Opinie o ZNTK Oława w Oława

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie ZNTK Oława. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie ZNTK Oława o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZNTK Oława w Oława

Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Czy w ZNTK Oława pracuje się na open space?

Rekrutacja to jakaś parodia. Szereg testów psychotechnicznych trwające ponad dwie godziny. Wymaganie przez rekrutującego wszystkich świadectw pracy. Test z excela na kartce :). Pan który rekrutuje już dawno powinien nie pracować lub dostać ostry opie.... Ludzie często starsi z dużym doświadczeniem traktowani, jak jacyś murzyni. A pytania pana rekrutującejgogo "Ile był pan na zwolnieniu w poprzedniej firmie" to już naprawdę przesada. Wymagania, co do pracy bardzo wysokie na rekrutacji, jednak rzeczywistość pracy w tej firmie pokazuje czysty postkomunizm i bazowanie na przeszłości zntk-ów. Bardzo duże rozczarowanie - warto przyjrzeć się procesowi rekrutacji w tej firmie.

@Kandydat

@Kandydat, czy finalnie podjąłeś pracę w ZNTK Oława, czy też po prostu brałeś udział w rekrutacji, ale nie jesteś pracownikiem tej firmy? Takie głosy, jak Twoja wypowiedź, są bardzo ważne - mogą też wskazywać pracodawcy jakiś, być może, kierunek zmian. Pozdrawiam!

Antybandera
@Kandydat

Potwierdzam, ten pseudo kadrowiec to kompromitacja chodząca, dla którego czas zatrzymał się 25 lat temu. Wymagania jak do NASA. A firma płaci, tak jak praktykantom w drugiej klasie zawodówki. Maszyny, hale, ubrania robocze to poziom archaiczny. A ten bezklasowiec szuka inżynierów i magistrów do kontroli jakości, albo do spawania. Jak takie (usunięte przez administratora) można tam trzymać, który za niby rekrutacje inkasuje gigantyczne pieniądze, a fachowców za nędzne grosze odprawia z kwitkiem. Takie cuda możliwe są tylko w Polsce.

@Antybandera

A czy Ty również starałeś się o pracę w ZNTK Oława czy piszesz z perspektywy pracownika firmy (byłego lub obecnego)? Zwracasz uwagę na kilka istotnych kwestii. Co jest przyczyną takich warunków w firmie, o których wspominasz? Może warto byłoby w jakiś zdecydowany sposób zwrócić na nie uwagę pracodawcy.

rekruter Sławek
@Kandydat

typowy przebieg rekrutacji (diagnoza potencjału/określenie przydatności kandydata do pracy) 8.00 - 8.20 prezentacja firmy, stanowisk-miejsc pracy, system pracy, zasad wynagrodzenia, itp. 8.20 - 8.50 wypełnienie ankiety personalnej 8.50 - 9.15 test potencjału int. (zdolności uczenia się) z instrukcją 9.15 - 9.40 test potencjału tech. (zmysł techniczny-pragmatyczny) z instrukcją 9.40 - 11.00 arkusz samoopisu kwalifikacji (bez presji czasowej) z instrukcją; test ogólnej wiedzy tech. (bez presji czasowej) z instrukcją; weryfikacja dokumentów - potwierdzenie kwalifikacji kandydata - edukacji, kursów, ew. doświadczenia sprawdzenie poprawności wypełnienia ankiety personalnej, sprawdzenie wyników, opisanie ankiety przygotowanie kandydata do ew. rozmowy finalnej od ok. 11-tej rozmowy indywidualne: kandydat-kadry-kierownik Testu z excela nie ma.

Waldek
@rekruter Sławek

Nie wypacaj się, bo kompromitacji w swojej pseudo rekrutacji nie unikniesz. Tam Trzeba łapankę zrobić - Karosą jak za komuny, brać każdego co na drzewo nie sp..., aby w takim dnie zechciał pracować... Przecież tam warunki pracy i płacy przypominają lata 50 poprzedniego wieku.

Mietek Nowy wpis
@Waldek

Ten Sławek to kompromitant, szuka magistrów do tej pracy z ery kamień a łupanego. Oni tam nawet nie mają normalnych ubrań roboczych. Jedna z najbardziej szmaciejskich firm w Oławie.

Mateusz Nowy wpis

Witam , czy w ZNTK znajduję się gięcie blachy ?

Adam Nowy wpis
@Mateusz

Pytasz jako potencjalny pracownik? Nie widziałem żeby teraz prowadzili rekrutacje dlatego pytam skąd zainteresowanie.

janek lasica

Dodaj treść twojego wByłem ostatnio na "rozmowie" o pracę... Okazało się na miejscu, że nie jestem sam tylko kilku innych kandydatów (chyba nawet na dwa stanowiska - koordynator oraz brygadzista czy tam mistrz produkcji). Wszyscy razem (z rekruterem) udaliśmy się do jednego!!! pomieszczenia, zasiedliśmy przy stole jak w Camelocie i zaczęliśmy słuchać informacji o firmie (jakies 10min). Następnie dostaliśmy kartę A4, w której musieliśmy praktycznie przepisać swoje CV (ale trochę je rozbudowując). Zanim skończyliśmy dostaliśmy test na na dopasowanie do siebie figur ( czyli jest puste małe koło, potem większe i pytanie jakie będzie następne). Czym dalej (a było tych punktów chyba z 40 - tym trudniej). Czas chyba 20min. Kiedy myśleliśmy, że to koniec, rekruter wyciągnął kolejny test na 4 stronach A4 (tym razem fizyka/matematyka) gdzie np. było kilka zębatek z łańcuchem i pytanie która zębatka w która stronę się kręci jeśli pierwsze obraca się np. w lewo, albo gdzie za jaką linkę trzeba pociągnąć aby unieść coś ciężkiego (dźwignia/ramię).... Siedzimy już ponad 1,5h... Jeden gość już wyszedł bo stwierdził, że to jakieś nieporozumienie na nie rozmowa. Następnie po teście z fizyki, przyszedł czas na test osobowości... Czyli z jednej strony wybierasz np. że jesteś dynamiczny, szybko podejmujesz decyzję, a z drugiej strony kartki podobne opcje do wyboru, więc znów musisz wybrać, że np. że działasz z gorącą głową, a nie na spokojnie bo inaczej nie będą ci się zgrywać odpowiedzi... Były jeszcze jakieś pytania o największe osiągnięcia w życiu. Potem test wiedzy. np. jakie są rodzaje pilników, jakie są spawy itp.... Po 2,5h nastąpił koniec - testów. Na koniec rekruter jeszcze pytał o oczekiwane zarobki, kiedy można zacząc pracę itp. Na odpowiedź, że chce się 6 tysięcy na rękę (tak, tak 6000 a nie 60000 [szśeśćdziesiąt] tysięcy), odp. że oczywiście do negocjacji...?! Testy jak do NASA, a robią/naprawiają wagony za średnią krajową czy tam trochę większą. Śmiech na sali :D pisu

Heheszek
@janek lasica

A sprawdzian z Excela na papierze był?

Agnieszka
@Heheszek

No nieźle xd Może ten rekruter jakiś świeżo po wielkim korpo gdzie serio trzeba było sprawdzać takie umiejętności? :D A odezwali się do Ciebie po tej rekrutacji? Udało się dostać pracę czy zmarnowałeś czas?

@janek lasica

Miałem największe doświadczenie ze wszystkich obecnych ze mną na sali ....te same testy ....nie mogłem zrozumieć o co im chodzi ...to tylko wagony a nie promy kosmiczne ....zapytany o zarobki powiedziałem 7000 netto kolega z prawej 4.5 netto ....zgadnijcie komu kazano wyjść z sali mimo że mieliśmy prawie identyczne wyniki testów ....byłem gorszy o dwa punkty :)

Agnieszka
@Kandydat

A jakie tam były pytania na tym teście?

planista produkcji

Według mnie sposób prowadzenia rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Firma jakby lekko przedpotopowa. Na rozmowie dwie osoby. Pani z HRu (chyba) oraz potencjalny kierownik. Pani nie odezwała się słowem, więc chyba była tam bardziej w roli świadka. Atmosfera rozmowy była w miarę dobra.

Pytania były od kierownika, z zakresu poprzedniej pracy i obowiązków. Padały też pytania nie mające związku z obowiązkami zawartymi w ogłoszeniu o pracę. Osobiście zaskoczyła mnie rozmowa po angielsku, ze względu na to, że ogłoszenie nie zawierało informacji o umiejętności języka obcego. Na końcu było też zadanie do rozwiązania. Policzenie rbh, na podstawie Gantha i wyznaczenie punktu krytycznego.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Marxelz99

Witam jak wygląda rekrutacja na, stanowiska biurowe?

Marian

Widziałem ogłoszenie jako kontroler jakości ? Jak wygląda tam praca na tym stanowisku ? I dokładnie do czego szukają ?

Czy pracodawca ZNTK Oława motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Kris

Podcina skrzydła

Aga

Ta firma to totalna porażka.

Klara
@Aga

zgadzam się, nie szanują ludzi, każdy rozsadny odchodzi, dyrektor to marionetka, zero zamodzielności, (usunięte przez administratora)

Steve

Byłem na rozmowie o pracę. Rozmowa z panią rekruterką była bardzo miła. Stawkę jaką mi zaproponowano (ślusarz) to 20zł brutto, to daje około 2500zł na rękę. Praca na dwie zmiany. Zakład nastawiony raczej na Ukraińców. Akurat za mną czterech na parkingu czekało.

Karol
@Steve

O, byłeś ostatnio na rozmowie rekrutacyjnej, może mógłbyś przybliżyć przebieg tego spotkania? O co Cię dokładnie pytano i na co ewentualnie się przygotować? W jakich godzinach te zmiany?

Steve

Witam. Jakie stawki są na stanowiskach produkcyjnych?

@Niedawno były Trzeba starać się żeby nie być "byłym pracownikiem" A jak się ktoś stara to i zadowolony jest ze wszystkiego!

Niedawno były
@Marek

Chyba kpisz sobie. Logiczne że ludzie Idą tam gdzie maja lepiej. Jeśli zarabialem te marne pieniądze a taraz mam spokojnie x razy więcej i pracuje w czystych warunkach (usunięte przez administratora)

mieszkaniec

Zntk powinien popracować nad rekrutacja. W tym zakładzie nikt nie zna języka obcego wstyd !

Polak
@mieszkaniec

Ten zakłada to jeden wielki wstyd, razem z tym rekruterem, który szuka głubszych od siebie. Daje testy psychologiczne i szuka magistrów na stanowisko ślusarza za 2500 brutto. Kpina i wstyd....

R
@mieszkaniec

A po co komu znajomość języka obcego w takim zakładzie ?

rekruter Sławek
@Polak

Zakład ma ciekawą-złożoną produkcję i daje zatrudnienie prawie 400 osobom. Miejsca pracy na ogół fachowe (np.spawacz MAG135, tokarz, frezer, ślusarz, mechanik ur, malarz konstrukcji stalowych). W firmie można się rozwijać i nie ma ograniczeń wiekowych - to nie praca „przy taśmie”. Testy to tylko fragment rekrutacji i jeśli masz choć trochę „oleju w głowie” to nie ma się czego obawiać. Aby pracować na produkcji oczywiście nie trzeba być magistrem ???? - jest to niewskazane, ale wyjątki się zdarzają. Zarobki są bardzo zróżnicowane - ktoś „świeżo” po szkole, bez kwalifikacji i na proste stanowisko, może liczyć na ok. 3000 3500 zł. brutto; im bardziej fachowe stanowisko i kandydat z doświadczeniem, to nierzadko kwoty 3500-4500 zł. brutto. Gdyby w tej firmie źle się pracowało i zarabiało, to ludzie nie pracowaliby całe życie zawodowe.

Jerzy
@rekruter Sławek

Fajnie, że wyraziłeś swoje zdanie na temat pracy w firmie ZNTK Oława. Wspomniałeś o zarobkach, które oferuje pracodawca. Zastanawia mnie, czy w firmie występują jakieś dodatki do wynagrodzenia? Mam na myśli ewentualne dofinansowania, darmowe obiady bądź prywatną opiekę medyczną? Można liczyć na tego typu świadczenia socjalne? Jestem przekonany, że będziesz umieć odpowiedzieć na to pytanie.

Niedawno były
@rekruter Sławek

Z tymi zarobkami Cie poniosło gościu. Maks można było zarobić 1800 zł, w miejscach gdzie było trochę wolnego (święta itp) 1680 czy 1700 zł. Dalej, ludzie przez pośrednika zarabiali więcej niż Ci z firmy co wogole było porażka. A te rozwijanie to sobie w tyłek wsadzz. Jeśli była wew rekrutacja i spełniałem wszystkie warunki a nawet więcej, a stanowisko dostaje córka kadrowej czy kogoś innego z biura to wielka komedia. Dlatego odeszlem z tej firmy bo nie awansujesz ani nic. Chyba że masz znajomości.

Jerzy
@Niedawno były

Skoro według Ciebie pracownicy pracujący bezpośrednio przez firmę ZNTK zarabiali w niektórych przypadkach mniej od osób zatrudnionych przez agencję pracy, to zastanawia mnie, czy Ci pierwsi mogli liczyć na jakieś dodatki do pensji, które rekompensowały niższe zarobki? Mam nadzieję, że zechcesz napisać, jak to wyglądało.

Były
@Jerzy

Nie ma żadnych dodatków. Wypłata którą czasem mogłeś dostałeś przy słabszym miesiącu to 1600-1700 zł

Dixi
@rekruter Sławek

(usunięte przez administratora) A pracują tam stare dziadki co się uczyć nie chciało i ich dzieci hahhahhaha .

Lucek
@rekruter Sławek

Skończ durnity wypisywać, szczególnie z tymi kwotami, które są nie osiągalne często i w dwa miesiące. Fantasta, który szukał.frajerów za miske ryżu do pracy i jeszcze te ogłupiałe testy. Skąd te ZNTK wyrwało takiego pacana do rekrutacji.

Pracowniczek

(usunięte przez administratora) warunki i maszyny 18 wiek, wszystko się psuje nie robią nic z tym wszystkim pracowników olewaja i traktują jak psy, więcej Ukraińców niż Polaków. Nie polecam wynagrodzenia na rękę 2.100-2.300 Omijakcie to miejsce z daleka

Helena
@Pracowniczek

Rozumiem, wygląda na to, że zadowolony nie jesteś. Mimo wszystko ktoś może uznać, że jak na Oławę, to taka pensja nie jest wcale zła. Dlatego mam pytanie, czy te ogłoszenia na stronie ZNTK z 2017 roku mogą być ciągle aktualne? http://zntk.olawa.pl/aktualnosc/1 I czy na tyle, ile podałeś, ślusarz też może liczyć...

Szukający

Witam ! Jak wyglądają zarobki dla spawacza w Zntk Oława - czy można pracować na swojej działalności gospodarczej ??

rekruter - Slawek

Firma ma ciekawą produkcję - naprawia i produkuje wagony towarowe. Zatem produkt "niebanalny" - duża, metalowa, złożona konstrukcja - procesy konstruowania (np. wytrzymałość), technologi - realizacji, obróbki metalu, spawania, przygotowania powłok-malowania; ruch kolejowy - określone przepisy; przeznaczenie wymagające dobrej jakości - np. gaz skroplony. To w zasadzie determinuje wiele rzeczy. Jakie? Np. to, że firma poszukuje kandydatów do pracy na stanowiska, gdzie z jednej strony są wymagane określone uprawnienia, umiejętności, wiedza, fachowość, np. zw. z transportem: np. operator suwnicy (uprawnienia 2s) - rozładunek materiałów z huty lub transport wydziałowy na produkcji; np. tokarzy/frezerów (ukończona określona szkoła lub kurs), ślusarzy (posługiwanie się narzędziami, podstawy rys. tech.), pracowników do pracy na prasach, gilotynach, krawędziakach; spawaczy z uprawnieniami Mag135, malarzy-lakierników konstrukcji stalowych; osoby do utrzymania infrastruktury zakładowej - np. pracowników w utrzymaniu ruchu - np. mechaników, elektryków; pracowników administracji. Kto zatem nadaje się do takiej pracy? Na pewno nie ktoś kto ma "szybkie , sprawnie ręce, a wiec mniej niż 35 lat, pracuje i narzeka na czterobrygadówkę, pensję podstawową "niską", a reszta to dodatki, których nigdy nie jest się pewnym: np. za nieobecności, za dyspozycyjność., za premię widzi-mi-się lidera/mistrza/kierownika... . Kto się nadaje do naprawy i produkcji wagonów towarowych? Może TY - daj sobie szansę, przestań pracować na "taśmie"- to Cię nie rozwija, tam się nie "zestarzejesz"/doczekasz emerytury... .

@rekruter - Slawek

Dość ciężka w odbiorze jest Twoja wypowiedź. Rozumiem, że jesteś zatrudniony w ZNTK Oława, ale nie wiem, jaka jest w sumie Twoja opinia o pracy w tym miejscu. Może jesteś w stanie dodać bardziej konkretny komentarz o pracy w tym miejscu? Piszesz o rekrutacjach - czy w firmie prowadzone są aktualnie jakieś?

@rekruter - Slawek

Aktualne ogłoszenia są na portalu Olx - wystarczy troszkę poszukać, praca w Oławie.

@Kandydat

To na pewno ciekawa informacja dla osób chcących podjąć pracę w ZNTK Oława. A Ty również jesteś zainteresowany zatrudnieniem się w tym miejscu? Może już aplikowałeś? Daj znać, co sprawia, że właśnie tego pracodawcę bierzesz pod uwagę podczas rozglądania się za nową pracą.

Jacek
@rekruter - Slawek

O kiedyś chciałem nawet pracować w podobnej firmie ale zdrowie mi nie pozwala. Szkoda. Brzmi dobrze po twoim wpisie.

Aneta

@Affi, a skąd masz takie informacje? Rozumiem, że chciałbyś podjąć pracę w ZNTK Oława. Orientowałeś się już, czy na stanowisko, które Cię interesuje, prowadzone są aktualnie jakieś rekrutacje? Daj znać, czy zdecydujesz się aplikować do pracy w tym miejscu.

@Aneta

Pw

Pracuje w zntk w tej chwili.w sumie to w wagony Świdnica... Tragedia... zarobki śmieszne. 21 brutto dla spawacza. 70% Ukraińców... gdyby nie umowy 8przez posrednika ten syf już dawno by upadł bo nie byłoby komu pracować za te śmieszne stawki.

kowalski

1.ZNTK Oława zmieniła nazwę na Wagony Świdnica oddział w Oławie

Affi

Z tego co wiem do zarobki zaczynaja sie od 3200 brutto. Wchodzi do tego premia miesieczna czy takiej wgl nie ?

Aneta

@Jadwiga, to dobrze, że firma dba o kandydatów do pracy. Rozumiem jednak, że finalnie nie zdecydowałaś się na podjęcie zatrudnienia w ZNTK Oława, tak? Czy głównym powodem Twojej decyzji była właśnie kwestia zarobków, o której wspomniałaś w swojej wcześniejszej wypowiedzi?

Zostaw merytoryczną opinię o ZNTK Oława - Oława

• Jak się pracuje w ZNTK Oława?

Zobacz opinie na temat firmy ZNTK Oława tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZNTK Oława?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZNTK Oława?

Kandydaci do pracy w ZNTK Oława napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZNTK Oława
2.4/5 Na podstawie 42 ocen.
  • 11-go Listopada 26
    14-100 Oława