Bratex Dachy Mrzygłód sp.k.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Bratex Dachy Mrzygłód sp.k.

Witam, z uwagi na fakt iż pojawiły się oferty pracy na produkcji, jak wygląda sytuacja ze stawką? Soboty nie pracujące a nadgodziny jakieś są Dzięki za odpowiedź

@Zainteresowany

Na zwykłej umowie 2500 zł, na działalności max 3200 zł, i na działalności każda nadgodzina to 31 zł, a na zwykłej umowie chyba 20 zł.

Gogo
@Slim

W łape nie dają.

...
@Zainteresowany

Nadgodziny w sezonie jak jest dużo roboty. Na działalności 31 na zwykłej 20. Lepiej szukać gdzieś indziej roboty za takie pieniądze. Szkoda nerwów. Chcą byś się szkolił na coraz więcej maszyn ale kasy nie podniesą.

Lubelskie*

Nie polecam....marna jakość i wysokie ceny

Internauta
@Lubelskie*

jak sie ceny maja np. do blach Thyssena? - to jest blachotrapez

Piotruś Pan

Witam. Chciałem zapytać jak wygląda praca kierowcy ciężarówki (C+E z HDS) w tej firmie, oraz na jakie wynagrodzenie można liczyć. Czy mógłby ktoś podzielić się informacją? Dziękuje.

blondi
@Piotruś Pan

Chcąc zarobić musisz wyjeżdżać o 4:00 tak jak (usunięte przez administratora) żeby coś zarobić.

Bony

O bonach na święta można zapomnieć w tej firmie zwykły szary pracownik. Żydzą na wszystko. Na wszystko inne są pieniądze a żeby choć kilka złoty dla pracownika na święta to nie ma. Nawet najmniejsze firmy w Dębicy coś swoim pracowniką dają a w tej porażka. Jedynie co dają to to żeby robić na coraz więcej maszynach za jak najmniejszą stawkę.

Tojajestem
@Bony

Dostałeś do Kauflanda 2 lata temu??? To na 4 lata masz!

Brajan
@Tojajestem

Duże podwyżki płac na nowy rok ?

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Bratex Dachy Mrzygłód sp.k. kandydat na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. księgowości ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
Zaszczepiony 3x

STOP segregacji sanitarnej. Podział na zaszczepionych którzy chodzą bez maseczek i niezaszczepionych którzy muszą nosić maseczki.

Bolek

Najlepiej było by zorganizować strajk. Może by zaczęli szanować pracownika i płacili zgodnie z jego pracą i umiejętnościami a nie za takie pieniądze i na kombinowanych umowach.

nnn

Może warto zastanowić się nad podwyżkami dla pracowników, wszystko drożeje a płace stoją w miejscu, jeszcze na najniższej krajowej, niedługo wszyscy uciekną z tej firmy

Sergiusz

Coraz więcej osób się zwalnia bo znajdują lepszą pracę i na normalnej umowie. Robi się na kilku stanowiskach pieniądze gorsze od osób które dopiero przyjęte i ledwo jedno stanowisko ogarniają. Jedynie kto ma jakieś znajomości troszkę więcej dostanie. Brak jakiej kolejek hierarchi i lepszego wynagrodzenia dla pracowników ogarniających kilka stanowisk pracy, starających się. Dlatego szuka się lepszych miejsc pracy.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Bratex Dachy sp. z o.o. s.k.?

Slim

Nie ma takiej możliwości...

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Bratex Dachy sp. z o.o. s.k.?

Slim

Beznadziejne, zachowują się jak święte krowy... W sezonie letnim urlopu nie chcą dać, bo dużo roboty, a w zimie by najlepiej każdego na przymusowy wysłali...

marynasz

ogólnie jest fajnie, podoba mi sie ten kucyk co chodzi po hali

murzyn

bedą bony na święta?

Jolanta
@murzyn

Cześć, zadałeś swoje pytanie 30 grudnia czyli już po świętach. Nie wiem czy chodzi Ci o kolejne Wielkanocne czy o co dokładnie. Ja niestety nie znam odpowiedzi na pytanie ale może ktoś posiada takie informacje i napisze czy na Wielkanoc będą bony oraz czy na Boże Narodzenie były?

gosc
@Jolanta

Będą trzeba je sobie tylko narysować i wydrukować

Jaka umowa obowiązuje w Bratex Dachy sp. z o.o. s.k. podczas okresu próbnego?

Diego

Umowa o pracę na 3 miesiące i normalna stawka

wentyl

może warto zastanowić sie nad chwilowym wstrzymaniem produkcji, bo narażacie w ten sposób zdrowie pracowników

@wentyl

To może od razu wypłaty niech wstrzymają? Dlaczego do ludzi nie dociera, że wstrzymanie produkcji w takiej firmie oznacza brak przychodu? Boisz się - idź na urlop, najlepiej bezpłatny, zobaczymy jak szybko wrócisz do pracy :)

Ignacy
@xyz

Czyli wyczekują do pierwszego chorego, później cały zakład idzie na kwarantanne?

@Ignacy

Wstrzymanie produkcji = wstrzymanie pracy zakładu. Wstrzymanie pracy zakładu = wstrzymanie pracy partnerów handlowych, które z Bratexem współpracują. Na jak długo należałoby wstrzymać tak duży obrót, kto miałby płacić pracownikom w tym czasie, a może bezpłatny urlop? Co z partnerami handlowymi? Dlaczego produkcja ma być wstrzymana? Co z kierowcami, którzy zawożą towar do partnerów handlowych i też mogą się zarazić? To samo przedstawiciele handlowi. Ile masz tych dni urlopu? 20 - 26? no to miesiąc możesz w domu zostać, a w Europie koronawirus od 3 szaleje i nie zanosi się, że szybko się skończy. Jak słuchałem wirusologów to stwierdzili, że jeszcze to może co najmniej ładnych kilka miesięcy potrwać, a nawet, że wirus z nami zostanie - ludzie mają być bez pracy przez kilka miesięcy, kto im da kasę na życie - firma ma płacić za brak pracy, a może rząd?

@ExpPracownik

Co nam z tych pieniędzy jeśli możemy się zarazić

@234

Dużo chodzących do pracy może się zarazić - czy to znaczy, że prawie wszystkie firmy w Polsce powinny stanąć i nie pracować? W jednej z dębickich firm z tego co słyszałem na bezpłatny urlop wysyłali - chciałbyś iść na bezpłatny urlop nie wiadomo na jak długo? miesiąc - 3 miesiące? Chyba nie. Tak się fajnie gada - "co nam z tych pieniędzy", ale weź pod uwagę to, że np. jak ktoś wynajmuje mieszkanie to czynsz+odstępne+ media to 1500 / miesiąc, bądź na bezpłatnym przez 2-3 miesiące to już 3000-4500 samych opłat na mieszkanie nie mówiąc, że musisz coś jeść itd. a nie masz przez ten czas pensji. Ja też pracuje i tak nie płaczę. Zresztą sam możesz jako pracownik złożyć wniosek o bezpłatny urlop. A skoro Ci tak nie zależy na pieniądzach zawsze możesz się zwolnić. Lekarze w Straszęcinie złożyli masowe wypowiedzenia, bo chcieli im tam oddział dla chorych psychicznie na koronawirusa otworzyć - można? Można.

@234

Proszę zadać to pytanie ludziom, którzy przez sytuację z pandemią stracili pracę i teraz nie mają za co żyć, płacić rachunków i rat kredytów. Ale fakt są bezpieczni, zapewne nie umrą na koronawirusa, a prędzej z głodu...

@xyz

To jest właśnie dziwne - jak słucham wypowiedzi tych co siedzą w domu, to często gęsto boją się czy będą mieli do czego wracać - a teraz nigdzie pracy nie znajdziesz w najbliższym czasie. Albo będzie bardzo bardzo ciężko. Z okna mojego pokoju widać parking firmy logistycznej. Przeszło 30 ciągników siodłowych stoi na parkingu w totalnym bezruchu. Z dwojga złego bardziej byłem przejęty jak na urlop poszedłem niż tym, że teraz chodzę do pracy.

ExpPracownik

Pracowanie nie równa się zarażenie - ja pracuję i się nie zaraziłem. W mojej firmie poza mną pracuje kilkadziesiąt osób i też się nie zaraziły. Zarazić mogę się gdziekolwiek - nawet będąc w sklepie. Co mają powiedzieć np. kasjerki w supermarkecie, gdzie tam się przewala setki obcych osób? Na produkcji też jest pewna ilość osób, ale tam przynajmniej jest środowisko zamknięte - nikt poza pracownikami tam nie wchodzi. Poza tym tak jak było powiedziane - nie ma obowiązku pracowania - możesz wykorzystać urlop, możesz iść na urlop bezpłatny, możesz się zwolnić. Masz 3 opcje i nie musisz czekać na pracodawcę co zrobi - jak ci nie zależy na pieniądzach to możesz wybrać opcję nr 2 i 3. Siedzicie tu i smęcicie jak to wam na kasie nie zależy, jak to nie chcecie pracować, ale jakoś opcji, które wam prawnie przysługują nie wykorzystujecie. Ja wiem, że chcielibyście, żeby firma była zamknięta, pieniądze wpadały i siedziałoby się w domu - w przeciwnym wypadku nie byłoby takiej dyskusji, tylko poszlibyście na urlop już dawno więc nie róbcie z siebie ofiar.

;)
@ExpPracownik

zawsze można wprowadzić platny postoj dla bezpieczeństwa

nikt
@ExpPracownik

nie zaraziły sie bo dbały o regularne odkażanie organizmu od wewnątrz, codziennie 0,5 :D :D

nick
@;)

można o ile go sfinansujesz z własnych srodków

Ty

witam jak wygląda praca na produkcji trzeba ręcznie odbierać ciężkie blachy

remik
@Ty

Oczywiście nikt tego za ciebie nie zrobi, potem taką blachę zarzucasz sobie na plecy wtedy jest wygodniej i maszerujesz przez halę

Praca

Dale są przyjęcia do pracy?

Bobek

Czy w bratex zatrudniają osoby a później ich zwalniają po przepracowaniu miesiąca?

Zbigniew
@Bobek

Skąd taki wniosek? Posiadasz jakiekolwiek informacje nt. rotacji pracowników? Jeśli tak, to opisz ten problem dokładniej i powiedz też jaka podstawa. Dzięki.

@Bobek

Jeśli są zwolnieni po miesiącu, to z pewnością nie dlatego, że ten miesiąc należycie przepracowali ;) Może pora popatrzeć obiektywnie jacy ludzie teraz "szukają" pracy i jakie mają oni o niej pojęcie, gdy do niej przychodzą. Ludzie, którzy coś potrafią, mają chęci do pracy i przede wszystkim chcą pracować, pracują w tej firmie już po kilkanaście lat. I to nie dotyczy tylko Bratexu, ale taką sytuację można zaobserwować obecnie, mam wrażenie, na całym rynku pracy...

Franciszek

Czy na Bratexie planowany jest postój z powodu wirusa?

Czy to prawda że na umowie najniższa a na wypłatę więcej niż najniższa?? Czyli jak najmniejsze składki odprawadzane a do ręki pracownikowi dadzą więcej :)

@Paweł

Ja tam miałem wypłacane tyle ile na umowie - nie miałem najniższej krajowej i nic na boku nie miałem płacone.

@ExpPracownik

Polecasz czy nie zbyt pracę w niej??

@Paweł

Ciężko powiedzieć - kasa jak na Dębickie warunki jest nie najgorsza. Jeśli chodzi o ludzi, to zależy do którego działu trafisz - nie polecam ekspedycji, a także produkcji - jak źle wytniesz blachę za kilkadziesiąt tysięcy to jest spory problem, zwłaszcza w sezonie, gdzie każdemu się spieszy. Słyszałem o jednej dziewczynie, która na skutek donosu nie dotrwała do końca okresu próbnego - przyszła z wnioskiem urlopowym do działu kadr, wyszła z wypowiedzeniem.

@ExpPracownik

Kolego a jest coś innego prócz produkcji tam i magazynu? Jest plakat na ich ogrodzeniu to pisze że operator maszyn i wózki widłowe (magazynier)

@Paweł

Jest - na stronie bratexu masz wymienione działy i możesz zobaczyć nawet ludzi, którzy tam pracują. Wpisz sobie w google "bratex zespół" ii pierwsza strona z góry. Jeśli chodzi o spedycje, no to tam ludzie są dziwni, jeśli chodzi o produkcję, to nie wiem za wiele o ludziach, no ale trzeba się mocno pilnować, żeby np. nie pomylić koloru blachy, grubości, wymiarów, bo tego jest sporo i albo ktoś za Ciebie będzie musiał się płaszczyć przed klientem i przekonać go by wziął to co jest, a jak nie da się to trzeba na gwałt ciąć jeszcze raz a z tym pomylonym towarem czekać na odpowiednie zamówienie, by wykorzystać tę pomyłkową partię i mieć jak najmniejszy odpad - nie wiem jak tam jest z odpowiedzialnością finansową, bo taka blacha to nie są tanie rzeczy.

@ExpPracownik

Ile tam pracowałeś i czego sie zwolniłeś jeśli można??

@Paweł

Około 6 miesięcy. Upierdliwi klienci, którzy mnie denerwowali delikatnie mówiąc, a że miałem podobnie w poprzedniej pracy, to nie chciałem tam zostać.

@ExpPracownik

Jak to klienci? A co pracownik produkcji ma z nimi wspólnego?

@ExpPracownik

Na produkcji nie, inni mają z nimi kontakt, ale jak ktoś ciśnie tych innych, to wtedy ci inni cisną produkcję. Ale tak jak mówię, na produkcji jak kroisz blachy to trzeba uważać. Już był taki co za przeszło 20 tysięcy blachę złą wyciął i o takim czymś się zaraz dyrektor dowie, a jak on się dowie, to się pewnie spotkasz z nim. Możesz sobie wpisać na yt bratex dachy i tam jest pokazana hala produkcyjna i maszyny - jakbyś chciał zobaczyć z ciekawości

zx

Odradzam wszystkim pracę w tej firmie na jakimkolwiek stanowisku, ludzie pracujący w tej firmie to TRAGEDIA!

brader
@zx

Pracowałeś że wyrażasz taką opinie??

Zostaw merytoryczną opinię o Bratex Dachy Mrzygłód sp.k. - Dębica

• Jak się pracuje w Bratex Dachy Mrzygłód sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Bratex Dachy Mrzygłód sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bratex Dachy Mrzygłód sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bratex Dachy Mrzygłód sp.k.