Opinie o Idea Bank S.A. w Warszawa

Domeną banku jest obsługa finansowa małych podmiotów gospodarczych; mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Sukcesy: - Najlepszy bank dla firm 2015 magazynu Forbes pod względem oferty, jakości obsługi klienta i innowacji - Najlepszy bank dla mikroprzedsiębiorców w plebiscycie Portfele Wprost 2015 - Najszybciej rozwijający się bank w rankingu Gwiazdy Bankowości Dziennika Gazety Prawnej i PwC - Zwycięstwa w wielu międzynarodowych konkursach m.in. Efma Accenture Distribution & Marketing Innovation Awards, BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards, Edison Awards, Stevie Awards, Best in Biz, European Business Awards.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Idea Bank S.A. w Warszawa

ManifestPrzedsiebiorcy

Planowana redukcja zatrudnienia o 50%- to już oficjalne informacje, a nie korytarzowe plotki. Także w spolkach zależnych (Taxcare, Idea Money). Sami odpowiedzcie sobie czy warto się tam pchać. Ostatni gasi światło ????

@ManifestPrzedsiebiorcy

juz poszly pierwsze oddzialy

aa

Trzeba spadać na zl a tługi na górze niech zaczną obsługiwać klientów ... powodzenia

Zasiane niepokoju I Kononowicz "nie będzie niczego" Gang Olsena

Epsilon

Dalej siedzi z nogami na stole grając w gry na telefonie?

@Epsilon

Nogi się same nie wyleżą a gry same nie wygrają

Były pracownik centrali

Unikać jak ognia. Pracowałem w centrali na Przyokopowej dwa lata. Nadgodziny (oczywiście bezpłatne), brak szkoleń oraz bardzo napięta atmosfera spowodowana kierownictwem i otoczeniem, które jest zastraszane przez kierowników.

Jerzy
@Były pracownik centrali

Czy za nadgodziny, o których piszesz można było odebrać wolny dzień w dogodnym terminie? Atmosferę w firmie zawsze można spróbować poprawić, tak żeby pracować w bardziej przyjaznym otoczeniu. Nie dodałeś nic o premiach lub pozapłacowych dodatkach do wynagrodzenia takich jak pakiet socjalny. Czy obowiązują w Idea Bank?

Doradca inwestycyjny

Była pani rekruterka plus jeden z koordynatorów . kazali mi sprzedać wycieczkę w Sopocie w czasie ferii i zniechęcić do wakacji na Karaibach. Ogólnie przebiegło to zabawnie. dostałam info że podstawa 2100 plus 1000 wszystko brutto do tego procent od sprzedaży w skali 1%. Było to jednak troche naciągane wszystko.....

zadawali pytania w stylu co wiem na temat inwestowania i czy wiem na czym polegają lokaty i jakie rodzaje lokat znam, w odpowiedzi usłyszałam , że bardzo dobrze znam temat, pyrtali o doświadczenie w obsłudze klienta. Ogólnie profesjonalizm był wg mnie na bardzo słabym poziomie i wyczułam, że biora każdego, podjęłam prace tylko dlatego aby doświadczyć jak to jest w sprzedaży i zdobyć nowe doświadczenie

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
Xx

Zła atmosfera I bardzo kiepskie prowizje

Lidia

czy ktoś z was jest podmiotem zewnetrzym idea bank? moze ktoś opisze mniej wiecej na czym to polega

Pracuję od jakiegoś czasu w IT i jestem bardzo zadowolony. Pieniądze na start dostałem takie jakie chciałem, dużo się uczę, atmosfera w zespole bardzo przyjemna, zero nadgodzin. Jak dla mnie na ten moment warunki idealne. Ale widzę też jak wygląda sytuacja u innych pracowników, banku nie stać na dłuższe utrzymanie pracownika, po jakimś czasie konkurencja jest w stanie zaoferować dużo lepsze pieniądze niż pracodawca swoimi podwyżkami (lub ich brakiem). Projekty są mocno niedofinansowane, nie ma nikogo na wielu stanowiskach które powinny być zajęte, przez to pracownicy zajmują się rzeczami którymi nie powinni na danym stanowisku, są przytłoczeni pracą i siedzą po godzinach, wszystko jest pospinane na siłę żeby jakoś to funkcjonowało. Podsumowując, mocno zależy jak się trafi, ale ogólnie ludzie w moim otoczeniu są zadowoleni z pracy w tym miejscu.

Pan Młodszy

Jestem pracownikiem ale niedługo składam papier. Zła atmosfera, urlopu nie można się doprosić, traktują szeregowego pracownika jak powietrze. Nieprofesjonalna kadra.

Joanna

Idea Bank oferuje projekt "Praktyk Letnich w Idea Bank S.A." Daje to możliwość poznania specyfiki pracy w banku. Oferowane jest odbycie płatnej praktyki w wybranym departamencie oraz nabycie praktycznych umiejętności w obszarach: Administracji, Analizy Biznesowej, Compliance, HR, IT, Marketingu, Sprzedaży, Telefonicznej Obsługi Klienta, Windykacji, Zarządzaniu Produktowym, Zarządzaniem Ryzykiem. Przewidywany czas trwania praktyk to miesiące: maj – październik z umową na trzy miesiące. Czy braliście kiedykolwiek w nich udział? Jak oceniacie ich przebieg?

Kuba
@Joanna

a możesz powiedzieć coś więcej?

@Joanna

Swietne sa te wypowiedzi ludzi HR. Wszystkie te pozytywne akcje to akcja HR banku ze względu na zamykanie oddziałów

jest spoko
@Joanna

Akurat nie w ramach takich zorganizowanych letnich praktyk ale sama zaczynałam w IB od stażu w pionie produktów. Stawka była bardzo niska ale absolutnie nie żałuję, bo nauczyłam się bardzo dużo i mega się rozwinęłam. Miałam super przełożonego, który wszystko mi tłumaczył kiedy była potrzeba, od razu dostałam odpowiedzialne zadania i byłam traktowana na serio. Atmosfera pracy jest bardzo sympatyczna, ludzie są pomocni i otwarci. Po stażu zostałam w IB na stałe i zarobki oczywiście też szybko wzrosły. Mega polecam jeżeli ktoś się zastanawia.

Zdzisław

ok

Armosfera I zarobki zdecydowanie na plus! Jeśli ktoś jest dobrym sprzedawcą to swoje zarobi

@Paweł

Chyba w zespole HR

Doradca
@Paweł

Podzielam Twoje zdanie. Jak ktoś chce to zarobi a przy okazji nie będzie chodził "za karę" do pracy :)

Mean

Dostałam ofertę pracy w oddziale jako doradca klienta od kredytów ale sama zrezygnowałam nie jestem chora psychicznie i zdesperowana żeby pracować za żenujące 2800 ale brutto!!!!!!! Tyle mi zaproponowano obietnice rzekomej premii za jakość co jest dobrą sciemą bo nie ma tego w umowie na papierze więc skoro nie ma to mogą robic Ciebie w h.. (usunięte przez administratora)

Kasjer
@Mean

i po co te emocje i hejt... nikt Cię do pracy nie zmusza. Padła propozycja, zatem albo ją przyjmujesz albo nie i dziękuję.

c13
@Kasjer

Tylko instytucja finansowa obracająca moimi pieniędzmi powinna dobrze wynagradzać pracowników, inaczej będzie pracował tam element a nie wykształcony, kulturalny człowiek z WIEDZĄ z zakresu np. bankowości, ekonomii etc.

Zwolniony w listopadzie 2017

Taki to bank (usunięte przez administratora)

Zwolniony w listopadzie 2017
@Zwolniony w listopadzie 2017

dlaczego usuneliscie moj link z informacja, ze byly prees Idea Bank i kilkunastu pracownikow zostalo zatrzymanych przez CBA ?

isabell12

Zarobki i atmosfera pracy totalnie na minus, to jest chyba jeden z nielicznych banków w Polsce gdzie doradca tak jak wspominaliście zarabia 2800 zł brutto- a jaka odpowiedzialność. Oczywiście biorąc pod uwagę fakt, że jest w rękach prywatnego, polskiego inwestora który tylko liczy zysk, a nie skupia się nad doborem i ,,normalnym'' wynagradzaniem kadry- nie tej w centrali, ale w zwykłych oddziałach to jedno. Dodatkowo powinni patrzeć kogo dobierają na stanowiska kierownicze, czasami dobra sprzedaż nie idzie w parze z kulturą i kompetencjami ..........

Mean

Dostałam ofertę pracy w oddziale jako doradca klienta od kredytów ale sama zrezygnowałam nie jestem chora psychicznie i zdesperowana żeby pracować za żenujące 2800 ale brutto!!!!!!! Tyle mi zaproponowano obietnice rzekomej premii za jakość co jest dobrą sciemą bo nie ma tego w umowie na papierze więc skoro nie ma to mogą robic Ciebie w h.. Wyzysk i złodziejstwo nic więcej

Rozczarowany klient

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmiana kadry managerskiej myślą ze są właścicielami oddziałów i mogą robić co chcą.... Pan dyrektor z Polnej 11 Warszawa miał zadzwonić do mnie tak obiecały Panie z recepcji do tej pory telefon milczy... Trzy razy byłem w Idea Banku na Polnej i za każdym razem otrzymuje informacje taka sama: „ Pan dyrektor nie ma czasu..., Pan Dyrektor jest na spotkaniu za każdym razem ten sam blef! Kim jest ten Pan Dyrektor człowiek widmo, czy taka osoba tam pracuje... Ludzie apeluje do zarządu Idea Bank kogo wy zatrudniacie!!! Czy wasi pracownicy- meganerowie są tylko fikcja i biorą tylko kasę. Czy jak jest problem o który klient prosi o pomoc czy mize liczyć na pomoc??? Nie w tym banku maja cię za nic!!! Nie polecam Idea Banku, (usunięte przez administratora) i naciągacze brak profesjonalizmu!!! Weźmiesz kredyt a później spadaj już się nie liczysz!!!

a
@Rozczarowany klient

Idea Bank nie zwalnia menagerów. Zwalnia pracowników i nie martwi się o to jak to wpłynie na przedsiębiorców, którzy posiadają u nich kredyty/konta. Z dnia na dzień klient, który był w stałym kontakcie z bankierem pozostaje bez żadnej wiadomości co z jego sprawą. W nosie mają klientów i pracowników. Liczy się tylko zysk.

@Rozczarowany klient

Myślę, że warto napisać reklamację. Może to pomoże i da jakąś nauczkę na przyszłość. Pozdrawiam :)

Pracuje 4 lata, wiadomo są chwile lepsze i gorsze, ale uważam, że Idea Bank to bardzo dobry pracodawca, który dba o pracownika i jego rozwój. Jeśli chce się pracować to można zarabiać większe pieniądze niż przeciętnie i jest duża ścieżka awansu. Zostałam zatrudniona mając 21 lat bez studiów na Infolinię wychodzącą. Obecnie mam 25 kończę studia, mam dobre stanowisko i lubię swoją pracę. Polecam:) Moje sugestie dla Idea Bank S.A.: Większe podstawy, obecne są na serio tragiczne patrząc na rynek. Lubię atmosferę w Idea Bank S.A. za: Mój zespół i atmosfera,jaka panuje.

Gosia

Jestem pracownikiem banku i jestem mega zadowolona z pracy. Możliwość awansu, zmiany stanowiska. A atmosfera w oddziale między współpracownikami bardzo sympatyczna i koleżenska. Każdy każdemu pomaga nikt nie rzuca klod pod nogi. Polecam na 100%

Mistez
@Gosia

No jeżeli komuś nie przeszkadza zarobek 2800 brutto na stanowisku doradcy klienta to szacun jak dla mnie to trzeba nie mieć szacunku do siebie aby dac się tak wykorzystać przez pracodawcę pracując w banku toż to kpina... W biedronce lub w lidlu na kasie zarabia się powyżej 3 tyś brutto.

Gosia
@Mistez

Widzisz zależy kto ma jakie podejście do pracy. Jak chcesz odsiedziec 8 godzin w pracy to faktycznie biedronka stoi otworem. Natomiast jak chcesz się rozwijać, podnosić sobie poprzeczki wyżej i wyżej i co miesiąc stawiać sobie nowe cele to jestem pewna że premia 3 krotnie przewyższy podstawę 2800 brutto.

Mistez
@Gosia

Żadna biedronka nie stoi otworem, tak się składa kochana , że ja też pracuje w tym miejscu i podstawa 2800 brutto, pracuje na sprzedaży i sama wiesz jak to jest z udzieleniem kredytu dla klientów przez bank. To nie czasy kiedy oferta była na start czy na prognozę, polityka banku się zmieniła jeśli chodzi o udzielanie kredytów [rzez co 90% wniosków jest negatywnych.. od pół roku moja jakakolwiek premia to śmieszne pieniądze., a są takie osoby co 4 lata pracują za marną podstawę 2800 brutto jest to poprostu upokorzenie ludzi aby w miejscu takim jak bank były tak marne żenujące pensje. Dlatego zmieniam pracę na inny bank gdzie płacą zgodnie w wykształceniem i doświadczeniem

Karina
@Mistez

święta prawda tak właśnie jest w tym chorym banku

Jerzy
@Mistez

W swojej wypowiedzi skupiłeś się na kwestii wynagrodzenia za pracę, które oferuje Idea Bank. Będziesz tak uprzejmy i wypowiesz się na temat możliwości rozwoju zawodowego w tym miejscu pracy? Bank zapewnia pracownikom odpowiedni poziom kursów i szkoleń, które mogą przydać się w naszej późniejszej karierze zawodowej? Jak oceniłbyś to miejsce pracy pod tym kątem?

lkdjmKL
@Jerzy

Brak jakichkolwiek mozliwości rozwoju , szkolenia ''przygotowujące'' do pracy w tym miejscu są na prętce trwające 5 dni gdzie ponad połowa to szkolenia online co jest żenadą. Potem w realu człowiek się uczy popełniając masą błędów

Pani z HR już podziękujemy

wtf

Jestem na etpaie szukania pracy i w opiniach dotyczacych jakiekolwiek banku zdania sa podobne - mobbing, slaba kasa i beznadziejna robota. Wniosek mozna wysnuc taki, ze na tego typu forach wypowiadaja sie tylko niezadowolone osoby, a ludzie którym jakos idzie sie tu nie produkuja.

@wtf

spróbuj tego miodu. Tu nawet nie ma 1/1000 tego co się wyprawia w Bankach. Jak Ci nie szkoda życia to zapraszamy

wtf
@aa

Nie sugeruje, ze tu jest dobrze, tylko dziwi mnie, ze na stronach kazdego banku sa takie same opinie. Moze czas sie przebranzowic...

@wtf

bo taki jest rynek pracy pracownika na sprzedaży czy back office w tej branży w Polsce. Ktoś kto zaczyna pracować powinien się 100 razy zastanowić czy nie chce sobie zmarnować życia. Co do przebranżowienia to nie takie łatwe jak pracujesz już kilka lat w biednym regionie gdzie alternatywą jest biedra czy praca u Janusza biznesu za najniższą i masz rodzinę

KiedyśByłoMiło
@wtf

W IB w Centrali pracowało się naprawdę całkiem fajnie, wiadomo raz lepiej raz gorzej..ale ludzie spoko i atmosfera była ok. Można było narzekać ale dramatu jakiegoś nie było. Wszystko się zmieniło w zeszłym roku. Jeśli w ciągu paru miesięcy pracownicy wieloletni zaczęli sami uciekać często wcale nie na lepsze posady to już o czymś świadczy. Atmosfera zastraszenia w operacjach spowodowana przez nowa Panią Dyrektor zrobiła swoje. Ta osoba nie szanuje innych ludzi, i okazuje to na forum, a w szczególności nie szanuje kobiet co bez ogródek pokazuje. Widocznie taki był zamysł Zarządu skoro we wszystkim przytakuja z,radoscia.

Joanna
@wtf

Opinie na forach są bardzo ważne i warto jest się nimi kierować, niemniej jednak nie można wykluczyć faktu, iż większość osób, które są zadowolone z pracy w Idea Banku nie zamieściły tu swojej opinii. Jak wyglądają wynagrodzenia za prowizje w Idea banku? Oceniłbyś je jako korzystne dla pracownika?

Radek
@aa

to w bankowości jest tak ciężko?

@Radek

Ciężko to kwestia względna. Ciężko to ma górnik na dole w kopalni. To raczej kiepsko płatna bez żadnych perspektyw i której nikt Cię nie szanuje włącznie z klientami - jeśli jesteś pracownikiem na samym dole, z chorymi planami i tabunem kontrolerów i przełożonych na których pensje i premie zapitalasz. Dodajmy x razy większe..

ZMĘCZONY

Z Centrali na Przyokopowej z departamentu Operacji ludzie uciekają masowo. Pani dyrektor jest zakłamana, wyrachowana i perfidna. Jak można ganić pracownika na forum. Jak można traktować drugą osobę jak śmiecia???? Miejmy nadzieję, że Ciebie ktoś potraktuje w taki sposób w jaki Ty traktujesz innych. Z 6 kierowniczek - kobiet zostały tylko 2 ale za to Panowie Kierownicy/dyrektorowie miewają się świetnie.

Kierowniczka
@ZMĘCZONY

Wszystko to prawda, smutna prawda. Ja mam na ten temat swoja teorię..może specjalnie zatrudniono taką mobbingujaca osobe na stanowisko dyrektora aby ludzie zaczeli sie sami zwalniac. W takiej atmosferze to sie nawet w Chinach na tasmie nie pracuje

Przychylny
@Kierowniczka

Szczerze - jest to kwestia pracodawcy byłem pracownikiem w jednym z oddziałów i takie akcje były na porządku dziennym. Wulgaryzmy i mobbing. Nie ma co szukać zrozumienia u wyższej góry - mają podobne podejście. Przeszedłem przez wiele korporacji ale ta była zdecydowanie najgorsza naprawde najgorsza. Pracownicy dostają awans za sprzedaż a nie za kompetencje czy umiejętności kierwonicze.

Zostaw merytoryczną opinię o Idea Bank S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Idea Bank S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Idea Bank S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Idea Bank S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Idea Bank S.A.?

Kandydaci do pracy w Idea Bank S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Idea Bank S.A.