Opinie o ZOO Karina - markety zoologiczne w Chwaszczyno

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy ZOO Karina - markety zoologiczne. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ZOO Karina - markety zoologiczne na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chów i hodowla zwierząt - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZOO Karina - markety zoologiczne w Chwaszczyno

Alicja

@Xhj, nie jestem pracownikiem firmy ZOO Karina - markety zoologiczne. Jestem redaktorem GoWork.pl - o moim zadaniu dowiesz się więcej klikając w ikonkę mikrofonu przy moim nicku. Chętnie poznaję również Waszą opinię na temat pracy w firmie.

Alicja

@jjjj, rozumiem, dziękuję za informację. Długo już jesteś zatrudniony w ZOO Karina - markety zoologiczne?

Xhj
@Alicja

A co za różnica czy długo czy krótko. Szczerze ? Po około tygodniu pracy można wywnioskować większość negatywów. Cieszę się ogromnie ze po 4 latach zrezygnowałam z tej pracy. Plusem jest to ze nauczyłam się jednego : nigdy więcej nie dam sobie wejść na głowę, wykorzystywać i udawać że jest wporzadku. A Pani Alicja długo pracuje ?

SKŁADAM WYPOWIEDZENIE
@Xhj

Dokładnie, WEJŚĆ NA GŁOWĘ. Są osoby w firmie, które kosztem swojego życia osobistego przychodza do pracy. To praca dla osób, których jedynym celem w życiu jest sprzedawanie karmy i murzynienie dla właścicielki. Jeśli ktoś potrafi zrównoważyć prace z życiem osobistym i pamiętać o własnych priorytetach- długo nie wytrzyma. Nie dawno byłam na inwentaryzacji sklepu. Stawka normalna plus dodatek nocny (gdzie praca w nocy powinna być liczona podwójnie). Organizacja inwetury to dramat. Około godziny drugiej cały towar był zliczony, ale panie prowadzące na bieżaco sprawdzały błędy, wiec skończyliśmy o 4:30. w międzyczasie pozostałe osoby robiły porządki na sklepie, typu wycieranie kurzy i wymiatanie spod regałów. Od kiedy sprząta się na inwetaryzacji? Czy to było aż takie pilne? Zwłaszcza, że każdemu zależało, żeby jak najszybciej skończyć.. URLOPY to prawdziwy dramat. Zgodnie z Kodeksem Pracy pracownik musi iść ciągiem na 2 tygodnie urlopu, pozostałą cześć urlopu może podzielić według uznania. Na początku chciałam wykorzystać tylko jeden tydzień urlopu. Kierowniczka nie zgodziła się, argumentując, że muszę iść na dwa, bo tak jest w Kodeksie. Oczywiście nie pozwoliłam sobie na to, żeby ktoś mówił i decydował kiedy mam iśc na dwu- tygodniowy urlop. Zadzwoniłam do PIP-u, aby upewnić się, co do art. który mówi o podziale urlopu. Kodeks pracy był po mojej stronie. Miałam prawo podzielić urlop, według uznania.Zabraniał tego jedynie wewnętrzy regulamin w firmie (oczywiście moje wczesniejsze propozycje urlopu nie kolidowały z innymi oraz obstawą pracowników w danym miesiącu). Musiałam dzwonić do "specjalisty" od HR. Początkowo próbowałam na spokojnie wyjaśnić, dlaczego mi na tym zależy - jednak bez skutku. Zatem twardo stawiając na swoim, powiedziałam , że mnie to nie interesuje i mam prawo podzielić urlop, wspominając, że dzwoniłam do Inspekcji Pracy. Reakcja była taka, że mam wypisać wniosek z prośbą o podział urlopu, a oni go rozpatrzą. Skutkiem tego mój urlop został podzielony, jednak kosztowało mie to dużo nerwów i zdrowia. Wszystkie opinie wyżej są prawdziwe. Chorujące zwierzęta są pozostawione same sobie. Nie ma lekarstw. JAK SIEĆ POSIADAJĄCA 23 SKLEPY MOŻE NIE MIEĆ WŁASNEGO WETERYNARZA?! Chore zwierzaki trafiają na zaplecze, tam gdzie są prywatne rzeczy pracowników i spożywa się posiłki. Jeśli zwierzak nie zdechnie, jest zgłaszany do hodowcy i wymieniany. Chore zapewne trafiają na karmówkę. Zwierzęta dostają jedzenie z centrali, jednak zawsze jest go za mało. Pomijając jakośc jedzenia. Pokarm dla świnki, powinien zawierać witaminę C. Tymaczasem świnka dostaję ten sam pokarm, co chomik czy szczur. Królik o wrażliwym układzie oddechowym są na pylących trocinach, zamiast pelecie. Prawdziwym problem jest brak jedzenia dla zwierząt pod koniec miesiąca. Nie jednokrotnie gryzonnie dostawały proso i inne ziarna dla ptaków. W sklepie na którym pracuję nie ma lodówki, a co gorsze NIE MA CIEPŁEJ WODY W KRANIE. Tak jak było wspomiane, klatki są dezynfekowane w tym samym zlewie, w którym myjemy naczynia. Premię trudne do wyrobienia, ze względu na zbyt wysokie progi. Premia za wykonanie 100% targetu to tylko 100zł na rękę. O bonach, kartach Multisport można zapomnieć. Rabaty pracowanicze od 10 do 15, tylko 20%. Jedyny dodatek to za dyspozycyjność - 65zł na rekę- za nie korzystanie z UŻ oraz L4. Osoba odpowiedzialna za zmianę dostaje TYLKO 50zł więcej od zwykłego kasjera. CZY FAKT, ŻE KTOŚ PRZYCHODZI DO PRACY JEST CENNIEJSZY NIŻ ODPOWIEDZIALNOŚC NAŁAŻONA NA ZMIANOWEGO? Generalnie, szczerze odradzam. Chyba,że ktoś lubi tańczyć, jak mu się zagra.

jjjj

Nie, nie ma żadnych plusów. Bo niby teraz mam napisać , że plusem jest to że łaskawie dadzą nam pensje? Przecież to są żarty. Niestety jakiś czas jeszcze minie zanim takie firmy będą funkcjonowały na normalnych warunkach i naucza się , że bez ludzi nic nie zrobią . Przykre, że nie widzą podstawowych potrzeb swoich pracowników - np. zjedzenie II śniadania, przerwa , napicie się herbaty czy skorzystanie z toalety. Proponuję zatrudnianie robotów.:)

Alicja

@były pracownik, a zauważyłeś jakieś plusy pracy w ZOO Karina - markety zoologiczne?

Sprzedawca

Rozmowa kwalifikacyjna dotyczy tego, czy chcesz z pasją pracować przy zwierzętach i czy nie boisz się ciężkiej prcy i początkowo nie wielkich zarobków. Jak ktoś ma wykształcenie związane ze zwierzętami nie ma większego problemu by dostać tę pracę jeśli jest miejsce na dane stanowisko w danym miejscu, nawet jeśli nie ma się doświadczenia zawodowego. Fajna praca, ale jeśli traktuje się ją jako przystanek. Handel nie jest z reguły na całe życie. :)

- czy boisz się pracować ze specyficznymi zwierzętami ( węże, jaszczurki, sczury itp.) ? - czy masz doświadczenie w pracy z klientem? - jakie zarobki preferujesz? Itp.

lola

do przełożonego takie sprawy były zgłaszane non stop. Po prostu nie zależy im na normalnym traktowaniu pracownika. Liczy się tylko zysk.

Alicja

@Xhj jeżeli chodzi o brak czajnika, krzesła i blatu to może warto zgłosić takie uwagi do przełożonego.

Xhj

Chyba nic się nie zmieniło. Na umowę o pracę czeka się w nieskończoność. Pani księgowa zawsze na urlopie. Nie szanują wiedzy pracownika. Jestem ciekawa czy dalej Pani koordynator odpytuje dorosłych ludzi jak dzieci w szkole - sama nie mając o niczym pojęcia. Wieczny problem z urlopem ( chyba tylko księgowa ma go "od ręki ". A i jeszczE ta dbałość o pracownika: brak czajnika, krzesła, blatu do zjedzenia na zmianie 12 h.

ble ble
@Xhj

od kiedy to księgowa robi umowy o pracę ? Już widzę jak rzetelne te opinie są i jakimi byliście pracownikami skoro księgowej od kadrowej nie rozróżniacie.

lil

Pojawiła się właśnie oferta pracy jako Asystent Działu Kadr Zoo Karina, czy ktoś jest w stanie powiedzieć cokolwiek na temat tego stanowiska? Bo czytając większość negatywnych opinii tutaj, zastanawiam się jak wygląda praca od strony administracyjnej.

Lena
@lil

Pani Kadrowa to doświadczona i kompetentna osoba. Praca może być fajna nie wiem jak od strony finansowej. W samej centrali pracuje się dobrze i spokojnie

zara

ty uważasz ze tam sa dobre zarobki? 1200 zl to jest dobry zarobek ?

kuku
@zara

zara pracuje tam obecnie i 1200 zl to nie zarabia tam nikt wiec bzdury gadasz poł etatu zrabia ok 1000 .....

była pracowniczka

Nie polecam, pensja marna mimo konkursów i dodatków, wymagania co do wiedzy produktowej ogromne, target niemożliwy do wyrobienia (we wrześniu wymyślili sobie taki sam dochód na sklep jak w wakacje, pracownicy zawaleni procedurami dosłownie od wszystkiego (zakazy zakazy i zakazy) a gdy centrala się z czegoś nie wywiąże szukają winnego, obarczenia finansowe dla pracowników za zniszczony towar (mimo, że sklep jest ubezpieczony), brak mozliwości wyjścia na przerwie poza sklep (a są sklepu gdzie nie ma pomieszczenia socjalnego- trzeba dezynfekować klatki tam, gdzie się myje naczynia, brak lodówki i jesz nad półką z butami obok trocin i karmy dla zwierząt sklepowych), problemy z urlopem w wakacje, przetrzymują ile się da na zleceniu no i najlepsze - monitoring i telefony za dosłownie wszystko, nie bede sie juz nawet rozpisywać bo z tego to mozna by osobna ksiazke komediowa napisać... Zadnych paczek na swieta, znizki dla pracownikow tylko od 10 do 15 kazdego miesiaca, I tak zrobili mega łache, bo kiedys mozna bylo tylko na 1 (JEDEN)!!!paragon Chyba jedynymi plusami sa szkolenia na centrali, gdzie mozna sie czegos dowiedziec o nowych produktach i wyplata na czas (trzeba miec konto w BZWBK albo jezdzic na centrale po wyplate). Firma stawia na rotacje, nie docenia pracownikow zaangazowanych. Wolą zatrudniac co chwile jakies przypadkowe osoby i placic grosze niz trzymac kadre na wysokim poziomie ale za sensowne pieniadze. Tylko dla kogos szukajacego pracy na szybko, na chwile.

iza

ja też jestem zwolenniczką tego, że jak pojawiaja sie jakies problemy to nalezy je wyjasnic osobiscie a nie wyciagac je ttutaj na forum, tak sie nie załątwia spraw.

praca dla robotów
@iza

Wierz mi, w tej firmie nikogo nie obchodzą problemy pracowników. Próbowałam rozmawiać - patrzą tylko z politowaniem, ew. postawią jakieś ultimatum zwane kompromisem Wolą znaleźć nowego niewolnika niż nagiąć swoje śmieszne procedury.

Mika

pasja 2016-07-29 08:38:32 Nie polecam, ciężka praca za marne grosze, jak cie pani koordynator nie polubi albo nie będziesz lizał tyłka to zapomnij, że będziesz dłużej, już połowa Trójmiasta pracowała w tej firmie i zostają ludzie albo bez wykształcenia, którzy gdzie indziej by pracy nie dostali albo pasjonaci mega zoologi. Bo centrala to i inny temat. Nie wiem czemu ale obrażasz mnie i wiele innych osób.... pracuje w tej firmie 5lat ukończyłam dobre szkoły, mam wykształcenie i pracę mogłabym zmienić ale jak to mówią wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma. Nie wiem ile czasu przepracowałeś/aś i gdzie.... Fakt zarobki ..... A co do centrali masz? Czemu centrala to inny temat? To tak z ciekawości :-)

asa

mobbing nie jest żadnych poważnym oskarżeniem tylko stwierdzeniem faktu i stanu rzeczy. może w końcu cos się zmieni w tej firmie...

Ala

Atmosfera opiera się na pozytywnych relacjach,chyba jesteś śmieszny....Może i się opiera między kierownikiem logistyki,a dyrektorem.Jeśli chodzi o atmosferę między pracownikami sklepów a szefostwem jest wręcz mobbingowa. Współczuję ludziom którzy tam jeszcze siedzą.

a jak? Nożnie?

zara

800 m to jest mały sklepik ? 10 palet do rozładowania to jest nic?(usunięte przez administratora)

gość

Jakieś nowinki?Podwyżki?Ktoś coś słyszał?

fejk

Tylko , ze wlasciciele chyba nie zdaja sobie sprawy z tego ile trzeba wiedziec i z jakiej dziedziny trzeba posiadac wiedze obslugujac sklep internetowy. To jest smiech na sali w porownaniu do trojmiejskich stawek za prace grafika przy sklepie.

hjg

Ta oferta jest tak wspaniala , ze az sie chce normalnie wyskoczyc przez okno z radosci !!!

Nico

sklep internetowy - warunki te same co przy sklepie stacjonarnym - praca zmianowa, stawka 1400 netto, umowa zlecenie a potem przez kilka lat umowy na czas określony. A praca obejmuję wszystko - magazynier, copy writer, handlowiec, seo i grafik.

Zostaw merytoryczną opinię o ZOO Karina - markety zoologiczne - Chwaszczyno

• Jak się pracuje w ZOO Karina - markety zoologiczne?

Zobacz opinie na temat firmy ZOO Karina - markety zoologiczne tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZOO Karina - markety zoologiczne?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 2 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZOO Karina - markety zoologiczne?

Kandydaci do pracy w ZOO Karina - markety zoologiczne napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZOO Karina - markety zoologiczne

ZOO Karina - markety zoologiczne