Opinie o Comp SA w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Comp SA. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Comp SA na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Comp SA w Warszawa

Kandydatka

Oburzające zachowanie Pani przeprowadzającej rozmowę, której nie spodobał się mój wygląd. Powiedziała, że wyglądam inaczej niż na zdjęciu w CV (na zdjęciu miałam rozpuszczone włosy i makijaż, na rozmowę przyszłam w związanych i bez makijażu) i ona czuje się (usunięte przez administratora) z tego powodu. Takie rzeczy są niedopuszczalne i nie powinny mieć wpływu na przebieg rozmowy, gdyż praca nie ma żadnego związku z wyglądem. Po rozmowie chciało mi się tylko płakać, współczuję pracownikom tej firmy, bo jeśli Pani pozwala sobie na takie komentarze do obcej osoby na rozmowie kwalifikacyjnej, to nie chcę myśleć co się dzieje w tej firmie za zamkniętymi drzwiami. Jawna dyskryminacja i brak profesjonalizmu. Nigdy się z takim zachowaniem nie spotkałam na rozmowie o pracę. Odradzam.

Java dev.

Pracuje tu nadal, nie wiem skąd te opinie, chyba z (usunięte przez administratora) Świetna pensja na start, dobre warunki rozwoju i przede wszystkim pomocny dobrze skomunikowany zespół.

Olga
@programista

Ale to jest zakres płac Java Developera, czy wymieniasz już z myślą o innym stanowisku? Sorry, z nicka nie wiem, jaki programista, więc pytam. A co do stawek- echhh

Mila Nowy wpis

Dzień dobry, mógłby ktoś z was podzielić się swoimi wrażeniami dotyczącymi procesu rekrutacji? Chcę aplikować na stanowisko Kierownika działu obsługi klienta, ale wpis jednej kandydatki na temat rozmowy kwalifikacyjnej i lekko mówiąc niestosownych uwag mnie trochę przeraził. Tak już o samym stanowisku kierownika, to jakie zarobki proponują? Oczekują 5 lat pracy w obsłudze oraz 5 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołem, czy widełki są adekwatne do tych oczekiwań? Ile osób liczy zespół obsługi klienta w firmie? Jest jakiś system premiowy?

Ludek Nowy wpis

Generalnie duża spółdzielnia z mnóstwem rodziny i znajomych. Powiew prawdziwej polskiej przedsiębiorczości . Lubisz próbuj .

Kandydatka Nowy wpis

Cześć jestem zainteresowana ogłoszeniem na specjalistkę ds. magazynowych, mam doświadczenie w branży e-commerce. Czy ktoś już był na rozmowie bo go zaprosili i mógłby przybliżyć, jak to wszystko wygląda, o co pytają rekruterzy i co by chcieli wiedziec? Chciałabym się dobrze przygotować.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Comp SA? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Widziałem ogłoszenie na stanowisko Specjalista/ka ds. magazynowych -warto aplikować na to stanowisko, jak wygląda tam atmosfery, możliwości podwyżek etc.?

Java dev.

Halina
@Java dev.

A ile wynosi ta pensja? Dadzą 6-7 tysięcy na rękę? Skoro można się u nich rozwijać, bo tworzą do tego dobre środowisko, to jak często można korzystać ze szkoleń u nich? Bo pracownicy piszą, że szkolenia są, więc zastanawiam się ile w skali roku takich szkoleń można u nich odbyć

programista
@Halina

Stawka na start: najniższa krajowa Rok doświadczenia: 4k netto na UOP 3 lata doświadczenia max 5,5k netto na UOP i stawka zatrzymuje się na 5.5k

Olga
@programista

Dużo spółek w Grupie Kapitałowej równa się dużo możliwości. Wynagrodzenie adekwatne do umiejętności. Pieniądze na czas, są benefity. Projektów i pracy dużo. Rozwój, szkolenie, są jeśli ktoś jest zdeterminowany. Są parkingi, katering itd. Stabilne zatrudnienie. Dla najlepszych premie i nagrody. Są i awanse i kreowanie nowych stanowisk. Niektórzy pracują w spółkach już ponad 20 lat i sobie chwalą. Ja też mogę polecić.

Szkolenia?! Benefity?! Premie?! Nagrody?! - Możesz o tym zapomnieć, firma nie inwestuje w pracowników. Liczyć można tylko na owocowe czwartki :)

Hanna
@Adam

A czemu nie inwestują? Ktoś pytał szefostwa? Może warto.

Janusz

Oj, już po pandemii nie jest tak "różowo".

Dariusz
@Janusz

To znaczy co się zmieniło i pogorszyło? Rozumiem że nie ma tylu benefitów jak ktoś wcześniej wspomniał. A co z projektami i szkoleniami? Można dostać się na fajny kurs i firma zapłaci? Ty ostatnio byłeś na jakimś szkoleniu?

obiektywny

Czytam posty wielu pracowników wylewających pomyje na byłych lub teraźniejszych pracodawców. Dlaczego pytam? Czy pracodawcy są tacy źli - czy może problem leży w nas samych pracownikach. Chcemy dużo zarabiać - a nie chcemy więcej pracować!. Mamy pretensje do pracodawcy o wszystkie niedogodności a często nic nie proponujemy i nic nie wnosimy w zamian. Chcemy dużo zarabiać a niewiele umiemy - i czasami nie chcemy się uczyć. Warto zastanowić się przede wszystkim nad samym sobą zadając pytanie - czy rzeczywiście robię wszystko co mogę dla tego lub innego pracodawcy. Dzisiaj każdy pracodawca chodzi po cienkiej linie - nie dość, że biurokracja rozwinięta do granic absurdu, Rodo, PPK , Tarcze antykryzysowe to również olbrzymia niepewność ekonomiczna i zdrowotna - powinniśmy pomagać a nie krytykować. Łatwo zrzucić winę na pracodawce, państwo czy partię rządzącą - gorzej ujrzeć swoje błędy i pomyłki. Być może ta pandemia jest szansą, wskazówką ale i przestrogą dla nas abyśmy się pozbierali i zaczęli szukać winy również w nas samych.

sadf
@obiektywny

To nie jest miejsce na publicystykę i manifesty. Odnoś się konkretnie do COMP S.A., do konkretnych sytuacji i warunków pracy.

Pisane przez kadry Comp
@obiektywny

Wpis napisany przez zle kadry Compu zrzucające odpowiedzialność za kształt firmy na pracowników.

Renata
@Pisane przez kadry Comp

A skąd aż taka pewność?

Agnieszka

Janusze biznesu. Kombinują na każdym kroku jak by wypłacić mniej pieniędzy. 1/3 pensji niezapisana w umowie i traktowana jako premia, której mogą nie wypłacić albo z dowolnym opóźnieniem. Kłamstwa na rozmowie rekrutacyjnej. Styl zarządzania oceniany przez pracowników jako (usunięte przez administratora)

Leszek
@Agnieszka

Czy zgłaszałeś przełożonemu, że ustalenia na rozmowie kwalifikacyjnej nie mają pokrycia w rzeczywistości? Jeśli chodzi o premie to często są one w formie uznaniowej, więc może stąd wynika, że nie zawsze są wypłacane.

PO
@Agnieszka

Agnieszka, przećwiczyłem na sobie i nie sądzę żebyś zapoznała się z regulaminem premiowania dostępnym dla wszystkich pracowników. Premie są uzależnione od konkretnych parametrów, mają też swój termin rozliczenia i nie zdarzyło się, żeby nie były wypłacone. Chyba że firma pożegnała się z Tobą z Twojej winy, ale wtedy nie oczekuj nagradzania :) Ciekawe że takich malkontentów w firmie jednak nie ma wielu. Od 2 lat widzę wciąż te same twarze.

Iwona
@PO

Super, że zechciałeś dopowiedzieć coś w kwestii zasad przyznawania premii w Comp. Nadmieniłeś, iż premie są tam uzależnione od konkretnych parametrów. A jakie są to właściwie parametry? Możesz coś dopowiedzieć?

Aga
@Agnieszka

@Agnieszka, nie wiem, w jakiej jednostce organizacyjnej byłaś zatrudniona, ale znam dosyć dobrze całą organizację i nie zgodzę się z Twoją opinią. Pracuję jako PM, mam dobrze zredagowany, adekwatny do rzeczywistości zakres obowiązków. Jednostka organizacyjna, w której pracuję szybko się rozwija, robimy wiele ciekawych projektów, niektóre z nich to prawdziwe wyzwania. Mam regularnie wyznaczane cele, pozwalające mi się rozwijać. Osiąganie wyznaczonych celów jest monitorowane i nagradzane (MBO). Pracuję w Comp już 4 rok i naprawdę z ekscytacją spoglądam w przyszłość. Polecam wszystkim, którzy lubią pracę, wyzwania i różnorodność. To miejsce dla ludzi kreatywnych, szukających rozwoju. Na pewno nie spodoba się komuś rozglądającemu się za ciepłą posadką i ukrywaniem nieróbstwa.

Dariusz
@Aga

Wspominasz o rozwoju, czy prócz tego, że nabierasz doświadczenia w trakcie pracy jest możliwość dokształcenia się na kursach branżowych? Napisz, czy pracodawca wspiera taki rozwój.

Aga
@Dariusz

Tak, jak najbardziej. Pracownicy mogą dokształcać się w wielu obszarach. Koledzy i koleżanki uczestniczą w szkoleniach branżowych w kraju i za granicą. Jest też możliwość uzyskania środków na dłuższe formy kształcenia, takie jak np. studia podyplomowe.

Demo_Kryt
@Aga

Ale ta pani nie o tym pisze. Czytac nie umiesz czy nie rozumiesz slow? Przeczytaj teks 3x, a jak nie zrozumiesz, ze chodzi o wynagrodzenie za prace, przeczytaj jeszcze 10 razy. Ja mam natomiast pytanie… jaki projekt mozecie tworzyc, jesli prostego tekstu pani nie rozumie?

Teresa
@Aga

Rozumiem że te szkolenia są organizowane w ramach pracy? :-) I nadal się odbywają, bo komentarz jednak sprzed paru lat

@Teresa

Nie ma szkoleń, ile razy można pisać ?

Zdecydowanie nie polecam pracy tej firmie….Miałem tam wątpliwą przyjemność pracować 4 lata. Przełożeni niezadowoleni, traktują pracowników z wyższością, nałogowo zrzucają na nich winę za pomyłki, ciężko o jakiekolwiek wsparcie . Pensja raczej słaba jak na wykonywany zakres obowiązków, dużo wymagań nie zawsze adekwatnych do wykonywanej pracy. Praca raczej tylko po to żeby zdobyć pierwsze doświadczenia w branży, ale nie po to żeby pozostać tam na dłużej. Duża presja a pierwsze podwyżki dopiero po przepracowanym roku kiepski system motywacyjny. Jednym słowem psychoza.. jedyny plus to współpracownicy na których zawsze można liczyć.

Zgadzam się, praca po to żeby zdobyć pierwsze doświadczenia w branży, ale nie po to żeby pozostać tam na dłużej. Pracowałem pół roku i zrezygnowałem.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Comp SA - Warszawa?

Dominika

większość komentarzy jednak jest niepochlebna do tego miejsca, czytałam ze od dawna nie ma chociażby premii wiec pewnie atmosfera też przez to kiepska ?

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Comp SA?

Wolwerin

Całe wynagrodzenie jest wysyłane na konto max. Do ostatniego dnia miesiąca + co około 3,4 miesiące zaliczka premiowa za dane wyniki w projekcie

@Wolwerin

Jakie są średnie zarobki w tej firmie?

Joanna
@Wolwerin

Super, że nie trzeba się martwić o opóźnienia wypłat. Jest to bardzo frustrujące gdy trzeba się upominać o wynagrodzenie i cieszę się, że w tej firmie nie ma z tym problemu. Napisałeś, że wypłacane są też premie. Czy możesz napisać jakie trzeba spełnić wymagania aby na takie się załapać oraz ile one wynoszą?

@Paragon
@Joanna

Do Joanna: Zależy od działu do jakiego trafisz i na jakie stanowisko. Generalnie temat premii i zarobków to wielka tajemnica i nie wolno o tym myśleć. Zasada generalna (nie licząc zarządu, który jest poza skala) jesteś handlowcem? To zjadasz krewetki, jesteś in inżynierem i kolegą szefa to zjadasz kurczaka, a jak jesteś zwykłym pracownikiem robiącym swoje to podziwiasz światło w lodówce.

Wolwerin
@Joanna

Z tego co ja wiem to premie są dla działów "zadaniowych" pracujących w okreslonych projektach, i są one wypłacane tylko na umowy o prace. Nie są regularne, ostatnio były z nimi obsuwy czasowe.

Czajk
@Wolwerin

Od 2 lat nie ma premii na UOP :)

@pracownik ale jednak pracowałeś tam 4 lata, to może nie było aż tak zle?

Franek

Dobra firma, rodzinna atmosfera i w takim miejscu pracuje się zupełnie inaczej niż w korpo, polecam.

Ola

Firmę dławi nepotyzm w każdym dziale rodzina, rodzina, rodzina bardzo ciężko pracować w takich środowisku. Obiecane szkolenia w moim wypadku okazały się fikcją, pensja wypłacana w bardzo dziwny/pokrętny sposób, osoby pracujące pół wieku w firmie lekceważą młodszych kolegów. Warunki pracy bardzo średnie o sanitarnych nawet nie ma co wspominać. Ogólnie duszna i mało przyjemna atmosfera. Młodym odradzam marnowanie lat, starszym bez możliwości wyboru polecam mocne leki uspokajające.Z obserwacji wynika, że przeciętna wieku w Comp to +45, a kontakt z takimi osobami bywa bardzo męczący. Ogólnie firma mało przyjemna dla młodych ludzi.

Comp to również Novitus, który posiada kilka oddziałów. Czy handlowcy z danego oddziału działają na obszarze przypisanym do danego oddziału czy też na terenie całej Polski?

senny

Chętnie bym się załapał, zwłaszc za, że dbają o stabilne zatrudnienie co jest rzadkością w dzisiejszych czasach. Ciekawi mnie jednak czy wypłata jest na czas.

Technik
@senny

Hajs się zawsze zgadza. Płacą na czas i są regularne premie. Pozdro

PM

Pracuję w Comp S.A. od ponad dwóch lat. Uważam, że to bardzo dobry, dający ogromne szanse rozwoju pracodawca. Choć firma jest rodzima, możliwa jest praca w międzynarodowym środowisku. Wynagrodzenie oceniam jako adekwatne do zaangażowania, kompetencji rzetelności pracownika. Nie jest łatwo a awans, jednak widać pionowe ruchy w strukturze firmy, co daje nadzieję ;) Oferta pozapłacowych benefitów jest również godna uwagi. Serdecznie polecam tego pracodawcę na podstawie swoich doświadczeń

@PM

Twoja wypowiedź może zainteresować wiele osób myślących nad podjęciem pracy w Comp. Sytuacja, w której dobre wyniki pracownika przedkładają się na dobre wynagrodzenie i pensję, brzmi bardzo motywująco. Czy masz jakiekolwiek informacje odnośnie obecnych rekrutacji do firmy?

Jelen
@PM

Chyba pracujemy w różnych firmach mimo że na jednym piętrze...

Mariusz
@Jelen

Nie zgadzasz się z opinią poprzednika? Czy pozapłacowe benefity, o których pisze nie są już dostępne? Jeśli masz inne zdanie o pracy w Comp SA napisz kilka słów na ten temat. Z ciekawością dowiem się jaki jest Twój punkt widzenia na warunki zatrudnienia w firmie.

Excomp

Nie polecam. Zwlaszcza trafienia do zespolu testerskiego, któremu przewodniczy sfrustrowany czlowiek lubiacy sie wyzywac na pracownikach i obarczac ich wina nawet za wlasne bledy. Placa bardzo srednia. Możliwość podwyzki po roku. Rozwoju zero. Zatrudniajac juniora moze wypadaloby dac z siebie cos wiecej niz "masz i zrob"? Sporo wymagan, zero wytycznych, zero feedbacku, zero merytorycznej pomocy i nadzoru. Owszem, w Compie pracują fajni ludzie, ale to niestety nie wszystko, czego pracownicy oczekuja od miejsca pracy. Benefity jak na te branze tez liche. Jesli ktos ma mocne nerwy i potrzebuje tych kilku miesiecy pierwszych doswiadczen na stanowisku, to mozna probowac. W innym wypadku raczej nie ma sensu.

oho
@Excomp

Arek , zjedz snickersa

Dorota
@Excomp

W swoim wpisie wspominasz o benefitach, jednakże nie mówisz nic konkretnego, a to dość istotna informacja, zwłaszcza dla młodych aktywnych ludzi, dla których stanowią one dużą wartość pracy w danym miejscu. Czy możesz w takim razie powiedzieć, czy w firmie Comp można liczyć na kartę sportową lub dofinansowanie na wyjścia do kina? Zachęcam do rozwinięcia wpisu.

Patrycja

@Haha, dziękuję za Twoją odpowiedź i rozumiem, że opinie o pracy, czy pracodawcy mogą być różne, jednak pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej kultury wyrażania się. Zachęcam Ciebie do dłuższego komentarza na temat warunków pracy i umowy w firmie Comp SA. Czy firma oferuje stabilne zatrudnienie na umowę o pracę? Jak wygląda kwestia benefitów pozapłacowych oraz wynagrodzeń?

Zostaw merytoryczną opinię o Comp SA - Warszawa

• Jak się pracuje w Comp SA?

Zobacz opinie na temat firmy Comp SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Comp SA?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Comp SA?

Kandydaci do pracy w Comp SA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Comp SA