Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Jaka czekolada ?

no future

jakie wolne?

prezes

Największa ściema na specjalnych w Swarzędzu i we Wrześni a do tego jeszcze nadgodzin mają do bólu szok szok szok

Mistrz z łapanki
@prezes

Tam to dopiero są układy...

vitali
@prezes

Trzech kontrolerów, pięciu pracowników + majster i Lider do tego trzech logistyków i nadgodziny odstawione tak dziś pracuje druga zmiana w nadgodzinach

Benton
@vitali

W (usunięte przez administratora) byłeś i guano widziałeś

Lucek
@prezes

A ty jesteś kapitan Picard ze Star Treka i teleportujesz się między zakładami, że taki "doinformowany" jesteś? Czy jesteś kolejnym niedorozwiniętym czarnym sierściuchem, który pisząc bzdury, liczy że mu wieczorem przy Dżesice drygnie?

Pat

Ogólnie nie mam nic do solidarności. Pracowałem w vw 5 lat gdy w czerwcu tamtego roku poszedłem prosic o pomoc przy przedłużaniu umowy zostałem normalnie przyjęty i wysłuchali co mam do powiedzenia, niestety umowy nie dostałem(trudno) ale nie mogę pojąć jednej rzeczy! Dlaczego vw wmawia pracowniką że głównym czynnikiem do przedłużenia umowy będzie ocena. Przecież to nie prawda! Nikt na to nie zwraca uwagi, Ci którzy mają znajomości to sobie załatwia a reszta musi liczyć na szczęście. Wiem co teraz czujecie czekając na decyzję o umowie bo sam rok temu byłem w takiej sytuacji. Jesli ktoś pokłada nadzieję w ocenie to niech złapie się czegoś innego. Ocena majstra nie ma znaczenia

Młody
@Pat

Dokładnie ocena nie ma znaczenia, mi brakowaly 2 pkt do C z tego co pamiętam podchodziło pod 60 pkt, umowy nie dostałem, a ziomale co mieli mniej dostali :p także na to nie patrzcie, liczą się układy, ew. to kogo majster się boi itd.

Volkswagen
@Młody

Ocena C od 58pkt,ocena b do 56pkt ja mialem 56pkt mialem b rok temu 58pkt mialem w tym roku 90%dostało b 5% C 3%A %D przedluzenie umowy zalezy od mistrza 70/80%bedzie mieć przedłużona.

Bodo
@Volkswagen

Nie wiem kto Tobie to powiedziała ale cel osiągnął. Ty usłyszałeś co chciałeś a on sprawił że w to uwierzyłeś. Wszyscy zadowoleni.

Volkswagen
@Bodo

To od kiedy wolne panowie????

Niebedsiepostuje tylko majówka
@Volkswagen

Piątek 14 odbijamy karty

@Niebedsiepostuje tylko majówka

W sensie ?

Solidarny

I znowu wazeliniarstwo piszę z biur. Koty powstały ponieważ przedstawiciele solidarności ciągle gadali że firma idzie we mgle. Podpisali negocjacje co trzy lata i co trzy lata był kryzys, akurat przy negocjacjach. Wciskacie kity ciemnocie, i te wasze tajne negocjacje haha ubaw po pachy piątki z Zarządem przybijają. Powtarzam solidarność współpracuje z Zarządem VW bo się sprzedali, uczestniczą w rekrutacji i ich logo jest wszędzie w vw. Pracownicy coś tu jest nie chalo. co chwilę narzekają w VW na Solidarność, nawet gwizdaja i przependzają. Sam byłem świadkiem takiego zdarzenia. Solidarność daje złudzenie że ktoś walczy o pracowników, żeby pracownicy się nie zbuntowali, a jeśli ktoś się wychyli, to Solidarność przyczynia się do zwolnienia. Kiedyś Płacili 200℅ za niedzielę, ale kogoś prawa ręka wyrolowała i kiedy zmienił się zarząd Solidarności, to co roku pogarszał się warunki pracy. Jeżeli koty znikną w VW, to będziecie robić 18 zmian, i nie będzie nadgodzin za niedzielę, tylko normalny dzień pracy. Panowie i Panie zapisywać się do kotów. Solidarność już nic nie może tylko słuchać VW może.

Wow
@Solidarny

Jak się sprzedali? Sprzedali się i załatwili ponad 1500 umów dla pracowników. To chyba dobrze tak? No ja już nic nie wiem. Czego Wy chcecie???

@Solidarny

Jaki ty jesteś solidarny? Zwykły wyliniały czarny kot, HA, HA. TAKICH KŁAMSTW I BZDUR NA SOLIDARNOŚĆ JESZCZE NIKT TUTAJ NIE NAPISAŁ! DOBRZE, ZE LUDZIE WIEDZA JAKA JEST PRAWDA

@Solidarny

Chłopie wyśpij się, odpocznij i nie warcz. Kotów nie ma. Nie istnieją. Na nic nie mają wpływu.

