Opinie o Jabil Poland w Kwidzyn

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Jabil Poland. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Jabil Poland o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jabil Poland w Kwidzyn

tom

pisze to pewnie z wdzięczności za niezwolnienie (uratowanie życia) i miłości do firmy ;-)

marek

a ile kosztują jabil twoje wypociny ? (-:

Siemens żegna się z fotowoltaiką

Najpierw Bosch, teraz Siemens wycofuje się z rynku PV. Izraelska spółka Solel przyniosła Siemensowi 1 mld EUR straty w ciągu ostatnich dwóch lat. Przejęcie Solel Solar Systems w 2009 roku miało być złotym interesem. Okazuje się jednak, że dzisiaj nikt nie chce kupić przynoszącej straty spółki i Siemens zdecydował się na likwidację tej części swojej działalności. Pracę straci 280 osób z firmy Solel. Duży wpływ na tak fatalną sytuację izraelskiej spółki miał kryzys w Europie. Kraje z południa kontynentu, w których spodziewano się dużego popytu, obcięły zamówienia. Inny problem to wzrost kosztów technologii, z których korzystała izraelska spółka. Zamknięcie Solel Solar System będzie sporo kosztowało niemiecki koncern. Mówi się nawet o dwucyfrowej kwocie w milionach euro.

beta

to oczywiscie tyczy sie zagluszacza,nie ostatniego przedmówcy!

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Inżynier ds. zapewnienia jakości dostawców w firmie Jabil Poland? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
logo firmy Pomocnik Mechanika Samochodowego
Azet Olgierd Odyniec
logo firmy Sprzedawca CCC Kwidzyn
CCC S.A.
beta

przestań gosciu przynudzać!

g

Florydo skoro tak sobie cenisz umiejętności [usunięte przez moderatora] - jakimi wykazali się przez ostatni czas kiedy na stołku prezesa zasiadał [usunięte przez moderatora] oraz reszty szefów- to sobie ich zabierz do swojej fabryki, żeby tak umiejętnie [usunięte przez moderatora] Waszą fabrykę i Waszych pracowników okradli z należnych odpraw a później zatrudnili ich ponownie na głodowych stawkach przez pośrednika pracy i na innych dużo niższych stawkach niż ludzie zatrudnieni przez jabil. Najlepiej niech ze sobą zabiorą ten [usunięte przez moderatora] biznes solarny - ciekawe czy nadal będą tak WAS popierali jako kadrę zarządzającą oraz twierdzili, że solary to super opłacalny biznes .Florydo o bilety nie musisz się martwić bo na pewno większość pracowników jabila chętnie zafunduje bilet w jedną stronę kadrze zarządzającej jabila oraz swoim szefom.

jaca

Te zagłuszacz, ile Ci płaci jabilek za odwracanie uwagi od problemów pracowniczych, które są poruszane na forum? Czyżby stworzono w ramach redukcji kolejne stanowisko, tym razem propagandowe byś miał się gdzie podziać i brać dalej te marne kilka tysiączków za nic nierobienie ?

Chiny zamierzają wprowadzić cła antydumpingowe

W odpowiedzi na stanowisko Francji i innych państw, głosujących za ustanowieniem ceł antydumpingowych na import do EU chińskich fotowoltaicznych paneli słonecznych, pekiński rząd ogłosił rozpoczęcie dochodzenia w sprawie zaniżonych, jak uważa, cen win europejskich. Podjęty w środę ruch Pekinu wywołał niepokój kół rządowych i eksporterów win we Francji, największego w Europie dostawcy wina do Chin. Francja jest jednym z krajów UE, które głosowały za nałożeniem prowizorycznych ceł antydumpingowych na chińskie panele w wysokości 11,8 proc., które będą obowiązywać do sierpnia, a potem zostaną podwyższone do 47,6 proc. na kolejne cztery miesiące. Ministerstwo Handlu w Pekinie oświadczyło w środę, że dochodzenie w sprawie cen wina nie jest środkiem odwetowym, ale zdaniem ekspertów wybór tego towaru jest najbardziej bolesny dla Francji, choć dotyczy wszystkich win importowanych z EU a produkt ten nie został wybrany przypadkowo. Prasa francuska doniosła, że już po wprowadzeniu karnych ceł na panele słoneczne francuscy eksporterzy odczuli wyraźne zmniejszenie zamówień od chińskich importerów. Eksperci spekulują, że najbardziej narażone na nałożenie ceł antydumpingowych są francuskie wina w cenie od 1 do 3 euro. Jean-Pierre Rousseau, dyrektor zarządzający największą firmą eksportu win, Diva Bordeaux, powiedział chińskiej agencji prasowej Xinhua, że dochodzenie chińskich władz wywołało uczucie dużego niepokoju we francuskiej branży winiarskiej, bowiem znacznie zmniejszyła się liczba zamówień od importerów, oczekujących na wyjaśnienie sytuacji. Chiny są trzecim największym rynkiem dla win francuskich, o szacunkowej wartości 800 mln euro rocznie. W odbiorze całego eksportu wina ze znanego z tego produktu regionu Bordeaux 30-proc. udział mają Chińczycy. - - - - - - Unia Europejska zwróciła się do Światowej Organizacji Handlu (WTO) z prośbą o konsultacje z Chinami ws. ceł, jakie Chiny nałożyły na importowane z UE stalowe rury używane w elektrowniach do transportu pary - poinformowała w czwartek Komisja Europejska. Skargę do WTO w tej samej sprawie przeciwko Chinom w grudniu złożyła Japonia. Decyzja UE to kolejny przejaw nasilającego się konfliktu handlowego Pekinu z jego najważniejszymi zagranicznymi partnerami gospodarczymi. Komisja Europejska zdecydowała niedawno o nałożeniu ceł karnych na panele słoneczne importowane z Chin, a Pekin oskarża o praktyki dumpingowe UE jeśli chodzi o eksport win do Chin. "UE uważa, że antydumpingowe cła (nałożone przez Chiny na stalowe rury) są niezgodne z zasadami WTO (...). Konsultacje za pośrednictwem WTO dadzą Chinom i UE szansę na znalezienie wspólnego rozwiązania. Jeśli konsultacje nie odniosą skutku, po 60 dniach UE może poprosić WTO o powołanie zespołu do orzekania w tej sprawie" - czytamy w komunikacie KE. Komisja dodała, że cła nałożone przez Chiny na import z UE bezszwowych nierdzewnych rur stalowych w wysokości od 9,7 do 11,1 proc. "znacząco utrudniają dostęp do chińskiego rynku". Chiny po raz pierwszy ogłosiły plany wprowadzenia ceł na rury na początku września 2011 roku, po nałożeniu przez UE podobnych opłat na takie same wyroby produkcji chińskiej. Cła te obowiązują od maja 2012 roku. Zamiar złożenia unijnego pozwu w WTO pojawił się po ogłoszeniu przez Chiny w ubiegłym tygodniu, iż zbadają, czy UE nie prowadzi dumpingowego eksportu win - w czym widziano odpowiedź na nałożenie tymczasowych unijnych ceł na chińskie panele słoneczne. Przepisy WTO zabraniają państwom członkowskim stosowania wobec siebie doraźnych sankcji retorsyjnych. Ewentualne nałożenie ceł ochronnych musi być zawsze poprzedzone szczegółowym śledztwem dla udowodnienia, iż przemysł państwa importera doznał szkód.

j

ważne, że szefowie finansowo nie stracili i utrzymali się na swoich stołkach i mają dalej brak żadnych obowiązków no i oczywiście najważniejsze, że [usunięte przez moderatora] pomimo zamiany stołków nadal utrzymali się przy korycie. Dodatkowo paru leserów i obiboków jabilowych wróciło do pracy po braku 3 miesięcznej przerwy w zatrudnieniu w Jabilu i z podwyżką znaczną-a co ta przepisy [usunięte przez moderatora] a je w [usunięte przez moderatora] Jeden lachociąg jabilowy pałęta się po jabilu. Kilkanaście osób wróciło w pierwszej kolejności chociaż sami złożyli wypowiedzenia. A reszta niech pracuje za głodowe stawki i nie marudzi bo a pracę.

Tom

Nijak to się ma do śmieciowych umów i głodowych pensji pracowników? Po co o tym piszesz, żeby odwrócić uwagę od rzeczywistych problemów zwykłego wyzysku ludzi przez takie molochy jak jabil, i mieszać szarym ludziom w głowach? I tak nikt tego nie czyta, bo za długie i nie wiadomo ile w tym prawdy a patrząc na zyski firmy jeszcze trudniej uwierzyć w złą sytuację jabila.

UE nakłada cła antydumpingowe na chińskie panele P

W oświadczeniu KE czytamy: „Komisja Europejska zdecydowała dziś o nałożeniu tymczasowych ceł antydumpingowych na przywóz paneli fotowoltaicznych, ogniw i płytek z Chin". Ciąg dalszy opublikowanego w środę oświadczenia brzmi następująco: "Decyzję tę poprzedziło szczegółowe i poważne dochodzenie, a także intensywne kontakty z uczestnikami rynku. Ze względu na rozmiary unijnego rynku paneli fotowoltaicznych oraz znaczny przywóz tych produktów do UE ważne jest, aby nałożone cło ich nie zakłóciło. Przyjęto podejście dwuetapowe: do dnia 6 sierpnia 2013 r. obowiązywać będzie cło w wysokości 11,8%. Od sierpnia tego roku zacznie obowiązywać stawka cła wynosząca 47,6%, poziom konieczny do zniwelowania szkody poniesionej przez europejski przemysł w wyniku dumpingu. Komisja Europejska jest nadal gotowa do rozmów z chińskimi eksporterami i Chińską Izbą Handlową w celu znalezienia rozwiązania zgodnego z art. 8 podstawowego rozporządzenia antydumpingowego, tak aby można było zawiesić cła tymczasowe i wynegocjować rozwiązanie. Komisja Europejska potwierdza gotowość do udziału w nadchodzących tygodniach w posiedzeniu Wspólnego Komitetu UE-Chiny w terminie dogodnym dla obu stron w celu odbycia konstruktywnej dyskusji na temat wszelkich aspektów naszych stosunków handlowych zgodnie z naszymi wspólnymi zobowiązaniami w ramach WTO i w duchu naszego strategicznego partnerstwa.” Kontekst Decyzję tę poprzedziło dziewięciomiesięczne dochodzenie, wszczęte we wrześniu 2012 r., w trakcie którego Komisja ustaliła, że chińskie przedsiębiorstwa sprzedają panele fotowoltaiczne w Europie po cenie dużo niższej od ich normalnej wartości rynkowej, co wyrządza znaczną szkodę unijnym producentom paneli. Prawidłowa cena chińskich paneli fotowoltaicznych sprzedawanych w Europie powinna być o 88% wyższa od ceny, po której są one obecnie sprzedawane. Przywóz z Chin po cenach dumpingowych wywierał nadmierną presję cenową na rynku unijnym, co miało znaczny negatywny wpływ na sytuację finansową i operacyjną producentów europejskich. Cła zostaną nałożone w dwóch etapach: przez pierwsze dwa miesiące obowiązująca stawka wynosić będzie 11,8%, a następnie wzrośnie do 47,6% na okres kolejnych czterech miesięcy w celu złagodzenia negatywnego wpływu nieuczciwej praktyki handlowej, jaką jest dumping, na unijny przemysł. Prawidłowa cena chińskich paneli fotowoltaicznych sprzedawanych w Europie powinna być o 88% wyższa od ceny, po której są one obecnie sprzedawane.Cło tymczasowe będzie zatem obowiązywało łącznie przez maksymalny okres 6 miesięcy. Cła tymczasowe są dużo niższe od 88% poziomu dumpingu powodowanego przez sprzedaż chińskich paneli, ponieważ UE stosuje tzw. zasadę niższego cła i wprowadza środki tylko na poziomie niezbędnym do przywrócenia jednakowych szans na rynku. Dzięki cłom tymczasowym przywrócona zostanie uczciwa konkurencja, a branża innowacyjnej i ekologicznej energii będzie mogła rozwijać się bez przeszkód. Komisja będzie teraz kontynuowała dochodzenie i poprosi o opinie wszystkie zainteresowane strony. Jest gotowa do pogłębienia rozmów z Chinami w celu znalezienia innych zadowalających rozwiązań w drodze negocjacji. Najpóźniej w dniu 5 grudnia UE będzie musiała zdecydować o ewentualnym wprowadzeniu ostatecznych środków antydumpingowych na okres pięciu lat. Rynek paneli fotowoltaicznych Wysoce innowacyjne przedsiębiorstwa unijne są bezpośrednio narażone na ryzyko bankructwa z powodu nieuczciwej konkurencji ze strony chińskich eksporterów, których udział w rynku unijnym wynosi obecnie 80% i których moce produkcyjne stanowią 150% światowej konsumpcji. W 2012 r. chińskie moce produkcyjne niemal dwa razy przewyższały łączne zapotrzebowanie w UE. Udział w rynku UE chińskich eksporterów wynosi obecnie 80%. Ich moce produkcyjne znacznie przewyższają światowe zapotrzebowanie. Komisja ocenia, że dzięki wprowadzeniu tymczasowych środków można będzie nie tylko zachować 25 tys. miejsc pracy w unijnym przemyśle paneli fotowoltaicznych, ale również utworzyć nowe stanowiska w tej branży. W najbliższej przyszłości w przedsiębiorstwach montujących panele fotowoltaiczne pewna liczba miejsc pracy może zostać zredukowana, jednak w miarę poprawy sytuacji producentów unijnych i wzrostu przywozu z innych państw, miejsca te będzie można utworzyć na nowo. W każdym razie ewentualna redukcja miejsc pracy będzie znacznie niższa niż liczba 25 tys. stanowisk w unijnej branży paneli fotowoltaicznych, które zostałyby prawdopodobnie zredukowane, gdyby nie wprowadzono środków. Dzisiejsza decyzja powinna również przyczynić się do stworzenia równych szans dla europejskiego przemysłu energii odnawialnej, co jest niezbędne dla osiągnięcia unijnych celów w tej dziedzinie. Nieuczciwy handel panelami fotowoltaicznymi nie przyczynia się do ochrony środowiska i szkodzi sytuacji światowego przemysłu

zastępca prezesa

Mieliśmy odejść od zatrudnień przez agencje ale okres karencji minął i możemy znowu pluć ludziom w oczy mówiąc, że deszcz pada. Umowy obecnie pracującym też zmienimy sukcesywnie na agencyjne, bo jesteście dobrowolnymi współczesnymi niewolnikami i zgodzicie się na wszystko byle mieć pracę. Zróbcie wreszcie ludzie porządek z tym dziadostwem i postawcie ten bajzel na kilka godzin, a jak to nie pomoże to na kilka dni, ale zróbcie to wszyscy bez wyjątku to wygracie, zaczniemy się z wami liczyć. Lizusami na stołkach się nie przejmujcie, na pewno Was wszystkich nie zastąpią, ani nie zwolnią i stójcie murem za każdym z osobna gdyby co, bo wszyscy jedziecie na tym samym wózku. Kłania się prawda stara jak świat, że w jedności siła ale niestety ci co mają trochę lepiej zapominają o innych. Powodzenia......

jaro

praca - 2013-05-01 05:51:21 Technik Utrzymania Ruchu: [usunięte przez moderatora] nr ref. 5926-13; ważna do: 28.05.2013 Technik Testu: [usunięte przez moderatora] nr ref. 5925-13; ważna do: 28.05.2013 linki ofert pracy umieszczone są na forum e-kwidzyn w wątku: Jabil żegna chude lata niedawno nawet podpisali umowę z nową agencją pracy Adecco, aby pracownicy byli bardziej zadowoleni i mogli się lepiej rozwijać ;))))

daro

Anty-Niemiec - 2013-05-15 18:20:20 Polak - 2013-04-23 08:36:46 Anty-niemiec - 2013-04-22 14:53:58 niemiec - 2013-04-15 13:58:53 polacy to naiwne, tanie barany. Niedługo będą pracować za miskę ryżu nieudacznicy. Jak można się zgodzić pracować za psie pieniądze ? Trzeba nie mieć szacunku do siebie a ci tępi polacy mają pretensje do rządu o to że sami się godzą tyrać jak pies za 1000zł! Co za hipokryzja!zamknij sie, szwabem to bys pewnie chcial byc (o zgrozo tam zasuwasz) ale gdzie mizerna niedolego! za miske ryzu bo niedlugo nic jesc nie beda mieli ty tepy baranie! WIESSSNIIIAAAAKKK!!!!Anty...w pracy to pewnie potulny jesteś jak owieczka i tylko przytakujesz jak cie ścigają o byle [usunięte przez moderatora] za marne grosze. Niemiec ma rację godzimy się na takie traktowanie i już niedługo nawet na jedzenie nie zarobimy, bo tobie podobni uświadamiają wyzyskiwaczy, że można ich doić, dopóki nie umrą z głodu i wycieńczenia. Na zachodzie ludzie się szanują i mają świadomość, że firma bez pracownika nic nie znaczy, a takich pracodawców dawno by na taczkach wywieźli i właśnie dlatego są godnie traktowani.Do WSZYSTKICH NIEDOUCZONYCH WIESNIAKOW LACZNIE Z TOBA Tak sie akurat sklada ze jestem kobieta (!!) ktora od lat robi kariere w przemysle motoryzacyjnym na zachodzie ale w bagnie jabil pozostalo wielu jej przyjaciol o ktorych los sie obawiam stad moje zainteresowanie. Do potulnych nie naleze i nalezec nie bede stad moje wysokie loty aczkolwiek pogardzac bede kazdym kto wyzywa polakow od tepych tanich baranow. Wszyscy nie wyjada a Polska nigdy sie nie zmieni jako kraj pokomunistyczny zawsze bedzie w tyle gdzie hipokryzja i wyzysk istniec bedzie. Godzimy sie na traktowanie takie? NIE!! Nie godzimy sie ale ludzie nie maja wybory, Mlode pokolenia wyjada odnajda sie ludzie starsi i w sredim wieku czesto nie. Maja rodziny.Korzenie. Ja doskonale zdaje sobie sprawe jak jest na zachodzie bedac tu od lat i tutaj dla tepakow TAKICH JAK TY tez nie jest kolorowo! Tez przytakuja za 6 funtow/h daja sie doic. Za 6 funtow to najwyzej zakupy w ALDI badz LIDLU. Do roboty a nie wypisywac glupoty na forum!!!! Do ksiazek i Daily mail WIESNIAKU!! Nie pitol, bo ludzie mają wybór ! Wystarczy jednomyślnie stanąć i zatrzymać produkcję w firmie i nikomu nic nie zrobią, a zaczną z ludźmi się liczyć. W Jabilu już dawno powinno to nastąpić, ale ludzie nie chcą zrozumieć błędnego koła w jakim pracują. Nie chcą się stawiać, bo chcą pracować za wszelką cenę, zamiast walczyć o swoją godność, a i tak ostatecznie są zwalniani albo pracują na śmieciówkach za jałmużnę i potem płaczą. Lepiej być zwolniony z godnością niż ze świadomością, że nic się nie próbowało zrobić. Na zachodzie to norma i dlatego tam pracownicy są szanowani, a tacy co chcą robić za miskę ryżu zawsze się znajdą i to właśnie oni obniżają płacę a tym samym poziom życia w Polsce i za granicą. Musimy sami chcieć zrobić z tym porządek, a związki wtedy na pewno nam w tym pomogą !

obserwtor

jedna wielka ściema, kto może siedzi na palarni i pali głupa potem się pokręci udając że coś robi alba [usunięte przez moderatora] jakąś starą babę że (usunięte przez administratora) za wolno

Najbardziej rozbawił mnie opis pracodawcy w ofertach pracy - "Firmę cechuje dbałość o rozwój pracowników "- ale raczej nie w fabryce w Kwidzynie , bo tu tej dbałosci brak. I jeszcze - " zatrudnienie w szybko rozwijającej się międzynarodowej organizacji produkcyjnej" - czyli Work Service .

praca

oferty pracy te umieszczone są na: Jobrapido/praca kwidzyn, niestety usuwane są linki ofert pracy

PRACA

OFERTY PRACY W JABILU UMIESZCZONE SĄ NA BDI bank danych o inżynierach

ART http://evertiq.pl/news/10538

NAJWIĘKSZE FIRMY ELEKTRONICZNE W POLSCE

polak

polak na polaku, polakiem pomiata za worek ryżu

Zostaw merytoryczną opinię o Jabil Poland - Kwidzyn

• Jak się pracuje w Jabil Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Jabil Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jabil Poland?

Jabil Poland