Opinie o Schutz w Worksop

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Schutz. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Schutz o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schutz w Worksop

Robol

Na reko jest nowy lider, jest lepiej, zobaczymy

Mateusz

Jaka pozycje ma firma na rynku?

Beny

W końcu ta (usunięte przez administratora) z reko zwolnili bez Ciebie nam się pracuje lepiej.

Jaa
@Beny

A o kim mowa?

Pokuta
@Beny

To pracuj dalej spokojnie na sukces firmy będzie jeszcze lepiej zapewniam.

Byłem, przerobiłem spadam

Nigdy nie dawałem opinii o pracodawcy ale jeżeli chodzi o tą firmę to jest to firma typu... Firma Krzok, Antoni i synowie. Zatrudnimy do ciężkiej pracy za niewielkie wynagrodzenie. System pracy do wyboru,, Na osiem zmian czyli 4:00 , 5:00 , 5:30, 6:00 , 6:15 , 6:30 , 14:00 , 22:00 Mile widziane osoby nie mające swojego zdania i bardzo mile widziane własne narzędzia.. (usunięte przez administratora)

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Schutz odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
Koma

Brygadzisci dalej ci sami?

@Koma

Nie

taktoja
@Koma

Ja chciałbym napisać tylko tyle albo aż tyle kto w Schutzu pracował w cyrku się na pewno nie śmieje....

Precownik

Nie rob cyrków, jak czas temu został zwolniony brygadzistą który sie probuje uzewnętrzniać. Nowy gościu robi robotę na lini porzadek jak nigdy. Okazuje się że wystarczy wymienić jednego gościa i jest ok, ludzie się zwalniali bo nie umieli z tobą wytrzymać!

Góral

(usunięte przez administratora)jedno wielkie w tej firmie było i jest za taką prace co niektórzy (usunięte przez administratora)nawet kolbe panom z góry nawet by nie nalał co na niektórych w tej firmie pozdrawiam chłopaków z rozdmuchu bo mają jaja[co niektórzy oczywiście] i utrzymanie ruchu w porządku jest.cała reszta w zakłamaniu żyje powiem wam tyle nawet bym nie nalał na wasz dlatego tam skończyłem prace bo takiego zakłamania jak tam nigdzie niespotkałem w swoim zyciu .Dziękuje za spotkanie dzisiaj warto się pośmiać pany za tydzień trzeba powtórzyć pozdrowienia.

Byniu
@Góral

Panowie ja dziękuje za libacje ale dostałem zakaz od żony spotkań z wami prawie podział majątku był o szkoleniu bhp nie wspominam .Oczywiście żartuje pozdrawiam wariaty dobre jesteście.

Były Najemnik

Dobre widzę dalej gościowi kultury brakuje ale co tam można się spodziewać tylko ludzi umieją za hujaaa robić co nie których człowiek by tąm wyjaśnić musiał podjechać

Kula
@Były Najemnik

Kolego kogo tam wyjaśniać chcesz jak tam z 5 gości zostało co ma charakter reszta się nadaje do zbierania jagód w zimie i nie wiem czy do tego by się nadali żal.Pozdrawiam normalnych jak się zwolniłem zero nerwów człowiek ma.

lelumpolelum
@Kula

Panowie widzę po komentarzach te same (usunięte przez administratora) co było 2 lata temu brak szacunku do pracowników i orka dalej w tej firmie obietnice znaczących podwyżek ale chyba cen w sklepie tam tylko pozostało robić na esesmana i kilku innych pedałów którzy etat życia złapali .Panowie nie dajta się tam (usunięte przez administratora) pozdrowienia z Frankfurtu nad menem.

waster

Osoba Zakażona miała kontakt tylko z trzema osobami? Po prostu wstyd!!!!! zresztą czego mógł się człowiek spodziewać

