Opinie o Lear Corporation Poland II w Jarosław

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Lear Corporation Poland II. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Lear Corporation Poland II na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lear Corporation Poland II w Jarosław

Mariiiska

Kochane ile w tym roku wynosi stawka za wczasy ?

@Mariiiska

Jest przy kadrach wywieszona kartka eustarczy przeczytac

@Jowita

ooooo to niezle w tym roku placa,

@Kasia

Ja dostałam 3 tysi za wczasy i urlop mam już zapewniony

Nemo

To malo dostales ja dostalem 4200 idz do kadr bo cie oszukali

@Nemo

Serioooo ?

Joanna

@Zosia, @Ernest oraz @Jowita Nie jest przypadkiem tak, że okres wypowiedzenia zależny jest od stażu, który pracuje się w firmie? Wiem, że tego typu kwestie regulowane są przez Kodeks Pracy. Chyba że umowa konkretnie to reguluje. Zatem powiedzcie proszę, czy umowy w firmie Lear Corporation są regulowane specjalnymi warunkami, czy podlegają bezpośrednio regulacjom Kodeksu Pracy? Będę Wam wdzięczna za odpowiedzi, jako że padło takie pytanie.

@Joanna

Nie jest to zalezne od stazu tylko od tego na jaki okres czasu masz umowe o prace zreszta przeczytaj sobie na umowie pisze

Zosia

Jeżeli chce np.jutro się zwolnić to ile czasu musiałabym jeszcze przepracować ? (jestem na learze)

Ernest
@Zosia

Zależy od Pani umowy. Jak bez terminowa to chyba 1 miesiac wypowiedzenia. Tak to 2 tyg.

@Zosia

Jeśli przepracowałaś więcej niż 6 m-cy na Learze to okres wypowiedzenia masz 1 miesiąc, a jeśli masz umowę na czas nieokreślony to aż 3 m-ce. Radzę pójść do głównej kierowniczki i zwolnić się za porozumieniem stron bez okresu wypowiedzenia.

@Ernest

Glupoty piszesz na umowie na czas nieokreslony jest 3 miesiace wypowiedzenie

Zosia
@Zosia

A jak wyglada proces zwolnienia od poczatku , najpierw do kadr ?

Aneta

Hej czy ktoś wie do kiedy trzeba wnioski na wczasy składac ?

szwaczka

wszystko ok

test sprawnosci szycia

logo firmy Inżynier Serwisu Aparatury Kontrolno Pomiarowej
logo firmy Inżynier robót
JWW INVEST S.A.
logo firmy doradca klienta w języku łotewskim
Sanmarks Sp. z o.o.
Joanna

@Gosc Skoro tak twierdzisz o firmie Lear Corporation Poland II, to chciałabym Cię prosić, abyś swoją opinię poparł argumentami i konkretami. Na jakiej tak właściwie podstawie tak twierdzisz? Będę Ci bardzo wdzięczna za więcej informacji. Ponadto, sprawi to, że Twoja opinia będzie bardziej wiarygodna.

Gosc
@Joanna

Wystarczy się przejść po produkcji

Poul

Czy ktoś wie,kiedy bedą wypłacać wczasy.

@Poul

Mają wypłacać w ostatnim tygodniu czerwca.

...

Co sie dzieje ze w Learze nie ma szycia? Ciagle urlopy, przepustki itp.

@...

Właśnie jeszcze tak nie było zwolnienia brak roboty czyżby lir padać miał

@anonymous

Kiedys szylo sie forda nissana toyote punto po 800 kit na zmiane i roboty nigdy nie braklo a teraz co??? Porche masserati bmw jaguar ile sztuk takich samochodow sie produkuje? Pomyslcie wysokiej klasy marki przecietny obywatel nie kupuje takich samochodow wiec nie dziwcie sie ze roboty nie ma gdyby nie 494 i 405 juz dawno by to zamkneli

Slepy
@anonymous

Nie raz tak było że na produkci szycia brak i ludzie od razu do domu wracali widocznie w (usunięte przez administratora) byłeś goowno widziałeś albo pracujesz 2 tygodnie i się wypowiadasz...

Yan

Czy mógłby ktoś napisać (najlepiej z biura) jakie trzeba spełnić warunki aby pracować w Lear'u jako informatyk, pracownik w biurze lub na podobnym stanowisku? Trafiłem na krojownię a na początku mówili że potrzebują ludzi którzy dobrze znają się na komputerach itp...

@Yan

Tez jestem ciekawy , jak wyglądają przyjęcia do biura

IT
@Yan

Zacznijmy od tego, że wiele osób pracujących już w zakładzie od dłuższego czasu zna się bardzo dobrze na komputerach (nawet studia porobili), a i tak pracują na produkcji czy krojowni. Trzeba czekać na jakieś ogłoszenia wewnętrzne, wieszane na tablicach ogłoszeń i próbować. Nie ma raczej innej możliwości. No chyba, że po `ciociowemu/wujkowemu/kuzynowemu itp`... (po znajomości).

