Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SAWA TAXI w Warszawa

SD

Jeszcze zapomniałem dodać taką małą rzecz: Sawa Taxi jest po 2,40 na pierwszej dziennej, inne korporacje są od 1,20 do 2,00. Ludzie nie są głupi. Ostatnio wiozłem dziadka, wyszło 18,00 zł za kurs i dziadek powiedział, że jeździ już z 5 lat z tą korporacją ponieważ on nie będzie płacił 2,4 za km bo to jest za dużo. On nie jest pazerny tylko oszczędny dlatego ma pieniądze. Tak jak powiedział. Kurs 17,90 zapłacił 22,00 z napiwkiem. Jakby jechał Sawą po 2,40 i by wyszło 24,80 za ten sam kurs to by nie dał napiwku wogóle. Ludzie lubią płacić mniej, nie dlatego, że nie mają pieniędzy bo jak nie mają to jada komunikacją miejską. Ludzie lubią płacić mniej bo chcą oszczędzić. I to jest normalne zachowanie każdego człowieka. Dlatego Sawa Taxi wogóle lub bardzo rzadko jest zamawiana pod prywatny adres pod dom aby gdzieś pojechać. Zamawiane są inne tańsze korporacje. Sawa jest zamawiana do MORDORU - czyli do centrum biznesowego na Mokotowie (Domaniewska, Postępu). Bogate firmy podpisały z Sawa Taxi umowę o przejazdy bezgotówkowe, na podstawie EKK (Elektroniczna Karta Klienta), lub na VOUCHERY papierkowe, karty jednorazowego użytku lub wielokrotnego użytku aby móc wozić swoich pracowników do pracy a potem do domów, aby mogli coś załatwić na mieście (krótkie kursy) lub dla gości tych firm - z pracy na lotnisko lub do hotelu (tego bliskiego hotelu a nie po drugiej stronie miasta). Ty z rana 05.00 - 09.00 zwozisz managerów i innych pracowników plebsowych, jakieś sekretarki z okolicznych dzielnic - nie z centrum - z Tarchomina, Ursusa, Wilanowa Bielan do MORDORU potem stoisz a następnie od około 14.00 do max 19.00 zwozisz całe to towarzystwo z powrotem do domów. Popatrzcie w dzień lub wieczorem na taksówki, które stoją na postojach. Tam stoi SAWA, ELE, MPT i SUPER TAXI (te najdroższe) i niezrzeszone dziadki. Cała reszta taksówek jeździ bo są od 1,20 do 1,80. Chociaż ELE rzadziej stoi niż SAWA czy MPT czy SUPER ponieważ ELE się reklamuje i są u nich zlecenia. Ale też " (usunięte przez administratora) nie urywa" - tak słyszałem... A ja wolę jechać w nocy po 2,00 niż stać za 3,60. Klient też. Teraz pracuję około 18 - 22 dni w miesiącu i po opłaceniu samochodu z bazą, zatankowaniu (do pełna) zostaje mi ok. 4000,00 na czysto. Legalną oznaczoną taksówką z kogutem TAXI, mam licencję, nie uberem. Zaznaczam jeszcze że jestem młody urodzony w Warszawie, znam całą Warszawę doskonale, około 90% ulic wszystkich na pamięć a zarobić nie mogłem w Sawie 7200 i wyjść na czysto.... To chyba świadczy o korporacji a nie o kierowcy... prawda ?

Michał co wybielił skórę
@SD

i to jest całą prawda o Sawie jak niżej. Do tego ZERO merketingu. (usunięte przez administratora)inwestują w reklame mając połowę tej bazy co w Sawie, a i kierowcy jeżdżą i zarabiają... i z postu powyżej prawda... Dlatego Sawa Taxi wogóle lub bardzo rzadko jest zamawiana pod prywatny adres pod dom aby gdzieś pojechać. Zamawiane są inne tańsze korporacje. Sawa jest zamawiana do MORDORU - czyli do centrum biznesowego na Mokotowie (Domaniewska, Postępu). Bogate firmy podpisały z Sawa Taxi umowę o przejazdy bezgotówkowe, na podstawie EKK (Elektroniczna Karta Klienta), lub na VOUCHERY papierkowe, karty jednorazowego użytku lub wielokrotnego użytku aby móc wozić swoich pracowników do pracy a potem do domów, aby mogli coś załatwić na mieście (krótkie kursy) lub dla gości tych firm - z pracy na lotnisko lub do hotelu (tego bliskiego hotelu a nie po drugiej stronie miasta). Ty z rana 05.00 - 09.00 zwozisz managerów i innych pracowników plebsowych, jakieś sekretarki z okolicznych dzielnic - nie z centrum - z Tarchomina, Ursusa, Wilanowa Bielan do MORDORU potem stoisz a następnie od około 14.00 do max 19.00 zwozisz całe to towarzystwo z powrotem do domów.

GR!@

Nawe forum sawa taxi znikneło z netu :) A można było poczytać... bandytyzm nic więcej.

Kierowca Sawa jeszcze...

Jedyne co mogę napisać o tej firmie to to,że jestem bardzo rozczarowany i tyle w temacie. Robią z szamba perfumerię....

GWW1
@Kierowca Sawa jeszcze...

ano robią, roboty mało, za to danina do właściciela najwyższa obo Ele w Warszawie. Marketing lezy i kwiczy, nawet po zmianie szefa marketigu dali ciała, że aż uszy bolą po tym co poleciało po mieście. Normalnym jest zabieranie lukratywnych zleceń, pod pozorem "klient zrezygnował" i dawanie ich swoim ziomkom. Takich przypadków doświadczyłem 3x i o 3 innych słyszałem od innych (długoletnich taksiarzy). Pracowałem 10 miesięcy. To już chyba lepiej stać na słupie...

taxiuser

Załóż Rachunek Partner z kartą debetową i tankuj taniej na dowolnej stacji. Gwarantujemy niską cenę paliwa - tylko 3,90 zł/litr. Jeśli zapłacisz więcej, zwrócimy Ci różnicę - do 100 zł miesięcznie. Oferta dla nowych klientów firmowych Alior Banku. http://tankujtaniej.xn.pl 0 zł za rachunek - wystarczy z niego aktywnie korzystać 0 zł za kartę Mastercard® Debit Commercial 0 zł za przelewy internetowe Elixir 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie SAWA TAXI? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Dyspozytor / Dyspozytorka?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
Starszy kierowca

Nie polecam pracy w tej firmie jeśli chodzi o przewóz osób dla Lotosa. Od września jeden z kierowców pani "kordynator", wiadomo o jakiej Pani E. mówimy, który była też kierowcą została koordynatorem i urosły jej piórka. Gdy weźmiesz l4 to próbuje nielegalnie odebrać ci wolne z urlopu - śmiech na sali, stosowanie mobingu też się zdarzało, niestety niektórzy kierowcy boją się to zgłosić, nie dziwie im się. Dużo osób odeszło od pracy przez tą Panią, teraz szuka po maszynistach szukając nowych kierowców i liczy że ktoś poleci taką pracę przy takiej osobie... Gdyby nie ta Pani pewnie ludzie by nie poodchodzili. 4 dni wolnego w ciągu miesiąca, i nie myśl o jakimś urlopie na wakacje bo cię zjedzą :) Pozdrawiam

Remik

Zawsze można znaleźć inną pracę . Praca w taxi taka jest i doskonale o tym każdy wie. Po co to marudzenie??

Normalny
@Remik

Praca w taxi może być normalna, jak się nie wymaga od pracownika chorego trybu w stylu kilkunastu godzin pracy bez wolnego. Ale ludzie się na to zgadzają. Dlatego wolę UBERA z własnym samochodem oczywiście. Jeżdżę kiedy chcę i jak chcę, a pasażer płaci aplikacją połowę tego, co żądają te korporacyjne k...

Pawel

Kilka słów o pracy w Sawa taxi dla LOTOSU. Przestrzegam osoby zastanawiajace się przd podjęciem pracy dla Sawy. Ustalenia jakie uslyszycie odnosnie pracy to mity w chwili pierwszego kontaktu z dyspozytorami dowiadujesz sie ze realia sa zupelnie inne. Przugotuj sie na bycie dostepnym przez 24 h o wolnych weekendach zapomnij tak samo jak o dyzurach ktore ponoc obowiazuja haha tel dzwoni non stop wracasz z kursu po 12 h jednym słowem nie masz juz na nic sil zasypiasz a po godz tel z kolejnym kursem. Ale ponoc masz czas na odpoczynek tylko co mi z takiego odpoczynku gdy jakis inteligentny dyspozytor wydzwania w trakcie mojego snu bo nie chce mu sie zerknac w raport ktory wysylam po kazdym kursie w ktorym jasno widac ze bylem w drodze 12 h wiec raczej wypada odpoczac no chyba ze chcą nas pozabijac na drodze. Dodam ze kilometrowka jest smieszna a kursow nie ma za duzo tylko sa porozbijane w czasie np jezdzisz od 2do 5 kolejny kurs o 16do 19 i w kazdej chwili moga zadzwonic wiec co to za zycie nawet nie mozesz spokojnie odpoczac bo ciagle jest świadomość ze moga dzwonic takze o kinie, imprezie, basenie zapomnij.

Żona
@Pawel

Uciekajcie kto może dla dobra żon dziewczyn bo to sekta która zatrudnia same dna społeczne i rozbija posrednio rodziny. Jest tak kilku takich cwaniaków 413 i 201 którzy obieraja sobie takiego mlodszego przydupasa i szkola i ucza jak niszczyć żony a ich efektem jest moj rozwód i zalamana psychika

Kierowca

Dokladnie kolego tak jak piszesz(Sawa LOTOS) , ja tez to przerabiam na szczescie juz kończę bo nie idzie wytrzymać 24 h dostepny pomimo ze zapewniają Cię ze masz miec wolne mimo to dzwonią a jak nie odbierasz to wyzywaja i jest wielka afera. 24 h dostepny przez caly miesiac za 2 tys na reke to bardzo malo wiecej nie wyjezdzisz mam kontakt z innymi kierowcami sawy i wszyscy wychodzimy podobnie. Oczywiscie obowiazuje samozatrudnienie czyli dolicz oplaty za ksiegowosc, podatki od przychodu, vatu takze wychodzi na to ze robisz jak beduin za marne grosze.

SzoferTaxi

Nie polecam jazdy w tej korporacji. Jeździłem tam swoim samochodem nie wynajętym, niestety jedyną osobą zarobioną w tej firmie jest prezes, gigantyczne opłaty dla korporacji, praca 5 dni w tygodniu po 12-13 godzin od 5 rano a człowiek ledwo wiąże koniec z końcem. Za dużo taksówek prezes cały czas przyjmuję nowych jeszcze dokłada do tego dyżury, które dodatkowo zmniejszają twój dochód. Wieczne czekanie na zlecenie średnio godzina lub dwie a czasem i trzy godziny. Praca jest tylko w tygodniu w ciągu dnia, w nocy czy w weekendy nie ma po co wyjeżdzać bo nic się nie dzieje. Nakazują ci jak masz się ubierać jak wypowiadać publicznie. W tej firmie jesteś tylko liczbą w statystyce, jak składasz wypowiedzenie to nawet nikt się niezapyta dlaczego, wisisz im i powiewasz bo zaraz przyjdzie kolejny jeleń i troche pojeździ zanim się zorientuje jak go prezes puka. Przy dwóch tygodniach urlopu w wakacje wychodzi, że sawie musisz oddać ponad 30% swojego przychodu. Prezesa nie interesuje, że ktoś ma urlop czy chory czy zepsute auto trzeba płacić 100%, średnie miesięczne opłaty dla sawy wychodzą między 1400 a 1900zł w zależności ile się wyjeździ. Opłaty dla sawy są o połowę za duże przy obecnych utargach jakie tam się robi... niedługo ta firma upadnie prawdopodobnie jak dalej będzie traktowała taksówkarzy jak dojne krowy.

Były
@SzoferTaxi

Prawda

SzoferTaxi

Od jakiegoś pół roku jest czesto problem zarobić na czysto 150zł w 12 godzin pracy, średnio wychodzi koło 13zł na czysto na godzine. Nie po to człowiek inwestuje w samochód robi kurs i licencje zakłada działalność aby zarabiać jak dostawca pizzy.

Były taksówkarz Sawy
@SzoferTaxi

Popieram Cie Mistrzu

Smigol

Zawijajcie się stąd, dobrze radzę :// Przekonacie się w koncu kiedys na wlasnej skórze jak tu traktują pracowników..... Uciekłem stąd do Atu Taxi, wreszcie mam święty spokój i lepszą kase.

SD

Reasumując. Jeśli jest dobry miesiąc... 24 dni pracy po 12 - 18 godzin po 300 zł brutto (-12% dla Sawy) daje 7200,00. 24 dni pracy a nie 30 czy 31 ponieważ SAWA TAXI w SOBOTY I NIEDZIELE NIE MA ZLECEŃ 7200,00 - 12% = 6300,00 Wynajęty wóz = 2700,00 miesięcznie Baza = 880,00 miesięcznie Zrobisz około 200 kursów w miesiącu, każdy po 0,91 dola Sawy = 182,00 Terminal 50,00 miesięcznie + 2% od płatności Razem kosztów masz około 3812,00 miesięcznie. (+- 100,00) Aby zarobić 7200,00 to musisz mieć na paliwo lub na gaz około 1500 zł w miesiącu. Załóżmy, że pożyczysz od kogoś na paliwo te 1300,00 czy 1500,00 6330,00 (obrót) - 3812,00 (koszta) = 2518,00 2518,00 - 1500,00 (paliwo) = 1018,00 Reasumując: Jeśli chcesz (usunięte przez administratora) przez cały miesiąc przynajmniej po 10 - 12 godzin i mieć za to 1018,00 zł oczywiście wtedy gdy jest syty (dobry) miesiąc to zapraszam do Sawa Taxi. Takich miesięcy jest 6-7 w roku. Nie zawsze udaje się zarobić na utrzymanie wszystkich kosztów w Sawie wraz z wozem (7200,00). Trzeba dokładać z własnych pieniędzy do rozliczenia z operatorem. Pamiętajcie, że ja liczyłem to razem z Wami zakładając, że pracuję przez prawie cały miesiąc. Nie słuchajcie bredni, że on (ja) nie pracuję, że mało pracuję, że co on (usunięte przez administratora) bo on ma 300,00 dziennie a Ty jak porobisz to będziesz miał z tysiaka czy z 7 stówek to na bank. Gówno prawda. Raz się zdarzyło w czerwcu w piątek, że gdy jeździłem 42 godziny to zarobiłem 1000,00 zł... Zadłużenie w Sawie rosło z miesiąca na miesiąc i nie wiedziałem co zrobić. Poszedłem do przewozu po 1,20 / km zapłaciłem wpisowe i za miesiąc z góry i jeździłem na 2 baty. Rano Sawą a wieczorem gdy Sawa już stoi od 19.00 godziny to przewozem. Jak jest dobry miesiąc to w Sawie 300 dziennie, zły miesiąc to 100,00 dziennie. Przewozem codziennie na czysto 250,00. Je*** Sawę !!! Firmowym Sawoskim samochodem, z kogutem SAWA TAXI, na Sawoskim tablecie z Sawoskim internetem wykonywałem pracę w przewozie. Je*** SAWĘ!!! Były kierowca Sawy, obecnie już niepracujący w Sawie... (2016 - 2017) Ludzie - trzymajcie się z dala od Sawy!!!

ZŁOTA

Szanowni kierowcy w SAWA staram się podchodzić do innych z szacunkiem i jego pracy jakiego Ja sam bym oczekiwał od innych , lecz odkąd masowo za czeliście podjeżdżać na ulicę Złotą oczekując na wjazd do Dworca Centralnego pozostawiacie za sobą chlew to i tak zbyt delikatne słowo , nie potrafię zrozumieć jak kierowcy dbający o swoje narzędzie pracy mogą być takimi egoistami i leniami mając wokół kosze na śmieci,sprawiacie wrażenie ludzi sympatycznych i dbających o higienę WIĘC PROSZĘ NIE ZACHOWUJCIE SIĘ JAK BRUDASY . Każdy z nas stara się szanować innych ,szanujcie proszę ludzi którzy tam mieszkają .Dziękuję

Fruzia

Pracuje albo pracował w Sawa chłopak który wyludza pieniądze od kobiet co prawda nie jeździł na swojej licencji nr jego taxi to 308

nieznaszmnie78465
@Fruzia

Fruzia podaj jakiś kontakt do siebie a propos tego człowieka nr 308.

Slawek Warszawa

Jako taksówkarz w Warszawie nie narzekam .Mam co miesiac minimum 4000 netto przy 8 godzinach plus minus 1h wiec zachęcam jesli ktos lubi jezdzic samochodem dobrze zarobi ! nie sluchajcie opini ze zarobki 2000 netto bzdura nigdy nie zszedlem po nizej 4000 ! robcie licencje i do pracy bo naprawde warto !

jamroszy
@Slawek Warszawa

bzdury opowiadasz albo jestes z zarzadu korpo lub czyims przydupasem.

ZŁOTA
@jamroszy

Sławek , chciał bym opowiadać bzdury niestety rzeczywistość jest taka a nie inna wielokrotnie bylem i jestem światkiem pozostałości po kierowcach którzy stołowali się w sklepiku prowadzącym również gastronomię niestety przerastała ich czynność wyrzucenia śmieci do kosza , oczywiście nie można napiętnować wszystkich bo tak nie jest, prawda jest taka że rzutują swoim postępowaniem na innych kolegów należących do tej samej korporacji ,wybrałem taką drogę licząc na zrozumienie i poszanowanie jak również na wskazanie takiego problemu .JEST MI NIEZMIERNIE PRZYKRO JEŚLI KOGOŚ OBRAZIŁEM . Przepraszam i dziękuję za zrozumienie .

@Slawek Warszawa

Lepszej bajki nie słyszałem ty chyba człowieku liczyć nie potrafisz 4tys. Netto przy 8h pracy????? Ja zasuwam 5 dni w tygodniu w sawie po 12-13h i często jest problem aby 4tys. W kieszeni zostały.

obserwator

Uwaga ciągły nabór łosi ,którzy są goleni do kości a jak się nie podoba to do wiedzenia rozliczenie wg. uznania.

Łukasz

Właśnie miałem "rozmowę" z jak mniemam chorym psychicznie kierowcą, który jak święta krowa stał na środku ulicy i ani myślał przeparkować się kilka metrów dalej o co go poprosiłem bo "czeka na klienta". Jak dla mnie to stado chamów i tyle.

Sławuś

rzeczywiście na premie można liczyć, dobrze powiedziane :) a co do podstawy to jakieś kpiny przy takim stanowisku i tylu obowiązkach 4000 netto - działalność.... Polowanie na łosia!

jerzy

Kupa (usunięte przez administratora)i nic więcej, dobra korpo do dojenia jeleni

Zostaw merytoryczną opinię o SAWA TAXI - Warszawa

• Jak się pracuje w SAWA TAXI?

Zobacz opinie na temat firmy SAWA TAXI tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAWA TAXI?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SAWA TAXI

SAWA TAXI