Misiu
@Solidarny

Żałosny propagandysto. To wytłumacz mi ajnsztajnie, dlaczego solidarnosc jest największym związkiem zawodowym w przemyśle? Skoro to takie (usunięte przez administratora)i (usunięte przez administratora) to dlaczego należy do nich ponad 7000 ludzi?!?!?! Jestem przedstawicielem, pracuje na montażu i tutaj większość należy bo im się to zwyczajnie opłaca! Każdy z moich kumpli wie ze w kupię siła i ze możemy razem (w wielkiej grupie) zdziałać cuda. A ze nie jest idealnie? Każdy to wie. Ale solidarnosci broń Boże nie można odmowic ze starają się informować/ spotykać z czlonkami/ walczyc. Byłeś kiedyś tunanie jeden świadkiem jak rozmawiają biurowi z kierasami? Prawdziwa meska postawa i brak strachu. Ale o to właśnie w tym chodzi, żeby cię szanowali! Piszecie ze olbrys to taka (usunięte przez administratora) przedstawiacie go w najgorszym wizerunku. A wiesz co ci powiem? Tak mądrego i wporzo gościa to na prawdę dawno nie poznałem. Przychodzi, podaje łapę i gada jak normalny człowiek a nie jakiś korposzczur. Dlatego Sory, ale jesteś tylko sfrustrowanym kociambrem, który ze swojej bezsilności pisze na forum dla obrażonych na cały świat. Cieszę sie ze kumple mi pokazali te wypociny bo mogę napisa co sadze o pracy i o sytuacji w naszej firmie. Wiele mogłoby być lepsze, ale i mogłoby być o wiele gorzej! Cieszcie się ludzie z tego co macie i ze macie kogoś, kto zawsze będzie się starał wam pomoc - solidarność! Aaaa, i pamiętajcie ze nie narodził się jeszcze taki, co by wszystkim dogodził. Jest taka jedna instytucja co dogadza wszystkim, ale w VWP jej nie ma. Nazywa się (usunięte przez administratora) Dobranoc. Ide się położyć przed nocką

Ogrodnik

A słyszeliście o tym że Pan. O. Ma za układy z zarządem mieć teraz prywatny helikopter z pilotem i miejsce lądowania na wszystkich zakładach? He he he Puknijcie się w banie z tymi wszystkimi plotkami flaki

Cytryna
@Solidarny

Halo halo, Dawno się nie wypowiadałem, ale Znowu bede staral sie byc racjonalny w tym co pisze i to co widzialem i slyszalem. Po pierwsze nie jest tak ze solidarnosc nic nie robi. Nie wszystko moze ale wiele moze????. Z tego co wiem to olbrys i banda zablokowali na jednym dziale lakierni 17 zmian. Tak wiec gdyby nie oni to pewnie panowie i panie robili by juz w 17 zmianach na tym obszarze. Po drugie ostatnio jakis gosciu nie mial umowy i Nagle ja dostal wiec jest do Dla Mnie podejrzane, byc moze pan o maczal wtym palce poprzez ostatnie podpisane porozumienie. Mi to nic nie daje tylko szkoda ze tak ostatnio nie zrobili ( w lipcu zeszlego roku) ale coz nie wszystko moga. Wiadomo ze nie wroca do 200% niedzielnych bo wieczny kryzys. Z drugiej strony jakby mi ktos robil za 50% czy za 100% to Po jaka cholere maja byc 200%. To tak wymyslilem i patrze co niektorzy wypisuja. Zaglebilem sie w prawo i tam nic o 200% nie ma, a co Wiecej nawet nie ma 100% jak ktos np zoostaje do 18.00. Mysle tak jak Jeden z moich poprzednikow napisal ze w kupie sila i chyba cos w tym Musi byc. Oby bylo jak najlepiej na negocjacjach ale znajac zycie i wieczny kryzys na 250 zl brutto od nowego roku nie ma co Liczyc. Aha tylko ciekaw jestem czy jak bedzie ewentualny postoj na poznaniu to czy beda uregulowania jakNa wrzesni czy znowu poznan w (usunięte przez administratora) bity bedzie. Poczekamy co zorro Olb.s wymysli dla swoich zwiazkowcow a przy okazji dla innych. Oby jak prawdziwy zorro stanal po stronie slabszego ludu.

Robert.
@Wow

1500 umów to tylko teoretycznie, taki ,,chwyt marketingowy" nikt nigdy się nie dowie ilu tak na prawde pracowników dostało umowe a ilu nie. Może tylko 800 osób dostanie do końca roku a wciskają kity że 1500 . Jak to sprawdzisz w wiarygodny sposób bo związek mówi to co chce i czasem podaje fałszywe dane do publicznej wiadomości. Kiedyś zapytałem działacza związku ,,S" ile osób czeka na umowe do końca roku to nie chciał podać w prost konkretnej liczby.

Rych

Na Odlewni już dawno jest 18 zmian

@Solidarny

Przeczytałem ten wpis i jestem załamany. Mój 8 letni syn lepiej buduje zdania i robi mniej błędów. Człowieku ty powinieneś wrócić do podstawówki i dokończyć edukację, a nie nawoływać do buntu na forum internetowym. Puknij się w głowę!

Poznań
@Wow

1500 umów??? Ja chciałbym zobaczyć te 1000 poprzednich...bzdura na resorach...coś jak Jezus wszyscy słyszeli nikt nie widział...

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Monterek

Jak tam sytuacja z postojem na zakładzie 1 coś się kroi ?

PalaczNalogowy
@Monterek

Tak jak z końcem świata każdy gada a nie ma.

Bombka
@PalaczNalogowy

Powinniśmy się cieszyć że nie ma. Sytuacja jest wystarczająco zła

Monterek
@Bombka

Dlatego pytam. Tyle informacji krąży ze sam już nie wiem co dalej

Mixer
@Monterek

Jak narazie żadnego postoju nie bedzie....

Lechu

Kawocki szykuj tira, niedługo jedziemy w trasę

Tomek.

Zapiszcie się do kotów. Będzie nas więcej, będą lepsze warunki.

@Tomek.