:-)
@IT

To jest firma miafamilia takie powiązania rodzinne rzadko w którejkolwiek można znaleźć tylko jak ten sven by przyjechał to postawić pajaców przed nim i by sie przedstawiali i by było wujek ciotka ciotki a my szaraki byśmy mieli odrobinę zabawy

LegiaToStaraKur*a

Ale sie naj*bałem..

Zniesmaczenie

Jak tam podwyżki? Wszyscy je odczuli ....Ci z biur Bo szarak ile brał tyle bierze dalej a winy się szuka u szaraka Znajdźcie biurowca któremu premię uwalono Taki żarcik :-) Firma się kończy babcie was trzymają przy życiu ale już niedługo bo młody przychodzi miesiąc dwa i dziękuje tak samo jak ja

@Zniesmaczenie

Powiem ci ze i babcie juz pomalu mają dosc tej pracy osobiscie znam osoby ktore pracowaly tu ponad 10 lat i sie zwolnily a wiele takich zlozylo wypowiedzenie chyba niedlugo majstrowe staną do maszyn bo nie będzie miał kto szyc

xx
@Jowita

to co zakład się kończy?

Kajtek
@Zniesmaczenie

A jak tam na krojowni tkanin nic o nich długo nie słychać słyszałem że baryla się zwolnił

Joanna

@Pracownica z 494 Zapoznaj się z regulaminem forum GoWork.pl, gdyż Twoja wypowiedź go łamie. Niedopuszczalne jest ujawnianie jakichkolwiek danych innych pracowników, które mogą ułatwić ich "identyfikację". @Jowita Czym to może być Twoim zdaniem spowodowane? Jeśli możesz to napisz to proszę, jaki jest według Ciebie powód zwolnień w firmie Lear Corporation.

@Joanna

Tym ze zle traktuja ludzi i malo płacą za ciężką pracę

xx
@Jowita

zgłoś do inspekcji pracy jak ci się dzieje krzywda i to jak najszybciej

Pracownica z 494

A czy majstrowa ze zmiany b z 405 ta ruda na krzywych nogach (usunięte przez administratora)jeszcze piastuje swoje cieplutkie stsnowisko za (usunięte przez administratora)

Xxx96

Jak praca na produkcji ?co gdy sobie nie radzę ? odrazu do zwolnienia czy mogę liczyć na inny dział?

@Xxx96

Pierwsze pytanie, nie radzisz sobie bo coś sprawia Ci dużą trudność, czy nie radzisz sobie bo nie chce Ci sie starać. A jeśli idzie o odpowiedź... patrząc na sytuację zakładu, która wbrew pozorom raczej nie jest zbyt ciekawa (spóźnione wysyłki, problemy z dokładnością, zwalniający się starzy pracownicy), nie powinni zwolnić. Obecnie przenoszą z działu na dział, aż w końcu pracownik wyrazi chęc do pracy, lub też się sprawdzi na tyle, by na tym dziale zostać. Z tym, że teraz zakład bardziej krytycznie patrzy na drobne błędy pracowników, szukając byle czego ( stąd przepytywanie pracowników z BHP, zasad pracy itp ), by w końcu uciąć premię lub cokolwiek innego :P

Golka
@Odpowiadający

Tak pieknie piszesz o wszystkim czemu nie wspomniales ze majstrowe stoją jak katy nad ludzmi i gnebia ze malo i wydajnosc za niska a jak do toalety wyjdziesz to patrzy na zegarek ile Cię nie ma ze ludzi traktują jak śmieci premie zabierają wszystko trzeba pisac niech nowi wiedza w jakie g.wno sie pakują

@Golka

Napisałem to, co przyszło mi w danej chwili na myśl. Poza tym nie wiem czy widziałeś/aś mój kolejny post, gdzie pisałem coś o majstrowych. Każdy wie jaką opinie ma Lear i skąd ona się wzięła. Pisząc odpowiedź na szybko, nie mam czasu na wypisanie wszystkich wad i zalet (mało ich) zakładu. Nawet limit znaków mnie ogranicza, a ja nie mam całego dnia na skalowanie swoich odpowiedzi w sposób, w jaki to forum by je zaakceptowało. Jeśli ja czegoś nie dopisze, niech inni się wypowiedzą... w końcu sam tam nie pracuje :D

Emi
@Xxx96

Mozesz liczyc na pomoc brygadzistki,liderki albo doswiadczonych kolegów/kolezanek i najlepiej robic dobra mine do zlej gry i nie narzekac bo przerzuca Cie na inna wiązkę o wiele ciezsza????

Golka
@Odpowiadający

Masz racje ale chociaż piszesz jasno i na temat nie tak jak inni obrażają i wyzywaja innych to forum nie sluzy do tego a tak na marginesie zle sie dzieje w tym zakladzie duzo ludzi sie zwalnia i to takich co robią bardzo dlugo sama tu jestem juz 10 lat byly takie chwile ze mialam serdecznie dosc ale powinnismy zarabiac jednak troche wiecej za to co robimy

cgjn
@Golka

Co to znaczy , że majstrowe stoją i gnębią. Wystarczy miec to głęboko w poważaniu. Potrafisz pracować to pracuj swoim tempem i tyle. W końcu i m się znudzi to niby katowanie i sobie pójdą. Zasada prosta, jak wyczują, że to działa to beda stosowac. jak zobacza , że wrażenia na tobie nie robi to im sie odechce. masakra, ludzie co z wami?

Bere

Jakie są średnie zarobki na krojowni skóry a jakie na produkcji? Wypowie się ktoś anonimowo ile zarabia? :)

zapaleniec
@Bere

A jakie mają być?...zależne od kategorii zaszeregowania zarabia się tyle samo

@Bere

2100 najnizsze wynagrodzenie brutto bo takie dostaniesz po potraceniu skladek podatkow itp to jakie 1500 wezmiesz

Ktoś z Biura
@Bere

Miodu tu nie ma Lear to nie Raj kogo zadowalają takie zarobki to będzię siedział w tym Zakładzie aż go zamkną lub upadnie a kto nie to niestety Psychiatryk ,Psycholog lub wyjazd Zagranice nikt tu nikogo nie trzyma

rt
@Ktoś z Biura

w sensie psychologiem zostanie czy jak?

Xp12
@Bere

Najciezsza praca to min krajowa a ci z ukladu kilka razy wiecej

Emi
@Bere

Jak pracujesz wszystkie soboty na II zmiany i masz 3 premie w miesiacu to prawie 3 tys dostaniesz ale jestes padniety po miesiacu pracy????

@Emi

Padniety???? Ty jestes stukniety !!!! Kto tyle zarobi???? No chyba ze majstrowa

.........
@Jowita

Dziewczyno idź do lekarza bo obrażasz wszystkich na forum!

@.........

Do lekarza idz ty!! Kto ma trzy premie w miesiacu?? Moze byc dwie jak dojdzie absencja no chyba ze za lizanie d.py ktos dostaje trzecią

Joanna

@Odpowiadający widzę, że sporo wiesz w temacie firmy Lear Corporation Poland II, czy możesz przybliżyć jak wygląda proces rekrutacji, szkolenia i wdrażania do pracy na stanowiska produkcyjne. Firma obecnie prowadzi rekrutację https://www.lear.pl/lear-kariera-ogolna/oferty-pracy więc taka wiedza, przyda się zainteresowanym kandydatom.

