Opinie o P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o. w Gdańsk

Niestety były

Piszę jako niestety były pracownik. Czemu niestety? Ponieważ jest to fajna firma z super załogą, niestety kadra zarządzająca to totalne (usunięte przez administratora).  Zaczynając od Pana W. który chce rządzić, sprzedawać i ogólnie to robić wszystko i nic. Przekaz informacji nie istnieje. Ludzie zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Ogólnie to można powiedzieć, że dochodzi w firmie do mobbingu ;) Firma powinna przejść szkolenie z zarządzania i tego jakie wartości kreują biznes. Jak można się domyśleć - zarobki i pensje również nie są mocną stroną tej firmy, a podejście typu "nie będziesz za tyle pracować, ok mamy kilku innych na twoje miejsce" nie wróży nic dobrego ;)

Gal_Anonim

Jakie zarobki napisz coś więcej

Mat

Na wstępie zaznaczę, że bardzo żałuję, że odszedłem z tej firmy. Młody zespół, ciekawe tematy,ciekawa branża, dość dobra atmosfera. Ale... W firmie panuje totalny chaos, brak zarządzania, brak przepływu informacji. Szczególnie jest to problematyczne dla pracowników z poza Trójmiasta. Na montażu 100% podwykonawców niewiadomego pochodzenia (znajdź ich sobie), u dostawców wszystko pod limit- problemy z płynnością Obiecanki z rozmowy rekrutacyjnej trochę nie mają przełożenia na rzeczywistość. Pani HR powie wam to co chcecie usłyszeć bo jest z firmy zewnętrznej i interesuje ją raczej premia od "sztuki". Praca na złapanie pierwszego doświadczenia w branży ppoż. Chyba, że się coś z mieni, ale podobno tak jest już od kilku lat.

@Mat

Ale jakie są zasady względem tych „Sztuk” skoro już do tego nawiązujecie? Pracownik musi przepracować pewien okres czasu? Albo osiągnąć określony wynik? Na co w szczególności tu patrzą?

Ayo Nowy wpis

Cześć wam. Ja to już wcześniej się zastanawiałem czy monterów tu nie będą brać, bo wdziałem kiedyś ofertę ale nie widziałem tych komentarzy z ostatniego okresu. można było kiedyś dołączyć bez doświadczenia czy to dalej możliwe? ciekaw jestem czy organizacyjnie coś się pozmienia bo bym spróbował

szwagier Nowy wpis

Najlepsze w tej firmie jest kontakt z branżą przeciwpożarową, niesamowicie ciekawy temat, co jak co, ale i inwestycje zacne. Brak problemów z wypłatą pensji, brak problemów z wypłatą diet, rozliczaniem faktur. To trzeba przyznać. ALE 1. zdecydowanie odradzam aplikowanie i marnowanie na tą firmę chociaż minuty swojego życia. Firmę rozwala pan W., a na swoje nieszczęście obrywa w głównej mierze Dyrektor - próbuje robić co może, często mydli oczy, kłamie i wymyśla, no ale nie ma innego wyjścia jeżeli chce aby to w jakikolwiek sposób funkcjonowało i żeby była kasa na bieżące wydatki administracyjne i kadrowe. Panie dyrektorze, Pan musi mieć zastępców ale nie w postaci "różowej" - oprócz zastępstwa Wam potrzeba także restrukturyzacji i porządnego działu zakupowego oraz PRAWNEGO, który wie jaka jest sytuacja na froncie z dnia na dzień, nie obarczajcie tym inżynierów oraz kierowników, którzy mają pełno montaży, pełno problemów i pracują po kilkanaście godzin. 2. ktoś napisał kilkadziesiąt.... Wy macie kilkaset otwartych tematów, ale żadnego nie można zakończyć bo ludzie są przytłoczeni ogromem zaległości z którymi się mierzą wchodząc do firmy. Problem na problemie, ale najgorsze są blokady u dostawców i kłótnie z podwykonawcami z powodu uciętych faktur. To powoduje zastoje na budowie oraz brak możliwości sprzedaży instalacji. I koło się zamyka. Jesteście na prawdę w trudnym położeniu. I 3. Bierzcie mniej tematów, a wszystkie nowe uzgadniajcie w wewnętrznym konsorcjum prawno - budowlano - finansowym! bo niestety ale Pan W. się nie zna na budowlance, nie zna wszystkich kosztów i "niespodzianek". To wyglada jak praca u (usunięte przez administratora) (za przeproszeniem) 4. Ludzie w firmie się wściekają, mają rację. Czasami, żeby pchnąć coś to sami z własnych pieniędzy kupują śrubki i nakrętki, Wy nie wiecie przecież co macie na magazynie. 5. Panie W. - słuchaj Pan dyrektora. Pan wie jak sprzedawać gaśnice ale nie jak budować na przemysłowej inwestycji... Jest potencjał, ale musi być restrukturyzacja

