Opinie o Dawtona w Błonie

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Dawtona. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Dawtona o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - przetwarzanie owoców i warzyw

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dawtona w Błonie

fox

mam pytanie odnośnie godzin pracy na stanowisku Junior Project Manager, gdyż w ogłoszeniu jest mowa o elastycznym czasie pracy, tzn. że mogę rozpoczynać pracę w jakimś przedziale czasowym czy jak to rozumieć? w jakich godzinach się pracuje na tym stanowisku?

@fox

też na to patrzyłem ale nie znalazłem nigdzie inf... ale myśle że właśnie chodzi o jakieś rozpoczęcie/ koniec pracy, ktoś na tym stanowisku by się przydał, albo już na rozmowie. wysłałeś już zgłoszenie?

@fox

zastanawiam sie jak wygląda rekrutacja ile jest etapów... i ile na odp się czeka

kanikuły
@dinozaur

eh tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi... dołączam do grona pytających

klakier
@dinozaur

nie wiem czy to będzie jakkolwiek pomocne, bo ja już dawno temu się rekrutowałem i na inne stanowisko, ale z tego co pamiętam to 3 etapy były jeśli chodzi o rekrutację

klakier
@dinozaur

a i po wysłaniu CV czekałem jakoś półtora tygodnia chyba

@klakier

o a jeszcze jedno jest opieka medyczna?

gieroj

Tak

@gieroj

dzięki i to pewnie jest jeden benefit nie? czy cos jeszcze?

jonk
@dinozaur

jeszcze premie są i jakieś rzeczy na święta ale nie wiem czy to jako benefit liczysz czy nie

produkcja błonie

jak tam zakład w Błoniu sie trzyma? jakieś zmiany ostatnio? pozdrowienia dla starej gwardii!

oxx
@produkcja błonie

no w gruncie rzeczy to co sie miało zmienić? raczej stabilnie, zależy kiedy odszedłeś to może akurat sie dużo zmieniło od tamtej pory

jonk
@produkcja błonie

a trzyma sie trzyma, pozdrawiam również

mikołajek

macie tu coś na święta czy raczej nie?

@mikołajek

ogólnie wigilia, jak z integracja w firmię?

Dorota
@dinozaur

Kiedy przeważnie jest ta wigilia? Macie jakieś bony świąteczne?

Dżizas
@Dorota

Wigilia moja droga od mniej więcej IV wieku jest obchodzona 24 grudnia choć niektórzy spierają się że tradycja ta została ustalona wcześniej. o bonach nic nie wiem ale w różnych regionach różne osobistości przynoszą dzieciom prezenty, np. Gwiazdor, Mikołaj, Dzieciątko, Aniołek...

pierwsza gwiazdka
@Dżizas

no to rys historyczno-kulturowy już mamy, a jakieś konkrety?

paczka
@pierwsza gwiazdka

podobno dają paczki świąteczne

PHandlowy

Jakiś czas temu byłem na rozmowie o pracę na stanowisko przedstawiciela handlowego. Pomimo tego, że ostatecznie odrzuciłem ofertę, bo trafiło się coś co bardziej mi odpowiadało, to sama rozmowa i proces rekrutacyjny uważam za udany. Szybki odzew ze strony firmy, od razu umówiliśmy się na rozmowę. Rozmowa konkretna, bez owijania w bawełnę, pytanie ze strony rekruterów sensowne bez udziwnień, sam też mogłem zadać pytania od siebie. Odpowiedź po rozmowie również pojawiła się w miarę szybko Ogólnie rzecz biorąc proces rekrutacyjny bardzo w porządku, warunki jakie zaoferowali porównywalne do innych firm.

PHandlowy
@PHandlowy

O samej pracy ani nic więcej o firmie niestety nie mogę opowiedzieć, bo jak wspominałem, nie przyjąłem oferty, ale pomyślałem, że opinia o samej rekrutacji też może się komuś przydać

Mus
@PHandlowy

Ja też byłem na rozmowie rok temu na przedstawiciel handlowy. Pan kierownik obiecał odpowiedź do trzech dni , czekam ponad rok i żadnej odpowiedzi. Rozmowa w Hotelu w Krakowie. Kierownik starszy Pan wyszukiwany jak na wybieg dla modeli.

burn
@Mus

no to muszę cię zmartwić, ale chyba cię nie przyjęli, kolego... może jakbyś się sam przypomniał, że nie dostałeś odpowiedzi, zamiast obrażać pracownika firmy tu na forum, rok po nieudanej rekrutacji, to inaczej by sprawy wyglądały

@Mus

a rozmowa jak konkretnie wyglądała, czułeś że poszło nawet ok? nie orientujesz się ilu konkurentów wtedy miałeś?

popoo
@Zuzanna

ciekawe czy ktoś prowadzi takie statystyki, ilu konkurentów było rok temu, ale no może i :)

popoo

a ty na co startujesz?

Libretto

Dobrze zrobiłeś że odrzuciłeś

Libretto
@PHandlowy

Rekrutacja o niczym nie świadczy. Obiecywać możne i gruszki na wierzbie. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna.

Przedstawiciel Handlowy

dramat najwazniejsza baza klientow a po 3 mies wypad a kasa taka ze sie usmialam szkoda czasu i pieniedzy na bzdurna rozmowe bo wszystko ze swojej kieszenie nic nie zwroca jak to w dawtonie

zatrudnijcie kierownikow z prawdziwego zdarzenia a nie przypadkowych obibokow

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Pracus

Witam, Niestety (usunięte przez administratora) Doświadczenie na stanowisku niby traktorzysta a tak naprawde kombajnista, traktorzysta, spawacz i inne prace warsztatowe. Można pracować ale: 1. Godziny pracy uwaga 14h dziennie ( zero wyżywienia, (usunięte przez administratora) -czy BHP wogóle tu istenieje??? 2. Nie dość, że pracujesz po tyle godzin to tych godzin musisz pilnować bo (usunięte przez administratora) 3. Firma "rodzinna" , kierownik- nieznający się (usunięte przez administratora), jest bo jest. 4.(usunięte przez administratora) 5. Wypłaty powinny byc 10-go na koncie zgodnie z umową (usunięte przez administratora)

Sebek
@Pracus

Pracuś, Co Ty, nie wiesz gdzie się zatrudniłeś, przecież to gospodarstwo, czego oczekiwałeś ? pracy po 8 h , 5 dni w tyg , a w piątki wyjścia wcześniej , lecz się człowieku i nie zawracaj (usunięte przez administratora) , to praca dla prawdziwych facetów, a nie dla kobiet!

@Sebek

Bez takich, pracują tu też kobiety i jakoś dają radę

@Sebek

To nie kwestia płci, tylko podejścia

tuapotemtam
@Pracus

to chyba cos leniwy z ciebie pracuś

kanikuły
@tuapotemtam

ja mysle ze on to bardziej maruda niz pracus

koala

Jakie zmiany są na kontroli dostaw? Bo się tam przymierzam

camo
@koala

Podbijam pytanie, może ktoś zobaczy i odpowie, bo też się właśnie zastanawiam nad złożeniem cv, a te godziny to jednak dla mnie istotna kwestia

camo
@koala

i jaka stawka mniej więcej jakby ktoś mógł powiedzieć

CORIS
@camo

Jako pracownik fizyczny to krajowa ogólnie ale może na rozmowie dasz radę coś ugrać, ale fajne do tego są szkolenia

@CORIS

podwyżka jakaś po czasie możliwa?

@tomtom

Przemilczenie tego pytania mnie martwi, potwierdzi ktoś lub zaprzeczy? Jak podwyżki tu wyglądają? I jeśli podobno na rozmowie da radę coś ugrać to jakim sposobem?

lokaa
@Zuzanna

a nie sądzisz, że nikt nie odpowie, bo nikt z osób z forum o tym nie decyduje? wszystko pewnie zależy jak pracujesz, jaki masz staż, doświadczenie, trudno tak jednoznacznie odpowiedzieć

Izabela
@lokaa

Nawet mniej więcej? Wiadomo że te czynniki robią swoje. No chyba że nikt nigdy podwyżki nie dostał i dlatego nikt nie odpowiada ale w to nie uwierzę :D Poza tym czy na jakieś awanse z biegiem czasu można liczyc?

nonono
@Izabela

podwyżki i awanse się zdarzają jak i wszędzie, więc myślę, że z biegiem czasu i jeśli są chęci to jak najbardziej można na to liczyć

Kloss
@nonono

a orientujesz się czy są może rekrutacje wewnętrzne najpierw prowadzone w firmie? Wiesz czy pracownicy mają realną szanse na awans

yoda
@Kloss

tak, jest możliwość, oprócz tego robią szkolenia więc realnie jest szansa

@koala

Z tego co kojarzę na kontroli dostaw w Błoniu jest jedna dziewczyna i raczej nie szukają nikogo do pomocy dla niej a też nie słyszałem że odchodzi to nie wiem czy w ogóle jest się do czego przymierzać :)

yoda
@koala

popatrz na inne rekrutacje jak ci zależy żeby u nas być

ben

ktoś wie na jakim poziomie wymagany jest angielski? jak to weryfikują?

ketchup
@ben

to zależy od stanowiska, na które chcesz aplikować

Chamel
@ben

w ogłoszeniach masz określone na jakim poziomie wymagają, jak będą weryfikować tego jeszcze nie wiem

Chamel
@ben

tak więc z obecnych ogłoszeń: Kierownik Działu Utrzymania Ruchu - bardzo dobra znajomość ang. Specjalista ds. marketingu - ang. umożliwiający komunikację

@Chamel

no tyle to ja wiem, bo patrzyłem na te ogłoszenia, ale to dość subiektywne, co to znaczy bardzo dobra, no raczej chodziło mi o ogólnie przyjętą nomenklaturę, ale ok i tak dzięki za fatygę, choć no nadal jestem ciekaw czy właśnie tylko rozmowa czy jakieś zadania/testy są przeprowadzane, by faktycznie zweryfikować znajomość języka

@ben

choć może jeśli zajrzałby tu ktoś, kto niedawno był na rozmowie i miał weryfikowany poziom umiejętności językowych, to podbijam, bo chętnie się dowiem

niespecjalista
@ben

nie no nie jesteśmy w szkole żeby robić testy, najlepszym wyjściem było by pokazanie certyfikatu jakiegoś, ale też nie sądze żeby to było jakieś konieczne... pewnie będzie po prostu część rozmowy w języku angielkim i tyle

szlachetny
@ben

no duzo tu komentarzy, a nadal nie wiadomo jak to wyglada... ktos cos?

chętnypracownik

słyszałem że jest opcja dowozu pracowników, chciałbym się dowiedzieć jakie okolice to obejmuje ponieważ nie posiadam samochodu

waldek
@chętnypracownik

gdzie znalazłeś informacje, że coś takiego oferują?

reporter
@chętnypracownik

Woher bist du?

retrak

Witam Bedę szukała roboty bliżej domu, jeżdże wuzkiem, patrzę na Dawtonę, w ogłoszeniu jest morzliwość przystąpienia do egzaminu udt, czy ktoś wie o co chodzi?

Dorota
@retrak

Może zadzwoń do firmy i podpytaj? Myślę że jak szukasz pracy to tak najszybciej dostaniesz odpowiedź.

@retrak

No myślę, że chodzi o to, że jak ktoś nie ma uprawnień, a chciałby pracować na wózkach w firmie, to może tutaj wyrobić papiery

@Dorota

Ale skoro jeździsz nim już, to zgaduję, że uprawnienia masz

rozgwiazda
@retrak

udalo sie wyrobic te papiery?

atyk

W jakich godzinach pracujecie na stanowisku automatyk? Na pracuj jest ogłoszenie o naborze i chciałem dopytać, co i jak.. są zmiany? czy stałe godziny? bo nie napisali tego, a ciekawy jestem

chodzi o Leszno

@atyk

a z tym doświadczeniem to ile minimum ma być? ja mam mało i w sumie nie wiem czy jest sens wysyłać CV, bo niby ogarniam, ale przydałoby się trochę wdrożyć na pewno..

@atyk

chodzi ci o ofertę automatyka??

@atyk

napewno będzie jakieś wdrożenie, poza tym na ogłoszeniu masz szkolenia to napewno dla nowych takie robią, wymagane jest średnie techniczne, więc myśle że powinieneś spróbować

wiesz co ja pracuje na 3 zmiany

@atyk

wiem że jest też opcja na dwie... ale no nie wiem gdzie startujesz w rekrutacji

@liguś

no tak, napisałem, że automatyk w pierwszym wpisie

@liguś

gdzie startuję w rekrutacji, czyli, że co? trochę nie rozumiem...jak chodzi o to gdzie, to w Lesznie, to napisałem. chyba, że coś innego na myśli masz

Klient.

Nie polecam !!!. Z takim podejściem do wszystkiego, że firma jeszcze istnieje to cud.

keczup

czy na dziale tworzenia receptur jest jakiś duży zespół czy tak kameralnie raczej?

keczup
@keczup

bo widzę ofertę na ten dział i się zastanawiam jak będzie z atmosferką, mają szanse przejść jakieś własne pomysły czy nie bardzo?

rotto
@keczup

nie wiem czy jakieś wielkie innowacje przejdą, ale jakiś tam udział w tych recepturach masz

ketchup
@keczup

Są dwie osoby, innowacje raczej nie przechodzą, bo nie ma zgody. przechodzą tylko zmiany receptur w celu cięcia kosztów

Jarek

widziałem ofertę pracy na pracuj Specjalista ds. marketingu jestem ciekawy czy wiecie może ile się czeka na odpowiedź? rekrutacja jest też zdalna i się zastanawiam czy jest jakiś drugi etap, jak on wygląda? z góry dzięki za odpowiedzi

@Jarek

ja ogólnie to nie na to stanowisko składałem, ale może coś ci pomoże moja odp. ta pierwsza rozmowa w celu rozeznania czy nadal jestem zainteresowany to jakoś tydzień po złożeniu cv się odbyła, a teraz to czekam na tą drugą, właściwą rozmowę na którą się umówiliśmy

@Jarek

jak coś to mogę dać znać po czasie jak to wyglądało, mam nadzieje, że będę pamiętać żeby tu zajrzeć

Jarek
@tomtom

ok, dzięki, ale bardziej mi zależało na informacjach na tym konkretnym stanowisku

moon

Firma nie jest zła. Warunki całkiem w porządku, pracuje się nieźle. Ale fakt faktem napracować się trzeba. Wiadomo, że nie każdemu robota odpowiada, ale jak dla mnie jest okej. Nie rozumiem narzekactwa niektórych

@moon

Ale z drugiej strony nie muszę rozumieć wszystkiego. To tylko moja opinia.

point
@moon

trudno się dziwić chyba, garstka jest tu takich co się w miarę dobrze wypowiedzą o firmie

point
@moon

a takich narzekających to na forach znajdzie się więcej, bo mogą wylać swoje żale

lenor
@point

Jak pracowałem to również byłem zadowolony z pracy. Dobrze wspominam firmę i to jak w niej było

@moon

Na jakim stanowisku pracujesz?

@moon

O ile można wiedzieć oczywiście

Honorata
@moon

a co powiesz o stawce? adekwatna do pracy? skoro piszesz, że jednak to fakt, że trzeba się napracować?

bronka
@Honorata

Raczej ludziom nie powinno się zaglądać do portfela, a to post sprzed miesiąca

@Honorata

no chyba w każdej pracy trzeba się "napracować", według mnie nie jakoś bardzo ciężko, ale wiadomo, że za obijanie się kasy nie dostaje

@Honorata

a druga sprawa, to kasa według mnie adekwatna, ale jakoś nie mam potrzeby chwalic się wszystkim ile zarabiam. każdy ma swoją opinie na ten temat

@moon

Prawda. W gruncie rzeczy jest naprawdę spoko.

Tog

Jest może jakiś transport pracowniczy? Albo czy przynajmniej idzie tam dojechać jakoś bez samochodu?

@Tog

Z tego co kojarzę, to jest dowożenie pracowników. Ale ja nie korzystam, bo mieszkam blisko i dojeżdżam rowerem, więc więcej informacji nie mam

@Key

A nie wiesz czy za to dowożenie się jeszcze jakoś dodatkowo płaci? Kwestia ewentualnego parkingu to jak wygląda?

@Zuzanna

Tak jak napisałem - więcej informacji nie mam.

@Zuzanna

Plus, parking tez mnie średnio interesuje, skoro jeżdżę rowerem...

@Zuzanna

Zawsze możesz zadzwonić i zapytać

ozika

Macie jakieś zniżki na firmowe produkty? I. jak tak to jak to działa

@ozika

tak

@ozika

no działa to tak, że kupujesz produkty ze zniżką, co ci jeszcze więcej powiedzieć?

ozika
@123456

bardziej chodziło mi o wysokość zniżki i częstotliwości możliwości korzystania z niej

rewo

na laboranta trzeba mieć wyższe wykształcenie?

@rewo

jestem po technikum - technologia żywności i nie wiem czy jest sens aplikować

Tak, jest sens

@rewo

Wymagane jest minimum średnie, więc się łapiesz

@Monster

To spoko, bo na studia dopiero od października się wybieram

@Monster

Studia kierunkowe, więc powinno mi być prościej myśle w pracy później

No to aplikuj śmiało

Nay
@rewo

A dasz radę pogodzić studia z pracą?

@rewo

no i dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc!

@Nay

nie wiem czemu zniknęły moje poprzednie odpowiedzi

@Nay

ogólnie studia mam zaoczne, więc liczę, że się to uda

@Nay

na pewno o to dopytam jak się ze mną skontaktują

Mar

Jak wygląda system pracy kierowcy C+E ?

Bob

Czy obecnie trwa nabór do działu technicznego ?

@Bob

właściwie to jeśli masz oferty do tego działu to tak, ja nie sprawdzam tego np bo mi ta wiedza niepotrzebna

@jun

No zrozumiałe, nie musisz zatem odpowiadać, skoro nie wiesz...

@123

ale chyba dałem dość jasną wskazówkę jak to wygląda

@jun

Zależy jak rozumieć tę wskazówkę, bo w sumie tyle info dałeś, że jak są oferty to biorą, a jak nie to nie.xd A opinię na temat warunków masz może wyrobioną?

@Zuzanna

No a co więcej potrzebujesz wiedzieć, przecież to logiczne

Opinię oczywiście wyrobioną mam

@Zuzanna

Ale nie na temat tego działu

@Zuzanna

Chyba, że chcesz, żebym ogólnie powiedział, co myślę o firmie

@jun

ja bym się dowiedział czegoś

@jun

może być taka ogólna opinia

@jun

ale daj te nać z jakiego działu jesteś

nosi
@coli

tak ogólnie to bardzo w porządku firma z możliwościami rozwoju

nosi
@coli

ale nie wolisz zadać konkretniejszych pytań?

Km
@Bob

Tak

raz

Czy na produkcji mogę liczyć na uop czy preferują bardziej zleceniówki?

deni
@raz

na luzie dadzą ci umowe o prace

raz
@deni

Super, dziękuję

bowl
@deni

a na jaki czas?

potr
@bowl

zapewne pierwsze na próbny nie? chyba wszędzie tak jest

@potr

No tak, z reguły tak

@moon

3 miesiące czy więcej / mniej? Później już normalnie na nieokreślony?

Zostaw merytoryczną opinię o Dawtona - Błonie

• Jak się pracuje w Dawtona?

Zobacz opinie na temat firmy Dawtona tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dawtona?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Dawtona?

Kandydaci do pracy w Dawtona napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Dawtona