat aż dziw że jeszcze nimi feduja i dają kasę na to potem liczą całokształt górnictwa że przynosi straty. Czemu kolego przeczysz ze Brzeszcze nie są w dobrej kondycji skoro w tym roku ktoś w końcu się wziol za to i owo i mamy dobre wyniki do tego sporo metanu sprzedajemy jesteśmy na plusie ciągle a ty mówisz że są w złej kondycji naprawdę mało kopalń widziałeś i stąd chyba twoje twierdzenie

And
@Do pikola

Ja słyszałem że i po 15 zł kolego na składach jest tona. I że w gratisie młotek Ci dadzą????

@Tymo

Na fejsbuku caly czas sie ogladzaja ze talony maja do sprzedania 8 ton 1.5 tony a ludzie nie zainteresowani bo albo z zagranicy kupuja albo gaz i nasze kopalnie musza upasc przez takie spoleczenstwo

Ekonomia - To dziwne
@Do are

Czy gdybyś kupował samochód osobowy i ten sam model (załóżmy ten sam rocznik i stan techniczny) był dostępny w kilku miejscach w różnych cenach, to który byś wybrał? Ja wybrałbym ten najatrakcyjniejszy cenowo.

@Ekonomia - To dziwne

Dobrze piszesz z tymi samochodami, ale nie zapomnij jeszcze przy przerejestrowaniu zapłacić w Polsce za nasz 30 różnych podatków. Bez nich cena byłaby bardziej konkurencyjna jak tego z zagranicy, to że masz 500 plus, emeryci 13.14 oraz cała budżetówka to że możesz korzystać ze służby zdrowia i wiele, wiele innych to właśnie z takich podatków idzie, więc nie narzekaj że u nas węgiel ,ropa, prąd gaz , benzyna, papierosy itd są drogie, TO JEST SZTUCZNA CENA STEROWANA PRZEZ PAŃSTWO

@elektromonter

Ja tam wole wegiel z zagranicy niz polski lepiej sie pali i tanszy teraz tylko ekonomia i ekologia jest na pierwszym miejscu takze kopalnie pa pa pa A elektrownie wam nie pomoga kazda kopalnoa musi sobie sama wypracowac zysk a jak nie to koniec

@Ekonomia - To dziwne

Ja tylko wegiel z zagranicy polskiego nie chce widziec

Que
@Do elektomontera

Kolega chyba nie lubi kopalń jakaś trauma pod prysznicemhaha.Polski węgiel ogolnie porównując jest najlepszy kalorycznie,więc nie mam pojęcia czemu piszesz,że ten z zzagranicy jest lepszy. Dla przykładu popatrz jak paliwo stanialo 3.40 tyle stanowią teraz podatki popatrz jakby tona polskiego węgla nie była tak opodatkowana to też byś płacił taniej tyle samo co za węgiel z zagranicy,także dziękuj swojemu kaczorowi pisorze.

Do przodowego

Tak to bedzie 40 30 procent

Zostaw merytoryczną opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze

• Jak się pracuje w KWK Brzeszcze?

Zobacz opinie na temat firmy KWK Brzeszcze tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KWK Brzeszcze?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 13 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KWK Brzeszcze
3.8/5 Na podstawie 380 ocen.

KWK Brzeszcze