Opinie o UBS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie UBS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UBS o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UBS w Kraków

Gif

Czy idzie coś w tej firmie zarobić na niższych stanowiskach w finansach? Mam roczne doświadczenie zawodowe

Thanks
@Gif

Kokosów bym się nie spodziewał , 5 k brutto na ee

@Thanks

Jakie 5?? Nikt tyle nie zarabia.

Weteran

Ktoś wie jakie w jakich działach jest lajtowo??

Wetereaene
@Weteran

Jeżeli nie chcesz się narobić, a szczególnie intelektualnie to aplikuj śmiało do działu konserwacji powierzchni płaskich, ponoć fajna atmosfera jest w streamie Mopowanie. Co do wymagań to ambicja nie nie jest wymagana, należy jedynie pochwalić się wykształceniem podstawowym i zaświadczeniem o niekaralności. Ta rola daje wiele możliwości rozwoju - szczególnie jeżeli zależy Ci na nauce obsługi nowych narzędzi.

Claude

Guys, you won't get bigger salary increases this year for a simple reason, your managers have also been affected by inflation and becouse of that they will think about themselves first- during making communication day budgets - as every year btw...

Who
@Claude

Who decides about salary increases? Line manager or the manager above him?

Wypłata

Kiedy wypłata w tym przybytku ?

Staż

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa rekrutacyjna. Pierwszy telefon - pani z HR miła, pytania typu, czy jestem zainteresowany zostaniem w UBS po stażu, ile godzin chcę pracować. Telefon umawiający na rozmowę - ta sama pani, nie było problemu z wybraniem dogodnego terminu. Rozmowa - miało być 2 rekruterów, przyszedł tylko pan z Indii, nic nie wspomniał o braku drugiej osoby. Po jego pokoju cały czas chodziły różne osoby, ktoś nawet wziął gitarę. Był hałas. Potem na łóżku siedziała dziewczyna, która patrzyła na mnie, słuchała odpowiedzi. Wyglądała na zniecierpliwioną i ewidentnie chciała, żeby rekruter się pospieszył. (Była przygotowana do wyjścia, trzymała torebkę.) Następnym etapem miała być rozmowa z managerem, zrezygnowałem z dalszej rekrutacji.

Pytania tylko techniczne. Część pytań była normalna, dużo dziwnych i mocno specyficznych, pytania o wzory matematyczne, konkretne funkcje, których normalnie nigdy się nie używa. Uważam, że pytania były przesadzone jak na pozycję stażową za 27 zł za godzinę. Oferowali umowę zlecenie i pracę tylko stacjonarną.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Ee

Czy UBS cokolwiek daje na święta? W jakiej kwocie? Jeszcze nie dostaliśmy żadnej wiadomości, a zwykle korporacje jakiekolwiek ochłapy rzucają. Tutaj żadnej informacji

Ola

Jakieś 200 zł na mybenefit i nic poza tym

Ee
@Ola

To straszna żenada, niech sobie już daruja

Aaa

Najwyraźniej darowali sobie...

@Aaa

Darowali, bo w tym roku byly genialne imprezy w sobote na kryspinowie, ktore sa subsydiowane z funduszu pracowniczego (czy jak to sie tam zwie)....Ogolnie zenada jesli chodzi o jakiekolwiek benefity

xD

mniej niż zero.

pipi
@Ola

dokładnie 70 zł na mybenefit ;)

Weronika
@pipi

czemu nagle 70? zależnie od działu czy jak to przydzielają? pytam, bo pisała, że 200 jest. do czegoś jeszcze trzeba tu w razie czego dopłacać?

nie polecam tej firmy szczegolnie dla Analitykow Biznesowych, bo to jest czesto siedzenie i nic nierobienie.