@Joanna

Ogłoszeniami na stronie głównej Lear Corporation Poland bym się nie sugerował. Nie wiem jak to wygląda pozostałych zakładach w Polsce, Lear Jarosław praktycznie w ogóle nie dodaje ogłoszeń na stronę domową firmy w Polsce. Jest to krzywdząca zagrywka, bo np nawet pracownik pracujący w Lear Corporation Poland w Jarosławiu, nie wie, że w ogóle odbywa się rekrutacja na, jak by to ładnie ująć, wyższe stanowisko, lub też stanowisko, gdzie pracownik może poczuć się bardziej usatysfakcjonowany. Tak było np w przypadku poszukiwania brygadzistów. Ogłoszenie w zakładzie wisiało na tablicy ogłoszeń, na stronie domowej NIE BYŁO nawet wzmianki, że Lear Jarosław poszukuje brygadzisty, a ostatecznie żaden z kandydatów nie był brany pod uwagę, bo jak się okazało już zanim dodano ogłoszenie, wakaty zostały obsadzone. Podobnie było z innymi stanowiskami (do logistyki itp). Odbywa się rekrutacja wewnętrzna... czyli jak ktoś się teoretycznie nadaje i ktoś to zobaczy, ma szanse na jakieś `lepsze życie`. A odnośnie pracy na produkcji. Ogłoszenia dodawane są na portalach typu: pracuj.pl, olx.pl itp, przez agencje pracy tymczasowej. Często są to krótkie, hasłowe ogłoszenia, które krzykliwym nagłówkiem mają trafić do potencjalnego pracownika. Obecnie wdrażanie do pracy wygląda w ten sposób, że przez 2 tygodnie jest się pod opieką TRENEREK, które pokazują tak na prawdę wystarczające do rozpoczęcia pracy umiejętności. Niestety, nowe osoby szkolą się przez 2tyg na maszynie szyjącej, a ostatecznie i tak mogą trafić na inny dział, typu krojownie skóry czy tkanin, gdzie i tak będą odbywać kolejne szkolenie stanowiskowe. Ostatecznie system szkoleń jest bardziej przyjazny dla nowych pracowników, dzięki czemu mają więcej czasu na zapoznanie się z podstawami pracy w zakładzie oraz z panującą atmosferą. W sumie to chyba tyle. Powiem od siebie, że nie trzeba od razu bać się pracy. Jaka jest, taka jest. Tego nie zmienimy. Zarobków też gadaniem, czy też czasami ujadaniem nie zmienimy... jeśli coś nie odpowiada, można się zwolnić. To nie jest jedyny zakład w Polsce, na Podkarpaciu. Kto chce pracować, będzie pracował. Lepiej czy gorzej, ale będzie. Jedyne osoby psujące atmosferę to zawistni koledzy/koleżanki z pracy ( i tacy się trafią ), czy też niektórzy przełożeni, którzy swoim brakiem wiedzy na wiele tematów potrafią zdemotywować, a chęcią zdominowania swoich podwładnych całkowicie niszczą ich zapał do pracy. Do tego dochodzą często niezbyt dobre decyzje osób z biura (technologów, specjalistów itp) i mamy mix totalny, niszczący nowych, a czasami i nowych pracowników. Podkreślę od razu. Jeśli kiedykolwiek ktoś by chciał się pode mnie tutaj podszyć, w końcu mamy możliwość dopisania sobie nicku jaki chcemy. Staram się pisać odpowiedzi w sposób merytoryczny i jak najbardziej zbliżony z prawdą. Mi też się wiele rzeczy tutaj nie podoba, ale pracuję. Mam swoje nawyki pisania i mam nadzieję, że czytający forum będą w stanie oddzielić moje odpowiedzi od ewentualnych TROLLI. Jeśli będą inne pytania skierowane w moim kierunku, postaram się na nie odpowiedzieć najlepiej jak umiem. Pozdrawiam wszystkich.

zapaleniec
@Odpowiadający

Nie wspomniałeś o zbliżających sie wielkimi krokami awansach (kategorie),że dostana je wyłącznie osoby znajome majstrów i majstrowych,z małym stażem pracy! a wieloletni pracownicy dalej będą tyrać na drugich kategoriach!

@zapaleniec

Też prawda. Takich opinii jest wiele i są prawdziwe, więc miło mi, że to dopisałeś :D

Prod.

Kto to ten co robi zlecenia na zmianie B strasznie się wywyższa .....

Pracownik leara

To jest kurde chore... W zakładzie wody nie ma a musimy robić jak woły. Powinni do domu puścić w takiej sytuacji. Ludzie, żyjemy w XXI wieku.

dgd
@Pracownik leara

Jak to nie ma wody?

Stary Lear

Takiej dziadowni jeszcze nie było. Żeby wiatraki pozabierac z maszyn. Można się udusić i ugotować z tego syfu.

Borys
@Stary Lear

Wentylatory nie wiatraki. Wiatraki na polach stoją wieśniaku...

lolo
@Borys

Wentylator to ty masz w gaciach,cepie

Gosc
@Borys

Skąd się lumpie urwałeś?

Krzysiu
@Gosc

Lump to Cię zrobił amebo umysłowa. Nie ciskać się tutaj patałachy z krojowni xD

Koniec jest bliski

Oj cos się dzieje Ciekawego w tym Naszym Kołchoziku pod banderą Korporacji z dnia na dzień ubywa ludzi każdy ucieka gdzie się da oj Panie Dyrektorze nawet Ukraincy nie chcą pracowac jeszcze jak otworzą te nowe Zakłady Pracy w okolicy to ludzi braknie i ten (usunięte przez administratora) PRANIA KASIORY zostanie zamknięty na kłodkę

wkurzony

A teraz jak zwykle w tym zakładzie,mówili coś o wolnym na majówkach i jak zwykle cały chó......Inni puszczają ludzi do domu dają przepustki ,a zmiana "A"przyjdzie i będzie (usunięte przez administratora) na nocy.

Robic a nie na przepustki Leni
@wkurzony

Zmiana A ma (usunięte przez administratora) kto jak kto ale Zmiana C zawsze (usunięte przez administratora) za was lenie cieszcie się swoim majstrem i całujcie po nogach póki jest bo jak go braknie to z wami koniec

Zostaw merytoryczną opinię o Lear Corporation Poland II - Jarosław

• Jak się pracuje w Lear Corporation Poland II?

Zobacz opinie na temat firmy Lear Corporation Poland II tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 107.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lear Corporation Poland II?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 95, z czego 7 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lear Corporation Poland II?

Lear Corporation Poland II