NEMAK POLAND sp. z o.o.

Opinie o NEMAK POLAND sp. z o.o.

Swierzak

Byłem na rozmowie i zwiedziłem zakład. Praca z aluminium na okrągło średnio to wygląda. Warunki szkodliwe i dla nowego dużo ręcznej obróbki szlifierką... Za taką stawkę to naprawdę kiepsko wygląda. Ciężka fizyczna praca na początek żeby każdy miał świadomość. A gwarancji zatrudnienia brak.

B4rw
@Swierzak

Święte słowa brak zatrudnienia oczy mydla robic a oni nadgodziny starać się dawać z siebie wszystko i może więcej a oni mają cię i tak gdzieś ludzie się zwalniają z starzem 20 paro letnim i troszkę mniejszym a im nie zależy na pracowniku żadnym jesteś tylko Numerem w papierach

@Swierzak

A powiedzieli wam że wprowadzają system czterozmianowy ? (usunięte przez administratora)

Swierzak

1200 brutto dodatku za 4brygadowke ale to od nowego roku wchodzi

@Swierzak

A słyszał.ze na niektórych wydziałach już mają 4 brygady. To co oni bez dodatku robią?

90006678bbb
@Zmartwiona żona

Pewnie nie słyszał bo go chcieli na struktury przyjąć i tu chciałbym ten wątek rozwinadz do nowego dyrektorka i tych co koło niego siedzą ze jak sb wymyśliliście grafik w które dni człowiek ma robić to się tego trzymajcie bo mnie (usunięte przez administratora) To obchodzi i innych ludzi że dział który nie ma 4 brygad zapisał się na nadliczbowe to ja mam przyjść do pracy w dni którym mam wolny weekend nie pasuje wam to Oki trzeba wysłać to do Pipu albo sami podciągnijcie sb rękawki i (usunięte przez administratora) do roboty dzień wolny to dzień wolny

Luk
@Swierzak

1200 brutto to i tak macie super i w dodatku 15% premii co misiac to trochę kasy jest

Pinokio

To jest sprawiedliwość na narzędziowni fizyczny pracownik nie może zrobić nad godzin albo tylko dwie w miesiącu bo jest zakaz, a Pachnidło z biura może robić ile chce...! Ale dobrze wie (usunięte przez administratora)tyle wystarczy by być nietykalną, a jak przechodzi to procesy starzenia się cofają od tych Pachnideł, a wystarczy się umyć, a jak nie da rady to Pinokio pomoże

@Pinokio

Jakoś sobie nie przypominam żeby pracownicy biurowi wypominali pracownikom fizycznym że nie raz w miesiącu robili po kilkadziesiąt godzin nadliczbowych... a tutaj teraz widzę że fizycznych bardzo boli jak do biura ktoś przyjdzie na nadliczbowe... ja nikomu nie żałuję i jak ma możliwość przyjść, popracować i zarobić to dlaczego mam komuś to wypominać... Jak jest jeszcze możliwość to niech sobie każdy kto może zarobi, w końcu po to się głównie chodzi do pracy tak? Jak widać po wypowiedziach to chyba tylko pracownicy fizyczni mają rodziny na utrzymaniu, rachunki do opłacenia, jedzenie do kupienia i kredyty... Pracownicy biurowi to już nie... Takie wypominanie komuś bardzo ładnie pokazuję jakim jesteśmy społeczeństwem, jakie mamy myślenie o drugiej osobie i gdybyśmy mogli to byśmy oczy za 20 groszy wydrapali.. A o obrażaniu z zawiści to już nawet nie wspomnę... Miłego dnia .

