NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Opinie o NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Witam. Jakie są zarobki na stanowisku monter i czy polecacie tę pracę?

Cezar

Są ogłaszane różne konkursy krajowe i lokalne na nowoczesna wyroby, nowatorskie rozwiązania , wynalazki, itp. Proszę mi podać w jakich konkursach i jakie wyróżnienia otrzymał Biawar . Przyznam , że nie słyszałem aby Biawar otrzymał jakąś nagrodę. Jeżeli otrzymał to proszę powiedzieć. Szereg firm z naszego województwa takie nagrody otrzymało np. : Samasz, CHM , AC S.A i inne. Dlaczego nie słyszałem aby Biawar otrzymał takie nagrody ? Na to pytanie odpowiem w następnym poście.

@Cezar

Widocznie nie zna Pan dobrze historii firmy, ani nie orientuje się w jakich konkursach (praktycznie co roku) firma bierze udział. Firma NIBE-BIAWAR otrzymała wiele nagród, złotych medali i wyróżnień za innowacyjne rozwiązania. Część z nich wymieniona jest na stronie, ale to nie wszystkie: https://www.biawar.com.pl/o-firmie/. Ponadto regularnie dostaje nagrody w konkursach Złota Setka Kuriera Porannego i Gazela Biznesu organizowanego przez Bonnier Polska wydawcę Pulsu Biznesu. • Zwycięzca w kategorii "innowacyjna technologia" za system z pompą ciepła NIBE F1245 PC, zapewniający ogrzewanie, chłodzenie, ciepłą wodę i wentylację z odzyskiem ciepła - Renexpo Poland 2012 • Wyróżnienie XX Międzynarodowych targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX 2017 za powietrzną pompę ciepła NIBE F2120 • Nagroda NIBE za komunikację marketingową

Taka prawda
@Cezar

Cezar, nie trudź się i tak ci te posty taki jeden dyrektorek wykasuje. Szkoda czasu. Ten cały GoWork to jedna wielka kpina.

Odpowiedź
@Małgorzata

Ale zdaje sobie pani sprawę że to co pani podała, to są szwedzkie pompy? Wymyślone przez szwedzkich konstruktorów i zbudowane na Tajwanie. Cezarowi chodziło jednak o coś zupełnie innego.

@Odpowiedź

Zgadza się . Mi chodziło o wyróżnienia jakie dostaje firma Biawar z tytułu pracy polskich konstruktorów, polskich technologów i polskich wykonawców. Szwedzi mnie nie interesują, niech sami się oceniają .

@Cezar

NIBE-BIAWAR ma również nagrody za polskie produkty, skonstruowane przez naszych polskich konstruktorów, między innymi centralę wewnętrzną do pomp powietrze/woda, która stanowi system z pompą ciepła typu split lub monoblok. Co do innych produktów z których znana jest marka BIAWAR to osobiście uważam że w zgłoszeniu konkursowym nie byłoby łatwo wykazać innowacyjność ogrzewaczy wody i żaden marketingowiec raczej się tego nie podejmie :)

@Taka prawda

Masz rację.

@Małgorzata

A dlaczego polscy konstruktorzy nie skonstruowali całej pompy cieplnej , lepszej od szwedzkiej? Odpowiem dlaczego , bo nie dostali takiego polecenia. A dlaczego nie dostali , nie wiem.

@Małgorzata

Co za propaganda? Tej pompy F1245 tu nie produkujecie i to nie jest wyrób Nibe Biawar Białystok. Jedynie tym handlujecie. Kłamcy.

@Niczyj

Oj widać że nie jest Pan na bieżąco z asortymentem który aktualnie sprzedajemy w największych ilościach. Zdziwi pewnie Pana to ż jest to nasz polski wyrób, skonstruowany przez naszych konstruktorów- centrala wewnętrzna do pomp powietrznych.

@Małgorzata

Pani widzę jest w temacie. Czy może Pani doprecyzować ogłoszenie dla montera-lutowacza z firmowej strony? Napisano, że potrzeba umiejętności lutowania lub spawania TIG i że praca na III-zmiany od pon.-piąt. Ale nie podano, ile bym zarobił i w jaki konkretnie sposób odbywa się to wdrożenie?

