Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Na jakim jesteś dziale?

zulus

Zapewne będą zwalniać tych którzy głosowali na PIS! Volkswagen to zakład który źle patrzy na politykę Pis-u. Tak, wypełniajcie na zielono , wypełniajcie, a Niemcy się cieszą z tej waszej głupoty!

Plum

Co? Haha jaki troll

Trollik
@zulus

Boże co się dzieje hahahaha niezle niezle. Tutaj pelno takich trollikow ;)

Zmora
@Trollik

Niestety, zmora VW to trolle właśnie

sarkazm
@zulus

Zapewne będą zwalniać tych co jeżdżą innymi autami poza VW... Człowieku ogarnij się. Kto miał się dowiedzieć dowiedział się, dowie się.. miesiąc przed. Biznes to biznes, żyje się dalej.

Genon

Jak się sytuacja rozwija? Zwalniają?

Kfc
@Genon

Zatrudniaja?

fju

no i GUZIEC poleciał po bandzie

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Mont

Pierwsze osoby już lecą 3 z worka na spawalni 4 z montaz , głównie osoby co im się kończy w paź umowa. W listopadzie będzie ładnie dużo osób leciało, majstrowie powoli informują o zwolnieniach. Ale będzie płacz w ciągu 2 miesięcy , każdy siedzi cicho bo myśli ze „ mu się uda „ haha

Majkel

A ja po paru latach uczciwej pracy dostałem wreszcie umowę na czas nieokreślony!!! ;) nieokreślony, bo nikt nie potrafi określić ile kilkumiesięcznych umów jeszcze podpiszę w tej firmie:)

Waldek

starych pracownikow pozwalniac polowa to lewusy

supervisor

szczegolnie tych na californi

stary
@Waldek

Dlatego dobrze się stało. zakład się przewietrzy. Z mojej ekipy też już jednemu podziękowali. Wiem, ze nie można zle rzyczyc innym. Ale ten naupuszaczał dobrej krwi wielu chłopakom.

Eliot
@stary

Wiesz co masz rację. U mnie było podobnie. W końcu przyszedł czas na "nietykalnych".

Vw
@Waldek

Historia lubi się powtarzać także Ciebie kiedyś też to może spotkać

Ołjeaa
@supervisor

Koleszce chyba żyłka pęka z zazdrości że się nie dostał albo może po sortowanie tych co się nadają i zostaną na 2 zmiany odpadles bo masz dwie lewe ręce i giry

Fun
@Waldek

W pierwszej kolejności liderów i majstrów którzy są największą bandą degeneratów w tym zakładzie w większości i kierowników. Ryba gnije zawsze od głowy

Siemka, dziś mija tydzien od zrobienia wszystkich badań, mieli dzwonić i cisza, wiecie coś czy w ogóle się odezwa? Bo słyszałem, ze robia badania i maja później gdzieś i nieoddzwaniaja

Kamiss
@Nowy

może mają jakąś obsuwe, ale raczej skoro badania zrobione to sie odezwa, nie zakladabym ze tak zostawia kogos. Luzik, cierpliwosci :PP

Radek
@Nowy

Ja czekałem 7 miesięcy na telefon także spokojnie.

Kamil
@Radek

Dlaczego, aż tak długo czekałeś na telefon zwrotny po zrobieniu badań od firmy Volkswagen Motor Polska? Daj znać, czy to standardowy czas oczekiwania, ponieważ Twój wpis mnie zaniepokoił.

Radek
@Kamil

Nie wiem wiele czynników na to wpływa no ale kogos muszą zwolnić lub musi iść na emeryturę żebyś ty mógł przyjść. Zależy od działu od stanowiska. VW zawsze ma dużo ludzi w zanadrzu po rekrutacji i badaniach więc się czeka na swoją kolejkę. Może to byc dzień tydzień miesiąc rok. A co Ci powiedzieli na rekrutacji/badaniach?

Mlody
@Radek

żeby czekać...

Kornaly

ja czekałem około 3 tygodni. Ogólnie na luzie, odezwą się pewnie niedługo

Frank
@Kornaly

A kiedy zrobiłeś wszystkie badania?

Mlody

To prawda że od stycznia jakieś soboty i niedziele wracają? Takie słuchy mnie doszły....

Xxxx
@Mlody

Śmierdzi mi to informacją z palarni

@Mlody

Myśle, że są to informacje wyssane z palca... dlaczego? Dlatego, że wszystkie osoby APT idą do zwolnienia, a patrząc na to co się dzieje nic nie zapowiada na jakaś poprawę. Także takie informacje można sobie wsadzić między książki :)

abc
@Prawda

To sie zdziwisz bo ATP dostają umowy do końca lipca 2020 a w njagorszej sytuacji są osoby które mają dostać umowę na stałe z VW

@abc

W takim razie dlaczego pracownicy APT dostają informacje, że umowy nie zostaną przedłużone? Nie są to pojedyncze przypadki... jakiś możesz to racjonalnie wyjaśnić?

Dd

Pojedyncze przejścia ATP są

abc
@Dd

Pojedynczymi bym tego nie nazwał,większości umowy kończą się listopad/grudzin

BLB
@Dd

Zależy od zakładu i działu. W najgorszej sytuacji są worki na spawalni bo tam głównie są cięcia. Ale pojedyncze osoby APT są przemycane.

@Dd

Zacznijmy od tego, że ludzie już zaczynaja się sami tez zwalniać i nie czekają do końca w nadziei, a może się uda... majstrowie teraz będą tez wmawiać osobom z APT, że jest szansa i dostaną prawdopodobnie przedłużona umowę bo zaczyna się im grunt pod nogami walić, a za chwile nie będzie rąk do pracy bo ludzie zaczną w końcu myśleć o swojej przyszłości. Przykro jest to stwierdzać, ale nie ma co żyć w przekonaniu, że ktoś zostanie oszczędzony. Fakt! Pewnie będą jakieś odosobnione przypadki w których ktoś zostanie, ale to jest loteria i może to być 1 na 10 osób w co i tak szczerze wątpię.

pan gąbka
@Prawda

oj zostaną nie poto majstrowie załatwiali prace dziecią i rodzinie zeby ich teraz zwalniać

@Prawda

Tak samo jak twoja informacja ze wszystkie osoby z ATP idą do zwolnienia. Jak masz pisać bzdury lepiej nie pisz w ogóle.

znowu
@Mlody

plotki ploteczki plotunie czyli dzien jak codzien w vw ;) bez oficjalnych informacji nie siejcie fermentu pls

stary
@Mlody

tak to prawa ba w czerwcu co niektórzy co teraz sieją ferment i panikę twierdzili i że od stycznia 2020 r 18 zmiana wchodzi.

Monter
@Prawda

Pracownicy ATP zostaną, przynajmniej narazie. Przyszly rok jest pod znakiem zapytania więc lepiej kiedy beda pracownicy ATP ktorych mozna sie pozbyć, niz pracownik VW z umowa. Do tego dochodzi ekonomia lepiej nie przedłużyć umowy z VW i wziąść nowego ATP

Xxx

Czy w tej firmie można się rozwinąć. To znaczy zrobić szkole i nauczyć się języka. Czy to tylko dla osób co maja plecy?

Aaa
@Xxx

Co Ty chcesz robić?rozwijać się? Masz zapiera....ć na linii a po pracy rób co chcesz

@Xxx

Szkolenia językowe są w obecnej sytuacji bardzo trudno dostępne nawet dla ludzi, którzy tych szkoleń realnie potrzebują.

monter crafterów
@Xxx

Tu nawet a może głównie rekrutacje wewnętrzne są ustawione i z góry wiadomo kto się dostanie na ogłaszane stanowiska. Zapomnij o rozwoju, majstra nawet nie pytaj o możliwości bo i tak nie ma szans. Zapomnij też, że na rekrutacji słyszałeś o możliwości rozwoju.

wiking
@monter crafterów

Nie mów tak możliwości rozwoju są i to spore. Jesli tylko jeśli tylko masz plecy w tej firmie inaczej zapomnij o jakim kolwiek rozwoju no chyba że za rozwój uznamy zmianę obszarów.

Holand

Witam czy ktoś wie kiedy przyjmują do volkswagen września?Zdolność jest pani z kadr powiedziała że październik,teraz czytam że listopad?

Aaa
@Holand

Teraz pierszeństwo mają worki którym kończy się umowa i chcą podpisać do lipca 2020 no chyba że majster go nie chce to wtedy nowy do szkolenia

Niko

Polak polaka w takich korporacjach sprzedaje aby dostać 100 zł podwyzki. Nienawidze takich ludzi. Pracowalem 6 lat w vw i powiem bez zastanowienia że takich sprzedajnych ku.....w jak w vw to w żadnej innej firmie nie spotkałem.

Czylas
@Niko

No cóż, kwestia na kogo sie trafi niestety. Ja akurat trafiłem dobrze, mam spoko team i majstrów

Leche
@Niko

nie kwestia to jest zakładu tylko ludzi... no cóż

viktor

wlasnie koncze prace w Wrzesni mimo tych wszystkich wrzutów tutaj uwazam ze moje 4 lata tam byly dobrymi latami wczenisje pracowalem w warsztacie w Turku dzieki tej robocie udalo mi sie jako tako stanac na nogi rzucilem picie i fajki mam kobiete i teraz dziecka w drodze znalazlem cos lepszego ale gdyby nie to nie bym tego nie znalazl generalnie robote w vwp oceniam na plus kazdego kto chce gdziesz sie ustawic moge przekonac marudzerzy zawsze sa i beda

SŁOWNIK
@viktor

Gratuluje Ci serdecznie stanięcia na nogi ! I mówię to całkiem poważnie. Ale polecam przespać się nie z żoną, a ze słownikiem bo jest ogien jak to czytam. Składność zdania, interpunkcja i ortografia nie istnieją u Ciebie kolego. Powodzenia !

Remi
@viktor

Gratuluje! Ja też dzieki tej pracy odżyłem przede wszystkim finansowo. Chce tu jeszcze sie pokrecic przez rok-dwa i po tym czasie otworzyc warsztat, poki co zbieram hajsik i na kredyt i na warsztat, a i dla dzieciakow na wakacje tez starcza na luzie zeby wyslac. Ja tez znajomym polecam to miejsce, czesto tutaj plot duzo ale ogólnie fajny czas tu spedzilem i nie bede narzekac bo nie mam sie do czego przyczepic. Pzdr

viktor
@SŁOWNIK

hehehehehehe przepraszam pisalem z telefonu z autobusu w tłoku ale poprosze żone o wskazowki ;-)

Ziomek

Siemka wie ktoś od kiedy mają być te zwolnienia ? Bo jak narazie to cisza

Rak
@Ziomek

Wszystko powie majster 28 a jak chcesz wiedzieć teraz to się domyśl..od stycznia likwidacja 17 więc..

Tiki taki
@Ziomek

Wczoraj u mnie gościu dostał informacje że mu nie przedłuża umowy więc po woli się zaczyna był przez Worka

@Tiki taki

a o kiedy miał umowę?

Tiki taki
@Paweł

Jakoś do połowy listopada

@Tiki taki

To już nie jest pierwszy przypadek, a nawet jest ich kilkanaście, że dostały już osoby informacje o tym iż nie będzie umowa przedłużona. Nie ma co się jeszcze łudzić, że ktoś z worka zostanie... lepiej zacząć szukać nowej pracy niż później obudzić się z ręka w nocniku jak to się mówi. Mogą różne opinie chodzić i być puszczane przez majstrów z tego względu, że ludzie zaczną chodzić na chorobowe i będą chcieli ta fale w jakimś stopniu zmniejszyć i wmawiać, że jeszcze nic nie zostało zatwierdzone, a oni tak i tak już dobrze wiedza jaka będzie decyzja. Wiadomo, że szukać ludzi na zastępstwa i inne to jest dla nich upierdliwe i wola wmawiać ludziom, że jeszcze jest nadzieja i pracujcie solidnie do końca.

wnuczek
@Prawda

I masz 100 % racje raz ze ludzie nie chcą przychodzić tu do pracy do sierpnia a poza tym produkcja musi iść pełną parą

tani ukrainiec
@Rak

czym Ty straszysz ? ze od stycznia zlikwidują 17 zmiane najpierw musieli by wprowadzić 16 i 17 zmiane moze nie zauwazyłeś ale pracujemy już w systemie 15 zmianowym Raczku i po co siejesz ferment i zament zreszta jak 99% ludzi na tym forum.

Hanys
@tani ukrainiec

Kolega pisał o Antoninku.

Rak
@tani ukrainiec

Weź pomysl ????widać że nie masz pojęcia o czym pisałem..

bodzio

już pierwsze osoby dostały

Milik

Czy zatrudnili w październiku jakiś nowych świeżakow na produkcje?

@Milik

Pod koniec września zrobiłem badania wstępne. Od 3 tygodni nie dzwonią. Rekrutacja była, badania też ale do pracy nie zapraszają.

pracownik APT
@Nowy

nie masz czego żałować praca tylko do konca sierpnia bez dodatków

@pracownik APT

Czyli samo 3502 brutto?

leszek zimny leszek
@Nowy

nie do końca bo dochodza jakies dodatki zmianowy premia miał na mysli pewno premie świąteczną i wakacyjne

Czy komuś z Was kończy się 31 października umowa roczna z VW i dostał już jakaś informacje co dalej?

@Adam

Mi się kończy dostałem kwitek z oceną do podpisania na odwrocie było napisane o długości umowy czyli 9mc ponoć na montażu ludzie dostają na rok

@Marych

Ale to miałeś drugą ocenę w tym roku?

@Adam

Można tak powiedzieć że to druga ocena ,teraz to ma znaczenie jakim jesteś pracownikiem ale od lipca co będzie decydowac by dalej pracować tego nie wiem

@Marych

A na jakim dziale jesteś? U nas nikt nie miał drugich ocen

@Adam

Spawalnia czyli prawdopodobnie miejsce skąd najwięcej ludzi pójdzie . Ta ocena nawet omawiana nie była po chwili miałem przewrócona kartkę miejsce na podpis wspomnienie że na 9mc i do pracy tak to wyglądało

Mrozu
@Adam

Zawsze jest ocena od majstra przy przedłużeniu umowy

Wojtek
@Marych

A ktora to twoja umowa ? Bo 2 są na rok 3 na 9 miesięcy i dopiero na nieokreślony ... Takie przepisy

@Wojtek

To będzie moja druga umowa

szary
@Marych

już nie ma na rok dają na 9 miesiecy to znaczy 1 na 12 miesięcy drega na 9 miesiecy a trzecia ???? w maju gawali na 21 odrazu w wrześniu jeszcze druga na rok

zulus

Wy tu gadu gadu a wybory wygrywa prezesuncio i jest ok, przyjdą czasy kiedy tych sprzedawczyków wywieziemy na taczkach!!!

Niko

Każdy majster za wyrzucenie pracownika za konflikt A inaczej ujmujac wyrażenie swojego zdania powinien zostać opluty i zliczowany

marian
@Niko

Takie sprawy trzeba zgłaszać albo do solidarności albo do kadr. ludzie bez jaj tak to być nie może! była taka sytuacja w ubiegłym tygodniu. koleś poszedł z tym do solidarnosci. udało się i się wyjaśniło.

Ulicy
@Niko

zgłaszać! tylko gdzie takie sytuacje w ogole są? ja u siebie mam spoko majstrow, nie mieszaja do pracy swoich osobistych spraw czy coś. Wiec chyba jakieś skrajne przypadki....

Plum
@Niko

Może opisz sytuację zamiast ogólnikami mówić. Też mam na linii takiego wspolpracownika co twierdzi że wyraża swoją opinię a tak serio to ciągle wszystkich wyzywa i obraża a jak ma uargumentować swoją opinię to mówi "bo tak". I dalej ciągle robi z siebie ofiarę

Ormianin
@Plum

Mam coś podobnego u siebie. wolnosc slowa wolnoscia slowa ale sa pewne granice a jestesmy dorosli i trzeba ponosic konsekwencje swoih dzialan

Mirosław

Jaki etat?

Dd

Widzieliście może kwitek płacowy? Pytam się gdzie są pieniądze za te dni odrobkowe za które rzekomo mieliśmy mieć zapłacone!

Gjenek
@Dd

Widziałem. Też nie wiem...Co tu się dzieje, to porażka.

Bizancjum
@Dd

Nie ma i nie będzie. Wpisali,że byliśmy 23 dni w pracy i tyle ;) żadnych dodatków na pasku ale formalnie byliśmy, co lepsze, ze dzieki takiej zagrywce dniowka Nam sie dzieli przez 23, a nie 21 dni ;) czyli robiliśmy teoretycznie więcej, a praktycznie zarobiliśmy mniej ;) madgodziny są mniej płatne no i przy rozliczeniu swiatecznym spada Nam wspolczynnik

Qwerty
@Bizancjum

Jaki współczynnik świąteczny człowieku? Dostajesz 50%+20% podstawy zasadniczej. A co do sobót to chyba trzeba się pogodzić z tym, ze tych pieniędzy już nie zobaczymy

Maciej

Chodzi o wrzesnie?

Ksiegowy.
@Dd

Ludzie czy wy rozumiecie co sie do Was mowi? Wszystko bylo zaplacone jak powinno. Nikt Wam drugi raz nie zaplaci za ten tydzien odrobkowy, tylko teraz harmonogramowo będzie wiecej godzin ktore juz byly zaplacone. Przyklad: Masz podstawy 5000 zl. W sierpniu bylo 128 godzin pracy z czego tylko 40 byles w pracy, a więc masz z tej podstawy zaplacone 1562, do tego masz 11 dni urlopu, ale urlop nie jest placony wg 128 godzin harmonogramu tylko wg średniej z 3 ostatnich miesięcy (wliczajac premie miesieczna plus godziny nocne). Czyli za 11 dni urlopu masz +/- 2850. Lacznie masz 4412. Roznica 588 zł, ktorej nie odzyskasz. Gdyby w sierpniu nie bylo urlopu bylo by normalnie 5000, a przez to że placa za urlop jest liczona z ostatnich 3 miesiecy, a nie wg godzinowki w danym miesiącu to jesteśmy w plecy. Wszystko zgodnie z prawem. Pozdrawiam

Qwerty
@Ksiegowy.

Osoby będące na umowach z vw owszem maja wypłacone ale osoby przez agencje prace niestety nie maja zapłacone za tydzień odrobkowy.

Levelik
@Ksiegowy.

skoro jest wszystko zgodnie z prawem to do kogo pretensje?

Wrześnianin
@Ksiegowy.

Hipotetycznie. Mam 5000 pln podstawy i nie przepracowałem ani godziny, bo miałem 11 dni urlopu, a pozostałe dni w tym miesiącu był postój -do odrobku w późniejszym terminie. Zero godzin przepracowanych czyli 0 pln zarobionych. Za urlop mam zapłacone +/- 2850 plus 0 czyli wypłaty mam 2850. Brawo

@Wrześnianin

Dokładnie tak. Ale na wrzesni byl tydzień odrobku

Aviator
@Dd

Tyle, że wszystko jest zaplacone tak jak . powinno..

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o