Tofama S.A.

Opinie o Tofama S.A.

Danuta

@anonymous, czy możesz napisać coś więcej na temat programu "ERP" o którym napisałeś w swoim komentarzu? Co do informacji przekazywanych w wątku opinii o pracy w firmie Tofama to, każdy pracownik może mieć inne doświadczenia związane z pracą w tej firmie. Jak długo pracujesz w tej firmie? Może w okresie w którym pracował @obserwator te świadczenia, które opisał mogły mieć miejsce?

mammmmmamamam
@Danuta

Systemu ERP już nie ma w firmie jest SENTE podobny do ERP powie tak system porażka. Tak samo jak płace w firmie zdarzają się opóżnienia w wypłacie paro dniowe ale są a to żle wróży oprócz tego zaległości względem dostawców . W tym wypadku dopóki nie będą uregulowane zaległości nici z dotrzymania planu produkcyjnego. (usunięte przez administratora) . Prawda jest taka że do szefostwa nie dociera że czasy kiedy straszyli zwolnieniami dawno się skończyły trzeba zmienić podejście i zacząć dobrze płacić bo fachowców z obróbki skrawaniem na rynku pracy jest w tym momencie bardzo mało dla szefostwa firmy niech sobie to przemyślą.

obserwator

(usunięte przez administratora)Brak odpowiedniej komunikacji wewnątrz powoduje dezinformację wśród klientów. (usunięte przez administratora)Warunki współpracy - umowa o pracę, nie ma problemów z urlopami czy wzięciem dnia wolnego (lub nawet kilku godzin w trakcie dnia). Praca pon-pt, produkcja ma swoje godziny pracy, biuro swoje. Wypłata zwykle na czas. Generalnie szkoda, że taka firma, z taką ogromną tradycją - idzie w złym kierunku. Wydawało się, że będzie lepiej od czasu zmiany zarządu - faktycznie, zleceń od kilku lat jest więcej (choć ten rok akurat jest słaby), ale nie rozwijając produktów i nie inwestując w nowe technologie - będzie to równia pochyła, a ostateczne bankructwo to kwestia pewnie kilku lat.

@obserwator

yyyyy....ale u nas nie ma dofinansowania do koloni dzieci, ani formularzy z lat 60....mamy program ERP. przestaję wierzyć w to, że te opinie są prawdziwe. Widać, że pisał to ktoś z poza firmy, może konkurencja, a może go work celem wywołania dyskusji - jak widzimy powyżej. Większość info też nie pasuje.

Danuta

@obserwator, dziękuję za wyrażenie opinii na temat pracy i sytuacji firmy Tofama S.A. Jak myślisz jakie zmiany mogą spowodować, że firma znów będzie konkurencyjna na rynku? W swojej wypowiedzi podkreśliłeś, iż w firmie często dochodzi do zmian w kadrze pracowniczej, czy są to efekty zwolnień przez pracodawcę, czy po prostu pracownicy sami odchodzą z pracy ze względu na warunki jakie oferuje pracodawca?

Danuta

@terefere, wątek główny o firmie Tofama S.A. ma za zadanie pomóc użytkownikom w znalezieniu potrzebnych informacji na temat danej firmy. Najnowsze aktualne oferty pracy oraz co najważniejsze opinię osób, które obecnie pracują bądź pracowały u tego pracodawcy i mają coś merytorycznego do napisania. Lepiej jest poznać opinię doświadczonych kolegów i koleżanek z Tofama S.A., zanim podejmie się decyzję o kandydowaniu. Rola moderatora to aktywne uczestnictwo w dyskusji na temat danej firmy. Posty z opiniami na temat pracodawcy nie są tworzone przez gowork.pl Aktualnie firma Tofama S.A. poszukuje trzech pracowników do swojego zespołu http://www.tofama.eu/praca/ Czy ktoś z Was aplikował bądź ma zamiar aplikować na te stanowiska?

Czy rekrutacja na stanowisko TOKARZ KARUZELOWY w firmie Tofama S.A. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?

Czy ktoś chciałby wypowiedzieć się w sposób rzetelny i prawdziwy o firmie Tofama S.A.? Taka wypowiedź mogłaby pomóc innym osobom w uzyskaniu informacji o firmie.

terefere

Skoro post są tworzone przez Go Work, to po co się wypowiadać. Sami dyskutujecie ze sobą. Nie wiadomo które wypowiedzi napisaliście dla sztucznego wywołania dyskusji.

