Opinie o Seco/Warwick S.A. w Świebodzin

Grupa Seco/Warwick światowy lider w zakresie produkcji urządzeń do obróbki cieplnej poszukuje osób n

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Seco/Warwick S.A. w Świebodzin

Dawid

Sporo tu negatywnych opinii na temat pracy w Seco/Warwick? Czy ktoś z Was ma odmienne zdanie? Polecacie złożyć tam CV?

@Dawid

Jeśli miałabyś sugerować się poniższym i tym co słyszałem od innych, to lepiej nie składać tam CV. Podobno atmosfera jest słaba a zarobki przeciętne. Ale decyzję podejmuj sama, ja Cię za rączkę prowadzić nie będę,bo przecież to "tylko" opinie.

SERWISANT

CAŁA PRAWDA Pracowałem tam kiedyś jako sewisant. Na początku śmieszne pieniądze, sporo nadgodzin za które nawet zapłacić nie chcieli. Jak to powiedział p. dyrekror cyt: 'to może te 27 nadgodz. zaokryglimy do 20, czy uważa pan iż były one efektywne?'. A propo dyrektora; arogandzki, bezczelny, wujgarny, furiat, nie liczy się ze zdaniem innych, polaków wykonujących mrówczą robotę traktuje jak śmie... a amerykanom z którymi firma współpracuje to włazi w (usunięte przez administratora) bez wazel... No ale wróćmy do pracy. Ogólnie charówka od rana do wieczora, pdczas testów pieców to można przy nich spać, wszystko na wczoraj, za wolno, nie tak, niedokładnie, pretensje i żale o bzdury - to wszystko świadczy o złym zarządzaniu. Na delegacjach niewolnicza praca bo terminy gonią. Wyobraście sobie że kiedyś pracowałęm 3 miesiące w jednym miejscu, bo mnie samego wysłano do uruchomienia 5 ogromnych, przemysłowych piecy. Przez ten okres mimo iż pisałem listy uwag żaden konstruktor nie kiwnął palcem, nawet nie zadzwonił, aby w jakikolwiek sposób mi pomóc. To samo menagerowie który zaczęli przyjeżdżać po kilku miesiącach aby pretensje przeleważ że tyle to trwa, obrażać mnie w obecności klienta i ekipy montersko ślusarskiej, no i oczywiście stać jak kaci nad duszą. Jak byłem chory to usłyszałem cyt: 'daj spokój przecież oboje wiemy że nie będziesz leżał', No i oczywiście mobing cyt: jak tego nie uruchomisz na czas to ci jaja urwę' lub cyt: 'zwalniem cię za niewykonanie polecenia służbowego'- oczywiście to było straszenie a żadnego polecenia nie było. Na koniec przyjechał p. Dyrektor, jego pierwsze słowa cyt: 'ile pan tu jeszcze będzie siedział ?'. Zrezygnowałem jak chciano zablokować mój powrót do kraju na ślub bliskiej osoby, której byłam świadkiem. Okradziono ze wszystkich dodatków i premi, mimo iż wykonałem tytaniczną robotę, bo jestem pracowity i zaangażowany w to co robię. Aha i jeszcze taki drobiazg przy podpisywaniu obiegówki, cyt. p. dyrektora 'radzę panu abyśmy się rozstali pokojowo' Sami sobie odpowiedzcie co to za firma ...

Terry
@SERWISANT

Jak dobrze, że to napisałeś. Dzięki!

@Maja - przecież od razu widać, że jesteś pracownikiem firmy i "szpiegujesz" :) Ale dobrze, starajcie się, bo podobno jest coraz lepiej...

ciekawski

Seco ma duże straty w ostatnich latach. W 2014 roku mieli straty pod 20 mln złotych, a w 2015 w wysokości prawie 50 mln zł. W tym roku znowu będzie strata na poziomie 25 mln zł. Pod koniec 2016 r. w zakładzie produkcyjnym był wybuch. Nikt nie ucierpiał, ale trzeba uważać z kim i jak się pracuje. Można wpisać w google "Seco/Warwick wybuch" i wyskoczy sporo komentarzy. http://zielonagora.naszemiasto.pl/artykul/w-swiebodzinie-hala-wyleciala-w-powietrze-wideo-zdjecia,3922958,art,t,id,tm.html Firma ma bardzo słabe zarządzanie i spore problemy.

bo
@ciekawski

nie wybuch tylko "rozszczelnienie"

Konrad

Wiecie czy firma potrzebuje pracowników? Jaką umowę podpisują?

@Konrad

Na jakie stanowisko chcesz aplikować? Aktualnie firma szuka kandydatów do pracy jako Specjalista Do Spraw Marketingu https://www.secowarwick.com/pl/kariera/ Jeśli nie interesuje Cię takie stanowisko nic nie stoi na przeszkodzie wysłaniu Cv. Firmy zawsze przechowują aplikacje kandydatów i odzywają się w razie potrzeby.

Automatyk

Całość rekrutacji stanowiła rozmowa w cztery oczy, w bardzo miłej atmosferze.

-Pytania o poprzednie stanowiska i zakres obowiązków -Pytanie o gotowość do wyjazdów służbowych, stan cywilny -Pytanie o zainteresowania (umieszczone w CV) -Pytania o znajomość step7 sterowników PLC Generalnie wszystkie pytania standardowe.

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Bartek

Każdy ma swoje wymagania ale płatnikiem jest firma i to dobra firma i ona stawia warunki!!!

Cdd
@Bartek

Prezes ofchodzi, czy ktoś zna powód?

Alicja
@Cdd

To chyba nie jest odpowiednie miejsce na tego typu rozważania. Powinniśmy się tu raczej skupić na warunkach, jakie ma do zaoferowania swoim pracownikom firma Seco/Warwick. Przeglądając ich stronę internetową natknęłam się na informację o stażach i praktykach. Wiesz, czy po ich odbyciu jest realna szansa na stałą posadę w tym przedsiębiorstwie?

Greg
@Cdd

Może po prostu nie sprostał założeniem? Finanse się nie zgadzają, to kończy się dobre. Może nowy poniesie na fali Seco. Jest już nowy?

Alan

W seco serco podwyżki się pojawiły..? A co raz więcej ludzi ucieka do świebodzińskiej konkurencji.

heheszek
@Alan

Świebodzińska konkurencja jakoś nie zanotowała dużego napływu ludzi z seco. Niestety ale tu świetnie sprawdza się powiedzenie. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Ziutek

Są jakieś dobre firmy spawalnicze w Świebodzinie?

Ziutek

Firma zatrudnia spawaczy do spawania konstrukcji stalowych?

Wektor

Moje sugestie dla Seco/Warwick S.A.: Więcej miejsc do parkowania! Miasto powinno pomóc!

Witold
@Wektor

Twoje spostrzeżenie odnośnie miejsc parkingowych jest dość istotne. Powiedz mi jednak proszę, jak obecnie wyglądają warunki zatrudnienia, które oferuje pracodawca? Mógłbyś podzielić się z nami tym, na jakie zarobki można liczyć? Zachęcam do aktywnej dyskusji w temacie, aby pomóc osobom, które rozważają zatrudnienie w tym miejscu pracy.

Amagen
@Wektor

Powiedzcie czy w tej firmie spawa się jakieś konstrukcje stalowe metodą MAG?

Maja

@Pytajnik, pracowałeś wcześniej w firmie Seco/Warwick? Masz rację, w wątku od dłuższego czasu brakuje opinii na temat tego miejsca pracy, dlatego jeżeli posiadasz jakieś informację o tym miejscu pracy, to zachęcam do aktywnej wypowiedzi.

Pytajnik

Od roku brak opinii - naprawde sie musialo poprawic w firmie?

Maja

@Nick, nie jestem pracownikiem Seco/Warwick S.A. Staram się w tym miejscu poruszać tematy, które mogą interesować przyszłych pracowników tej firmy. @ciekawski, napisałeś, że firma ma spore problemy. Czy są one odczuwalne z perspektywy osób tam zatrudnionych?

Konstruktor

A jak z pracą na stanowisku Konstruktora/Technologa ? Nie ukrywam, że firma kusi rozwojem, przynajmniej przez 2 pierwsze lata. Oferują takie stanowisko, ale jak wygląda taka praca, atmosfera między ludźmi itp itd ? Mógłby się wypowiedzieć, ktoś kto pracuje na takim stanowisku ?

Maja

@Kiss rzeczywiście, w interesie firmy byłoby szkolenie pracowników, którzy zostaną w niej przez dłuższy czas. W końcu to też gwarancja jakości wykonywanej pracy, no i zaoszczędzenie na procesie rekrutacji. Piszesz, że praca w tej firmie jest dobra dla osób, którym zależy na podniesieniu kompetencji i zdobyciu doświadczenia, jednak nie dla tych, którzy chcą tu zostać na dłużej. Czy wiele osób właśnie postępuje? Korzystają z możliwości, jakie daje im Seco/Warwick S.A. a potem odchodzą @Były serwisant widzę, że Ty również masz opinię o firmie, jako dobrym miejscu na chwilę. Brak jasnej ścieżki rozwoju i niejasne zasady, o których piszesz, to ważna informacja o tym jak wygląda praca tutaj. Czy próbowaliście rozmawiać na ten temat z przełożonymi? Są oni otwarci na taką komunikację? Wspominasz też, o braku interesujących szkoleń zewnętrznych. Jakich szkoleń, według Ciebie, brakuje?

