Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Czy ktoś może się orientuje jaka stawka na rękę ma elektromonter na powierzchni ?jaki system pracy ?

Lukasz g1

Ładne wypłaty były. Premia miała być 20% wie ktoś?

Hornik

Taa 300 do stawki a inflacyjny zabiorą

Ja jedyne co wiem ze się szykuje to kolejna fala wypowiedzeń

Gk
@:)

No taka prawda jak związki z piasta się dowiedziały że na silesi flapsy po 50 zł to już też zaraz żądania 1,5% najniższeej krajowej szkoda że to nie działa w 2 strony.... Ale na silesi to nigdy związków nie było ja nie jestem zapisany i darmozjadow z silesi nie będę wspierał

Anon

Witam grupę, mam szybkie pytanie. Ile mogę realnie zarobić na start jako elektromonter lub na wentylacji? Bardzo proszę o poważne odpowiedzi, bez hejtu. Pozdrawiam

Grzes
@Anon

Zależy gdzie chcesz iść!? Wsumie tu i tu spokojna robota, ale w wentylacji atmosfera taka se. Mało co robimy a żremy się jak psy.

Kkkk

Ile premii?

Sylwek
@Kkkk

Ponoć 15% zobaczymy

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
Pierwszy

Panowie pytanie : Może by utworzyć Nowy Związek Zawodowy który by wreszcie reprezentował interes pracowników - Nas górników a nie interes Prezesa i jego bawidamków z naszych zakładowych związków zawodowych..... Nowy związek np."NSZZ Metalowcy" którego można by wprowadzić na Nasz zakład górniczy mógłby skutecznie poruszyć Górą ....Podobno są bardzo skuteczni!!! Pogrzebali by Prezesowi w papierach i by może nowy układ powstał.... korzystny dla pracowników bo te związki zawodowe co mamy na Silesii to siedzą i są zasiedziane i są na skinienie palca Prezesa - Tańczą jak on zagra.... "Na nowy związek zawodowy nie ma haków!!!" Może to można w ten sposób zakończyć??? Może można nas jeszcze uratować??? Może będziemy mieć wtedy wreszcie godną płace za naszą ciężką pracę??? Może przestaną nas (usunięte przez administratora)i zastraszać na wyjazdach z dołu??? ......Co Wy Na To???

@Pierwszy

Oj człowieku bez wiedzy. Układ Zbiorowy jest już dawno zawarty w PG SILESIA i nowy nie może powstać. To po pierwsze. Po drugie aby jakiś metalowiec (co to w ogóle za nazwa dla załogi z kopalni) mógł coś zmienić w układzie czy regulaminie musi mieć akceptację czyt. zgodę stron układu zbiorowego a więc wszystkich obecnych związków. Po trzecie musi być reprezentatywny a po czwarte to kolejni którzy aby zaistnieć będą tylko obiecywać. Więc daj sobie na wstrzymanie.

Rozpal pod pośladem
@Kandydat na Prezesa

Nie trzeba od razu zmieniać układu zbiorowego żeby coś dobrego wywalczyć. Związek nie musi być reprezentacyjny. Wystarczy że powstanie i już narobi trochę pozytywnego fermentu. Zacznie sie palić pod pośladkami starym związkowcom którzy mają się świetnie i na nic nie narzekają.

@Rozpal pod pośladem

Nie do końca masz rację. Po co tworzyć nowe jak można wpłynąć na stare. Każdy związek ma tzw zarząd a w nim przedstawicii poszczególnych oddziałów. Do nich i na nich trzeba wywierać naciski aby przewodniczący chwycili się za załatwianie problemów które widać nie dostrzega. Przedstawiciele oddziałów są na stronach związków w zakładce władze związku. Jeżeli to nie pomoże, wystarczy zebrac odpowiednią ilość podpisów członków danego związku, zrobić walne i wywalić władze które nic nie robią. O tym wszystkim mówi ustawa o związkach zawodowych oraz statuty poszczególnych związków. Jeżeli chodzi o reprezentatywnosc to nie masz racji. Nowy związek będzie związkiem od paczek, koloni i imprez czy wycieczek. Będzie mógł sobie pogrzebać... wiesz gdzie... Tak będzie prościej, szybciej i skuteczniej.

@Kandydat na Prezesa

U kolegi w pracy też była taka sytuacja ze starymi związkami zawodowymi - Zastane! Nic nie robiły i tamtejsi związkowcy tańcowali jak dyrekcja chciała więc Kilku Kolegów z tego zakładu założyli ten właśnie związek zawodowy pod jego patronem "NSZZ Metalowcy" Potrzeba było tylko kilku pracowników i kilka podpisów by założyć tam Nowy związek zawodowy.... i co? Przerosło oczekiwania....! Zapisało się kilkaset osób do tego związku zawodowego - prawie 90% załogi.... Dyrekcja musiała udostępnić wszystką niezbędną dokumentację zakładową i musiała z Nowym związkiem zawodowym negocjować wszystko... przy pomocy Związkowców z centrali i ich prawników.... i się dało - duże podwyżki płac wywalczyli, dodatki i non stop coś negocjują i nawet ostatnio kilka dni temu znów wywalczyli po kilkaset złotych podwyżki płacy.... W Ciągu 2 lat wywalczyli grubo ponad 1500zł do góry dla każdego pracownika a poprzednicy nie mogli nic zdziałać! Teraz Te związki na Silesii Nas nie słuchają i nie reprezentują... tylko siebie... tak cykają.... i tak to robią - takie przedstawienie że coś robią a jest coraz gorzej! Ceny wysokie w sklepach, wypłaty stoją w miejscu... koniunktura wysoka na węgiel a oni ściema!! Za chwilę nam powiedzą jak ceny węgla spadną w dół na łeb na szyję że podwyżek nie będzie i wywalczyli że nas nie zwolnią... "Znaleźliśmy nowego Kupca dla PG" ....cieszcie się powiedzą! Tak Będzie!!!

@Pierwszy

W kilku nie założysz związku zawodowego. Może tam się udało bo nie było ZUZP. Tu jest i nikt nie pozwoli aby "nowy" tam się znalazł. Bez tego nie wiele zdziała. Do tego trzeba determinacji, siły i odwagi. Tu będzie ciężko. Trzeba zacząć od wczytania się w prawo tj Ustawy o związkach zawodowych, sporów zbiorowych, ZUZP na Silesi, policzenia się i wówczas działań. Powodzenia. :-)

Emeryt z PG
@Kandydat na Prezesa

Myślisz się że y założyć związek zawodowy wystarczy ,15 Ludzi i pracodawca musi taki związek wraz z innymi związkami działającymi już w zakresie zaakceptować Zapytaj się ratowników jak zakładali związek zawodowy j

Manfreddo
@Pierwszy

A co trzeba zrobić z tymi bonami jak to realizować?

Manfreddo

A ty wiesz chodzi mi o te bony Lillu Dallas Multipass?

@Kandydat na Prezesa

Jest koncepcja by coś zmienić na lepsze i zawalczyć o siebie.... Odpowiedź jest już prawie bo kończą się wykłady Prezesa na spotkaniu teraźniejszych związkowych i instruktarz co mają robić i gdzie są oni wszyscy są - tam u prezesa.... Zobaczymy co ugrali bo na kokosy nie liczę.... Silesia w zeszłym roku zarobiła dla nich prawie 500 milionów a ja i moi koledzy dostajemy średnio 4500zł lub -500zł jak prezes weźmie premię... po ponad 10 latach pracy... przecież my Tak nigdy na godną emeryturę nie zarobimy bo już na godne życie brakuje!!!! Są też dodatki kartki zjazdowe za tysiaka i inflacyjne - 8stów, do- tego za brak L4 średnio 250zł/mies ale nowi tyle samo dostają co my teraz po tylu latach stażu pracy a nawet lepiej mają bo nie muszą o nic zadbać.... przede wszystkim w ogóle nie odpowiadają za organizację pracy bo mają na wszystko wywalone a kasa taka sama jak My!!!!!! Poza tym oni już wiedzą że ich stawka będzie stała w miejscu i jak będą coś robić to za te same pieniądze co teraz mają.... i za kilka lat będą mieli tak samo więc pokazują Nic żeby nie chcieli od nich coś wymagać.... A to wina prezesa i wcale się nie dziwię że tak jest bo tak Nas Teraz Traktuje....!!!!

Daniel
@Pierwszy

Za każdy przepracowany rok powinni 200zl dodawać do stawki, taki mały bonus za pracę. Nie było by narzekania że nowi mają takie same stawki i nic nie robią.

Signal

A co z tym multipassem?

Przodek

Będą jakieś bony na Wielkanoc ??

Bleble

A nam zysków nie wypłacili i jeszcze premie obcinają . Coś tu chyba nie gra

Inwest_Ryl
@Bleble

O zyski zapytaj za torami, oni dobrze wiedzą i się nie chwalą! Nie ma w układzie zbiorowym zapisu o premii z zysków! No nie ma! Ale była! Ale już nie ma! Związki sprzedały zapis w układzie zbiorowym o zyskach w zamian za premię kwartalną za niechorowanie. Tak dokladnie! Na masówce o tym nawet nie wspomnieli! Wywalczyliśmy 1200 kwartalnie, 2 węgiel w roku! Wystarczy chodzić do pracy! Tak mówili!

Pracownik pg

Nawet w tej spółce bez kopalni będą podwyżki https://www.wnp.pl/gornictwo/gornicy-w-tej-spolce-dostana-podwyzki-i-zapomoge-inflacyjna,689445.html

zołza
@Pracownik pg

A u nas inflacyjny jest już od ubiegłego roku co miesiąc płacony ....ale podwyżka to by się przydała

Adrianbb

Witajcie , w czwartek mam rozmowę o prace , na jakie warunki można liczyć bo Pani przez telefon nie mogła udzielić takich informacji , głównie mnie chodzi o pensje czy ponad 4,5 wyjdę bez karty sodexo ?

@Adrianbb

pod kopalnie czy firme?

BUSD
@Adrianbb

Ciekaw jestem też , słyszałem że 6500 zł netto można liczyć bez karty sadexo.

Że jak

Nawet w wojsku już na start 5 ... Faktycznie słabo, a praca państwowa

Zeby

Żeby dali chociaż parę procent premii to będzie dobrze

Kolega Roberta

Niewiem wiem tylko że w pierwszej połowie kwietnia jest okrongla rocznica

Praca

Wszyscy narzekają, a gdzie zarobicie takie pieniądze jak tutaj, zarabiam około 9 tys z 1 lub 2 świętami, do tego wegiel, barbórka. Pracując na 3 zmiany na produkcji o takich pieniądzach można zapomnieć.

Valerie
@Praca

Hahahahahaha, powiem Ci ze potrafisz rozbawić człowieka na koniec weekendu. Takich ludzi trzeba w tym kraju z poczuciem humoru bo mało takich jest. Jeszcze raz dzięki za uśmiech na mojej twarzy:):):)

blebleble

Tauron już nie ma kopalni kolego, 3 zakłady przeszły w całości pod skarb państwa a pracownicy dostali gwarancje zatrudnienia na na conajmniej kolejne 10 lat w nowej umowie społecznej

Real
@Praca

Się nie chwal się bo Ścianowcy zawsze mają najwięcej wypłaty chociaż tak samo pracują jak wszyscy chociaż wszyscy robią na nich by jechali tą naszą ścianą..... To jest bardzo nie fair - czyli po polsku to Bardzo nie w porządku!!! Czy Ty jesteś z tego dumny Jak wszyscy robią wszystko byś mógł pracować i nie dostają za to wynagrodzenia jak Ty????

Przedsiębiorstwo górniczo szkoleniowe

Kiedy płaca dodatek cenowy?;)

jurek

Witam, ile można zarobić netto na start w kopalnie, doświadczenia nie mam?

Wodnik
@jurek

4 z przodu nie dostaniesz. I nie zadawaj głupich pytań.

Wodnik

Wentylatory Rudołtowice. Szyb wentylacyjny. Co się dzieje z modernizacją wentylatorów Rudołtowice. Od 2, 3 lat nic nie robią. Co PG to porzuciło bo likwidacja kopalni.

Inwest_Ryl
@Wodnik

Tsk stoi, ale prace mają być wznowione!

Maro

Cześć. Czy z żywca dużo osób dojeżdża do pracy?

Baca
@Maro

Zdecydowanie za dużo!

Dojazd

Na jakie zmiany pracujecie?

Damian

Inflacja ponad 18% a u Nas zero podwyżek, tylko wypłaty obcinają. Gdzie są związki?

Tymon
@Damian

Podwyżek nie będzie wszystko sprowadza się do zamknięcia kopalni więc czas najwyższy szukać czegoś poza kopalnią

suty

To zainteresuj się wyżej niż okolica gdzie mieszkasz. Rząd chce Silesii (usunięte przez administratora)grube pieniądze, więc nie dziwcie się że jest ciężko ! Niektóre kopalnie jechały strajkować, a tu ? ciszo ...

GróbyRyl

Nie zabiorą zysków za 2022, już na to za późno.

Kolega Roberta
@suty

Jakie pieniądze pustaku Silesia jest prywatną firmą nie dzięki się z zyskami z państwem Pustaku z szarej szlaki

Zadowolony

Ci co mieli iść na państwowe to poszli, zostały chwalidu. y. Teraz znów się zaczął płacz jak to zawsze bywa. Dostaniecie flapsa więcej to wam zamkną te płaczące usta. Ustękacie się tu, nie pasuje to się zwolnijcie. Bo już was nie da słuchać. Jak nie na związki to na prezesa. Ze związków to się wszyscy wypisujecie jak słabsze wyplaty. Miejcie jaja i się wypiszcie, miejcie jaja i złóżcie wypowiedzenia. Córa ma większe jaja jak Wy,i mniej beczy od Was.

Wieloletni pracownik
@Zadowolony

Jestem z tych co nie narzekają powiem ci kolego tylko tyle że nie ma już z kim pracować wszyscy normalni znający pracę górnicy odchodzą albo odeszli... Parodia tego zakładu jest brak instruktorów szkolenia. Pgg kilka tygodni chodzisz z instruktorem szkolenia tu też tak kiedyś było teraz samowolka... Złe.sie.dzieje. firmy nie che ubliżać nikomu ale też.widsimy jakich mają pracowników jeden na 100 jest ogarnięty...

Smietana

No i super kartki maja być po 52 zł!! Super :]

Kefir

To zaloguj się na portal tam pisze . Kwitki też są ale to już zostawię bez komentarza . Chłop tu dźwiga a tam szabruje taki trochę jak premier tego kraju

Ryl
@Smietana

Kartki kartkami, kiedy podwyżki stawek!??

Rycerz średniowiecza

Witam. Zastanawia mnie jedno ????. Czy te wypłaty to jest celowe działanie zarządu? Skoro firmy dostają "normalne" wypłaty to chyba chodzi o to żeby ludzie sami spod kopalni odeszli, zatrudnimy firmy i problem z ludźmi rozwiązany, spada na firmy a my liczymy kasę. Słyszałem że już niektóre osoby wyżej posadzone zakładają lub już mają takowe firmy na silesi. Do tego nie długo będzie się trzeba uczyć języka obcego żeby się dogadać w robocie. (usunięte przez administratora) i ubóstwo. Podziękowania dla zarządzających za tak sute wynagrodzenia ????.

Zniesmaczony

Panowie wypłata że kot napłakał. (usunięte przez administratora) Inwestycje, kontrakty na 200 milionów ale oszczędzanie na zwykłym robolu który ta kopalnie tak naprawdę utrzymuje. 8% premii bo brak wydobycia. Ale robota ta sama... Ludzie tak samo tyrają i zostali wykiwani. Myślicie że dozór ma obcięta premie?? Skąd... Tylko my fizyczni... Nowa ściana, fedrunek kamienia i wina pracowników że nie sypie się węgiel więc uwalmy im wypłaty... Będą kolejny wypowiedzenia i nie zostanie już żadnych fachowców... Leniwe pawulony i czerwone kaski po kierunku kucharz zostana. Aha no i dozór... Same inżynierki z rękami w kieszeni...

Oool
@Zniesmaczony

Ile miałeś ...?

Rzeczywistość
@Oool

Prawie 500złotych mniej dostałem chociaż wszystko robiłem co mogłem w ostatnich tygodniach by zazbroić te ścianę... by mieć pracę z godnym wynagrodzeniem a nagroda prezesa -500zł taki Bonus!!!! Jak Golonko Prezes smakowało? Obiecywałeś że co kwartał będziesz organizował taką imprezę....Aż się boję nowych ścian!!!! Znowu Brak Premii !!!??? Proszę lepiej nie bo to oznacza że chcesz coś osiągnąć podstępem.... Nie tędy droga! Pracownik nie doceniony to pracownik nie zadowolony a co za tym idzie można wydedukować że jaka płaca to taka praca.... Pozdrawiam!

Pracus

7500 zł na rękę

Rzeczywistośc
@Pracus

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1547.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1396, z czego 364 to opinie pozytywne, 162 to opinie negatywne, a 870 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA