Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Duzo osob czeka jeszcze na wyplaty?

Ciekawa

Czy jak nie podałam we wniosku nr telefonu to mogę liczyć na pisemna decyzję?

@Ciekawa

Pisemna decyzje to oni maja obowiązek wystawić i wysłać

@Kasia

A jak wygląda Twoja sytuacja? Czy również składałaś wniosek o wypłatę zaległego wynagrodzenia do instytucji, o której piszecie na forum? Ciekawi mnie, na jakim etapie jest sprawa - czy w Twoim przypadku jest już rozwiązana, czy jest jeszcze w toku? Trzymam kciuki!

@Iwona

W moim przypadki sprawa już się rozwiązała, dostałam zaległe pieniądze. Z problemami po drodze ale się udało. Pozdrawiam

Zadowolona

Zlozylam wniosek do FGSP 24.10 a pieniadze mialam na koncie 16.11 takze noe spodziewalam sie tak szybkiego obrotu sprawy ????

sonia

Witam, otrzymałam całą należną kwotę. Nie pisałam wcześniej, bo miałam tylko potwierdzenie telefoniczne. Czekałam około dwóch tygodni na przelew licząc od daty wysłania nowego wniosku. Wcześniej mając nakaz sądowy złożyłam wniosek, ale kwoty nie zgadzały się z tym co podał PMR. Pani z FGŚP sama zadzwoniła do mnie z pytaniem o nowy wniosek. Pisząc do sądu nie uwzględniłam minimalnej płacy w roku 2018. Życzę wszystkim powodzenia !

zwis obu-ręczny
@sonia

FGŚP nie potrafi dotrzymać terminu. Czekam ponad miesiąc na wypłatę i mimo kilku rozmów telefonicznych oraz zapewnień z ich strony, że z moim wnioskiem jest wszystko w porządku (notabene został osobiście przeze mnie złożony i na miejscu sprawdzony), urząd nie jest w stanie wykonać operacji pt. "Przelew na konto".

@zwis obu-ręczny

Mam podobna sytuacje, już kilka dni się spóźniają, ile czasu czekasz?

zwis obu-ręczny
@Kasia

Prawie tydzień. Dzisiaj natomiast okazało się, że kilkanaście (lub kilkadziesiąt) wypłat (w tym moja) zostały wstrzymane. Powód? Pani NIE WIEDZIAŁA, że do finalizacji określonych wypłat potrzebne są dodatkowe z PMR informacje. Chodzi o informacje dotyczące wymiaru naliczanego urlopu. Informacje powinny przyjść "kanałem oficjalnym", a więc pocztą. Podobno pismo z prośbą zostało już wysłane. Może dowiemy się wraz pierwszymi opadami śniegu, że widziano listonosza ... FGŚP - "nic się nie stało"

@sonia

Fajnie, że udało Ci się odzyskać całą należną kwotę! Mogę zapytać, ile, podsumowując, trwała cała sytuacja? Mam tu na myśli moment, od którego pracownicy nie otrzymali już wynagrodzeń od Księgarni Matras. Twoja wiadomość na pewno da nadzieję innym osobom.

Ona

Hej. Czy do wniosku do FGŚP dołączyliście zwykłe ksero dokumentów np. Świadectwa pracy czy kopie, potwierdzoną za zgność z oryginałem przez notariusza?

@Ona

ja wysłałam ksero

Dzięki ????

Zmęczona

Wiecie może jaki jest czas oczekiwania na rozpatrzenie tych wniosków z fgśp? Nie oczekuję że podajcie mi konkretną datę, ale czy mam się nastawić na tygodnie, miesiące, czy lata czekania?

@Zmęczona

Z tego co wiem, 30 dni od momentu złożenia wniosku.

@Zmęczona

A ile czekasz od złożenia wniosku?

@Zmęczona

Ja składałam osobiście to Pani przyjmująca wniosek powiedziała mi żebym zadzwoniła za 2-3tygodnie czy już jest decyzja.

@Mmm

Dokumenty dotarly 26.10. Czyli trzeba cierpliwie czekać :)

@Zmęczona

Ja wysłałem z początkiem października. Dzwoniłem kiedyś i były w weryfikacji. Czekamy. Cierpliwości to chyba nas matras nauczył ;)

Mmm

Ponoć są już pierwsi szczęśliwcy, którzy otrzymali pieniądze :) pohwalcie się kto już dostał i ile czekał od złożenia wniosku.

@Mmm

Ja jeszcze nie wysłałam ale mam pytanko do osob ktore wyslaly, czy musze dolaczyc ksero wypowiedzenia? bo na pismie od PMR mam napisane ze niby przysluguje mi 1 miesieczna odprawa, wiec skoro oni tak podali to ja tez to uwzglednie we wniosku zeby sie zgadzaly obydwie wersje, tyle ze to ja wypowiedzialam umowe za porozumieniem stron i podpisala mi kierowniczka bo nie bylo juz u nas zadnego regionalnego. Czy dolaczyc ksero tego wypowiedzenia czy nie ma sensu? Czy jest wogole szansa na tą odprawe? Księgowa powiedziala mi ze jak najbardziej powinnam to uwzglednic, nie szkodzi ze mam za porozumieniem stron.

@majka

od razu drugie pytanie, dostal ktokolwiek wypowiedzenie z winy pracodawcy?

@majka

Ja dostałam wypowiedzenie. Nie z winy pracodawcy, ale też bez porozumienia stron. Dzięki temu należy mi się odprawa.

aaaaaaaaaaaaaaaaaa

dobrze, że Matras już nie istnieje! Chwała mu za to!!!!

Potrzeba

Witam. Jakie dokładnie dokumenty wysyłamy: świadectwo pracy, wypowiedzenie oraz umowę o pracę? Skany dokumentów czy oryginały, bo różne wersje słyszałam:/

@Potrzeba

2 razy wniosek i TYLKO kopie dokumentów.

Ciekawa

Dlaczego w tym piśmie nie ma podanej kwoty niewyplaconego wynagrodzenia za styczeń i luty?

Serio ja mam.

@Ciekawa

Ja też nie mam uwzględnionego braku wynagrodzenia za styczeń i luty.... Zobaczymy, co odpiszą mi z PMR.

@Ginger

Ja również nie mam....

@Ginger

Ja również nie mam....

zaniepokojona
@M.

@ciekawa a byłaś na zwolnieniu lekarskim może?

@zaniepokojona

tak byłam na zwolnieniu

@Ciekawa

PMR informuje, że jeśli mam zastrzeżenia to mam wysłać do nich pismo, a oni przekażą je do BPO House, gdyż to BPO przygotowywalo zestawienia.

@ciekawa

To znaczy ze nie dostaniesz wynagrodzenia bo dostalas chorobowe chyba to jasne

Ciekawa

Ale nie dostałam chorobowego właśnie... Matras powinien płacić chorobowe a od marca byłam na zwolnieniu z zusu dopiero...

@ciekawa

To zus wypłacił.

@Ciekawa

mi wynagrodzenie za styczen i luty wyrównal zus w 2 transzaach piewrsza w czerwcu i 2 w sierpniu

@Ciekawa

@Ciekawa, na pewno trzeba wyjaśnić tę kwestię w takim razie. Może warto udać się w tym przypadku do odpowiedniej jednostki zajmującej się tego typu rozliczeniami Księgarni Matras? Napisz nam później, czy coś się unormowało.

@Ciekawa

W Zusie mi powiedzieli że ja nie mogę starać sie o wypłatę zaległego wynagrodzenia (styczeń i luty) tylko firma powinna złożyć wniosek

@M.

Dzwoniłam na infolinię ZUS i można złożyć druk ZAS-58 ze skargą, opisać swoją sytuację i czekać na weryfikację. Jeśli firma nie wypłaciła to ZUS będzie o tym wiedział, tylko musi wszystko sprawdzić i BYĆ MOŻE wypłaci zaległe pieniądze.

@M.

Napisz do pmr oni powinni jako zarządca napisać do ZUS, ze matras nie wypłacił ci wynagrodzenia i ze jako zarządca proszą o uregulowanie przez ZUS. Taka niestety jest procedura, zus nie może tego zrobić na twój wniosek. Ale i tak możesz złożyć podanie i wszystkie papiery jakie masz, opisać swoją sytuacje i czekać na pmr. Ja tak zrobiłam od razu i czekałam na kontakt od pmr. Niestety trochę to trwało ale warto było - ZUS wszystko mi wyplacil. Życzę powodzenia

@Kasia

@Kasia, dobrze, że zostały Ci wypłacone wszelkie zaległości. Czy mogę zapytać, jak długo trwał cały proces? Zawsze może osoby będące w podobnej sytuacji będą miały nieco jaśniejszy obraz i będą wiedziały, czego mogą się spodziewać.

ciekawa

powiedzcie gdzie należy składać te wnioski? i czy można wysłać czy trzeba osobiście?

ika8809

Słuchajcie, podpowiedzcie co wpisaliscie we wniosku w punkcie 2 (data od której przestano wypłacac wynagrodzenia)??