Maja

@Kiss a czy w czasie tych 3 lat pracy firma dawała Ci możliwości rozwoju w postaci np. szkoleń?

@Maja

Szkolenia wewnetrzne jak najbardziej! Firma daje duze mozliwosci rozwoju na początkowym etapie pracy zawodowej i to nie ulega watpliwosci. W dalszej kolejnosci zaczyna sie stagnacja i czujesz, ze stoisz w miejscu. Takze polecić nalezy wszystkim tym, ktorzy chca sie duzo nauczyc i na podstawie zdobytej wiedzy i doswiadczenia znaleźć lepsza pracę. Dziwie sie tylko, ze nikt z decydentow w firmie nie uważa tej sytuacji za wysoce nieekonomicznej Jaki ma sens wyszkolenie pracownika, a pozniej przyczynienie sie do tego, ze odchodzi z firmy. To sa wymierne koszty jakie firma ponosi na szkolenie ludzi dla innych pracodawcow.

Maja

@Kissdługo pracowałeś/pracowałaś w firmie? Rozumiem, że nie odpowiadało Ci nastawienie kierowników.

@Maja

Przez jakies 3 lata. Zasady tam funcjonujace zadziwią najwytrwalszych wielbicieli ekstremalnych przeżyć i wywolaja depresję u tych slabszych, co wolą spokój. Ta firma nie produkuje piecy tylko niszczy ludzi i dlatego PKD tej firmy powinno zostać zmienione, a piece są tam produkowane przy okazji.

Maja

@antySeco piszesz o dużej rotacji. Czy znaczy to, że nie jest trudno o dostanie pracy w firmie? Taka informacja na pewno będzie ważna dla osób szukających obecnie zatrudnienia.

@Maja

Nie jest trudno o prace, bo malo jest juz osob chetnych na rynku pracy by podjąć sie zatrudnienia w trj firmie, ale o ile interesuje Ciebie praca, w ktorej na rozmowie obiecuja Ci cuda, a pozniej nie dotrzymuja slowa, gdzie doklada się obowiązków w zamian za nic, gdzie kierownicy i ich rodziny zarabiaja 5-10x tyle co Ty i dostaja regularne podwyzki, a dla Ciebie jako pracownika szeregowego nie ma nawet 100 zl podwyzki i z roku na rok w ujeciu realnym zarabiasz coraz mniej, gdzie traktuje sie ludzi jak roboty do bezkrytycznego wykonywania poleceń, gdzie nikt nie wysłucha Twoich argumentów, a nawet jesli to w odpowiedzi dostaniesz oderwana od rzeczywistości odpowiedz, ktora zostala wydrukowania w chore umysly kierownikow/menadżerow na szkoleniach pt. 'Zmanipuluj pracownika, w koncu jest Twoim niewolnikiem - bądź jak kapo', to prosze bardzo polecam o ile jestes wielbicielka ostrej jazdy bez trzymanki :-)

Moim zdaniem to nie jest zły tryb pracy, powiem wam że w mojej poprzedniej firmie było dużo więcej niedomówień i źle obliczonych godzin, na szczęście tutaj widzę jakieś światełko w tunelu i cieszy mnie to

automatyk

@wiesio Rzeczywiście, wyszło masło maślane :) Obrazując sytuację: w miesiącu przypada, przypuśćmy, 40 zadań(nie-urządzeń) na automatyka. Automatyk poza standardowymi zleceniami dostał 'z góry' 10 ekstra. Nie chciał brać nadgodzin, nie wyrobił się, ktoś się poskarżył, polecieli z premią :) Najlepiej się nie wychylać, nie interesować to i najlepiej się na tym wyjdzie. Powiecie że wszędzie tak jest? No niestety :)

Automatyk

Wypłata zawsze na czas. Brak jest dobrego wdrożenia na stanowisko, pracownik jest rzucany na głęboką wodę ze względu na goniące terminy. Premia przyznawana jest na niejasnych zasadach. U nas dostawal ten ktory najmniej podpadł, a niekoniecznie najwięcej zrobił. Skutkowało to tym że nikt nie chciał się podejmować tematów trudnych i pilnych, bo branie 'pilnych' zleceń mogło się kończyć niewyrobieniem się ze swoją pracą co skutkowało obcięciem premii. Pracowałem w firmie jako automatyk, rzeczywiście można się wiele nauczyć jeżeli człowiek jest po studiach, jednak po nabyciu doświadczenia konkurencja płaci wyraźnie więcej.

Zostaw merytoryczną opinię o Seco/Warwick S.A. - Świebodzin

• Jak się pracuje w Seco/Warwick S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Seco/Warwick S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Seco/Warwick S.A.?

Kandydaci do pracy w Seco/Warwick S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Seco/Warwick S.A.