Biotop
2 27 97 5 1
Sylwek Nowy wpis

No w sumie pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Ale to może dlatego, że wcześniej mnie to jakoś bardzo nie interesowało. Ostatnio kumpel powiedział, że zatrudniają na dobre warunki, czyli jest ubezpieczenie i umowa o pracę to tak się zastanawiam nad tym.

Ewelina Nowy wpis
@Sylwek

@Sylwek Nad czym się zastanawiasz? Nad aplikowaniem do Biotop? Firma właśnie prowadzi rekrutacje na cztery stanowiska pracy http://www.biotop.pl/praca.html. Daj znać, jak wygląda rozmowa rekrutacyjna?

TakNie

Czy Biotop ma ściśle ustalone godziny pracy?

alinka Nowy wpis
@Pytanie

pracujesz ile chcesz, 24h/7D/T, zawsze jest coś do roboty, tu końca nie ma, nikt sie nie nudzi, zapewniam, wchodzisz... i juz jest 16.00

alinka Nowy wpis
@alinka

wariactwo, jak nie masz predyspozycji nawet nie startuj...szkoda pary

patrycja

Hmm A ja sobie ponad rok na blistrach siedzę i uwaźam ,źe praca i ludzie są fajni, Na początku było cięźko niepowiem,ludzi tam trzeba poznać bo są specyficzni,ale bez nich niebyło by tak jak jest,.,jest pozytywnie a przysłowie takie znacie ?,,Kto się czubi ten się lubi,,Pozdrawiam wszystkich,ale naj ,,theblisters,, ekipa Leszka i Mariolki. A ha a o tym wiecie źe ,,Bajorczyk, Pobiegło po Chaśiową bo w Niewoli u Ostrowskiej,,:)pozdro anonimek

temi

a co powiecie o mobecnym ogłoszeniu o prace u was na operatora walcarki? w sumie jak na taka firmę warunki wydają się bardzo atrakcyjne - posiadam umiejętność posługiwania się suwmiarką , mikrometrem więc czuję szansę dla siebie

jpg

... pełny raport Gemius
adam

Witam polecam dzial chemi pwt 70 praca marzenie, pon-pt, 8-16 i do domu

@adam

Hałas straszny to co teraz jest to masakra trzy działy były na jednej hali to jeszcze teraz kombajn dostawili i jest nie do wytrzymania hałas

Robert

Jak każdy zajmie się swoją pracą tak jak powinien sie zająć to jestem pewien, że nikt nie będzie narzekał!

Stela

Wszystko ok, tylko pomyśl chwile. Zaczynając pracę w nowej firmie, trudno jest od początku otrzymać od pracodawcy wysoką stawkę wynagrodzenia. Przeważnie na wyższe uposażenie trzeba sobie zasłużyć swoją sumienną i rzetelną pracą. Zastanawia mnie, tylko, czy firma potrafi docenić zaangażowanie pracownika?

Ewelina
@Stela

Też jestem ciekawa, jak wygląda praca w Biotop. A wiesz, czy mają jakiś system premiowy? Co do wynagrodzenia, to zawsze można spróbować je negocjować.

@Stela

Dokładnie tak, trzeba się starać a nie marudić po kątach

@Stela

dokładnie tak, trzeba się starać a nie marudzić po kątach

Opopop
Nazwa działu: Marketing

Moja opinia była i zaginęła - pracowałam tam jakiś czas. Wszystko jest nieporozumieniem począwszy od spraw formalnych, po szefa i „koleżanki” z pracy. Premia jest 15 w teorii w praktyce i 30go obcięta o polowe, bo tak, bo coś nie wyszło (zawsze coś jest nie tak) i do tego najlepsze jest na czarno!!! Czekasz na kopertę co miesiąc i nigdy nie wiesz ile zarobisz. Będąc nowa osoba - chodzi o staż zawsze masz najmniej kasy począwszy od umowy, najnowsza krajowa po kopertę w której np 100 zł gdzie Twoja koleznka ma 20 razy tyle. Będąc nowym masz najgorsza bazę, kontakty itp i nie masz fizycznie możliwości tego zmienić. Chyba ze ktoś odejdzie i zgarniesz jego bazę. Szef jak szef ma napady ze się drze, wyzywa itp a innego dnia radość. Zatrzymał się wraz z firma w latach 90tych i myśli ze skoro coś działało wtedy to nie trzeba nic zmieniać. Patrz strona www. Praca polega na dzwonieniu niezależnie od działu - klepiesz wszystkim ta sama regułke (połączenie to jakas minuta wiec ok) ewentualnie wysłaniu maila z gotowca, którego kiedyś ktoś przygotował i wszyscy powielają. Brak szkoleń, brak umiejętności pracowników, chęci, zaanagażowania itp Pracują osoby bez zapału i predyspozycji, kto się zgodził przyjść i został tak siedzi - niektórzy po ponad 10 lat i przez te lata nie potrafią więcej niż osoba po miesiącu pracy. Dziewczyny tylko jęczą, narzekają same, się nie doszkolaja, nie angażują, wszystko jest nie takie, ale potrafią świetnie udawać „koleżanki”, a tylko wyjdziesz to objada każdego po całości. Niektórzy z tego powodu rezygnują z pracy, bo nie leży im atmosfera i kółeczko wzajemnej... Ogólnie praca może być nie przemęczysz się bo posiedzisz na necie, a to śniadanie obiad podwieczorek, a to pogadasz i już pół dnia minęło, a to przyjdzie właściciel i zacznie opowiadać jakieś rzeczy na poprawę jakości i zaraz do domu . Plus taki ze przerw więcej niż przypada na dzień pracy . Przychodzisz na 8 wychodzisz 15:50 w pt 15;30 , benefitów brak, dofinansowań itp. Nie można chodzić na zwolnienie, problem jeśli chcesz wyjść nawet z 10 min wczesniej lub się spóźnić. Problemy rozwiązujesz w gabinecie z obca panią która siedzi w pokoju z szefem a nie jest pracownikiem tej firmy ???? Duża rotacja jak na tak mała foremkę ogromna

Tak1Nie
up
@Opopop

up

Waldi
@Opopop

Zgadzam sie

adam

Fajnie, że jesteś zadowolona, ale nie jest to forum konsumenckie, ale pracownicze.

nick
@adam

Opinie klientów i kontrahentów są również mile widziane, ponieważ pomagają budować wizerunek firmy na rynku. Chociaż tak, jak trafnie zauważyłeś, wchodząc do tego wątku, mamy nadzieję na uzyskanie informacji związanych z zatrudnieniem w firmie

mArek
@nick

moja dziewczyna u nich pracowała przez dwa i pół roku i z tego co pamiętam to nie było jej tam aż tak źle. Mówiła że praca ogólnie fajna, ale bywały dni, gdzie klienci czasami potrafili naprawdę wyprowadzić ją z równowagi, przez co czasami narzekała cały dzień po pracy i musiałem tego słuchać haha

ala

To dobrze się składa, ponieważ wcześniej zapytałem o warunki pracy w trakcie wysokich temperatur, jednak niestety nie otrzymałem odpowiedzi. Mógłbyś napisać, czy z uwagi na wysokie temperatury pracodawca skrócił może czas pracy? Mam nadzieję, że od Ciebie uzyskam odpowiedź na to pytanie.

@ala

tak jak wcześniej pisałam, pomieszczenia są klimatyzowane, więc problem nie istniej, plus woda w zasobnikach do bólu

@monia

problem upałów raczej mamy za sobą, tak na marginesie

Ola

Tak samo było we Włoszech

kk
@Ola

byłem, mi się podobało; wszystko na czas, terminowo, bez zarzutów. pełna współpraca z centralą

Janek

Właśnie wróciliśmy z żoną z tygodniowego pobytu w tym hotelu. Byliśmy tam w 2013r. i w 2017r. Po powrocie już chcielibyśmy tam być znowu. Jeździmy tam po słońce, ciepłe morze i bezstresowy wypoczynek. Oczywiście można wydać furę pieniędzy na 4* czy 5* i mieć to samo słońce i morze. Wybór to sprawa priorytetów

ola
@Janek

to coś nie za bardzo w temacie

Fakt

Faktem jest, że to pracownicy, nie przełożeni stanowią najważniejszy i najbardziej wiarygodny głos decydujący o wizerunku firmy – bezpośrednim relacjom pracowników ufamy bardziej niż informacjom przekazywanym przez rzecznika prasowego, dyrektora czy przedstawicieli mediów. Komentarze osób, które wcześniej zetknęły się z danym tematem, stanowią więc podstawowe źródło informacji, po które kandydaci sięgają w momencie, gdy chcą zweryfikować, np. która firma pozwoli im najpełniej rozwinąć wszystkie talenty.

loko
@Fakt

ok

lauda
Nazwa działu: Marketing

a co jeśli chodzi o Content marketing?... zmienił nie tylko patrzenie na marketing, ale i na public relations. Ściślej mówiąc – zintegrował marketing z PR. Firmy dostrzegają, że obydwie te dziedziny mają zbliżone cele i obie potrzebują treści, by je realizować. Odpowiedź na pytanie, jak maksymalizować efektywność działań content marketingowych nasuwa się sama – pozwolić na bliską współpracę marketingowców i PR-owców.

luna
@lauda

Marketing i PR mogą dzięki content marketingowi osiągnąć synergię, czerpać wzajemnie od siebie, aby tworzyć atrakcyjny, angażujący i przekładalny na realny zysk przekaz marki. Niektórzy wręcz twierdzą, że content marketing jest nowym określeniem na PR, tylko bardziej zintegrowanym z celami marketingowymi. Nie nową dziedziną, a jedynie nową nazwą dla działań, które od zawsze były przypisywane PR-owcom: budowaniu świadomości i lojalności klientów oraz pozycji rynkowej (i w konsekwencji – zwiększaniu sprzedaży) poprzez tworzenie relacji z otoczeniem. Dlaczego więc całej strategii komunikacji PR-owej nie oprzeć na content marketingu? Może warto sprawić, że stanie się on istotnym elementem komunikacji PR-owej, z powodzeniem integrując cele marketingowe i komunikacyjne, sprzedażowe i wizerunkowe.

lauda
@luna

Tak też się dzieje. Treści reklamowe, marketingowe i wizerunkowe coraz częściej stanowią jednolitą strategię komunikacyjną, bazując na tym samym contencie. Jeśli więc PR-owiec otrzymuje do dyspozycji wartościowy, unikalny komunikat, to pozostaje już tylko odpowiednio zarządzić jego dystrybucją. A jeśli jeszcze potrafi wykorzystać potencjał social mediów, skłaniając do współtworzenia i dystrybucji contentu samych odbiorców, to możemy mówić o pełnym sukcesie. Media społecznościowe, będące we władaniu PR-owców, dają marketingowcom tańszy i szerszy zasięg do potencjalnych klientów, ale też zdecydowanie wyżej stawiają poprzeczkę

loko
@lauda

nic z tego nie rozumiem

popo

Ciekawe czy podobnie jak w Hiszpanii nasza wspaniała dyrekcja też ma plan by zwiększyć wynagrodzenia i nie zamrozić płace do 2022 r, ...chyba zorientowali się jakiego bubla kupili... Nieciekawe czasy nastały.

tom
@popo

pierwsze słyszę, Skąd takie informacje?

popo
@tom

od Andrzeja, wczoraj się dowiedział

tru
@popo

przecież to nie o tej firmie...

Ola

ola
@Kolo

jak się chce to można

RAdek

Jak wygląda Home Office w firmie? Czy są wyznaczone konkretne dni, czy w zależności od potrzeb? Czy podczas budowy drugiej fabryki jest możliwość częstego korzystania z Home Office, czy czas już jest zaplanowany na np. szkolenia i wyjazdy zagraniczne? ktoś coś wie?

fil
@RAdek

póki co, nic z tego. za wcześnie na taki charakter z tego co wiem

Damian
@RAdek

Czy nowi pracownicy również mogą pracować w systemie Home Office? Doszkalają nowe osoby? Będę wdzięczny za więcej informacji.

tru
@RAdek

To chyba opinia nie o tej firmie. W Biotopie nie ma czegoś takiego jak home-office...

kaya
@tru

właśnie mi zaproponowali

wizerunek

Wizerunek pracodawcy opiera się na prostej zasadzie: najlepsi chcą pracować dla najlepszych. Specjaliści chcą się rozwijać, a o rozwój najłatwiej w firmach, które postrzegane są jako lider w branży – rozwój wiąże się tam z dobrymi warunkami pracy, elastycznością działania czy bogatą ofertą benefitów. Organizacje z kolei walczą o wyłowienie z rynku największych talentów, ponieważ tworzą oni najlepsze produkty i usługi, niezależnie od branży w której działają. To nie przypadek, że wiele firm, które postrzegane są jako idealny pracodawca znajdują się jednocześnie w gronie tych odnoszących największe sukcesy.

moni
@wizerunek

ok

ilia

100% racji, szefostwo nic nie umie załatwić. Tylko wiecznie te gadki, żeby pracownicy byli bardziej elastyczni. A jak przyjeżdża delegacja z zagranicy, to jakby mogli to by trawę na zielono malowali...

phil

Very valuable work was done in the groups in which it was possible to become aware of and compare the Salesian identity of the various centres, the organisational, management and economic model in place.

monia

wydaje mi sie ze wiekszosc tych komentarzy jest pisane przez jedna/dwie osoby którym szefostwo zaszlo za skóre. Ale jak ktos się lenia w pracy, siedzi na pudelku.pl zamiast działać i wykonywać swoje obowiązki to potem się jest sflustrowanym...Ja też pracowałam dosc dlugo,i dla mnie 95% tego co tu wypisują to bzdury...

TakNie2
;)
@monia

Te pozytywne np pisze jedna/dwie osoby Pozdrawiam :)

nick

W takim razie ja ci pomogę i odpowiem na twoje pytania @lelek. Bonusy są, ale tylko dla tych, co się nie obijają i przychodzą do pracy. Odnośnie tego czy wypłata jest na czas to jest, nie ma co się martwić, że nie będzie o czasie. Atmosfera owszem jest bardzo przyjemna. Ogólnie pracownicy cenią sobie to, że mogą się rozwijać i mają sporo szkoleń.

@nick

Wypłata jest na czas, ale to jest obowiązek zagwarantowany poprzez umowę, także jeśli ktoś podaje to jako zaletę firmy to jego poziom jest ... premia nigdy nie jest na czas. Obijanie się hmm??? Wystarczy podesłać PIP i ZUS żeby prześledzili historie L4 i różnych podmian. Dziwnym trafem w tej firmie musisz być cyborgiem, któremu nie wolno zachorować. Atmosfera nie jest przyjemna. Szef nie jest przyjemny jak i koleżanki ze stażem 5+. Jeśli banialuki szefa o nie wiadomo czym, sprowadzające się zwykle do tego samego od 20 lat są szkoleniami to czas otworzyć oczy...

Tak3Nie
Arleta

Aktualne oferty pracy są publikowane na stronie. Dostępne są stanowiska techniczne oraz w dziale obsługi klienta. Czy zamierzasz aplikować do firmy ? Czy wcześniej pracowałaś w branży ?

Ocena

Firmy cieszące się dobrą opinią wśród pracowników, nie maja problemów z przyciągnięciem i utrzymaniem utalentowanej kadry. Zwłaszcza osoby o wysokich kwalifikacjach, które nie chcą by nieodpowiedzialny wybór negatywnie wpłynął na rozwój ich ścieżki kariery, nie zaryzykują przejścia do „niepewnej” firmy. Oznacza to brak problemów z rekrutacją. Kandydat poszukujący pracy, czytają uwagi i opinie oraz opisy sytuacji do których dochodzi, zanim wykażą swoje zainteresowanie. Nadmiar zgłoszeń od kompetentnych kandydatów, którzy spełniają nasze wymagania wiąże się natomiast ze skróceniem procesu poszukiwań, czyli generuje mniejsze koszty.

dopopo

święta prawda

Lucyna
Nazwa działu: Handlowy

Firma tragiczna koło Dunajca malowali szkołę farba zeszła po roku Moje sugestie dla Biotop: Firma tragiczna farba schodzi po roku czasu... Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Poprawić swój stosunek do ludzi

TakNie1
odp
@Lucyna

Jak się nie stosuje podkładu to farba musi schodzić

Opinia

Uczennica nie pracuje na miarę swoich możliwości, choć w porównaniu do roku ubiegłego praca ta jest bardziej efektywna. Angelika jest chętna do wszelkich prac dodatkowych (szkoda, że tylko na zajęciach świetlicowych). Aktywność uczennicy na lekcjach fizyki nie zawsze jest zadawalająca. Angelika nie jest systematyczna (choć ostatnio pięknie przygotowała pracę domową). Jeśli pracuje sumiennie efekty są natychmiastowe, choćby takie jak na sprawdzianie z fizyki- uczennica otrzymała ocenę bardzo dobrą. Jest bardzo uczciwa i prawdomówna- to cecha nieczęsta wśród jej rówieśników. Nie sprawia żadnych problemów wychowawczych, aczkolwiek powinna częściej angażować się w życie klasy i szkoły.

Artur

Płacą całkiem nieżle. Ostatnio robiłem prace na wysokościach i wszystko było ok.

stan

Możesz od razu zacząć dzielić się swoimi opiniami. W ten sposób masz szansę wpływać na produkty i usługi, z których codziennie korzystasz, i jednocześnie zbierać punkty, które możesz wymieniać na przeróżne nagrody!

pozdrawiam:)

Może byłoby fajnie (bo ludzie w firmie byli sympatyczni), gdyby szef stawiał na faktyczny rozwój firmy i pracowników. Nie zna się na niczym, wymaga od pracowników umiejętności poza zakresem ich obowiązków. Według niego najlepiej jakby ludzie w tej firmie pracowali za darmo - bo przecież pracujemy dla idei. Na umowie o pracę otrzymujesz najniższe wynagrodzenie (o ile pozwoli ci przejść ze zlecenia na umowę o pracę), na urlop poza wyznaczonym przez szefa terminem nie ma co liczyć, na chorobowym wszystko będzie twoją winą i narzekań wysłucha cała firma. Na podpisywanie papierów na czas nie ma co liczyć, a jeżeli coś będzie opóźnione nie z twojej winy, to i tak będzie to twoja wina. Premia zawsze opóźniona i pomniejszona ze względu na "widzimisię" szefa, a nie osiągane wyniki. W skrócie - szef nie wie do końca, co kto w tej firmie robi i jak działa. Nie polecam. Za takie (a nawet lepsze) pieniądze można znaleźć zdecydowanie lepszą pracę we Wrocławiu. Studentom też odradzam, bo w Biotopie na zleceniu od niedawna szef wymyślił bezpłatne przerwy ;))

Tak10Nie
Tomy
@pozdrawiam:)

Szanowna była Koleżanko, nie ma obowiązku pracy w biurze na samodzielnym stanowisku. Państwo stawia na rolnictwo i tam bez problemu można się realizować. Jest to segment gospodarki bardzo przyszłościowy. Spożycie mięsa w kraju rośnie, w związku z tym zapotrzebowanie na ludzi do prostych zadań również. Nie jest się wówczas skazanym na czyjeś "widzimisie" , narzekania i podnoszenie kwalifikacji. Studenci też tam mają przerwę. Polecamy i pozdrawiamy:)

TakNie4
@Tomy

Tej firmy nic już nie uratuje... Nawet takei uszczypliwe komentarze, prawdopodobnie kogoś z pracy zmuszonego do napisania tego :)

Tak4Nie
@anonim

Opinię napisał właściciel tego cyrku lub ktoś z jego rodziny - ponieważ cześć rodziny jest zatrudniona w tej firmie, a cześć przychodzi czasem coś porobić i pokontrolować resztę...Do tych wszystkich opinii należy dorzucić akcje mobbingowe ze strony chrześniaka pana prezesa i jego brata (choć w mniejszym stopniu) , który pracuje w tej firmie i za wiele nie potrafi (ma kłopoty z wysławianiem i pisaniem maili) a potrafi wykrzykiwać, wysyłać maile na czerwono i tylko donosić ze niby dziewczyny nic nie robisz, a sami nie mogą pochwalić się czysta karta, no czasem w pracy są czynniki niezależne od zaangażowania. Jednak plus jest taki ze nie musisz mieć wykształcenia by tam pracować i jakichkolwiek umiejętności, bo praca jest prościutka, co prawda nikt Cię tam niczego nie nauczy, ale jednak siedzisz a biurze i o 15.50 hopsa do domu i masz gdzieś wszystko, bo już o pracy myśleć nie musisz

Tak4Nie
Dora
@€

sama prawda!

patrycja

Z własnego doświadczenia wiem, że praca na stanowisku Pracownika Biurowego, to lukratywna posada, która gwarantuje godne zarobki i pozostawia dużo wolnego czasu, ze względu na wolne weekendy oraz ośmiogodzinny czas pracy, od 8-16. System premiowy jest dobrze skonstruowany i zadowalająco wpływa na efektywność zespołu, zapewniając ponadprzeciętne miesięczne wynagrodzenie. PS Biotop Biuro Inżynierii Środowiska jest organizatorem konferencji branżowych, to jest główny segment działalności firmy.

ka
@patrycja

Opinia napisana pewnie przez szefa :) System rozliczania premii co miesiąc inny i jest tylko w jego głowie.

Tak1Nie

Zostaw opinię o Biotop - Wrocław

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie