Panorama Firm Sp. z o.o.

Opinie o Panorama Firm Sp. z o.o.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Panorama Firm Sp. z o.o.?

Paranormalny

Tak, przynajmniej raz w roku na Bahama - to z tych większych, a tak 3 do 4 razy w roku hotele 5 gwiazdkowe gdzieś w Polsce-oczywiście żarcie i picie bez limitu

Nik
@Paranormalny

Chyba, jaja sobie robisz 5 gwiazdkowe hotele? Człowieku w jakiej rzeczywistości ty żyjesz? Nic takiego nie ma, jedyny wyjazd możesz sobie zafundować na własny koszt w ramach urlopu wypoczynkowego

Zadowolony

Szymon - Ty tak poważnie? Niema to jak się przełożonych czepiać, pracować kazali i jeszcze komputery do domów wożą. Masakra, nawet w domu spokojnie opierdzielać się nie da. PS: U nas nie pracuje Szymon.

były telemarketingowiec

Pracowałem w różnych firmach. Ale ta była jedną z najgorszych pod różnym względem. Dotychczas było mi dane pracowałem w różnych firmach na słuchawce. W niektórych byłem trenerem sprzedaży, prowadziłem szereg szkoleń dla nowych pracowników. Do Eniro zawitałem ponieważ, wyczytałem, że to trudna sprzedaż. Aplikowałem na stanowisko trenera sprzedaży. Niestety, na rozmowie kwalifikacyjnej, otrzymałem informację, że najpierw muszę pokazać co potrafię w pracy z klientem, dopiero będę mógł rozpocząć kolejną ścieżkę rozwoju. Długo się wahałem, lecz chciałem spróbować. Zaznaczę tylko, że w poprzednich firmach, w których pracowałem, zaczynając od tzw. słuchawki, byłem jednym z najskuteczniejszych handlowców, w danej branży. Stąd w miarę szybko proponowano mi stanowisko trenera, lub kierownika tzw. team leader'a zespołu sprzedażowego. Dodam tylko, że nigdy nie spotkałem się, dotychczas z tak trudnym egzaminem teoretycznym jak w Panoramie Firm (60 stron egzemplarz) grubszy niż nie jedna książka uniwersytecka. Egzamin teoretyczny to było chyba ze 30 pytań zamkniętych i z 15 otwartych, następnie egzamin praktyczny ..w przypadku zaliczenia teorii. Zdałem oba, zacząłem pracę. Mój koordynator zespołu, cały czas podkreślał, jak dobrze że firma zyskała pracownika z takim potencjałem, dynamika głosu, kreatywność oraz szybka finalizacja to ponoć moje atuty. Na początku sprzedaż szła bardzo dobrze, lecz szybko przekonałem się, że ta firma nielojalnie traktuje klientów, i chce tylko żeby cały czas płacili jak najwięcej, często bez jakichkolwiek efektów reklamy. Przestało mi się to podobać i sprzedaż spadła, przestałem wierzyć że to co robię ma sens. Każdego dnia analizowałem jak można to zmienić, żeby klienci, którzy płacą byli zadowoleni, ale wtedy już kompletnie nie wierzyłem w ten produkt. I kiedy po 3 miesiącach nie przedłużono mi umowy, zrozumiałem, że chyba tak miało być. Praca tylko dla tych, którzy nie mają skrupułów, w naciąganiu klientów na kasę i lubią słuchać wyzwisk przez telefon.

@były telemarketingowiec

Szanowny Panie, z uwagą i niepokojem zapoznaliśmy się z opinią tu umieszczoną. Z uwagą, ponieważ przytoczone informacje są dla nas bardzo ważne, a z niepokojem, ponieważ w naszej ocenie opisane sytuacje nie mogły miały miejsca przynajmniej w ostatnich latach - od 3 lat firma nie prowadziła rekrutacji na stanowisko trenera. Egzamin tu wspomniany również przebiega w zupełnie inaczej i zdecydowanie nie jest prowadzony w sposób tu omówiony. Jako pracodawca nie zgadzamy się z taką opinią, która w naszej ocenie nie jest zgodna z rzeczywistością i krzywdząca dla naszych pracowników. Prosimy autora opinii o kontakt z naszym Działem Personalnym w celu wyjaśnienia opisanych incydentów.

Zen
@były telemarketingowiec

Chyb trochę przesadzasz z samochwaleniem własnej osoby. Jakiś musiał być powód, że po 3 miesiącach nie przedłużyli Tobie umowy, może wcale nie jesteś tak dobry jak twierdzisz?

Mateusz
@Panorama Firm Sp. z o.o.

To niech panorama się wypowie na temat tego, że pracownik sprzedał usługę i dodatkowa chciał sprzedać mi komentarze w google i na facebooku co chyba nie jest (usunięte przez administratora) Już nie wspomnę o tym że kasę biorą a nic nie robią, obiecywanie przed podpisaniem umowy a po cisza . A na to wszystko mam nagrane na monitoringu jak (usunięte przez administratora)i zastanawiam się czy najpierw wrzucić na YT czy dać prawnikowi .

klient

Te opinie to również mój przypadek. Dzwoniła kilka miesięcy Pani która obiecała niesamowite efekty. Przyznam dałem się namówić jako nowa firma rozpoczynając dopiero działalność chciałem dotrzeć do klientów, Niestety jak już podpisałem umowę zaczęły się dopiero problemy. Błędy w ogłoszeniu - pisałem dzwoniłem brak efektów. Nikt nie odbierał i nie odpisywał. Następnie usłyszałem że Pani już nie pracuje która ze mną podpisała umowę. Kolejne tygodnie z brakiem kontaktu i oczywiście ponaglenia do zapłaty. Ja pytam się za co? Odradzam wszystkim. Nie dajcie się namówić.

Account Manager

Generalnie rozmowa na bardzo niskim poziomie. Kierownik Wrocławia mało kompetentny i przebieg rozmowy poniżej krytyki. Jakaś bezsensowna ankieta i rozmowa, w której kontakt z kierowniczka sprzedaży totalnie odstrasza. Miejsce pracy to jakaś tragedia gdzie nawet klimatyzacja nie działa. Na ogłoszeniu podstawa 4-6 tys brutto w rzeczywistości to tylko 4 tys brutto więc śmiech na sali bo więcej na kasie w Lidlu zarabiają pracownicy.

Proszę się opisać żebyśmy mogli Pana zapamiętać.

klient

Pieniądze wyrzucone w błoto. Obiecali w czasie rozmowy że będą efekty a są drastyczne błędy w ogłoszeniu brak kontaktu ze sprzedawcą. To najgorzej wydane pieniądze. Ostrzegam, nie dajcie się naciągnąć.

paw.slom

Co do pracy w tej firmie - poczytajcie opinie klientów jak są traktowani - chcecie pracować , manipulować słowami w rozmowach z ludźmi ,którzy przez szum w telefonie , albo jakieś inne przeszkody w rozmowie dowiadują się potem , że podpisali z wami umowę , mają bulić za coś czego nie chcą , a panorama się cieszy , bo "zdobyła " kolejnego klienta . pracuję już gdzie indziej i w końcu nie muszę się wstydzić , za to że muszę kłamać . na pewno ci co tam pracują , nie przytakną mi , bo się boją , no problemos traktujcie innych tak jakbyście chcieli byc sami traktowani . współczucie dla klientów , bo gra z tym graczem nie jest niczego warta . \ wszystko :)

obecny pracownik
@paw.slom

Manipulacja,półprawdy ???? Skoro kierujesz się takimi wartościami dlatego nie ma Cię u Nas "były handlowcu" .Powodzenia w nowej pracy.

bzdura
@paw.slom

pracuje tu od 3 lat, kazdy moj klient dokladnie slyszy na ile sie umawiamy i potwierdza ze jest wszystkiego swiadomy, to troche tak jak ktos nie potrafi pracowac w marketingu to na zadnej innej infolini tez sobie nie poradzi. praca ta polega na sluchaniu klineta i dobieraniu do jego potrzeb produktu a nie wciskanie czegokolwiek. to jest zasadnicza roznica jesli chce sie miec klientow na wiele lat

@paw.slom

To po co z nimi rozmawiasz jak niczego nie chcesz? Zmusza Ciebie ktoś?

Były Konsultant
@paw.slom

Cała prawda! coraz mniej chętnych do pracy w tej Firmie. Coraz gorsze wynagrodzenia, wygórowane plany sprzedażowe zatrudnienie na "Umowę zlecenie" to cała prawda. Wpisy mówią wszystko!

łuki

(usunięte przez administratora) dzwoni do byłych pracowników i prosi aby wrócili do pracy :) Do tych co odeszli bo byli łagodnie mówiąc "nieuczciwi" też zadzwoniła, Siła pozostania na stanowisku jest ogromna.A może lepiej niech zabierze się do pracy a nie udaje że pracuje.

Asia

Pracuję tutaj od 16 lat, jest super. Oczywiście różne mogą byc doświadczenia pracowników, to normalne, ale ja mogę tą pracę polecić. Chcesz pracować i zarobić ....śmiało

Znudzony

Kupujesz coś i nie chcesz płacić? Chętnie skorzystam z usług twojej firmy i nie zapłacę. To kiedy podpisujemy umowę?

Znudzony

Czytać dokładnie Umowę i OWU to nie trudne tylko wystarczy przeczytać. Odstąpienie od umowy jak w większości firm pisemnie. Mam nadzieje że to wyczerpująca odpowiedź.

Leopold

(usunięte przez administratora)Dziękuję, że mnie tam już nie ma. Co innego klient kupuje, a co innego dostaje. Znaczy - nie wiele dostaje. Handlowcy pracują na bazach, w których czyszczone są komentarze z poprzednich kontaktów, przez co narażają się na przekleństwa i wymyślania od Klientów. Po ENIRO każdy telemarketing jest super, nawet Google Ad Words

Fajnie tylko, że od dawna nie ma żadnego kierownika tylko same kierowniczki. Ha ha ha. Pan RM i LS już poza tematem... (usunięte przez administratora)

I tu Cię zaskoczę, bo nie tylko same kierowniczki. Informacje do aktualizacji.

Nie polecam

(usunięte przez administratora) Mimo że moja działalność została dawno zamknięta i opuscilem teren zakładu po 2 latach dostałem pismo z sądu z nakazem zapłaty na adres zameldowania. Wcześniejsze pisma przychodziły na adres gdzie dawno mnie nie było. Żenada. Jakoś przez sąd potrafili do mnie dotrzeć. Przez to wszystko narazili mnie na koszty sądowe i odsetki od nie zapłaconej faktury.(usunięte przez administratora)

Kkkkkk

Odradzam każdemu, bardzo nieprzyjemna atmosfera.

Marko84
@Kkkkkk

Jak zrezygnować z nowo zawartej umowy telefonicznej

@Marko84

Szanowny Kliencie, w tej sprawie prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta: kontakt@pf.pl lub 22 289 20 00. Pozdrawiamy w imieniu zespołu Panoramy Firm.

Tom
@Marko84

Kolego udało Ci się zrezygnować z nowozawartej umowy, mam ten sam problem

Pani Agato, uprzejmie prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta, potrzebujemy trochę więcej informacji nt. sytuacji, którą Pani opisuje. Czekamy na kontakt od Pani pod numerem telefonu +48 22 289 20 00. Zespół Panorama Firm

Zadowolony

Czytać Ogólne Warunki Umowy na pewno wam przesyłają :)

Wesoły Romek

Czyli czekasz ba nakaz zapłaty od którego masz zamiar się odwołać? Rozprawy zazwyczaj odbywają się bez udziału stron. Pamiętaj odebrać awizo inaczej koszty sądowe, odsetki i koszty zastępstwa procesowego. Jeśli się w porę nie odwołasz dolicz jeszcze koszty egzekucji komorniczej, odsetki jakie naliczy sobie komornik, kosztu korespondencji jaką do ciebie wyślę, koszty zapytań do ZUS i US i innych instytucji. Więc mam nadzieje że jesteś przygotowany i nie przegapisz pisma z sądu? Adres do korespondencji został ten sam? Zgodnie z prawem to do Ciebie należy wskazanie właściwego adresu. Trzymaj się :)

Jozef

Przedsiębiorca nie jest konsumentem!!!!

Agent

Raczej pan się pomylił , proszę zapoznać z Art.66 KC

...były pracownik
@Marko84

Najlepiej w ogóle nie odbierac dokumentow od kuriera..bo potem to już nie można zrezygnować..I tak trzeba placic tak są skonstruowane umowy

@...były pracownik

Szanowni Państwo, informujemy, że Panorama Firm nie wysyła do swoich klientów kuriera z dokumentami do podpisu. Prosimy o czujność z Państwa strony oraz niezwłoczny kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta, jesli taka sytuacja miałaby miejsce, ponieważ otrzymaliśmy sygnały o takich praktykach. Zespół Biura Obsługi Klienta

Szanowni Państwo, prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta w każdej kwestii związanej z umową. W każdej chwili możliwa jest zmiana treści opublikowanej informacji, nie stanowi to zadnego problemu. Prosimy o kontakt https://klient.panoramafirm.pl/serwis/kontakt/. Zespół Biura Obsługi Klienta

Komandos
@Tom

Też mam ten sam problem, czy ktoś wygrał z Panorama firm?

Szanowni Państwo, umowę można rozwiązac na warunkach opisanych w Ogólnych Warunkach Umowy. W takiej sytuacji prosimy o kontakt z naszym Centrum Klienta. W każedej sytuacji jesteśmy do Państwa dyspozycji w biurze obsługi klienta Tel. +48 22 289 20 00 Fax. +48 22 289 20 01 e-mail: kontakt@pf.pl . Zespół Panoramy Firm

Prawnik

Poczytaj kodeks cywilny :)

Anonimowy

Wszystko można tylko trzeba wiedzieć jak z nimi walczyć. Właśnie nam się udało rozwiązać umowę

@Komandos

Tak udało się zrezygnować i kodeks cywilnym nie jest wcale potrzebny

Komandos

Jakie opłaty?

Zenek

To jak to zrobiłeś ?

Oszukana
@Panorama Firm Sp. z o.o.

Mnie też oszukali ,próbuje się od 4 tygodni dodzwonić bezskutecznie ????

yasu

Sprawa z Panoramą Firm wygląda tak, dzwonią, oferują wypromowanie firmy. Problem jest tego rodzaju, że sama strona Panoramy Firm jest niewypozycjonowana w wyszukiwarkach internetowych, więc ciężko, żeby inwestycja w tę firmę miała jakikolwiek sens. Oczywiście telefoniczna rozmowa jest pełna obietnic zwiększenia zainteresowania klientów firmą, co, powiedziane wprost przez telefon, można uznać za kłamstwo. Firma jednorazowo (usunięte przez administratora) nie pozwala odstąpić od umowy, choć sama nie dotrzymuje jej warunków, strasząc windykacją. A dla poprawienia humoru wspomnę, że oferują również wypozycjonowanie strony, choć sama strona Panoramy nie widziała w życiu dobrych praktyk SEO. Dla zainteresowanych tematem polecam poczytać o firme Eniro. A ciekawostką jest, że wpisując w google frazę 'panorama firm' algorytm podpowiada słowo (usunięte przez administratora)

A ja polecam pracę w Panoramie. Kasa na czas i umowa o pracę. Zaczynałem tu bez dużego doświadczenia i nauczyłem się pracy w telesprzedaży. Są plany, ale dziś w każdej firmie są jakieś plany i cele, to nic wyjątkowego. Dla mnie jest ważne, że to nie jest call center, bo pracowałem na słuchawce na zmiany, do 22 nawet i wytrzymałem tylko 2 miesiące. Tu jest normalna praca do 16 w tygodniu, rozmowa bez skryptu z ciekawymi ludźmi, bo z różnych branż. Jak szukasz pracy na umowę, chcesz się nauczyć rozmawiać z klientami biznesowymi to przyjdź. Ludzie są fajni, pomogą ci, nie ma zawiści, bo każdy ma swoje firmy. To nie jest lajtowe 8 godzin, trzeba dzwonić ale w pracy się pracuje. A atmosfera jest normalna, kierownika mam dobrego, sam sprzedaje to też wie jak jest i zawsze może i chce nam pomóc. I nikt mi nie kazał tego napisać.

Przemysław Rojek

Witam, Czy jest możliwość odstąpienia od umowy z powodu nie dotrzymania zapewnień oferowanych przez firmę? Opiszę dokładniej mój przypadek. Pani zadzwoniła do mnie i nakręcała do współpracy półtorej godziny podczas pierwszej rozmowy. (Niby była nagrywana rozmowa). Pani z Panoramy firm zapewniała, że z takiej reklamy to minimum 3klientów zadzwoni miesięcznie co zwróci koszty reklamy, a dodatkowo będzie dawać kontakt mojej firmy, ludziom z którymi współpracuje i mogę ja nawiązać stałą współpracę. W rozmowie jest nagrane, że zwracam uwagę na to iż jestem kierowcą, jestem w pracy i nie mogę w pełni się skupić. Zrobiłem wywiad z klientami. Nie było ani jednego pozyskanego przez panorame FIRM. Czyli przez dwa miesiące zapłaciłem 300zł za stworzenie filmiku na YT, który nie wygląda dobrze. Druga sprawa to zgodziłem się pod warunkiem, iż będą dbali o moją pozycję w google moja firma i interesuje mnie głównie reklama tej wizytówki. Zgłosiłem, że z ich strony nie ma żadnego ruchu tylko sam o to dbam i nic sobie z tego nie robią. Odpowiedzi osoby która mi złożyła ofertę.: - "Podpisaliśmy umowę to musi Pan płacić" - "reklama potrzebuje czasu" - mimo, iż stworzyłem oddzielną wizytówkę, którą wypozycjonowałem w miesiąc na pierwsze miejsca, a ich po 2miesiącach nie ma żadnej pozycji. Przydzielony opiekun do mnie dzwoni więc mówię chcę zrezygnować, bo ta reklama tworzy więcej strat niż zysków. Ona na to: To może zadzownię do Pana za 2 miesiące i wtedy zobaczymy czy to przynosi jakiś zysk? Porażka. Chyba najgorzej zainwestowane pieniądze i domyślam się, że przez rok mam płacić za nic.

Anonimowa

Proszę o pomoc napisałam maila z rezygnacja z umowy zawartej telefonicznie zachowalam okres odstąpienia od umowy 1 dzień kalendarzowy. Niestety ze strony PF brak odzewu opiekun który miał być dostępny od 8 do 16, 5 dni w tygodniu nie odpowiada, a biuro obsługi również nikt nie odbiera dzwoniłam o różnych porach i za każdym razem to samo. Skandal!

@Anonimowa

To jeżeli odstąpiła Pani od umowy w ciągu jednego dnia to żadnych konsekwencji nie poniesie. Proszę nie usuwać maila z rezygnacją. (usunięte przez administratora)

Dora11
@Anonimowa

Proszę się nie martwić,zareagowała Pani jak się należy w ciągu doby zrezygnowała. Nie będzie problemów bo tak jest w regulaminie. (usunięte przez administratora)

Klientka
@Anonimowa

Trudno mi uwierzyć w to, co piszesz! To normalnie działająca firma i wiele razy do nich dzwoniłam. Naprawdę opowieści, że się nie można dodzwonić przez kilka dni są wyssane z palca. Jeśli wypowiedzenie umowy złożysz zgodnie z regulaminem to nie widzę problemu, bo wszystko jest ok.

natalia

dlaczebgo?

Zenek

Biorąc powyższe pod uwagę można wskazac że np.wyrażenie zgody na reklame i w celu jej doprecyzowania podanie dane firmy może zostać uznane za wyrażenie zgody na zawarcie umowy i złożenie oświadczenia woli - jednakże również w tym celu dla celów dowodowychprzedsiębiorca pwinien posłużyc się nagraniem całej rozmowy . W tym przypadku konieczne bedzie odstąpienie od umowy .Można to uczynić poprzez wykazanie , że umowa została zawarta poprzez wprowadzenie błąd . Błędem nazywamy wadę oświadczenia woli , polęgająca na tym , że składająca je działa pod wpływem ziezgodnego z prawdą wyobrażenia o rzeczywistości lub jej elemencie albo pod wpływem braku takiego wyobrażenia .Warunkiem koniecznym jest uznanie , że błąd był istotny i wynikał np. z nieprzedstawienia wszystkich warunków przez oferenta lub oferent zmienił warunki umowy jej po zawarciu . Jedynie to upatruje jako przesłanke do rozwiązania przez Pana takiej umowy . Powinien Pan / Pani wykazać , że tak jak Pan / Pani wskazuje w zapytaniu , paru dniach znienili tekst i mail . Są to zatem istotne zmianyświadczenia usług i defacto można by na tym oprzeć swoje oświadczenia o odstąpienia od umowy . PS eby nie zniknął ten tekst , ponieważ juz raz to samo napisałem

Smutny

Ciekawe kiedy zrobią porządek i wreszcie tak jak w innych oddziałach Firmy zarządzać będzie osoba z wiedzą i do.świadczeniem. Czy naprawdę zarząd nie widzi jakie osoby są zatrudnione na stanowiskach kierowniczych?

Zostaw merytoryczną opinię o Panorama Firm Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Panorama Firm Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Panorama Firm Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Panorama Firm Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 9 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Panorama Firm Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Panorama Firm Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Panorama Firm Sp. z o.o.