Jaką

Czy praca jako monter jest ciężką pracą?

Cezar

Do zlewozmywaka w kuchni używałem od 2006 roku ogrzewacza produkcji Biawar typu Ow-E10. Ostatnio pękł mi zbiornik i narobił dużych strat. Ktoś powie , że 17 lat to dużo , a ja powiem tak : eksploatuję również piec gazowy dwufunkcyjny , który ma już więcej niż 20 lat i działa idealnie. Ten piec gazowy jest ze 100 razy bardziej skomplikowany niż ten ogrzewacz i działa bez zarzutu i myślę że do rozszczelnienia nie dojdzie. Zastanawiam się czy kierownictwo firmy Biawar ma ambicję aby produkowane przez nią wyroby były bardzo dobrej jakości.

Elektromechanik

Pierwszy poziom z kierownikiem, (było dość przyzwoicie) drugi był z dyrektorem (śmiesznie jakby)

Czy znam się na elektronice - słabo Czy potrafię obsługiwać tokarkę i frezarkę - nie Czy znam się na hydraulice - spytałem, siłowej, czy tej wodnej (dość dobrze), bo wie Pan co, czasami hydraulikowi trzeba pomóc.

Tomasz

A jak wygląda praca na nowym zakladzie ,przy montażu pomp ciepła bo są ogłoszenia i jak płacą

Lidia

Jasne, dawaj - wszyscy chętnie przeczytamy co masz do opisania. Tylko bez wulgaryzmów, bo wykropkują. Dasz przy okazji znać jakie zarobki proponują po Nowym Roku na początek pracy?

Demokracja
@Lidia

Po twoim wpisie wnioskuję że pracujesz w Biawarze ;) więc dobrze wiesz jakie zarobki po Nowym Roku

@Demokracja

Za to inni nie wiedzą. A skoro firma zatrudnia, to lepiej z góry wiedzieć co, jak i za ile się tu dzieje. O, jakich zarobkach może być tu mowa na rozmowie rekrutacyjnej na zaopatrzeniowca? I co jeszcze warto wiedzieć o pracy tu, nim wyślę CV?

Na stronie firmy widziałem kilka ofert pracy. Chce aplikować na operatora wózka widłowego. W ogłoszeniu piszą o rozwoju. To znaczy że wysyłają na dodatkowe szkolenia i prócz widlaków UDT można sobie zrobić też inne uprawniania? Jak to wygląda realnie?

Jarosław

No ale w czym konkretnie problem z szefem produkcji, o jak rzekomyi brak szacunku Ci chodzi?

Justyna

Czemu nie chcielibyście mieć szefa, który wymaga? szef zapewnia jakieś możliwości rozwoju? Jeśli tak, to jakie?

Są lepsze firmy

@Cezar

Cezar, to Twoja opinia, ja przed Biawar pracowałem w różnych firmach, i uważam, że ta jest dobra. A jak ktoś chce to powód do narzekania zawsze znajdzie. Szczególnie jak odejdzie, albo go wywalą, to tym bardziej błotem obrzucać bezkarnie można. Jeśli uważasz, że jesteś w lepszej to ją pochwal, a nie żółć wylewasz. Ja jestem zadowolony, praca jest dobra, o wypłatę się nie martwię, ludzie w porządku, kierownictwo też. Firma się rozwija, coraz to nowi pracownicy są zatrudniani. i coraz ich więcej.

@pracownik

Ja pracowałem w Białymstoku w 7 firmach , w tym w Biawarze . Powiem , że z tych wszystkich firm najgorzej mi się pracowało w Biawarze. Ale jak ta firma działa podam przykład: Kiedyś kupilem ogrzewacz przepływowy Kaskada Plus. Eksploatowałem ją ok. 10 do 15 lat. Trzeba powiedzieć że przynajmniej raz na rok musiałem ją naprawiać - usterki były najróżniejsze . Ostatnio ( ok. 3 lata temu ) przepalila się całkowicie grzałka . Ta grzałka jest potrójna, wiec najpierw jedna nie działała , potem dwie , ostatnio trzy - trzeba było ją wymienić. Pojechałem do sklepu firmowego żeby kupić taką grzałkę , lub nowy ogrzewacz. Pierwszy raz jak zajechałem sklep był zamknięty, drugi raz okazało sie że w sklepie nie ma grzalek, ale następnego dnia mialy- być. Pojechałem trzeci raz- jeszcze grzałki nie było, przyjechałem czwarty raz - sklep był zamknięty. Wróciłem do domu, siadłem do internetu, kupiłem ogrzewacz przeplywowy w firmie Kospel i za 2 dni miałem ogrzewacz. Dziala kilka lat bez najmniejszego zacięcia. Dodam ze ten ogrzewacz był wyraźnie tańszy od analogicznego z Biawaru.

@Cezar

Cezar wywalili Cię z tej firmy, że tak jadem plujesz? Niby taki zadowolony z obecnej firmy, a ilość wpisów pokazuje, że nadal z myślami w Biawarze siedzisz i uwolnić się od niego nie możesz...

Gotrek
@Cezar

Biawar to nic ciekawego. Ludziom wydaje się, że to dobry zakład, bo zatrudnia sporo pracowników jak na warunki białostockie. Rzeczywistość jest nieco inna niż każdemu się wydaje: pensje niekonkurencyjne, atmosfera słaba, zarządzanie rodem z prl'u

@pracownik

Myślałem , że to jest forum dotyczące Biawaru, a okazuje się że to jest forum na mój temat.

Pppp

Chyba zagraniczni a nie Polacy

Paradise

Mam nadzieję że p.Ogórek zajmie się sprawą spawaczy, którym wszystko wolno:) Pozdrawiam, oraz dziękuję za kasowanie komentarzy:) mam nadzieję że dotarło gdzie powinno.

@Paradise

Wasza ulb.komentatorka:)

Sylwia
@Paradise

Uuuu a jak to sprawa spawaczy? o co chodzi?

Bonz@i

Witam. Interesuje się pracą na stanowisku spawacza. Może ktoś coś powiedziec Na ten temat ???

Natalia
@Bonz@i

A ile lat doświadczenia masz w ogóle że chcesz tu robić?

Justyna
@Bonz@i

Byłeś może na rozmowie? Jak wyglądała? Jakie pytania zadawali?

Nie warto:)

Gucio

Pani relacja jest super ciekawa. Dziekuje I pozdrawiam.

Z
@Gucio

Cena pewnie zależy od wielkości dennicy, w ofercie są jeszcze paleniska ;]

Bibi
@Z

To nie sklep firmowy a wielobranżowy ... Naprawdę ma bogaty asortyment włącznie z mrożonkami z zamrażarki na zapleczu ...

niewazne serwis kpina

witam znajomy mi opowiadał ze jak ktos sobie rady nie daje ztymi niby bezobsługowymi piecami to zeby dał sobie spokuj. a serwi to masakra na rejon nowy targ i okolice nowy sacz 2 serwisatow i terminy ze choo tak ze jak ktos chce kupic piec z tych okolic to odradzam

Język polski trudna język
@niewazne serwis kpina

A w jakim języku Pan piszesz, bo nie rozumiem. Wrzucę w translator tylko proszę napisać..what language do you write please?

Irena
@Język polski trudna język

A Ty czytać umiesz? Bo ja wszystko zrozumiałam :P Serwisy mają długie terminy podobno, to prawda?

Cezar

Ciekaw jestem i zadaje to pytanie innym : jaki nowoczesny wyrób wprowadzi na rynek w tym roku firma Biawar? Znając podejście kierownictwa do sprawy zaryzykuję odpowiedź : żaden. Ciekawe czy będę miał rację ?

mik
@Cezar

Nie takie rzeczy się robi w Biawarze

@mik

A jakie ?

@mik

To znaczy? Pracujesz tu że tak dobrze znasz asortyment który będzie wprowadzany na rynek? Ja interesuje się zatrudnieniem więc wszelkie wskazówki będą mile widziane. Napiszesz coś o warunkach pracy?

Czy ktoś może powiedzieć jak wygląda praca w dziale sprzedaży? Zakres obowiązków, przybliżone wynagrodzenie, atmosfera. Dziękuję za wszelkie informacje.

Czy ktoś wie jak wygląda praca na nowym magazynie Biawar Produkcja?? Jak atmosfera? Jakie wynagrodzenie??

Odpowiedź

Ale tu cenzura panuje. Bardzo proszę o opublikowanie mojej wcześniejszej opinii.

Natalia
@Odpowiedź

Może napisz jeszcze raz? Jeśli została usunięta, to pewnie naruszała regulamin forum po prostu. Czekam na to co nam powiesz :)

Dragon

Szczerze odradzam, znajomy tam pracował na magazynie, była zgrana ekipa którą rozbili poprzez narzucanie na ludzi faktur za uszkodzenia (gdzie w pracy magazyniera jest to nieuniknione prędzej czy później ) i gdy magazyn nie chciał podpisać odpowiedzialności materialnej (bali się dodatkowych opłat) z tego co słyszałem wszyscy wczoraj dostali wypowiedzenia. Atmosfera wcale nie jest przyjazna zwłaszcza z kadrą kierowniczą.

Sympatyk
@Dragon

Oj tam Kadra kierownicza zostanie sama i pokaże innym jak się pracuje toż oni na wszystkim się znają najlepiej a jeszcze jak 5s wprowadzi ulepszenia to żadnego pracownika nie będzie trzeba . :) Samo się wszystko zrobi. Tak naprawdę chcemy dogonić zachód a nigdy tego nie zrobimy z takim podejściem do pracownika zero szacunku chamskie odzywki pokazywanie swojej wyższości itd ....

@Sympatyk

Taka prawda, współpraca jest marna z górą, ludzie proszą o dodatkowe ręce do pracy to w zamian słyszą: a może chcecie nadgodziny?? Zero zrozumienia dla pracownika.Ich nie interesuje że człowiek czasem nawet nie ma kiedy do WC wyjść tylko ma być zrobione i tyle, a jeszcze potrafią stanąć i dyrygować ludzie co nie mają o pracy na magazynie zielonego pojęcia. Ta firma idzie na (usunięte przez administratora) z takim zarządzaniem nie dociągnię do 60 lecia.

Krzysio
@Dragon

Dobrze ze tych legatów w końcu ktoś zwolnił. Nie potrafili naweet prosto palety pod stanowisko podwieźć... Prawko na wózki robili chyba w Łomży haha a my musieliśmy na nich pracować w akordzie... Bóg zaplac

@Dragon

Doświadczyłem na własnej skórze. Odzywki kierownika zakładu lepiej nie komentować. Ciągle straszenie pracowników jakby innej pracy nie było. Odradzam .

Grzesiek
@Krzysio

Od kiedy magazynier wozi towar na produkcję?

@Krzysio

@Krzysio dobrze że pracujesz w akordzie, zachorujesz albo wypadnie ci jakąś sprawa rodzinna nie ma Cie w pracy i nie masz wyrobionej normy więc powodzenia. A poza tym z tego co wiem produkcja ma swoich wozkowych którzy dostarczają towar więc to ich pytaj gdzie robili kursy.

Grzesiek
@Krzysio

Od kiedy to magazynier wozi towar na linię produkcyjną?

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Póki co to w ostatnim czasie większość, jak nie wszyscy to ludzie którzy sami złożyli wypowiedzenia. Kiedyś mało kto sam się zwalniał, prędzej to Biawar zwalniał kogoś, natomiast sytuacja się bardzo zmieniła na gorsze. Ludzie to widzą i czują na własnej skórze i się zwalniają. Od kiedy jest nowy dyrektor od niczego co tylko ładnie mówi, pan przez małe "p" bo na szacunek od nikogo nie zasługuje (usunięte przez administratora). i jego świta od S5 co chodzą i na produkcji punktują tylko na wydziałach, że to kurz na regale leży, a to że olej z przedwojennej maszyny kapie. Obklejają nawet w kiblach kartki i wytyczne żeby nie niszczyć mienia ( takie ambitne zajęcia mają, naprawdę) itp. chodzą i śmieszkują sobie w kilka osób, a reszta musi na nich pracować i każdy to widzi, to i się ludzie wkurzają. Przejdzie po produkcji taki kontroler (usunięte przez administratora)i nakleja kartki że to złe i to nie zgodne, pomimo że tak szło to zawsze od lat i jeszcze czerpie z tego radość ( jego akurat chyba kiedyś bili w szkole ) , a ci co robili ten wyrób ocenę mają mniejszą na koniec miesiąca i tracą premię. Lecz gdy zapytasz ty jego gdy masz problem to nie zawsze podpowie bo on raczej nadaje się tylko do (usunięte przez administratora) za jakość, a nie jej pilnowania na każdym etapie i ewentualnie zapobiegania czemuś niezgodnemu. Za krew zabierają premię, oceniają co miesiąc pracownika w punktach , przez co możesz stracić premię i tak też się dzieje. Więc podsumowując, każdy widzi co się dzieje i na przestrzeni ostatnich lat w Biawarze bardzo się pogorszyło i pogarsza się dalej, ten proces trwa i będzie trwać dopóki prezes będzie słuchał i wierzył we wszystko co mówią takie (usunięte przez administratora)Ze swoją świtą. Ludzie będą dalej się zwalniać, a wielu jest jeszcze niezdecydowanych które niebawem też złoża wypowiedzenia. Nowi nie będą zostawać dłużej niż na miesiąc lub dwa bo gdy widzą wypłatę pierwsza to też przeważnie uciekają. Pozdrawiam