Teraz to zastanawiam się czy tamta opinia nawiązująca chociażby do budowy nowej hali również wiąże się z działem zakupów, bo właśnie jest dostępna oferta dla specjalisty ds. zakupów technicznych, na która planuje aplikować. to tak ostatecznie jaka jest atmosfera z biurze? należy się cieszyć, że można pracować hybrydowo?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o.?

gorąco odradzam 2024 Nowy wpis

Jakich pytań? Mają taki "obrót" ludzi ze chwytają KAŻDEGO. Wystarczy ze masz odrobine doświadczenia. Osoba rekrutująca (pani o dwu członowym nazwisku) będzie Tobie opowiadała wszystko co będziesz chciał usłyszeć. Polecam nagrywanie rozmów, bo każdy NOTORYCZNIE kłamie. Mają ponad KILKADZIESIĄT kontraktów po czasie! Ta liczba mówi za siebie. Są wszędzie zadłużeni i dlatego nie wynajmiesz sprzętu, nie dostaniesz towaru nie będziesz miał pracowników. Możesz zapłacić swoimi pieniędzmi lub znaleźć podwykonawców, a następnie prosić się o zapłatę. Dyrektor potrafi w "mydlenie oczu" będzie opowiadał tą samą historie, opowiadaną od kilku lat: że niewłaściwi ludzie zatrudnieni, że właśnie następują zmiany, że będzie nowa budowana hala, i teraz będzie super... ta sama historia od kilku lat. A prawdą jest ze biorą prace do wykonania jak leci i nawet nie czytają jaki jest zakres prac. Startują z opóźnieniem, a co do zrobienia ustalają kiedy już jest po terminie. Kiedy starasz się to wykonać w czasie i tak zostaniesz zablokowany, ponieważ mają długi; braki kadrowe. Szkoda zdrowia na Pliszka. Chyba że lubisz zabawy ekstremalne- wtedy bardziej bezpieczne będzie skakanie na bungee, bez liny bungee ;D

Rozmowę kwalifikacyjną w P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Główna Księgowa / Główny Księgowy?
Ilona

Zatrudniał się może ktoś jako projektant instalacji elektrycznych? Widnieje w internecie ogłoszenie a ja coś nie widzę z ostatniego czasu opinii na temat tego stanowiska. czy średnie zarobki jesteście w stanie już przybliżyć?

Czy na każdym stanowisku można odczuć jakaś negatywna kultura organizacyjną? Jeszcze niedawno pojawiła się opinia w tym zakresie, mnie interesuje zestawienie przedstawionych warunków z pracą jako Export Manager. Ostatnio raczej nikt nie pisał o tej pracy, więc nie mam punktu zaczepienia. Interesuje mnie podjęcie się jej w formie zdalnej. Możecie przy tym opisać kontakt z zespołem?

