FAKRO PP sp. z o.o.

Opinie o FAKRO sp. z o.o.

Dlaczego w Fakro nie szanuje się pracowników?

Były prcownik
@Nowy

Bo wiedzą , że w nnych firmach podobne zarobki albo takie same . To po pracownicy odejdą ?

@Nowy

Pracownikami nikt się nie przejmuje. Liczą się tylko słupki ,wykresy i oczywiście zyski za wszelką cenę.

Felek
@Były prcownik

Czyli sami przyznaliście, że zarobki w Fakro są rynkowe. Brawo

fafik

Witajcie. Próbowałem w HR uzyskać informacje o wynagrodzeniu na stanowisku operatora CNC. Mila pani powiedziała że taka informacje może udzielić jedynie na 2 etapie rekrutacji. Mam do was pytanie... Czy możliwe że da się zarobić 3000 netto z 2 letnim doświadczeniem. Szkoda mi troszkę czasu na HR-ki i tygodniową rekrutacje w tym łagropolu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Pracuś
@fafik

Witam jeśli będzie to pomocne to takiej kwoty możesz spodziewać się po minimum 10latach pracy niestety

zainteresowany
@Pracuś

Pracuś, a Ty pracujesz jako operator CNC? Szczerze wątpię.

zainteresowany
@fafik

da się, warto. Nie słuchaj malkontentów.

olo

to nieprawda

Ja potwierdzam

droga aniu :)

to tak jak piss .... :) a tak w ogole czy to przypadkiem nie strefa wolna od BGLT ? :) potraktuj to z przymruzeniem oka ;) kiedys bedzie normalnie

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FAKRO sp. z o.o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Jacek

czesc, czy mogło by pare osob tak anonimowo napisac na jakim stanowisku pracuje i jakie mieli place na poczatku i jak sie to zmienialo i w jakim czasie? Zastanawiam sie nad aplikacją, pazerny na pieniadze nie jestem ale chce uniknac pracy za najnizszą mając jakies wyksztalcenie..

Henr
@Jacek

Na jakie stanowisko chcesz aplikować?

Jacek
@Henr

Techniczne stanowisko z wymaganym wyksztalceniem wyższym.

Jan

Gotowi na szczepienia? "Do szczepienia załogi przymierza się też Fakro. - Sprawa jest właśnie omawiana przez zarząd. Decyzja zostanie podjęta niezwłocznie, ze szczególnym uwzględnieniem dobra i woli naszych pracowników – informuje Bogumiła Szczygelska z biura prasowego przedsiębiorstwa."

Neutralna

Jak wygląda sytuacja w firmie po zmianach kadrowych? Niektórzy zostali dyrektorami, niektórzy kierownikami, powstały nowe nazwy specjalistów - płacę też się zmieniły?

Artur
@Neutralna

Może ktoś zdradzi jakieś szczegóły, nazwiska, stanowiska, itp.

Ktoś
@Artur

Ale jakie szczegóły? co chcesz wiedzieć? w Fakro nie pracuję od jakiegoś czasu już, byłem tam jeszcze przed pojawieniem się nowego prezesa i tymi "wielkimi" zmianami (praca w administracji). W Fakro jest wiele fajnych ludzi, co jest dużym plusem tej firmy, ale są też osoby, które nic nie robią, a są takie, które wszystko robią - za siebie i za innych, a i tak nikt ich nie doceni. W porównaniu jednak do innych firm, to w niektórych działach jest mało pracy, jeżeli tylko ktoś jest dobrze zorganizowany i umie szybko wykonywać swoje obowiązki, to nie ma nerwówki, może sobie spokojnie klepać swoje rzeczy. Zarobki może i szału nie robią, ale 3k można na rękę dostać po jakimś czasie, czy to dużo, czy mało, to już każdy sądzi według siebie. Jak wiesz z kim się zaprzyjaźnić, to i karierę zrobisz w tej firmie. Nie wspominam jej najgorzej, ale to głównie dzięki ludziom, których poznałem. Jednym się spodoba, innym nie - jak wszędzie. Jak komuś nie odpowiada, to jaki problem szukać czegoś innego? od narzekania nic się u was nie zmieni, jedynie nastrój ;)