Bartek

Właśnie padło na Town Hallu potwierdzenie ze nadchodzące podwyżki będą niższe niż inflacja. A na każdego niezadowolonego mają 50 tysięcy chętnych.

asd
@Bartek

Trochę to bzdura co napisałeś. Było powiedziane, że zazwyczaj podwyżki nie rekompensują inflacji w momencie jej wysokie wzrostu, ale w momencie niskiej inflacji te podwyżki znacznie przewyższają inflację. Było powiedziane, że zarówno podwyżki, jak i bonusy będą wyższe. Mają rocznie około 50000 - więc nie potrzebują, żeby pracować nad atrakcyjnością UBS-u na zewnątrz, a teraz będą pracować bardziej nad tym, żeby utrzymać już pracujących pracowników.

xD
@asd

może szwajcarska inflację przebijają te 3-4% podwyżki :D ogólnie to śmiech na sali przy aktualnych kursach walut i inflacji, a co bonusów to już się zasłaniają wynikami Q3

Xaz
@xD

A to nie ma wysokich wyników, jak od kilku lat?

AO

Ktoś zatrudniał się ostatnio na AO? Ile dają? Obszar ryzyka

kapitandupaa

ktoś wie jakie są widełki na EE w evidence labie - stanowisko BUsiness Analyst - Alternative Data?

Doświadczony

Cześć, czy ktoś chciałby mnie polecić?? Jakoś przy weekendzie chciałbym aplikować na wybraną przeze mnie ofertę - Przy okazji ktoś inny może zarobić o ile przyjmę ofertę/przejdę rekrutacje. Proszę tylko o trochę zorientowane osoby bo będę miał na pewno kilka pytań co do rekrutacji i samej pracy. E-mail: pprzemek13@wp.pl po kontakcie na maila kontakt najlepiej tel lub messenger. Z Góry dziękuje!!

Doświadczony
@Doświadczony

Podbijam

Diświadczony
@Doświadczony

Nieaktualne

Marco

Hej jeśli dobrze zrozumiałem poprzednie wpisy to podwyżki/awanse mają mniejsze w lutym. Czy żeby się kwalifikować na podwyżki to trzeba przepracować jakiś okres czasu (np min rok) I czy staż się wlicza w czas pracy w UBSie czy jeśli chodzi o awanse/podwyżki to patrzą na czas rozpoczęcia stałego zatrudnienia?

Ciekawym
@Marco

Ciekawe, bo jak mnie zatrundiali w maju, to zadałem to pytanie i HR powiedział, że jeżeli ktoś przepracował mniej niż rok, to wcale nie zwalnia go to z podwyżki inflacyjnej. Oby mnie nie (usunięte przez administratora)

BoB99
@Ciekawym

Nie wiem jak dokładnie to wygląda ale na pewno nie trzeba przepracować całego roku. Tym sposobem jakby ktoś się niefortunnie wstrzelił w okno to pierwszą podwyżkę inflacyjną mógłby dostać po 2 latach.

Nosuchthing
@Marco

There is no inflation raise in ubs, if you re lucky maybe 1-2 percent

OC
@Nosuchthing

that is not always true, everything depends on your team or function but mainly team leader/line manager and the budget. Regular pay rises are 4-5%, sometimes 10% but also sometimes but rarely even more than 30% (mainly when you're thinking of leaving the company and they have a reason to want to keep you)

Nosuchthing
@OC

Are you hr ? :) Thats big BS as i used to talk people from different departments and even different countries, all say the same ( for positions related to back office finance etc) except for management. The highest i had seen was 3-4 percent because the person was being paid less than EEs while he was AO. This companys is really waste of time if you care about having inflation raise each year....

OC
@Nosuchthing

Lol I’m in GF and just described my case as a rare example. If you carefully read other older reviews you’ll see similar but still rare cases. Regarding pay rises 3-5% but also 10% -I’ve heard from multiple people across various departments and locations so seems quite common. If you get shitty money as AO and your EE colleagues make more - speak up to the LM or change the company - it’s that simple.

Joanna
@Ciekawym

Cześć, a jakie są ich stawki po tej podwyżce, coś sensownego? Bez konkretów ciężko jednak podjąć jakąkolwiek decyzję. A nie widzę tutaj dokładnej informacji nigdzie.

Nikt
@Joanna

Wszystko zalezy od zbyt wielu czynnikow zeby generalizowac % podwyzki dla wszystkich, spodziewam sie dla siebie 5-10% ale okaze sie w lutym

Dzinsi

Jak to jest z umową tutaj? Najpierw 3 MSC a później nieokreślony?

El Pedro

Hej, pytanko: EE w IT - jest szansa na 14k brutto?

Mark
@El Pedro

Jeżeli jesteś warty te 14k to tyle dostaniesz. Nie będzie dylematów, że dalibyśmy ale to jest EE, więc nie damy

Nightmark
@El Pedro

Nie

Cześć, od jakiegoś czasu powoli zacząłem przygotowania do zmiany pracy (opracowałem sobie typowe pytania - jakiś trudny case, błąd, stresująca sytuacja itp). Aktualnie pracuje w jednym z banków który ma siedzibę w Krakowie i Gdańsku ;) - 3 lata / Sporo Reportingu do SM oraz General Accounting - z naciskiem na to pierwsze. Dodatkowo wcześniej pół roku w banku detalicznym jako doradca klienta, zainteresowany finansami, dobry excel i podstawy VBA - tak aby pisać PROSTE makra, no i angielski w miarę dobry. Pytanie: Interesuje sie mniej wiecej takim stanowiskiem jak Senior Financial Reporting Specialist w UBS, jaki to jest dokładnie u was rank i jakie mniej wiecej pieniadze moge wynegocjowac (widełki) z 9/10K brutto? Czy ktos wie jakie pytania technicznie pojawiaja sie czesto lub moga pojawic sie na takie stanowisko? Czy będąc polecanym mam wieksze szanse? (pytam bo w bliskiej przyszlosci bede szukac tutaj kogos kto mnie poleci i byc moze doradzi, podpowie z czego moglbym sie poduczyc) - mysle ze w przeciagu tygodnia/dwóch jak ogarne teoretyczne pytania Czy mozna pracowac zdalnie? Mieszkam daleko wiec w gre wchodzi tylko taka praca. Z góry dzieki!

@Zainteresowany

Ktoś coś??

Romek

Po jakim czasie jest umowa na czas nieokreślony?

Kamil

Hej, mam za półtorej tygodnia rozmowę kwalifikacyjna. Jak taka rozmowa wyglada w UBS? Pierwsze skype, co dalej? Czego można sie spodziewać? Dział finansowy. Doświadczenie 4 lata w dwóch krakowskich korpo.

kivi
@Kamil

Z mojego doświadczenia żadnych fajerwerków. Typowe korpo pytania + skoncentrowane na stanowisko na które aplikujesz. Etapy minimum 2.

@kivi

Dzięki wielkie, wiedza odnośnie finansów, giełdy itd tez sie pojawiają? Mam rożne doświadczenia powiem szczerze

kivi
@Kamil

Tak jak napisałam, pytania są raczej skoncentrowane na stanowisko na jakie aplikujesz, aczkolwiek jest to naturalne, że pytania z zakresu rynków i instrumentów finansowych mogą pojawić się zawsze, bo to jednak UBS a nie fabryka mebli. Jeśli jest to dział finansowy to raczej na pewno będą. Ja akurat podczas rekrutacji na stanowisko IT nie miałam żadnych pytań finansowych, ale w innych bankach już tak. Koniec końców wszystko zależy od wymysłu rekrutera, więc wszystko może się wydarzyć :D

@kivi

Dzięki za odpowiedz! Ostatnio podczas rozmowy w innej firmie mialem tylko hrowe pytania co mnie zdziwiło wiec z ciekawości zapytałem. No nic, zobaczymy ;)

Pam
@Kamil

Pytania behawioralne albo HRowe to tylko pewnie na telefonie z rekruterem, kolejne moga byc bardziej specjalistyczne do stanowiska. Nie daj sie wcisnac na EE nawet przy tych kilku latach doswiadczenia i powodzenia:)

zielony

Mógłby ktoś wyjaśnić na czym dokładnie polegają te ranki EE, AO itd i zarobki z nimi związane? Rozumiem, że jest do zamysł hierarchii w firmie, ale jak dokładnie determinuje się kto dostaje jaki rank? Czy z góry rank ten jest przypisany do danego stanowiska? Jeśli tak to czemu nie jest on podawany podczas rekrutacji? A może 2 osoby na tym samym stanowisku mogą mieć różny, albo może się on zmienić w czasie w ramach jednego stanowiska? Z góry dzięki za odpowiedzi!!