@Pinokio

Dobra rada, zadaj sobie podstawowe pytanie: Warunki pracy mi nie odpowiadają, wynagrodzenie, inne czynniki ? hmm, to po co ja pracuję w tej firmie skoro na rynku jest pełno lepszych, bezstresowych, lepiej płatnych ofert pracy ? Użalaniem się na forum, bezpodstawną krytyką i oszczerstwami nic nie zmienisz w swoim życiu zawodowym. "Zawiść i zazdrość mogą prowadzić do frustracji, nienawiści i wielu innych negatywnych uczuć. Dlatego powinieneś starać się unikać zawiści za wszelką cenę z powodu katastroficznych skutków, do których może ona prowadzić"

Pinokio
@123

Z wypowiedzi widać że jesteś pachnidłem z biura , a po pierwsze biuro też niech idzie na 4 brygady, a nie przychodzi kiedy chcę, po drugie fizyczni nie mają szans na takie stawki jak biurowi mają, biurowi są bo fizyczni na nich robią, Związane ręce ma gdzieś fizycznych tylko zależy mu na biurze, po trzecie Pachnidło, wan Pinokia, związane ręce bez tego by tak nie było, nie bez powodu związane ręce broni tak pachnidła wszyscy wiedzą o co chodzi, chyba że pachnidło ma powiązania z firmą Pinokia i związanych rąk no to wszystko wyjaśnia

@Pinokio

Jak chcesz to mogę być dla ciebie pachnidłem, przynajmniej wiadomo że dbam o siebie . Po drugie czy biuro ma iść na 4 brygady? To już zależy od innych którzy decydują czy jest potrzeba czy jej nie ma. Pewnie jak by zapadła decyzja że biuro idzie na 4 brygady to by się robiło, a jak by faktycznie nie pasowało to napewno biuro by nie żaliło się na go worku tylko wzięło sprawy w swoje ręce i szukało innego miejsca zatrudnienia.. lepiej działać a nie płakać na forum. Jeśli mówisz że w biurach są tak duże stawki to może złóż CV i swoją propozycję że chcesz iść do biura... Nie wiem czy jesteś świadom ale w każdej firmie jest tak że na różnych stanowiskach są różne stawki.. i choć byś pisał tu milion komentarzy to tego nie zmienisz , czy to bank, odlewania, drukarnia itd. Od dołu do góry.... Jak czujesz że masz mało i się marnujesz .. szukaj czegoś innego dla siebie. I tak na koniec nie jestem z narzędziowni i na przyszłość staraj się pisać trochę bardziej zrozumiale, bo nie do końca wiadomo o co ci chodzi szczególnie w ostatniej części komentarza

@123

Kolego dobrze ze są umysłowi i 4 brygady od razu widać tak jak to nowy dyrektor powiedział (usunięte przez administratora) i przychodzi w tych ciężkich czasach (usunięte przez administratora)ten biedny zakład w weekend bo fizyczny nie może ale dla was siano zawsze się znajdzie po 2 fizyczny nie pisał tu że jesteście potrzebnymi umysłami jak przyjemnej pani na autostradzie parasol po 3 jak fizyczny się pomyli to od razu po premi a ty (usunięte przez administratora).... jak się pomylisz to zero odpowiedzialności a podobno zakład oszczędza a najlepsze jest to jak jest nowy projekt to 2 albo jeden robi a kolo niego 60 umysłowych inżynierów majstrów itp i ani jeden nie ma pojęcia o co biega ale do sprzedania pierwsi gdzie masz te oszczędności?

@123

Ta już widzę jak biurowi lecą za te same pieniądze w niedzielę albo święta do pracy.. pozatym praca fizyczna a umysłowa wymaga trochę więcej czasu na regenerację sił i zresetowania głowy aniżeli jeden dzień i powrót na 4 dni do pracy. Wiem to z własnego doświadczenia bo byłam pracownikiem fizycznym, a obecnie pracuje w biurze. A teksty, że jak praca ci nie pasuje to ją zmień proszę schować do kieszeni. Człowiek nie po to buduje swoją historię w pracy żeby od tak ją zmienić. Biurowi od lat byli i będą mieć w nosie fizycznych byle im do biura nie zaglądali i niczego nie chcieli, jeszcze się coś pobrudzi.

@88885555323322456

Tam gdzie nie ma jeszcze 4 brygadowego systemu pracy, to na nadliczbowe przychodzą tak samo fizyczni jak i pracownicy biura. Nie wiem czy ogarniasz rzeczywistość ale nie każdy pracownik biurowy ma stanowisko umysłowe.. duża ich część ma stanowiska fizyczne pomimo pracy w biurze. Aż tak często jesteście karani? Serio? Nie wydaje mi się... Wiele rzeczy i pomyłek jest puszczanych bokiem i nikt z nich afery nie robi, więc coś mi się wydaje że ładnie tu koloryzujesz swoją opowieść o trudach na zakładzie. Tak na marginesie bez tych umysłowych i majstrów to raczej byś w tym zakładzie nie miał co robić, bo zanim coś jest odlane, oczyszczone i obrobione to trzeba to jeszcze zaprojektować, policzyć, zrobić próby, symulacje, porozmawiać z klientem, negocjować z klientem, zapewnić maszyny, policzyć wydajność urządzeń i wiele wiele innych rzeczy o których ci bardzo ciężko zapracowani i niedocenieni pracownicy fizyczni nie mają pojęcia... a ty już napewno sądząc po tym co piszesz, Więc wsadź sobię w buty te historie jak tylko pracownicy fizyczni są najważniejsi i robią całą robotę, bo jest jeszcze mnóstwo innych ludzi w tym zakładzie bez których ci fizyczni nie mieli by ci robić... Pozdrawiam cieplutko

@Zmartwiona żona

Ale tekst że jak praca nie pasuje to ją trzeba zmienić jest jak najbardziej na miejscu, już tłumaczę dlaczego.. po pierwsze nie jest tekstem hamskim, po drugie jak zmienia się system pracy na który ani pracownicy biura , ani fizyczni nie mają wpływu to co zrobić? Męczyć się czy szukać czegoś co będzie bardziej odpowiednie.. wiadomo że jak się pracuje już jak np ja naście lat w zakładzie to szkoda to wszystko rzucić, szukać czegoś innego i zaczynać gdzieś od nowa z wiadomych powodów.. ja również byłem pracownikiem fizycznym a teraz pracuje w biurze i doskonale rozumie że czas na regenerację pracownika fizycznego jest dłuższy, a po nockach to już wogóle człowiek jest rozbity ...w tym biurze w którym ja pracuję nie ma problemu żeby przychodzili pracownicy z czym kolwiek... Mówiąc o tym że pracownicy biurowi mają w nosie fizycznych, to czy ty też tak podchodzisz do fizycznych ? W końcu też tak jak piszesz jesteś pracownikiem biurowym.... Jak traktujesz innych? Odpowiedz mi proszę na to pytanie... Chcę jeszcze zaznaczyć że system pracy czterobrygadowy NIE JEST WYMYSŁEM pracowników biurowych.. a często wszyscy jadą po biurowych jak by to był ich pomysł... Uwierz mi że im też to nie jest na rękę... A wszyscy wyżywają na na biurze... Spotkałaś się tutaj żeby biurowi cisnęli po pracownikach fizycznych ? Ja nie , a uwierz mi że można by napisać różne rzeczy, tylko po co? Są ciężkie czasy to raczej powinni się ludzie wspierać a nie jechać po sobie i obwiniać za coś co nie jest ich winą jak choćby ten system pracy... Pozdrawiam

@123

No,ale to nie jest po równo i teraz pracownik fizyczny nie ma szans dorobić sobie nadliczbowo. Skoro nie mozna pracowac nadliczbowo, to ten zakaz ma dotyczyc kazdego pracownika, a nie tylko fizycznego. No tak czy nie?

@Michael666

Ale dalej są nadliczbowe i dalej pracują za równo pracownicy produkcji jak i biura. Czego nie rozumiesz ? Lub nie chcesz widzieć? A tam gdzie nie ma jeszcze systemu cztero zmianowego to nadliczbowe są dostępne dla wszystkich.. . No tak czy nie?

9999gggtrdff
@123

To podwiń rękawki i idz robić jest grafik i mam w (usunięte przez administratora) twoje nadliczbowe jak chcesz za mnie pójść to idź i rób dyrektor chciał teraz wszystko po blokować stażowe itp więc dalej róbcie matoły jak struktury tyle roboty nie ma 4 brygadowki a potem nagle robota upadła i przymusowy urlop

@9999gggtrdff

Skoro masz gdzieś moje nadliczbowe to po co je ty i inni tutaj innym wypominają??? Po drugie nie czuje potrzeby żeby chodzić za ciebie na nadliczbowe... Przeczytaj co piszesz jeszcze raz i zobacz że twoje wypowiedzi są totalnie bezsensu ... Sorry ale motasz się w tym co piszesz jak byś miał trudne dni w miesiącu... Zero konkretów i tylko atak... I to jeszcze w tak słabym stylu.... Smuteczek.

Janusz
@123

Taki ostry podział między biurem a produkcją jest też w rzeczywistości, czy tylko tutaj? Podobno dyrekcja zadecydowała o takim a nie innym podejściu do nadgodzin, ale dlaczego, jakie było uzasadnienie?

@Janusz

Cześć, na terenie zakładu nie ma szans odczuć tego podziału, nikt nikomu w oczy nic nie powie . Z resztą widać jak na dłoni kto i do kogo ciągle o coś ma pretensje, bardzo często oskarżając kogoś o sprawy na które nie za bardzo wpływu.. a możesz powiedzieć co znaczy "takie podejście do nadgodzin" ? Pozdrawiam

Vv75544
@Janusz

Nie szkoda się wypowiadać i pisać jedno i to samo zatrudnij się i spotkamy się po jakimś czasie jak oceniasz ts firmę po co pisać i obrażać się na kogoś trzeba dziękować ludziom myślącym za za gazowanie i dbanie o to że masz 4 albo więcej prac do wykonania bez jakiś zasad bhp nie wypominaj powiedz dziękuję i przeproś że się poprawisz

9000ghh5
@123

Ale co temat nadgodzin o co ci chodzi ?

Systemowicz 4 br

Już się znalazły nadgodziny w systemie ciśnie ich i można robić

Zmartwiona żona

Jak widziałem wstępny grafik męża od nowego roku na tą (usunięte przez administratora) 4 brygadówe to wychodzi, że wszystkie imprezy rodzinne typu chrzciny rocznica ślubu itp go ominą bo musi iść do pracy. Kochamy nemak i ich cudowne dbanie o rodziny.

Ella
@Zmartwiona żona

A to urlopu nie może sobie wziąć?

@Ella

Urlop na sobotę i niedzielę czy ty wiesz co piszesz paranoja ale planowana od dawna w Nemaku, żeby nie skończyło się jak w Cooper Standard tam też była

@Ella

No to żeby było sprawiedliwie biuro tez niech pracuje w systemie, a jak wypadnie jakaś okoliczność ,to niech biorą urlop.

@Michael666

Jak by była taka potrzeba to pewnie by pracowali , a jak by im to nie pasowało to prawdopodobnie szukali by czegoś innego... A napewno nie pisali by o tym na go worku.... Czego nie rozumiesz?

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy NEMAK POLAND sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Specjalista ds. Personalnych (Kadr)? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Upadający zakład

I nikt nic z tym nie robi po co te związki są komu na co potrzebne jak nie są za pracownikiem

@Upadający zakład

A jak nie będzie związków w zakładzie do pójdziesz sobie sam do dyrektora co roku negocjować podwyżkę dla siebie ? I ewentualnie dla reszty pracowników? Dodatek do premii na święta też ogarniesz.. ? Wczasy z których wiele rodzin korzysta... tak tylko pytam Pozdrawiam

778888iyy
@Eryk

Wczasów już dawno nie ma ani wyjazdów więc nie mydl ludziom oczy a związki są teraz po to żeby ludzi sprzedać tak jak to zrobili z 4 brygadowka niby walczyli jak lew Najman a wyszło jak zawsze więc trochę kultury do ludzi bo dzięki nim macie stołki tak to byście robili za klauna przy stole do rulety pewnie komentarz zostanie usunięty szybko bo pokazuje prawdę 9 związkach i zakładzie ten zakład ma w 4 literach razem z nowym dyrektorem na pracowników jak i nowych jak i starych

Bożena
@Eryk

Też prawda! Czyli co roku dostajecie podwyżkę? W jakiej wyskości jeśli mogę spytać? W jakiej wysokości są też te dodatki do premii?

@Bożena

Co roku wszyscy pracownicy zakładu dostają podwyżki wynegocjowane przez związki, zazwyczaj koło kwietnia. W większości przypadków, jest wyrównanie za styczeń,luty ,marzec . Podwyżka uzależniona jest od stażu pracy i stopnia zaszeregowania. Ale jest zawsze i to jest parę stówek. Wiadomo im wyższe stanowisko tym wyższa podwyżka jak wszędzie. Jest premia majowa , wakacyjna i na święta w grudniu i to nie jest mało bo idzie w tysiącach. Pozdrawiam

@778888iyy

Po pierwsze, jak jesteś taki Kozak to mogłeś ruszyć (usunięte przez administratora) i iść walczyć. Po drugie widocznie zbyt mało wiesz o układzie zbiorowym i o tym że nie bardzo była możliwość strajkować z powodu zapisu jaki tam jest i rzeczy wynikających z tego jak i innych z resztą. Po trzecie wakacji nie było i wycieczek jak był covid, ale w tym roku wczasy przecież były. Jak masz zamiar kłamać na forum to ci to kiepsko idzie, bo było i Polskie morze i wyjazdy za granicę. Po ostatnie, do kultury to tobie jest najdalej , bo ja tu nikogo nie obrażam a ty atakujesz swoim bystrym komentarzem . A przypominam że nie tylko pracownicy fizyczni są w tym zakładzie ważni, bo jest jest jeszcze dużo innych osób dzięki którym TY masz co robić. Tak że jeśli chcesz uczyć innych szacunku to zacznij od siebie. Dużo jest takich cwaniaków którzy wiedzą najlepiej jak zarządzać taką firmą w tak trudnych czasach.. zapraszam do Pana Dyrektora podzielić się swoimi pomysłami .

@Eryk

Oczywiście, że są ważniejsi pracownicy Ci wyżej postawieni! O czym ty w ogóle (usunięte przez administratora)! Pracownik fizyczny zapiernicza, żeby biuro moglo godnie zyc . Góra sobie spędza czas z rodzina, kiedy robotnicy fizyczni pracuja w weekendy!

Wujek

System podobno ogranicza nadliczbowe wprowadzamy oszczędności tylko dlaczego w soboty przychodzą do pracy ludzie do biur? Nie związane z prudukcja Pytam gdzie tu oszczędności. Na wydziale narzędziowni w sobotę dwie panie co one tu robią? Cóż tak ważnego że muszą tu być! Zresztą na innych wydziałach podobnie(usunięte przez administratora)jak to się ma do ludzi którzy pracują w tym wspaniałym systemie? Gdzie ta sprawiedliwość?

ciocia
@Wujek

Nie rozumiem zarzutów czynionych tym dwóm kobietom z narzędziowni, tam pracuje bardzo dużo ślusarzy wiec zasadnym jest aby zatrudniać również specjalistkę od obróbki drewna z upodobaniem do krzeseł oraz konkurencję dla prostego terminalu pracowniczego.

Sysy
@Wujek

Racja

Patyczek
@Sysy

W soboty przychodzą do biura na strukturach(usunięte przez administratora)posiedzieć na telefonie i stołòweczke zaliczyć żeby wypić upragnioną kawkę z automatu, tak właśnie wygląda praca w soboty gości z biura i liderów:D Tacy to pierwsze w sobotę lecą .

Ewelina
@Patyczek

piszesz serio? i im za to normalnie płacą i nikt ostatecznie jakiegoś problemu o to nie ma skoro dalej się tak dzieje? to ile za taką sobotę tu wpada?

Xxx
@Ewelina

400 zl około ????

Nr.President
@Ewelina

Zależy od stawki to po pierwsze. Po drugie skoro przychodzą to mają coś do zrobienia.. Po trzecie tak samo fizyczni jak i biurowi piją kawkę z automatu.. siedzą na telefonach... na palarni... więc szukanie ZNOWU dziury w całym i sensacji że biurowi piją kawe w pracy jest co najmniej słabe... i nadaje się na artykuł do Pudelka :) tak że szukacie dalej punktu zaczepienia żeby kogoś przyatakować :) bez spiny

Nr.President

Szacun ;) Ja piję kawę ale fajek też nie palę.. więc też mam ciut więcej czasu i co najważniejsze Hajsu ;) Pozdrawiam

Myślę nad przyjęciem się do nemaka ale powiedzcie czy nowa osoba ma szansę zostać tam i dostać umowę pod nemak czy raczej nowi są przyjmowani do rotacji czyli jak jest więcej roboty to przyjmują a jak mniej to ich zwalniają .Mam kredyt więc nie chce żeby po kilku miesiącach zostać na lodzie

Sysy
@Kandydat

Gwarancji tam żadnych nie masz. Spytaj tego kto będzie ciebie chciał zatrudnić.

Bożena
@Sysy

A jak ocenisz ogólnie samą pracę w tym miejscu? W czym nie ma konkretnie gwarancji? Rozwiniesz? Chodzi Ci tylko o umowę?

Witam ile można zarobić na początku na 4 brygadach na stanowisku oczyszczacza odlewów i czy są jakieś dodatki socjalne dla nowo zatrudnionych.

Zmartwiona żona

Nie polecam tej firmy nikomu kto chce normalnie żyć. 4 brygadówka wkracza pełną parą. Firma za nic ma życie rodzinne swoich pracowników. Teraz z mężem to się spotkam raz w miesiącu dzieci będą widzieć tatę chyba na zdjęciu. ???????? A te pseudo dodatki niech sobie w nos wsadzą.

@Zmartwiona żona

Bardzo dobrze że nowy dyrektor wprowadził wam 4-brygadówkę bo za same weekendy zarabialiście gigantyczne pieniądze. Ja pracowałem przez agencję i byłem przez was (usunięte przez administratora)Karma wraca! Nie pozdrawiam nikogo z nemakowców.

Zmartwiona żona

Pretensje ma Pan do dyrekcji a żale kieruje Pan do zwykłych pracowników... Pozdrawiam za to serdecznie :)

Zmartwiona żona

Ma Pan pretensje do dyrekcji a swoje żale kieruje Pan do zwykłych pracowników... Pozdrawiam serdecznie:)

Kolego nikomu nie życzy się źle ale sądząc po twojej pisowni jakim skarzypyyom jesteś to mogłeś iść na 2 piętro a nie teraz się tu skarżyć i pisać głupoty napewno nie wszyscy traktowali cię źle a jak chciałeś iść zgłosić mobbing czy coś tam to drugie piętro nie miez wszystkich miarą bo ja też bym Ci mógł życzyć idź na mecz i niech i wybija wszystkie zeby to że miał koszule czy cos na sb to nie wiesz kto to więc trochę pokory

Student'1967

Po kilku latach pracy w tym zakładzie odkryłem prawdziwe znaczenie wszechwładnego i wszechmagicznego arcyważnego wręcz boskiego 5S: s⁵ czyli surdesolidum stultitia

Olo

Czemu usuwacie komentarze?????to co się dzieje w tej chwili w zakładzie naprawdę porażka.... nikomu NIE POLECAM

Uuu
@Olo

Bo prawda ich w oczy szczypie i się boją ze ludzie co chcą się przyjąć dowiedzą się jak w tym zakładzie (usunięte przez administratora) Lecą myślą że jest dobrze (usunięte przez administratora) a najlepszy tekst tej firmy trzeba oszczędzać to po co kupują auta nie którym nie robom i jeszcze na pieniądzach zakładu czemu Ukrainiec ma na start 28 na rękę na godzinę a Polak ledwo 21 (usunięte przez administratora).... Za granicę dzięki młodym i starym inżynierom

Szymon
@Uuu

Co ty mówisz? Czemu Ukraińcy maja wyższa stawkę? Lepiej pracuje czy co? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć że są aż takie różnice w wypłatach.

Jjj
@Szymon

Kolego a ty nowo przyjęty czy z biura jakiegoś prawda wyszła już na jaw jak z ludźmi cyganicie także nie gadaj głupot że nic nie wiesz obrońco zakładu to co teraz się robi w tym zakładzie to smiechuwarte aż strata czasu pisać to co się dzieje bo komentarz i tak zostanie usunięty prawda was w oczy szczypie i tyle

Uua
@Szymon

Ciężko uwierzyć ale właśnie tak jest. Tak są traktowany polacy z wieloletnim stażem.

@Szymon

No mają i nikt z tym nic nie robi.

Niko.

W zakładzie ogólnie teraz panuje nie ciekawa atmosfera.... ludzie się negatywnie wypowiadają na temat zakładu a oni i tak wszystko usuwają... Dlaczego??? Bo właśnie dla osób które chcą się dostać tu po przeczytaniu , nie było takich opini jak ta.... ogólnie dramat .... (usunięte przez administratora)Nie szanuja ludzi, liderzy i ogólnie atmosfera w pracy zła....

Niko.

Co do związków to pierwsze co bym zrobił to ich wywalił , bo do niczego się nie nadają.... Nie robią nic w tym kierunku aby zostać przy tym systemie który obecnie jest.... Jeśli chodzi o informację również żadnych nie ma od nich... Po prostu mają wszystko gdzieś i kiwają głowami tak tak zrobimy....

Riddik

Kiedyś Teksid teraz Nemak, Kiedyś zakład rodzinny teraz globalny jest coraz mniej ofert dla polaków. Jeśli chodzi o zatrudnieniu jako pracownika na produkcji oferty przez agencję pracy są teraz kierowane dla pracowników z Ukrainy gdzie oferuję się im pensję od 4500-5000 tyś pln brutto i 36 za pracę w godzinach nadliczbowych. Oczywiście budzi to obawy wsród starych pracowników że zamiast młodych ludzi po szkołach technicznych będą zmuszeni szkolić obywateli z Ukrainy, którzy mogą ich kiedyś wygryźć. Bo za takiego pracownika który zostanie zatrudniony jako obywatel Ukrainy firma może liczyć na dopłaty.

Komentarz nie merytoryczny
@Riddik

Pracodawcy nie otrzymują żadnych dodatków za zatrudnianie Ukraińców. Takiej formy pomocy nie przewiduje Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, która weszła w życie 12 marca 2022 r.

Riddik
@Komentarz nie merytoryczny

Ja slyszałem co innego, bo rozmawiałem z przedsiębiorcą który prowadzi sklep to raczej bym sobie nie wyssał tego z palca. A po drógi dlaczego nie mogę znaleźć podobnych ofert w jezyku polskim?

Gościu

Witam wszystkich Jestem zainteresowany pracą na stanowisku oczyszczacz odlewów. 1. Chciałem się dowiedzieć jaki pośrednictwa pracy (lub może bezpośrednio) zatrudniają w firmie? 2. Jaką wypłatę NETTO/msc oferują na start ( w nowym systemie) ? 3. Czy na tym stanowisku jest duża temperatura ? pozdrawiam i z góry dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź

Pablo

Ile można liczyć na start w nemaku i jaki jest dodatek za 4brygadowke

@Pablo

O jakim dodatku piszesz tylko goła stawka nemak po wprowadzeniu CZTEROZMIANOWEGO systemu pracy będzie niewolniczym zakładem

Były
@321

Hahhahaha z tego co się orientuję w większości zakładów jest dodatek za pracę w systemie 4bryg a co do (usunięte przez administratora)jeśli nie chcesz nie pracujesz i szukasz czegoś nowego a jak jesteś ograniczony to żyjesz tylko praca majac jeden prawdziwy weekend na 3 miesiące xd trzeba mieć nie równo pod sufitem by zgadzać się na taki system pracy

@321

Czy aby na pewno zakład nic nie daje pracowniom za pracę w niedzielę ? Nie ma żadnych dodatków....?? Prosimy o rzetelne informacje.. Pozdrawiam

@Były

Tak w systemie 4bryg są dodatki ale w nemaku będzie (już jest) system czterozmianowy czyli system pracy ciągłej tak by nie płacić za godziny nadliczbowe za weekendy

@321

Piszę o dodatku za pracę w niedzielę, czy jest on również przy czterech brygadach.. o to właśnie pytam..

Wszyscy Razem 4 brygadowka

Tak możesz liczyć jak sobie rozlozysz namiot i będziesz spał przed zakładem nemak Poland wprowadza system 4 brygadowki tak że powodzenia kiedyś to był zakład (usunięte przez administratora)

Gabriela
@Wszyscy Razem 4 brygadowka

To uważasz że ten system się nie sprawdzi? Dlaczego?

Znowu razem

I co 4 brygadowka maszyny stoją i to ich opłacalność co to miało nie być a jest wielkie nic

@Znowu razem

Są oszczędności fizycznych może 3 albo 4 na weekend przyjść do pracy a biurowych bo mają większe zagrożenie w pracy w klimatyzowanym pomieszczeniu 30

Maria
@Znowu razem

To maszyny stoją dlaczego? Nie ma pracowników? Czy roboty? O co chodzi?

Znowu razem. 2
@Maria

Maszyny padły z przeciążenia pracy gdzie serwisy i czyszczenie nawet woźnica wie kiedy koń ma odliczać ..... A tu chcieli z maszyn Bóg wie co i ile się da wycisnąć to teraz jest ....

Razem razem
@Znowu razem

Od nowych świeżutkich maszyn można oczekiwać, że będą pod takim obciążeniem dawać radę, lecz nie od maszyn, które juz zarobiły swoje i są w totalnej rozsypce - gdzie na serwis porządny oczywiście od zawsze nie było czasu.... i kasy ;)

Niestety 4 zmianowy system ( oszczędność ) ludzie w większości zostaną bo mamy ciężkie czasy trzeba opłacać rosnący kredyt rachunki i cała resztę .. utrzymać rodzinę . Niestety nemak nie jest już dla rodziny odbierajac ten jedyny czas gdzie można decydować czy chce się być z rodziną czy trzeba aktualnie nadrobić na bieżące rachunki, szkoda że związki odpuściły po całości :(

Toja

Czytam te opinie i widzę duży podział, a przecież o to chodzi dyrekcji, żeby był podział, bo wiadomo że najlepiej się rządzi podzielonymi ludźmi. Co do zarobków to fakt idzie zarobić, tylko jest jedno ale, na NADGODZINACH ! A czy naprawdę życie ma polegać na tym, żeby ciągle pracować by móc godnie żyć? Z normalnej pensji, szczególnie u młodych pracowników, którzy mają już własne rodziny i dzieci na utrzymaniu ciężko o godne życie. W dodatku teraz przy wprowadzaniu systemu czterobrygadowego ograniczy się kontakt w znacznym stopniu z rodzinami, z bliskimi, dlaczego? Tylko temu bo dyrekcja szuka oszczędności. Nie przygotowali się do tego wcześniej, zatrudniając odpowiednią ilość ludzi, tylko tymi co zostaną, chcą ogarnąć cztery brygady, znowu oszczędności. Od kiedy nasz były dyrektor św. pamięci odszedł, obecna klika nic dobrego nie wymyśliła, tylko gnębią ludzi i straszą. Jedyne co można było usłyszeć od obecnego dyrektora to DOBRA ROBOTA i poklepanie po ramieniu. Wprowadzeniem systemu czterobrygadowego, przekreślili też status zakładu przyjaznego rodzinie, co uzyskał poprzedni dyrektor. Związki? Tylko stoją z boku, a ich przewodniczący trzęsą gaciami, żeby ludzie nie uciekli, bo będą musieli się chwycić roboty. Poprzedni dyrektor dbał o pracowników i trzymał wszystko i WSZYSTKICH na wodzy, obecny nad niczym nie panuje.

@Toja

Dokładnie , związki się boją, Nemak obecnie jest mega nie przyjazny rodzina robi wszystko na przekór..

Zostaw merytoryczną opinię o NEMAK POLAND sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w NEMAK POLAND sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NEMAK POLAND sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 114.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEMAK POLAND sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 79, z czego 13 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

NEMAK POLAND sp. z o.o.