Alibi

Sama praca nie jest jakoś specjalnie ciężka ale strasznie zmudna i mało ambitna - ileż można wkrecac śrubki czy przyklejac naklejki, jedynie na maszynie rozdmuchowej można się czegoś nauczyć. Firma w kwestii rozwoju osobistego nie oferuje kompletnie nic. Płaca wacha się między(usunięte przez administratora), taka właśnie jest różnica między nowym pracownikiem a takim który pracuje 3+ lat. Do tego dochodzi jakas śmieszna premia ktora zależy od widzimisi prezesa w okolicach (usunięte przez administratora)zł brutto. Podwyżka roczna to (usunięte przez administratora) brutto co uważam za pogardę dla pracownika. Najwiekszym mankamentem tej firmy jest zarząd, a właściwe jego brak.(usunięte przez administratora) Wszystkie prośby i problemy zgłaszane przez pracownikow są bagatelizowane przez prezesa jak i kierownika który tylko mu przytakuje i mydli oczy pracownikom pod nieobecność pana (usunięte przez administratora). Naobiecywane premie, znaczące podwyżki, socjal - to tylko niektore z tych pięknych baśni kierownika. (usunięte przez administratora) Ludzie na produkcji okej- życzliwi, pomocni, choć wiadomo jak wszędzie zawsze znajdzie się jakiś wafel i karierowicz. Ogólnie nie polecam, że chyba chcesz żeby uciekły ci miodowe lata w fabryce która nie ma żadnych perspektyw.

BRYGADZISTA
@Alibi

Ja was chopcy najmocniej przepraszam za to zem sie nie odezwal wasz ulubiony BRYGADYISTA!!!!

Grubyy
@BRYGADZISTA

Tak jak piszesz gang lalusi i pizdusi kilka osób co ma jaja na produkcji w porządku, reszta z Panem Kierownikiem i Brygadzistami na czele robią dobrą minę do złej gry bo tyle się nauczyli w tej firmie .

Plebss
@Grubyy

Sama prawda tak jak napisane przez kolegę tak jest i lepiej nie będzie w tej firemce.Pan Kierowniczek wydymal połowę załogi na premię ???????????? i udaję że wszystko ok tylko prędzej czy później przyjdzie się pytać ludzi o nadgodziny bo firma w potrzebie itp ludzie mu wtedy przypomną jak pograł nieładnie z nimi i karma wróci prędzej czy później ale wróci na pewno????????????????????????

Tom
@Plebss

Umiecie tylko na forum narzekać, a jak przyjdzie co do czego to wszysycy siedzicie cicho ! od takie kozaczki.....

Świrus
@Tom

Kolega widzę bohatera gra a sam cicho siedzi i portkami trzęsie o swoją posadę bo w innej firmie skończyło by się sranie po krzakach i trzymanie się nogawek Pana kierownika ot taka puenta dla ciebie .

Mikołaj
@Alibi

Najlepsza opinia na tym forum jak do tej pory. Nic dodać nic ująć.

Iwan
@Alibi

Witam Panowie miałem się przyjąć w tej firmie ale po waszych komentarzach na forum i rozmowie kwalifikacyjnej dałem sobie spokój obiecują nie wiadomo jakie cuda po krótkiej obserwacji na hali produkcyjnej jednak podziękowałem za pracę w takim zakładzie w biurze więcej osób niby pracuje????niż na produkcji normalne jaja kapitalizm .

utylizator

Panowie przestańcie się już kłócić. Każdy zasługuję na szansę , i każda opinia jest i trochę prawdziwa i trochę coś dodane od siebie. Idą ciężkie czasy i trzymajmy się lepiej w zgodzie razem. Chciałbym porozmawiać na poważne tematy a mianowicie... Chodzą słuchy takie nie oficjalne że na reko nie opodal drzwi do łazienki , stoi tajemnicza Bańka na której piszę białe wino wytrawne... Tak stoi i stoi i stoi no i trochę zawadza.... Pomyślałem sobie iż wyjdę naprzeciw potrzebą zakładu i zaoferuję moje usługi. Jeżeli faktycznie jest to białe wino wytrawne to mogę zaproponować całkowitą utylizację tajemniczej owej cieczy. Pragnę zaznaczyć iż dysponuję doskonałymi filtrami oczyszczającymi, bardzo wydajnym silnikiem (3sekundy setka) oraz posiadam nie przeciętne zdolności regeneracyjne.. Posiadam paroletnie udokumentowane doświadczenie w utylizacji cieczy wysoko procentowych tu i ówdzie nie sprecyzowanych. Po utylizacji substancji i doprowadzeniu młynów do porządku obiecuję kosz oddać w idealnym stanie...... Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby... Chciałbym pozdrowić wszystkich pracowników pierwszej i drugiej zmiany linii produkcyjnej jak i ich brygadzistów. Chciałbym pozdrowić pracowników reko jak i ich brygadzistę. Chciałbym pozdrowić ekipę z rozdmuchu jak i z utrzymania ruchu... Chciałbym pozdrowić wszystkich pracowników biurowych jak i pracowników ochrony. Chciałbym pozdrowić Panią która codziennie dba o porządek , dzięki czemu możemy przebywać w przyzwoitych warunkach. Przepraszamy że czasem zostawimy bałagan... ale taka już męska natura..:) postaramy się być lepsi. Chciałbym pozdrowić kierownika jak i prezesa, kontrolę jakości i logistyków. Chciałbym pozdrowić magazynierów i wszystkich co pracują w firmie. Życzę abyśmy przetrwali trudny czas pandemii w spokoju, i oby kłótni było jak najmniej.... Bo czy ma to sens się tak szarpać? Pozdrawiam

Grazia-60
@utylizator

Dziękuję za miłe slowa

Może nowy

Jaka jest zmianowość?

On
@Może nowy

Jest kilka zmian: 5.15, 5.30, 6.00, 9.00, 10.00, 13.00, 14.00, 21.15, 22.00 czasem 2.00 i 4.00 jak pasuje (tylko nie tobie), jest spoko. A przeważnie 2 zmiany - 6 i 14. Niektórzy nocki robią.

Jorgus
@Może nowy

Powiem tak tam nikt nic nie wie, raz taki grafik za dzień inny, potrafią zmienić 5 razy w tygodniu.Polecam jak najbardziej można obudzić się z ręką w nocniku.

arczi

Trzy osoby robią , a reszta na l4..... ale samochodem jeżdżą po mieście.. Jeżeli ktoś szuka pracy takiej w której większość czasu jest na l4 to serdecznie zapraszamy,,,,, Jeżeli ktoś jest pracowity sumienny to też zapraszamy, będzie robił za trzech. Ludzie mają dosyć tego, siedzi taki na l4 co drugi tydzień i zarabia 200zł od nas. Wszyscy wiedza o kogo chodzi, i wszyscy wiedza o co chodzi....

@arczi

No pewnie chodzi o podziemny radiowęzeł "Nie wiem czy to ważne, ale..." nadający na krótkich falach...

Arczi
@Rekomaster

Hahahaha. Dokładnie..ciekaw jestem czy prezes o tym wie? Tyle l4 i jeszcze robić.... A potem niema ludzi ,niema ludzi.. cała załoga na to patrzy.....

Teściowa
@arczi

To musisz też iść na L4 i będziesz jeździł samochodem a nawet hulajnogą jak masz chęć co za ludzie w tej firmie robią zazdrość obłuda zakłamanie i podpierdalnnie toż to kryminał !!!!!!

Zibi
@Arczi

Sluchaj no arczi, ja znam tego goscia, jest w porzadku, gnebicie go, do pracy chodzi sie pracowac a nie pic alkohol, pojde do sadu jako swiadek, a znalesc cie nie bedzie trudno bo mam kolege w policji i cie znajda, i sie zglosi do prokuratury, zamknij morde, ja pracowalem w tej firmie, zwolnilem sie pol roku temu poszlem bo mialem lepsza propozycje, w morda w kubel bo podjade pod firme ja albo policja (usunięte przez administratora)

Zibi

Sluchaj no (usunięte przez administratora) mezczyzna to moze ty nim nie jestes, jestes ciota dla mnie i nie bedzieszmnie obrazal, mam 45lat i zaden (usunięte przez administratora) mnie nie bedzie obrazal, sluchaj gosciu kiedys sie spotkamy i zobaczymy co z ciebie za ciota, wez sie do roboty a nie pisaniem

Black Dragon
@Zibi

Najlepiej przyjedź i wyjasnij prosto w twarz.. Czy z policją czy z mamą czy to z kumplami

Wyjebkka
@arczi

A ja wam cosik powiem hujaaa na to wszysztko klade ,co w tej firmie sie odpierdalaa ,bo mam kaca.

mis

firma ogólnie tragedia brak zrządzania jakiego kolwiek kazdy dzien to byle do przodu nie liczy sie nic kierownik katastrofa moze to jest jego pierwsza praca jako kierownik brygadzista ma większe prawa niz sam kierownik firma zbudowana na klamstwie a sam prezes jest oklamywany przez kadre nie udacznikow praca dla ludzi o stylowych nerwach pozdro

Hujowina
@mis

Tak Miś jest i lepiej nie będzie dopóki w tej firmie są od zarządzania tacy ludzie jacy są to tak wygląda byle z gonić na śleprów z dołu bo i po co mają brać kadrusy coś na klatę jak można (usunięte przez administratora) zwykłych ryli na premii i ciągle dokładać tylko nowych obowiązków

@Hujowina

Widzę sami "specjaliści" od zarządzania produkcją, zakladem produkcyjnym i zasobami ludzkimi się tutaj wypowiadają. Macie gimnazjum skończone??

HST
@Rekomaster

Ciekawe co ty masz skończone za szkoły bo za pracę taką jak niektórzy mają tam etat życia (oby nic nie robić i mieć spokojnie tyłki) zwykłych ludzi z produkcji (usunięte przez administratora) tylko potraficie

Rekomaster

No i o to w życiu chodzi, trzeba się dobrze ustawić.

Damianos
@HST

Ciekawe że tu jedne i te samo osoby się wypowiadają bo żal im (usunięte przez administratora) ściska. Jesteś taki kozak to (usunięte przez administratora) do prezesa. A nie płacz i nie wylewaj żalu na stronach nic nie wartych.. Bo robisz z siebie debila pajacu i nic więcej piszecie oraz śmiejecie się o szkołach innych? A sami zachowujecie się jak banda niedojebanych dzieci Elo.

KACAP
@Damianos

Kolego radzę zmień dilera bo cię w ciula robi . Kozaków i bohaterów w tej firmie nie brakuje tylko ludzi do roboty brak. Nie pozdrawiam bo i nie ma kogo .

Ostrawa

Hej, czy są do was jakieś przyjęcia? Pracowałem na Czechach ale puki co muszę znaleźć coś w polsce...Mam 2lata doświadczenia na produkcji czy jest jakaś szansa?

Arczi
@Ostrawa

Powiem ci szczerze jaka jest prawda. Nie pracuję już w tej firmie parę miesięcy,,,Ostatnio spotkałem ziomków z dawnej brygady i powiedzieli mi że nic się nie zmieniło. Dlatego dałem taki komentarz... Coraz więcej ludzi widzi co się dzieje i jestem pewien że w końcu wybuchną... Co do pracy jak nie masz gdzie teraz iść a cie tam przyjmą to pewnie że idz. Zarobki to 2500-2700 i na tym się kończy. Robota jak wszędzie na produkcji...... Robisz na trzech stanowiskach , majster na wierzy i tak przez 8godz.. W tej firmie jak chcesz rozśmieszyć majstra to powiedz mu że potrzebujesz urlop:) wiecznie mało mało mało., Ja robiłem na produkcji załoga ok... ale trzeba uważać na radio węzeł.. ..Pewnego dnia dostałem karę za to że na moim stanowisku pracy był bałagan co oczywiście jest dziwne bo na tym stanowisku nigdy mnie nie było:) powiedziałem dość:) Jak szukasz roboty to za dwa tygodnie beda przyjmować do transformatorów w Mikołowie... ja tu robię. Może rewelacji niema ale kasa lepsza, zasady lepsze.... Jeżeli trafisz na rozdmuch to przerąbane. Wszystko na głowie chłopaków.... Którzy jako jedyni potrafią to obsługiwać oczywiście za co nie są wynagradzani a karani... Jak trafisz na produkcje jak ja to hmmmmmm lepiej mniej wyrąbane bo się wykończysz. Chyba że trafisz na reko ale tam biorą tylko wysoko wykwalifikowanych pracowników... Tam to nawet mysz nie zagląda:) ale pozdro dla chłopaków.... Jak nie masz gdzie iść to oczywiście idz tam, tylko z góry się nastaw że tam dobry pracownik to zły pracownik. POZDRO CHŁOPAKI TRZYMAJCIE SIĘ:) DOBRA BANIA W PIĄTEK:)

Jak wygląda ścieżka awansu w Schutz?

Szybki Lopez

Są 3 ścieżki w tej firmie 1 To z kabla awansować można na starszego kabla 2to z wazeliniaza na starszego ciągo druta 3 jest z podsłuchiwania innych osób które prowadzą dialog na starszą podsluchiwaczke tak wygląda równa ścieżka do awansu lub względów .????

stary jaracz

Gdyby firma dala od siebie jakies premie na swieta, albo skromne paczki to inaczej by to wygladalo. Skonczyloby sie gadanie i kazdy bylby zadowolony. Sama robota nie jest zla, oczywiscie reko to inna bajka, szacun dla ekipy co tam robi, chlopaki sie razem trzymaja i nie dadza w kasze dmuchac. Reszta bandy tez ok, trzeba uwazac na kierowniczka bo chociaz zazwyczaj jest wystraszony to nie jeden sie przekonal ze potrafi byc mily ale tez moze byc (usunięte przez administratora) Chociaz w tej firmie wszystko jest mozliwe, nawet kolega kolege jest w stanie wychujac byle miec lepsza premie i wzgledy u brygadzisty. Robic trzeba, zarobki na tle chujowin obok nas nie sa zle. Kto ma checi i troche umiejetnosci to se poradzi.

Cocieto

Nie słuchajcie tego pierdolenia. Kto chce niech przyjdzie i sam zobaczy jak jest zamiast czytać tych bredni (po czesci) firma zła nie jest tylko zarząd. A co do płacy to na pewno jest lepiej niż w przypadku firmy "sek*nix". Nie można narzekać! A tym co się nie podoba tak bardzo czemu po prostu nie złożą wypowiedzenia i nie pójdą do innej firmy?.

Ślizgacz
@Cocieto

Duzo tych niby breni to jednak prawda. Poczatek roku juz dawno minal, a nic sie zbytnio nie zmienilo. Swieta minely kazdy dostal 200 zl na buty i sprawa z benefitami i socjalem ucichla i wroci pewnie znowu w grudniu haha. Dali podwyzki, (usunięte przez administratora) i kapusie dostali oczywiscie najwieksze, reszta jest malo wazna. Ludzie odchodza, a nowych nie widac, lepiej walic nadgodziny. Kierownik zadowolony jak sa ochotnicy co przyjda na 2 albo 4 w nocy. Troche kiepsko, ale co poradzic, robic trzeba. Generalnie praca nie jest jakas zla czy super cięzka ale zarzadzanie w tej firmie to porazka, mozna powiedziec ze tu nie ma zarzadzania tylko jeden najwaznieszy gosc ktory wszystkim dyryguje na odleglosc.

Gieroy
@Cocieto

Zapomniałeś dodać że ludzie z produkcji co tam pozostali zapieprzaja za 3 na kilku stanowiskach i piszesz tu takie bzdety żal gościu czytać tego co piszesz w sekoniksie czy gdzie indziej stajesz na jednym stanowisku i pracujesz tu musisz od jednego stanowiska do drugiego skakać a i trzeba powiedzieć jedno w innych firmach jest socjal tylko w tym niemieckim zakładzie nie ma. Dostałeś na koniec roku 200 PLN na buty ......

Grzegorz
@Gieroy

Piszesz, ze pracujesz na kilku stanowiskach. Czy pracodawca przewiduje nowe rekrutacje, żeby przyjąć nowe osoby do pracy i odciążyć obecnych pracowników? Daj znać jeżeli będzie nabór do pracy.

