Helukabel Polska

Krze Duże

Opinie o Helukabel Polska

IT 2012-07-12 13:55
Zgadzam się z opinią Stefana, ludzie fajni, miła atmosfera, taka zgrana paczka. Wiem bo byłem chwilę na praktyce tam. Pełny profesjonalizm zwłaszcza dział informatyki pomocny i wyrozumiały. A propos, słyszałem, że szukają kogoś do administracji.
zosia 2016-01-20 20:59
Politura. Jak się zeskrobie to korni drukarz to pikuś. Apodyktyczny dyrektor z oznakami schizofrenii, całkowity brak empatii. Ludzie się boją i siedzą cicho bo o pracę trudno. Facet ma poczucie bezkarności i robi co chce. Przepisy ma za nic i już. Wiem co mówię. Szkoda czasu na takie doświadczenia. Unikać i tylę radzę.
zosia 2016-01-25 12:33
Jeszcze raz ja. Dopóki kodeks pracy nie będzie szanowany przez pracodawcę do póty pracodawca będzie robił co chce...... Instytucje powołane do przestrzegania porządku w firmie nie mają szans na sukces (czytaj zmianę na lepsze.) W Helukabel aż się prosi o gruntowną kontrolę ale kto to zrobi ? Wszyscy się boją o stratę stanowiska, a Dyr.Generalny Leszek traktuje ich jak chłopów pańszczyźnianych, a firmę jak swój prywatny folwark.
zosia bis 2016-01-28 14:17
Bardzo przepraszam za wszystkie wpisy zosi -zosia ma troche problemy ze swoja tożsamościa ...
zosia 2016-01-29 19:51
To raczej nie fair. To forum ma dawać obiektywne/subiektywne oceny przyszłego pracodawcy, a nie osobiste wycieczki. Źle to świadczy o "Zosi bis"
"prawdziwa cnota krytyki się nie boi" Koniec polemiki.
Gość 2016-10-13 21:26
Warunki jak na wieś są bardzo dobre, praca z młodym ambitnym zespołem,satysfakcjonujące wynagrodzenie adekwatne do wykonywanej pracy i umiejętności,pełen profesjonalizm, wynagrodzenie zawsze na czas a nawet przed terminem,dogodne warunki pracy.Do pracy na magazynie szukają często a jak jest z biurem....raczej wszystko obsadzone.
Gość 2016-10-31 13:49
A w biurze.... "korporacja" wiejska. Na jednego pracownika przypada juz prawie jeden dyrektor. Zarzadzanie przez konfliktowanie personelu. Niska kultura pracy u tzw kierowników. Lekcewazace podejscie do pracowników i odgórnie przyzwolenie na takie zachowania u kierowników. Praca tylko na krótko brak polityki personalnej i handlowej . Słabe wynagrodzenia. Bardzo duza rotacja pracowników w magazynie.
Pan Jarek 2017-01-22 00:00
Ja na przykład odnoszę się z bardzo dużym szacunkiem do wszystkich pracowników polskiego oddziału Helukabel. Bardzo!!!
Alicja 2017-02-23 07:24
W helukablu praca wygląda następująco oczami pracownika:
1. Dział Kadr a dokładnie Pani kadrowa robi wszystko aby wszystkim dookoła zaszkodzić oraz żeby ktoś nie miał lepiej od niej. Przykład zmieniła termin wynagrodzeń, często wystawia błędne dokumenty umowy, zaświadczenia później je poprawia oraz udziela błędnych informacji np. bankom aby osobą zaszkodzić których nie lubi itp.
Kadrowa raczej nie lubi dziewczyn starając się nam jak najbardziej dokuczyć co do facetów nie jestem pewna ale z tego co słyszałam jest podobnie.
2. Pan Jarek komentarz wyżej. Ten Pan mógł być moim i wielu dziewczyn ojcem a jak są imprezy to podszczypuje nas składa nam seksistowskie propozycje itp. Są dziewczyny które przez niego odeszły gdyż nie chciały uledź seksistowskim praktykom i nie dały się tak traktować. A propo Pan Jarek w niemczech raczej nie jest lubiany i to każdy z niemców powie przez swoje zachowanie wobec innych pracowników i kolegów.
3. Problemem jest co kolwiek w niemczech wyjaśnieć z Panem Jarkiem gdyż jest to nie możliwe (rozmowy wulgarne i bardzo nie miłe itp)
4. Zamówienia jak zrobimy i nie pojawiją się w helisie to jest nasz problem mimo że dział it nasz twierdzi że zamówienie zostało wysłane i tak po naszej stornie leży wyjaśnienie tego w niemczech z niemcami dlaczego tego zamówienia brakuje.
5. Konflikiku między męską częscią a żeńską raczej nie występuje a takowego konfiliktu kadra zarządzająca się doszukuje (zwykli pracownicy odnoszą się do siebie z wielkim szacunkiem nawet mężczyźni nam pomagają :) wyjątek stanowi Pani kadrowa ale ona w końcu też jest kobietą)
6. GPS w samochodach to już jest dziwne posunięcie widać polityka firmy jest taka że warto monitorować każdego pracownika nawet po godzinach pracy. Pozostawiam dalej do przemyślenia.
7. Monitorowanie telefonów komórkowych oraz śledzenie pracowników za pomocą telefonów i gpsów. Aby to się stąło legalne w firmie odpowiednie oświadczenia i zmiany regulaminów się pojawiają i nawet je dostajemy do podpisania aby nikt nie miał roszczeć do tych faszystowskich metod.
9. Obklejenie samochodów firmowych wszyscy już od tego odchodzą a u nasz przyszedł nowy dyrektor marketingu i wymyślił obklejanie aut oraz gpsy. W zasadzie wszyscy to wiedzą ale udają że nie przykre.
10. Monitorowanie komputerów tu można jeszcze trochę zrozumieć.
11. Robienie wszystkiego aby jak najmniej zapłacić pracownikowi a jak najwięcej wyrwać pieniędzy jeszcze od pracownika przykład jak wszyscy pracownicy składali się na naprawę zepsutego ekspresu (ci co kożystali i ci co nie piją kawy też się składali), można też od firmy kupić pilota do bramy za około 100 zł itp itp.
12. Podwyżki tu raczej ich prawie nie ma a jak są to bardzo minimalne. Obecnie po tych wszystkich zachowaniach prawie każdy szuka nowej pracy. A już nawęt fala odejść się zaczeła.
W teorji dyrekcja uważa że na każde mijsce czeka 100 osób chętnych przyjść do pracy za 1200 zł tylko trochę się to zmieniło.

pozdrawiam i jeżeli pogoś obraziłam jeszcze raz przepraszam.

Alicja imie oczywiście zmienione ze względu na późniejsze mszczenie się dyrekcji :)
Zostaw swoją opinię o Helukabel Polska - Krze Duże
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Helukabel Polska