Opinie o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy ZG Janina. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ZG Janina o rekrutacji.

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

Zwiazki

Powinniśmy się wszyscy wypisać z tych pseudo związków. (usunięte przez administratora)

Jogi
@Zwiazki

A kto jeszcze należy do związków?

INFO

Po 10 tys. zł dla pracowników Taurona Wydobycie? Trwają rozmowy - Sprzedaż spółki Tauron Wydobycie na rzecz Skarbu Państwa powinna nastąpić na przełomie roku - ocenił w czwartek prezes Grupy Tauron Paweł Szczeszek. Zadeklarował, że transakcja będzie przeprowadzona w atmosferze porozumienia społecznego. Trwają w tej sprawie rozmowy ze związkowcami. - W związku z planowaną sprzedażą akcji Tauronu Wydobycie na rzecz Skarbu Państwa, prowadzimy rozmowy zarówno z zarządem, jak i ze stroną społeczną Tauronu Wydobycie. Rozmowy przede wszystkim są związane z pytaniami co do przyszłości tej spółki już w strukturach Skarbu Państwa - powiedział prezes podczas konferencji prasowej poświęconej wynikom Grupy Tauron w trzech kwartałach tego roku. REKLAMA REKLAMA NAJNOWSZE Na przełom listopada i grudnia obniżki cen paliw 25 listopada, 13:58 Uruchomienie fabryki Izery w Jaworznie planowane jest 25 listopada, 13:45 Ostatnie dni na złożenie oświadczenia ws. cen prądu 25 listopada, 13:26 Rosyjska ropa płynie do Wielkiej Brytanii 25 listopada, 13:06 Mimo braku wiatru i słońca system elektroenergetyczny 25 listopada, 12:39 WIĘCEJ NEWSÓW ZOBACZ ARCHIWUM TRYBUNY GÓRNICZEJ REKLAMA REKLAMA REKLAMA 24 listopada 2022 Polska Agencja Prasowa Po 10 tys. zł dla pracowników Taurona Wydobycie? Trwają rozmowy fot: (usunięte przez administratora) Dorosiński - Sprzedaż spółki Tauron Wydobycie na rzecz Skarbu Państwa powinna nastąpić na przełomie roku - ocenił w czwartek prezes Grupy Tauron Paweł Szczeszek. Zadeklarował, że transakcja będzie przeprowadzona w atmosferze porozumienia społecznego. Trwają w tej sprawie rozmowy ze związkowcami. - W związku z planowaną sprzedażą akcji Tauronu Wydobycie na rzecz Skarbu Państwa, prowadzimy rozmowy zarówno z zarządem, jak i ze stroną społeczną Tauronu Wydobycie. Rozmowy przede wszystkim są związane z pytaniami co do przyszłości tej spółki już w strukturach Skarbu Państwa - powiedział prezes podczas konferencji prasowej poświęconej wynikom Grupy Tauron w trzech kwartałach tego roku. REKLAMA - Strona społeczna przedstawiła swoje oczekiwania - one mają charakter zarówno finansowy, jak i niefinansowy. Jesteśmy w trakcie rozmów, chcemy tę transakcję przeprowadzić w atmosferze porozumienia społecznego - zapewnił Szczeszek, komentując związkowy postulat wypłacenia pracownikom Tauronu Wydobycie 10-tysięcznego świadczenia w związku ze zmianami własnościowymi. Prezes podkreślił, że październikowe podpisanie warunkowej umowy sprzedaży Tauronu Wydobycie Skarbowi Państwa było wydarzeniem - jak mówił - przełomowym z punktu widzenia planowanej transformacji energetycznej i jednocześnie długo wyczekiwanym. - Do finalizacji transakcji powinno dojść na przełomie roku - najpewniej 31 grudnia tego roku bądź 1 stycznia roku przyszłego. Aktualnie czekamy na spełnienie ostatniego warunku zawieszającego, określonego w tej warunkowej umowie sprzedaży - poinformował Paweł Szczeszek. Produkcja węgla w kopalniach Grupy Tauron wyniosła w trzech kwartałach 3,4 mln ton i była o 8 proc. niższa od ubiegłorocznej, zaś sprzedaż węgla spadła o 13 proc., do 3,47 mln ton. 57 proc. swojego zapotrzebowania Tauron pokrył surowcem z trzech własnych kopalń, wobec dwóch trzecich pokrycia potrzeb Grupy w pierwszym półroczu br. Jak tłumaczył w czwartek wiceprezes Taurona ds. finansowych Krzysztof Surma, spadek produkcji węgla w trzecim kwartale br. wynikał przede wszystkim z przezbrojenia ścian wydobywczych w kopalni Sobieski. W czwartym kwartale produkcja ma być już na wyższym poziomie. Równolegle do przygotowań związanych ze sprzedażą, za symboliczną złotówkę, akcji Tauronu Wydobycie na rzecz Skarbu Państwa, toczy się proces wydzielenia węglowych aktywów wytwórczych do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE). - Wydzielenie z Grupy Tauron zdecydowanej większości aktywów węglowych to najważniejszy proces o charakterze strategicznym, prowadzony w ostatnich latach. Jego finalizacja odblokuje potencjał inwestycyjny Grupy i znacząco przybliży nas do osiągnięcia strategicznych założeń zielonego zwrotu - ocenił prezes Szczeszek. Odnosząc się do zadłużenia, jakie potencjalnie może zostać przypisane aktywom przenoszonym do NABE, wiceprezes Surma przypomniał, że w Grupie Tauron obowiązuje centralny model finansowania, nie ma zatem bezpośredniego przypisania długu do poszczególnych segmentów. Wiceprezes ocenił, iż przy transferze aktywów do NABE kluczowa będzie ich wycena. - Można sobie wyobrazić alokację długu uzgodnioną między stronami, wyższą lub niższą - powiedział Surma.

Brat

No i po co to wklejasz?znowu będziecie skomleć i płakać na forum?Była szansa coś ugrać jak PGG dostało drugą transzę to żeście mocni byli tylko w necie!!!

Przeciek

Ponoć tauron wydobycie jest skłonny dać 3 tysiace netto na odchodne. Rozmowy mają trwać ale nie chcą słyszeć o innej sumie. Przelew miałby być w okresie miedzyświątecznym.

Yooo
@Przeciek

No i na tym się skończy Ale jak tu nie jeden (usunięte przez administratora) twierdzi Zwolnijmy się jak nam nie pasuje...

To spoczko 3 tys można przytulic

Wytwarzanie
@Przeciek

+ 2000zł do tego tysiąca w grudniu i to wszystko. Nooo może jeszcze pójdą na jeden dzień na te tory że niby walczą to nic że przy elektrowni zapas węgla na miesiąc... a górnik z Janiny łapie bajki jak pelikan kombinerki

@Do pewniaka

Tobie mogą dać trzy, reszta może być osiem. Słabo się cenisz biedaku.

Gery
@Yooo

Jeśli to ci wystarczy to słabo się cenisz jak tirówka przy drodze

Górnik

Ile pracowales na dole? Ja mowie ze wogule a prezes do mnie,pojdziesz do sugu 2 tam zarobisz i nauczysz sie pracy w trybie przyspieszonym. Flachy nie mialem bo nie wiedzialem???? a szkoda bo dostalem stawke 22zl/h a pewnie z flacha wiecej by bylo tak mi chlopaki mowili. Szkoda ze janina jest zaniedbana bo praca po 2 tygodniach sie podoba

Palisz? To uwazaj bo kara jest ktora podpisales. Nie pracowales na kopalni to wiecej pytan nie mam. Wyjdzie na dole co potrafisz

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
Grp

Chciałem tylko pozdrowić byłego przodowego z grp bez władzy wytrzmales tylko jedna dniówkę na dole i znowu pewnie się chowa po kątach

Grp

Tak to ten kawal chama mam nadzieje że mu amputuja nogę i przez pomyłkę zdrową. Ledwo chodzi a wszystkie święta robi .

Oxo
@Grp

Pewnie święta i nie tylko zresztą na grp2 coraz więcej tych kalifaktorow to muszą mieć przodowego do zarządzania...

Wolly
@Grp

Ciekawe czy nowy kierownik będzie miał przysłowiowe j... Czy dalej będzie chował gościa po norach jak ktoś jest niezdolny do pracy to idzie chorować...

Kuba

Będą w piątek wypłacać to wyrównanie za węgiel coś ktoś wie???

Yooo

Węgiel do 30 listopada

dyd

1600 zł

@dyd

Aaa to pewne że 30 tego bo też mówili że w piątek 25 .. ? Dzięki za normalne odpowiedzi bo teraz tu to rzadkość

@dyd

Ok ale czy to pewne że do 30 listopada czy może będzie w piątek

Bella

W rachubie podawali że 30

Ciekawostka

"Natomiast Tauron Wydobycie poinformował nas jedynie, że w roku 2022 z uprawnień emerytalno-rentowych skorzystało 152 pracowników. – 72 pracowników rozwiązało stosunek pracy z innych powodów, tj. wypowiedzenia, porozumienia stron i tak dalej. Jest to naturalny proces w dużym przedsiębiorstwie – wyjaśnia Maślak z biura prasowego spółki."

Lepsza ciekawostka
@Ciekawostka

Każdy podejmujący pracę w nadgodzinach jest dodatkowo wynagradzany, zgodnie z ustaleniami poczynionymi ze stroną społeczną. Jednocześnie chcę podkreślić, że żaden z górników nie pracował przez siedem dni w tygodniu – mówi z kolei Marcin Maślak, rzecznik prasowy Tauron Wydobycie Chyba Pan rzecznik na janinie nie był...

On

Władza się bawi super dla nas zabrakło kaski,typowe Polaczki ludzie pracy nic a reszta tysiące,trodno nasze dzieci nic na e dostaną

On

Panowie jeżeli nie dogadają się proponowalbym wypisać się a czemu bo to jedyna rzecz sprawa której nawet nie umieją załatwić litości tylko wycieczki, ja znam 12 osób które czekają do końca roku a potem wypisywanie się

ZZ ZG Janina

Wynegocjowane jest ze bony po nowym roku 50 zł do święta dopłacają 30 zł i wyrównanie 1:1 deputatu czyli Tona Orzecha to Tona groszku minus deputat okrojony do 5 ton i 6 dniowy tydzień pracy .

Patrik
@ZZ ZG Janina

Bez wybitki, niech sobie dyrektor chodzi

Pewniak
@Patrik

Przecież wszyscy chodzą.. nie da się w niedzielę to w sobotę jelenie chodzą..

@Pewniak

Mi jest dobrze ja chodzę sobota niedziela i nic się nie dzieje a jak komuś nie pasuje to niech się zwolni przecież nie masz pistoletu przyłozonego do głowy

@Do pracownika

Masz rację jak komuś nie pasuje to wypad

Mirek

Mam pytanie. Kiedy zakonczy sie remont parkingu za związkami??? Nieczynny jest juz od wiosna i nic sie tam nje dzieje. Jest jesień, idzie zima i znaczna część załogi z rowerów, motorków przezuciła sie na samochody. Przed 6 zeby zaparkowac trzeba jechac na osiedle a za niedługo bedziemy parkowac pod przychodnią.

@Mirek

Na obiezowej masz parking. A jak Ci się nie chce leniu kawałek z obiezowej przejść na bramę to (usunięte przez administratora) z buta do roboty to problemu mieć nie będziesz. A jak chcesz mieć blisko to idź do dyrektora i sobie załatw wjazd to będziesz parkował przy łaźni

prezes
@Mirek

Parking za żółtym budynkiem tylko dla nas,dla związków !!!! Wypad z tamtą hołoto !!!! Wy jesteście od roboty , my mamy mieć miejsce parkingowe , bo o 8 rano nas jeszcze nie ma a o 12 w południe już nas nie ma !! Czego motłochu nie rozumiecie ??? To jest nasz parking prywatny , a jak będziecie narzekać to zabierzemy wam flapsy !!! czy to jasne !!!????

Wydobycie

Którego będzie barborka , 2 można się spodziewać czy raczej 5 ?

Jan
@Wydobycie

Barbórka jest 4 grudnia.

Koleś
@Wydobycie

Nie masz na bułkę to przyjdź pod halą jutro rano .Nie wiesz kiedy płacą BARBÓRKĘ?? Skąd cię przygarnęli gościu ???

Haha
@Koleś

Z Sosnowca

ziemowit bo jest w pgg

Do ryla
@Tomek

Rząd polski powiedział że nie ma rząd na inwestycje w polskie kopalnie ale podobno jest zainteresowany zagraniczni inwestorzy także spoko dalej będziemy kopać tylko pod inną nazwą zależy kto w nas zainwestuje

@Do ryla

Podobno Chiny są zainteresowane inwestycjami w polskie kopalnie będą polsko chińskie kopalnie a może lepiej przynajmniej będzie sprzęt bo tak to łopaty nie ma

Dolowy

Kiedy i gdzie będą blokować tory???

Lipton
@Dolowy

Jutro w żorkach

Slawek

Jaka jest realna szansa dostać te 10 tysięcy i zwrot za inflację.?

Ryl

Mniej niż zero

Zgredzik
@Slawek

Żadne. Nic nie dostaniesz oprócz tego co już masz dostać czyli te 2 tys zł za węgiel i tysiak brutto w grudniu. Tak to jest gdy wiekszosc dała się sprzedać w lipcu za te 6 tys zł brutto i związki to podpisały ha ha ha

Pewniak
@Slawek

Negocjacje trwają, także teraz się okaże co warte są nasze związki..

Jan
@Pewniak

Skąd takie info pan posiada?

Ryl
@Pewniak

Jakie negocjacje? Jakie związki? Nic nie będzie. I koniec. Dość mydlenia. Niech powiedzą prawdę.

Libero

wkoncu będą jakieś pieniądze za inflację?

Monter
@Libero

Oprócz tysiąca na święta nic nie będzie

Zorro
@Libero

Ciekaw jestem wczorajszej sytuacji z pracownikiem dolowym biurowym który myślę że swoim zachowaniem zlekceważył wszystkich ,nie wiem czy on to pamięta, mam nadzieję że tacy biurowcy już nie będą pracować w święta.

Gery
@Zorro

A możesz coś więcej napisać?

Onet
@Gery

Powinien być koniec z pracą w biurach w święta. Jeszcze raz dyscyplina dyscyplina dyscyplina !!!!!!!Kontrola Kontrola Kontrola!!!!!!!!.I oby były dodatkowe pieniądze

Black
@Monter

1000zl dzisiaj jest nic nie warte , na święta trzeba wydać 4 realnie na święta dla rodziny

Eme
@Onet

W twoim rozumieniu jeden za wszystkich wszyscy za jednego, czyli biorąc pod uwagę sytuacje powtarzające się na dole nawet w tygodniu nie powinniśmy pracować. HAHAHA

Koleś
@Zorro

Ktoś coś więcej napiszę ??

Grzesiek

Witam. Ludzie z Sug z umowami na czas nie określony prawdopodobnie od stycznia będą przyjmowani w pierwszej kolejności pod kopalnie

Jaa6

Dftdf

czyli plotka

G1
@Grzesiek

Tak sobie to tłumacz wszystko zostaje po staremu sug to sug nie kopalnia

@G1

Mi jest dobrze pod sigiem

@Do pewniaka

Pod sugiem

Kto jutro idzie na rano? Potrzebuje transportu z Żarek

Żarczanin
@Zainteresowany

Gościu masz pare kroków na kopalnie z Żarek, równie dobrze mógłbyś na piechotę przejść a ty pytasz o transport. Kopalnia pod nosem a wy autami jeździcie

rasd

Tyle to rowerem zajedziesz

Barbórka za 2 tygodnie! Gdzie są karczmy ja się pytam?

Panowie jezeli Tauron da ta kase to wspomnice moje slowa !na bank uwala nas na barbórce!!!gdzies sie musza chociaz w minimalnej kwocie odbic!!!!nawet o wyplaty zachacza!!!!!rok temu Pisowski Ład uwalił nam 1tys z 14tki z tym tez cisza!!!!jak by to wygladalo ze nagle na koniec roku Tauron da tyle pieniądzy wyplata barborka zalegly 1000zl wyrownanie do wegla!!!niestety okrutna prawda jest taka zwiazki przespały okazje!!!!wegiel o 100% do gory niz rok temu!!!pisali pisma do premiera i nic z tego!!! nie bylo zero odzewu!!!!aha i rozumiem ze jak dalej Tauron to na karte zamiast kartek nie ma co liczyć!!!Szczesc Boze panowie bezpiepiecznie bo za nie dlugo nasze swieto

Gt
@Zainteresowany

Albo przespali okazje albo celowa zagrywka przeciąganiem rozmow jak najdluzej zeby nie wchodzic pisowcom w droge. Rzuca jakies grosze na pocieszenie jak ostatnim razem i znow beda mydlic nam oczy

Zostaw merytoryczną opinię o ZG Janina - Libiąż

• Jak się pracuje w ZG Janina?

Zobacz opinie na temat firmy ZG Janina tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1167.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZG Janina?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1083, z czego 272 to opinie pozytywne, 123 to opinie negatywne, a 688 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZG Janina?

Kandydaci do pracy w ZG Janina napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZG Janina
3.6/5 Na podstawie 2724 ocen.

ZG Janina