Opinie o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Siwy

Wszyscy agencyjnej dostali podwyżki ponieważ agencja dba o swoich ludzi i swoje interesy inaczej by zabrali gdzieś indziej swoich pracowników ???? i dla tego PESA nie daje podwyżek swoim pracownikom bo kasę lokują gdzieś indziej zamiast na sam pierw zadbać o swoich pracowników,masa ludzi odchodzi bo nie jest doceniana,za swoją pracę i poświęcenie dla zakładu brak możliwości rozwoju i do tego co niektórzy brygadziści i majstrowie mówiący o zasadach a których sami w żaden sposób nie przestrzegają i gardzą pracownikami w sposób naganny podchodzący w znamiona mobbingu,nikt tych osób nie kontroluje stali się bezkarni na taką skalę,że gołym okiem widać na jakich działach kto jak się zachowuje. Pracownicy są zastraszeni i boją się wyrazić swoje zdanie czy opinie nie walczą o swoje prawa bo jak już coś za dużo powiedzą to są przeniesieni Do najgorszych sekcji zakładowych a tam już sami się zwalniają bo nie chcą uczestniczyć w tym dłużej, krótko mówiąc poddają się ☹️ zarządza działami kolesiostwo nierobów i zwykłych poganiaczy ludzi , którzy nie majà doświadczenia w tym co robią i jak zarządzać ludźmi oraz produkcją i z tąd się biorą problemy w zakładzie efekt domina ciągnie się od dołu do góry i z samej góry wraca problem znów wdół.Brak pozytywnych opinii ,pochwał,za staranność i jakość w wykonywaniu pracy i i swoich obowiązków od przełożonych od samego dołu lecąc w górę i mamy co mamy ,brak kontroli nad tym co kto robi jeden zapiepsza uczciwie i więcej a inny siedzi na krześle pół dnia i nik tego nie diagnozóje to jakiś absurd poco są ci brygadziści tylko ,że by odbębnić dzień .czas żeby im ciepłe stołki poprzestawiać to może wykażą zaangażowanie i trochę uczciwości wobec siebie samych. Sama firma ma b.duży potencjał lecz z takimi chwastami zarasta jak zaniedbany trawnik

Realista
@Siwy

Ryba psuje się odgłowy,a więc opisane przypadki są zasługą kierownictwa firmy.Zachowania typu (usunięte przez administratora) do nosicielstwo jest w tej firmie nagradzany i preferowany.Dlatego kadry niższego szczebla są na nie zorientowani.Przestoje i złe zarządzanie skutkuje tym,że pracownicy ,bojąc się zwolnień sami spowalniają pracę,a te słabe wyniki są przekazywane wyżej-jako nikłe zaangażowanie w pracę pracowników.Problemem jednak jest kierownictwo i stworzone układy.My podatnicy płacimy na takir złe zarządzanie zakładem i finansowe straty państwa,a jest to wina wyłącznie kadr typu kierownicy,brygadziści,ten układ tworzący.To przez nich jest zło nieróbstwo i takie układy.

Piurek

Jak się nie podoba wam polityka firmy to się zwolnijcie, pracy jest mnóstwo. Macie na umówię najniższa krajowa wiec tyle wam się należy proste. Powodzenia w nowej firmie.

Marika
@Majo

Kradną na potęgę sama góra mistrzowie z P3 świecą przykładem, od najmniejszego wiertełka, śrubeczki, kable po sprzęt, który dziwnym trafem nie wraca tam gdzie powinien. Jeden żze znajomych zwolnił się bo widział jak to wyglądało, sprzętów i osprzętów wracających z tzw delegacji nikt nie liczył. Wszytko dziwnym trafem odparowywało i to w większości na popołudniówkach. A potem Mistrz Pawełek, Mistrz Arkadiusz chodzą odgrażają się, że nie interesuj się, i weż się odpier...l. Skup się na robocie bo Cię wyleją słyszysz. Potem przychodzi Her. Jareczek z nimi i się sądzą. Jednym słowem niedługo wszytko wyniosą i gdzie oni to mają.