Komu będzie lepiej? Bo chyba nie pracownikom. Skoro wassza działalność ogranicza się do przekazania informacji z wynikami negocjacji na swoje tablicy, po tym jak już była w aplikacji i na grupie solidarnosci. To szczerze, co wy możecie załatwić? Chyba tylko sobie dupochrona, a reszta was nie interesuje. Pozdrawiam kumatych

@Maras

no najlepiej wszędzie udostępniać wyniki spotkań negocjacje itp . chłopie weź ty zejdź na ziemie

@Masny Ben

? Trochę nie rozumiem twojej wypowiedzi

@Maras

A co może załatwić Solidarność? jeżeli jest to jedna banda, która gra z Zarządem do jednej bramki? Koty są Niezależnym związkiem zawodowym! a Solidarność nie. Sorki Solidarność w VW się sprzedała 11 lat temu dla karierek i pieniędzy, Judasze

Prawda
@Tomek

Od 11 zarówno Solidarność jak i VWP zaczęły się nieźle rozwijać, to dzięki zmianom jakie tam wtedy zaszły. A takie zawistniki jak ty z tym byłym, starym długowłosym na czele nie mogą tego ścierpieć i wypisują takie bzdety i nic więcej nie robią tylko hejtuja. Liczą się fakty a nie takie głupie teksty, hasła bez pokrycia!

Spawacz
@Tomek

Przecież te koty to nie jest żaden związek zawodowy, a już tym bardziej niezależny. To banda kilku nieudaczników życiowych, z którymi nikt nigdy nie gadał i wszyscy maja ich w(usunięte przez administratora), do tego stopnia ze ich wszystkich szybko pozwalniali. HA HA, ci co zostali, jakiś trzech, podobno tez już są na wylocie, HA HA

@Prawda

Zmiany zaszły to widać. Przejąć stołki i kierować przepływ gotówki do swoich kieszeni. Jesteście BANDĄ zdrajców, dla których liczy się tylko własna wygoda. Od 11 lat pogarszały się warunki pracy, to jest wasz sukces?

@Tomek

No zgodnie z tym co jest w aplikacji to załatwili umowy dla ludzi. Ale rozumiem że nie masz aplikacji. Ok. Luzik. To może niech ktoś Ci przeczyta... I uspokuj się, bo ci żyłka pęknie

Nie podobają Ci się warunki pracy to się zwolnij . I przestań płakać

Wuja
@Tomek

Ej Tomaszku, Tomaszku... Nie obrażaj się. Widać że sukces w negocjacjach cie mocno drażni. To jest sukces Pracowników, przy pomocy Solidarności!!!!

Zenek
@Tomek

Dobrze godo, wy nie wieta jak est tu som złe ludzie. I nos krzywdzo. Aby

@Wuja

Ale wazelina hehe

Błaha ha

Czyli według ciebie zarząd przy negocjacjach proponuje podwyżki a solidarność obniżki? Kiedy przeszedłeś Covida, widać ze nieźle poszło ci w mózg !

@Błaha ha

Oni są już dawno dogadania. To że istnieją czarne koty w vw. To już jest sukces! Tylko zapisywać się i dopiero zobaczycie....

Ostatnia linia oporu, zapisywać się panowie i panie nikt się nie dowie że jesteście w czarnych kotach, pełna anonimowość. Im więcej nas będzie tym lepiej będzie się nam żyć. Zrozumcie to wreszcie.

Piter nie denerwuj się ;)

Kot
@Tomek

Jak są członkowie anonimowi to ja się boje zapisać do inicjatywy, jak już wywalili całe prezydium prawie to jak się dowiedzą ze ja jestem to tez pierwszy polecę. Wole się zapisać do solidarności bo tam przynajmniej bronią swoich członków, w zeszłym roku majster wytypował do zwolnienia dwóch moich kumpli z montażu do zwolnienia a solidarność im pomogła już maja umowę na stałe i dalej pracują w VW i są zadowoleni. Wtedy u tego majstra wszyscy co się pucowania ze są w kotach to wylecieli a te koty im nic nie pomogły.

Bradley
@Tomek

A po co mam sie do was zapisywać? Jak robiliscie na liniach itd (nie będąc w "zwiazku") to też nikt nie chcial z wami gadać/pracować, zawsze byliście inni...wszędzie i ze wszystkim problem, szukanie taniej sensacji...takie A.Macierewicze VW. Ludzie chcą spokoju, a nie zadawania się z blokersami myślacymi, że pociągną za sobą ludzi jak Lepper. Problemem samej IP są jej członkowie. nie wiem kto tam jest nad wami, ale żle sobie dobiera ekipę. konstruktywny zwiazek ma szanse sie przebić, jako alternatywa dla "S"...ale nie bedą to koty.

Qula
@Tomek

Powiało trochę matrixem. Hue Hue Hue. Tylko przypominam że to była fikcja. Jak może być lepiej? Jaki masz pomysł? Chcesz podpalić opony na parkingu? Czy włosy pod pachami ????

Radas
@Tomek

Te komentarze mnie naprawdę bawią, pisz tak dalej ???? komedia naprawdę

Typ

No geniusz. Błyskotliwy niczym legendarny Colombo. Podziwiam :D

@Bradley

Tylko ze bardziej konstruktywnego i profesjonalnego niż solidarność nie ma ani w Polsce ani w zakładzie, jak ktoś chce coś dobrego dla ludzi zrobić to niech najlepiej jak potrafi działa w solidarności! Po co alternatywa, nic to dobrego pracownikom nie przyniesie tylko osłabi solidarność w negocjacjach. Chyba ze o to właśnie chodzi? To tak jak by ktoś chciał zakładać alternatywny kościół do katolickiego w Polsce bo go denerwują niektórzy księża czy biskupi!

Bradley

Zdrowa konkurencja zawsze jest czymś pozytywnym i mobilizuje do działania, ale musi też być skłonna do kompromisu i przyznania racji drugiej stronie - o takiej alternatywie mówię :-) Wiem, w naszych warunkach jest to utopia, znajac mentalność naszego narodu ;-) mja wypowiedź była bardziej skierowana do "członków" IP, ktorzy myślą w bardzo ograniczony sposób (ale patrząc na przedstawicieli, jakos mnie to nie dziwi). Droga którą wybrali, osoby ich reprezentujące, retoryka jaką przyjęli...to droga na manowce. Ot cały sens mojej wypowiedzi.

Obserwator
@Bradley

W działalności związku w zakładzie nigdy nie ma czegoś takiego jak zdrowa konkurencja bo wszystkie powinny mieć takie same cele. Tam gdzie jest więcej niż 1 silny związek to zawsze jest gorzej dla pracowników. Najczesciej celem jakiegoś drugiego albo trzeciego związku jest co innego niż dobro ludzi, w VW koty powstały tylko po to żeby atakować i osłabiać solidarność bo kogoś bardzo boli ze jest taka silna. Są przykłady ze tam gdzie jest jeden silny związek jak na przykład w Niemczech to zawsze więcej wynegocjuje dla pracowników.

Normalny
@Obserwator

Racja obserwatorze, taka „zdrowa konkurencje” związkowa zawsze wykorzystuje pracodawca, wiadomo dzieł i rządź!

Olas

Święta racja, byłoby 2 tyś więcej wypłaty. Ale też 4 tyś pracowników mniej. Tak by było gdyby kociarstwo rządziło. Dla nich ważni są tylko oni

Realny
@Olas

Jakie 2000 więcej? Jak by to zrobili, jak nikt z nimi nie gada? Byłoby zero podwyżki, świąteczne i wakacyjne zabrane, brak programu emerytalnego itp, jak w innych firmach.

Kocia karma
@Tomek.

Dzięki. Nie skorzystam. Nie potrzebuje ani kociej karmy ani chłonniejszego żwirku.

@Tomek

Wy durne trepy, a myslicie dlaczego nikt nie chce być w jakimś dziadostwie o nazwie inicjatywa? Po pierwsze to już sam wstyd należeć do takiego barachła, ale sam fakt, ze zamiast cokolwiek zrobić to wy durnie nawołujecie ludzi do zapisu na forum dla największych malkontentów hahaha. Przecież wam się nie chce nawet tyleczka ruszyc spod kolderki w chacie bo lepiej pic piwko na godzinach związkowych a nie chodzic i załatwiać cokolwiek dla ludzi. Myslicie ze ludzie som glupi? Trzy lata istniejecie i czy cos zrobilita dla ludzi dobrego? Czy zrobilita cokolwiek? Jestescie bandą nierobów i leserów koledzy z czarnych kotów. Wezcie się do prawdziwej roboty a nie związkowanie wam w glowie

Adek
@Tomek.

Ten związek zajęty jest tylko i wyłącznie ochroną prezydium. Jak był Sobok to jeszcze może jakieś tam pomysły były. Natomiast od czasu kiedy Mario, Rajko i Klapek dorwali się do władzy to tylko się liczą godziny związkowe.

mungol

Zauwaz ze podczas tych godzin ponoć robili na boku. To nie jest już tajemnica wszyscy o tym gadali. Tylko szkoda ze inni musieli za ich wtedy robic na lince.

Mirco
@Tomek

Tej. Naprawdę. Większej bzdury nie czytałem przecież nic nie jesteście w stanie załatwić. Z czym do ludzi.

Miszcz
@mungol

Piatek nocka wolna i nie dlugo postoj tydzien....

Monter
@Miszcz

Módlmy się żeby nie było następnych postojów bo wtedy z negocjacji nici i wiara poleci jak w zeszłym roku! Niemcy tez prawie nic nie ugrali w swoich negocjacjacjach

@Tomek.

A jak się można zapisać do tych kotów ? Ja nigdy nie widziałem żadnego ich przedstawiciela na hali

@Solid

Po co? Zapiać się tam to jak strzelić sobie zawodowego samobuja!

Markopolo
@Solid

Zadzwoń do nich. I umów się z nimi oni też pracują na lini.

@Markopolo

A oni tam jakoś w ukryciu działają czy jak ? Bo Solidarność na każdej ścianie wisi, koszulki, paczki, posty filmiki na FB, a o tych kotach to nic nie słychać jakby to jakaś podziemna organizacja była. To jest normalnie legalnie dzialajacy związek na równi z solidarnością ?

Soli
@Solid

Na jakiej równi? Jak porównujesz Solidarność z Inicjatywa to tak jak bys porównał USA z Pcimiem, Koty to anarchistyczny syndykat, komuna w czystej postaci, a do tego w VW nikt tych paru oszołomów nie chce, podobno w odlewni i Wrześni wiara krzyczy za nimi (usunięte przez administratora) tylko szkodzą ludziom!

Solidarny

Kiedy Pan Olbrys się wypowie na temat zwolnień?Ma wgl zamiar to zrobić?

Astro
@Solidarny

Napisz na facebooku solidarnosci. Niech poda dane! Może w końcu dowiemy się czy te setki jak nie tysiące chłopa poszło na bruk.

@Solidarny

Nie sluchajcie plotek zwolnien nie będzie. Podpadziochy nie będą miec przedłużonych umów beda rotacje pracowników.... Ale umowy będą w 80%przedluzone 1000/1 200 osób na stałe dostanie umowy na stałe.