Szerszeń
@Grzegorz

Lepiej poszukaj sobie czegoś spokojniejszego chyba że chcesz robić za 3 jak panowie na linii to twój wybór.

bezimienny
@Gieroy

Spokojnie chopcy dostaną na Wielkanoc tyle co w tamtym roku czyli NIC a robią za 3 może lubią albo czas płynie im wtedy szybciej w pracy :-) :-)

Kawior
@Grzegorz

Kolego szukaj dalej szkoda czasu i nerwów na tą firmę pracowałem tam i wiem co mówię nie polecam tam pracy chyba że na wyższym stanowisku (fucha życia )

JZ
@Grzegorz

Tak planują rekrutację jak medyczyna pracy się otworzy bo tera je koronowirus może w grudniu popołudniu .Pozdrawiam Kapitan Bomba

Gosia

Witam. Chciałam się dowiedzieć czy są przyjęcia na kontrole jakości? Może ktoś się orientuje. Byłabym wdzięczna również gdyby ktoś udzielił jakiś szerszych informacji- czy warto i na jakie zarobki mogę liczyć? Pozdrawiam.

Zajęte
@Gosia

Witam. Nie ma przyjęć na te stanowisko. :) Szukasz pracy? lap za telefon i dzwon bezposrednio do firmy, a nie na goworka:)

Gosia
@Zajęte

A ja myślałem że wolne ?Od kiedy ten etat zajęty ?Do kogo dzwonić trzeba w tej firmie może dasz namiar z góry ci będę wdzięczna :-)

Wick

Jak tam z korona?

Nicpoń
@Wick

Chopcy musicie tam w schutzu zakasac rękawy bo dodatkowe zlecenia wpadły koronowirus nie ważny byle przerób został wykonany

Witam, ile można zarobić na stanowisku linii regeneracji kontenerów?

HaNySs

Jak będziesz grzecznie wykonywał polecenia ,rozkazy i robił to co Panowie Brygadziści ci każą 3tysie z premią lekko a jak nie to 2liga tak jak kilku chłopaków u Pana kierownika i brygadzistów się tam znajdowało lub znajdują w tym zakładzie trzeba mieć twardą (usunięte przez administratora) i nie tylko to bo niektórzy mają gumowe ucho co Pan Kierownik i Panowie Brygadziści bardzo lubią a bym zapomniał pozdrowienia do Pani z kontroli też dobra klientka . Nie pozdrawiam bo niema kogo już tam pozdrowić same podpierdalacze pozostali ja już wolny od tego syfu jestem ????

leber

Panowie brygadzisci wezcie sie lepiej do roboty a nie po wydmuszkach sie drapiecie .Na czele z karierowiczka z kontroli jakosci.Naprawde wstyd mi za te opieprzanie sie wasze.

patus
@HaNySs

lycha pokarz jaja i podpisuj swoje brednie chociaz pod swoim pseudonimem skoro nie umisz powiedziec w twarz tylko jak pipka na internecie to nie w firmie są pod pierdalacze tylko ty cpun alkoholik i degenerat cały czas nadupcony ostro chodziłes do roboty to cud jest ze taki kawał czasu tutaj ciebie czymali bo w normalnej firmie to (usunięte przez administratora) ciebie by odrazu

Warga

Co prawda to prawda spychologia na szeregowych pracowników jest wielka lecz niema źle w tej firmie grunt by papierologia,podpisy i inne duperele się zgadzały żeby kontrola jakości inne szychy w firmie miały spokojne tyłki.

Stanley
@patus

Masz rację tylko co chłop zdrowia w tej firmie zostawił tam to on tylko wie jeden

Dobrze że ty czajniku jesteś rozgarnięty super gościu pisze samą prawdę na temat tego co tam ślizgacze takie jak ty czy inne dzbany w tej firemce robią .Fuchę życia żeście zlapali do tego dochodzi zakłamania i podpieprzania innych osób dobrze że ja już tą firmę mam za sobą . Pozdrowienia dla normalnych ich tam już za wielu nie ma .

Suseł

No bardzo dobrze :-)

Były z KrAtOwNiCy
@Suseł

Dobrze gościu że na goworku jesteś bohater bo w realu to pion na pewno z ciebie jest wielki tu figo fago kiedyś takich jak ty czy innych karierowiczów albo wafli życie lub ktoś szybko wyjaśni i sprowadzi wasz na ziemię.

Zostaw merytoryczną opinię o Schutz - Worksop

• Jak się pracuje w Schutz?

Zobacz opinie na temat firmy Schutz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schutz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Schutz