Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Kontrola PIPu nakazała wypłacanie w terminie wszystkich świadczeń z ZUZP osoba na wypowiedzeniu (dodatek frekwencyjny i inne) który wypłacali do tej pory po napisaniu odwołania, a także wypłatę pracownikom którzy zwolnili się 30 czerwca deputatu, ponieważ go nie wypłacili, bo związki 20 czerwca podpisały haniebny protokół dodatkowy do ZUZp o wypłaceniu go 3 lipca. Nie dziękujcie, bierzcie przykład i piszcie do PIPu a nie ciągle narzekajcie. Pozdrawiam i tak wszyscy się domyśla kto to pisze :) życzę wam powodzenia i jak najwięcej piszcie do PIPu :)(usunięte przez administratora)

Raczej

Jest jeszcze sąd pracy. Jednak i tak należą Ci się podziękowania. Niestety na związki nie ma co liczyć. Jeżeli PIP tak zdecydował, to muszą wypłacić wszystkim, którym zalegają. Gdyby tak się nie stało, to w przypadku rekontroli posypią się bolesne kary.

xyz

Panowie wszystko proszę głosić do PIPu na tej kopalni jest tyle przekrętów nie zgodne z jakimikolwiek przepisami co do osób skladających wypowiedzenia. Takich ludzi traktują jak wrogów mimo że na tej kopalni zostawili dużo zdrowia i wylanego potu, jakby wszystko było dobrze to spora części doświadczonej załogi nie zwalniała by się tak szybko. Nadzieja umiera ostatnia sami wyciągnijcie wnioski zanim będzie za późno! Szczęść Boże

Raczej
@xyz

Bo tak naprawdę to trzeba tam posłać CBA, UKS, Prokuraturę i CBŚP ,a na rozgrzewkę Wyższy Urząd Górniczy i Okręgowy Urząd Górniczy.

Wiertacz

Są przyjęcia na odmetanowanie z papierami wiertacza, pomiarowca, górnika? I jaka stawka na start

WDH
@Wiertacz

Tak są ludzi brakuje jak masz te papiery to bez problemu A stawka hm hm wszystko zależy ile wywalczysz pewno Ci powiedzą że na poczatek 3400 ale może więcej wyszarpiesz

Tylko nie mow nikomu

Przestań Grzesiek jest w porządku Może Ty jesteś leń i nie chce ci się pracować i masz na niego nerwy 90 % chłopaków z oddziałów ksrg w1 czy odmetanowania lubi grzegorza i nie zgodzę się z twym wpisem

postronny
@Tylko nie mow nikomu

Wszystko fajnie, ale wg mnie G. "tancerz" K. był raczej w porządku, nigdy nie miałem z nim najmniejszych problemów, mnie tylko zaskoczyły informacje, że komuś się on MOCNO nie podoba. Zalecam uważniejsze czytanie komentarzy ;)

Jurek
@WDH

3400 na dole ?! To pracownik MPO przy wywozie kubłów ma więcej!!!

Demon

Kiedy połowa dodatku inflacyjnego do kontraktu ?

Wracając do osób które złożyły wypowiedzenia.To jedną wielka ściema bynajmniej ci z oddziałów wydobywczych by wywalczyć podwyżki pracownik o pseudonimie M.... lata po biurze głównego na lampownii z drugim ważnym o nazwisku na K.... rozmowy śmiechy bo im obiecają by zostali ale zastanówcie się nad jednym czy to M.... I Cz..... wydobywają węgiel czy cała brygada których jest 4 w czym są lepsi od innych pracowników pan M.... Kilka lat temu czyścił sita na przeróbce a teraz wielki AS wydobycia drugi nabrał wiedzy po teściu skoro złożyli wypowiedzenie to coś ich obowiązuje a nie stawiać warunki jak dali wypowiedzenia to niech wrócą jako nowo przyjęci w czerwonych hełmach napewno nie jeden z was miał doświadczenie na innej kopalni i czy widział takie coś jak tu do dozoru jak do kolegi do dozoru wyższego jak do kolegi.Strasznie ciepłota w ścianie 330 ale tylko jedna brygada cały tydzień zostaje i jedzie po dwa skrawy a inne brygady po nich po jednym bo muszą ściane poprawiać po co by se opinie wyrobić do wycofania wypowiedzeń może takie sprawy trzeba było zgłosić do Wug-u albo prokuratury ich kierownik też tego nie widzi albo się boi by pozmieniać składy brygad i zrobić z tym porządek bo zachowanie osób z tej brygady pana Cz.... i pana M.... jest karygodne wszędzie gdzie się tylko pojawią to tylko ich słychać i ubliżanie i króle kopalni najważniejsi śmiech na sali niech lepiej wezmą przykład z G-2 gdzie jest jedność na brygadzie czy panów z przygotówek gdzie przemyśleli za i przeciw i nie składali wypowiedzeń by coś wywalczyć tylko pracują nadal i jadą metry . Kończąc tą wypowiedź dodam że pismo do prezesa też poszło z podpisami ludzi z różnych oddziałów że osoby będące na wypowiedzeniu bedą nadal pracować na lepszych warunkach niż reszta załogi sprawa zostaje skierowana do odpowiednich instytucji celem wyjaśnienia w czym są lepsi od innych że mogą tak se manipulować zatrudnieniem.

