Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Parówka

Witam, Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat pracy na polerni ? Jestem zainteresowany ogłoszeniem z olx i jestem ciekaw jak to tam wygląda. Po opiniach widzę, że kolorowo nie jest, ale każdy dział jest inny.

Juras

3850,lipa

^-^
@Juras

6800 ????

A

Czy roczne nagrody będą w tym roku przyznawane? O gali w teatrze nic nie słychać...

^-^
@A

Podobno nagrody maja być ale obstawiam ze nagroda będzie uzależniona od oceny rocznej bo coś strasznie zwlekają… wiec kicha, co do teatru to możemy zapomnieć… jak by mieli teatr to już by było wiadomo więc obstawiam jakieś mniejsze wyrażenie na którejś hali ????

Lznxb

Tak czytam te opinie i powiem wam tak po co się denerwować to nie ma sensu zobaczycie przyjdzie ten moment że to oni będą klękać przed nami i będziemy sobie my ustalać ile chcemy zarobić bo jakbyście nie zauważyli to nie ma kim robić a stary pracownik musi dostawać nadgodziny bo nadrobić to wszystko ale ile można zaraz nam kręgosłupy wysiądą więc spokojnie bez nerwów zobaczymy co pokażą teraz z nagrodami z od nich glupimy ocenami bo to dla mnie śmiech na sali ze starych pracowników oceniają na ocenę C i D a chcą od niego wszystko idź tam bo ty się tam poradzisz a ten nowy się tam nie do rada żałosne słowa pozdrawiam wszystkich ????

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

OLEK

Czy nowy pracownik zatrudniony jest przez agencję jak kiedyś czy od razu trafia pod Tenneco?

Stary i nowy

Kiedy są dni otwarte w Rybniku? Czy były już? Organizują jeszcze w ogóle coś takiego jak dni otwarte?

@Stary i nowy

Tak, są w tym roku. 25 luty, zapraszamy :)

Don

Witam mam zacząć pracę w tenneco na dmk 2 ,jakie ta. Są zarobki ,czy te 3500zł netto na rękę Można spokojnie wyciągnąć ? Jak atmosfera ? Jakie stawki brutto i netto ?? Bardzo dziękuję za odpowiedź

Lolo
@Don

Za to kierownicy niższego rzędu zarabiaj po 15tysi. zero motywacji. Robisz to samo co kierownik. On 15 A Ty 5.

Twój stary
@Lolo

@Don Skąd masz takie informacje? 15 tys?

Ciągłe poganianie i zastraszanie - produkcja.

Obiektywny.

Pracuje w Tenneco od 10 lat. 4 lata spędziłem na produkcji. Wiadomo, nie ma tam miodu. Robota nie raz ciężka, normy zawyzone, czesto nie możliwe do wykonania, niekompetentni przełożeni( od brygadzistow, przez majstrow aż do kierownika i dyrektorów) Od 6 lat pracuję w jednym z działów technicznych, tam jest zupełnie inna bajka. Pracy na produkcji nie polecam, natomiast robota w innych działach Np. Wdrożenia, UR, prototypownia, jakość, QRT czy choćby narzędziownia to już inny świat. Jesli chodzi o zarobki to jest to kwestia raczej indywidualna. Ja po 10 latach pracy zarabiam przeciętnie 4500 netto za robotę od pon-pt bez dodatku nocnego. Dużo? Mało? Powiedzcie gdzie dadza wam więcej po za kopalnia? Trochę cv porozwozilem i pochodzilem po rozmowach po firmach i uwiezcie lub nie ale nie ma miodów w innych firmach. Po za tym w tenneco jest mnostwo innych dodatków: nagroda roczna, premia świąteczna, paczki mikolajkowo dla dzieci, karnety na basen, multisport, bilety do kina, dni firmowe letni i zimowy, dofinansowanie do wakacji, wyprawka szkolna dla dzieci, zapomoga ślubna itp. Jeżeli ktos twierdzi, że powinien zarabiać 6, 7 tys netto na miesiąc na produkcji po 8 klasach szkoly podstawowej to jest (usunięte przez administratora) Takim tokiem rozumowania ile powinny zarabiać babeczki które pracują np. W kadrach albo w finansach i mają studia, podyplomowki itp.na które wydały (usunięte przez administratora) kasy? 10, 12 tys? Ludzie obudzcie się, jak wam się nie podoba inflacja to wyjdzcie na ulicę i na Warszawa idźcie a nie macie pretensje do pracodawców, że jest duża inflacja. Co oni mają z tym wspólnego? Ich też ona zżera: gaz, prąd itp. Reasumując uważam, że jak ktoś pracuje w tenneco z kilka dobrych lat to zarobki nie są najgorsze, aczkolwiek mogłyby być lepsze. Przede wszystkim bardziej uczciwe podwyżki.

@Obiektywny.

Jak te babeczki mają mało to zawsze mogą sobie dorobić na produkcji

Obiektywny

To jak ty masz mało 3500 na rękę albo 4000 to też możesz (usunięte przez administratora) po 12h, soboty i niedziele i też zarobisz.

Lolo
@Obiektywny

Zalap się za lidera to przez weekend masz drugą pensja. Hahahsh

@Obiektywny.

Młodzi i silni fizycznie i psychicznie dodam mogą tam iść. Szału nie ma. Faktycznie.Ale ja np. mieszkam w centrum Rybnika i nie jadę do roboty samochodem.Odpada mi koszt benzyny. Co do zarobków nowych pracowników nie wypowiem się bo ich nie znam. Pozdrawiam serdecznie.

@Obiektywny.

Wszyscy pracujący na produkcji mają skończone 8 klas? Rozumiem że mówisz z autopsji, aczkolwiek nie mierz swoją miarą... Niektórzy po studiach robią w linii... 4500 netto po 10 latach pracy, To nie za dużo przy obecnych kosztach życia... Inflacja inflacją, aczkolwiek od zawsze w naszym, największym Tenneco w Europie, zarobki były najniższe, a normy największe... Gdzie Niemcy nie mogli, dajmy ten projekt Polakom... Zrobią 2x tyle za pół darmo... Ja pracuję 10 lat przeszło, jako TL ... I z dodatkami funkcyjnymi dostaję nawet nie 4500... Kwestia stawek i zarobków zawsze była tutaj nie uczciwa... Są operatorzy, którzy pracują krótko, mają mniejszej doświadczenie, umiejętności, a stawki podstawowej mają więcej ode mnie... Mógłbym jeszcze wiele napisać, Ale nie chce mi się żalić i szkoda się wysilać... Z pewnością nie jest to firma w której można planować przyszłość... Większość wybitnych specjalistów się dawno zwolniła, została garstka ogarniętych ludzi i coraz większy przemiał ludzi ze Wschodu, z którymi nie da się porozumieć, a co dopiero wyszkolić... Tania siła robocza, kosztem jakości, wydajności, reklamacji...

Coraz większa presja - produkcja.

Posejdon

Czysta biurokracja. Zbyt dużo sztucznych stanowisk biurowych co odbija się na zwykłych pracownikach którym dźwigają normy. Po to aby słupki były wydajne na nierobów w biurach. Mistrzowie, brygadziści czysta łapanka. Nie muszą nic umieć byle mają gumowe ucho. Wymagane umiejętności od nich to najczęściej IQ pieczarki.

Ktoś
@Posejdon

Cały czas szukają kogoś na stanowisko brygadzisty i mistrza, to może spróbujesz?

STYKI

NUTER H5

Jest wiele plusów i minusów firmy. Karnety na siłownie, paczki dla dzieci, dopłaty do wakacji w wybranych ośrodkach (chociaż i tak teraz mimo dopłat jest bardzo drogo), premia świąteczna, kiedyś był jeszcze dzień firmowy, z którego zostały tylko dyplomy i statuetki dla wybranych. To wystarczało 10 lat temu, przy dzisiejszej inflacji i kosztach życia nikogo to nie przekonuje do podjęcia pracy w tym miejscu, ponieważ są lepsze alternatywy jak np. Eko okna, które ciagle się rozwijają i pozwalają znacznie więcej zarobić pomimo dużej odległości od Rybnika. Ludzie decydują się dojeżdżać, bo się opłaca? Bo jest darmowy transport? Zastanawiam się dlaczego firma praktycznie nie istnieje w social mediach? Marketing nie istnieje. Dlaczego dyrekcja nie chce stworzyć miejsca pracy, w którym ludzie chcieliby pracować? Dla większości ludzi pracujących na liniach, tenneco jest firmą ostatniego wyboru, ludzie przychodzą, bo muszą i czekają aż coś lepszego się znajdzie, po czym odchodzą. Narazie łatane jest wszystko pracownikami z Ukrainy, ale nawet oni nie chcą pracować przy takich zarobkach. Zarobki.. no cóż.. kiepsko, to samo stanowisko w innej firmie w branży automotive jest znacznie lepiej płatne niż w tenneco. No cóż.. taka polityka firmy. Drogi moje i firmy już się rozchodzą, ale mam nadzieję, ze kiedyś usłyszę o tenneco jako o firmie, w której można godnie zarobić nie poświęcając przy tym życia rodzinnego.