Hg

Są zwalniani i ogólnie zła atmosfera w pracy. Odradzam.

Niczyj

Prawda. Pracowałem i tak jest.

Niczyj

Ostatnio są zwalniani. Doświadczony pracownik jest nie potrzebny. Brak szacunku do pracowników

Tadeusz Łuczyński Żory. Śląsk

Chyba od 30lat posiadam w łazience Insant 6 4,5kW działa doskonale,chwała Wam za taki produkt.Dziś to

Ryszard
@Tadeusz Łuczyński Żory. Śląsk

A co to jest Insant 6 ?

nowy

na rozmowie mowia ze monter zarabia 3000zł do reki? prawda to?

@nowy

prawda, ale jak wyrobisz akord. jak się nie opierdzielasz to wyrabiasz, a jak się migasz, to na taką kasę nie licz,

Yoyo
@pracownik

a jak ciezko ten akord wyrobic? sa jakies nadgodziny? jakie sa srednie zarobki?

worker
@pracownik

po 3 miesiącach masz podwyżkę, normę można wyrobić bez większej spiny, i nikt Ci nad głową nie stoi, radio gra, robisz swoje i do domu, z nadgodzinami różnie, ale za dużo ich nie ma - 8-16 w miesiącu, czasem więcej, czasem wcale.

Ciapek
@nowy

Tak zarobisz jak zrobisz normę ze wspułczynnikiem i wpadną ci ze 3 soboty ale to nie realne na początek najniższa Krajowa ☹️

@nowy

Może z sobotami, tyle mają. Pamiętaj, że nowy dyrektor wymyślił pięć dni nauki. Czyli pięć dni cię uczą, a później masz robić akord. Tak więc powodzenia

Gaal

Ile w Biawarze może dostać na rękę operator CNC z 4-letnim doświadczeniem?

Ogórek
@Gaal

Prawda jest tak że musisz w kilka dni nauczyć się i już robić normę, a napewno nie zrobisz jej przez pierwsze miesiące. Czyli na początek najniższa krajowa Ci wyjdzie, a jak już będziesz umiał wszystko to około 3200 na rękę. Dodam tylko że maszyny się ciągle psują, są awarie itp. i to obniża twoja normę bo w tym czasie nie robisz, a jak za mało będziesz robił normy to dostaniesz punkt mniej za ocenę wydajności i mogą ci premie zabrać. Bo w naszej cudownej firmie pracownik jest oceniany na podstawie punktów za jakość, wydajność i frekwencję. Do okoła jeden wielki chaos i bałagan , jak lubisz takie warunki i przez dwa miesiące lub nawet więcej zarabiać około 1900 zł to jest to praca dla ciebie. Zapraszamy.

Złoty
@Gaal

Myślę że od 2100do 3000 to zależy czy zrobisz normę czy nie. Akurat tu nie ma znaczenia czy masz 4 lata doświadczenia czy 20 l wszystkich traktują tak samo.

Witam, Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o pracy na stanowisku Referenta ds. obsługi produkcji? Widziałem ofertę i zastanawiam się nad aplikowaniem.

Zostaw merytoryczną opinię o NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. - Białystok

• Jak się pracuje w NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 53.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.