NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Opinie o NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Ok jaka jest stawka początkowa na montażu

Jakie stawki są na produkcji -montażu ile można zarobić.

Dariusz

Czy tylko narzeka potraficie? Firma jest dobrym pracodawcą i myślę, że jest coś z waszą pracą?

Rdn

Pracowałem tam jako spawacz prawie dwa lata.Dzis już tam nie pracuję, ale nie żałuję tej decyzji.Normy z kosmosu.Gorszy zapierdziel to chyba tylko w pronarze jest. Niedawno rozmawiałem z kolegą, który jeszcze tam pracuje to mówił że jest gorzej niż przedtem.

Elektromechanik

Pierwszy poziom z kierownikiem, (było dość przyzwoicie) drugi był z dyrektorem (śmiesznie jakby)

Czy znam się na elektronice - słabo Czy potrafię obsługiwać tokarkę i frezarkę - nie Czy znam się na hydraulice - spytałem, siłowej, czy tej wodnej (dość dobrze), bo wie Pan co, czasami hydraulikowi trzeba pomóc.

Natalia

@pracownik dzięki za opisanie dokładnie jak rozkłada się stawka godzinowa. Myślę, że to istotna informacja dla potencjalnych pracowników firmy NIBE-BIAWAR. Czy na rekrutacji pracownik dostaje informację ile wynoszą konkretne dodatki?

@Natalia

Natalia, wybacz, ale nie zadajesz pytań jak potencjalny forumowicz, tylko jawny pracownik Biawaru, który chce wyciągnąć jak najwięcej informacji od innych o swoim zakładzie. Takie rzeczy, o które pytasz nie obchodzą forumowiczów. Już do tej pory podane informacje świetnie oddają profil pracodawcy, a Ty dalej wałkujesz ten temat...

@Lucky Luck

Zgodze się z kolegą powyżej bo taki pytania od jednej osoby to trochę. dziwne jednak. Podsumowując krótko to co się dzieje to mozna śmiało stwierdzić że idzie to wszystko w złą stronę w biawarze. Teraz mają być podwyżki o ile można to tak nazwać i lepiej nie komentować bo co proponują co roku to istny żart z pracowników.

Lucky Luck

Tu nie trzeba być żadnym psychologiem aby rozszyfrować, że Natalia naprawdę nazywa się Biawar :)

@Lucky Luck

do tego w każdej jej wypowiedzi funkcjonuje poważny i z szacunkiem tekst "w firmie NIBE BIAWAR". Dla przeciętnego forumowicza jest to po prostu "Biawar" a nie "firma NIBE BIAWAR". Właśnie ten tekst i te ciągłe pytania zdradziły Natalię jako pracownika Biawaru.

Natalia

@Lucky Luck ale nie jestem pracownikiem firmy NIBE-BIAWAR. A dopytuje się, bo chcę, żeby na forum pojawiało się jak najwięcej informacji przydatnych dla przyszłych pracowników firmy.

@Natalia

to zadaj jakieś inne pytanie o pracę w biawarze, to ludzie odpiszą

walery
@Natalia

jak szukasZ ludzi dla tej fiRmY to napisz po rusku, z paszportem ruskim daju 17zl a dla polakuf 10,50

Pyzdra
@Natalia

Najwaszniejsze infO by miał passport bialoruski WtedY dostanie 17zl pOLAK na start ma 10,50 1750na miesiac z pierwszej reki Kolega tam robi to wie

@Pyzdra

10.5 to ma golej stawki, a w akordzie plus szkodliwe i premia to jest juz 18 zl . Jak od kolegi to sory ale z drugiej ręki info, a ja akurat pracuję na produkcji. Bialorusini nie maja 17 na rękę, a jak już to 14 i napewno zarabia mniej od polskiego spawacza. Zarobki ogolnie napewno mogly by być o wiele lepsze ale jak na warunki bialostockie to są i tak ok.

zainteresowany pracą

A te 18 zł ze wszystkimi dodatkami to netto czy brutto?

@zainteresowany pracą

to tak w uproszczeniu bo 10.8 to z tego co się orientuje to najnizsza stawka, a do tego premie i szkodliwe czyli razem 2 zl dodatkowo i to jest brutto. Liczy się to potem przez współczynnik jaki się zrobi w miesiącu i wychodzi przy tej stawce około 18.5 brutto przynajmniej. Spawacze mają najwięcej, i im wychodzi ponad 20 zł brutto przynajmniej i to spokojnie. system naliczania stawki jest po prostu na tyle dla niektórych skomplikowany chyba, że nie wiedzą ile rzeczywiście mają na godzinę. Skoro spawacz ma spokojnie ponad 3000 na rękę co miesiąc, a mają i po 3500 to trudno żeby miał te "10.5 " tak jak ludzie z innych działów gdzie mają spokojnie po 2300 na rękę i wzwyż .

Pyzdra
@pracownik

Pan pracownik może ma na mysli pracownikow co normy i wspolczynniki robia a zeby to robic to trzeba 8 godzin(usunięte przez administratora)a po kilku latach kregoslupy do wymiany..ale co pan pracownik moze wiedziec jak pewnie przy biurku siedzi..(usunięte przez administratora)

@Pyzdra

Robi na produkcji, a nie przy biourku. i zrobic norme sie da i wspolczynniki tak samo. Przejdź się po zakładzie i sprawdź jakie ludzie mają współczynniki co miesiąc bo są wywieszone na mistrzówkach i każdy ma wyrobione na 1.10 1.15 a nawet 1.20 ponad, czyli wyrabiają po 9 godzin i więcej w te osiem i bez jakiegoś orania itp. Wracając do pracy to sory ale przychodzisz do pracy czy leżeć że taki wyrzut że trzeba 8 godzin robić i napewno nie każdy na kręgosłup chory. Znam sporo tam ludzi z produkcji z czego dwóch narzeka na niego i leczy. Reszta jakoś zdrowa. Widzę że jesteś jednym z tych to narzekaja jak to źle że roboty dużo, a że to mało. A to mało płaca, a jak mozna zarobic na nadgodzinach od piertylj nadgodzin już podwójnie to narzeka że sie nie opłaca. Śmiech i tyle. Jak by nie zrobili to źle. Nie jest może super w Biawarze ale tez nie jest aż tak źle jak niektórzy piszą. Przynajmniej na produkcji.

Natalia

@Lucky Luck dlaczego masz takie wrażenie? Chciałabym uzyskać odpowiedź, bo właśnie nie pracuję w firmie NIBE-BIAWAR i nie mam możliwości zapytania prezesa. @Pracownik. skoro prezes nie wie to w takim razie powinniście się kontaktować z dyrektorem.

@Natalia

jak tak piszesz to chyba nigdzie jeszcze nie pracowałaś. Ludzie piszą jak jest, to tak tam jest, jeśli Ci to nie odpowiada to idź porozmawiaj z prezesem sama, a potem zdecydujesz czy warto tam pracować. Z takimi pytaniami to przyjmie Ciebie od razu

Natalia

@Lucky Luck a prezes przyjmuje normalnie interesantów? Często pracownicy przychodzą do niego z różnymi zapytaniami? Czy Ty byłeś kiedyś w takiej sytuacji i prezes firmy NIBE-BIAWAR Ci pomógł?

Pracownik.
@Natalia

Prezes to ma chyba ludzi od tego tak mi się wydaje bo gdyby zajmowal sie problemami kazdego pracownika to sorry. Od tego powinien być dyrektor lub szef produkcji ale szef to akurat tyle, że jest ale nikt wyżej nie liczy się z jego zdaniem o ile je posiada. Ogólnie biuro, a produkcja to dwa inne sziaty. Prezes to nawet nie wie co sie dzieje na produkcji jesli chodzi o komunikację i organizację. Dyrektor jedno mówi, a drugie robi. Tyle w temacie zalatwiania spraw. Stawki to napewno nie są zalezne od umiejętności. W sumie to niewiadomo od czego sa zależne. Nowy dostaje tyle co stary pracownik, a na niektórych działach nawet więcej chociaż robi mniej i nie umie wszystkiego. Dla starych powiedziano wprost ze prędzej dostanie podwyżkę młody bo taki starszy to juz się nie zwolni bo gdzie indziej pojdzie jak jest po 50 - tce. Polityka płacowa jest tragiczna.

@Natalia

Natalia, wybacz, ale zadajesz pytania, które powinny paść nie na forum a do prezesa Biawaru. Pytasz się o tak oczywiste rzeczy , jak ludzie powinni być traktowani... to chyba każdy wie i nie trzeba nikomu wyjaśniać. A dlaczego tam jest inaczej to idź i się ich o to zapytaj

@Natalia

"a prezes przyjmuje normalnie interesantów? Często pracownicy przychodzą do niego z różnymi zapytaniami? Czy Ty byłeś kiedyś w takiej sytuacji i prezes firmy NIBE-BIAWAR Ci pomógł?" - zadając takie pytania mam wrażenie, że tam pracujesz

Natalia

@walery a możesz powiedzieć, dlaczego są takie dysproporcje w płacach w firmie NIBE-BIAWAR? Dlaczego Ukraińcy są lepiej cenieni od rodaków? Czy płace nie powinny być takie same lub zależne od umiejętności?

@Natalia

spisz swoje pytania na kartkę i wal z nimi do prezesa do Biawaru

Natalia

@Złoty czyli Polacy nie mają biletów na komunikację oraz mieszkań a mają taką samą stawkę jak obcokrajowcy? A czy rozmawialiście z szefem na temat równego traktowania w firmie NIBE-BIAWAR? @Lucky Luck jasne, że rozumiem. Czyli później zapał opada?

@Natalia

@Natalia, a co Ty tak się pytasz o wszystko jakbyś była pracownikiem Biawaru

Walery
@Natalia

y biwaru tolko z belaruska passport, polacki pojadu to england polacek 11 беларускае 16 zlota маленкая

Kiedyś tam bylem

Nie polecam kant i oszust ..pracowałem parę lat i zrezygnowaLem nie szanują dobrego pracownika normy duze szef to tak samo jak ktoś wczęściej napisał niech wraca do rolnictwa lub sprzdaje ogórki majster na montażu lepiej nic niebd muwil jesCze nie trafił na takiego który go by udusil ten człowiek nie umie zorganizować pracy prY rozDaniu pracy niesprawdz detali czy są .i normy nie zrobisz i mala kasa on tylko nadaje się do pilnowania porzadkow heh nie nadaje się na majstra

Stary wyga

Nie polecam tej firmy ta firma spada na psy jedynie ludzie maja dobre ci którzy długo pracują i maja plecy .bo reszta pracowników np na montażu dostaje najgorsze stanowiska ze ciężko zrobić normę a na innych 2 godziny mają do przodu szef tak jak i majstrowie mają to gdzieś 'a ogółem majster na montażu nieumiejętność zorganizować pracy Awsze brakuje detali lub czegoś innego i normy NIEzrobisz .Szkod gadać trzeba samemu to przeżyć u zobaczyć .dobrzy ludzie odchodzą bk jie są szAnowani a są fachowcami robią na wszystkich stanowiskach a szefostwo ma ich w (usunięte przez administratora) a potem się ktoś dziwi ze się zwalnia taki pracownik i myślą że zastąpią bialorusinami heh żenada

Natalia

@Lucky Luck a czemu od razu tak zakładasz? Próbował ktoś z Was? Gdy nie zapytacie nigdy się nie dowiecie jaki może być efekt tej rozmowy i czy będą zmiany w firmie NIBE-BIAWAR. Nie rozumiem tez czemu określasz to pytanie za głupie. Chciałam dopytać, żebyśmy wszyscy wiedzieli czy wszystkie możliwości zostały wykorzystane.

@Natalia

Idziesz, rozmawiasz i wiesz. Każda rozmowa jest inna, każdy pracownik ma inne wymagania i wie czego oczekuje od pracodawcy, jakich stawek, jakich obowiązków, godzin pracy etc. nie da się tego uogólnić

@Lucky Luck

W tej firmie nic się nie zmieni normy są z kosmosu majster nie umie na montażu zorganizować pracy bi zawsze brakuje detali .nie długo tylko Białorusini bd pracować .normy ustalają swoje co z tego ze stoi z tobą cLowiek ktory nalicza ale i tak se swoje doda szkoda gadać

Natalia

@Lucky Luck skoro uważasz, że mało dociera to może do skutku trzeba próbować uświadamiać i tłumaczyć, że Wasze propozycje i zdania są konieczne do zastosowania w pracy w firmie NIBE-BIAWAR. Nie sądzisz, że to pomoże?

@Natalia

mówisz - nie dociera, mówisz - nie dociera, mówisz - nie dociera... dajesz sobie spokój... rozumiesz już?

Złoty

Witam wszystkich nie narzekajcie bo lepiej w tej firmie juz nie bedzie zatrudniaja każdego kto ma tylko papier nie musi mieć doświadczenia biora Białorusinów i oni dostaja. Mieszkanie bilet na autobus i 14 zł netto nawet robić nie muszą a chlopaki pracuja po naście lat i maja 14.30 max na godz i musza robić normy gdzie tu sens , logika

Natalia

@Lucky Luck ale ja nie pisałam o rozmowie o pracy, ale o rozmowie zatrudnionego pracownika, który ma problem ze sprzętem, na którym pracuje i chciałby z kierownikiem przedyskutować zmianę normy do wyrobienia. To chyba nie jest głupie pytanie, tylko luźna propozycja rozwiązania problemu w trakcie pracy w firmie NIBE-BIAWAR.

@Natalia

generalnie mało co do nich dociera, odbijało się jak grochem o ścianę, nie uznawali innych zdań i propozycji

Natalia

@Spawacz a nie ma możliwości rozmowy z kierownikiem odnośnie norm do wyrobienia? Skoro są suwnice dla ułatwienia pracy to powinno się z nich korzystać. Dlatego powinniście powiedzieć, że ze względu na to, że opóźniają pracę powinno się je zmniejszyć. Co sądzicie o takiej rozmowie?

@Natalia

co za głupie pytanie...? każdy z każdym może rozmawiać, tylko efekt tej rozmowy może być różny

Spawacz

Robiłem na spawalni, nie polecam, normy wysokie i caly czas podnoszone, po krutkim czasie problemy z plecami gwarantowane, niby są suwnice ale nikt nie używa bo za dużo czasu to zajmuje i nie wyrobi się normy, norma do góry a stawka w miejscu, pieniądze nie są warte takiej ciężkiej pracy... gdzie w Białymstoku spawacz zarobi około 3000zl za 8godz dziennie? Szukam pracy

Natalia

@Lok wpisy są usunięte tylko wtedy, gdy naruszały dobra osobiste firmy albo pracowników, łamały regulamin forum: www.gowork.pl/regulamin. Inne komentarze, również te o negatywnej treści na forum pozostają. @Pracującyzadowolony a możesz powiedzieć czemu uważasz, ze firma NIBE-BIAWAR jest dobrym pracodawcą? Twoje uzasadnienie dla użytkowników może być ważne.

Pracującyzadowolony

Ja wiem, że firma w której pracuję jest dobrym pracodawcą i tyle w temacie.

Zostaw merytoryczną opinię o NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. - Białystok

• Jak się pracuje w NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 53.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.