Nik

Ja grudzien

@ika8809

Hej, mam pytanko, może ktoś będzie się orientował, bo dostalam wczoraj to pismo od PMR i są tam wyszczegolnione w tabelce sumy ile matras mi "wisi" tzn. wynagrodzenie zasadnicze, ekwiwalent urlopowy i jest tam tez podana kwota niewyplaconej odprawy pienieznej (1 miesiecznej). Mam we wniosku indywidualnym do funduszu ją tez dopisac skoro na swiadectwie pracy mam ze stosunek pracy ustał na mocy porozumienia stron? Dodam ze na samym dole na swiadectwie pracy mam napisane ze matras nie wyplacil mi wynagrodzenia zasadniczego i tu konkretna suma oraz ekwiwalentu urlopowego - i tu tez konkretna suma. Obydwie sumy brutto zgadzają się z tymi z tabelki od PMR, z tym ze nic nie ma mowy o odprawie na swiadectwie a w tej tabeli od nich ktora poszla w formie wykazu zbiorczego DO FGŚP jest uwzgledniona. Co mam zrobic? mial ktos podobny przypadek? z gory dzieki!

ja w lutym dostałam 1/4 wypłaty a styczeń ale wpisałam ze od 1.01.2018

Ania K.

Jeśli bym chciała osobiście złożyć wniosek to pod jaki adres? Czy kierować się do Funduszu czy do Wojewódzkiego urzędu pracy? Mieszkam w miejscowośc pod warszawskiej i w matrasie pracowalam w Warszawie.

@Ania K.

Możesz iść osobiście na ulice Leszno 21, ja tak byłam. Masz pewność ze dobrze wypełnisz wniosek. Tylko do 15 bo później panie siedzą ale kancelaria nieczynna

Dzięki Kasiu :)

Czy to pismo z PMR Restrukturyzacje dot. zaleglości plus kopia wypowiedzenia i świadectwo pracy wystarczą żeby otrzymać zaległe pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych?

????

Witam, otrzymałam dzisiaj pismo z PMR Restukturyzacje z wykazem, wg którego Matras jest mi winien jeszcze za miesiąc pracy grudzień 2017, nie mam żadnej informacji na świadectwie pracy o kwocie pozostałej do zapłaty przez firmę (sądziłam, że już mi wypłacili pensje i odprawę, bo otrzymałam jaką dziwną kwotę w dwóch przelewach), ani żadnych innych dokumentów. Czy mogę jakoś się starać o tą miesięczną pensje? W sumie 1460 na drodze nie leży. Czy jest jakaś szansa, że mi to wypłacą?

@????

No tak wysylasz 2 wnioski do funduszu swiadectwo pracy i wypowiedzenie i to wszystko jak sa winni to wyplaca nie ma co sie zastanawiać

????

Skad te wnioski się pobiera? Wypowiedzenie mam, ale to było takie przez nikogo nie podpisane, tylko wysyłane przez e-maila do p. Brokowskiego bo wtedy już nie było kompetentnych osób z którymi można było się skontakować i które by odpowiedziały.

@????

Wypowiedzenie jest potrzebne jesli ubiegasz sie o odprawe .Jak dostalas wypowiedzenie za porozumieniem stron to nie musisz bo Ci sie nie nalezy odprawa ani odszkodowanie za skrocony okres wypowiedzenia. Jesli zalegaja Ci za grudzien wpisujesz tylko kwote brutto za grudzien poczytaj sobie wczesniejsze wiadomosci jest tam adres chyba www.fgsp.gov .pl

?????

Mogą zalegać z wypłatą jeśli nawet nie pracowałam? Księgarnie zamknęli w listopadzie z powodu niewypłacalności za prąd (odcięli nagle w środku dnia i kazali się wynosić) od tamtej pory wysyłali pensję przez 3 miesiące, potem wysłali jeszcze jakąś odprawę ponieważ nadal obowiązywała umowa o pracę i nadal obowiązuje do końca listopada tego roku.

@?????

To nie masz swiadectwa pracy?

?????

Mam świadectwo, na którym jest data zakończenia pracy 01.12.2017 z tym, że umowa o pracę kończy się 21.11.2018, na piśmie od PMR mam napisane, że Matras nie zapłacił mi za grudzień, ale właśnie to dziwne, bo w grudniu już nie pracowałam.

@?????

Swiasextwo pracy rowna sie koniec pracy

Moze nalezala Ci sie odprawa

lpo

co rozumiesz przez 2 wnioski? 2 kopie , czy dwa rozne?

@lpo

Wypelniasz dwa identyczne wnioski dwa egzemplarze

sonia

Ja wpisałam nie osiągnęłam. Tak mi poradziła znajoma księgowa, nawet w nowej pracy zarabiam minimum.

Ona

Hej. Co dokładnie jest napisane w tym piśmie od PMR? Są wyszczególnione kwoty i za co? No wynagrodzenie tyle odprawa tyle? Proszę o info. Jeszcze nic nie otrzymałam i czekam

@Ona

Hej, w tym dokumencie jest zestawienie należnych roszczeń przekazane przez Zarządcę do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, to jest tabelka w której uwzględniony jest okres obejmujący niewypłacone świadczenia, ile się należy za urlop wypoczynkowy, skrócony okres wypowiedzenia, odprawę, ile wynosi niewypłacona pensja. Dodatkowo jest tam napisane cytuję "pracownicy winni składać wnioski indywidualne o wypłatę zaległych roszczeń w trybie art. 16 ust, 1 i nast. wspomnianej ustawy" Cokolwiek to znaczy...

@????

Dzięki za odp. Ten list wystarczy żeby otrzymać zaległe świadczenia z funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych?Gdzie ten wniosek złożyć tj. każdy odpowiednio w swoim rejonie bo wiadomo że każdy z nas jest z innego regionu Polski?

mama

czy jak byłam na chorobowym ciaza to musze im wysyłać jakies dodatkowe papiery czy tylko formularz wypowiedzenie i swiadectwo pracy?

Kinik

17 września złożyłam wniosek indywidualny, wczoraj otrzymałam pieniądze z funduszu. Warto brać sprawy w swoje ręce. Pozdrawiam Wszystkich i życzę powodzenia.

oko
@Kinik

napiszesz może coś więcej, jakie papiery dokładnie tam złożyłaś?

Kinik
@oko

Kinik 05.09.2018 15:32 @James 05.09.2018 14:28 od 17 możemy składać indywidualnie wnioski. Ja nie zamierzam czekać , już czekam od końca stycznia na wypłatę wiec 17 września składam Prawomocny Sądowy Nakaz Zapłaty( czekałam ok miesiąca w Toruńskim Sądzie), Ksero świadectwa Pracy, Ksero Wypowiedzenia, 2 egz wypełnionego wniosku.

@Kinik

@Kinik, czy zostało Ci wypłacone całe zaległe wynagrodzenie za czas Twojej pracy w Księgarniach Matras? Wygląda na to, że wszystko idzie w dobrym kierunku - mam nadzieję, że reszta osób również nie będzie miała problemu z otrzymaniem pieniędzy, o których piszesz.

@Kinik

Czy prawomocny sądowy nakaz zapłaty jest konieczny? Nie wystarczy wypelniony wniosek indywidualny w 2 egz + ksero swiadectwa pracy. Bo wydaje mi się że w przypadku gdy jest zbiorczy wykaz osób od PMR w funduszu nie jest konieczny ale proszę o pewną informację. Pozdrawiam

@majka

Wyrok sądowy nie jest konieczny do złożenia wniosku. Ja złożyłam bez a byłam osobiście tam.

Pisałem wczoraj do PMR w sprawie pisma dotyczącego wysokości zaległych roszczeń. Otrzymałem odpowiedź, że pisma są sukcesywnie wysyłane, ale z racji tego, że pracowników jest spora grupa, to ta wysyłka zajmuje trochę czasu i PMR prosi o wyrozumiałość. Na pewno każdy takie pismo otrzyma.

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.