Karton

Bajzel totalny, za chwile urlopy- ukraińscy specjaliści pokażą swoje umiejętnoisci. Aż dziwne że te pojazdy jeżdżą Wszystko spada na Serwis - ostatnie koło ratunkowe- należą im sie najwyższe uznanie Zwykle to sprzedaż najwięcej zarabia ale w tej sytuacji to serwis jest najwazniejszy Wygląda na to że statek o nazwie pesa znowu tonie

Budyń
@Karton

Jak znaleźć pracę w swoim zawodzie, dobrze płatną, za granicą : wpisujesz : manpower.de lub randstad.de Jobsuche - wpisujesz po polsku : elektryk , mechanik , monter, technik , spawacz lub pracownik produkcji i wyskakują ogłoszenia w języku polskim język niemiecki : wystarczy roczny kurs niemieckiego

Bart Nowy wpis

Ostatnie 6 dni mam zanim zamkną rekrutację dla pracownika ds. reklamacji. Dlatego chętnie poznałbym szczegóły zarobków. No i czy może ktoś przybliżyć, jak długo trwa i na ile później pomaga szkolenie wstępne? Czytam, że ma ono przybliżyć branżę pojazdów szynowych.

Tomuś Nowy wpis
@Bart

To jest super zespół… reklamacji prawie nie ma, więc praca jest na spokojnie, zarobki adekwatne do ilości pracy! Jeżeli chodzi o szkolenie wstępne to to wprowadzające do firmy jest na wysokim poziomie, a stanowiskowe jest w formie pracy z mentorem, który wprowadza cię w tajniki zadań. Polecam!

Aria Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

Czy mógłbym ktoś napisać coś o dziale szkoleń i rozwoju? Jak tam wygląd atmosfera i możliwość rozwoju?

Leszek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Czy to prawda, że Pesa zabrania pracy zdalnej w majówkę?

Piurek

@Piurek

Niektórzy jednak dostają podwyżki, a to oznacza podział na lepszych i gorszych , zawiść , agresję ,brak pracy zespołowej

K
@Florek

No właśnie dlatego podwyżka powinna być w jednym terminie,a nie jak im się podoba.

@Piurek

Wszystko zgadza się, płaca jest zgodna z umową ale jest inflacja (14,4 % w 2022) i przez inflację wynagrodzenia obniżają się .

@Piurek

Umowa umową ale za niżej niż najniższa krajową to chyba nikt się nie zgadzał .A to od lipca nam grozi.

Zenek
@Piurek

No i słabo z podwyżkami, a tak starałem sie

Stary

Teraz doświadczeni pracownicy uciekają tłumami z pesy, zobaczymy jak przyjdzie prawdziwa produkcja jak sobie poradzą z ukraińcami! Można powiedzieć że Pan Jacek R i główna Pani kadrowa rozwalili ten zakład !

Wnikliwy
@Stary

Zależność jest prosta, im więcej się firma chwali w mediach , tym gorzej traktowani są pracownicy. Troska występuje w formie zachowawczej , na kierowniczych stanowiskach, oczywiście egoistycznie , by nie stracić stołka. Z Pesy odeszła rzesza doświadczonych , długoletnich pracowników i znalazła pracę za godziwe wynagrodzenie . Jeśli Prezes , nie ma wiedzy w tym zakresie, to znaczy, że jest skutecznie okłamywany, przez podwładnych lub udaje, że zna się na zarządzaniu. Firma to przede wszystkim wykwalifikowani ludzie , a nie tylko budynki. Nie tak dawno PESA była pod ścianą . Przepraszam, wiem ,najgorzej mają Ci, co się przejmują.

elektryk
@Florek

Jakie podwyżki.Ludzie!!!Podwyżki zaczynają się od 1000 wzwyż.A tutaj 2,3,4 zł do godziny i z czego wy się cieszycie.Średnia praca w takiej firmie jak ta wynosi prawie 6000 zł.A tutaj ludzie nie mają nawet 4000.Kto ma trochę oleju w głowie rzuca papiery i idzie gdzie oczy poniosą.Kadrowa ,zarząd,związkowcy się z was śmieją,że mają głupich do roboty.Waszeżycie w waszych rękach.

Samanta
@elektryk

Ale pracownicy powinni zarabiać około 6000 tysięcy, bo mają tak sporo obowiązków lub odpowiedzialną pracę, czy mówisz tutaj o tym, że pracuje się dużo godzin i stawka jest nieadekwatna do wyrobionych godzin pracy? Te 4000 tysiące o których wspomniałeś to podstawa, czy wliczone są już w tą kwotę dodatki pracownicze? - o ile w ogóle takie występują i mam tu na myśli premie.