Igorrr
@Solidarny

Racja, tez sie chetnie dowiem co ma do powiedzenia!

określony
@Solidarny

przecież na wszystkich spotkaniach z przedstawicielami i członkami to mówi, teraz walczą żeby jak najwięcej było przedłużeń na stałe, już solidarnosc załatwila ponad 1000 w tym roku, gada tez ze jak ktoś jest członkiem solidarności i kończy mu się ta umowa to może się do nich zgłosić a oni jak w zeszłym roku będą walczyć żeby mu przedłużyli! czego jeszcze chcecie żeby powiedział olbrys, przecież to nie on daje umowy o prace tylko vw, majster i personalny, solidarność może walczyć żeby oni nam je dali.

W Niemczech.A u nas?

25 lat pracy
@Solidarny

U nas podobno mają zacząć starych i drogich a solidarność już się dogadała ze mogą tylko nie ich członków.

Aut
@25 lat pracy

Majstrowie mają już listy wyznaczone do zwolnienia komu umowy nie przedłużać

@25 lat pracy

Tez to slyszalem ze nie będą brali pod uwagę tylko tym co kończą sie umowy ale podpadziochy tez będą Brani :d

Frodo
@Aut

Znowu zwolnienia? Może wreszcie poznamy kto to i ilu ich jest, bo na razie to wszystko brzmi jak jakaś legenda VV

@Frodo

Spokojnie zawsze ta sama sytlacja przy przedłużeniu umow krążą legendy z palarni a wszyscy sluchaja co miszcz powie niema nic na papierku a oni chca to wykorzystać :)

panpan
@Solidarny

podajcie dokladne dane wreszcie po to podobno mamy zwiazki

Mojo
@Solidarny

Słuchajcie, czy ktoś wie ile osób zwolnili w Antoninku? Ja nic nie słyszałem na ten temat

Amg
@Mojo

Niedługo się przekonasz.Wszystko jest jak narazie w tajemnicy

Pomocny
@Solidarny

Dwa lata temu powiedzieli wszystko a nawet pod jakim kątem mają wybierać ludzi tzn. Oceny l4 nadgodziny więc mniej więcej każdy wie czy może czuć się zagrożony czy nie wątpię aby wszyscy mieli przedłużone

Uczen
@Pomocny

A co z uczniami w volkswagenie będą przedluzac czy jesteśmy traktowani jak wszyscy????

Kondzio
@Pomocny

Jakie dwa lata temu? I co wtedy niby takiego powiedzieli?

Elwis
@Uczen

Nie będą brani pod uwage tylko ci którzy maja umowe na czas okreslony tylko ogólnie. Napewno ci ktorzzy sie starali przez te lata dostaną zasłużone umowy. Wiadomo jakas część poleci ale podobno to nie tylko ci którzy maja na czas nieokreślony umowę a nawet ci stali bardzo chorowici pracownicy. To wiem pewne ze moga nawet byc rotacje na liniach aby ludzie dostali umowy. Pewnie tez trochę umów nie przedłuża wiadome to jest.

Haha
@Uczen

A jak chcesz być traktowany? Na linii jest znacznie po jakiej szkole jesteś czy masz studia czy nie? Chyba sam możesz sobie odpowiedzieć

Jan
@Solidarny

z tego co się orientuje to nie ma zwolnień tylko nie przedłużenie umowy

Starszy

Tu akurat powiem tobie ze jesli masz umowe do konca sierpnia to sie grubo mylisz.wszystko juz jest ustalone i uwierz mi ze niema to żadnego znaczenia predziej przedłuża teraz umowy gdzie ludzie chorują itd.... Jestes slabo poinformowany i trzęsiesz portkami... Lista juz była zrobiona w lutym. I

Monter
@określony

śmiech na sali solidarność walczy ale o to by im się kasa ze składek zgadzała. na co ida te pieniądze??? średnio 40 zł od głowy co miesiąc razy 12 miesięcy daje 480 zł żekomo jest 7000 członków to nam daje ponad 3360000 zł :-) na co idzie ta kasa ???

@Monter

Co ma składka solidarności do przedłużania umów? Podają ze po tych zwolnieniach jest ich 6200 a nie 7, jak cię interesuje na co idą składki bo jesteś członkiem i je płacisz to umów się z olbrysiem albo idź do nich do biura i musza ci wytłumaczyć. A jak nie jesteś członkiem to (usunięte przez administratora)cię powinna obchodzić kasa ich członków! Nie licz na to ze na anomimowym forum jakaś poważna organizacja będzie opowiadać ci o swoich finansach.

@Solid

To po (usunięte przez administratora) są związki włącz myślenie głębie albo jesteś większym (usunięte przez administratora)jak olbrys

Mechanik
@Monter

Są członkowie którzy płacą około 100 zł składki , czyli 1 % swojej podstawy ale to dzięki właśnie negocjacją Solidarności i swojej ciężkiej pracy i zaangażowaniu mają takie stawki w VWP. Jeżeli jesteś członkiem to pieniądze które posiada Solidarności może kiedyś ci się przydadzą w indywidualnej sytuacji życiowej ale jeżeli nie jesteś to zajmij się swoim budżetem domowym, tam możesz przeliczać swoje wpływy i wydatki.

Członek
@Mechanik

Ja płace mniej niż 1 procent bo tylko 0,82 procenta i jeszcze od nadgodzin świątecznego i wakacyjnego składki nie ma wcale i wiem, ze w razie czego mi pomogą, już wielu kumpli dostało od nich pomoc i kasę jak się krzywda działa

Bidon
@Mechanik

To jak jestem jedynym żywicielem rodziny i u tracę pracę po latach gdzie płaciłem składki to jaka jest sytuacja? Życiowa? Czy nie życiowa?