Odpo

Czy aplikowales juz na to stanowisko? Czy powiedzieli Ci coś więcej. Z tego co widzę na stornie u nich. Jest to export manager morski, wiec kontkat z armatorami. Pewnie jakies wyjazdy do portów/stoczni na terenie trójmiasta.

Były pracowniczek

Pracowałem w tej firmie zachęcony dobrymi warunkami finansowymi, ciekawymi projektami i perspektywą rozwoju. Niestety te wartości deklarowane na rozmowie kwalifikacyjnej można wrzucić do kosza w zderzeniu z rzeczywistością. Nie da się bowiem pracować w firmie ze skrajnie nieefektywną, zakłamaną kulturą organizacyjną. Dlaczego piszę, że zakłamaną - a no dlatego, że ustalenia czynione z dyrekcją techniczną i zarządem to w 95% obietnice bez pokrycia. potwierdzeniem tego jest fakt, że na sam widok kamizelki z logo firmy Pliszka współpraca z GW czy partnerami na budowie kosmicznie się komplikuje. Kolejne dziury w działaniu firmy Pliszka to drastyczne problemy z płynnością finansową, która paraliżuje dostawy materiałów na budowy i ich sprzedaż a także braki kadrowe łatane w wakacje praktykantami a później już radź sobie sam. Na koniec wisienka na torcie - czyli spychologia: dział zamówień do zaorania, wsparcie działu projektowego zabite przez braki kadrowe no i niestety jak w firmach rodzinnych to się zdarza drużyna królika robi co chce, a nowy pracownik zanim połapie się kto z kim, jak gdzie i o czym można rozmawiać mijają lata. Odnośnie pozytywów też są do znalezienia, ale umierają pod naporem tego, co opisałem wyżej. nie polecam pracy w poż.pliszka. Szkoda spalać się dla idei..

Dawny pracownik
@Były pracowniczek

Zgadzam się z wpisem "Były pracowniczek", bardzo dobrze opisał problemy w firmie, które zniechęcają do pozostania w firmie. A minusy przeważają.

A taki koordynator produkcji jest tu jeszcze może brany pod uwagę? Mnie to taka dawniejsza oferta od Pracodawcy się wyświetliła jakiś czas temu i przypuszczałem, że może ktoś tu już będzie cos o tym pisał? Jeśli praca będzie opcjonalna to dacie znać na jakich widełkach? Jest sens się interesować?

@Mat

pytanie w pierwszej kolejności z czego miałaby wynikać perspektywa na jakąś poprawę, że jest ona przytaczana? czyli działu hr tutaj stricte nie ma? któreś jeszcze stanowiska są z odrębnej firmy? w biurze na jaką prace jest tu możliwość?

@Mat

Potwierdzam, moje odejście było motywowane podobnymi doświadczeniami.

Również niestety potwierdzam. Osoby zarządzające firmą traktują ludzi w sposób nieakceptowalny dla normalnej osoby, która szanuje siebie, swój czas i swoją pracę. Firma zarządzana "recznie" na każdym poziomie. Brak szacunku do pracy pracowników, brak procedur, standardów, brak wprowadzenia nowych pracowników. Straszny chaos organizacyjny - przez co straszne warunki pracy.

@Beata

HR jest firmą zewnętrzną. Jeżeli "zarabia od sztuki" to wychodzą różne cuda :)

@Mat

Jaka umowa obowiązuje w P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Firma zatrudnia w oparciu o umowę o pracę. Pierwsza umowa na 3 miesiące.

A o kogo teraz pytasz? Jakby nie patrzeć aktualnie wiszą dwie oferty. Dla hydraulika oraz kierownika ds. zakupów. W obydwu przypadkach warunki finansowe są określone jako „atrakcyjne” pytanie tylko, co to oznacza? O tych premiach parę razy już wspominali ale do teraz nie wiem czy one są czy jednak nie? Jak inaczej są podkręcane wyniki?

@Niestety były

tak w sumie...napisałeś, że to fana firma i jedyne co przytoczyłeś w tym kontekście to załoga i dlatego uważasz, że jest fajna? a co z jakimś potencjałem itp., do niczego w pozytywnym kontekście już się nie da według Ciebie odnieść?

@Beata

Jaki potencjał? Na zdobycie nowych chorób psychicznych? Rozwój żaden, atmosfera jeszcze gorsza szkoda gadać... nie widzę podstaw do próby wybielania zakładu w jakikolwiek sposób

Gal_Anonim

Jakie zarobki napisz coś więcej

Pracował ktoś z Was jako Główny Księgowy w P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o.? Powiecie na czym polega praca na tym stanowisku? Czego wymaga się na rekrutacji od kandydata?"

Dominik

Witam, zauważyłem rekrutację na kierownika robót sanitarnych. Czy mógłby ktoś się podzielić doświadczeniem z tą firmą? Czy coś się zmieniło?

A taki sobie ludek.

Cóż... Praca jak praca. Płacą normalnie. Godzin dużo, premia za godziny ....wypłacana z nieba. Zależy jak cię postrzegają ... Jak ok...to ok Podpadleś lipa. Jak wszędzie. I jaki największy mankament.?...dość duży bajzel. DUŻY. I spychologia....a szkoda. Czasem mogliby zwolnić i lepiej by wyszło. Ale ogólnie raczej pozytywnie????. Rotacja ludzi.....jest spora. Ale to temat na inną opowieść. Pewne jedno. Praca nie dla tych co chcą ułożonego dnia i spokoju. Firma montażowo techniczna... Wciąż wyzwania....jak to mówią masz głowę i(usunięte przez administratora)j to kombinuj.

@A taki sobie ludek.

No i czemu po takiej rozpisce swoich spostrzeżeń podkreślasz, że zostawiasz jeden z tematów na inną opowieść? Teraz każdy będzie czekał z niecierpliwością... To kiedy poznamy szczegóły odnośnie faktycznych przyczyn ten sporej rotacji? Padła też tam sugestia odnośnie przekazywania sobie na siłę jakichś obowiązków? o jakich mowa?

(usunięte przez administratora) Opinia ? No spójrzcie tylko jak często publikują oferty pracy na te same stanowiska - To mówi wszystko jak się tam pracuje i jakie są warunki.

Bo tam pracowałam i też uciekłam

80% rekrutacji jest na nowe stanowiska pracy. Firma ma coraz więcej zleceń, coraz większych i bardziej ambitnych, stąd stałe rekrutacje. Tylko 20% rekrutacji wynika z tego, że dotychczasowy pracownik rezygnuje z pracy. Często są to powody osobiste, niezależne od firmy.

Może nowy

Cześć, Wole poczytać opinie zanim gdzieś aplikuje, znalazłem ofertę na koordynatora serwisu. Czy osoby pracujące w Pliszka mógłby coś więcej powiedzieć na ten temat ? :)

@Może nowy

Generalnie fajna firma, rozwija się, pandemia mocno nam nie dokuczyła, atmosfera w zespole sympatyczna - moim zdaniem warto spróbować. A jeśli chodzi o samo stanowisko to trzeba być dobrze zorganizowanym, żeby ogarnąć wszystkie terminy i zlecenia. Pracy sporo, ale spokojnie do ogarnięcia. Na nudę nie można narzekać, ale raczej nie trzeba zostawać po godzinach. No i daje możliwości rozwoju, co chyba też jest ważne.

Oczywiście że nie trzeba zostawać po godzinach ale kierownik Paweł to pracoholik który pracuje 24 na dobę, w teorii nie wymaga tego od innych ale wciąż to podkreśla że on może i on pracuje, a skoro on może nie rozumie czemu inni nie mogą.

Barbara

no ale co to kogo obchodzi? jak chce to niech sobie tyle pracuje co nie? ja bym to olała na waszym miejscu, nie ma się czym przejmować :) może nawet spać w firmie.

Były Pracownik

Żadnych możliwości rozwoju i awansu. Wszystko obstawione przez rodzinę i znajomków

Były
@Były Pracownik

Dokładnie TAK

Gabriela
@Były

Szkoda. Nawet żadnych premii nie macie ani nic? Wszystko idzie do tych znajomych i rodziny?

@Może nowy

Chcesz pracę tylko na kilka miesięcy do wypalenia się - to aplikuj

@Może nowy

Moim zdaniem jest jak w każdej firmie. Jedni się spełniają i im się podoba, inni narzekają. Tak jest wszędzie. Zależy pewnie od charakteru człowieka i czy podoba mu się to co robi, czy z ludźmi się dogaduje itp. Rodziny za dużo nie ma - może 5-6 osób, a firma liczy ok 80.

Ktoś

Polska firma z ambicjami, Praca nerwowa, spora rotacja, zarobki nie powalają. Firma bardzo rodzinna szef założyciel i jego syn który przejął obowiązki prezesa teraz nawet dzień dobry nie powie, firma obstawiona rodziną dlatego trzeba bardzo uważać co komu można powiedzieć. Ludzie raczej w porządku przynajmniej na zewnątrz, jednak każdy wie wszystko o każdym wszystko informacje się rozchodzą tempem błyskawicy.

Były Pracownik

Bo tego doświadczyłam

Dawny pracownik
@Ktoś

Duża rotacja - zgadza sie. Nerwowa praca - zgadza się Pracownicy - wporządku. Wypłata - na czas. Tempo przekazywania informacji - zgadza sie. Zdolności marketingowe u szefostwa na wysokim poziomie. Bardzo dobrze sprzedają firmę, ale w środku tak przyjemnie nie jest. CV ponownie bym nie wysłał/wysłała.

Takie plotkowanie w pracy to nic dobrego. Wiem to z doświadczenia. Ale stanowisko dyrektora finansowego jest związane z dużą odpowiedzialnością i nie wydaje mi się żeby ktoś na takiej posadzie nic nie robił. Przecież musi wszystko nadzorować?

Klient

Gratuluję kompetentnych pracowników. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Pozdrowienia dla Pana Michała.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

To zależy od stanowiska. Pracownicy techniczni, wykonujący prace na inwestycjach w terenie, otrzymują dodatkowe wynagrodzenie. W przypadku pozostałych pracowników zawsze jest możliwość indywidulanego podejścia, w zależności od potrzeb pracownika i możliwości firmy. Generalnie priorytetem jest realizacja zadań przez pracownika, a podejście do czasu pracy jest w miarę elastyczne.

Marzena

Ile w takim razie wynosi wynagrodzenie pracownika technicznego? Polecasz generalnie pracę na takim stanowisku w Pliszce? Na co jeszcze prócz pensji można tutaj liczyć? Jakieś benefity są oferowane? :)

Ktoś

Nie ma nadgodzin, pracujesz tyle ile dasz radę, teoretycznie jak będziesz miał mniej pracy to sobie weźmiesz wolne, jednak pracy jest tyle że niema na to szns

@Ktoś

W ogóle nie ma szans na wolne? Nie rozumiem... to kiedy odpoczywacie? :D

Bardzo prosto w teorii pracujesz 8 godzin, w praktyce 12

Barbara

To chyba bawicie się w przedszkole! Pracujesz 8h to za 8h masz płacone, pracujesz 12 to płacone za 12. Koniec kropka, tak powinno być. Jak jest inaczej to odwiedźcie PIP.

Jak wyglądają zarobki w firmie?

Lidia
@Kandydat

I to jest pytanie w dziesiątkę, bo są ogłoszenia na serwisantów instalacji niskoprądowych do trzech regionów, a w ogłoszeniach nie ma podanej podstawy, czy widełek, czy coś.

Zostaw merytoryczną opinię o P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o.?

P.U. POŻ-PLISZKA Sp. z o.o.