Zfrustrowany
@Piurek

przez zarządzanie Pesą w stylu autokratycznym. Przełożeni zupełnie nie mają zaufania do swoich pracowników. Mają poczucie, że jeśli spuści się ich z oka, zaprzestanie kontroli, nie powie dokładnie, jak mają wykonywać swoje zadania, co mają robić, oni od razu zaczną się lenić, przestaną pracować, nie będą dobrze wykonywać swoich obowiązków. Taki styl przywództwa to przede wszystkim lęk przed szefem, tym co powie, jak zareaguje, brak możliwości podejmowania decyzji i pełna kontrola sprawiają, że pracownicy nie mogą poczuć się swobodnie i decyzyjnie, tym samym ich zaangażowanie i motywacja mogą być niskie. Cierpi na tym również kreatywność pracowników – nie mogą wychodzić z inicjatywą bo i tak najważniejsze jest to co wymyśli szef a inne pomysły zaburzają mu spokój i sa niemile widziane. Wpływa to także na atmosferę, która często jest napięta.

Melon
@Piurek

Polityka tej firmy doprowadziła do zapaści finansowej Doświadczonym pracownikom płaci się odrobinę wiecej niż najniższa krajowa (przez to są masowe odejścia z Pesy) Niektórzy mają niższe wynagrodzenie niz najniższa krajowa, dostają "premię" wyrównujacą Wakaty uzupełnia sie ukraincami z firm zewnętreznych dla których najwazniejsza jest ilość godzin, robią wystarczająco dużo, żeby uniknąć zwolnienia i… tyle, doświadczenie zero Zatrudnia się nowych pracowników dając im stawki jakie mają doświadczeni fachowcy z dwudziestoletnim czy trzydziestoletnim stazem i obiecuje się im podwyżki po okresie próbnym Zdziwią sie jak dostana 1 zł lub dwa zł podwyżki

Marzena
@Melon

A ile na rękę więcej dają? Ten okres próbny trwa standardowo 3 miesiące? No i powiedz czy Polacy też bez doświadczenia mają szanse na pracę?

Olaf
@Piurek

polityka tej firmy to robienie po taniości rekami ukrainskich kucharek i krawcowych. Nawet jeśli się starają to bez odpowiednich narzędzi, szkoleń i doświadczenia będą robić na poziomie jakości wczesnochińskich produktów. I te malutkie skrzyneczki narzędziowe- co tam sie zmiesci. Dla brygadzistów najwazniejsze są godziny i zrobienie jak najwięcej. Na jakość nie ma tu miejsca - to zabiera za dużo czasu. Widać to też po wysokości wynagrodzeń, nie docenia się pracowników wykonujących pracę solidnie.

@Piurek

Na produkcji P3 niektórzy mają najniższa krajową, a niektórzy to mają i po 30 zł /h i więcej. Grunt to dobrze trzymać z brygadzistą.

@Piurek

Polityka kadrowa firmy nie jest mocną stroną kadry zarządzającej Pesy. Aktualnie jest słabo z pracą - jest jej niewiele, sprzedanych pojazdów mało. Jak idzie się po podwyżkę to można usłyszec że podwyżki będa ale później, jak będzie wieksza sprzedaż. Konia z rzedem temu kto wyjaśni czemu jest taka duża ilość pracowników z firm zewnętrznych kiedy nie ma dużo pracy. To jest marnowanie publicznych pieniędzy. Sprawa dla prokuratora albo ABW.

@Piurek

2024: średnia krajowa płaca według oficjalnej prognozy wyniesie 7824 złote brutto. Po potrąceniu ZUS,zaliczki na podatek na rękę zostanie 5 736 zł. Minimalne wynagrodzenie za pracę pracownika w kwocie 4300 zł brutto przekłada się na wypłatę kwoty 3261,53 zł netto (do ręki). I taka jest polityka pesy, żeby płacić minimalnie doświadczonym pracownikom produkcji.

Agnieszka
@Piurek

Data publikacji: 13.03.2024 Dla renomowanego klienta z branży taboru kolejowego poszukujemy pracowników na stanowisko: MONTER WAGONÓW KOLEJOWYCH Aachen (Niemcy) ŚLUSARZ TABORU KOLEJOWEGO STOLARZ-MONTER ZAKRES OBOWIĄZKÓW: montaż komponentów i podzespołów w pojazdach szynowych wykonywanie projektów w oparciu o rysunki techniczne i plany wykonywanie prac ślusarskich, stolarskich, montażowych WYMAGANIA: wykształcenie kierunkowe doświadczenie na podobnym stanowisku język niemiecki mile widziany, ale nie konieczny motywacja do pracy umiejętność pracy w zespole zdolności manualne OFERUJEMY: umowę o pracę na czas nieokreślony na warunkach niemieckich terminowo wypłacane wynagrodzenie z dodatkami wg taryfy płac iGZ stawkę godzinową darmowe zakwaterowanie wsparcie dysponentów i polskojęzycznego koordynatora https://www.jobs.pl/monter-wagonow-kolejowych-oferta-3721006?opendocument&utm_source=jooble QUIP AG kontakt telefoniczny : Agnieszka Malinowska +49 (0) 1759652244

Agnieszka
@Piurek

Praca dla : elektryk , ślusarz- budowa lokomotyw w Königsbrück niedaleko Drezna (Niemcy) Numer referencyjny: E/jobs.pl Opis stanowiska pracy: kompletowanie, łączenie i dopasowywanie części podzespołów pojazdów montaż kabli, wiązek przewodów i systemów połączeń w lokomotywach prace montażowe na podstawie rysunku technicznego przestrzeganie zasad BHP Wymagamy: doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku gotowość do pracy w systemie 3 zmianowym język niemiecki mile widziany, ale nie konieczny sumienność i zaangażowanie w prace Oferujemy: długoterminowa umowa o prace na warunkach niemieckich (niemiecki podatek i ubezpieczenie) wysokie wynagrodzenie bezpłatne zakwaterowanie możliwość otrzymania zaliczki już po pierwszym przepracowanym tygodniu pracę w stabilnej firmie o europejskim zasięgu opiekę oraz wsparcie polskiego koordynatora pomoc w załatwieniu wszelkich spraw urzędowych Agnieszka Malinowska EU Recruiting, QUIP AG , Mobil: +49 (0) 175 96 522 44 Data publikacji: 13.03.2024 https://www.jobs.pl/elektryk-oferta-3715057

@Piurek

Wynagrodzenia w pesie: pracownik produkcji - najniższa krajowa brygadzista trochę wiecej i tak dalej premie półroczne : pracownik produkcji 0 zł brygadzisyta 16 000 zł mistrz 36 000 dyrektor 66 000 zł

Majo
@Karton

Premie wliczasz , a jeszcze ile (usunięte przez administratora) w między czasie ( P2 i P3 przodują w tym temacie oczywìście sama góra) potem sobie auta zmieniają, mieszkania kupują oraz najnowsze gadżety. O innych wspieraczach kolesiów aż żal mówić od małych okrągłych aż po puder. Tylko patrzeć jak się skończą albo oni albo firma.

Marika
@Majo

MAX

WITAM PRACOWAŁEM W PESIE ALE JUŻ SIĘ TO SKOŃCZYŁO. NATOMIAST POWIEM TAK PIERWSZY OKRES PRACY ROBIŁEM NA P3 NATOMIAST JESTEM TAKI ŻE NIE POZWOLĘ NA TO ABY KTOŚ MNIE OBRAŻAŁ WIĘC WYRAŻAŁEM SWOJE ZDANIE W DOŚ DOSADNY SPOSÓB WIĘC MNIE PRZENIEŚLI NA P2 DODAM ŻE p.HITL.. BRYGADZISTA OBRAŻAŁ RÓWNIEŻ SWOICH Z BRYGADY A ONI STALI JAK TE CIAPY Z PUSZCZONYMI GŁOWAMI I NIC Z TYM NIE ROBILI ELEKTRYKA W TYCH POJAZDACH DOBRZE ŻE JEST UKRYTA POD SUFITAMI I WYŁOŻENIAMI BO NIE JEDEN MISTRZ OD ELEKTRYKI TO ZA GŁOWĘ BY SIĘ ZŁAPAŁ GDYBY NIEMIECCY SPECJALIŚCI ROZEBRALI BY TAKI WAGON TAK DLA ZASADY TO OD RAZU TAKI WAGON WYSŁALI BY NA ZŁOM TAK BRYGADZIŚCI ZNAJĄ SIĘ NA SWOJEJ PRACY APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY TO JAKIŚ KOSZMAR PLASTER TO LEPIEJ NOŻYKIEM DO TAPET CIĄĆ NIŻ TYMI NOŻYCZKAMI DLATEGO PRAWDA JEST TAKA ŻE PESA NIESTETY ALE O PRACOWNIKÓW NIE DBA PODWYŻKI DOSTAJĄ CI CO DOBRZE KRĘCĄ I PALUSZKI TRZYMAJĄ W CIEMNYM MIEJSCU SWOJEGO ZDANIA NIE MOŻESZ WYRAZIĆ BO OD RAZU MOŻESZ ZAPOMNIEĆ O PREMII I JESZCZE ZOSTANIESZ WYSŁANY DO NAJGORSZEJ PRACY DLATEGO NIE DZIWIĘ SIĘ ŻE KTO DOBRY TO UCIEKA Z PESY W PESIE TO BĘDĄ PRACOWAĆ TYLKO DYREKTORZY,KIEROWNICY,MISTRZOWIE I BRYGADZIŚCI BO NA ROBOCIE MAŁO KTO Z NICH SIĘ ZNA A BARDZIEJ WOLĄ Z FIRMY WYNOSIĆ NIŻ WNOSIĆ SWOJĄ WIEDZĘ GDZIE INDZIEJ NIE PÓJDĄ BO ZA SIEDZENIE NIKT IM PŁACIĆ NIE BĘDZIE A TU MOGĄ SOBIE POŚCIEMNIAĆ A I PRZY PIĄTKU POPRACOWAĆ SOBIE CZTERY GODZINKI Z OŚMIU NA POPOŁUDNIOWEJ ZMIANIE I DO DOMKU POJECHAĆ ALBO NA PRYWATĘ TYLE W TEMACIE

Tomek W
@MAX

Jak obiecałem tak robię… nie będzie się Pan AS panoszył ,zastraszał i pisał by usuwali, niech wiedzą kim on jest, szachraj kombinator . @Max. Następny który się obudził, ocknął ze snu zimowego. Tak niestety mistrz z P3 nasz AS przestworzy, latają cyna lewo i prawo, krzyczący na wszystkich , obraża dyryguje jak pionkami, a sam g… wie. Jak wiesz więcej niż on lecisz bądź Cię przenoszą. (usunięte przez administratora) Klika ,ręka rękę myje nigdy nie będzie dobrze. Wracając do wyposażenia apteczek , ile brakuje różnych rzeczy, bo Panowie sobie wynoszą, plasterki, folie termiczne itp. Kable, śrubeczki inne narzędzia oraz osprzęt o olejach i paliwie nie wspomnę. Ciekaw czy mają to w domach czy już posprzedawali, 2 lata temu wykryto po cichu kradzież lodóweczek, szafek narzędziowych, elektronarzędzi można było łatwo się domyśleć co , kto i kiedy. Ale temat został zamieciony pod dywan rozeszło się po przysłowiowych kościach. Nikt nikogo nie sprawdza , jeżdżą gdzie chcą i jak chcą. Po tamtych akcjach bardzo szybko sobie uzmysłowiłem by wynosić się z takiej firmy. Teraz patrzę na to inaczej, ale czytam wpisy byłych kolegów. Pozdrawiam tych co są za i przeciw „ Kolczykowi” P.S. niektórzy mistrzowie przejrzeli już na oczy, inni zachłanni nie , premie po 20 koła zwijają, obijają się ale mają na to pokrycie i zezwolenie z góry . Niech sprawdzą wyrywkowo Mistrzów, brygadzistów może czymś ktoś zabłyśnie

Sebek
@Tomek W

Panowie Dyrektorzy, i inni przełożeni , dzisiaj usłyszałem od kolegów i koleżanek ( choć one niechętnie mowia) że nasz Szanowny mistrz Arkadiusz który w ostatnim czasie zaskarbia sobie innych iż jest dobry, skóry do współpracy. A między swoimi kolegami od wiadomo czego, odgraża się i stanowczo mowì że tego który to napisał dopadnie, przecież nie jest jest (usunięte przez administratora) to istne grożenie. Dlaczego niektórzy zmieniają grafiki by nie pracować z nim, wiem usłyszałem że się zmienił ale to pewnie na pokaz. Kawał chama z niego i sku.....a , który oprócz swojego ego nie widzi nic, używki, koleżanki - ciche (one biedne pod ścianą i coś próbują ) to temat codzienny może teraz trochę ograniczony. Jak go kiedyś kolega nazwał który został przeniesiony na inny dzial za namową kolego Pawła, Pe Hiitler wszystko może, ona sam wiedzę ma niedużą a próbuję błyszczeć. Naprawdę aż strach pracować pod takim człowiekiem, gdy nie wiadomo co mu w głowie zaiskrzy. Trzymajcie się, i zróbmy coś w związku a naszym Mistrzem,

Miko
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Byłem ostatnio na rekrutacji i co ciekawe wszystko wydawało się okey, ale na koniec nie dostałem żadnego tematu. Zostałem permanentnie zignorowany, czy u Was też tak to wyglądało? Czy to norma? :/

????

Może widzieliście już, ale jest wakat do obsadzenia dla Operatora robota spawalniczego KUKA. Płacą 6 000–7 000zł brotto na umowię o pracę. Chce was dopytać czy na rozmowie nie okaże się przypadkiem, że jednak zaproponują mniej. Oferta sama w sobie ok wygląda, do myślenia dało mi to jedynie co piszecie o podwyżkach. Nadal żadne nie sa planowane?

On

Na robota spawalniczego zawsze płacili więcej...

Maja

A wiecie może jak się pracuje w dziale reklamacji czy zakupów? Jaka atmosfera?? Jak płacą??

Ona
@Maja

Maja uciekaj jak najdalej z tej firmy. Jeśli ktoś ma perspektywy to szybko z niej ucieka. Dużo obiecują mało płacą. Daja najniższą krajowa jeszcze powiedzą, że w tej firmie wiecej nie zarobisz i nie ma możliwości rozwoju

Krzysztof

Czy to prawda, że w PESA nie istnieje plan waloryzacji wynagrodzeń i świeżaki z ulicy dostają więcej niż osoby z doświadczeniem ?

Piotr45
@Krzysztof

Tak to prawda nowo zatrudnieni maja wyższe stawki o kilka zł

Firma dla mało ambitnych ludzi , szefostwo dramat i kolesiostwo w szczególności na bardzo zimnym magazynie , kto tam pracuje to szok

Beduin

Nie polecam zakładu PML. W biurze jedna wielka klitka, ręka rękę myje. Pracownicy fałszywi, mega kolesiostwo, zarobki jak w biedronce. Jeśli chcesz iść pracować na lakiernie to musisz się liczyć z tym że będziesz biedny i schorowany. Jedyny plus w tej firmie to bufet, dobre tam było jedzenie.

Cb

Noe potrafią uszanować pracowników. Gdy musiałem z przyczyn losowych zwolnić się żeby zająć się chorą żoną, kierownik logistyki płakał że odchodzę i tylko " pieniądze na mnie wydali, szkolenia itp" jak żona wyleczyła się pplo półtorej miesiąca chciałem wrócić jako pracownik którego już nie trzeba szkolić itp to dostałem czerwoną kartkę. Widać jednak wolą przyjąć innych na moje miejsce którzy popracują chwilę i pójdą też do domu. Na nich widocznie nie szkoda kierownictwu logistyki pieniędzy na szkolenia. Ogólnie nie polecam też z powodu wynagrodzenia.

@Cb

Nie można się było dogadać na jakieś niepłacone wolne? Albo paragrafy na żonę? chyba tez jest coś takiego nie? Jakie jest to wynagrodzenie, że nie polecasz?

Michu
@Gość

PESA skończyła się jakieś 10-15 lat temu. Teraz jadą na znaczku. Dużo tam nie zarobisz. Popytaj byłych pracowników.

zetek
@Cb

A za pół roku przyjdzie płakać że nie ma kto mu robić za tę wynagrodzenie. Kierownictwo w tej firmie to totalny dramat. To już moja trzecia opinia, poprzednie o identycznej treści, które nie łamiąc regulaminu zostały usunięte z jakiego powodu? Pisał będę do skutku jeżeli ktoś.ma.problem z ujawnieniem jak jest w tej firmie. Albo firma i kierownictwo pójdzie po rozum do głowy, albo podobne opinie będą się pojawiały. I proszę ich nie usuwać.

Potencjalny nowy pracownik

Dlaczego odradzasz pracę na magazynie ? Jakie zarobki daje firma na początek ? Zastanawiam sie czy nie aplikować

Stary
@Potencjalny nowy pracownik

Na początek najniższa krajowa. Potem trochę wiecej żebyś nie uciekł , a potem jak przyzwyczaisz się znowu najniższa krajowa i tak do emerytury.

@Stary

To po jakim czasie można liczyć na wyższe wynagrodzenie niż najniższa krajowa? I co, po kolejnych latach pracy już nie podwyższają pensji, tylko stoi w miejscu, co powoduje, że wyrównuje się ze wzrastającą co roku najniższą krajową? Dobrze rozumiem?

Były
@Potencjalny nowy pracownik

Minimalną stawkę godzinową bez możliwości podwyżki póki minimalna nie wzrośnie. Tyle daję firma.

Haha jak już podpisałeś umowę to zapomnij o podwyżce

Czy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding możliwa jest praca na podstawie B2B?

Szczerze brygadzisci nie działają nic aby produkcja szła żeby było dobrze i miło się pracowało jedni (usunięte przez administratora) drudzy nic nie robią tam są fachowcy z podsklepu chociaż nie wiem czy z pod sklepu nie ma lepszy.... Jest taki globus Mateuszek z p4 który ciągle tylko je w biurze nic nie zrobi nie umie czego kolwiek w żaden sposób rozwiązać problemu w produkcji ... Gdyby nie druga zmiana to dawno projekt legnąl by wgruzach Człowiek który na niczym się nie zna i tylko z przypadku jest na miejscu brygadzisty bierze pieniądze za siedzenie na czterech literach Całkowite zeroo polecam się pozbyć go ze stanowiska ponieważ każda inna osoba lepiej zastąpi tą osobę pozdrawiam

Lara

Mam pytanie odnośnie oferty pracy specjalista ds. operacji zakupowych. Wśród benefitów nie ma opieki medycznej - naprawdę jej nie macie? I pytanie nr 2: jaką kwotę oczekiwanych zarobków wpisać w formatkę aplikacyjną? Nie chcę odpaść z rekrutacji na starcie z powodu zawyżonych oczekiwań :3

znalazłem ofertę pracy na stanowisko inżyniera w zespole inżynierów eksploatacji. czytam, że firma zapewnia elastyczny czas pracy. co to znaczy? pracownik może sam zadecydować, w jakich godzinach chce pracować? czy jednak trzymają go jakieś ramy czasowe? jeśli chodzi o dofinansowania, to w jakiej wysokości one są? dajcie znać, bo myślę nad aplikacją w to miejsce. :-)

Siwy

Gruby

Coś w tym jest.

Michu
@Siwy

No tak kasy nie ma na podwyżki dla robotników, ale 10mln na premie roczne dla mistrzów, kierowników, szefów i dyrektorów + prezesów jest. To jest chyba jedyna firma gdzie jest tyłu dyrektorów i prezesów.

10milion
@Michu

Z tego co wiem to na te premie poszło dwa razy tyle czyli okolo 20 milionów! Dla zwykłego pracownika nie ma nawet 2 złotych na podwyżkę i się dziwic ze ludzie odchodzą! Związkowcy kiedy wy sie obudzicie, jak zostaną ssmi ukraincy w tej firmie?? Żenada nie warunki w tej firmie. Ludzie w marketach zarabiają więcej. A moze ktoś udostępni listę z nagrodami dla mistrzow, kierowników dyrektorów itp ? No pochwalcie sie ile dostaliście!! Taki ładny portal nam zrobiliście, moze tam umieśćcie wysokosci swoich nagród? Dlaczego robi się z tego taką tajemnice? Macie coś do ukrycia?????

Adas
@10milion

Tajemnicy nie ma wielkiej mają 40% rocznego wynagrodzenia czyli nie mało. Ty masz 18zl na godzinę, a oni za premie mają 1/3 Twojego mieszkania.

@Siwy

Coś w tym jest, jeden gość ponoć został zwolennikiem robienia dowcipow zamiast pracy i wysmarował 2 kierownikom klamki smarem ???????????????? Ty byś za to szukał pracy, a że okazało się że tym artystą jest też kierownik tylko z zzj to sprawa została zamieniona pod dywan.

@Adas

Wg sprawozdania finansowego w zeszłym roku na wynagrodzenia dla chłopów pańszczyznianych wydano 180 mln. Skandal. Jakby kobiety rządziły nie byłoby takiego marnotrawstwa. Każdy chłop dostałby (usunięte przez administratora)

@Marek

Mam nadzieję że Finansowym wysmarują klamki. Niech się w końcu pobrudzą trochę przy robocie.

Parówka
@Siwy

No nie do podrobienia jest tłusty Zenek. Robotę pcha do przodu, bez niego żaden pojazd by nie wyjechał

@Siwy

Masz w 100% racje. Pracowałem w Pesie 8 lat zaczynając w 2010 r. Czytając te wszystkie komentarze widzę że nic sie nie zmieniło, a nawet jest gorzej bo wtedy na produkcji na dawnym z3 u Andrzeja Balta zarabiało sie podobnie jak dzisiaj troche nadgodzin i 3500 na ręke było a mówimy o czasach sprzed 13 lat. Awansować było ciężko, jeżeli byłeś dobry to awans cię omijał z prostej przyczyny, ani brygadzista ani mistrz nie chcieli sie pozbywac dobrego pracownika. Jeżeli dobrze lizałeś (usunięte przez administratora) albo (usunięte przez administratora) to miałeś szanse, i z czasem z tego co teraz widze kierownikiem nawet zostać. Te osoby które teraz rządzą serwisem to wtedy w 2010 były zwykłymi pracownikami u Balcicha i to wcale nie jakimis super. Pan z broda pełnił ambitne stanowisko czyli okablowanie pojazdu, a noi był sekretarką kowandy w Bari, jedno trzeba mu przyznać wygryzł go i konsekwentnie piął się aż z tego co widze do kierowniczego czy nawet dyrektorskiego stanowiska.

Zenek
@Siwy

Potwierdzam - relacje między pracownikami fatalne - donoszenie jeden na drugiego - 80 % tak robi, nawet w warsztacie brygad giną narzędzia, obgadywanie za plecami, brygadziści porażka. - aroganccy, niesprawiedliwi, wykonujący gorliwie rozkazy z góry, leniwi - audyty kiepsko wypadają

franio
@10milion

Dla zwykłego pracownika długo jesszcze nie bedzie podwyzek , sobie i kolesią to rozdadza, a związki zawodowe zawsze były fikcyjne , działały tak jak zarząd sobie tego zyczy . Nie ma tam kogos z (usunięte przez administratora) który by stanął w obronie pracowników , złapali stołki i sie ich trzymają za wszelką cene . Jak tak dalej bedą płacić to tych kontraktów nie bedzie miał kto robić , wszyscy co maja pojecie o swojej robocie odejdą , a zostaną nieudacznicy i uciekinierzy przed wojskiem z UA , których nie wiem po co trzymają w firmie . Oni tylko generują koszty nie dając nic w zamian . Robią to co im pokarzesz , zero własnej inicjatywy ,nie wiele potrafią , nadają sie tylko do miotły

mlody
@Siwy

Masz rację jestem z p2.Spróbuj cos powiedzieć a zaraz znajdziesz się na innym dziale.Wystarczy spojrzeć na brygadę elektryków której już praktycznie nie ma.Wszyscy rozesłani po całej pesie.Oczywiście większość osób które zostały to nietykalni koledzy plus trzech brygadzistów.Przynajmiej o jednego za dużo.Nie ma elektryków nie ma produkcji a brygadzistów trzech.I to samo w brygadzie mechaników.Też powinno być o jednego mniej.Gdzie tu oszczędności o których mówi dyrektor.

zulu
@mlody

Masz racje kolego.Wróciły stare układy w tej brygadzie a może nawet jeszcze większe.Za urlop zabierane premie ale nie wszystkim bo niektórym się kase oddaje i nawet dokłada.Nikt tego nie kontroluje.Znowu rządzą brygadziści i ich koledzy.

Mariusz
@Zenek

Nie warto wysilać sie w pesie, za najniższą krajową to można robic byle jak i dla zabicia czasu.

@Mariusz

Też tak uważam. Więcej premii będzie dla kobiet.

Mariusz
@ja

Premia nie zależy od płci, pracowitości, pomysłowości a od podlizywania sie (usunięte przez administratora) brygadzistą oraz od koneksji

Realista

Miki

Nie wiem w czym rzecz ale chodza sluchy na P ze jeden z mistrzów tak sobie uzywał z laseczka za wschodniej granicy, ze teraz musiał jej buzie zamknąć. Wszyscy milcza , zrobcie cos z tym.

LOK
@Miki

Uciszyć? Niezłe odchodzą balety z panienkami w tej firmie. Chyba tylko jeden Mistrz jest taki? Co za ludzie tu pracują.

Banan

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są warunki pracy na stanowisku elektromontera?

Zostaw merytoryczną opinię o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Zobacz opinie na temat firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 322.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 280, z czego 44 to opinie pozytywne, 102 to opinie negatywne, a 134 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Kandydaci do pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding
3.9/5 Na podstawie 4804 ocen.
  • Zygmunta Augusta 11
    85-082 Bydgoszcz