@Neutralna

Jeden nowy w zarządzie nie zmieni starego układu. Będzie musiał się dostosować do starych wyjadaczy, bo inaczej go wyeliminują. Jakby przeanalizował działania firmy 10 lat wstecz to by wiedział kto narobił najwięcej szkód pod płaszczykiem sukcesów. Chiny jeden niewypał. Nowograd drugi. Zapas drewna na 100 lat - trzeci. A ile jeszcze rzeczy poukrywanych. Tego nie da się nadrobić. Tam popłynęły pieniądze na nasze podwyżki, ale sielanka trwa nadal i jeden nowy człowiek tego nie zmieni.

Zarobki

(usunięte przez administratora) I co? Mamy tyle co tu piszą w artykule czy biedę klepiemy?

Zarobki

Henr
@Zarobki

Ponów proszę link bo został usunięty.

You can call me Jack

Zastanawiałem się co i czy w ogóle napisać bo parę ładnych lat tu pracowałem, mógłbym dużo opowiedzieć i ogólnie mam sporo żalu ale cóż... chyba szkoda gadać, życie. Kiedyś było dużo lepiej, ale od kilku lat warunki zatrudnienia i podejście do pracownika to równia pochyła bez perspektyw na zmianę tego trendu. Z tego też powodu już mnie tu nie ma i polecam każdemu się zastanowić czy mu się praca w Fakro jeszcze opłaca czy już nie. Nie chodzi tylko o kwestie finansowe, ale też szacunek do samego siebie, swojego zdrowia i jakieś własne ambicje. Tu ani nikt Cię nie doceni ani niczego nie da, natomiast na pewno zabierze i dokręci śrubę w międzyczasie. Biadolenie na forum nikomu z odpowiedzialnych za ten bajzel nie zaszkodzi, ani tym bardziej nie zmieni waszej sytuacji. Strata czasu, lepiej go poświęcić na szkolenia, uprawnienia, naukę języka i oczywiście szukanie nowej pracy, pod tym kątem. Polecam bo jak chyba nikt z byłych pracowników nie żałuje zmiany, a jedynie tego że tak późno jej dokonałem. Powodzenia!

@You can call me Jack

Również spędziłem/zmarnowałem w tej firmie kilka długich lat i w pełni zgadzam się z powyższą opinią. Narzekanie na wewnętrzną sytuację w przedsiebiorstwie nic nie zmieni. Jeżeli jesteś pracownikiem Fakro najlepsze co możesz zrobić to zacząć inwestować w siebie, swoją wiedzę i umiejętności, jednocześnie poszukując innego źródła dochodu. Osobom, które rozważają zatrudnienie w Fakro jako szeregowy pracownik lub na niskim stanowisku kierowniczym stanowczo to odradzam, gdyż tylko zmarnują czas, który jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów. Ja z decyzją o odejściu wahałem się niespełna rok czasu, a teraz wiem, że powinienem był to zrobić natychmiast gdy zauważyłem trend pogarszających się warunków pracy.

Normalny

Weluks ma w planach fabrykę w sączu otworzyć.oj będą fakrowskie pierdzistolki ciężko piszczeć oj będą

Ciekawski
@Normalny

Zobaczę to uwierzę... ale jeśli to prawda i zapłacą godne stawki fachowy się przeniosą i zacznie się walka o pracownika tym lepiej dla nas ;-)

@Normalny

Jeżeli to jest prawda to zmowa sądeckich biznesmenów przestanie istnieć i będziemy lepiej zarabiać.

Obok Sącza

Koń
@Konar

W jakiej miejscowości? I czy to potwierdzone?

Hasd

Jakieś szczegóły?

Młody

Witam proszę o informację chciałbym się przyjąć do firmy na magazyn główny , jakie tam są stawki i jaka jest atmosfera w pracy. Słyszałem też że jest możliwość wyjazdu delegacyjnego na magazyny zagraniczne , co wiąże się to z zarobienia większej kasy. Proszę o rzetelną podpowiedz Dziękuję

@Młody

Najniższa krajowa takie są realia. (usunięte przez administratora)

@Norek

No tak jak wszędzie, ale to i tak jako młody pracownik zarobię więcej niż nie jeden stary pracownik bo mam oddany podatek , a to niektórych bardzo boli(usunięte przez administratora). A jaka jest atmosfera w pracy.

AA
@Młody

Praca na magazynie - zimno ( minusowa temperatura) - przeciągi ( otwarte rampy) - ciężki asortyment ( 50-70 kg) - wyjazdy na delegacje za niepełna dietę PS Masz okazję lepiej idź na produkcję

Mlody
@AA

Jak to minusowa temperatura ? W zamkniętym budynku !!! Przeciągi i ciężki asortyment ! A gdzie przepisy BHP !! Pytam o to wszystko bo niedawno uzyskałem uprawnienia n na wózki widłowe i chciałem gdzieś nabyć praktykę , ale widzę że nie warto zawracać sobie głowę. Chociaż wyjazdy delegacyjne są zachęcające .

@Mlody

Oczywiście że jest minusowa temperatura jeżeli magazyn jest duży i nie posiada ogrzewania to nie może być ciepło a dodatkowo kurtyny przy rampach nie są szczelne i zimno z zewnątrz przenika do środka.

magazyn
@Norek

Nie ma przyjęć na magazyn. Także kłopot z głowy. Chyba, że zwolni się miejsce zajęte przez tego, co tak narzeka. Pozdrawiam

@magazyn

A ty to niby kto ? Dyrektor kierownik a może pani kadrowa że masz takie informacje , jak to się nikt nie zwalnia ja mam inne informacje .

@Młody

Rotacja pracowników jest duża gdyż nie każdemu pasują warunki pracy i kiepskie zarobki.

stary
@Pączek

Niby gdzie masz tę rotacje?

Cos

Powiem tyle. Jeśli firma druga na świecie na umowie po 20 latach pracy w tym zakładzie daje najniższa krajową i do tego młodzi (nowi) mają wyższe stawki to jest coś nie tak z mózgiem rządzących tą firmą. Mistrzowie właśnie dostali podwyższki i to nie male średnie stawki mieli 3500 a teraz jeszcze wyżej i do tego po 50% premii, a pracownicy na nich (usunięte przez administratora)i mają 2680 i 5 lub 10,15,20% to jest coś naprawdę nie tak! Panie prezesie chcemy 400 zł netto podwyższki dla każdego, nie dla pojedynczych przypadków. Chcemy żyć nie wegetować. To jak się ubieramy, jak żywimy czym jeździmy to jest Pana wina i Pan za nas odpowiada za nasze zdrowie i przyszłość!!! Chciałbym się cieszyć i chwalić ze pracuje w tej firmie, ale niestety się wstydzę. Sam parking pod 15stka wszystko o Pana podejściu do pracowników mówi. BRAK SZACUNKU. Dziękuję za ciasne szatnie, mała ilość ubikacji i pryszniców do których strach wejść, mało kołowrotków wejściowych!! Czas przestać patrzeć na swoją kiesę, bycia egoistą, czas zacząć dzielić się z ludźmi, doceniać ich! To my zbudowaliśmy ten kapitał jaki Pan ma my z dużym stażem pracownicy produkcji i biur! Prosimy o 400 zł netto dla wszystkich

JaśFasola
@Cos

Kurcze w w jednym z niedalekich zakładów produkcyjnych spożywczych jest na rękę niewiele ponad minimalne 2060 kilka złotych przy zapieprzaniu również na trzy zmiany a tu prawie 2700 i dalej mało? Chyba muszę zmienić miejsce pracy bo dopiero widzę że w Fakro lepiej się zarabia

JaśFasola2
@JaśFasola

To na co czekasz składaj wypowiedzenie i przychodź do firmy rodzinnej mlekiem i miodem płynącej... :-/

@JaśFasola2

Od dawna w Fakro na etacie jest

John

Hahahahaha śmiech na sali z waszymi wypłatami poprostu parodia

Johny
@John

Lepiej byś się zdobył na odrobinę współczucia a nie kpił z biednego ludu

Stasiu
@Johny

Miały być wielkie podwyżki a wyszło tak jak zwykle. Brak słów ????

Biedny
@John

Tak się zarabia miliony w Nowym Sączu na biednych pracownikach.

@John

Zarabiają miliony a my żyjemy z miesiąca na miesiąc.

Fundacja pomyśl o przyszłości
@John

W Nowym Sączu płace kształtuje rynek. Prezes nie może wam dać więcej pieniędzy nawet gdyby chciał bo mu rynek nie pozwala. Jesteśmy firma rodzinną i dla nas bardziej liczy się rodzinna atmosfera w firmie niż wypłaty. Pieniądze nie dają szczęścia tak jak rodzinna i serdeczna atmosfera w pracy gdzie wszyscy pomagamy sobie nawzajem. Wszyscy wszystkim.

@Fundacja pomyśl o przyszłości

Jeżeli pieniądze szczęścia nie dają to nie (usunięte przez administratora)i klika, reszta zrównają pesje z pracownikami na czele z tobą. A czemu nie będziecie pracować w rodzinnej atmosferze

Fundacja Pomyśl o przyszłości
@Konar

Drogi Konarze, jeżeli nie wyznajesz chrześcijańskich wartości takich jak my wyznajemy w naszej firmie jak rodzinna atmosfera i jesteś materialistą to przenieś się do firmy prowadzonej przez niewiernych. Dla nas pieniądze nie są najważniejsze i bardziej zależy nam na życiu wiecznym dlatego stosujemy jałmużnę i pościmy na przykład gdy nie mamy na świeże i chrupiące croissanty z Lidla lub gdy nie ma świeżych.

@Fundacja pomyśl o przyszłości

Ceny na stacjach paliw czy ceny w sklepach też kształtuje rynek, i co się dzieje. Pracujcie w rodzinnej atmosferze, a w sklepach będziecie za nie długo brać na zeszyt z całą waszą rodziną

@Fundacja Pomyśl o przyszłości

Powodzenia

Co to za nowa halka znowu się buduję ? Co tam będzie ?

Witam jak wygląda sprawa parkingu, jest gdzieś darmowy a gdzieś płatny ? Czy muszę coś wyrabiać, wykupywać ?

@Nowy

Parking na firmie jest darmowy

XYZ

Noi jak po wypłacie ??? Z okazji 30-lecia nadal nic, nawet paczki....

Kot
@XYZ

Będzie kasa z tego co słyszałem ale dopiero w maju.

Okno dachowe

Witam serdecznie , dzisiejszy dzień pracy na magazynie to jakaś totalna porażka zimno nie do wytrzymania , temperatura kilka stopni powyżej zera !! a przy otwartych rampach podczas załadunku samochód to dwa może trzy stopnie powyżej zera. Czy my pracujemy na jakiejś chłodnii z mrożonkami mięsem itp. czy w zamkniętym budynku ? Wstyd dyrekcjo zabraliscie nam premię zimową !! i ciepłe posiłki !! Jakim prawem . Według przepisów BHP praca na hali przy temperaturze poniżej 14 stopni dodatkowe przerwy na ogrzanie się, temperatura poniżej 10 stopni ciepły posiłek . Gdzie jest Pan Pani z działu BHP naszego zakładu ,? Może zejdą na magazyn i sprawdzą warunki pracy a nie tylko grzeją cztery litery w ciepłych pokojach . Zapraszamy . Szanujcie nas a my będziemy szanować was bo jak na razie to idzie to w złym kierunku . !!! Pozdrawiam

Dejw
@Okno dachowe

No to zadzwoń do PIPu i zgłoś. BHPowiec jak dostanie po portkach, a forma karę, to coś poprawią.

Żelazny
@Okno dachowe

Nic to nie da że sie tu wypisuje prawdę,myśle że zgloszenie gdzieś wyżej też nie wiele,takie czasy-(usunięte przez administratora),jedyne co można zrobić to zmienić pracę.

Parodia
@Okno dachowe

Detektor stwierdzil że nie ma zimy i wszystkie dodatki które dostaliśmy od prezesa tj premia zimowa "wrzucili do podstawy" tak że z tego wyszło że na produkcji mają większe podstawy niż na magazynie . Na produkcji jeśli nie ma kilku ludzi norma spada proporcjonalnie . Na magazynie gon szybciej do samochód musi wyjechać nie ma miejsca gdzie się zagrzać

@Okno dachowe

Musisz zgłosić te wszystkie zaniedbania do inspekcji pracy ,oni powinni sprawę załatwić. Jeżeli osoba odpowiedzialna za psełdo oszczędności dostanie po kieszeni to następnym razem się zastanowi co robi. W następnym tygodniu znów będzie bardzo zimno ,tylko wam współczuję tych warunków pracy

@Okno dachowe

Za takie warunki pracy w niskich temperaturach to powinny być jeszcze dodatki finansowe a co dopiero ciepły posiłek. Jeżeli na produkcji są lepsze zarobki to jest oczywiste że trzeba zmienić miejsce pracy.

Kiero
@Okno dachowe

W oddziale w Dobrej to nawet na magazynach nie słyszeli o ciepłych posiłkach, premi zimowej czy dodatkach funkcyjnych.

Kiero

prezes
@Kiero

Ale codziennie w Dobrej dostają wszyscy bułki na śniadanie i to przez cały rok. To nie jest mało

Mateusz

@john a skąd wiesz jakie tam są wypłaty ?

@Mateusz

Wypłaty są marne dlatego długo tam nie pracowałem. Szkoda waszego czasu.

@Pączek

Obiecują złote góry a rzeczywistość jest inna , chcą żebyś miał nadzieję że będą lepsze zarobki a po jakimś czasie dochodzisz do wniosku że zarabiasz najniższą krajową i nie ma widoku na coś więcej.

Kris

Polityka kadrowa w Fakro sięgnęła (usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora)To już chyba lekka przesada. Bariery dobrego smaku i podstaw logiki zostały mocno przekroczone. Gdzie jest komisja etyki? Gratuluję służalczości i pseudoobiektywizmu.

Witek

To wszystko prawda. Materiał dalej gnije w magazynie w Rudniku, a Wojtek ukrywa ro przed prezesem.

Stefan
@Witek

Ktoś coś więcej może powiedzieć?

Zbyszek
@Kris

Niech się lepiej (usunięte przez administratora)pochwali prezesowi, ile trefnego drewna z Ukrainy ukrył w Rudniku. Przez lata miał na wszystko wyrąbane, gromadził zbędne zapasy drewna, a teraz naprawił to co sam wcześniej zepsuł i dostał za to medal. Brawo panie prezesie, Dwa razy pana (usunięte przez administratora)

Magazynier
@Stefan

Potwierdzam. W Rudniku leży kupa bubli z Ukrainy i z Rosji. Poprzedni zarząd tam to zgromadził żeby się prezes nie dowiedział jak wielka to ilość. Przy każdej inwentaryzacji brakuje poza tym sporo towaru. Która firma pozwoliłaby sobie na kasację drewna po inwentaryzacji na kwotę ponad 100 tys. zł. Chyba tylko Fakro, bo ma kasę. O wszystkim wie (usunięte przez administratora), bo sam to zorganizował, (usunięte przez administratora)dali zielone światło, a kasa poszła w błoto i nigdy nie wróci. Nawet do niczego nieprzydatne starocie ze Stolartu leżą w Rudniku i gniją. Nie radzę wycinać tego niusa bo i tak wkleje znowu.

@Kris

Polityka kadrowa w Fakro sięgnęła dna. (usunięte przez administratora)zastępcą dyrektora?To już chyba lekka przesada. Bariery dobrego smaku i podstaw logiki zostały mocno przekroczone. Gdzie jest komisja etyki? Gratuluję służalczości i pseudoobiektywizmu.

Roni

Wziął się fajfus niby do roboty bo miał nóz na gardle. Inaczej dalej by siedział na nietypówce i żartował z ludzi. wielu ludziom zaszkodził i dlatego czas zemsty już bliski.

Zostaw merytoryczną opinię o FAKRO sp. z o.o. - Nowy Sącz

• Jak się pracuje w FAKRO sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FAKRO sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 188.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FAKRO sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 141, z czego 25 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 71 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FAKRO sp. z o.o.