@Anonim

Naprawdę myślisz że próbują lepsza stawkę załatwić? Na PGG idą i pod SIG na lepszy chleb, tylko (usunięte przez administratora)zrezygnują z takiej szansy i zostaną na PG za lepsza stawkę. Tym bardziej że to mogą być ostatnie przyjęcia na państwówki po zmianie władzy.

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
Mikołaj

Witam, ktoś tu pracuje w pgsz ? i czy polecacie prace w tej firmie czy raczej trzymać się z daleka ?

Prokurator

Zapewne elektorat ryżego. Gwiazdki i kropki jako argumenty w dyskusji. Ten sam poziom.

Pytanie po ile jest Węgiel dla pracowników ekogroszek albo orzech ewentualnie

Marko Polo

Hej może mi ktoś powiedzieć czy tam jest już tak źle z ludźmi że kartki z ofertami pracy dziś wyciągałem z pod wycieraczki pracując na innej kopalni

Koplo
@Marko Polo

Tak samo źle jak z płatnosciami

Radzak

Panowie czy w tym miesiącu mam.liczyc na moje tzw. Flapsy (zjazdówki) czy ich nie dostaniemy z niewiadomych przyczyn przynajmniej do dzisiaj?

Mezo
@Radzak

To pokazuje jak nas szanują a jeżeli to czytają to mam im coś do przekazania H.W.W.D taki nowy skrot przecież jest to wyzsza inteligencja naszego zakladu ktora ciągnie go do góry wiec nie powinni dlugo sie domyślać! Na każdą obietnice tego Pracodawcy trzeba nakładać szerszą korektę co za tym idzie napewno duży poślizg obojętnie czego to dotyczy! Niestety na dzien dzisiejszy jeszcze w tym (usunięte przez administratora) tkwie i mam nadzieję ze niedługo sie to zmieni...

Część. Szukam osób dojeżdżających do pracy z okolic Mysłowic , Tych , Sosnowiec ? Jeździ ktoś do pracy albo znacie takie osoby ?

Kwk Ziemowit

Skarb państwa to kupi niechybnie, a może nawet przejmie. Zrobi to za pomocą spółki SRK. Jak już bumech wyprowadzi pieniądze z konta, ogłosi upadłość bo kasa pusta i likwidacja odbędzie się za państwowe pieniądze. Myślę że 2-3 lata i będziecie kopalnia państwowa. Wspomnicie moje słowa.

@Kwk Ziemowit

A z tą kogeneracja to dmuchają taki Balon jakby lecieli w kosmos co najmniej. Na innych kopalniach już od od dawna mają kogeneratory i nikt nie bije z tego takiej piany jakby co najmniej wynaleźli lek na raka. Jest to zupełnie normalne a na PG załoga jak usłyszała że kogeneracja będzie to klaskają i mlaskają jakby w najlepszej kopalni świata pracowali. Normalnie starlinki przy PG to epoka żelaza tacy jesteście nowocześni. Żałosne.

Kwk Ziemowit

Przecież trzeba było być naiwnym jak małe dziecko myśląc że Sasin przyjedzie na Silesie. Jak by to była jakaś nowość w Polsce to może tak ale już pisałem wcześniej że na innych kopalniach mają turbiny kogeneracyjne i to nie ściągnięte używki gdzieś z Skandynawii made in China tylko nówki sztuki oryginał Bosch. I widzę że cenzura albo Dyrekcja działa prężnie skoro mój wpis o przejęciu Silesii przez SRK został usunięty.

@Kwk Ziemowit

A przepraszam jest, wzrok mi się przez Silesie popsuł jak 4 lata czekałem na wymiane czołówki na taką co świeci a nie żarzy się.

Rambo
@Kwk Ziemowit

Jak ze Silesii odeszli tacy ludzie fachowcy jak Ziemowit to szkoda tylko że tak późno. Niech teraz inne kopalnie kuleją

KWK Piast

Klakiery Prezia i związków się odezwały! Żal tylko że tak późno odeszlismy na inne kopalnie. Jednak cieszę się że jednak przed Wami :-). Jak przyjdziecie wkrótce szukać pracy to zostanie wam tylko praca na gumie za najniższą krajową byle dotrwać do emerytury. Sasin nie przyjechał i nie przyjedzie bo niby dlaczego mialby się tu zjawić ? Umowy dotyczące zamykania kopalń w poszczególnych latach łącznie z odprawami i urlopami Górniczym rozpisane są i zaakceptowane przez Unię Europejską. Nikt już się tam nie zmieści. Temat przespany. My jeżeli nie dorobimy to zgarniemy niezłą kasę albo pójdziemy na urlop górniczy. Wy natomiast będziecie w najlepszym razie sprzątać złom na dole i to co tam jeszcze zostało. Śmiejecie się z naszych dziur do kibla? To przynajmniej higieniczne a nie ufajdane odchodami, brudne, połamane i zniszczone sedesy i muszle. Mimo wszystko bo wszyscy jesteśmy górnikami : Szczęść Boże koledzy.

KWK Ziemowit
@KWK Piast

Sasin podobno miał być na prawdę i nie jest to żadne bicie piany. Jednakże w ostatniej chwili usłyszał że w Lędzinach otwierają nowa kasę w biedronce i pojechał na jej otwarcie bo podobno ma większą przyszłość niż PG.

Bleble

Nie denerwuj się bo ci żyłka pęknie z koro wiesz ile płacą za siedzenie na gumie to pewnie na niej siedzisz a tu wylewasz swoje żale z zazdrości . Jeszcze napisz ze tam macie turbiny na metan bo piszesz ze wszystkie kopalnie mają to chyba walne śmiechem a w sumie możecie mieć (usunięte przez administratora)

Ryl flapsiarz

Jakie są premie za wrzesień?

Mojżesz

Przecież kolego wypłata jest zawsze 10

Nowyyyy

Jak było w poprzednich latach jeśli wigilia i sylwester wypadały normalnie w tygodniu? Było wtedy wolne ?

Tylko za urlop? W takie święta trzeba było normalnie robić? Chociaż trochę krócej? A jak już urlop to pewnie i tak nie każdemu dali, co?

Ktoś wie czy w Media Expert można płacić kartą żywnościową? Bo chciałem tam sobie kupić kapsułki do ekspresu do kawy.

Ryl

Ciekawe ile zaproponują scianowcą żeby zostali

Daniel
@Ryl

Od 6.5- 7 Tyś.

Damian

Nowym pracownikom proponują od 6tys. Zależy od doświadczenia a my jak zawsze w tyle.

Górnik
@Damian

Prezes to co robisz to Niesmak i Żenada dla tych co tutaj jeszcze pracują od lat!!! ...dlatego się zwolnię jak tylko dostanę zielone światło..... Ponad 10 lat stracone i kontrakt niecałe 5 tyś a nowy dostaje więcej! Twuuuu!!!!!

Robson

To kto tu będzie robił, emeryty? Na to wychodzi. Cała ta zgraja tych co się w życiu nie narobili. Nie pójdą gdzie indziej bo ręce lewe. Kto to widział emerytów za przodowych, chłopy dajcie sobie już siana, wnuki bawić a nie bawić się w górników. Wasz czas już minął,

Na wylocie

Podobno dziś około 60 ale to nie koniec bo w przyszłym miesiącu też będą tylko więcej będzie się zwalniać.....

@Na wylocie

Więcej nie będzie, głowna fala przyjęć na państwowe była teraz. Niemniej o ile się nie mylę to mają czas do końca roku żeby przyjąć ludzi z zewnątrz i będzie koniec przyjęć na kopalnie państwowe bo zablokuje to podpisanie umowy społecznej, a mają podpisać końcem roku. Jak się skończą przyjęcia to w przyszłym roku na PG już nie będzie ani grosza. Bo po co dawać skoro się nie zwalniają.

Janek

Zobaczymy czy złożą czy to kolejna fama. Jak ktoś ma taką możliwość to ucieka, pg traci ludzi czy nikt tego nie widzi z zarządu? Nie umia zatrzymać pracowników czy nie chcą?

xyz
@Janek

Wydobycie idzie na jedną zmianę ? jeśli tak to po co trzymać niepotrzebnych pracowników. Chcielibyście tylko podwyżki, a to, że kopalnia ma gorszy okres to już Was nie obchodzi

KWK B
@xyz

Ale tutaj nikt nie chce podwyżki :) Chłopaki ze ściany dostali taką ofertę, że nie ma nad czym się zastanawiać

Xyz

Oczywiście odzywa się natura prawdziewgo Górnika- zawsze mało, choćby kopalnia miałaby popaść w długi i upaść to jemu się należy. Później zdziwienie, że zamykają kopalnie, albo że są nierentowne.

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1547.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1396, z czego 364 to opinie pozytywne, 162 to opinie negatywne, a 870 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA