Ceneo.pl Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Ceneo.pl Sp. z o.o.

Tomasz

Awanse i podwyżki rozdawane po koleżeńsku. Dla ludzi spoza układu ciągłe mydlenie oczu. Podwyżkę i awans znajdziesz tylko poza Ceneo.

@Tomasz

Dostałem i awans i podwyżkę... tylko nie wiem z jakiego układu - kurcze, nie pamiętam, żebym się do jakiegoś układu zapisywał... zwłaszcza, że od roku na home office: D

@Tomasz

Dla kolegów i koleżanek podwyżki po 20% i więcej. Dla reszty max. 5%. Masz się z tego cieszyć bo to i tak wywalczone. Taka prawda.

Czy Ceneo.pl Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Pośrednio - dostajesz punktu myBenefit co miesiąc i tej puli możesz sobie np. zakupić multisport, opiekę, ubezpiecznie itp Punktów spokojnie wystarcza na multisport dla pracownika i partnera (opcja)

Tak plus inne benefity

Masakra

Odchodzę to jest chora firmie i wykorzystują ludzi. Taki amazon przed biurkiem...

potencjalny pracownik

Chciałbym zapytać o kilka interesujących mnie rzeczy w Ceneo, które z pewnością są ważne dla wielu potencjalnych pracowników. 1. Jaki jest stosunek kobiet do mężczyzn pełniących funkcje kierownicze (kierownicy/dyrektorzy działów; % oraz ilość)? 2. Czy płace kobiet i mężczyzn są równe na tym samym stanowisku? 3. Czy w Ceneo pracują obcokrajowcy? Jeśli tak to jaki jest obowiązujący w firmie język? 4. Jak firma odnosi się do osób LGBTQ+? Czy uczestniczycie w „Marszach Równości” jako firma (wiele firm tak robi)? Czy osoby LGBTQ+ mogą liczyć na wsparcie w Ceneo w razie naruszenia ich praw? 5. Jakie mechanizmy są stosowane i co jest robione, aby nie dopuszczać do (usunięte przez administratora)i molestowania seksualnego w pracy? 6. W jaki sposób motywowani są pracownicy (nie chodzi tu o owocowe dni i wspaniałą atmosferę)? 7. Czy jest możliwość pracy zdalnej w każdym dziale (sytuacje przed i w trakcie pandemii)? 8. W jaki sposób firma wspiera pracowników w czasie pandemii (darmowe testy, sprzęt, dodatki do pensji)? 9. Czy premie są wypłacane każdemu pracownikowi, niezależnie od tego, czy znajduje się na wypowiedzeniu, czy też nie? 10. Od czego zależy premia, czy są konkretne i przejrzyste KPI, czy też jest to widzimisię przełożonego? 11. Czy utrzymujecie Państwo kontakt oraz czy korzystacie z wiedzy byłych pracowników? 12. Czy pracownicy Ceneo otrzymają akcje Allegro, jeśli tak to w jakiej kwocie? 13. Czym jest GAC? Czy są to pracownicy Ceneo? Temat był już poruszany na forum, ale nie doczekał się odpowiedzi. Liczę, że ustosunkujecie się Państwo do tych pytań, a post nie zostanie skasowany. Zachęcam również obecnych i byłych pracowników, aby podzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Eks pracownik
@potencjalny pracownik

1. Więcej mężczyzn zdecydowanie 2. Ciężko powiedzieć, bo rozmowa o wynagrodzeniach jest zabroniona 3. Raczej nie 4. Tego nie wiem, ale wiem że pracują/pracowały osoby LGBT i były traktowane normalnie 5. Tego nie wiem 6. Premie, benefity 7. Tak 8. Nie wiem 9. Nie wiem 10. Nie wiem 11. Hahahaha, nie, osoby które odeszły są persona non grata 12. Kiedys tak bylo 13. Nie wiem

Ciekawa

Skąd taka rozbieżność między opiniami o pracy w Allegro i Ceneo? Skoro to jedna grupa?

@Ciekawa

Bo w Ceneo panuje mobbingu.

Eks pracownik
@Ciekawa

Inne miasta, inne siedziby, inni ludzie. Stąd. To de facto dwie odrębne firmy.

Czarek

Największy problem to jest wówczas kiedy brakuje chęci do pracy! Mamy dobrą firmę szanującą pracowników przestańcie marudzić.

Andrew

To idealne miejsce dla osób, które dopiero zaczynają swoją zawodową karierę. Warto się pośpieszyć, bo marka już mocno blednie w oczach. Sklepy coraz lepiej radzą sobie z samodzielnym dotarciem do klientów. Co do warunków pracy to trzeba przyznać, że sprzęt i biuro mają na przyzwoitym poziomie. Płacą na czas, chyba, że nie przynosisz odpowiednich zysków...spokojnie. Dadzą znać, a przy odrobinie szczęścia nawet sami wyprowadzą cię z biura. Bądź czujny, rób swoje. W najlepszym wypadku przepracujesz rok -a to w tym miejscu niezły wyniki! Powodzenia!

Hmmm
@Andrew

Co za bzdury. Sporo osób pracuje po kilka lat, cocroku kolejne osoby obchodzą 10lecie w firmie.

Andrew
@Hmmm

Tak? Pojedyncze osoby pracują 10 lat. Zdecydowana większość nie wytrzymuje 2 lat.

Jasne
@Andrew

Tak tak. Grono 10latków się powiększa. Ludzi powyżej 2 lat jest mnóstwo. To że skończyłeś szybciej nie znaczy że inni sobie nie chwalą.

Nie dowierzam
@Jasne

Że też prezes i dyrektor wciąż mają czas pisać bzdurne odpowiedzi, broniąc się rekami i nogami przed brutalną prawdą. Ceneo to (usunięte przez administratora), a osoby decyzyjne powinny dawno stracić swoje stanowiska. Setki opinii i średnia 2. Z czym próbujecie się kłócić tymi wypowiedziami gimnazjalistów?

Joanna

Czy to prawda, że pracownicy Ceneo mają zakaz kontaktowania się z byłymi pracownikami?

Radek
@Joanna

To nieprawda. Ja kontaktuję się z byłymi pracownikami Ceneo i nie zostałem za to ścięty.

@Radek

Jeszcze lub jeszcze ulubienice z HR o tym nie widzą.

Wujek dobra rada

Jeżeli masz okazję idź pracować do Ceneo, żadne opinie nie tego oddadzą. Po kilku miesiącach zrozumiesz.

Strajk Kobiet

Czy osoby, które uczestniczą w Strajku Kobiet mogą liczyć na wsparcie ze strony Ceneo (prawnik, wolne godziny)? Czy będą wyciągane konsekwencje wobec osób, które w ramach Strajku nie pojawią się w pracy 28 października?

Rozczarowana
@Strajk Kobiet

Nie. Kierownictwo firmy zaangażowane jest po drugiej stronie sporu.

Mateusz Dragon Wielki
@Rozczarowana

Czemu kłamiesz? Pracuje w tej firmie i nie spotkałem się z żadną opinią nt. strajku od żadnej z osób z kierownictwa.

A.
@Mateusz Dragon Wielki

Widac, ze nie wiesz o czym mówisz. Każdy kto pracuje/pracowal w Ceneo, wie, jaka jest "linia partii" ;)

B.
@Mateusz Dragon Wielki

Do kandydatów czytających GoWork(usunięte przez administratora) W firmie pracuje 200 osób i większość tu się nie wypowiada. To, że komuś coś nie pasuje - normalna w świecie sprawa. Chcesz, zmienić pracę - spoko, działaj (a czy chcesz pogadać przed rzuceniem papierem, co jest nie tak?). Podoba się w pracy? Super, działaj dalej;). Czy w firmie są możliwości rozwoju i ciekawe przypadki? Tak są. Czy zdarza się nudna i żmudna praca? Oczywiście! Każda firma ma swoje plusy i minusy, naiwny jest ktoś kto sądzi inaczej. Uważasz, że wszędzie lepiej niż w Ceneo - patrz wyżej i powodzenia w życiu;) Do Ciebie należy czy bilans plusów i minusów jest akceptowalny, Nie ma też linii politycznej. Można sobie luźno pogadać w swoim gronie o czym się chce... ale to wszystko. Firma to miejsce pracy, a nie polityki więc firma się miesza w sprawy niezwiązane z ecommerce itp. Jestem w stanie zrozumieć, że niektórzy mogą mieć inne oczekiwania ale tak to tutaj, póki co nie działa. PS. Jak czytam negi, to nie wiem czy my w tej samej firmie pracowaliśmy. Naprawdę polecam dystans.

Pablo
@B.

Sztywniutko jest! Szkoda tracić czas na komentarze. Lepiej zająć się akwarystyką. Albo sprawdzić jak historia cen przed Black Friday? Albo czy żaden bezdomny z Łodzi nie myśli o otwarciu nowego sklepu przed świetami? Sztywniutko jest! Nie przejmować się tymi co za plecami sieją ferment.

Fajna firma, w której można się rozwijać, uczyć od kompetentnych przełożonych. Decyzje zapadają tu szybko i nie są zmieniane 3 razy w ciągu dnia jak w innych firmach. To co jest dla mnie bardzo ważne to przyjazne podejście do problemów zwykłych pracowników i takie ludzkie zrozumienie. Home office zawsze był standardem i nikt nigdy nie robił z tego powodu problemu. Tylko, że to nie ta firma:)

Beny
@Michał

Hahaha no właśnie. Nie ta firma.

Miałem okazję pracować w Ceneo. Pierwsze dni były zachwycające, tyle możliwości, tak wspaniałe produkty, tyle można tu osiągnąć. Niestety to wszystko ułuda. Pomysły są tłumione, przełożeni podcinają skrzydła, donosy to codzienność, konflikty i rozgrywanie ludzi ich jest chlebem powszednim, pensje niższe niż średnia, benefity marne, a HR broni firmy, a nie rozwiązuje problemy. Smutna firma dla smutnych ludzi.

Kamil

Dobra firma. Przekonałem się w niej, że HR reprezentuje interes firmy, a nie pracowników. Wiele człowiek się w niej nauczy. Dobra szkoła życia.

A.

HR to sekretariat kierownictwa. Zajmują się sprawami biurowo-płacowymi. Nie zajmują się problemami pracowników. No chyba żeby obgadać ich z kierownictwem lub innymi pracownikami.

Po jakim czasie kandydaci po rozmowie rekrutacyjnej otrzymują informację zwrotną i czy w ogóle?

Doprawdy?
@Kandydat

Niestety nie otrzymują odpowiedzi. HR, jak i cała firma nie dba o wizerunek firmy.

KANDYDAT
@Doprawdy?

Ja uczestniczyłem w procesie na Product Ownera i jakoś dostałem, śmieję się jak czytam te głupie komentarze o nagminnych praktykach. W cale sie nie dziwię, że nie chcą Wam odpisywać na tym portalu, bo na każdą odpowiedź reagujecie hejtem. Drogie ceneo, dobra rada: nie wdawajcie się w dyskusje na tym portalu szkoda czasu i energii. Powodzenia i wytrwałości.

@Doprawdy?

Prawda, zdążyłem się już o tym przekonać, nie odpisują nawet na maile, tutaj jak widać też olewają

Kamil
@KANDYDAT

Tez zero odpowiedzi :/ Wybiórczo odpowiadają :(

Madam

Tak. Ofiary nie pracują, osoby które je spowodowały dostały awans.

Madam

Czy to prawda, że żeby pracować w Ceneo trzeba mieć bardzo mocną psychikę?

ByłyPracownik
@Madam

A na jakim stanowisku konkretnie?

Silny
@Madam

Ci z najsilniejszą psychiką przeżywają pośród rekinów ceneo. Reszta ginie, to tylko statyści.

Rozczarowana
@ByłyPracownik

Dział rozwoju produktu, performance marketing, dział sprzedaży.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Ceneo.pl Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

W Ceneo.pl dokładamy wszelkich starań, aby czas pracy nie przekraczał 8 godzin dziennie. Pomaga nam w tym elastyczny czas pracy. Wszystkie osoby zatrudnione w Ceneo.pl mogą zacząć pracę pomiędzy godziną 7:00 a 10:00. Jeśli przekroczymy czas pracy to nadgodziny można odebrać w terminie uzgodnionym z przełożonym.

Grzechu

Czy jest możliwość pracy zdalnej w Ceneo.pl?

@Grzechu

Aktualnie w Ceneo.pl ze względów bezpieczeństwa cały zespół pracuje zdalnie. Wiele osób chwali sobie to rozwiązanie, dlatego po powrocie do biura planujemy w pewnym zakresie kontynuować pracę w takim trybie, ale na jakich dokładnie zasadach to jeszcze jest w fazie ustaleń.

Firma kompletnie nie szanuje czasu potencjalnych kandydatów i rzuca słowa na wiatr. Zapewniają, że odezwą się w przeciągu 2 tygodni, a od 2 miesięcy brak odpowiedzi. Tak, odpowiedzi, ponieważ po tych 2 tygodniach sam pisałem i zostałem kompletnie olany. Wiec o ile zrozumiałym jakoś po prostu brak odpowiedzialności, bo w IT to raczej niestety norma, tak gdy kandydat samemu dwukrotnie pyta o to, to jednak coś jest nie tam. Jak w takim razie można zaufać takiej firmie. A co jest jeszcze zabawniejsze, jest to duża firma, ktora powinna dbać o swoje dobre imię, a jak widać od kilku lat nic sie nie nauczyli, bo patrząc komentarze z innych lat, było to samo

Zostaw merytoryczną opinię o Ceneo.pl Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Ceneo.pl Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ceneo.pl Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ceneo.pl Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 6 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ceneo.pl Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ceneo.pl Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ceneo.pl Sp. z o.o.