Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Z2

Co się tak czepiacie Olbrysia? To jest forum o VW a nie o związku zawodowym.

Bo go nie lubie

Cos
@Azrael

To mu to powiedz, nie masz odwagi i tu łatwiej ci napisać?

@Cos

Żeby skończyć za bramą? Daruj sobie to podpuszczanie

Ken
@Z2

Związek zawodowy jest nieodłączną częścią vv więc nie rozumiem co w tym dziwnego. No i nie zapominajmy że przecież prowadzą negocjacje a to ma wpływ na pracę

Nicht mag pJotera
@Z2

Bo mu zazdrościmy, ze ch8ja robi a wozi się jak prezes, zwykła marionetka, niech zmieni hasło które już głosi od 12lat; że ratuje miejsca pracy, pacan głupi on i te jego (usunięte przez administratora), niech uratuje swoj(usunięte przez administratora)

Solidar
@Nicht mag pJotera

To ja tez bym tak chciał, co zrobic zeby sie tak wozić jak olbrys?

@Nicht mag pJotera

A kim Ty jesteś, że wiesz tak dokładnie, że on jest juz 12 lat?

Nich mag wir
@Monter

Naucz się czytać ze zrozumieniem Ty tryglodyto o mentalności jaskiniowca z postawą chłopa pańszczyźnianego

@Solidar

Co zrobić? Z pewnością trzeba umieć dobrze kłamać, manipulować ludźmi, nie mieć sumienia, być egoistą to warunki konieczne choć nie wystarczające

@Monter

Pewnie jest pracownikiem który pracuje więcej niż 12 lat i pamięta kiedy wybrano go na przewodniczącego, nie sądziłem że to jakaś tajemna wiedzą której pracownicy nie mogą wiedzieć...

@Boleś

To piotras jest super, nie każdy ma takie zdolności i to wszystko potrafi!

@Monter

Tak zdecydowanie jest się czym chwalić...

@Boleś

Piotr akurat ma się czym pochwalić.

Boleś

Dobrze ci się tam w tym biurze musi żyć ze go tak bronisz za wszelką cene

Hol
@Boleś

Tu nie trzeba nikogo bronić, sam swoją osoba się broni, walczy o pracowników

@Boleś

Nie jestem zawistny jak ty. To wystarczy. Chłop zrobił dużo dobrego. Teraz jest ciężka sytuacja ale robi co może. Tyle panie kłamliwy.

Boleś

Juz ci mówiłem, wyjdź i powiedz to wszystkim którzy przyszli po pomoc i zostali olani

Azrael

Yeah ruszyły zawody kto piotrusiowi wejdzie głębiej w cztery litery, kto mocniej, kto więcej hahah liczycie na coś, hahaha podlizuchy i wazelinki czas start!

@Azrael

A może dostaną po 150 zł zasiłku:)

Jaki ty jesteś obrzydliwy i arogancki.

Boleś

Nikt i nic nie jest tak obrzydliwe jak ty i twoje zakłamane związki

Dlaczego na tym forum jest taki chłam? Czy nie można pogadać merytorycznie tylko przepychanki? No ale co zrobić, jeżeli jest ktos taki na tym forum jak BOLES. Żal.

Wele

Widzisz, merytoryka kończy się dla Ciebie tam, gdzie zaczyna być mówiona prawda

@Wele

Jest tu wiele komentarzy. Jednak prawdy niewiele.

@Wele

Daj spokój, szkoda nerwów już wielokrotnie pisałem że jeśli napiszesz tu największe kłamstwo ale będzie na rękę związkom to będzie cacy ale napiszesz niewygodna prawdę ale jednak prawdę to Cię nazwa kłamcą nie udowodnia kłamstwa, poprostu będziesz kłamcą i tyle... Bo tacy ludzie jak koleś o pseudonimie "Ja" reprezentują interesy biurowych związkowców (nie mylić z ciężko pracującymi członkami związków) i zrobią wszystko, zdyskredytuje każda wypowiedź która może zaszkodzić ich sytuacji, nie ma sensu rozmawiać z kimś kto lobbuje za czyimś interesem bo tu nigdy nie będzie merytoryki

Wele
@Boleś

I takie gadanie, ze nie chcesz się ujawnić jest tylko po to, ze jakbyś to zrobił bardzo szybko byś był „porobiony” nie raz takie coś widziałem, jednostki niewygodne są bardzo szybko ustawiane do pionu żeby nie zakłócić systemu, jestem ciekawy czy znalazły by się osoby, które chxialbyby założyć związek zawody, ale nie coś takiego jak była inicjatywa pracownicza, ze się podłączamy do jakiegoś związku, tylko może spróbować swój prawdziwy taki jak należy, ale myśle, ze strach nie pozwoli, jest to układ chyba nie do ruszenia, żal mi tylko tych wszysktich zaślepionych ludzi, którzy w tą szopkę wierzą, mogłoby być w tej firmie o wiele lepiej, ale niestwty nie będzie, ludzie odpowiedzialni za to by system został jak jest zarabiają wystarczająco, ciekawi mnie czy jakikolwiek związkowiec z S pracował chociaż raz w sobotę po południu 14-22, co niektórym przydałoby się powrót na linie, 3G przez 7/8/9 lat pracy i wtedy bardzo szybko rozumowanie by się myśle zmieniło i podejście, najedzony nigdy nie zrozumie głodnego i to jest święta prawda!

@Wele

Oczywiście ja o tym doskonale wiem, ale nie jestem na tyle naiwny żeby im się podkładać, już raz prosiłem o pomoc i pokazali jacy na prawdę są... O założeniu związków nie ukrywam myślałem ale temat nie jest prosty bo oni gotowi są do wszystkiego byle bronić tego układu, nawet do najgorszych świństw bo temat jest prosty albo wygodna robótka za biureczkiem w związkach albo orka na linii a nigdzie indziej nie pójdą bo czym się mają pochwalic w CV ze byli związkowcami przez X lat? Z pewnością wszyscy naokoło tylko czekają aby zatrudnić takich utalentowanych pracowników... Ale z założeniem związków nie mówię nie... Niedługo wybory, przewodniczący nam się zmieni zobaczymy co to wszystko przyniesie

@Boleś

Tej bolus ciągle kłamiesz i sobie zaprzeczasz pisałeś że tobie nie pomogli i nie pracujesz w VW teraz piszesz o tym że nad czymś myślałeś bo pracujesz może masz rozdwojenie jaźni ale nie przejmuj się to da się wyleczyć

@Boleś

A dlaczego przewodniczący miałby sie zmienić? Nie jest tajemnicą, że olbryś ma juz tego wszystkiego dosyć i ma takie układy, że nikt mu krzywdy nie zrobi, wystarczy obejrzeć ostatni filmik z tym sekretarzem w Niemiec, ale jak nie on to kto inny?

Kieras
@Monter

No tak, coraz częściej sie mówi w fabryce ze olbrys juz ma przygotowane nowe stanowisko, on ma tez juz gdzieś ten tonący okręt, wie lepiej niz inni co sie tutaj swieci i będzie spadał, przepraszam nie spadał tylko leciał do góry!!!

@Janusz

Naucz się czytać ze zrozumieniem i skończ swoje manipulacje...

@Kieras

Był posłuszny zarządowi dostanie nagrodę proste

@Boleś

Powinieneś mieć ksywę Baran, nie BOLES. Nie dostaje się nagrody za posłuszeństwo. Za to dostaje się bat. Nagrodę dostaje się za pracę. Zreszta czytajac co piszesz to powinieneś się cieszyć. Jeżeli jest to prawda to niech mu się wiedzie. Chociaż szkoda jakby to miała być prawda. Dobry z niego chłop.

@Z2

Chodził na smyczy zarządu i dostał ciepła posadkę a teraz niech się jakiś frajerzyna tapla w tym bagnie które zostawil

@Boleś

No to poczekam i sprawdzę jaka jest prawdziwość twoich twierdzeń. Twierdzisz że nas opuścił. No to wyjaśni się niedługo. Bo jak do tej pory to tylko insynuujesz.

@Z2

Opuści a nie opuścił Mała literówka a jak zmanipulowałes moja wypowiedź...

Robol

Jest chłam bo go tu wprowadzasz

@Boleś

Nic nie zmanipulowałem. Tak napisałeś. No to czekamy. Tylko napisz kiedy bo podchwyciłeś informacje żeby tylko dowalić Piotrowi. Wiec kiedy odejdzie? Wskaż termin skoro tyle masz sprawdzonych informacji. Powiedz jeszcze na jaką fuchę.

@Z2

Przytocz dokładnie co napisałem manipulancie? Czekam aż zacytujesz dokładnie moja wypowiedź i napisz z którego dnia i godziny Żebyś tylko się nie zdziwił sam jakim jesteś manipulantem...

@Boleś

Widać masz zaniki pamięci. Dla tych, których próbujesz wkręcać bo nie dla ciebie kłamczuszku. 29.06.2022 17:04, 18:36 Nie. Nie masz zaników. Ewidętnie kłamiesz.

@Z2

To co przytaczasz jedynie wskazuje że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem i jesteś manipulantem Idź do szkoły problemy z czytaniem i analfabetyzm to nie wstyd, pomogą ci

Baldwin

Mam pytanie może ktoś wie, to ze soboty da odrobkowe to idzie logicznie wytłumaczyć bo polskie dziurawe prawo na to pozwala, ale jak mogła przejść niedziela odróbkowa nocka, jakby nie patrzeć jest to odrobkowe wiec obecność obowiązkowa a w świetle kodeksu pracy nie może niedziela być dniem przymusowym, ktoś coś wie może lub się mylę?

@Baldwin

Jeśli jest to wpisane jak porozumienie ze związkami zawodowymi które de facto są twoim reprezentantem nawet jeśli do nich nie przynalezysz to można, to tak samo jak pokrywanie postoju w marcu urlopem, było porozumienie i jest ok Uwaga do wszystkich manipulantów ze związków, zanim zaczniecie swoje ataki niczym wygłodniałe hieny, przeczytajcie pierwsze zdanie 10 razy zaczynające się od JEŚLI

@Boleś

Czyli mimo tego, ze wolna niedziele gwarantuje mi kodeks pracy, jeśli jest porozumienie związkowe to nie mam wyjścia i albo przychodzę albo urlop? No to ładnie jestem załatwiony, 20 dni urlopu z czego 10 na wakacje, 8 albo 9 już trzeba było pokryć „dobrowolnie” jak tu teraz do końca roku w miarę dotrwać, wypadnie jakaś pilna sprawa to nawet nie będzie z czego dzwonić na telefon, byle głupota i będzie trzeba iść na l4 bo brak urlopu, szkoda, ze nie można było mieć wyboru w postoje, ja chętnie przyszedłbym na prace zastępcze, bo wiedziałem od początku czym groza te pokryte dni od zakładu na początku roku… ale niestwty, jako jeden szary człowiek nie mam na takie sytuacje wpływu

Wiedzący
@Baldwin

Porozumienie ze związkami nigdy nie moze byc gorsze niz kodeks, jak by w vw nie bylo porozumienia to pracodawca mógłby robić co chce i bys mogl tez robić w sobotę po południu albo niedziela rano, w vw na to sie solidarnosc nie zgodziła i jeszcze za odrobki załatwiła dopłaty sobota 50%, niedziela 100%

@Wiedzący

Wydaje mi się a przynajmniej tak zrozumiałem że koledze nie chodzi o to czy dostanie za to ekstra pieniążki a o to czy musi w związku z ewentualnym porozumieniem przyjść mimo wszystko do pracy w niedzielę jeśli np z przyczyn osobistych nie może

@Boleś

Tak dokładnie, mi nie chodzi o pieniadze, tak jak pisałem, to ze soboty są odrobkowe to jestem wstanie zrozumieć bo na to pozwala kodeks, w polskim prawie sobota nie jest dniem wolnym, pytam o to, dlaczego odrobek jest również w niedziele, skoro odrobek to dzień obowiązkowy, a w kodeksie jest jasno napisane, ze niedziela to dzień wolny w Polsce chyba, ze za własna zgoda, w tym cały sęk, ale rozumiem, ze związki jako nas przedstawiciel godząc się na to,robią to prawnie bo takie jest porozumienie? Tak to rozumuje Co do drugiej wypowiedzi, 17 a tak naprawdę 18 zmian już w tej firmie było przy produkcji Caddy 4 i z całym szacunkiem jak będą tylko takie zamówienia ponownie jak wtedy, to wróci to bez najmniejszego problemu i wszyscy wiemy, ze związki tutaj nic nie zrobią bo sytuacja już miała miejsce czyli nic nie stoi na przeszkodzie żeby była powtórka z rozrywki

@Baldwin

Co do pierwszej wypowiedzi tak to chyba działa, doszło do porozumienia, skoro został przedstawiony harmonogram prac do odrobienia Co do drugiego to się nie wypowiem bo nie jestem pracownikiem produkcji i mimo pełnego zrozumienia waszej sytuacji i mojej powszechnie znanej niechęci do związków uważam że to się poprostu inaczej skończyć nie moglo

Ktos
@Baldwin

Zgodnie z rozporządzeniem przy pracy zmianowej „ powinna być co czwarta niedziela wolna”. Jest to w mojej ocenie krzywdzące ale tak stanowią przepisy. W VW są to wyjątki spowodowane sytuacją.

NNN

KIEDY BĘDĄ PODWYŻKI

@NNN

Jakie podwyżki? Zaraz ci związki załatwia podwyżkę roboty

Podwyżki
@NNN

Firma Aluplast Poznań na początek 6200-6700 brutto. Pozdrawiam.

@Podwyżki

Nieeeeeeee ale jak to tak? Bez związków ? Nie może być!!! Firma która zatrudnia 400 osób i nie jest międzynarodowym koncernem? A u Nas na wirtualnej Polsce piękne tłuste majstry dają 4061 i to przez agencję? Ufff dobrze że mamy te związki bo by nam się dopiero w (usunięte przez administratora) od tego dobrobytu poprzewracalo hahaha

Ądrej
@Podwyżki

To stawka na proste prace produkcyjne. Jak coś masz w głowie to idzie wyciągnąć pod 8500 brutto na technicznym stanowisku na dwie zmiany. 10 lat mydlenia oczu, wysłane 3 CV i rynek pokazał jak byłem dojony, wszędzie dostałem propozycje wyższego wynagrodzenia niż tu po tylu latach harówki. Byle do końca miesiąca

Odpytaj związki o zasiłek 150 zł może dadzą bo podwyżek nie bedzie

@Boleś

A czy związki zakładają plan produkcyjny i zwiększają prace? chyba zbyt dużo się komuś wydaje.

@Koleś

Związki nie robią nic, są zakłamane i setki (usunięte przez administratora) ludzi to widzą, to co się teraz dzieje jest konsekwencją ich poczynań odkąd obecna ekipa doszła do władzy, mieli za nic ludzi, sprzedali się zarządowi a teraz mamy największa ilość odejść ze związków w historii i to jest kara za wasze grzechy i sprzedajność, pycha kroczy przed upadkiem, teraz nie macie ani szacunku ludzi i ich poparcia a i zarząd wami gardzi, to dlatego wasz guru chce odejść???

????
@Boleś

Ta "firma" Tonie!!! przez dziesięciolecia kolesiostwo, ustawki, kretyni majsterki, liderzy na poziomie ameby, wszystko się kiedyś kończy.Ale nadal propaganda sukcesu, koszmar, kto w to jesczcze wierzy. Pozdrawiam inteligentnych.

@Boleś

Widzę, ze dobrze poinformowany jesteś. Ciekawe czy twoje stwierdzenie jest prawdziwe, hmmm? A może masz żal do kogos i wylewasz go właśnie tutaj …. ? Brak odwagi do rozmowy face to face, ważne, ze jest forum i można cisnąć

@Koleś

Brak odwagi to wykazali członkowie związku gdy ich prosiłem o pomoc, wiedzieli że miałem rację ale mnie zostawili, nawet sam guru był poinformowany i w pompie to wszystko miał, wtedy jak pisałem jak dzwoniłem to po dwa tyg potrafili nie odbierać i udawać że wiadomości a teraz że strach face to face? A gdzie była wtedy ta odwaga związkowców? Wtedy nie chcieli face to face, a teraz by chętnie zaprosili żeby zobaczyć kogo trzeba uciszyć ale się wam nie uda...

@????

Oczywiście że ta firma tonie, specjaliści traktowani jak woły robocze, swego czasu była nawet organizowana taka akcja aby uszczuplić działy więc robiono wszystko aby kogoś zniechęcić do pracy, potem wyrzucano ludzi żeby powsadzac swoich, teraz ludzie odchodzą sami bo już mają dość tego kołchozu gdzie promowane jest kolesiostwo i układy, a o pracownikach produkcji już nie wspomnę bo dla góry Ci ludzie zawsze byli tylko bydłem

Jazda
@NNN

Jak jest już informacja oficjalna odnośnie podwyżek !!!! wrzesień a październik sa przewidziane podwyszki już głośno się o tym nawet mówi antoninek 250 na zmiane a września narazie 150 na zmiane. ( A jak to się rozkręci i znajdą sie ludzie do pracy to momyśli sie o 16 i 17 ale to moje zdanie )

Xyz
@Boleś

Szkoda gadać co się stało, z firmy gdzie kiedyś ludzie byli gotowi zapłacić pomorowru dać w łapę komu trzeba, żeby tylko pracować w tym zakładzie, doszło do tego, ze jeszcze chyba nigdy tyle ludzi samo z własnej woli się nie zwalniali, odchodzą szczególnie mlodzi ludzie, którzy liczyli na jakaś przyszłość a tymczasem podstawowa stawka i długo długo nic latami, to wstyd dla tej firmy, ze nie ma jakiegoś konkretnego systemu podwyżek, niby więcej niby większa pula, ale ciekawe kto to dostaje? Ludzie po układach? No chyba tylko, to szok ile ludzi po 10 latach pracy w swojej historii maja jedna lub dwie podwyżki, oczywiście zaraz znajdzie się jakiś mądry i powie „widocznie nie zasłużyli” ale chyba mie znają tacy rzeczywistości na betonie, mam wrażenie, ze teraz Vw sie zatrzymał, ciekawi mnie tylko kto nas najbardziej doi ale podejrzewam, ze to nie właśnie sam Niemiec, tylko polskie kierownictwo, karierowicze, którzy idą po trupach do celu, wszelkie projekty pcu które maja na celu, tylko i wyłącznie uciąć człowieka z linii, żeby tylko jechało w zabójczym tempie, które w Niemczech nie miało by miejsca nawet przez 10 minut, wystarczy porozmawiać z ludźmi, którzy byli w delegacji w Hannoverze, to jest przepaść, oczywiście nie po to są tutaj fabryki, żeby zarabiać jak Niemcy, ale jeżeli ktoś uważa, ze w dzisiejszych czasach 4200 po 9 latach nienagannej pracy to dużo, to sory , ale coś jest nie tak, małe firmy już zaczynaja chyba lepiej dbać o ludzi, a tu sie stała typowa korpo, cyferki i zyski, jeden przyjdzie drugi pójdzie, teraz pod pretekstem pomocy zasili nas Ukraina wiec jakoś sie Vw odepchnie, uprzedzając komentarze”tompo co tu jestes jeszcze jak sie nie podoba” odpowiadam, ostatni miesiąc, pozdrawiam

@Jazda

Głośno to cię chyba stara patelnia w domu leje że takie głupoty wypisujesz

@Jazda

Znajdą chyba niepełnosprawnych lub z ulicy dzwonią po ludziach co robili parę lat i sami się zwolnili śmiech w uj za 4061 brutto śmiech w tym obozie

Dokładnie masz racje

jazda
@Boleś

Boleś Boleś jak nie było internetu to tylko najbliższa rodzina wiedziała żeś g...... . a tak wie cały świat. informacja jest z ostatniego spotkania nie wiesz zapytaj

@jazda

Informacja że cię stara patelnia leje? Dostaniemy po 150 zł zasiłku? Super

;)

Prędzej tłoki!!! Inzyniery wymusiły że kapie mi w tłumik heheh książkę nawet napisały jajaj

Kriss

DHL otwiera nową halę w Kostrzynie wlkp koło poznania i na start 6100 brutto

@Kriss

Byle by związków tam nie było bo się zaraz wszystko rozsypie w drobny mak...

@Kriss

To ino leć bo dla ciebie miejsca zabraknie. Wiara tak się pcha że dopchać się nie można

@Janusz

Wiara ma rację niektórzy na vw zapatrzeni to chyba (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) mistrzów i liderów a teraz dzwonią po ludziach co wcześniej robili śmiech w uj za 4061 brutto to można robić ale 4 godziny dziennie i wypiąć się na (usunięte przez administratora)

DHL Kostrzyn Wielkopolski

DHL Kostrzyn Wielkopolski 6100 brutto

Bezrobotny
@DHL Kostrzyn Wielkopolski

Bridgestone też się promuje zarobkami i jakoś brak chętnych kolejna ściema 6100 dla kierownika a robol za najniższą

@Bezrobotny

Myślę, że warto by było spojrzeć na kwestie zarobków związków, tam siedzi w sumie 19 osób w biurze i nie robią nic, w dodatku nie pracują na 3 G, tam leciutko średnia zarobków jest 7-8 koła nie wspominając o przewodniczącym... Ale załóżmy że 7000 zł teraz razy 19 osób i już mamy 133.000 zł na miesiąc... Podzielić przez 200 zł bo tyle wynosi podgrupa i mamy 665 osób które mogły by od strzała dostać podgrupe gdyby ludzie nie musieli pracować na związki a te jeszcze wyciągają łapy po składki... Już nie wspomnę o kosztach samochodów służbowych, wynajęciu biura, laptopy, telefony itp i myślę że spokojnie 1000 osób dostało by podgrupe... Pomyście o tym gdy będziecie w pocie czoła zasuwac

@Boleś

Stosując taką retorykę to pracodawca moze zwolnić paru pracowników i to dopiero będzie oszczędność.

Bodzio
@Boleś

To też podwyżki procentowe są im bardzo na rękę i takie negocjują

Boleś

Pracownik to wartościowy człowiek który za swą ciężką pracę otrzymuje wynagrodzenie, a biurowy związkowiec nie robi nic użytecznego dla firmy poza tym że inni muszą na niego ciezko pracować i jeszcze oczekuje składek za przynależność bo instytucji która nie spełnia podstawowych założeń co do których została powołana...setki ludzi są zywymi dowodami, że przychodząc do was nie otrzymali pomocy i wiele wiele innych tematów poza tym... Dlatego zwolnienie pracownika z linki jest strata, wywalenie na linie biurowego związkowca to zysk dla wszystkich. Firma zaoszczędzi na waszych sutkach laptopach i telefonach Kolegów ktoś wspomoże w pracy Pozostali nie będą musieli zasuwać na was Wreszcie uczciwie na siebie zarobicie a może i się pokory nauczycie, której wielu brak odkąd się do władzy dorwali...

@Boleś

założeniu związków nie mówisz nie, a tu twierdzisz, że związkowiec nic użytecznego nie robi i kimś właśnie takim chcesz się stać???????? mieszamy się, lawirujemy czy mamy rozdwojenie jaźni?

@Koleś

Wyjaśnię ci bo widzę że operujesz na tak niskim poziomie że nie ogarniasz... Idea związku zawodowego jest słuszna ale tylko gdy spełnia on założenia co do których został powołany, a związki w naszej firmie to banda która znalazła sposób na wygodne życie kosztem innych, są bo są, biorą kasę i tyle, na ludzi i ich problemy patrzą z góry, dogadania z zarządem są na jego smyczy W Polsce mamy ponad 7000 związków zawodowych, są setki tak samo zdegenerowanych jak ten u nas ale są też związki które działają jak należy!!! Takiego związku nam potrzeba i niech go założy ktokolwiek niekoniecznie ja byle by to działało tak jak powinno!!! Przy ilości członków powyżej 1000 kwota składki nie powinna być wyższa niż 10 zł, bo związki mają wszystko opłacone więc nie wiem za co tyle hajsu zbieraj i te pieniążki powinny być skrupulatnie rozliczane na koniec roku przed członkami!!!

@NNN

Będzie przełom w rozmowach z zarządem Volkswagena , tylko członkowie Solidarności dostaną podwyżki a nie uzwiązkowieni też ale normy i niech jadą się poskarżyć do Niemiec !!!

Chyba podwyżki roboty

Natryskowy
@Boleś

Boleś czy uważasz że na 10000 pracowników 19 osób to dużo, z czego znakomita większość to członkowie. Wiem że jako nie członek nie jesteś świadomy tego co oni robią, ale idąc nawet prostym rachunkiem, na każdą osobę z biura przypada ponad 500 osób z 4 zakładów, wszyscy z różnymi problemami, nie mówiąc już o innych tematach jak PZU, OK system itd. Pomyśl o tym zanim napiszesz bzdury. Łatwo oceniać innych nie mając świadomości co robią.

@Natryskowy

Jakie znowu 10.000 pracowników? Skąd ty te liczby bierzesz? Weź lepiej ale zimny prysznic to może ochloniesz, zauważyłem że osoby które na tym forum tak zaciekle bronią związków z łatwością nazywają innych kłamcami ale sami są skorzy do wszelkich manipulacji... Ponad zaznaczyłem że zamiast utrzymywać tych (usunięte przez administratora) lepiej przeznaczyć to na podwyżki dla ciezko pracujących którzy na to zasługują Gdyby robili co do nich należy to bym nic nie mówił bo spełniali by założenie istnienia związków ale setki ludzi już nie raz publicznie np na fejsie pisalo jak chodzili po pomoc i byli olewani a ja sam osobiście się o tym przekonałem, więc skończ te gadanie o tym jacy są wspaniali i pomocni bo to stek kłamstw, no może są dla siebie i swoich kolesi a reszta to tylko płatnicy i w związku z tym uważam że utrzymywanie ich to strata pieniędzy, już lepiej je rozdać ludziom na podgrupy

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Moderator

@Moderator

Ponownie rozpatrzyłem prośbę i ponownie ja odrzucam

Waśniowy
@Boleś

Wszyscy krytykujący, to podejrzewam ludzie, którzy po układach maja dobre stanowiska z podwyżkami co roku, wiadomo, ze taka osoba będzie „śpiewać” inaczej, wystarczy slinrzec na liderów, którzy wcześniej byli liniowymi, większe pieniądze i podgrupa co roku powoduje, ze momentalnie zapomina się jak było na „dole” i idzie owczym pędem tak jak przełożeni każą, dlatego chciałbym tych wszysktich mówiących, ze gościu pod pseudonimem boles, gada głupoty, widzieć na linii produkcyjnej, z grupa 3a 3b po 10 latach pracy i wtedy chciałbym wysłuchać opinii, ciężko lostawic się w sytuacji tego kto ma gorzej jak samemu ma się dobrze prawda? Druga sprawa filmik na aplikacji średnia 8500 netto w Vw, kto zarabia takie pieniądze? Kto jest brany pod uwagę przy liczeniu tej średniej, podejrzewam, ze kierownicy itd, jak jeden je mięsko a drugi sałatę, to srednio mamy mięsna salateczke? Trochę to oderwane od rzeczywistości, oni chyba nawet nir wiedza, ike zarabia przeciętny pracownik liniowy z grupa 3G, bo gdyby wiedzieli, to chyba zrozumieli by o co w tym całym szumie chodzi, masakra w mojej opinii, czas się ewakuować

Adaśko
@Moderator

Uprzejmie prosi się o nie wrzucanie tych samych postow po kilka razy. To miejsce na dyskusję i każdy ma prawo w niej uczestnioczyc czy ci się to podoba czy nie. A tak to robisz tutaj tylko balagan i odciagasz uwagę od ważnych spraw

@Waśniowy

Mnie się żyje dobrze siedzę w biurze na wypłatę nie narzekam ale był czas gdy po wielu latach poprosiłem ich o pomoc i zostałem olany ciepłym moczem...wtedy zacząłem dostrzegać jak robią że zwykłych ludzi frajerów jak się bawią za składki i te wszystkie przywileje, wypłaty od pracodawcy, biura, laptopy, auta służbowe itp ale zwykły pracownik jak przychodzi z problemem to nie ma problemu to z nim jest problem, raz przechodząc widziałem jak na lince chłopak latał jak dziki Bąk żeby nadrobić auta i moc pobiec do toalety, wtedy zrozumiałem jaka klika jest ta banda, mają ludzi za nic byle płacili składki a oni żyjąc w dobrobycie są gotowi sprzedać wszystkich żeby tylko te przywileje utrzymać

@Waśniowy

Do szkoły i nauczyć się liczyć. 3G - 5600 + 470 jak policzymy 100% dzielone przez 12(wakacyjne)+ 272 jak przeliczymy świąteczne na miesiacę + 200 za obecność + 220 MAG jak przeliczymy ta premie przez miesiące. To wychodzi 6762 pln miesięcznie na najniższej stawce bez nadgodzin. Wiec 8500 jest jak najbardziej osiągalną kwotą, szczególnie, że pracują nie tylko pracownicy z krótkim stażem i większymi grupami. Nie wiesz, nie umiesz liczyć, NIE PISZ!!! Mimo to uważam, że zarabiać powinnismy więcej, bo mimo, że jak na Polskę to jest dobra kwota, to i tak zarabiać powinnismy więcej. Innym faktem jest, że Boleś kłamie.

@Boleś

Jak później się dziwić, że później piszą, że kłamiesz? Napiszesz wszystko, żeby oczernić związek. Nawet tempo na lini im zarzucisz. To Ty przecież pisałeś ze zarząd VW jest super. Teraz mówisz, że ludzie szybko pracują. Gdzieś wyzywasz w komentarzach, że biurowi do roboty powinni się ruszyć a teraz piszesz że pracujesz w biurze. Jak masz mało pracy to idź do przełożonego żeby Ciebie dociążył a jesteś biurowy a oni przecież wedle ciebie nic nie robią. BOLES TO KŁAMCA.

Boleś

Nie muszę oczerniać związku, wystarczy napisać prawdę... Napisałem że zarzad wypłaca mi pensje i dodatki plus ewentualne bonusy a nie wy jak to sobie uzurpujecie, wy nic ludziom nie dajecie no może poza słynna już jalomuzna 150 zł ale najpierw trzeba nazbierać ze składek... Tak zdecydowanie biurowi pracownicy związków powinni iść na linkę, ponownie nie doczytałes ze zrozumieniem i teraz manipulujesz moja wypowiedzią, twoje argumenty są słabe jak całe te związki trzymające się uparcie swoich stołków że strachu że wrócą na linkę, skończy się pierdzenie w stołki, picie kawek, palenie głupa i liczenie kaski

@Boleś

Nic nie manipuluje. Wystarczy się cofnąć do twojej rozmowy z Abażur odnośnie pracowników biurowych. Znów piszesz do mnie jakbym był w biurze. Jestem związkowcem i nie mogę zgodzić się z twoimi opiniami bo są krzywdzące dla chłopaków i dziewczyn z biura. Co do jałmużnę o której piszesz to widać ze nigdy nie postarałeś się nawet dowiedzieć jaką pomoc finansową dają ludziom w potrzebie. np. pogorzelcom lub przewlekłe chorym. Dlatego twierdzę ze kłamiesz bo to ty manipulujesz. Pracuję już 33 lata a w VW 25 lat i widziałem wielu, którzy oczerniali innych bo sami byli beznadziejni. DLATEGO BĘDĘ PISAŁ ŻE BOLES TO KŁAMCA.

Związkowiec
@Waśniowy

Przecież akurat patrząc na to wyliczenie i uzasadnienie 10 kola to lepiej zeby olbrys podał jeszcze wiekszą średnia, jak by przyjęli 17 to by im wyszło 20 kola!

Wasniowy

Po pierwsze 3G to nie jest 5600, wystarczy wejść w tabele płac i to zweryfikować, po drugie średnia na grupie 3G bez nadgodzin to około 5500, wystarczy znaleść pierwsza lepsza osobę z 3G i w 3 minuty obliczeń jest wynik na tacy, zarzucając kłamstwo bolesiowi, sam upewnij się czy tego nie robisz…. Ps. To nie jest opiniA, to fakt, poproś byle jakiego kolegę z grupa 3G i policz

Boleś

Jesteś biurowym związkowcem i wszyscy to wiedzą. Co do jalomuznej to kłamiesz jak zawsze najpierw wklajecie filmik na którym widać zawstydzonych ludzi którzy muszą mówić te brednie a potem udajecie że to nie wasze informacje były tam podawane, że tak naprawdę jest dużo lepiej i wogole, nie pierwszy waszy przypalowy filmik z którego ludzie się śmieją, tak samo jak pisemko że pokrywamy urlopem wolne na początku marca a potem że nic takiego nie było że można sobie zachować ulrop, jesteście bezczelni do granic. Masz tylko jedno zadanie utrzymać stołek i przywileje w biurze bo jak nie to linka a tam już poczujesz ponownie smak ciężkiej pracy

@Wasniowy

To jest właśnie kreatywna księgowość żeby ludziom wodę z mózgu zrobić jak to mają na 3G kokosy, więc wlicza Ci wszystko i jeszcze więcej i premie i nadgodzinami i bonusy i inne rzeczy co prawda na końcu u tak nie wyjdzie 8500 ale myślą że ludzie liczyć nie potrafią i uda im się to wmówić. Ciekawe czy w banku jak bierzesz np kredyt mieszkaniowy to wyliczają ci średnia na podstawie nadgodzin, ja takiego jeszcze nie widziałem...

@Boleś

Ty jesteś nie rozgarnięty nerwusek. W zeszłym roku około 50 dni odwołanych. Solidarność wynegocjowała dni elastyczne czyli dodatkowe wolne. Nawet gdyby ktos co kolwiek pokrył urlopem No to co? Miał tyle urlopu? Nie. Wiec kto wynegocjował resztę dni wolnych? Jak ty ich nazywasz? Trole związkowe? W tym roku podobnie. Nie jest lekko bo i sytuacja jest ciężka. Ciekawe co byś załatwił. Wszystko darowane? No ciekawe. Nie powiem, że jestem super zadowolony z tych rozwiązań ale dzięki Solidarności mimo, że siedziałem w chacie kilkadziesiąt dni to miałem zapłacone 100% wynagrodzenie i wszystkie dodatki. Im mam za co podziękować, tobie za nic. Kłamstwa i ferment jaki siejesz pozwalają mi napisać BOLES TO KLAMCA

Volkswagen

Co załatwili ?nic nie załatwili!!!!!Prowadzą wielkie negocjacje a na końcu Itaka wychodzi że trzeba kryć urlopem swoim itd.Dni elastyczne kiedyś były i co ?a dziś kabinacje kiedy trzeba je dać.Trudno niema pracy niech dają zastępcza pracę a nie wolne ci dadzą my kryjemy urlopem a oni później piszą że zachowali 100%wynagrodzenia jak Itak trzeba to odrobić.I jeszcze łaska 50%dodatku za sobotę i100%za niedziele

Abażur

Ale ty jesteś debil przestań takie głupoty pisać chyba że jesteś niedorozwinięty i masz żółte papiery co ci dali śmiech w uj albo lole jedziesz solidarności czy Panu Piotrowi to tak włącz myślenie pustakul

Barbara
@Moderator

Hmmm a co Twoim zdaniem się nie zgadza? Warto może pogadać na argumenty wtedy można wspólnie dojsc do czegoś? :)

Volkswagen

Zobacz ile masz dni do odrobku pokrylem wszystko urlopem i co mam odrabiać teraz ????ja pokrylem urlopem dni wolne i mam je odrobić za sobotę mam 50%dodatku a niedziele 100%?a ten co urlopu nie miał ma tak samo????śmiech na sali........robią co chcą z nami dla mnie jeśli by dali np 80%wynagrodzenia i postój to tak.A nie tak jak zrobili.

@Volkswagen

Najważniejsze że się to dobrze potem sprzeda, masa firm w czasie pandemii płaciła 100% za siedzenie w domu więc żadna rewelacja choć żadna tak głośno o odrabianiu nie trabila no ale zgodnie z zasadami jak związki podpisały jako nasz przedstawiciel takie porozumienie to znaczy że się załoga zgodziła a wiadomo ta ekipa klepie wszystko co im podsuną jak Reksio pieczątki, więc jest jak jest potem tylko trzeba to ludziom jakoś opchnac i powiedzieć sukces!!! A kto się nie zgadza jest kłamcą...

@Barbara

Otóż nie bo tu się zderzasz z takimi pustakami że masakra, choćbyś nie wiem jakie łgarstwa tu wypisywała ale byłyby one zgodne z linią związku to klaskali by tu uszami że jesteś spoko a prawda choćby nie wiem iloma argumentami nie poparta zostanie nazwana kłamstwem jeśli tylko nie jest im na rękę to tak działa

@Volkswagen

skoro postój masz pokryty urlopem to dni do odrobku wypisujesz jako nadgodziny,nie siej fermentu

@no future

Ktoś skoro niema pokrytego i ma do odbrobku to sobotę ma dodatek 50% a niedziele 100%?????czy między mną jak pokrylem urlopem niedziela jest jakaś różnicą gdy ktoś nie miał urlopu????? raczej to jest nie sprawiedliwe....,

@Volkswagen

No różnica polega na tym że ktos co ma do odrobku dostaje tylko dodatek a ten kto maiał pokryte urlopem nadgodziny plus dodatek,np za sobote bedziesz miał 2 ndg z dodatkirm 50% i z 100%,czego nie rozumiesz?

Daj mi wyliczenie
@no future

Daj mi wyliczenien4000netto dla tego co odrobi sobotę 8 godzin i w niedzielę 8 godzin chyba czegoś nie rozumiesz

Brawo

Cieszę się że wreszcie ktoś uczciwie podszedł do tematu i podał wszystkie liczby w sposó sensowny a nie taki żeby mu pasowal do hejterskiego koemntarza

@Brawo

Serio musiałeś aż sam sobie napisać posta z pochwała bo nikt już w twoja kreatywna księgowość nie wierzy? Słabe to jak te twoje wyliczenia

Brawo
@Boleś

Rozumiem ze to dla ciebie nie[pojęte że ktoś może nie narzekać i zgadzac się z inna osobą o tych samych pogladach? MAsz tu z kjm walczyc Boles ale nie ze mną

Boleś

Spokojnie kolego od razu widać że sami sobie pochwały piszą, są tak skończeni że muszą to robić bo wszyscy mają ich gdzieś, coraz szerzej i głośniej słychać jak pracownicy mówią o rozkładzie kłamliwych związków ten proces trwa od dawna i nabrał rozpędu, to widać po filmie jak prezes pokazał gdzie jest miejsce związków ale może nim to się rozpadnie to dadzą ludziom po zasiłku 150 zł hehehe

@Boleś

Jaki ty jesteś ograniczony i obrzydliwy.

xd

liderzy powinni pracować w lini są przeszkoleni oszczędności dla firmy

@xd

Związkowcy z biura również, nie mogę patrzeć jak się taki potencjał marnuje, ależ by mogli się teraz przed pracownikami wykazać...

Xyz
@xd

W tej firmie oszczędności są tylko na produkcji i nigdzie więcej

@Xyz

Powiem tak oszczędności są wszędzie ale w biurze jest gdzie ucinać i gdzie tych oszczędności szukać bez jakiejś wielkiej krzywdy dla pracowników biurowych, natomiast na produkcji to jest zaciskanie pasa na którym już od dawna brakuje dziurek do zaciskania

Od kiedy jest urlop zk1 Poznań Antoninek do kiedy coś wiadomo ?

@Nowy

Wiadomo od dawna,jutro zajżyj do grafiku i sie dowiesz.

@no future

To ciężko tobie napisać.od kiedy jest urlop do kiedy

Darek

Narzekacie caly czas to po co tu siedzicie.

@Darek

Jest wielu pracowników z długoletnim stażem, którzy po prostu widza co się dzieje na przestrzeni paru lat, w ich przypadku zmiana i zaczynanie wszystkiego od nowa nie ma sensu, widza problem, który jest, bo jest raczej gorzej niż lepiej, najłatwiej powiedzieć idź się zwolnij, komunistyczna typowa gadka

@Darek

To jest strasznie chory tok myślenia, nie pasuje to idź stąd, jest źle i nie zmienimy tego a jak się nie podoba to tam są drzwi, myślę rodem z jakieś (usunięte przez administratora) rozumiem że poszło tyłu ludzi i jest dobrze? Za chwilę będą problemy z produkcja i jest dobrze? Ale my nic nie zmienimy ma być jak jest choćby mieli zwinąć te fabrykę, no podejście jest masakra

Plant
@Boleś

Ale od hejtowania na forum też się nic nie zmieni. Tutaj jest tylko plucie jadem lub wyzywanie w stylu Abazura. To nie jest merytoryczna dyskusja a takiej potrzeba

@Plant

Ok rozumiem ale z kim chcesz ten dialog prowadzić? Ze związkami? Sorry ale po tym co mi zrobili i wielu innym pracownikom którzy im zaufali nie będzie na tej linii dialogu, poparcie im spada nie bez przyczyny, bardzo długo i bardzo ciężko na ten stan rzeczy pracowali, w dodatku dalej nie widzą problemu w swoim podejściu do ludzi tylko wolą szukać problemu w ludziach

@Plant

Nie wyzywanie tylko prawda chyba że jesteś z biura czy fumflem na linii to tak

@Abazur

Nikt im tyle nie da co im zwiazki naobiecuja, festiwal obietnic się zaczął a skończy się jak zawsze no ale dobry podkład trzeba zrobić, podgrzać atmosferę

@Boleś

Jakim trzeba byc chorym i podłym gnojkiem zeby nastawiać ludzi jednych na drugich? Związki nigdy nikomu niczego nie obiecywały, po co tak manipulujesz? Oni tylko mówią o co walczą!

Boleś

Właśnie się związkowcy popisali swoją kultura osobista choć tak lubią wytykać jej brak wszystkim na około to sami są z nią na bakier... Nikogo nie nastawiam pisze prawdę i pokazuje wasze zakłamanie a ludzie wbrew temu co o nich myślicie są inteligentni i sami wyciągną wnioski a przepraszam ciągle odejścia że związku świadczą o tym że już wyciągnęli Wy nic nie obiecujecie a to ciekawe powiedz to w twarz tym setkom oszukanych ludzi którzy przyszli po pomoc i zostali odesłani z kwitkiem jak ja...

@Boleś

No widzisz. Każdy dla ciebie to związkowiec. Skoro odesłali ciebie z kwitkiem to mieli powody. Chociaż jak jak ich znam to próbowaliby załatwić sprawę, co najwyżej mógł ich twój problem przerosnąć lub żądanie było nie do spełnienia z różnych względów. DLATEGO BARDZO UPRAWNIONYM JEST TWIERDZENIE, ZE BOLES TO KŁAMCA.

Związkowiec
@Boleś

A co ma obiecywanie do załatwiania czy nie załatwiania?

Abazur

Przestań głupoty pisać bo jak ktoś prawdę pisze to źle albo jesteś totalnym bezmozgiem lub (usunięte przez administratora)liderów i mistrzów albo rodzinka w vw ktoś normalny pisze a ty że kłamca weź się zastanów co piszesz pustaku a solidarność to ma cie w dupie ważne że składki płacisz

@Związkowiec

To samo co masz w głowie pstro

Boleś

Posłuchaj gdy przyszedłem do nich prosić o pomoc w zasadzie było zero zainteresowania, wysłuchali powiedzieli walczymy i na tym się skończyło, nawet nie słuchali moich argumentów, za każdym razem bylo dobra ok walczymy, byle bym sobie poszedł a gdy doszło do konfrontacji to na rozmowie osoba która mnie reprezentowała wydusiła z siebie tylko dwa słowa "dzień dobry" i " do widzenia" na koniec, taka była ich pomoc, potem jeszcze próbowali mnie przekonać a po co się szarpać a na co ? A daj spokój Jeśli tak według ciebie wygląda ta pomoc to sory miałem inne wyobrażenie, tu nie było ani zainteresowania ani chęci pomocy ani realnych działań w zasadzie nie było niczego, uwierz mi gdyby Ci ludzie zrobili to po bożemu ale na końcu się okazało że faktycznie nie mam racji to bym złego słowa nie powiedział a na końcu sam samiusienki udowodniłem moja rację bez tych geniuszy więc mam święte prawo mieć pretensje!!! Nie znasz faktów to nie komentuj

@Boleś

Jeżeli ktos patrzy przez swój pryzmat, to może i taka sytuacja miała miejsce. Trudno to sprawdzić. Jest jednak pewne, że wiele spraw załatwiili. Tylko impertynent może temu zaprzeczyć.

Boleś

Dziękuję właśnie pokazałeś prawdziwa twarz związków, i co z tego że cię olali i co z tego że cię poświęcili ? I tak są super i tyle, bo sami tak się kreują, można zatem poświęcić na ołtarzu wiecznej chwały związków setki ludzi którzy przyszli po pomoc i jej nie otrzymali bo i tak związki mają tak wielkie zasługi że na końcu są niczym dobry wujek z Ameryki, wystarczył jeden wasz przypalowy filmik żeby można było poczytać jak wam ludzie w komentarzach dziękuję ale nie ważne bo i tak związki są cacy a każdy kto twierdzi inaczej to kłamcą, może mówcie prawdę w swoich filmikach że członek jest od płacenia składek a jak przyjdzie po pomoc to może mu ktoś pomoże a może nie w sumie zależy od humoru związków... Cieszy mnie że przynajmniej przestałeś się z tym kryc

Właściciel

Większość opinii użytkownika BOLES jest nieprawdziwe i upubliczniana z różnych kont. Uprzejmie prosi się o zaprzestanie tego procederu i jednocześnie nie umieszczanie postów nieprawdziwych i obrażających innych użytkowników.

@Właściciel

Nigdy nie zamieszczałem rzeczy nieprawdziwych a to że kogoś prawda boli to już serio nie moja wina... Nie upubliczniałem z różnych kont w przeciwieństwie do moich oponentów nie robię zmasowanych ataków wypisując bzdury pod różnymi nickami z dwu minutowym odstępem... żałosne ale widać taki trzymają poziom... Jak również nie obrażam nikogo, no może poza jednym kolesiem ale on akurat jest wiecznie obrażony na cały świat co wynika prawdopodobnie z problemami z zaakceptowaniem rzeczywistości Prośbę ogólnie rozpatrzyłem i odrzuciłem...

Własciciel

@Własciciel

To się popisałeś kreatywnością i elokwencja

@Boleś

No poprawiłeś mi humor, Robin Hood, Superman i kapitan Żbik w jednej osobie. Obrońca uciśnionych który pisze prawdę i tylko prawdę. Tylko z jednego konta, co jak każdy na tym forum jest niemożliwe do zweryfikowania. No ale skoro nasz dzielny Ojciec Mateusz tak napisał to na bank tak jest XD A tak poważnie, to naprawdę jesteś malutkim, słabiutkim, trolikiem.

@Lakus

Ano widzisz tak samo nie potrafisz mi udowodnić, że piszę z wielu kont, więc jak nie możesz czegoś udowodnić to może nie kłam? Widzę że się bardzo boicie faktów i prawdy bo reagujecie bardzo histerycznie, może dajcie wszystkim po zasiłku 150 zł jak już nawiazujesz do Robin Hood'a bo te wasze kolejne negocjacje to kolejny starannie wyreżyserowany teatrzyk

Volkswagen

Zakład 1 Poznań Antoninek wolny piątek czy do pracy ?

Mistrzu

Nikt niewie?

@Mistrzu

weź się ogarnij||||juz dawno powinieneś mieć wypisany urlop

Dzięki

Serdeczne podziękowania dla osoby pod pseudonimem "Boleś" za obnażanie nikczemnych działań firmy i związku. Wreszcie ktoś zauważa obłudę tu panującą. Ja już złożyłem wypowiedzenie bo nie potrafiłem pracować, wiedząc co tutaj się wyprawia. Ciekawe dlaczego jeden z członków zarządu cały czas pozostaje niezmienny - przecież rotacje są niemal koniecznością na takich stanowiskach. Niezależny związek zawodowy z pensjami i samochodami od firmy :) Do tego składki członkowskie i mamy przepis na eldorado. To jest życie, co nie?

Wow
@Dzięki

Serdeczne podziękowania dla osoby pod pseudonimem "Dzięki" za obnażenie, jak osoba pod pseudonimem "Boleś" postrzega wszystkich czytających to forum.hue hue hue To że zmieniłeś sobie nick i pochwaliłeś siebie samego, naprawdę da się zauważyć. Tak nisko oceniasz pracowników tej firmy? Uważasz że nikt się nie zorientował? Kolego, naprawdę daj sobie spokój... No chyba że ktoś płaci za twoje sianie fermentu, to wtedy rozumiem. Żadna praca nie hańbi, ewentualnie daj cynka, może też sobie dorobię. Chociaż nie... tak nisko nie upadłem Pozdro hejterku za pinć dych

Heheh
@Wow

Hmmm ale to o mnie chodzi nie o młodego hmm Wiec powodzenia ludziska w tych klatkach

Bodzio
@Dzięki

Zgadzam się z opinią

@Bodzio

Ja nie wierzę po prostu jak śmieszne jest to forum Naprawdę ktoś to jeszcze uważa za opiniotwórcze narzędzie? To są jaja

@Wow

Tu cię zaskoczę ale w przeciwieństwie do związkowców ja nie komentuje własnych postów i pod nikogo się nie podszywam, poprostu strach wam w oczy zagląda że coraz więcej osób kładzie wam na stół wypowiedzenia, że coraz więcej osób otwiera oczy i widzi wasza nieudolność, a pracowników tej firmy cenie bardzo wysoko szkoda tylko że wy nimi tak pogardzacie jak przychodzą prosić was o pomoc no ale najważniejsze składki i kaska...

@Lakus

No chyba jednak jest skoro tu wchodzisz, czytasz i komentujesz

Q

Ciekawi mnie jedno, firma „zabrała” już 8 dni urlopu a szykują się kolejne, które trzeba pokryć we własnym zakresie,nie każdy ma 26 dni urlopu, co z tymi fo maja 20? Szczerze wolałbym przychodzić na prace zastępcze jak były postoje i później mieć jakaś elastyczność, jestem uziemiony przez cały rok, nie będę miał chyba nawet dnia urlopu „dla siebie” jak tu teraz funkcjonować przez następne pół roku, odgórnie trzeba było wypisać urlopu i koniec, teraz w przypadku pilnego zapotrzebowania na wolne zostaje mi tylko zwolnienie lekarskie?

@Q

No jak odgórnie przecież związki tu pisały że sobie sam dałeś wcisnąć

@Q

A co znów jakiś postój ma być ???ktoś coś wie ?

Chodzi o dni pomostowe

@Boleś

Związki? A cis takiego w ogóle istnieje tutaj?

@Q

No chodziło mi o te ekipę co biorą kasę w postaci składek co miesiąc od ludzi

@Q

Napisałeś że szykują się jeszcze jakieś dni trzeba będzie pokryc ale jakie dni

@Volkswagen

Np piątek po bożym ciele, na pewno coś na święta, o takie dni chodzi, zaplanowane wolne z naszego urlopu

@Q

Zawsze możesz przyjść nikt nie karze ci wypisać urlopu.Mi takie dni akurat pasują wolne i pewnie większośći też.Pozdrawiam

@Volkswagen

JeZeli wypisujesz takie głupoty, to albo tu nie pracujesz, albo jesteś oderwany od rzeczywistości, dobrze każdy wie, ze nie było i nie ma możliwości przyjścia w takie dni, pytałem wielokrotnie, jeżeli masz pisać coś bez sensu, nie pisz w ogóle, ja z kolei nie pozdraiwam

@Q

Idź do solidarności ci wszystko powiedzą czy musisz wypisywać.

@Volkswagen

Jak mu solidarność zacznie pomagać to jeszcze gorzej skończy, znam to z autopsji, czemu chcesz kolegę na minę pakować

@Volkswagen

Nie rozumiem po co mieszasz w to solidarnosc, rozmowa z przełożonym oraz w kadrach jasno wyjaśniła, ze po prostu trzeba te urlopy wypisywać, tak jak całkiem nie dawno 6 dni przy jakimś tam postoju, mówię tutaj o sytuacji, ze niektórzy maja tego urlopu naprawdę mało, nie wiem czy nie rozumiesz jak sytuacja wyglada czy nie chcesz widzieć… kończę tą dyskusje bo nie ma ona sensu, wszystkiego dobrego

@Boleś

Taki jesteś oblatany to mu pomóż. Tylko krytykujesz.

Boleś

Ja się pchałem na stołki? Ja siedzę w biurze związków? Ja biorę kasę ze składek? Ja obiecywałem pomoc wszystkim? Jesteś teraz zwyczajnie bezczelny, nie dotarło do ciebie że tam siedzisz w jakimś celu a nie dla siedzenia, picia kawki i(usunięte przez administratora). w stołek. LUDZIE WAM ZA TO PŁACĄ!!!

@Boleś

Chłopie, ty masz paranoje i to poważną:) lubię kawę i pić ją będę. Z żoną, w kawiarni, u znajomych i nic ci do tego. Jeszcze tego by brakowało aby niezrównoważona osoba wyznaczała mi godziny picia kawy. To już robi się niebezpieczne, że cały czas przypisujesz mi postać, którą nie jestem. Pomyśl o swoim zdrowiu.

Boleś

Jak zwykle gubisz wątek który sam rozpocząłeś widać ktoś tu faktycznie ma problem ze zdrowiem, jesteście zwykłymi ściemniaczami a teraz na dokładkę mówicie ludziom to sobie pomóżcie jakoś nawzajem a my będziemy dalej kawkowac

Boleś

I jeszcze sam sobie wątki podbijasz wypisując co 2 min pod różnymi nickami, żałosne...nikt was nie popiera to trzeba samemu...

@Boleś

twoja przenikliwość widzę jest przeogromna. No ale cóż. Trybuni ludowi z tego słyną, że robią hałas w sumie nie wiadomo o co, rzucają chwytliwe i nie poparte niczym slogany, do tego tworzą zmyślone historie aby wyjść na swoje.

@Boleś

Twoja paranoja postępuję! To mam już trzecia osobowość No ale beka. Proponuje obkład z lodu. Może chociaż się zatrzyma bo ustąpić nie ma szans. Miłego dnia.

Boleś

Idź liczyć dalej wypowiedzenia ze związków haha widać czym jesteś tak zajęty że piszesz ludziom żeby sami sobie pomagali hahaa

związki=kpina
@Boleś

i tu się grubo mylisz :-) płaci im jak i Tobie vwp i to zapewniam Cię nie 3g :-) a pieniądze ze składek idą na garnitury paliwo " wycieczki" zjazdy posiedzenia na kolacje " służbowe " I.t.p dużo by tu jeszcze wymieniać

@związki=kpina

I to jest właśnie ta różnica, polecam poczytać jak funkcjonuje Np ig mettali w Niemczech a jak u na w pl, nasze związki są takie, ze kazdy niemiecki zakład będzie dążył sam do tego żeby one były na takiej zasadzie oczywiście jak teraz, bo lepiej im się dogadać z 20 ludźmi którzy odpowiadają za załogę niż z każdym po kolei rozmawiać o podwyżkach itd,

@związki=kpina

Alez ja to doskonałe wiem, ja już nie raz pisałem że oni tu żyją jak paczki w maśle, żerują na naiwności ludzi wierzących w ich pomoc, a pomoc jest tylko dla ziomków reszta to numery kontrolne płacące skladki

Boleś

Dziś mi chłopaki z linki wasz filmik pokazywali, szczerze myślałem że się bardziej zbłaźnić już nie można ale wy macie w tym czarny pas, ten filmik o zasiłkach dla członków związku pokazuje wasza desperację i paranoję, 150 zł za śmierć członka rodziny no już się lecę zapisać do was na prawdę hahaha, i te dwie panie mówiące tak że chyba same nie wierzyły w to co mówią i w to w jakiej zenadzie biorą udział...jedną to już nawet w kamerę nie patrzyła w sumie nie dziwię się bo siara na maksa. Wasza desperacja ustępuje tylko waszemu ego które mówi że jesteście tacy świetni ale spoko pycha kroczy przed upadkiem...

Boles jest klamca
@Boleś

Otrzymałam duża pomoc od Związku po tym jak zerwał mi wiatr dach. Również finansową. Po co gadasz tak zle o nich? Moze Tobie nie udało im sie pomoc jednak wielu tak

Stary
@Boleś

Przecież ty nie masz kolegów Tylko urojenia

Tus
@Boleś

Statutowe to tylko dodatek, ja otrzymałem zapomogę, która dużo mi pomogła. Choroby dziecka nikt nie wybiera, a każdy grosz wtedy jest potrzebny.

@Boles jest klamca

Wy macie jakieś rundy poranne na których dostajecie wytyczne od głównego bosa co napisać czy jak? Z tego filmiku się pół fabryki śmieje, wasz poziom żenady przejdzie do historii, 150 zł tyle kosztuje ludzkie życie....

@Boleś

O żenadzie pisze gość który nie ma JAJ żeby pisać na normalnym forum, gdzie trzeba się podpisać swoim nazwiskiem. I kto tu jest żenujący. Proponuję najpierw znaleźć swoje wydmuszki

@Lakus

O żenadzie pisze gość który doskonale wie jak potraficie zaszkodzić komuś kto jest wam nie na rękę, bardzo się staracie żeby ustalić moje personalia ale wam nie wychodzi bo jesteście na to zbyt nieudolni, jesteś taki kozak to się podpisz

@Boleś

Strzelasz do dziewczyn z filmu. Ich personalia są dostępne na stronie związku. Ja nie muszę się podpisywać bo nie ja pisze bzdury. Ty naprawdę nie masz JAJ

Pogromca mitów

Witam wszystkich zainteresowanych pracą w VW, jako weteran tej firmy z blisko 6 letnim stażem śmiało mogę stwierdzić,że czas świetności tej korporacji mamy dawno za sobą.Po blisko 6-ciu latach pracy w 2020r moja umowa nie została przedłużona i trafiłem na bruk,oczywiście były zapewnienia nie tylko od przełożonych ale również tzw "Solidarnośći " że wrazie ewentualnych wolnych wakatow będą nas ściągać na preferencyjnych warunkach.Teraz do sedna: złożyłem Cv,telefon po kilku dniach,pytam o warunki i umowę,pani z HR informuje mnie,że praca ma charakter tymczasowy przez APT na max 18mcy!!!,a stawka to grupa 1G i około 4tys.brutto.Więc pytam ową panią gdzie te preferencyjne warunki?? w odpowiedzi usłyszałem,że nic jej na ten temat nie wiadomo.Podziękowałem,mam już pełen obraz tej firmy, jeden wielki wyzysk za marne 4tys brutto,cwaniatstwo,kombinacje z umowami,nic nie znaczące obiecanki.W ogłoszeniu powinno być praca sezonowa przez pośrednika bez możliwości stałego zatrudnienia,odnośnie tych 5tys.brutto o których jest mowa podczas rozmowy telefonicznej,taka stawka jest po 9miesiącach(pod warunkiem że mistrz was polubi) a przypomniam,że to praca sezonowa na max 18mcy, dodatki adekwatnie do przepracowanych miesięcy.Jednym słowem: Bagno,bez persperyw za słabe wynagrodzenie,tyle to można zarobić zbierając truskawki a nie zasuwając jak robot na trzy zmiany gdzie temperatura w ciągu lata odbiera chęć do czegokolwiek..Nie wiem na jaką jakość oni liczą bo nikt normalny nie będzie się przykładał do pracy sezonowej ale widać że utrata reputacji nie jest już istotna dla VW.Ludzie nie zgadzajcie się na żadne umowy przez pośrednika,strata czasu,a jeśli już to w kulki lecieć,sumienność i dokładność nic wam nie pomoże wywalą was bez mrugnięcia okiem jak tylko skończy się możliwość przeciągania umów tymczasowych.ELO !!!

Mentos
@Pogromca mitów

bzdury. to nie jest praca sezonowa. masz umowe na okreslony czas 18 miesiecy a potem mozliwosc przedluzenia. i tak, sa ludzie ktorym przedluzono wiec nie siej fermentu kolego

Henryk
@Mentos

Wszyscy moi współpracownicy w liczbie 15 osób tez tak myśleli, koniec modelu i do widzenia! Potraktowali ludzi jak nie powiem co, kiedyś ludzie tu łapówki płacili żeby tylko pracować? A dziś? Proszą się o ludzi, powiem wam tak, paradoksalnie to nie Niemcy, a Polskie kierownictwo wymyśla gnojenie jak największe żeby tylko zyskać korzyści po trupach do celu, inaczej będzie śpiewał lider który dostaje podwyżkę co rok i jezdzi rowerem, ale gdyby był pracownikiem z podwyżka 100 zł raz na 5/6 lat to inaczej by było, szkoda słów co się tutaj stało z tym zakładem, wierzcie dalej w solidarnosc która jest na umówię Vw czyli są ich pracownikami, a na pewno będzie w tym zakładzie tylko lepiej! Pozdrawiam i ludzie jak macie możliwości i jakieś ambicje, nie wierzcie w złote góry volkswagenowskie

@Henryk

No ale jak to? Przecież związki tak dbają o wszystko i wszystkich, są ryby i grzyby i cuda wianki, kasy tyle że ludzie na odlewni to w zeszlym roku to by piąty próg podatkowy przekroczyli gdyby taki był, na postojach się urlopy bierze, ogólnie nic tylko się zapisywać takie to wspaniałe zwiazki

Henryk
@Boleś

Najbardziej zastanawia mnie, skoro solidarnosc ma 7000 członków, razy srednio 50 zł, to jest 350 tysięcy polskich złotych, czy te pieniądze to za mała kwota na utrzymanie związku w firmie i wypłaty godne dla związkowców? I pełna niezależność a nie umowa i pracownik Vw… totalnie tego nie rozumiem, gdyby taki związek istniał, niezależny , bez aut i posad firmowych, sam bym byl gotów płacić nawet 100 zł słodki, bo wiedziałbym za co

@Henryk

Tak masz rację, wiele razy o tym tu pisałem ale zaraz dostaniesz odpowiedz od związkowców żeś głup... Mają okazję trzymać dwie sroki za ogon to trzymają i zniszczą każdego kto na ten układ podniesie rękę, przecież oni żyją jak paczki w maśle i komu oni się z tych pieniędzy rozliczają? Widziałeś kiedyś jakieś podsumowanie budżetu związków? A te 7000 członków no to może kiedyś było ale za obecnej ekipy ludzie odchodzą na potęgę, swoją drogą związki mają obowiązek co kwartał przedstawiać zarządowi informacje o ilości członków, ale spokojnie nie przedstawia go na fejsbuczku ani innym spotkaniu bo byłby wizerunkowy blamaż i oni to wiedzą, zamiast tego na szybko zmontowane filmiki dlaczego warto być członkiem pod którym ludzie ich jawnie obśmiewają

@Boleś

Dorn dobry. Dawno mnie nie było i widzę, że ty dalej piszesz te swoje brednie. Nie wiesz? Nie pisz! Lub sprawdź zanim znów zaczniesz kłamać. Tyle piszesz o niezależności finansowej np. w Niemczech. Zdajesz sobie sprawę, że w Niemczech jest identycznie. Ze rada zakładowa ma pensje z VW i wiele innych profitów? Ze w Polsce tak jest prawo skonstruowane i działacze np. Inicjatywy Pracowniczej maja płacone tak samo przez VW. Za godziny związkowe również? Tak jest w wszystkich firmach. Bo gdyby było tak jak ty mówisz to jak miały by się utrzymać mniejsze organizacje? Były by skazane na porażkę na samym starcie. Sprawdź tez co ile związek musi przedstawiać pracodawcy ilość członków. Mijasz się z prawda i to świadczy ze mało wiesz i tylko jątrzysz. Rozsądny sprawdzi i wystawi tobie cenzurkę. Nie będzie się opierał na twych żałosnych tezach. Nierozsądny będzie powielał teorie wyssane z palca.

Wkd

Pytanie z innej beczki, mnie solidarnosc nie interesuje, ale widze, ze jesteś sypantykiem lub członkiem lub kimś powiązanym, z czystej ciekawości, uważasz, ze w zakładzie jest lepiej czy gorzej na przestrzeni lat? Dlaczego nie mówi się ze Vw w pandemie zarobił więcej niż bez niej, wmawia się nam ciagle błądzenie we mgle, nie wiemy co będzie, jest ciężko, wzbudzanie strachu o prace, naprawdę wystarczy tu rok przerobić i zdrowo myślący człowiek wie co jest na rzeczy, gdzie był ten związek gdy z końcem produkcji Caddy 4 potraktowali ludzi dosłownie jak (usunięte przez administratora) nie było potrzebni to nara, a zostawiali swoje prace bo były im przedstawiane złote góry, dlaczego nikt nie potrafił od początku powiedzieć ze proszę się liczyć ze zwolnieniem po takim i takim okresie, zamiast tego woleliście się chwalić jako związek wywalczeniem krótszej przynależności do work, ale dobrze wiedzieliście jiz co będzie z tymi ludźmi, dlaczego nie interweniujecie, jeśli dzwoni do tych co zwolnili, żeby wrócili na warunkach co odeszli, tylko znowu od początku? Nie jestem ani wrogiem ani zwolennikiem, ale z boku według mnie, jest tak jak nie powinno być

Boleś

Ooo i tu się z tobą zgodzę niech każdy sam sprawdzi i dowie się że ilość członków jest przedstawiana co kwartał przez związki, no to ilu ich jest w końcu taki jesteś obcykany taki oblatany ty wszystko wiesz najlepiej, a może się pochwalicie rozliczeniem budżetu na forum przed członkami? Pewnie też nie... Tylko nie rozsądni chcieliby to zobaczyć a rozsądni dla was to tacy co płacą i nie zadaja pytań, dawno cię nie było bo miałeś tyle roboty przy przyjmowaniu wypowiedzeń? Wasz czas mija nieubłaganie

@Wkd

VW to jest 13 Marek. Nasza jest marka samochody dostawcze. Sprawdź wyniki marki. Tylko tyle. Nie patrz na AG bo to jest inny świat.

@Boleś

Jesteś niezły pieniacz. Każdy co sprawdzi będzie wiedział, że dwa razy w roku. Tylko nie chodzi o prawdę tylko o to ze kłamiesz. Co do przemijania to dotyczy to każdego. Na końcu i tak piach dla nas wszystkich. Co do reszty to tak jak napisałem. Bijesz pianę i nic z tego nie wychodzi dlatego tak histerycznie reagujesz i próbujesz zakłamać rzeczywistość przedstawiając w złym świetle sytuacje w VW.

Boleś

Fakt przyznaje ten przepis zmienił się w 2019 więc wcale nie tak dawno do tej pory było co kwartał ale szkopul jest w samych wynikach a nie w tym czy się je przedstawia raz czy 10 razy w roku, poproszę o info ilu jest pracowników i ilu jest członków związku i jak to się zmieniało na przestrzeni ostatnich 5 lat. Organizacje ocenia się po wynikach więc pokazcie te wyniki, skoro jest tak dobrze nie macie się co martwić, o rozliczeniu budżetu nie wspomnę bo mogło by się dopiero zagotować u chłopaków z linki :)

Normalny
@Boleś

A dlaczego by mieli cokolwiek pisać i odpowiadać jakiemuś anonimowemu Bolesiowi? „Prosić o info” to sobie możesz sklepową ile u ciebie w sklepie pyry kosztują? A tak wogóle to prosi się świnia :) Ja jestem zwykłym członkiem i jak chce wiedzieć takie rzeczy to idę do nich do biura i mi pokazują, zresztą kumpel delegat mi mówił, że na tym ich zebraniu wszystko przedstawiają. Jak nie jesteś członkiem to gó..o cię to powinno intereować.

@Normalny

Pokażcie ludziom te informacje albo zamilknięcie kłamcy na zawsze

@Normalny

Nikogo nie obchodzi co ty sobie tam z delegatami pokazujecie za zamkniętymi drzwiami, pod biurko też wlazisz?

Wdk
@Normalny

To ze ktoś nie jest członkiem, nie znaczy ze nie ma prawa się wypowiedzieć, bo solidarnosc według przepisów, na które tak często się powołujecie, reprezentuje wszysktich pracowników jako ogół, wiec jeśli ktoś Cie reprezentuje mimo woli, ma prawo się wypowiedzieć,

Solid
@Wdk

Każdy może się się zawsze wypowiadać i nikt mu tego nie broni, ale prawo do sprawozdań, informacji w liczbie członków i finansach związku maja jego członkowie, a nie członków to nie dotyczy!

@Solid

Ojej a to ci ciekawostka, jak na stronach związku w internecie chwalicie się tym że poziom uzwiazkowienia 65% i taki niby mega wysoki i te informacje może przeczytać każdy nawet z poza firmy a teraz jak dane są kiepsciutkie to trzeba nagle być członkiem i jeszcze się tam pofatygować i pewnie zostać prześwietlonym po co wogole się interesuje członek takimi rzeczami... Jak ludzie mają wam ufać jak wy wszystkich wokół jak wrogów traktujecie

Montage
@Boleś

Boleś to kłamczuszek i raczej nikt go na poważnie nie bierze....

@Montage

Widzicie jak was prawda boli, misiaczki że związków

@Montage

Tak już z naszymi związkami jest, naobrazac, nazwać kłamcą i wrócić za tydzień jak temat ucichnie

Pogromca mitów
@Mentos

Powtarzam,odbyłem rozmowę kwalifikacyjną i taką dostałem informacje,a tak swoją drogą to nawet jeśli by komuś umowę przedłużyli to na czas określony...czyli kolejne 33mce.Pozniej wylot,nam też obiecywali stabilne zatrudnienie a polecieli niemal wszyscy,oczywiście pomijając pociotki itp..

✂️
@Pogromca mitów

Za kilkanaście miesięcy kończy się T-6 i będą ponownie zwalniać ponad tysiąc osób

@✂️

Ciekawe co z ludźmi którzy pracują na t6 spawalnia, wiele tam starszych pracowników z umowami na stałe

@Wene

Związkowcy o was walczą popijać kawkę w biurze i licząc kasę za wasze skladki

Diabeł
@✂️

Mówisz że szykują się zwolnienia? na tą chwile to ludzie sami się zwalniają na 15 zmian nie ma kto robić jak i na z1 tak i na z2 a marzy im się podniesienie cyfry z kim się ptyam :-)

Klęska
@Diabeł

To jest upadek, i jeszcze bardzo wiele osób odejdzie z tego szamba. Winę za to ponosi między innymi pani M. Skutecznie niszczy pracowników od wielu lat.

Szansa

Pisałem tu niedawno o założeniu grupy wsparcia dla pracowników. Dałem sobie spokój z tą firmą. Znalazłem pracę dużo lepiej płatną (w IT). Składam wypowiedzenie i adios VW. Pycha kroczy przed upadkiem - nie jesteście najlepsi, tak jak wam się wydaje. Traktują ludzi jak kretynów a wystarczy wysłać 2-3 CV i macie lepszą pracę (o ile cokolwiek potraficie). Niedługo tu zostaną same pociotki, związkowi działacze, stażyści mamieni rozwojem i ludzie bez kwalifikacji.

@Szansa

Mogę jedynie potwierdzić, sam też zmieniam firmę to co się tu wyprawia to jakaś totalna masakra, promuje się kompletnych gamoni, ważne że ich przełożeni lubią, całą robotę odwalają inni, którzy i tak za wszystko poniosą odpowiedzialność, ciekawe co zrobia jak już ostatni ogarnięty z tej firmy odejdzie i zostaną same przydupaski które nic nie potrafią i nie będzie kim się wyręczyć, wtedy dopiero się zrobi śmiesznie o związkach nie wspomnę to kółeczko wzajemnej adoracji które znalazło sposób na pasożytniczy tryb życia kosztem ciężko pracujących których mamią jakimiś głupotami a w rzeczywistości nimi gardzą

Maja

To nieciekawie tam u was. Inni też chcą odejść? :/

@Maja

Masa ludzi chce odejść zarówno produkcyjnych jak i biurowych

Tak
@Azrael

To prawda i odchodzi i będą odchodzić, wszystko ma swój koniec,przede wszystkim proszę popatrzeć na zarządzanie firma tragedia na stanowiskach tylko kolega kolegi i to się teraz wali, zero prawdziwej rekrutacji Uciekające z tej firmy, zakłamanie,kolesiostwo,i przede wszystkim zero kompetencji.I wszystkim pogania kłamstwo, sto niestety ma krótkie nogi.Pozdrawiam

@Tak

Firma rodzinna a najlepsze są rekrutacje zewnętrzne, powtarzane isy tylko na zewnątrz bo się nie udało znaleźć odpowiedniego kandydata w firmie, masa wiary ma pokończone studia na lince ale nie dla psa kielbasa, taki pracownik to im śmierdzi potem z montażu, lepiej wziasc kogoś z ulicy niż dać szansę swoim i pokazać że w tej firmie na prawdę liczysz się przede wszystkim TY, ale pracownik z montażu nie ma szans, jest pracownikiem drugiej kategorii, gorszego sortu

Pracuje 10lat
@Azrael

Też się rozglądam za inna praca mega dużo ludzi już chce się zwolnić.Roznica w pracy na jedną zmianę jest niewielka.Tu już jest dramat.Zycie tylko ta firma same odrobki.Dostaniesz wolne tydzień dwa czy trzy tygodnie a później odrabiasz to przez cały rok.Stracone 10lat.Firma masakra.

Hej
@Pracuje 10lat

Po prostu to się wali.

@Pracuje 10lat

Miała nas Ukraina ratować, ale nie chcą przyjść, pewnie dlatego że kilka lat temu jak chcieli tu pracować to nie chcieli ich przyjmować, wtedy to byli dla nich podludzie a dziś jak się ledwo produkcja spina to super pracownicy, teraz zbiórki, biegi i koszulki no ale oni widzą że to ściema że to obłuda i tak też do tej firmy podchodzą

Osa
@Robol

a kto ma przyjść jak przyjechały praktycznie same kobiety z dziećmi? poza tym, z takim podejściem to najlepiej byloby nic nie robić żeby wesprzeć Ukrainę bo wszystko może zostać odebrane jako obłuda

Reset
@Szansa

Szybka zmiana podejścia. Dopiero co roztaczaleś wizje dialogu i wspólnej pracy nad rozwiązaniami a teraz? Ciekawy jestem skąd ta nagła przemiana i kto na nią wpłynął

@Osa

Obłudne jest to jak podchodziła firma do tych ludzi kilka lat temu i jak nagle zmienili zdanie gdy na produkcji pojawił się problem z pracownikami i wszystko pod przykrywką zatroskania z powodu wojny

Waleyyellow

Dobrze by było, gdyby przy omawianiu podwyżek, skupić się na tych co najmniej zarabiają, myśle, ze nastroje w firmie zmieniły by się, bo jak ktoś ma 3a po 8 latach pracy (takich ludzi są setki tutaj) to idzie się naprawdę zdołować, nie ma w sumie żadnego jasnego kryterium podwyżek, tak naprawdę jeden może dostać co dwa lata a drugi w ogóle… wszyscy wiemy jak jest, komentarze, ze widocznie sobie nie zasłużyli zostawcie dla siebie bo jeśli chociaż pracujecie tutaj rok to tak jak wspomniałem wiecie jak jest, ja i pełno moich kolegów jesteśmy w takich sytuacjach, zero chorobowych, nadgodzin pełno, zero chamstwa, a podwyżek jak nie widać tak nie widać, myśle, ze to dobry temat do negocjacji, bo np w moim przypadku, człowiek jest już zdołowany totalnie, jeszcze jak zna się kolegów którzy jakoś potrafią mieć po 5 latach 3c, człowiek coraz bardziej się zastanawia, czy nie rzucić tego wszystkiego i jechać na zachód, przyznam szczerze, liczyłem na przyszłość w tej firmie, jednak się zawiodłem, bez układów i znajomosci bardzo ciężko cokolwiek coś zadziałać, a w ostatecznym rozrachunku najbardziej chodzi o kasę, jedyne co mnie trzyma, to te wakacyjne, które zaraz będzie i to chuba bedzie przełomowy moment, żeby jednak zacząć coś nowego

@Waleyyellow

Zbierzcie się idźcie do związków wejdźcie tam i chwyćcie ich za mordy, biorą setki tysięcy złotych rocznie z waszych składek, za co biorą? Za picie kawki i pierdzenie w stołki? Mienia się jedynymi sprawiedliwymi obrońcami ludu pracującego więc może niech wezmą się do roboty? Albo rzucić wypowiedzeniami, sami bez członków zginą jak wszy. Zobaczycie jak szybko rusza tylki jak się pod tymi tyłkami będzie palić

Waleyyellow
@Boleś

Ja już i tak mentalnie się chyba sam zwolniłem, mam gotowa inna prace wszyskto zależy od mojej decyzji, do związków niestety nie pójdę, gdyz opuściłem ich szeregi, przestałem wierzyć w solidarnosc w rym zakładzie, z byt wiele widziałem, oczywiście to tylko moje skromne zdanie, nie każdy musi się z tym zgadzać i nie namawiam do robienia tego co ja, każdy ma swoją opinie i zdanie, na przestrzeni lat jest coraz gorzej niestety, czasu nie cofnę, jedynie moge doradzić młodym, nie wierzcie w mega (usunięte przez administratora) przyszłość w tej firmie

@Waleyyellow

Wiem rozumiem, niestety czasami za późno na zmiany, ta firma jest aktualnie na zakręcie i żeby się nie wykoleiła wchodząc w ten zakręt, związki tak na prawdę dbają tylko o swoje dobro i najbliższych powiązanych z nimi ludzi, Tobie życzę powodzenia w nowej pracy, rozwoju i szacunku od pracodawcy za prace

@Boleś

Cóż za pozytywny przekaz!!!??? Nie słyszałeś, że rewolucja zżera swoje dzieci? Lub kto wiatr sieje zbiera burzę???!!! Nic nie proponujesz oprócz nienawiści. Widać nie masz nic do zaproponowania. Taki tam sobie krzykacz jesteś.

Boleś

Cieszy cię że się w firmie źle dzieje? Że ludzie odchodzą ze jest problem z produkcją? Nie będę już tego nawet komentował pokazujesz priorytety związków i to co myślą o ludziach. Nara

@Boleś

Vw to firma wiecznego kryzysu z rekordami na koniec roku

Proponuje to wysłać, prezesowi, premierowi, rządowi i prezydentowi …

Moher

W sierpniu po 3latach pracy przenieśli mnie z lakierni na montaż. Mam pytanie czy mogę jakoś wrócić na tą lakiernie? Nie po to wysyłałem Cv na lakiernie żeby robić na montażu. Związki mogą mi jakoś w tym pomoc?

@Moher

Poklepia cię po ramieniu, usłyszysz że jest ciężko, żebyś się cieszył że wogole jest praca i że nic się nie da zrobić a pracodawca może Cię przenieść gdzie chce o ile nie zaniży Ci wynagrodzenia i że mają związane ręce Ogólnie usłyszysz standard ale pomocy nie dostaniesz, potem usiądziesz w fotelu i będziesz się zastanawiał za co płacisz te składki ano ponoć za jakieś ryby i grzyby i inne atrakcje

Inflacja w maju tego roku wyniosła 13,9 proc

Kuraś

Myśle, ze komentarze na aplikacji firmowej pod postem w temacie by polecać pracowników do pracy, najlepiej świadczą o tym, jak tamfiemamupadla na przestrzeni paru lat wizerunkowo… a z ciekawości? Zatrudniać w „wielkim kryzysie” „ledwie utrzymane miejsca pracy dzięki S” … ehhh , To już jest przykre

@Kuraś

Widać obłudę związków no ale oni są od koszenia składek i podpisywania wszystkiego co im podsunie zarząd, po raz kolejny mówię że ich zakłamywanie rzeczywistości ma krótkie nóżki... Niby jest tak dobrze, tak fajnie wogole wszystkiego jest grubo, ryby i grzyby, cuda na kiju a jak piszą ile na start to aż się sami jaraja jacy są szczodrzy i to wszystko tylko dzięki nim a jednak ludzie uciekają z tego raju...

Boleś

Idź dalej zaklinać rzeczywistość że swoimi kumplami ze związków

Maja
@Boleś

To ile na start mówią? Zaciekawiłeś mnie.

@Maja

Już to przerabialiśmy, znowu to samo pytanie, znowu zadane dokładnie tak samo no kropka w kropkę i znowu jakaś halyna że związków, a zaraz przyleci na ratunek "JA" który napisze cały podniecony ileż to hajsu i na pewno nie pracujesz w VW jak nie wiesz, myślałem że was na więcej stać a tu ta sama marna prowokacja, no masakra i to rozumiem coś zmieni? Ludzie zaczną się rzucać na te bramę żebyście ich tylko wpuścili na te linkę bo normalnie już się trzęsą żeby trzepać te nadgodziny i nocki i może jakoś uciulaja te 5 koła brutto ale to chyba po roku jak ich w międzyczasie nie kopnięcie w czterylitery

Naprawdę jesteś twardogłowy

@Boleś

To jak to jest. Pracujesz czy nie w VW? ????

Boleś

Co się stało, plan Ci się rypnał, hahah

Boleś

Jeszcze nie tak dawno mi zarzucałes że w kadrach siedzę bo tak dużo wiem albo jakimś kierownikiem jestem a teraz pytasz czy pracuje, oj pogubiło się biedactwo, pogubiło...

@Boleś

Nie do tej osoby pijesz. Zreszta czy to ważne. Widać ze jesteś pieniaczem, który nie ma pojęcia o czym pisze i jeszcze innym w brzuch coś wciska. Nie znasz stawek, regulacji, myśle ze nawet zakładu nie znasz a robisz się na dyrektora, prawnika, obrońcę narodu. Jesteś twardogłowy.

Boleś

Hahah zabolało ? Bo Cię przycialem na prowokacji, no świat widziany waszymi oczami jest inny niż rzeczywistość już ci to pisałem, ruchy wewnątrz zakładu mówią same za siebie i wasze nerwowe ruchy bo tracicie członków

Niebywałe
@Boleś

Zastanawiam się co oni musieli zrobić tym pracownikom, aby wystąpić w ofercie pracy w mediach ogólnopolskich.

@Niebywałe

Myślisz że oni się tymi Ukraińcami przejmują? Oni wiedzą doskonale że w okolicy są skończeni po tym co zrobili, nikt nie uwierzy już wizję super pracy do emki w tej firmie, więc próbują zwerbować neutralnych ludzi którzy nie są świadomi że po roku kopną ich w (usunięte przez administratora) a związki powiedzą że walczyły choć poległy jak zwykle... Związki jadą na tym samym wózku, ludzie im nie wierzą i się wypisują a nowy nieświadomy elektorat to zawsze swiezutkie pieniążki ze składek, myślałeś że te happeningi to były po co?

Bez umowy 2020
@Boleś

Dzwonili do mnie z ofertą przez WORK serwis. Jakie to było piękne uczucie im podziękować za taką ofertę. :)))

Boleś

Ile ze to tych członków zawiązku jest? Ile żeś się tam ostatnio chwalił że ponad 6000 a na biegu może 100 i to tych majacych największe zyski z bycia członkami, od razu widać jak was ludzie mają gdzieś i te wasze pseudo akcje hahaha

S

Jakim biegu?

@S

No widzisz zainteresowanych tak nie wielu że mogłeś nie wiedzieć że takowy był ale spoko nic nie straciłeś

Klucha
@Boleś

co wy wszyscy z tymi ukraincami ostatnio? ktos w ogole jakiegos widzial na zakladzie?

@Boleś

Przecież 100 osob co przyjechało po sobotnim meczu i jeszcze w maju jak sa (usunięte przez administratora) i inne imprezy i jeszcze przebiegli 10 kilometrów to bardzo dużo, znowu Brawo Solidarnosc? A ty Bolesiu coś kiedys, komuś zorganizowałeś ze tak to co oni robiła krytykujesz?

@Monter

Faktycznie na firmę która, ma tak wielkie uzwiazkowienia a przynajmniej tak się chwala związki to jakiś śmieszny odsetek

Lipcowy 2020
@Bez umowy 2020

Niech tylko zadzwonią do mnie ludzi wyrąbali w kosmos a teraz szukają frajerów za najniższą nie polecam tego (usunięte przez administratora) nawet największemu wrogowi

Lorens
@Lipcowy 2020

Spokojnie - jkeśli zadzwonią to do sensownych kandydatów więc raczej się nie załapiesz z takim podejściem

@Lorens

Sensowni to Ci co grzecznie płacili składki związkom?

Lipcowy 2020
@Lorens

Nie mam zamiaru się załapywać do tego szamba pracuję teraz na 1 zmianę zarobki większe w soboty jak chcę to robię nie biegam jak małpa mam czas na wszystko straciłem tylko w wielkiej korporacji 2 lata życia byłem potrzebny do skończenia starego modelu po 260 aut na zmianę i kopa w cztery litery.

Szansa

Chodzi mi po głowie pomysł na utworzenie grupy osób zainteresowanych dialogiem w firmie. Będziemy rozmawiać o naszych problemach, wątpliwościach, o rozwoju zawodowym i szansach na pozytywne zmiany. Może z tego wyrośnie coś większego? Zainteresowani klikają "uśmiechnięte buźki". Wkrótce więcej szczegółów. Pozdrawiam.

Działacz
@Szansa

Przecież jest coś większego i lepszego niz jakaś grupa, to nasza zakładowa Solidarność, prowadzą dialog gdzie i z kim sie da, spotkania, zoomy teamsy, czego jeszcze potrzeba?

@Działacz

Cześć Działaczu, widzisz, takie jest Wasze podejście, pierwsze zdanie i już atak. Może lepsza "jakaś" grupa niż podporzadkowany firmie związek? Czegoś się boisz? My tylko chcemy rozmawiać, oczywiście także na tematy trudne i niewygodne. Skoro tacy chętni do dialogu jesteście to czemu nie chcielibyście z naszą grupą porozmawiać, kiedy ta się utworzy. Naszym celem będzie przede wszystkim rozwiązywanie problemów i realny rozwój pracowników. Nie warto z nami porozmawiać? Dlaczego to zawsze Wy stawiacie opór? My nie będziemy mieć niczego do ukrycia a Wy?

Działacz
@Szansa

Co Solidarność wg ciebie ma dom ukrycia? Skąd wniosek o podporządkowaniu pracodawcy? A w ogóle jaka grupa? Żeby było z kim rozmawiać to trzeba chociaż wiedzieć z kim? Proszę sie przedstawić, przedstawicieli Solidarności znamy z imienia i nazwiska, przewodniczący i inni działacze ciagle kręcą jakieś filmy, chodzą po produkcji, zadzwonić, przyjść do ich biura, można z nimi otwarcie rozmawiać, a ty piszesz na anonimowym forum o jakiejś wyimaginowanej grupie? Jak masz problem to idź do nich albo do zarządu firmy i to powiedz otwarcie. No chyba ze strach nie pozwala i trzeba na gowork jątrzyć? Na szczęście wszyscy normalni pracownicy mają takich jak ty głęboko ….

S
@Szansa

Jak moze pisać ktos anonimowy ze nie ma nic do ukrycia? Masz wszystko do ukrycia, nawet swoje prawdziwe nazwisko i to gdzie pracujesz. Przedstaw sie tutaj, napisz nr kontrolny i telefonu,

@Szansa

Widzisz oni takie inicjatywy traktują jak zagrożenie dla ich pseudo działalności, każda taka inicjatywa oddolna udowadnia ich niekompetencję i brak realnych działań, w dodatku biorą kasę ze składek i to olbrzymie pieniądze no i są finansowani przez pracodawcę wypłaty, służbowe auta, biura, laptopy itp no i pasuje, w zamian nie wtrącają się pracodawcy i od czasu do czasu pokrzyczą sobie że niby coś robią dlatego tak wielu ludzi odchodzi ale jakoś brak jest informacji o ilości aktualnych członków a kiedyś się tym tak karali, Twoja inicjatywa będzie zatem wydeptana w ziemię bo oni utną każda rękę która podnosi się na ten układ i to przy samej ... Już by chcieli znać twoje imię nazwisko a nawet numer kontrolny, już by się tobą wtedy szczególnie zajęli, mnie też tak kiedyś próbowali atakować, pamietaj to jest układ który jest ok brania kasy a nie pomagania

waśny
@Działacz

pytanko, dlaczego kazdy związkowiec jest pracownikiem Vw, w Niemczech takie jsytuacji nie ma miejsca to dlaczego jest tak tutaj w Polsce>? przpisy?

Cziller
@Szansa

Uważam, że to dobry pomysł. Nigdy za wiele okazi do dialogu. Oby tylko udalo się prowadzić dyskusję w cywilizowany sposób. Bo tutaj to różnie bywa

@waśny

Jak widać zainteresowanie tematem jest ale ja się boje ze zaraz związkowcy wytoczą działa, oni się nie podziela wpływami, ani nie chcą dialogu, zniszczą każdego kto spróbuje ten układ ruszyć nawet jeśli celem jest wyłącznie dialog i chęć pomocy pracownikom, oni każdego kto nie jest z nimi traktują jak wroga

czesio
@Działacz

kolego solidarność w vwp :-) ha ha ha jest to grupa ludzi trzymająca palec w tylniej części zarządu.

Zbyt dużo

@Szansa

Nigdy podziały w załodze nie skutkowały niczym pozytywnym dla pracowników. Obsmarować łatwo.

Wierentelny

Teraz nie ma podziału i jak jest? No wiec właśnie…

@Wierentelny

No jak. Nigdzie nie ma możliwości, żeby wszyscy byli specjalistami, majstrami czy kierownikami. Nie ma takiej możliwości. Jeżeli ktoś myśli że wszyscy będą się rozwijać to się myli. Mimo to są wewnętrzne przeniesienia. Że nie wszystko pyka jakbyśmy chcieli? No takie jest życie. Jak słyszę że wszędzie układy lub rodzina to mnie strzyka. W moim przypadku ani jedno ani drugie nie ma miejsca i jakoś daje radę.

Boleś

Akurat wy związkowcy w podziałach to macie bogate doświadczenie, widzę że już weszycie i pilnujcie aby jakaś konkurencja nie wyrosla

Wierentelny

Tu nikt nie mówi o byciu majstrem, kierownikiem, tu chodzi o to żeby chociaż co roku lub max dwa lata dostać ta podwyżka 120’zl podgrupę, to jest 30 euro, to nie są wielkie cuda, a nie ludziea maja po 10 latach 3b 3a …

Gracjan
@Wierentelny

Jak ktoś ma 3a, 3b przez tyle lat to oznacza ze nie jest pracownikiem dobrym. Tak, wi wyleje się jest, ze nie dostaje podwyżki bo nie wchodzi majstrowi… No ale proszę was. Takie są realia, czasem musisz być miły, ale pracować tez musis dobrze. Za nugusywo grup nie dają

@Gracjan

Tradycyjna odpowiedz, która nijak ma się do rzeczywistości, skoro umie się cała linie, robi po 200 h nadgodizn w roku, brak l4, brak chamstwa, a podwyżki dostaje człowiek który pracuje o wiele krócej i na dodatek umie jedno stanowisko, ale wozi majstra do pracy, drugi jajka przynosi, na pytanie co robię zle, brak odpowiedzi, ze bez zastrzeżeń, tylko ze jest ciezka sytuacja itd, takich ludzi są tu setki, ale wierz dalej w te bajki ze ktoś sobie nie zasłużył, ale jesteś kolego w błędzie, jak trafisz na majstra, który jest jaki jest, to później jest jak jest

Gracjan
@Wierentelny

To mało działasz w tym teścia. Masz przedstawicieli do których zawsze można się zwrócić

Poz
@Wierentelny

Tak to prawda, teraz już rekrutację są już w języku ukraińskim, ta firma już przybiła przyjmowanie Ukraińców.

@Poz

Jelsi to prawda to koniec tej firmy i trzeba odpuścić

Pracownikopracowity

Ukraincy to też ludzie

@Pracownikopracowity

Skończą się nadgodziny dla Polaków:)

@Pracownikopracowity

Tak, oczywiście nie neguje tego, po prostu skończą się jakiekolwiek możliwości większego zarobku, nic nie mam do Ukraińców

@Pracownikopracowity

Dokładnie skończy się już dobry zarobek.....

Wierentelny

Nie ma co się (usunięte przez administratora) nie jest dobrze, gdyby było, nie byłoby masowych zwolnień, ludzie sami odchodzą i to w dużych ilościach, jest brak ludzi bo nawet ciężko zwolnień się za porozumieniem tylko 3 miesiące wypowiedzenia a nigdy z tym problemów raczej nie było, na dodatek świeże ogłoszenia o prace na pracuj.pl wszystkie działy lakiernia montaż spawalni, kto zatrudnia w kryzysie? To tylko kryzys w teorii i każdy chodź trochę się orientuje dobrze wie, ze tak jest, jak to już ktoś powiedział, dobrze już w tej firmie było, wakacyjne i świąteczne to ostatnie plusy tej firmy, gdyby nie to, to już normalna zwykła praca jak prawie wszędzie za przeciętne pieniądze, na dodatek za chwile ruszają soboty…

@Wierentelny

Dokładnie tak jest dziś na jedną zmianę tę kasę się zarobi.....może różnica jest 300czy 500zl ale policzyć dojazdy na na to samo wyjdzie...... Volkswagen już się kończy dobra firma pozabierali wszystko....

@Szansa

Szczegół będzie taki że VW cię pozamiata :)

ws10519

największym problemem jesteś TY

jop
@Szansa

Ale jaka grupa , przecież zęby zaistnieć to trzeba mieć jakiś fundament , chcieć albo coś .....pisać na massangerze i co dalej kto to załatwi ?

@Andrzej

Ja myślę że to związki zawodowe, przerażone o swoją pozycję będą robiły wszystko aby zbojkotować jakiekolwiek nowe inicjatywy

@Boleś

Z tego co wiem to inicjatywa już była. Ba, może jeszcze jest. Chociaż nie. Narobili bałaganu i zniknęli. Ciemno i głucho tylko jakiś taki dziwny zapach pozostał.

Monte
@Szansa

I co z tymi szczegółami? Ciężko wyrazić zainteresowanie czymś tak oszczędnie opisanym? Jestem za dialogiem ale przemyślanym. Nie popełniajmy błędów wcześniejszych inicjatyw

@Monte

Przemyślany dialog to wlasnie prowadzi w Volkswagenie Solidarnosc, a takie oszołomy jak inicjatywa nigdy tam nie będą miały żadnej racji bytu!

@Monte

Proszę jeszcze o cierpliwość. Trzeba działać mądrze. Pamiętajcie, że wielu ludziom z pewnej organizacji bardzo nie podobają się jakiekolwiek próby dialogu (chcą mieć wyłączność a to nie jest dobre, choć będą wmawiać mniej inteligentnym, że tak musi być i koniec).

Wark
@Monter

Współczuje Ci w jakim kłamstwie a co najgorsze przekonaniu fałszywym żyjesz, ale każdy ma prawo swojego wyboru, wiec siedź w tym, twój wybór, ale uszanuj ze inni widza coś więcej i chcą załatać dziurę w tym zalewającym się statku z solidarnością za sterem, gdzie każdy związkowiec jest jednocześnie pracownikiem Vw, zapytaj się kolegów z Niemiec, czy tam związkowcy są na umówię Vw, ale tak jak wspomniałem twój wybór i ja to szanuje, ale pozwól działać swoje innym, dzięki, ze związkowym pozdrowieniem ….

@Szansa

Działaj ale uważaj, związki zrobią wszystko by cię wykonczyc

@Boleś

Mam już swoje lata i dzięki pomocy Solidarności pracuje na lżejszym stanowisku wielkie dzięki

@Janusz

Nie ma za co, nie musisz mi dziękować, nic takiego nie zrobiłem Być może jesteś tym wybrańcem, mnie nie pomogli, może za mało płaciłem może o kilka lat za krótko, nie miałem zioma tam w biurze, no są lepsi i gorsi, tobie życzę wszystkiego dobrego

@Boleś

Tobie nie dziękuję tylko chłopakom z biura Solidarności nie znałem ich osobiście dopiero jak przyszedłem do nich powiedziałem o co chodzi faktycznie zajęli się tematem i pomogli

@Janusz

Z cala pewnością tak bylo

@Janusz

Chciałbym serdecznie wszystkich przeprosić za Janusza, inflacja, kredyt, ogólny stres mu namieszał w głowie i teraz tak chodzi i gada głupoty że widział ufo, że wie gdzie jest bursztynowa komnata, że mu związki pomogły itp, proszę na Janusza nie zwracać uwagi. A Ty Janusz koniec z tą gorzałka i za robotę się weź bo linka jedzie!!!

@Kolega janusza

Żal ci ze nie masz do kogo iść po pomoc zapisz się do Solidarności na chłopaków zawsze można liczyć

@Janusz

Mnie nie pomogli i mogę Ci przyprowadzić jeszcze setkę którzy powiedzą ci to samo, w czym byliśmy gorsi od ciebie?

@Janusz

Już ci mówiłem skończ z tą gorzała!!!

Twój stary
@Janusz

Ach te januszowe opowieści z krypty...

@Boleś

Tobie nie pomogli a widzę że ciągle tęsknisz za VW ja nie muszę bo dziękuję Solidarności nadal pracuje

@Janusz

Mnie nikt nie zwolnił, dalej tu jestem Januszku, radzę sobie świetnie bez (usunięte przez administratora) ze związku

@Janusz

Pogadamy jak wytrzeźwiejesz bo zionie od ciebie jadem i gorzałka

@Kolega janusza

Przyjacielu czytając twoje wywody dochodzę do wniosku że albo ćpasz albo stałe popijasz bo nic sensownego nie wnosisz do dyskusji

@Janusz

Teraz to jesteśmy przyjaciółmi? Przy bzdurach jakie wypisujesz jasno wynika kto ma tu problem z używkami, ale nie poddawaj się z tego można wyjść, trochę wiary w siebie

@Kolega janusza

Kolego bo tak o mnie pisałeś zmień lekarza bo cie (usunięte przez administratora)

Janusz

Twoje wypowiedzi,i są tak elokwentne jak to co sobą reprezentujesz

@Janusz

Dostosowuje wypowiedź do poziomu rozmówcy

Stara Janusza
@Janusz

Ty pijaku wstrętny, do roboty się weź!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o