Czerwcowy
@Bidon

To ze tracisz prace po latach no to co??? Chlopie ogarnij się to mało masz pracy?????? Pewnie jesteś z Konina czy jakiejś wsi 100km od firmy ktos sie tym przejmuje. Dostaniesz informacje o przedłużeniu umowy lub nie i tyle w temacie. Sytlacja życiowa???? Spalil sie tobie dom?????

Czerwcowy
@Bidon

Panowie moze opowiecie jakich macie liderow na montażu z1??????????

Obserwator
@Pomocny

Co ty koleś bierzesz ???? U nas zostawili kolesia który nawet pakiet elastyczności chciał brać na żądanie a wywalili chłopaków którzy mieli wiedzę teoretyczną jak i praktyczną na temat wykonywanej pracy. Oprócz typa zostawili kucharza i taksówkarza. Zostają tylko ci którzy dają się zamknąć w mentalnej klatce korporacji

Związkowiec

Wiedza teoretyczna XD

@25 lat pracy

Nic tylko teraz biegusiem lecieć do Olbrysia się zapisać. Ten związek który powinien zrzec się nazwy pomoże ci tyle co umarłemu kadzidło

Radek
@Piotr

Dziękuje za twoja radę, ja się zapisałem w zeszłym roku i mi pomogli, do teraz pracuje tylko dzięki naszej solidarności i jeszcze niezła kasę i warunki nam załatwiają. Wielkie dzięki solidarności w volkswagenie z jej przewodniczącym Piotrem olbrysiem na czele.

Ava
@Piotr

ja się zapisałam i polecam. np przed świętami dostaję paczki

Stary
@Solidarny

A to Olbrys zwalnia że ma się tłumaczyć czy co. He he śmieszne to trochę

Wow
@Obserwator

Uwaga mamy tu wojownika o wolność, który zapitala na linii. Śmiech na sali

Lakus
@Solidarny

Ale w jakim celu? Przecież cały czas S o tym mówi że walczą o umowy

Ojciec z Gniezna
@Solidarny

Na Twoje miejsce stu ludzi za brama czeka, oczywiście za niższą stawkę także pilnuj się...

@Ojciec z Gniezna

Ciekawe. Bo firma już taką renomę wypracowała że przez dobre 2 pokolenia będzie miała problem z ludźmi. A dwa wszystko też zasługa solidarności za czasów Piotra. O. Niestety to jest związek który niszczy pracowników. A pracownicy tacy tępi że wierzą wszystko co Piotrek powie i nabija ich w butelkę a oni zadowoleni. A teraz nagle oczy otwierają się im. Niestety to już za późno. Trzeba było Słuchać inicjatywy Pracowniczej jak tłumaczyła tym niedorozwiniętym pracownikom. Ale co głupiemu przetłumaczysz skoro nie zrozumie bo jest niestety głupi.

He
@Solidaruch

Plackuu. Uważasz że 3/4 pracowników jesd niedorozwinięta? Chyba Cię po...

@He

A nie jest tak? Otworzyć oczy proszę. A jak nie widzisz to do okulisty idź i ciekawe jak zdolność dostajesz tam. Pamiętaj wszyscy co robili to wiedzą. I przekazują dalej informacje. I jest tak że jak cię widzą tak cie piszą. Więc idź do okulisty a jak nie pomoże to do psychiatry (Gniezna) najlepiej.

@Solidarny

Solidarność masakra, jakie wy jesteście narcyzy. Dlaczego solidaść jest największym związkiem? ponieważ uczestniczy przy rekrutacji. Vw ma swoją Solidarność i za Chiny nie chce wpuścić innych związków do Vw, ponieważ dla VW Solidarność to najlepsza propaganda. Tak że robi się przedstawienie dla pracowników na scenie, odwali ładną scenę, da się pracownikom złudne nadzieję, a potem się coś podpisze. Przy okazji dostaną nowego Cedasa, może jakieś nie wiem podwyżki do swoich kierowniczych pensji. Co to za związek jeśli dostaje tak wysokie pensje? przekupienie ?sprzedane? tak się obawiacie prawdy że nawet blokujcie IP, i nawet nie mogę skomentować, bo mnie zablokowaliscie, na goworku nie mogę dodać komentarza masakra.

Nuda
@Solidaruch

Jesteś zdesperowany czy co? Jedziesz na tą Solidarność i nic więcej. Dziwnym słowem nic na pracodawcę. Chociaż pracuję tu 23 lata i to jest chyba najlepszym świadectwem, że jest dobrze, nie narzekam.

bobby
@Solidaruch

skąd wiesz ile zarabiają? może się z tym nami podzielisz? czy wyciągasz sobie z tyłka te argumenty jak wszystkie inne

@Mechanik

"Pieniądze które posiada solidarność może kiedyś ci się przydadzą". Słucham? Walisz scieme jak w TVPis

Zigi

Widocznie mieli plecy w Solidarności

Maserati
@Aut

Tak to prawda

2k21
@Amg

Na ten rok lipcowych też jest trochę z terminową umową.

Ben

A co z majowymi???

czesio
@2k21

oj oj Piotr powiedział wyraźnie ze wszystkie umowy beda przedłużane

Czasowy
@czesio

A kiedy i gdzie tak powiedział? Bo jak z nim gadałem to mówił ze nigdy tak nie gadał. Przecież to nie on daje umowy.

2k21
@Ben

Nie wiem, Majstrowie pewnie będą ustalać na rozmowach z przedstawicielami zarządu i z kimś tam ze związku z lini, będą wybierać. Dostaną od góry info np 2,3 out. No i będą typować. Wiadomo zostaną lizusie, itd

@2k21

Chłopie co ty piszesz,ty myślisz ze ktoś z zarządu bedzie gadał z majstrem który ledwo skończył zawodówke???

Miszcz
@123

A co to w tej firmie ma za znaczenie czy jesteś po zawodówce czy podstawówce :ludzie w tej firmie wole starego mistrza po zawodowce jak mlodego po studiach naprawde.... Kazdy stary pracownik to wie.

Masny Ben

Wielkie brawa za jeden kołowrotek przy warszawsiej

Ciekaweki

Chodzą słuchy że mają przyjąć sporą grupę nowych pracowników ale po 6 miesiącach bezwzględny wylot, więc zanim porzucicie obecną pracę to zastanówcie się czy warto przychodzić do Volkswagena.., oczywiście dotyczy nowych pracowników

@Ciekaweki

Stara zagrywka i jakże na czasie

Volver

Czy to prawda, że osoby które nie dostaną umowy na stałe mają przejść na agencje i umowę tymczasową?

@Volver

I jak by to niby miało być na worka i od 1g znowu ? Bez sensu tam robić, nic człowiek pewny nie jest.

@Solid

Tak prawda i zostajesz na tej stawce co jestes..... Przejmowani sa ci ktorym sie umowa konczy na stale 1500osob.a reszta ktorym później się kończy umowa ida do work

@Solidarny

Już nie ma żadnej reszty

Masny Den

To prawda że ma być postój ?

Dejw
@Masny Den

Oby nie

Pewne info
@Masny Den

Postoj bedzie czerwiec najprawdopobniej miesiąc. Gorzej dla tych co sie umowy kończą w czerwcu....

?
@Pewne info

postój W kwietniu nie będzie postoju jak kto chce wolne niech poprosi o urlop.

Pewne info
@?

A po co komu teraz wolne :Dbędziesz miec w czerwcu wolne a później odrobisz soboty rano i popo...... Zobaczysz

Qrq vw

Co myślicie o miszczu z QUQA z jarocina juz chyba nie jest taki uśmiechnięty z swoich czerwonym stroju hmmmmmmm?????? :)

Lakus
@Pewne info

Uwaga!!!! Mamy tu wróża Macieja. Skąd takie wróżby ? Z fusów? Z włosów i kurzu zebranych z podłogi pod szafą? Czy grzbietu żaby Moniki? A może słyszysz głosy???

Dalej ludzie nie bać się.

Żarówa

Liderzy i mistrzowie czekamy na was na lince na montażu we Wrześni, krawcowe już szyją dla was ubranka...

@Żarówa

Hahhaha czemu ?

@Żarówa

Co tam się takiego dzieje w tej Wrześni?

Ktos

Do Inicjatywy. Tyle gadacie o konspiracji, tajności uzwiązkowienia a macie na swojej tablicy przedstawicieli VWP z imienia i nazwiska. Nawet z zdjęciem. Nie potraficie skontrolować swojej grupy zamkniętej a chcecie brac odpowiedzialność za tyle tysięcy pracowników?

Zdziwiony
@Ktos

Tez to zauważyłem. Strach tam coś otwarcie napisać. Koty to jednak są cieniasy.

@Zdziwiony

Tacy są anonimowi, że żaden z nich nie pisze otwartym tekstem, tylko każdy kryje się za jakimś fejkowym kontem. A jeżeli jakiekolwiek słowa krytyki się pojawiają to od razu kasują i wyrzucają z grupy. To taka tolerancja w lewackim wydaniu

Krupek
@Ktos

no wlasnie. koty, z czym do ludzi???

Komar
@Ktos

no i nie ma co sie dziwic ze z tego ich gadania nie ma zadnych efektow

Trojden

dokladnie, krytyki to oni w ogole nie potrafia przyjac

Markopolo

Truskawek jako jedyny miał tupet i wszystkie informacje na temat wam przekazywał. I to co on nam powiedział to się wszystko sprawdzało. A solidarność nawet takich informacji nie przekazywała. Jak mówił nam że umowy o pracę nie będą przedłużane nikt nie wierzył mu a zaś niestety zaczęły się redukcję.wiec ty przestań głupoty opisywać.

Dojeżdża ktoś z Wrześni na Antoninek i ma wolne miejsce zmiana na rano od jutra

abc
@Nowy

autobus jeżdzi z Września-Antoninek

Aleks
@Nowy

Czy to prawda że antoninek na stać od 19 ?

@Aleks

Raczej nie

Firana ml1
@Aleks

Jak antoninek będzie stał od 19 to sie dowiesz od odpowiedniej osoby. Nie słuchać plot z palarni.....jak będzie postoj to będzie nie to nie. Napewno nie jest to odpowiedni termin na jakiekolwiek postoje Głąby......

@Firana ml1

Za chwilę masę ludzi zastąpią workami a niektórzy się ślinią na postój który byłby kolejnym gwoździem do trumny. Jak się nie chce robić to się zwolnij

Państwo w państwie

Zabudowy specjalne to jeden z nielicznych działów gdzie generuje się najwięcej nadgodzin a odbywają się one między 22:00 a 2:00 i nie byłoby w tym nic śmiesznego gdyby faktycznie w tym czasie odbywała się jakaś praca, przeważająca większość w tym czasie siedzi w smartfonach i liczy godzinówkę 120%, dotyczy to kontroli, produkcyjnych i logistyki. Mam nadzieję że ten post trafi do zarządu i przyjrzy się gdzie uciekają grube pieniądze. Pozdrawiam życzliwy sąsiad :-)

Scenarzysta.
@Państwo w państwie

Ktoś znowu z biura piszę ? Na SWB po wywali wszystkich dobrych pracowników takich normalnych. młodzi z rodziny lub dupowłazy zostały i teraz mają nagrodę... Tak się bawi rodzina VW. dostałem nadgodziny ale mogę sobie siedzieć bo z rodziny jestem.

Scenarzysta.
@Państwo w państwie

coś ci się w ogóle i tak pomyliło tam była jeszcze normalna praca chcieli zrobić z niej linkę ale nie udało się... koszt był taki że zwolni normalnych pracowników, A tych (usunięte przez administratora)zostawili. wiadomo liczy się cyfra jechać jechać i tak dalej...

netto
@Państwo w państwie

Póki co jak siedzieli tak siedzę, widzę ich na nocnej zmianie..

netto
@netto

Na razie siedzą zobaczymy jak długo chyba że non stop w upe liderowi i majstrowi będą wchodzić na układy nie ma rady i (usunięte przez administratora) też się utrzymia

Mikolaj,Gabrysz.

Potwierdzam sam widziałem...

OG
@Państwo w państwie

Taaa, jest tam taki nie jaki Kliczko. Ten to potrafi bruzdę wycmokać

czarny
@Państwo w państwie

Inni (usunięte przez administratora) a oni w grzyba lecą delikatnie mówiąc

!!!!
@Państwo w państwie

W firmie nie ma nadgodzin a tam do bólu, masakra co tam się wyprawia..

prezes
@Państwo w państwie

zatrudnią firmę zewnętrzną i się skończy w (usunięte przez administratora)granie..)))

oooooooooooo

ciekawe, ciekawe..!

@!!!!

"W firmie nadgodzin nie ma" ....to gdzie ty robisz?! Bo ludzie w większości działów produkcyjnych robią ndg. Ale z drugiej strony, nie dziwi mnie twoja wypowiedź...nie pierwsza i nie ostatnia w której mijasz sie z prawdą.

!!!!
@Lex

Zawsze mi się wydawało że nadgodziny są za pracę a nie siedzenie

@!!!!

Jak już to "praca w nadgodzinach", a nie "nadgodziny za...." Druga kwestia, to coś czego mnie nauczyli, a ciebie chyba nie - nie znam się, nie znam specyfiki, szczegółów - to się nie odzywam. Idąc twoim tokiem myślenia - aktualnie Z1 i spawalnia jadą na jakiś % procent mocy przerobowych. Ludzie pracują spokojnie, maja wolny czas itd. Dla kogoś z zewnątrz, taki widok to marnotrawstwo. I co z tym robimy? Zwalniamy część załogi? Nie, bo wiemy (przynajmniej ci myślący głową, a nie małym), że to stan przejściowy z takich a nie innych powodów. Cytując stare polskie przysłowie - wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma.

Z1

SUPER PODOBA MI SIE TO CO NAPISALES. WKOŃCU KTOŚ NORMALNY TU JEST!!!!!!!!!BRAWO

Dudu
@Lex

Pracowałem na spawalni Z1 pięć lat, na mojej lini 13 osób miało umowy do końca lipca 2020 roku z 13 przedłużyli 1 osobie. Jaki wtedy panował stan? Nie przejściowy?

cobra
@Z1

Nie wiedziałem że jeszcze w tej firmie ktoś jest normalny chociażby dlatego że "w końcu" piszemy osobno a nie razem...

@Dudu

Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi i wyrywasz zdania z kontekstu.

kolega
@Państwo w państwie

Powinni wprowadzić 3 zmiany i co niektórzy dopiero poczują co to znaczy praca w Volkswagenie a swoją drogą naprawdę nie rozumiem dlaczego jeszcze nie połączyli Swarzędza i Wrześni wtedy generowanie nadgodzin byłoby znikome, bardzo mi zależy na pracy i nie mogę patrzeć na takie marnotrawstwo, postaram się dotrzeć do władz w Hanowerze aby przyjrzała się temu bliżej..

wolą płacić grube nadgodziny niż wprowadzić system 3 zmianowy

@kolega

Gdybyś znał specyfiki różnych działów...to byś takich bzdur nie pisał. O pracy w VW masz pojecie, jak świnia o lotach w kosmos. chcesz pogadać merytorycznie...zapraszam.

Antman
@kolega

skoro masz tyle pomyslow to moze powinienes sie wkrecic na jakis stolek?

Sid
@Państwo w państwie

(usunięte przez administratora) cwaniaczku (usunięte przez administratora) na lince i nie (usunięte przez administratora) Na twoje miejsce jest 10

Lex - ten prawdziwy

Masz wiecej rozumu? To dlaczego jeszcze tu jesteś? Sadomasochizm? Jeśli nie...to zwracam honor, nie jesteś świną...tylko krową która dużo "muuuczy" a malo mleka daje.

hit
@Państwo w państwie

Ostatnio Słyszałem że mają połączyć Swarzędz z Wrześnią bo na Wrześni nie będzie roboty przez 3 tygodnie i będą wozić auta

@hit

To idź do laryngologa, bo coś ci ten słuch nawala. Tak "btw" - jacy wy jesteście śmieszni z tymi waszymi newsami/teoriami. Zero pojecia, ale teren jak pies zaznaczyć musicie.

Seba

Czy ktoś może dojeżdża z Okolic Słupcy Wrześni na zakład nr1 zmiana na rano od poniedziałku wspólny dojazd

Ms
@Seba

Człowieku idź na L4 jeśli Cię (usunięte przez administratora)na Poznań na te 3 tyg

Seba
@Ms

Ciakawe jak umowa do końca sierpnia

@Seba

Najwyżej zmienisz pracę, wszędzie płacą tyle samo ????

kat

w maju około 500 tymczasowych i paru z nieokreślonymi leci, tak słyszałem..

@kat

W VW na tą chwilę nie ma pracowników na umowach tymczasowych

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o