Danuta

@pracownik rozumiem, że miałeś okazję pracować w firmie Tofama przez kilka lat. Orientujesz się czy na ten moment poszukują pracowników? Mógłbyś w kilku zdaniach opisać jak wyglądał Twój angaż w tej firmie? Pamiętajmy, aby przestrzegać zasad regulaminu tego forum.

true
@Danuta

go work dyskutuje sam ze sobą? dobre

Onnn

Co powiecie o możliwości awansu w biurze ? Nie ma jasnej informacji nigdzie, a to najbardziej mnie interesuje.

@Onnn

Oczym Ty mówisz? Awans w biurze buhahahahaha z choinki spadłeś? Życzę Ci awansu w biurze z młodszego na starszego biurowego.

Pracow

Sprzedaż spada. Właściciel nic nie robi bo mało wie albo wie tyle ile mu zarząd powie (usunięte przez administratora)

Od jakiegoś czasu nie dzielicie się informacjami na temat pracy w Tofama S.A.. Jak dziś wyglądają warunki zatrudnienia w przedsiębiorstwie?

ktos tam

1.Zatrudnienie umowa o pracę ale najczęściej jest to najniższa krajowa 2. Zakres obowiązków odbiega od zakresu otrzymanego od pracodawcy. Trzeba po prostu robić więcej niż wynika to z zakresu obowiązków. 3.Pracy w zakładzie jest coraz mniej. Dziwię się, że zakład jeszcze funkcjonuje. 4(usunięte przez administratora). 5.Najwiekszy problem Tofamy to źle dobrana kadra kierownicza.(usunięte przez administratora). 6. Za dużo pracowników biurowych, a za mało fizycznych.

specjalista ds.

Tak to już jest, ludziom nie dogodzisz, zawsze znajdzie się kilku niezadowolonych, najczęściej to ci co nic nie znaczą i muszą się dowartościować anonimowo na forum. W firmie nic nie znaczą to i w życiu, jedynie internet im pozostaje. Zobacz posty z przed czterech lat - pisali to samo co dziś. Do tych ludzi nic nie dotrze, zawsze będą niezadowoleni. żałośni jesteście

pracownik Tofamy
@specjalista ds.

Moja wypowiedź na tym forum jest moim odczuciem i moja obserwacją. (usunięte przez administratora). I mam swój znaczny wkład w rozwój firmy. Gdyby nie moja praca wiele wyrobów nie ujrzało by światła dziennego. Dlatego tym bardziej mi żal sytuacji która jest teraz. Dla tych wszystkich którzy mnie już shejtowali pragnę przypomnieć, zachowajcie spokój i kulturę wypowiedzi.

inżynier

Pracuję w firmie 5 rok, jest ok, były duże podwyżki dla każdego, . Na prace nie narzekam, nie zgadzam się że firma jest w złej kondycji. Firma zainwestowała w SENTE, coś się dzieje. Szukają nowych, bo pozbyli się emerytów.

@inżynier

elita prezesa dostała podwyżki he he

pracownik Tofamy

Jestem pracownikiem w tym zakładzie już od ponad 20 lat z małymi przerwami. (usunięte przez administratora) Ja również szukam pracy od dłuższego czasu i jak ją znajdę odejdę. Krótko - chcecie się władować w (usunięte przez administratora) zapraszam...

Wik
@pracownik Tofamy

to czemu jesteś w firmie 20 lat i czemu do niej wracałeś?? dziś nie trzeba szukać pracy, chyba że ktoś jest cienki... konkurencja ??

Przeszczep
@pracownik Tofamy

Chyba się domyślam.....Ciesz się ze cię przyjęli z powrotem a nie narzekasz....po tym co odj.......bales. Sorry ale z

Wiki

Czy firma normalnie funkcjonuje?

Kowal12

Witam, ktoś tu jeszcze z pracowników zagląda??. Z tego co widzę to bardzo długo nikt nic nie napisał, a może już zakład został Sprzedany ?? i dlatego nie ma żadnych wpisów. Pozdrawiam.

yyyy

Hamer widze ze jako jedyny jestes zadowolony z zarobków. Skoro jestes anonimowy to pwoiedz ile zarabiasz? Nie mów gdzie pracujesz co robisz tylko ile dostajesz

Kowal12

Hammer Nie gniewaj się, że zwrócę Ci uwagę, ale ja : - nie napisałem, o której godzinie to było - nie podałem również jaka to była pora dnia, gdy Oni stali przed zakładem Skorzystam z Twojej rady i dołączę do grona tych co już to zrobili. Oprócz tzw. " Prywaciarzy " to są jeszcze inne formy działalności gospodarczej np.: - spółki osobowe - spółki kapitałowe - itd. To tyle. Życzę miłego dnia i udanego wypoczynku.

hammer

Hej koledzy, kiedy mi nie odpowiadała poprzednia praca po prostu ją zmieniłem. Więc zamiast się denerwować, narzekać na złą płacę, pracę i w ogóle cały brzydki świat....po prostu się zwolnijcie. Idzie pracować do innych firm przemysłowych w Toruniu (chyba jeszcze jakieś są?? poza tą złą Tofamą), idźcie pracować do prywaciarza ...aha tylko nie zapomnijcie własnych narzędzi, własnych ubrań roboczych, nie narzekajcie na to, że pracujecie na czarno, że nie jesteście ubezpieczeni itd. A grupka młodych ludzi to pracownicy innej firmy na terenie Tofamy, zatrudnieni przez agencję pracy... ale to i tak nieważne, niezrozumiecie . Bo tylko w Tofamie źle a wszędzie jest super. Sracie we własne gniazdo, chociaż Tofama od wielu lat daje wam jakikolwiek byt, byli byście nikim gdyby nie Tofama .. ale to i tak nieważne, niezrozumiecie .

Kowal12

To co kolejna podwyżka będzie za 10 lat – Super, bardzo dobra wiadomość, już widzę Światełko w tunelu: na przyszłość, dalszy rozwój, dobry zarobek i podwyżkę, zapomniałem o nadgodzinach, które są tylko w tym zakładzie. Widziałem dzisiaj grupkę młodych osób stojących przed zakładem, pewnie chcą się tutaj zatrudnić. Dowiedzieli się , że są świetne warunki do pracy i nadzieja na szybką podwyżkę. Krótko mówiąc Super Zakład, a my zamiast się cieszyć to tylko narzekamy. Asssssss masz 100 % RACJI. Po to przychodzę do pracy, żeby zarobić, a nie siedzieć. Jest ciężka i odpowiedzialna praca, za którą chcę dostać odpowiednie wynagrodzenie, a nie cieszyć się taką podwyżką i żyć nadzieją, że może za jakieś 10 lat dostanę podwyżkę o 0.10 gr brutto więcej.

asssss

hammer specjalisto od plac a skąd ty możesz wiedzieć czy inne firmy płacą nadgodziny jak wieki siedzisz w Tofamie :D. My tu siedzimy juz z przyzwyczajenia i przed obawą zmiany pracy, ale młody i glupi jak przyjdzie ktory jest na utrzymaniu mamusi to bedzie mógl pozwolić sobie na ciagle zmienianie pracy az w końcu znajdzie to czego szukał i bedzie miał gleboko w nosie czy go sie zwolni . TU NIE CHODZI O PLATNE NADGODZINY JA CHCE NORMALNIE ZAROBIC W CIAGU 8 GODZIN !!!!!!!!!

Kowal12

Paroletni nie dziw się, że tak się dzieje. Nowo przyjęty pracownik nie może zarobić poniżej minimalnego wynagrodzenia, które wynosi w tym roku 2016 1850 zł brutto, a od kwoty minimalnego wynagrodzenia zależy wiele świadczeń pracowniczych np.: Odszkodowanie za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu, dyskryminację, mobbing, wynagrodzenie za niezawiniony przez pracownika przestój, odprawa pieniężna z tytułu zwolnienia grupowego, itd.. Tutaj jest tak im dłuższy masz staż pracy tym mniejszą masz stawkę. Tak czy siak muszą dopłacać do minimalnego wynagrodzenia, a propozycja podwyżki stawki jaką ostatnio otrzymałem w wysokości AŻ 0,70 gr. brutto ( Super propozycja nie do odrzucenia ....) to jest po prostu......, no i wszystko jasne. To jest Tofama ( i tyle) nie masz co się dziwić skoro jesteś paroletnim pracownikiem. Zaraz ktoś napisze, że tak nie jest, że przesadzam itp., to niech się zatrudni i wtedy sam się przekona jak jest. To tyle.

hammer
@Kowal12

Ja co prawda dostałem 1,2 zł więcej na godzinę, ale ...ludzie to są pierwsze podwyżki od 10 lat. denerwuje mnie ciągłe Nasze narzekanie, - źle, mało, nie uda się. Do tego dochodzą płatne nadgodziny - gdzie dziś płaca uczciwie za nadgodziny? Chyba tylko w Tofamie

Zostaw merytoryczną opinię o Tofama S.A. - Toruń

• Jak się pracuje w Tofama S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Tofama S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Tofama S.A.