anon

Potwierdzam, (usunięte przez administratora) w Eko oknach przestrzegają się przed Tenneco, bo jak mówią " tam nie zarobisz"

@anon

Czy kiedykolwiek szło tam zarobić bez nadgodzin

Stary Pracownik

Kolego.To jest korporacja. Nie ma sentymentu. To nie jest firma rodzinna.

@Stary Pracownik

o! to to! w punkt, panie prezesie... Zarabia góra, nawet biurowi już nie mają tyle, że jest jakaś różnica pomiędzy biura - produkcja.

@Stary Pracownik

To nie jest korporacja tylko firma produkcyjna. Praca na produkcji chłopie to nie korporacja. Korporacja to praca umyslowa (zarząd), lub banki albo biura

@Anonim

Poczytaj sobie definicje słowa korporacja, a nie wypisuj głupot.

hany

a ja mam nadziej ze firma tenneco przestanie istniec w Rybniku i zastapi ja jakis powaznie traktujacy pracownikow pracodawca. Tenneco czy to w Gliwicach Rybniku czy Stanowicach to firma wyzysku ludzi bazujaca na motywacji pracownikow porzez stach nacisk psychiczny i obrazanie. Do tego celu posluzyli im tez pracownicy z Ukrainy zeby dac znac Polakom ze nic nie jestescie warci a wasze sugestie czy prosby o wieksza place pozostana bez echa, bo przeciez firma bazuje na taniej sile roboczej i wciskaniu tych pieknych frazesów na zebraniach o jakosci jakby nie wiedzieli ze na produkcji w ich firmie chodzi tylko o ilosc i zapier...ol ale to jest tylko po to zeby pod pretekstem reklamacji miec kogo uwalic. Przykre ale prawdziwe!

LND
@Stary Pracownik

i co w zwiazku z tym? To ze korporacja to ma tak zniechecac ludzi do pracy? Przeciez my zyjemy we własnym kraju wiec powinnismy godnie zarabiac miec godne warunki pracy i płacy. (usunięte przez administratora)

@LND

Widzisz tutaj fajnie to już było. Szacunek do pracowników, sympatyczna atmosfera. Pracowaliśmy kiedyś po 14 godzin, ale był ładny pieniądz. Atmosfera i koleżeństwo

@Stary Pracownik

3100 netto przy 80 nadgodzinach nazywasz fajnym pieniądzem? Chyba żart.

Sebastian

Irys
@Obiektywny

Przecież to nawet nie jest najniższa krajowa... To na jakich wy jesteście tam zasadach przyjęci? Rozumiem, że bez wykształcenia?? Po szkole podstawowej ma się takie stawki?

Wajer
@Irys

Bez wykształcenia co to ma do znaczenia każdy ma podobne stawki po prostu trzeba się nauczyć roboty porobić sobie jakieś uprawnienia i iść gdzieś indziej do roboty i zarobisz spoko kasę bo w tenneco to wiesz.

@Wajer

W eko tez masz Ukraina i będzie jej coraz więcej prezes się zwachal z chrystusowcami i oni maja swoje parafię na Ukrainie i stamtąd idzie rekrutacja aktualnie idź popracuj a zobaczysz kto tu jest dobrze traktowany...

wieloletni_pracownik

Cześć Tak jak można się domyślić pracuję w Tenneco już kawał czasu. Jestem pracowikiem produkcji. Jestem sfrustrowany, bo należę do tych pracowników, które chcą pracować, jestem w stanie się spiąć i dla dobra ogółu dać z siebie więcej i choć w firmie od zawsze był chaos i chorobliwa koncentracja na wyniku to przynajmniej czułem jakąś satysfakcję i przynależność. To się już niestety skończyło. Do pracy chodzę już z obowiązku. Chcę mieć coraz mniej wspólnego z tą firmą. Przykre to ale "nasza góra" na to sobie zapracowała. Jak widać po wpisach takich ludzi jak ja jest większość. Sam też to dostrzegam wśród współpracowników. Wszyscy mamy nadzieję że będzie lepiej ale ciągle dostajemy w (usunięte przez administratora) jesteśmy rozgoryczeni, czujemy że nikt się z nami nie liczy, nakręcamy się, i co najgorsze zaczynamy olewać swoje obowiązki. Dlaczego? Bo ciągle jest coś, źle, ciągle dochodzą nowe wymagania, rób wszystko bo wszystko jest twoim obowiązkiem, najlepiej jeszcze jak byśmy tyrali od dzwona do dzwona a jak czegoś nie zrobimy to od razu straszenie odebraniem premii, notatką itp. Jesteśmy najlepszym Tenneco w Europie, audytorzy nas chwalą i co? Skoro jest tak dobrze to znaczy że polityka jest słuszna a ten (usunięte przez administratora) robol niech dalej tyra i siedzi cicho. Ryba psuje się od głowy i nie mam pojęcia czy ktoś nie ma po prostu odwagi na górze żeby o swoich pracowników zawalczyć, czy góra uważa że trzeba nas spacyfikować bo mamy się za dobrze i jak się nie podoba to droga wolna, wymienimy sztukę za sztukę i wszystko będzie hulać. Ludzie masowo odchodzą do konkurencji bo tam można zarobić a co u nas? Związki piszą o minimalnej podwyżce to nasza firma robi znowu po swojemu i tłumaczy że wynagrodzenie + premia daje wspomniane 1,5 zł. Wstyd. Naprawdę Tenneco widocznie ledwo przędzie, szczególnie to widać po bezsensownych zakupach, chociażby tabletów. Jesteśmy światową firmą, szkoda że zarobki nie są światowe. I ostatnia bolączka. Propaganda na spotkaniach i mowa o tym że wszystko jest dobrze, klepanie się po plecach że mamy nowe projekty. Zza chwilę sobie panowie z USA będą musieli te nowe projekty realizować bo nie będzie komu pracować. Kiedyś miarka się przebierze. Ja daję sobie jeszcze parę miesięcy, jeśli nic się nie zmieni to niestety ale po kilkunastu latach też powiem dość.

@wieloletni_pracownik

Niestety, smutna prawda... "Góra" nie chce tego widzieć. Pozamykani w swoich biurach, i udają że nic się nie dzieję.. kasowo to jesteśmy "białymi (usunięte przez administratora) Słuchy dochodzą, że nawet Ci "biurowi" mają tak samo małe pensje, niewspółmiernie do swoich kwalifikacji... PS. Niech to dotrze na tych z góry, niech coś poradzą na to co się dzieje..tyle osób się już zwolniło..

amr
@wieloletni_pracownik

No moze tenneco jest swiatowa firma, która wam nakładła do gowki podczas zebran przeprowadzanych czesto na przerwie ze firma sie z wami utożsamia, a wiec cie wybije z błedu bo to jest strategia jak to nazwałes tej swiatowej firmy zeby z pracownika wycisnac jak najwiecej i rzucic mu ochłapy i zastrzaszyc go dodatkowo odebraniem premii i obrazaniem.Coz dodac? wiesz gdzie pracujesz i moze nie chcesz tego dopuscic do siebie ale tenneco ma w d... ciebie o twoja wydajnosc i tw zaangazowanie. Ale badz dalej robakiem i pozwol sie deptac to z pracownikow zrobilo tenneco, Ja nie mam 20 lat zebym tego nie widzial dobrze wiem o co chodzi. A chodziiło zawsze o pranie mózgu ta firma ma swoja taktyke i umiejetnosc przejecia wladzy nad umyslem pracownika. Zebrania i wpajanie ich zasad o jakosci ? W tenneco nigdy o nia nie chodziło tam zawsze liczyła sie norma no ale mowia wam o tym zeby miec powód do oderania premii czy dania minusa na tych smiesznych ocenach. Tenneco to bardzo bogata firma i nie bez powodu ma zaklady w Pl czy Meksyku - tania siła roocza? No rozczaruje cie dokladnie o to chodzi o kase i nie licz na szacunek a jak chcesz byc normalnie traktowany serio rozgladaj sie za nowym pracodawcą ;)

@amr

Na jakim stanowisku pracujesz? Wiem że wszyscy mistrzowie, brygadziści a nawet większość kierowników i inz procesu jest awansowana z wewnątrz - więc jest możliwość rozwoju. Rozmawiałeś na ten temat z kierownikiem albo dyrektorem działu bądź zakładu? Mają ta politykę otwartych drzwi i można się umówić... Sam jestem inz procesu - zaczynałem pracując jako operator pod firmą w 2014. Rozmawiałem z dyr działu i kilka miesięcy później zostałem inz procesu. Z tego co słyszę w biurze to szukają brygadzistów a tam jest dodatek....

@Obserwator

Taki dodatek do godziny na stawce który przysługuje brygadziscie był może adekwatny 10 lat temu do dzisiejszych realiów i do obowiązków które pełni takowy brygadzista.

@.!.

Od czegoś trzeba zacząć Jak jesteś z góry na nie, wszystko jest źle to co cię tu jeszcze trzyma?

@Obserwator

Tylko jak długo w tej firmie zaczynać ludzie pracują po kilka lat lub dłużej a stawka ..... każdy wie

Zart
@Obserwator

Jak długo trzeba zaczynać ile lat?

@Obserwator

Dziękuję bardzo. W tej firmie nawet nie ma co "zaczynać" bo wiem z czym to się wiąże. A co mnie tam jeszcze trzyma? w zasadzie nic a to już daje samo w sobie odpowiedź.

@.!.

Są tacy którzy z podobnym do Twojego nastawienia produkują na linii 20lat. Wszystko zależy od chęci i zaangażowania, a wylewając swoje żale na forum nic nie zmienisz. Porozmawiaj ze swoim dyr dzialu

@Obserwator

Nie wylewam swoich żalów jakto nazwałeś . Wcześniej napisałem że dodatek który przysługuje brygadziscie mija się z celem. Człowiek za marne kilka zł do godziny nie da się wykończyć psychicznie . I wiem o czym mówię. Pozdrawiam i życzę samych sukcesów .

@Obserwator

Oh cóż za górnolotne wypowiedzi. Widać, że korpo weszło mocno i motywacyjne rozmowy z przełożonymi. Trzymajcie się dalej tych stołków twardo i mocno. :)

@.!.

To ile byście chcieli tego dodatku? 10zł? Nic nie robicie,zlecenie przyniesie i wielce narobiony,ale żeby pomógł to cie jeszcze zakapuje ze sobie nie radzisz.

Diego
@DMK

Dodatek 3 zł Funkcja brygadzista Funkcja setter Każde stanowisko inna praca Uważasz ze te śmieszne 3 zł w stawce 26-28zl to coś jest godnego ? Jak miałem 11 zł to robiło coś ten dodatek teraz to lepiej iść na linie i się niczym nie przejmować zrobić swoje i do domu. BrygadIsta ma również swoje obowiązki może czasem śmieszne ale tez ma nałożone z góry i zbieranie opierdzieli itp

Rybniczanin
@DMK

DMK - 15-18 lat temu kiedy stawki były 7 - 9 zł brygadzista miał dodatku... nie zgadniesz 3 zł Obecnie przy stawkach 22-25 zł dodatek został taki sam - a roboty w uj więcej, ludzie coraz słabsi, wymagania dużo większe, jakość nieporównywalna... Jakoś mało kto chce iść teraz na brygadzistę - jak już skończy okres próbny (jako zastępca) to zazwyczaj rezygnuje (takie obciążenie psychiczne - niewarte tych pieniędzy) Fajnie wygląda to stanowisko z boku. Zazwyczaj brygadzista poprawia buble ( najechane dzień wcześniej - przez naszych kolegów którzy wszystko wiedzą lepiej lub kolegów z UK) tłumaczy się przed majstem-kierownictwem dlaczego na danej linii brakuje 5-10 szt, zbiera pretensje od pracowników i przełożonych, zbiera ochrzan za wysoki poziom złomu, nie dostaje urlopu kiedy chce - bo brak jest brygadzistów i zastępców

@Diego

To idź na linię, tylko tak co będzie najechane :)

Perła
@.!.

Tak każdy by chciał a brygadzisty co nie którzy nic nie robią i za co chcą to kasę

Diego
@DMK

Dla mnie to nie problem. W czasach postojów, zmniejszonej produkcji gdzie ludzi na urlopy wysyłali ja musiałem być zawsze w pracy. Bardzo często na lini produkowałem norma była nawet zawsze więcej zrobione bo dla mnie wstyd abym ja zrobił mniej niż zwykli operatorzy.

Janusz
@Kapelan_zakładowy

Jestem biurowym i mam za mało na miesiąc, spróbujcie sami wyżyć za 12 tyś złotych.

@Janusz

Pouu
@Janusz

12tys chyba coś ci się przyśniło

Newer
@wieloletni_pracownik

Tenneco został już tylko rok..jak otworzą Eko Okna w Wodzisławiu a potrzebuja 3 tys.pracownikow to tenneco przestanie istnieć..nie dość że można tam zarobić ponad tysiąc zł więcej miesięcznie to mają lepsze premię od wykonu..i słuchajcie ekookna dają premię od zysków firmy..płacą premię podwójną..w tenneco nigdy tego nie było..

Furiat
@Newer

Czytałeś opinie o ekooknach czy tylko na reklamy zaglądałeś? Są różne opinie, idź i popracuj, a później napisz jak było, a nie opieraj sie na plotkach. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Pozdro.

@Newer

Człowieku w eko to jest dużo na papierze rotacja ogromna ludzie z covidem chodzili z grypami z anginami żeby roboty nie stracić bo kredyt. Przyjaciółka moja została sama na całym dziale bo nie było chętnych do pomocy bo wszedzie za mało pracowników z zawałem w szpitalu kobieta 43 lata dzisiaj w porównaniu do tego jak czuła się i żyła 2 lata wstecz wrak człowieka i jeszcze mieli pretensje o l4 idź popracuj a raczej pozapierdalaj w kołchozie gdzie premie ci zabiorą przez rok a później dostaniesz raz wieksza kase żeby w gazecie napisali i pogadamy....

Przemo

9 lat w tym (usunięte przez administratora) przepracowane i 3200 wypłaty po takim stażu jak się zwalniałem. Wymagania to mieli niesamowite człowiek prowadzi 3-4 nitki a podwyżkę dostaje jak melon na wacie hahahaha. W eko 5 tysi bez weekendów na luzie, ludzie normalni i człowiek zaczyna nowe życie. Srał pies na kierowników z ego jakby był prezydentem miasta, na nitke i dupac jak nie macie ludzi :)

@Przemo

A w eko (usunięte przez administratora)wieczna rotacja i musisz mieć (usunięte przez administratora) szczęścia zeby tyle zarobić pomijam fakt że w biurowcu taka atmosfera w ciągu 3 miesięcy kilka osób ze stanem przed zawałowym karetka zabrała taki to cud miód...i ludzie do roboty z C19 chodzili ale cicho sza....zamian zaczniesz opowiadać sprawdź jak to naprawdę wygląda

Zainteresowany.

Hej. Wracam po kilku latach z zagranicy i chce wrócić do Tenneco. Wcześniej pracowałem w Tenneco przez 5 lat. Ile można realnie zarobić bez weekendów na produkcji giętarka,watownica czy jako wózkowy? Z góry dziękuję i pozdrawiam

@Zainteresowany.

tylko 3400 zl, bieda mnie dociska, moja rodzina na wigilie idzie do caritasu, syn robi tylko pod siebie, mam samochod do naprawy koszt to 6500 zl,

Kszyszoff
@mariusz

Aż 3400 na jakim dziale? Ja po 8 latach pracy mam razem z premią uznaniową 3200 bez weekendów i nadgodzin. Statek tonie. Uciekaj kolego. W Eko na start bez premii z jedną sobotą jest 3800.

@mariusz

Dziękuję.A to nie.W Eko dostałem lepszą propozycje. Wybieram polską firmę z polskim kapitałem. Nie będę harował dla Jankesów.

Incognito
@Kszyszoff

Kolego 3800 bez żadnej soboty plus 10 zł na kartę za każdy przepracowany dzień

Dmk1-2-3 Hala 5 DOP

Na DMK1 produkuje się głownie wkłady do puszek. Są też linie bmw i linia z końcówek spawanych ręcznie. Na DMK2 produkuje się głównie całe układy wydechowe np do audi ale jest tez linia bmw gdzie produkuje się układ kat z dpf. Jest tez tam kilka linii z wkładami do puszek. Na DMK3 produkuje się drobne rzeczy. DOP tutaj zarobki są największe ale i praca jest brudna i czasami ciężka ale co jest podejrzane to fakt że osoby co tam pracują to nienarzekają... Jest jeszcze Hala 5 gdzie odbywa się produkcja wkładów do puszek jak i samych puszeķ z szelami spawanymi obwodowo. Produkują tam też całe układy. Jeśli chodzi o zarobki to jest to temat dość ciężki dlatego że wszystko zależy od pracownika i nie chodzi tu o wchodzenie w (usunięte przez administratora) kierownikowi. Na poszczególne stawki wpływa staż pracownika, doświadczenie, ilość chorobowego czy zaangażowanie bo jeśli ktoś przychodzi aby tylko zrobić 8 godzin i do domu to ciężko tu mówić o zaangażowaniu. Rozwiązywanie problemów na poszczególnych stanowiskach też jest ważne. Jeśli np. Pracownik xxx ma problem i stoi z telefonem w ręce i czeka aż brygadzista rozwiąże problem to też tu ciężko mówić o zaangażowaniu. Stawki w całym tenneco są różne. Jeśli ktoś pracuje z innymi osobami i mają spoko kontakt to stawka godzinowa nie jest tajemnicą jeśli wiesz o co mi chodzi. Czasami pracownicy zdradzają swoje wynagrodzenie gdy jest jakaś wątpliwość co do wypłaty, a wtedy można obliczyć stawkę z niewielkim błędem...

mariusz

Roznice sa niewielkie, tylko znajomosci i kapusiostwo daje lepszy zarobek. Sporo pracownikow teneco ma choroby przewlekle ,przez szkodliwe warunki pracy, bhp to ciulie tylko zamiatanie pod dywan, w aptakach brakuje lekarstw lub kolejka 150 osób od 4 rano, ale jest tez wzrost zachorowań wśród dzieciaków na krztusiec, szkarlatynę a wśród pracownikow teneco (usunięte przez administratora),

Nie zaangażowany
@Dmk1-2-3 Hala 5 DOP

Według ciebie 8 godzin i do domu to brak zaangażowania? To jest codzienność w normalnych firmach żeby po tym czasie wracać do domu do rodziny ale wy nauczeni robić po 12 godzin za grosze a wypłaty macie jak gdzie indziej po 8 godzinach :) dzisiaj święto pewnie w robocie siedzisz zaangażowany pracowniku co? Ja nie zaangażowany siedzę sobie z rodzinką, pozdrawiam z normalnej firmy :):):)

Dmk1-2-3 Hala 5 DOP
@Nie zaangażowany

A czy Ty widzisz co tam jest napisane? Są osoby które przychodzą do pracy aby zrobić swoje, a jak jest awaria czy przepinka to stoją z telefonami bo im nie płacą za przepinki albo zamiast zająć się sprzątaniem to odpowiadają że to nie ich robota. Niewspomne o tych co przesiadują w kiblu po 30 minut. Uprzedzając komentarze to jestem zwyklym pracownikiem. Pracuję po 8 godzin, a nadgodzin i sobót nie robię bo mam inne zajęcia. Szkoda że gowork jest anonimowy bo wtedy wyszlo by kto tu troluje

@Dmk1-2-3 Hala 5 DOP

a jak utrzymasz rodzine????????????????, gdy dentysta to juz 1000 zl, mandat drogowy 800zl, twoja praca nikomu do niczego nie jest potrzebna, co z wyksztalceniem pewnie brak, co z emerytura pewnie 67 lat nie dociagniesz...........

Incognito
@Nie zaangażowany

Robili w trzech króli i sobotę (usunięte przez administratora)

Wery

Ile zarabia pracownik działu logistycznego?

Stary Jan

Widać wpisy osób które tylko narzekają i pewnie nic się nie zmieni bo co raz młodsze pokolenia są bardziej rozszczeniowe tylko przyjść być obecnym i nic nie robić i ciągle narzekać jak źle i ciężko. Pracuje w firmie już prawie 15 lat atmosfera różna zależy jakie masz podejście , robotę trzeba zrobić i tyle to nie jest rozlewnia perfum , socjal bardzo fajny szczególnie wczasy w hotelach w Polsce z pełnym luksusem ktoś powie że za granicą taniej ale pewnie siedzi tam na jednym pokoju z zupkami chińskimi :), do tego premia świąteczna , stażowa , dodatek inflacyjny , paczki także żyć nie umierać w obecnych czasach to grubo się zastanawiać czy faktycznie w e. Ko warto się przenosić . Pozdrawiam

Hajer
@Stary Jan

Czyli jesteś z generacji starej jak dinozaury. Nie wychylać się, głowa spuszczona i jak koń z klapkami na oczach.

Upadlony

Witam, zwolniłem się z tego (usunięte przez administratora) po 10 latach uczciwej pracy, nie żałuję tej decyzji. Żałuję tylko tego że tak długo zwlekałem. Do samego końca oszukiwałem sam siebie że praca w tym obozie ma sens. Tenneco Rybnik mocno się teraz redukuje... Tylko głupiec lub ślepy tego nie widzi. Wiedziałem ze ten zakład to (usunięte przez administratora), ale dopiero po zmianie fabryki dostrzegłem jak bardzo. Zostali tam tylko lizusy i (usunięte przez administratora) kierownictwa. Pamiętaj że zatrudniając się tam nie licz na lekką pracę. Ten zakład niszczy ludzi. Już sam ekhm "awans" na brygadzistę zmienia ludzi z żywych uśmiechniętych ludzi w smutnych zadufanych paniczów królewiczów. Osobiście odradzam tam zatrudnianie się, chyba że nie masz innego wyjścia i nie szkoda Ci zdrowia. Jeśli chcesz się przekonać jak nisko można upaść to wpadaj tam na szychtę :⁠-⁠) Pozdrawiam was ciule :⁠-⁠)

@Upadlony

tylko zbiorowy pozew, i pseudo kierownictwo trafi za kraty do rawicza,, a tam spodniczka i kucanie,,,,,,,,,,,moja rodzina tylko cierpi , syn robi pod siebie, a moja żona jest szczyrbata z braku pieniedzy na stomatologa. ta firma niszczy rodziny w 2023 wszystkiego najgorszego dla brygadzistow tego (usunięte przez administratora)

@Upadlony

Coś w tym jest, ale mimo wszystko szczęśliwego nowego roku!

@mariusz

Jestem z pokolenia millenialsów i cieszę się widząc te zmiany. Tak, nie będę pracować w pracy która płaci poniżej moich kwalifikacji i zabiera mi życie. Nie, nie korzystam z pomocy rodziców- wręcz przeciwnie- ja pomagam im. I widząc ich pokolenie wiem na pewno, że nie chcę zaharowywać się żeby jakoś przeżyć. Zmieniałam pracę kilka razy- z rozsądnym planowaniem żebym była w stanie utrzymać się bez problemów pomiędzy pracami. Jeśli nie powiesz o Twoich oczekiwaniach w miejscu pracy, nich ich nie spełni... Znam swoją wartość i wartość mojego czasu. Dlatego jeśli kogoś na to nie stać, szukam dalej. Mój młody wiek nie świadczy o niczym, dlatego szukam środowiska które docenia moje kwalifikacje i wiedzę i nie ocenia a podstawie wieku i płci. Niestety Polska jest jeszcze daleko w tyle z takim myśleniem i traktuje młodych ludzi jak gówniarzy, którym można płacić grosze bo przecież zrobią wszystko dla doświadczenia..

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 348.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 272, z czego 28 to opinie pozytywne, 107 to opinie negatywne, a 137 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska