Opinie o Saueressig w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Saueressig. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Saueressig o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Drukarnie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Saueressig w Poznań

XD

Definitywnie nie polecam i radzę omijać szerokim łukiem. Decyzje podejmowane przez kierownictwo to jedna wielka pomyłka. Panuje chaos i dezorganizacja jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju projekty, wdrożenia nowych systemów, delegacje etc. Wypłaty to bardzo mało śmieszny żart (najniższa krajowa dużo odbiegająca od średnich zarobków na podobnych stanowiskach w innych firmach). Jedyną zaletą tej firmy jest parking firmowy.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Saueressig?

@@Pracownik

A możesz doprecyzować jakiego stanowiska pracy dotyczy twoja opinia? Na jakich stanowiskach płacą najniższą? Wystawili teraz kilka ofert pracy ale nie podają stawek. Ktoś wie ile zarabia kierowca?

Wiktor

Muszę wypowiedzieć się w samych superlatywach na temat rekrutacji i poziomu rozmowy z kandydatem do pracy w Saueressig w Tarnowie Podgórnym. Ludzie bardzo pomocni, mili; fajne miejsce i warunki pracy, wszystkie najważniejsze aspekty w Dziale HR zorganizowane bardzo dobrze (podziękowania dla P. Sylwii) jak również profesjonalna, konkretna rozmowa na temat samego stanowiska (tu wielkie ukłony dla P. Beaty - Pre Press Manager) która swoim podejściem i wprowadzeniem do Firmy niesłychanie pozytywnie nastawia do samej pracy - i solidnie, rzeczowo nakreśla plany działania i zakres obowiązków dla kandydata, co na wstępie od razu rozjaśnia sytuację i powoduje duży komfort dla potencjalnego pracownika. Pierwsze wrażenie jest doskonałe - więc przypuszczam, że jak ktoś się do tej Firmy dostanie i będzie pilnował swoich obowiązków na swoim stanowisku, to powinien być zadowolony z tego miejsca. Ja mogę tylko jeszcze na podsumowanie napisać, że nigdy przez ponad 20 lat mojej pracy w poligrafii nie byłem tak życzliwie przyjęty. Życzę Firmie wszystkiego co najlepsze; i chyba najważniejsze - super fachowych i stabilnych pracowników, na których będą mogli polegać.

seal
@Wiktor

Nie zgodzę się tak zupełnie. Kolejna korporacja, zarobki dość słabe, dziwna polityka przyjmowania pracowników i zwalniania jak tylko okazuje się, że nie ma dla nich wystarczająco dużo pracy (czyli kiepskie ogólne planowanie). Sprawy oparte na emocjach a nie na faktach. No ale najgorzej to te słabe pieniądze; komuś się wydaje że jest wciąż 2010 rok, gdzie przykładowo cztery tysiące złotych coś jeszcze znaczyły... Dla kogoś kto chce nabrać doświadczenia i iść dalej, to może i dobra opcja ale dla kogoś kto chce robić długoletnią karierę w jednym miejscu - to raczej żart. Generalnie jest wiele innych firm gdzie można stabilniej popracować - aczkolwiek to nie jest właściwie negatywna ocena a raczej wyraz ogólnego rozczarowania. Wydawało się z daleka że to taka świetna sprawa a jednak zupełnie, zupełnie nie. Szkoda... nie polecam

Gal Nowy wpis
@seal

Stabilnie to już było, za żenujące pieniądze. W zeszłym roku zwolniono około 30% załogi. Starzy pracownicy wkurzeni sprintem i zwolnieniami sami zaczęli się zwalniać. W tym momencie brakuje ludzi do pracy za te grosze. Pozdrowionka

Edyta Nowy wpis

witam, czy jest tu może ktoś kto był na rozmowie dla Business Development Managera? Na stronie widnieje taka oferta, którą wstępnie rozważam. doświadczenie w kontekście stażu pracy nie zostało wcale określone, w jaki sposób więc kandydat jest sprawdzany?

XD Nowy wpis

Witam, na stronie jest dodana od końcówki lutego oferta dla technika chemika. Zastanawiam się czy ktoś już aplikował albo był nawet na rozmowie? o co pytają? Chce się dowiedzieć jak się przygotować, bo planuje się zgłosić

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.

Nie mam pojęcia o kim mowa, bo przeglądam firmę jako osoba zainteresowana ewentualnym zatrudnieniem. Kogo masz na myśli? To ktoś na wyższym stanowisku? Jego działania mają jakiś wpływ na atmosferę w pracy?

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Saueressig?

Dramat/ dramat. Pensja na poziomie minimalnego wynagrodzenia. Dramat. Nie polecam.

@@Pracownik

Pensja, w sensie, że cala, czy może chodzi Ci o jakąś jej część składową? Podstawa + coś jeszcze? Są teraz premie? i za jaki nakład pracy tak płacą?

Ble

Nie, podstawa minimalna bez żadnej premii.

@@Pracownik

Widziałem, że jeszcze pod koniec kwietnia jeden Pan pisał, że znacznie się pogorszyło... Czy chodziło wtedy o warunki? Co mógł mieć przez to na myśli i czy to w ogóle sprawdzone informacje są? Kiedy ostatnio przyszedł ktoś nowy i czy opiszecie jak teraz wdrożenie jest przeprowadzane?

Dziki

Zarobki najniższa krajowa. Chociaż od stycznia ludzie dostaną podwyżki jeśli można to tak nazwać ???? Zwolnili już ok 40 osób. Nie polecam największemu wrogowi.

@Dziki

Poczekaj ale co konkretnie się teraz dzieje, że to firma dziękuje ludziom za współpracę? Czy chodzi o te podwyżki właśnie? To jak teraz robota może być sprawnie ogarnięta skoro jest mniej osób? No chyba, że pracy także?

Nie polecam. Było w miarę dobrze, ale znacznie się pogorszyło.

Czy można liczyć w Saueressig na prywatną opiekę medyczną?

HR

Tak, w Luxmedzie.

Jakub
@HR

Dzięki za info. Można podłaczyć pod ten pakiet rodzinę? Inne benefity dla pracowników też są? W wakacje można dostać kasę za wczasy pod gruszą?

@Jakub

Rodzine mozna podlączyc , ale wedlug mnie wychodzi nie korzytnie . Inne benefity to rogale na 11.11 i na tyle mozesz liczyc . Wczasy pod Gruszą Zapominij :(

Justyna

niekorzystnie? Z czego wynika ta ocena, podpowiesz? a to samej w sobie pracy? jakie działania w takim razie mogą zdawać się korzystne a jakie niekoniecznie? coś poradzisz?

zTomyśla

Dlaczego zamieszczacie ogłoszenie że szukacie do pracy pracownika produkcji, lokalizacja ogłoszenia Nowy Tomyśl? A po przewinięciu dość długiej strony, na samym dole informacja ze praca jest w Tarnowie! Z Tomyśla do Tarnowa jest 55 km i godzina jazdy trasą DK92. Czy macie zamiar zwracać koszty dojazdu? Bo przy dzisiejszych cenach paliwa to będzie około 1100zł. Bo w innym przypadku to ogłoszenie to smutny żart.

Czy w Saueressig odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Tak, bardzo często.

Helena

co trzeba zrobić by awansować? ja jeszcze u was nie pracuje ale przymierzam się do zaniesienia CV, jestem ambitna dlatego już teraz szukam info o możliwościach awansu :)

#for5percent

5 procent brutto podwyżki na 4 lata śmiech ale ważne że pieniądze na cateringi i sushi się zgadzają Wszystko idzie w górę ale nie pensje w tej firmie gdzie inne firmy wokół podwyżki zaproponowało dużo więcej. Żenada Temat podwyżek dla kierownika produkcji zamknięty bo po co się postawić zarządowi i mieć u nich na pieńku Good job, guys !

to#for5percent
@#for5percent

Good job Mr. 5percent! Chciałbyś dostać 50% podwyżki tak, jak mówisz na produkcji ?

Katarzyna P.

Brałam udział w rekrutacji na stanowisko account manager'a. Zostałam nawet zaproszona na spotkanie. Spotkanie trwało godzinę. Było pozytywnie, z pozoru. Obiecano feedback. Do tej pory (3 miesiące od spotkania - nie otrzymałam). Za to co? Na portalu pracuj.pl ponownie pokazało się ogłoszenie.... Nieprofesjonalne podejście pełną gębą. Całkowity brak biznesowego podejścia, HR leży:(....Szkoda marnować czasu. (usunięte przez administratora)- osoba kontaktowa wówczas. Spotkanie miało miejsce 29 sierpnia. Czy rzeczywiście tak trudno droga firmo o odpowiedź i parę słów wyjaśnienia? Katarzyna Pukacka

Natalia
@Katarzyna P.

@Katarzyna P. Nie próbowałaś sama skontaktować się z Saueressig? Może w nawale pracy, ktoś po prostu zapomniał o tym, aby Cię poinformować. Jaki czas odpowiedzi rekruter podał na spotkaniu?

Wacław
@Katarzyna P.

Widocznie nie odebrałaś telefonu. Każdemu teraz bardzo zależy na pracownikach.

Waga
@Wacław

Każdemu ? Chyba nie w saueressigu... Tu się ludzi traktuje z góry.

Katarzyna P.
@Natalia

Skontaktowałam się również mailowo z pracodawcą i zostałam przeproszona za zaistniałą sytuację i brak feedbacku. Ponowne ogłoszenie pojawiło się, ze względu na przedłużający się decyzję klienta, a na rynku pracy wg tego pracodawcy 2 miesiące to zbyt długi czas na szukanie pracy, stąd wyszli z założenia że już pracę mam i nie kontaktował się ze mną ponownie.

anna w.
@Natalia

Dlaczego Pani Katarzyna miała sie dopytywać dlaczego jej nie przyjeli/ to nie jest kulturalne to firma powinna sama ją powiadomić o decyzji,nawet o negatywnej.

Wieloletni pracownik

Widzę dużo pozytywnych zmian w firmie. 1) nowa kadra kierownicza 2) roczne premie 3) socjal na Święta 4) przyjazna atmosfera 5) możliwość palenia papierosów, co w dzisiejszych czasach robi się rzadkością 6) pensja na czas Negatywy: - noszenie maseczek i półprzyłbic (choć wiem, że to dla zdrowia i bezpieczeństwa) - rozleniwienie niektórych osób na pracy zdalnej i brak z nimi kontaktu

@Wieloletni pracownik

Widzę że ktoś nie jest normalny ????

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego zespołu w Saueressig?

Odpowiadajacy na pytanie

Zadne :) pisza ze wszystkiego cie naucza. Bez problemu sie odnajdziejsz jako operator dtp jak chociaz troche ogarniasz jakikolwiek program do grafiki (nawet jesli to paint). Tylko szykuj sie na mobing, jesli nie spasujesz DJowi, nierówne płace, budowanie sztucznej atmosfery i udawania ze wszystko jest super, zamiast skupianiu sie na faktycznej pracy i tym co wazne powinno byc dla firmy.

Natalia
@Odpowiadajacy na pytanie

To w takim razie znakomicie, że w Saueressig istnieje możliwość przyuczenia osób, które nie mają doświadczenia w DTP. Ale wspominasz też o mobbingu, który należy już do bardzo poważnych zarzutów. A nadal tam pracujesz, czy ze względu na sytuację, którą opisałeś, postanowiłeś pożegnać się z tym pracodawcą?

Copek

Musisz być silny i mieć głupi łep I to powinno wystarczyć

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Saueressig?

Produkcja

Tak, nowe kierownictwo produkcji robi dobra robotę. Jest miło i zdecydowanie poprawiła się atmosfera w tym dziale.

Tacohemingułej

DJ to mobingowiec, ktory gnoi pracownikow. Rozmowy z tymi wyzej nic nie daja. Ci ktorzy byli gnebieni pozwalniali się, kilku sie ostalo, ale zszargane nerwy i zdrowie. Nie potrafi byc profesjonalny, klamie i zmienia zdanie na kazdym kroku. Odradzam stanowisko operatora DTP, uciekajcie stad.

Ktosktosialski

Pracowalem przez x czasu w tej firmie na jednym z dzialow graficznych. Zastanawiacie sie dlaczego rotacja jest tak duza? Bardziej liczy sie sztuczne budowanie "atmosfery" niz faktyczne umiejetnosci. Dla kogos bez doświadczenia i chcacego zlapac cokolwiek za 2.5 netto ok, ale szykujcie sie na to ze wiecej niz 200zl pozniej nie ugracie. Nie wazne jak swietni jestescie, oni wola znowu zatrudnic nowych zamiast trzymac tych co znaja sie na swoim.

Ktosktosialski

Dziki

Dokąd idziesz firmo dokąd idziesz

Jeszcze zmianowy
@Dziki

Na samo (usunięte przez administratora) bez możliwość powrotu do normalnosci

@Dziki

Na pewno nie idę tam Dziki, gdzie ty. Koszenie trawy nie jest dla mnie...

Dziki

Do koszenia trawy to kwalifikacje muszą byc a do pracy w naszej firmie wystarczy czytac i troche pisać lub miec poparcie któregoś z klanów

@Dziki

Do koszenia trawy nie trzeba pisać a tylko przeczytać instrukcję, więc kwalifikacje są niższe niż u nas. A klany są wszędzie!

DLa Dzikiego

Tam gdzie Ty.

Zostaw merytoryczną opinię o Saueressig - Poznań

• Jak się pracuje w Saueressig?

Zobacz opinie na temat firmy Saueressig tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Saueressig?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 1 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Saueressig?

Kandydaci do pracy w Saueressig napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Saueressig
2.3/5 Na podstawie 185 ocen.
  • Krucza 4
    62-080 Poznań