Info
@zielony

1) pracownicy widza na jakim ranku jest oferta 2) oferta może być na oba ranki i dostosują to do doświadczenia kandydata 3) jeżeli zaaplikujesz na wyższy rank niż wynika to z doświadczenia to oni rank mogą obniżyć do doświadczenia kandydata 4) EE to 0 doświadczenia do 3 lat. AO 2 lata - 10 lat doświadczenia

Sjhw
@Info

Nie zgadzam się z tym, że AO można być już po 2 latach doświadczenia, chyba że masz na myśli doświadczenie w samym UBS. Po 6 latach pracy w innej korporacji przeniosłam się do UBS i nadal jestem EE.

@Sjhw

a ja po 3 latach w SS (A1+A2) zostałem przyjęty w UBS na AO.

Info
@Sjhw

W operacjach (role typu klepanie) to i 6 lat może być mało na AO. Z 2-3 lata doświadczenia śmiało można próbować na AO, zwłaszcza przy rolach technicznych i projektowych. Wbrew pozorom 2 lata doświadczenia nie jest żadną gwarancją awansu na AO, mogą na tym EE i 10 lat trzymać bez żadnego awansu.

Pam
@Info

Kto by sobie pozwolil tyle lat siedziec na EE? Nic tylko uciekac w takiej sytuacji

Kochani nasi managierowie, Jakich podwyżek/bonusów mamy oczekiwać w Lutym? Jak z promocjami ?

jeśli nie zobaczę przynajmniej 20% to mam plan się ewakuować

UBS wycenił starty na kwotę 5000zł. Nie podniosą się po tym.

Bartek

heh, mi się właśnie wczoraj TL żalił, że zatrudnienie nowej osoby kosztuje 6 miesięcznych pensji więc będzie walczył o utrzymanie nas w zespole

W715263

Po jakim czasie jest umowa na czas nieokreślony

Mrs

Po zakończonej rekrutacji dostałem propozycję 9500 brutto na ranku AO z informacją, że nie można już tego negocjować. Czy to jest ok stawka? Od czego ona zależy? Bo czytam i wiem, że na AO można dostać więcej.

Ao
@Mrs

Max 14 tys jest na AO . Może czasem 16…

Inny AO
@Mrs

Zatrudnialem sie w w polowie roku i mam 11.000 + 450 dodatku transportowego we wrzesniu pytalem HRy i w moim departamencie 12.350 + dodatek jest sufitem na AO

Mr Jon
@Mrs

Jak wszędzie... zależy od działu, stanowiska, tego jakie masz kwalifikacje i jak się zaprezentujesz na rekrutacji. A nawet jak na dane stanowisko górna granica widełek jest znacznie wyżej to niekoniecznie oznacza, że możesz swobodnie negocjować. Firma wyceniła cię na tyle, i tyle :)

@Mr Jon

Ja jako AO, ktory sie przyjmowal kilka lat temu mam po podwyzkach 13500 zl (wliczajac dojazdowke). Jak jest u Was?

Odp
@wkurzony

Zatrudniłes sie na AO czy to po awansie z ee?

@Odp

jako AO, dzial 'nieopsowy'

AO
@wkurzony

Ja się przyjmowałem na AO w połowie 2021, w lutym więc bez podwyżki dla mnie. Na start dostałem 12,5k wliczając dojazdówkę. Z ciekawości zapytam do tej pory podwyżki, które dostawałeś były bardziej znaczące czy raczej kosmetyczne?

@AO

Niestety tu lezy kot pogrzebany....raz mialem znaczaca podwyzke ponad 9% (bodajze 2 albo 3 lata temu) tak to symbolika czyli 4-5%...A jak jest u was?

*piers

Zostaw merytoryczną opinię o UBS - Kraków

• Jak się pracuje w UBS?

Zobacz opinie na temat firmy UBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 420.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 143, z czego 12 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 76 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UBS?

Kandydaci do pracy w UBS napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UBS
2.3/5 Na podstawie 405 ocen.
  • Krakowska 280
    32-080 Kraków