Opinie o Manuli Hydraulics Polska S.A. w

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Manuli Hydraulics Polska S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Manuli Hydraulics Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - produkcja rur

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Manuli Hydraulics Polska S.A. w

Antyhanys

Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród, Nie damy pogrześć mowy, Polski my naród, Polski lud, Królewski szczep Piastowy. Nie damy, by nas zgnębił wróg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Do krwi ostatniej kropli z żył Bronić będziemy ducha, Aż się rozpadnie w proch i w pył Krzyżacka zawierucha. Twierdzą nam będzie każdy próg. Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Nie będzie niemiec pluł nam w twarz, Ni dzieci nam germanił! Orężny wstanie hufiec nasz, Duch będzie nam hetmanił. Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg. Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Nie damy miana Polski zgnieść, Nie pójdziem żywo w trumnę. W ojczyzny imię, na jej cześć Podnosi czoła dumne. Odzyska ziemi dziadów wnuk. Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg!

Porażka
@Antyhanys

????????

abcd

Dział księgowości w ciągu kilku dni stał się siedliskiem koronawirusa. W normalnej firmie każdy rozsądny szef wysłałby w takiej sytuacji pracowników do pracy zdalnej, aby nie poczynić jeszcze większych szkód w zdrowiu ludzi. Tymczasem w Manuli do pracy zdalnej wysłano tylko wybrańców, a reszcie nie zapewniono żadnej ochrony. Skutek? Na kilkunastoosobowy zespół większość jest ciężko chora i przebywa na L4. Dodatkowo szefostwo sugeruje, aby pracownicy pracowali na zwolnieniach lekarskich. Szczyt (usunięte przez administratora) arogancji i bezczelności. Czy kiedykolwiek do szanownego szefostwa dotrze, że ludzi należy szanować? Najpierw wysyłacie nas na przymusowe urlopu, potem zabieracie nam (NAM, a nie SOBIE) 20% wynagrodzenia pod pretekstem tarczy i rzekomych problemów finansowych, aby na końcu pokazać nam środkowy palec będący symbolem kompletnego braku szacunku dla nas, naszych rodzin i dla naszego zdrowia. Jesteście kompletnie oderwani od rzeczywistości w jakiej się znajdujemy. Zacznijcie w końcu myśleć!

@abcd

A czy kiedykolwiek doświadczyłeś pomocy lub dobrej rady szefostwa ze szklanych biur? Nigdy! To ludzie totalnie oderwani od realiów które panują. Teraz wychodzi ich prawdziwa natura. My odpłacimy się tym samym.

@abcd

W punkt. Za pozno,nigdy nie mysleli o pracownikach tylko o swoich stolkach...egoizm,ignorancja i totalne lekcewazenie pracownikow ktorzy za miske ryzu zapieprzaja dla nich. A to co sie teraz wyprawia kosztem zdrowia pracownikow i ich rodzin to juz szczyt wszystkiego!!! Mam nadzieje ze ktos to wreszcie ukruci i dostana sowita zaplate za takie traktowanie ludzi.

Kandydat 1
@abcd

Czyli w Manuli w księgowości nie ma możliwości pracy zdalnej ale na L4 już jest taka możliwość? Brzmi trochę jak back to 90s... Praca zdalna to standard w dzisiejszych czasach a nie jakiś super bonus a praca z domu na zwolnieniu jest niezgodna z prawem. Dziękuję za taką informację na temat działu.

Omega
@abcd

Czy tu mowa o Mysłowicach?

abcd
@Omega

Tak

1a2b3c
@abcd

Zgadzam się z tym co jest napisane w 100%. Potwierdzam że tak jest naprawdę...Manuli doprowadziło do tego że jesteśmy już niemal wszyscy zarażeni covidem przenosimy to na swoich bliskich. Szefostwo ma nas w nosie. Zakaz HO w dzisiejszych czasach w dobie covid tłumaczeniem "Nie bo nie" doprowadziło do obecnej sytuacji. Póki sami nie przekonają się co to za choroba będą nadal nas mieć za nic. Uważam że skoro kilka osób było zarażonych i firma doskonale o tym wiedziała całe biuro powinno iść na pracę zdalną żeby nie roznosic dalej tego swinstwa. Jednak tak się nie stało...W marcu kiedy był HO nikt nikogo nie zaraził a praca była zrobiona teraz covid nie zniknął A w manuli jest zakaz pracy zdalnej i siedlisko koronawirusa. "Pan Termometr" na portierni pokazuje każdemu temperaturę 35st - 36st co jest przecież totalnym zakłamaniem. Wpuszczają ludzi z gorączką. Co się musi stać żeby wkoncu szefostwo otworzylo oczy i zrozumiało sytuację. Zupełny brak szacunku do ludzi, pracowników!!!

@1a2b3c

Nic się nie martw. Swoje tyłki zabezpieczyli HO. Sobie krzywdy nie zrobią. Ale jak to mówią jak oni nam tak my im. W dobie COVIDA trzeba bardzo dbać o zdrowie. Jesteś przeziębiony i źle się czujesz — zostań w domu. Nie zarażaj! Zawsze ktoś zdrowy z biura może cię zastąpić.

@abcd

Zgłaszaliście już do sanepidu, że w manuli jest ognisko koronawirusa, czy tylko skazujecie się na łaskę zarządzających, którzy za wszelką cenę będą ukrywać taką sytuację? Chyba, że sami trafią pod respirator.. Trzeba testy wszystkim zrobić, skoro kilkanaście osób jest chorych. Na Wesołej w kilku miejscach są zakażenia, na Brzezince przedszkole zamknięte, to wygląda na szczyt góry lodowej

@.

Tak trzeba zrobić. W trosce o swoje własne zdrowie

@abcd

Opinia bardzo trafna. Problemem tej firmy są ludzie na wyższych stołkach, kompletnie zadufani i pewni swoich racji, straszni ignoranci, bez jakiejkolwiek wyobraźni, dbający tylko o siebie, a ludzi traktujący jak kolejne, kosztowne i nic nie znaczące numerki na listach płac. Na pytanie o możliwość pracy zdalej usłyszysz "nie, bo nie". To co jest standardem w innych firmach w Manuli jest rzeczą nie do zaakceptowania. Nawet w sytuacji zagrożenia naszego życia i zdrowia. Szefostwo chyba całkowicie zapomniało, że kapitan na statku bez swojej załogi jest nikim! Mam nadzieję, że ludzie nie pozwolą sobie na takie traktowanie i w odpowiednim momencie pokażą na co ich stać.

Archeolog
@123

Bo ojciec dyrektor wraz ekipą to relikt minionej epoki? Sam sobie odpowiedz.

@Archeolog

Dokładnie tak. Władza tej firmy nadal tkwi w latach 90-tych. Dla nich czasy się nie zmieniają. Ta firma to beton ... Tu wszelki postęp i nowości są absolutnie nie do przyjęcia ( no może jedynie takie, które akurat są im na rękę ). To co gdzie indziej od dawna jest normą, tutaj jest jakąś fanaberią. A podejście do pracowników jest takie, że jak Ci się nie podoba, to odejdź, na Twoje miejsce czekają już następni. Tylko że czasy się zmieniły i tych " następnych " ( a zwłaszcza kompetentnych ) coraz trudniej znaleźć. Ale władza ma klapki na oczach i wie swoje ...

@12345

Czasami mam wrażenie że szefostwo jest jak komitet centralny partii. Wybrany dożywotnio i wszystko wiedzący. Wszyscy muszą być debilami lub udawać takich No bo przecież to ludzie nieomylni. Firma stoi pod ścianą ale oni dalej swoje.

No name
@Archeolog

Dyrektor myśli że im głośniej krzyczy to maszyny ze strachu same szybciej zaczynają się kręcić!!

@Dokładnie

Ta firma to jedna wielka porazka

@efgh

Dokładnie jak masz wirusa to dostarcza l4 do działu kadr osobiście

lollek

nikiel twój powyższy wpis to tylko poświadczenie tego że jesteście świadomi syfu w powietrzu i tego że nic z tym nie robicie a co z piecami na których można latem zdechnąć że nie wspomnę o przedawkowanej chemii szkodliwej jak cholera i śliskich usyfionych podłogach na myjni. Strach pomyśleć co byłoby gdyby skontrolował firmę pip z innego miasta czy nawet województwa z kontrolerami którzy nie dają się prowadzić za rączkę po wyzamiatanych miejscach i ścieżkach a potem znikającymi w biurze zaproszeni na "kawkę" z kontrolerami którzy po ciężkich wypadkach stawiają firmę do pionu a nie jakimś cudem przymykają oczy na wszystko ..... z innych wpisów wynika jasno że biurowiec z powodu opieszałości osób decyzyjnych stał się wylęgarnią CV19 i co zostało to zgłoszone tam gdzie trzeba ? po przeczytaniu kilku wpisów sądzę że nie ale ja mogę w tym pomóc..... anonimowo ma się rozumieć..... mam jeszcze kilka innych informacji w rękawie a tych rękawów jest więcej niż 2 ale jak wcześniej gdzieś wspomniałem do tych faktów musiałabym dokleić konkretne osoby kto wie może nawet ciebie by coś uszczypnęło ? ;-) Żal mi ludzi którzy się zamęczają a są od dziesięcioleci traktowani jak bezmózgie woły do zapieprzania a jak się któryś z nich wysypie to następny stoi pod bramą. Ale zauważyłeś że czasy się zmieniają ? Ukraińcy was olali bo im nie zależy a wkoło jest sporo roboty na lepszych warunkach, formalnie na swoich forach ostrzegają się nawzajem przed tą firmą :-) trafiliście na ukraińską czarną listę, czy może być gorzej ? Napewno może być gorzej ale ludzie zaczynają was opuszczać chmarami a nowych pod brama coraz mniej a ci którzy wchodzą na teren nie zawsze zostają , dlatego trzeba zacząć szanować to co się ma bo może tak być że nikt więcej nie zasili waszych szeregów. Pozwalnialiście lub wypuściliście co niektórych bardzo zdolnych i bardzo pracowitych ludzi i teraz co, syndrom ręki w nocniku się kłania ? Nic się nie martwcie w naturze nic nie ginie napewno znaleźli lepiej płatną prace w przyzwoitych warunkach pod miłym zarządem który jest teraz zadowolony z dobrych pracowitych współpracowników którzy wiedzą z autopsji co to jest pracować u was..... Reasumując mam wyrobione zdanie na temat tej firmy niemniej jak wspomniałem żal mi ludzi którzy potrzebują pracy, ubezpieczenia i dlatego nie będę puki co robił więcej niż do tej pory zrobiłam choć kto wie ..... jak mnie podrażnicie to będę pisała ile wlezie tam gdzie powinno się napisać

Dodatek środowy 11

Hehe dla każdego chętnego 1 Władek bruto w dodatku środowym 11 ;P

Filip z konopii
@Dodatek środowy 11

To jest nasze święto narodowe więc zrozumiałbym 1 Janek, ale 1 Władek to jakaś kpina.

Operator Cnc

Rozmowa przeprowadzana przez kierownika który sprawdza znajomość rysunku technicznego oraz umiejętność posługiwania się suwmiarką cyfrową

Określenie skoku gwintu (z rysunku technicznego) który podany jest w calach.

Leszno
Zszokowana

Serdecznie nie polecam tej firmy. Ogłaszają że szukają pracowników, kiedy zgłaszasz się zostajesz zniechęcony na wstępie. Wyśmiewanie CV, traktowanie kandydata/kandydatki jak debila.... Odsyłanie od kadr do koordynatora bo Pani w kadrach nic nie może mi powiedzieć bo po co, przecież kawa sama się nie wypije.... A na pożegnanie słyszysz proszę się zastanowić my nie mamy czasu i ochoty szkolić kogoś kto nie ma doświadczenia, poza tym generuje Pan/Pani koszty - usłyszane od koordynatorki tak jakby to z jej pensji pobierali wynagrodzenie dla nowego pracownika....

norma
@Zszokowana

To normalne w meneli, dzień jak codzień. Najbardziej zapracowanym działem w meneli jest dział kadr - rotacja ludzi kosmiczna, pół polski już tu było i pół ukrainy. I nadal "ni ma ludzi" ;-P Brawa dla zarządzjących. "Jak zrazić do siebie ludzi i nie mieć kim obsadzić maszyn" - tytuł nowej książki polecanej przez kierownictwo na weekend. Podwyżki będą w styczniu.... - ludzie w takim razie też ... ;-)

@Zszokowana

Więc uważam że się już tu wielu osobą w (usunięte przez administratora) poprzewracało. Taki koordynator czy ktoś powininien dostać O.P.I.E.R. od swojego przełożonego bo działa na szkodę firmy..

Zamykamy
@norma

Idziemy na (usunięte przez administratora) I to z zaskakującą szybką prędkością

Mała

Chciałam właśnie się zatrudnić w Manuli ale jak czytam te wpisy o koronawirusie to raczej podziękuję dobrze że w porę poczytałam opinie :D

bądź odważna
@Mała

Czego sie boisz?Grypopodobnego wiruska?Nie bądź śmieszna.

Rama
@Mała

Nie polecam tej firmy tu ze wszystkim tak jest... Pracuje tu pare lat ale się zwalniam bo absurdy i nieudolność kierownictwa przekracza wszelkie granice

Mama mama
@Mała

Mama mama mama ostrzegała żebyś do Manuli się nie przyjmowała :D

Mała
@bądź odważna

Nie boję się mam gdzieś tego wirusa nawet gdybym się nie zaraziła albo bym wgl nie miała objawów to itak bym przenosiła te zarazki do domu to raczej chodzi mi o przenoszenie zarazków a nie o to że się boję

bądź odważna
@Mała

Przejmujesz sie zarazkami,które towarzyszą ludzkości od zawsze?Tak samo bakterie i wirusy,jesteśmy na nie po prostu skazani,czy nam sie to podoba,czy nie.Wzmacniaj odporność organizmu ,a nic Ci nie będzie.Mocny organizm sam sobie poradzi.

Kinder
@Mała

Podobno onanizm świetnie wzmacnia organizm, stosuj go codziennie to będziesz zdrowa i odporna :)

Cezary Cezary

Piękne te ulotki rozdajecie przy wejściu do firmy! Informujecie? Zastraszacie? Przy okazji nasunęło mi się pytanie - Czy firma Conperio może również sprawdzać czy pracownik pracuje na zwolnieniu lekarskim dla firmy (oczywiście mowa o Manuli) i kto/co go do tego zmusił(o)? Czy to tylko PIP (ew. ZUS) ma takie uprawnienia? Może warto by się przekonać!

@Cezary Cezary

Firma Conperio sprawdza czy pracownik przebywajacy na l4 wykonuje prace dla manuli.jesli tak-jest ok. Trzeba poniformowac ZUS i PIP o osobach chorych,przebywajacych w izolacji i na kwarantannie a swiadczacych prace dla tej ....firmy.....niech ktos w koncu ukruci te chore decyzje...!!!!

Gosc2
@Cezary Cezary

Praca na L4 jest nielegalna. Kadra zarządcza tego nie wie? Czy raczej wykorzystuje pracowników bądź zmusza? To się nadaje nie tylko do PIPu! Współczuje szefów, zapatrzonych tylko na swój koniec nosa. Chyba nie są świadomi, że pracowników się dzisiaj szanuje. Jeśli zatrzymali się w latach 90tych to czas na zmianę kadry zarządczej. prędzej czy później zostaną bez pracowników ciekawe co wtedy zrobią? Zatrudnia kolejna firmę outsourcingowa?

@Gosc2

Mam nadzieje ze to poczatek konca kadry zarzadzajacej! W tej firmie nigdy pracownicy nizszego szczebla nie byli szanowani. Kadra zarzadzajaca dba tylko o swoje stolki,zostawiajac sobie przywileje,ktorych pozbawia szeregowych pracownikow(wynagrodzenia,urlopy,etc)

Kiler
@Cezary Cezary

Panie Cezary Cezary, chciałem zauważyć że Pan mylnie interpretujesz zamiary firmy - jakie zastraszanie ?? Tutaj się nigdy nikogo nie straszy. Tutaj zawsze się działa zgodnie z przepisami. Pozwolę sobie przytoczyć: "Obowiązkiem pracownika jest natomiast poddanie się ewentualnym kontrolom i pełna współpraca z osobami, które je przeprowadzają. Wynika to z zasady lojalnego zachowania w stosunku do pracodawcy, a także w szczególności z art. 100 par. 2 ust. 4 Kodeksu pracy - nakazu dbałości pracownika o dobro zakładu pracy. " Zatem jak Pan rozumie jest wyraźnie napisane, że to Pan ma dbać o dobro zakładu pracy. Zakład pracy nie musi natomiast wcale dbać o Pana, czego też rzeczona firma nie czyni (o czym wszyscy prawcownicy doskonale wiedzą). Ponadto, nie zrozumiał Pan zapewne głębszego sensu tychże kontroli. Znów pozwolę sobie przytoczyć: "Kontrole zwolnień chorobowych, odpowiednio komunikowane i przeprowadzane, skutkują poprawą wydajności firmy oraz budową zaufania wewnątrz załogi". Na tym pozwolę sobie zakończyć prawniczo-psychologiczne dywagacje i dodam coś od siebie, językiem prostym i zrozumiałym dla wszystkich - za wyjątkiem szefostwa tej firmy - PRACOWNIKÓW TRZEBA SZANOWAĆ, SŁUCHAĆ I TRAKTOWAĆ JAK LUDZI, A NIE JAK (usunięte przez administratora) !!! ODPOWIEDNIO TRAKTOWANI I MOTYWOWANI SĄ NAJCENNIEJSZYM ZASOBEM FIRMY !! NATOMIAST PONIŻANIE, ZASTRASZANIE I RZUCANIE LUDZIOM KŁÓD POD NOGI, TO NAJKRÓTSZA DROGA DO SAMOUNICESTWIENIA FIRMY.

Zszokowany
@Cezary Cezary

Rozdawane ulotki i kontrole pracowników na L4 są objawem zastraszenia. Pracownik ma wybór – jeśli idzie na L4 to MUSI pracować z domu, a jeśli się nie zgodzi (powołując się na obowiązujące w Polsce przepisy) wówczas zostanie na niego wysłana kontrola w celu wymuszenia zakończenia L4 lub wymuszenia pracy na L4. Ponadto, większość aktualnych zwolnień lekarskich pracowników biurowych jest spowodowana BRAKIEM REKACJI zarządu na zarażenia koronawirusem. Sami spowodowali dalsze zarażenia pracowników, a teraz tych chorych ludzi zastraszają i kontrolują. Jak tak można?! Co ci ludzie mają w głowach?! Zarząd wyciągnął tym samym ciężkie działa i może się nieźle zdziwić. Chcą walczyć z pracownikami to niech walczą, ale pracownicy sowicie się im odwdzięczą.

ede
@Cezary Cezary

o co chodzi tym comperio ? co to za firma ?

@ede

Firma, która kontroluje pracowników na zwolnieniach lekarskich i z którą Manuli rozpoczęło współpracę...

@111

(usunięte przez administratora) Dla pracownikow nie ma....????????????

Gosc1
@efgh

Pracownikom nadgodzin nie płacą a firmę zatrudniają aby kontrolowała osoby będące na L4, a które odmówiły pracy ... Jak to możliwe w dzisiejszych czasach? Jaki trzeba mieć tupet i wysokie mniemanie o sobie? Dobry kierownik to osoba wykazująca empatię i potrafiąca sprawiedliwie podzielić obowiązki, jednocząca zespół a nie powodująca podziały! Niestety takich osób brak w Manuli!

Kontrolę
@Cezary Cezary

Manuli samo nie raz kontrolowało ludzi na L4 :) też mi się wydaje że jest to po części zastraszanie a z drugiej strony co zwolnią nas? To już wogole nie będzie miał kto pracować i sami sobie strzelą w kolano :D chociaż dla przykładu potrafią zwolnić w tym są najlepsi

@Kontrolę

Oni sobie juz dawno strzelili...tylko nie maja jeszcze tej swiadomosci!!! Dalej trwaja w swojej bufonadzie i ignorancji. Ciekawe czy Pan Manuli wie co tam sie odpi...dala

Mama
@111

Mama od małego mi mówiła nieznajomym drzwi nie otwieraj i nikogo nie wpuszczaj do domu :)

A1B1C1
@Cezary Cezary

Oto właśnie całe Manuli i karda w nim zarządzająca.... Zeby tylko kłody pod nogi kłaść pracownikom, którzy zarabiają na ich luksusy i zbierać za nich solidne żniwa. Wynajeli tajniaków zamiast dorzucić pracownikom do wypłaty.... Typowy "włoski (usunięte przez administratora)", bez żadnego szacunku dla ludzi. Praca na L4 jest nielegalna i mam nadzieje, że karma wróci i firma zostanie przetrzepana przez odpowiednie służby. Nadmienie ,że to właśnie firma przyczyniła się w dużym stopniu do zachorowań osób przebywających obecnie na zwolnieniu lekarskim a teraz nasyłają na nich tajniaków (co za bezczelne podejście do poszanowania ludzi).

Bareja Miś
@Gosc1

Kiedyś kilku było ale to dawno temu

wqrw
@A1B1C1

Nie od dziś wiadomo, że historycznie faszyzm we Włoszech jest mocno zakorzeniony. W Manuli mamy tego przykład.

Af
@Kiler

Czapki z głów ,pięknie napisane !! Ta firma to jakiś ewenement na skalę krajową tu jest taka rotacja pracowników że się w głowie nie mieści,nie wiem kto tam u góry cały czas wkłada kij w szprychy przecież sprzątacze podejmowali by lepsze decyzje. Tutaj nigdy nic nie zmieni się na dobre no chyba że ci mędrcy pozdychają na koronawirusa.Ukraińcy mają większy szacunek do siebie bo dali się tylko raz zrobić w konia i pożegnali firmę. Sam zastanawiam się na co ja tutaj liczę, lata lecą a tu tylko gorzej

Hdhdhs
@Cezary Cezary

Ja bym się cieszył jakbym nie wyżej wymieniona wfirma odwiedziła ponieważ wyciągnął bym z manuli niezłe pieniądze z odszkodowania z tytułu Rodo bo z tego co wiem nie mają prawa handlować ani przekazywać moich danych osobowych takich jak adres firmą trzecim bez mojej zgody

@Cezary Cezary

Nie znasz nie wpuszczaj ewentualnie wylegitymować

Gizela

Bardzo,bardzo dziękujemy dyrekcji za broszurkę o kontroli zwolnień lekarskich wydawaną na portierni. W tych trudnych ,pandemicznych czasach kiedy wirus szaleje po zakładzie załoga na to właśnie czekała. Są w Polsce głupie firmy,które skracają czas pracy by załoga się nie zarażała,wypłacają jakieś idiotyczne premie za pracę podczas pandemii,dbają by pracownicy czuli się zadbani,bezpieczni i docenieni. To głupie firmy,my w takich pracować nie chcemy. MY CHCEMY PRACOWAĆ DLA DEL TORO DO OSTATNIEJ KROPLI KRWI I OSTATNIEGO TCHU. Nam Covid i kostucha niestraszne,byle tylko kierownictwo się nie zaraziło bo wiedzie nas ku świetlanej przyszłości dzięki swym mądrym głowom i pracowitym ręcom. Teraz trochę krytyki. Dlaczego jeszcze nie możemy pracować w niedziele ? Jak długo dyrekcja będzie zwlekać ? Co mamy robić z bezużytecznym ,wolnym czasem ? Jak inaczej możemy okazać naszą miłość dla zarządzających firmą ? Prosimy tylko o odrobinę dobrej woli. Na koniec niepotwierdzona jeszcze informacja ze źródeł bliskich dyrekcji. Podobno zakupiono tonę plastikowych zegarków z Chin.Każdy pracownik ,który zejdzie na koronawirusa dostanie pośmiertnie taki zegarek !!! Pracownicy robiący dużo nadgodzin podobno maja dostać nawet dwa. Firma zadba także o osierocone dzieci i do uzyskania pełnoletności będzie im wypłacać renty rodzinne w postaci bonów do Biedronki.Wysokość jest na razie ustalana,ale może wynieść nawet do 8 złotych na dziecko miesięcznie. Każdy pracownik ,który zejdzie na Covid bezpośrednio w czasie pracy będzie miał prawo do loga formy na nagrobku. Dziękujemy za wszystko i nie czekamy na więcej. Też Was kochamy. PS Czy jest opcja podziękować zdalnie,oralnie ?

Edw
@Gizela

Szczerze to myślę że jako standup-er na jednym występie zarobił byś wiecej niż tu w miesiąc. Świetny tekst dawno się tak nie uśmiałem

Eustachy
@Gizela

Z ostatniej chwili ! W stronę ulicy Brzezińskiej podąża wielotysięczny tłum,ale o dziwo nie niosą haseł znanych z ostatnich protestów. Idą razem Polacy,Ukraińcy,Mołdawianie,SriLańczycy ,a nawet australijscy Aborygeni.Idą w pochodzie matki z dziećmi,księża z ministrantami ,widać też całe jest rodziny szympansów i pawianów. Oni wszyscy chcą się zatrudnić w tym włoskim raju na polskiej ziemi. Musimy razem stanąć przed bramą i bronić naszej Firmy-Matki przed obcymi najeźdźcami !!! No pasaran.

Ciekawski

Ja chciałem się zapytać czy nocoń już ma wszystkie giry sprawne i czy dalej jedzie na „procentowych dopalaczach”

PIS

czy pracownicy Manuli K ce są gorsi od tych z Mysłowic ? dlaczego nie ma informacji o podwyżkach ? czy to nie dyskryminacja ? czy sprawą nierównego traktowania pracowników pod kątem podwyżek może zająć się PIP ?

Jarosław
@PIS

A jakie stawki operatora,ustawiacza AF i PM są w Katowicach?? Może głośno powiesz o tym na forum? W Katowicach wszyscy macie więcej niż w Mysłowicach wiec nie ma czego wyrównywać. To w Mysłowicach powinni wyrównać stawki do waszych.

opozycja
@PIS

O co ci chodzi?O te nędzne 100 zeta brutto?

Mateusz
@Jarosław

2700 brutto po 3 latach pracy. Dalej myślisz że w Katowicach jest więcej?

@Mateusz

3200 brutto po 10 latach

Stawki
@Jarosław

Co do stawek to mogą się one różnic bardzo dużo między pracownikami z takim samym stażem, wszystko zależy od tak jak szybko był awans np na ustawiacza od tego kto ile razy rzucał papierami a byli tacy co po 2, 3 razy rzucali i dostawali podwyżki i siedzą teraz cicho bo mają kilka stów więcej

Pp
@3200

2750 brutto po 14 latach

@Pp

Czyli pracujesz 14 lat i jak się przyjmowałeś to miałeś 1300 brutto więc wychodzi że średnio dostawałeś 100 zł brutto podwyżki co roku i teraz masz 2750 brutto i właśnie tak to wygląda w Manuli niska stawka na start plus podwyżki na poziomie 100 brutto co rok po 14 latach marna stawka :/ z takim stażem ustawiacze mają po 4000 brutto lub więcej

Pp
@2750

Jak sie przyjmowałam to stawka byla 900 brutto w granicach najniższej krajowej. Po tylu latach ciagle sie obracam wokół pensji minimalnej.

Tragedia
@Pp

To znaczy że już kolega 15 lat tutaj leko przerobił i dalej został w szeregach firmy wiem kasa kiepska z resztą nie ma tak źle da się przetrzymać tylko żeby dali lepiej zarobić pozdro

Mysłowice
@Pp

3750 po 6 latach. Moim zdaniem i tak mało.

Braki

Gdzie sa srodki do dezynfekcji rak? Na wejsciu smieszny spryskiwacz, na jadalni byl (usunięte przez administratora)i jak na bramie sie zepsul. Zakazen coraz wiecej a tu brak podstawowych srodkow ochrony.Moze to przygotowania do pracy zdalnej na automatach? Ktos?cos?

@Braki

Dokładnie, nie ma nic i nikogo to nie interesuje,tylko patrzycie w te kamery czy nosimy te zaolejone maski.Takich stacji powinno być kilka na hali A nie jedna i to zepsuta. Kto za to odpowiada?

@Braki

To poprostu moze zacznijcie się odzywać. Wiele osób tu pracuje a odzywają się pojedyncze jednostki. Pierwsza osoba która sie powinno (usunięte przez administratora) o brak środków bhp itd ... panow od bhp ..

Diabeł

Jak to jest że rak do pracy nie ma, ludzie sie zwalniają z tego i innego powodu jakim jest ogólny wygląd i atmosfera pracy.. oraz stawki które są śmieszne w porównaniu do charakteru wykonywanej pracy . Firma nie ma pieniędzy na konkretne podwyżki dla pracowników, na odpowiednia motywacje ale na telewizory w idiotycznych miejscach czy zatrudnienie firmy zewnętrznej do kontroli pracownika na zwolnieniu lekarskim już tak.. ? Uważam że zwolnieni powinni być ludzie którzy wlasnie o tym decydują bo to działanie na szkodę firmy . Ciekawe kiedy i czy w ogóle się obudzą.

@Diabeł

Nigdy się nie obudzą. Dodam, że część osób potencjalnie zakażonych, których powinno się wysłać na kwarantanne i zgłosić do sanepidu, zarządzjący wysłali na ....urlopy. Czyli co, te osoby mogą pojechać na wieś odpocząć, bo są na urlopie, a nie na kwarantannie, na której powinni być...... A tych na l4 można kontrolować, bo oni pewnie symulują? Paranoja jakaś, gdzie tu zaufanie, gdzie poważne traktowanie ???? I dziwić się, że nawet ukraińcy tu nie chcą pracować...

J**** M*****

A pan dyrektor dalej swoje śmieci z domu na zakład przywozi??

Filip z konopii
@J**** M*****

A jak myślisz? Z taką mizerną pensyjką to co ma zrobić?

Ed

Nie wieże w takie historie , pewnie se bekę robocie

Cow18
@J**** M*****

A może by tak firma pomyślała nad jakimś dodatkiem covidowym dla osób które narażają się dla firmy i cały czas pracują, w innych firmach takie właśnie dodatki są wprowadzane(pewnie teraz poleje się hejt typu to idź to takiej firmy)ale nie oto chodzi.Kierownictwo idzie na zdalną pracę,w biurowcu wirus a my to co,my dostajemy maski i do maszyn?Może taki dodatek miałby sens.

Dodatek
@Cow18

A z 50zł na rękę byś był zadowolony za to że się narażasz? Wątpię że daliby więcej także nie ma sensu poruszać takiego tematu. A druga sprawa każdego roku były szczepienia na grypę czy w tym roku też będą bo póki co nie widać informacji a zawsze firma pismo wywieszała że w trosce o zdrowie pracowników będą szczepienia

Ti7
@Dodatek

Teraz nic nie dostajesz i się narazasz, a na szczepionce mi nie zależy bo nie korzystam

Porażka
@Dodatek

Ta firma to jeden wielki cyrk

Mikołaj

A macie teraz zdalną prace ?

Zdalny PM
@Mikołaj

Zdalnie pracują wybrani. Reszta to mięso armatnie. Z tego co widać coraz mniej tego mięsa. Dyrekcja nie chce nic mówić ale na zakładzie jest dużo pracowników chorych na COVID. Tylko o tym nie wolno mówić. Na CNC jest pare osób. Na TAPL narazie zwolnienia lekarskie. Niewykluczone że też będą zakażenia. A dyrekcja?? No cóż jak zwykle ... głowa w piasek.

Cnc
@Zdalny PM

U nas na cnc kierownika nie ma już trzeci dzień czyżby bał się przyjść do pracy? A może rzeczywiście jest covid na zakładzie

niesmak pozostaje

Covid covidem prosze państwa, ale ja tutaj z innym zapytaniem Czy mogę wiedziec dlaczego na calym zakladzie tak bardzo cuchnie zwyklymi odchodami? schody, hale nawet przebieralnie musza tak smierdziec? mam rozumiec ze wszystkie firmy kanalizacyjne/ odprowadzania sciekow w okolicach myslowice/katowice/jaworzno przeszly na prace zdalna?

Doctor

Ciekawostką dla fizoli z kilku wydziałów manuli Choroba przewlekła, POChP, to zapalna choroba płuc, która utrudnia przepływ powietrza. Zwężenie płuc występuje najczęściej u osób starszych – zwłaszcza po 60. roku życia. Palacze i osoby pracujące w środowisku, w którym są wyeksponowane na substancje chemiczne są szczególnie narażeni na rozwój POChP w starszym wieku. Uważajta na siebie bo covid szaleje

gdzie doładowanie

Chciałem w nocy zapłacić kartą lunch pass sodexo - okazuje się, że nie jest zasilona przelewem... 15.10... taka jest solidność firmy - a jeśli firma przelała pieniądze, to dlaczego nie wymaga od operatora kart zasilenia konta do 10 każdego miesiąca, bo tak powinna być wypłata, a to zasilenie jest częścią wypłaty... To nie pierwszy raz, że przelewy na lunch passa dochodzą, kiedy im się podoba. Szalone 5 zł za dzień, swoją drogą jaki posiłek regeneracyjny można kupić za 5 zł na dzień??? I jeszcze każą Ci na te pieniądze czekać, chociaż i tak są kredytowane od miesiąca..

meteoryt niklowy

chyba że w Manuli występują meteoryty żelazowo-niklowe...ale nie wiem co bierzesz......ale jest to niezłe

Najniższa krajowa

Chciałeś napisać że za najniższą krajową praca jest wszędzie i dziwię się że ludzie tu przychodzą za takie pieniądze tzn desperaci wracają co im gdzieś nie wyszło lub ukraińcy co jeszcze nie wiedzą jak tu praca wygląda bo tak to chętnych nowych nie widać, bo po co do Manuli jak najniższą krajową wszędzie dostaną a nie tu 3 zmiany, maszyny rozklekotane, kwestia czasu grafik wejdzie, szkoda czasu i nerwów tutaj za te pieniądze

aaa
@Najniższa krajowa

to go nie trać - proste idź tam gdzie dostaniesz więcej a nie trać czasu na marne wpisy na forum.....

@Najniższa krajowa

Ludzie nie przychodzą za najniższą krajową stary pracownik nie ma nawet najniższej krajowej bo w to wliczają premie frekwencyjne i produkcyjne . A teraz dużo nowych przyjęli stawkę mają 3200 +400 premii ( frekwencyjne + produkcyjna ) + Sodexo czyli mają 3700 brutto co stary pracownik może tylko pomarzyć . Gdzie są związku dalej liza (usunięte przez administratora) szefostwu i zero podwyżek co to kurw .... Za firma że przeszkolonych pracowników że stażem ma w (usunięte przez administratora)

KOLO
@Anty

"Gdzie są związku dalej liza" - O CO CHODZI? PO JAKIEMU PISZESZ? 3200 + 400 + BONY.............DOBRE

@KOLO

Zadzwoń sobie na firmę albo do agencji to zobaczysz jaka stawke ci zaproponują i w tedy możesz wypowiadać się na ten temat . A jak byś nie widział co pisze to jest tam taki napis usunięto przez administratora

@KOLO

Zadzwoń sobie do kadr albo do agencji i dowiesz się ile teraz dają na start

Fetor

Co to za smród chemiczny unosi się dziś na taplach,znow ktoś (usunięte przez administratora) do oleju dolal ?

@Anty

Ja po ponad 10 latach pracy mam 3200 brutto a najniższa krajowa goni goni i to fakt że zakład nie docenia starych pracowników

Agencja
@Anty

Ostatnio wrzuciłem ogłoszenie z agencji na wszystkie stanowiska produkcyjne i stawka była 2700 do 3080 brutto

Odor
@Fetor

Niki?? Niki to ty!?

Lulu

Jak słyszę to biadolenie to aż mnie rzuca zwolniłem się nie żałuję kasa trzy razy większa a pisanie zwolnij się służy tylko temu żeby odeszli nie wygodni i zostały owce do strzyżenia nikt nic z tym nie robi bo ci co mogą mają za dużo

Translator

Nie polecam (usunięte przez administratora), (usunięte przez administratora) strata czasu

Jesteśziobro

Mam nadzieję że jak kiedyś wyemigrujesz to też tak zostaniesz potraktowany samolubny baranie

praca.pl

rozumiem że wg. twojej logiki "злодії шахраї" to nie jest hejt - wg mnie to jeszcze podchodzi pod sąd - jeżeli mnie by tak ktoś publicznie nazwał to poszedłbym z tym do sądu. Prawda jest taka że Manuli zawsze płaciło wszystko zgodnie z KP i przed czasem. A już prywatnie - jak nie wiesz co czytasz to uruchom sobie translator (jest coś takiego) translator to nie jest tajna elektronika z stacji kosmicznej Tiangong

gdzie doładowanie
@praca.pl

To nie hejt, to opinia. W przeciwności - do słów "to wypad" . Jak podchodzi pod sąd to idż do sądu. Napisz jak się nazywasz, to zobaczymy, jaką ty masz opinię.... Czy cię wszyscy szanują, bo równy z ciebie gość, czy może jesteś jednym z tych co powodują, że ludzie zwalniają się z manuli.. Manuli płaci na czas, chociaż doładowania lunch passa nie przychodzą już na czas. A manuli właśnie powinno tego pilnować, nikt inny. Ukraińcom chodzi o to, że pracują po 12h, wszystkie soboty, a póżniej wypłata przychodzi okrojona, jak tylko się da - i tu jest sedno sprawy. Stąd takie, a nie inne opinie o manuli. Translator tobie by się przydał, tylko jeszcze takiego nie ma, który by tłumaczył z polskiego na polski..

@gdzie doładowanie

wg. słownika języka polskiego PWN: wypad 1. «krótkotrwałe wyjście lub wyjazd dokądś» 2. «krótkotrwała zbrojna wyprawa» 3. «w grach sportowych: szybkie działanie ofensywne bezpośrednio w kierunku bramki lub kosza przeciwnika» 4. «w szermierce: atak polegający na wyprostowaniu uzbrojonego ramienia i gwałtownym ruchu zawodnika ku przodowi» 5. «w skokach narciarskich: pozycja przy lądowaniu polegająca na wysunięciu jednej narty do przodu i przyklęknięciu na drugiej» co tu obraźliwego czy hejtowego? okrojona wypłata - czyli jaka?? niezgodna z KP?? "doładowania lunch passa nie przychodzą już na czas" - zgłaszałeś to do kogoś z kadr? tylko siedzisz na forum i wylewasz swoje żale...... koniec tematu

Jesteśziobro
@praca.pl

Opinie a tym bardziej hejt nie biorą się z powietrza czy mgły olejowej,jeśli już tak chodzi ci o kodeks pracy to pewnie jakby było dozwolone biczowanie to byście stosowali takie praktyki. Lawirujecie w przepisach i czerpiecie korzyści na nieznajomości przepisów przez waszych pracowników. A powiedz mi taką rzeczczy zrzekanie się dnia wolnego za nadgodziny w sobotę jest okej? Czy chodzi tylko o to że to jest zgodnie z kodeksem pracy?

NIK
@Jesteśziobro

"Lawirujecie w przepisach i czerpiecie korzyści" - TO JEST DOBRE "zrzekanie się dnia wolnego za nadgodziny w sobotę jest okej" - pytanie do działu personalnego lub związków zawodowych "nieznajomości przepisów" - niczego nie tłumaczy....... ja siadam i czytam przepisy i wiem co mogę wymagać od pracodawcy a co nie......i tyle "taką rzeczczy" - dlaczego jesteś taki zdenerwowany??

nik

dlaczego mam ci odpowiedzieć?? nie umiesz wziąć do ręki KP i sam przeczytać (masz z ty problem)??

zasada
@nik

dokładnie się z Tobą zgadzam - siedzą panie w personalnym i co robią?? raz w miesiącu przelew i co dalej?? niech każdy robi to za co mu firma płaci......

@nik

Nie nie mam z tym problemu. To ty masz problem z wyrażeniem własnego zdania i opinii. Wyuczyłeś się paru formułek, sypiesz cytatami z neta i udajesz gwiazdę na go worku. Tak na prawdę jesteś zastraszonym pseudo kierownikiem który wracając do domu otwiera butelkę z alko i leczy swoje zdeptane ego. Ja jestem zwykłym pracownikiem którego prawa są zawsze naciągane do granic możliwości. W tej firmie każdy na siebie.

@Tapl

ok.....już widzę z kim nawiązałem rozmowę więc wolę zakończyć tą bezsensowną korespondencję. idę otworzyć butelkę z alko i leczyć swoje zdeptane ego. Powodzenia w pracy na TAPL (pod warunkiem że napisałeś prawdę).

vip
@Jesteśziobro

a dlaczego mam wyemigrować? w Polsce nie ma pracy?

i to jak!!
@Tapl

Zapomniałeś dodać że do granic możliwości które daje polskie prawo...... więc miej pretensje do tych którzy je tworzą a nie do pracodawcy że z tego korzysta. Rozumiem że ty jak byś miał swoją firmę to miód i mleczko by tam płynęło a robole zarabiali by po 8 kafli.....

@gdzie doładowanie

Przyjmują pod różne agencje a one kroją wypłaty ludzią czy mniej płacą w porównaniu do przepracowanych godzin czy nadgodzin nie jedna osoba już się zwolniła z tego powodu

Kary
@Jesteśziobro

Manuli woli kary płacić niż pilnować się kodeksu pracy i traktować uczciwie ludzi

opie
@Dokładnie

mnie interesuje że Manuli "właściwie" zgodnie z KP płaci.... a agencje niech się martwią o siebie

lolla
@Jesteśziobro

z tym o przepisach się nie zgodzę ..... pracownicy znają przepisy ale nie mają możliwości wykonać takiego posunięcia aby się pracodawca do nich stosował a że pracodawca to włoch a nie np. niemiec to wszystko wygląda jak wygląda. Właściciel, dyrekcja i kierownictwo maja pracowników za tzw mięso armatnie lub cytrynę do wyciśnięcia i wyrzucenia. Byli tacy którzy chcieli coś z tym zrobić ale po krótkim czasie uznali że nie warto się angażować i odeszli stąd wniosek że ta firma to przypadek beznadziejny oczywiście dla pracujących, nie zarządzających. Pozostaje kwestia pracowników produkcji którzy swoją praca utrzymują ten bajzel na powierzchni wody...... Ludzie pracują tu z różnych powodów ..... jedni bo mają blisko inni bo nigdzie indziej nie dostana zatrudnienia a jeszcze inni bo pracują tam od lat i nie chce im się zmieniać zakładu pracy bo się do tych warunków przyzwyczaili ale pośród nich wszystkich procent zadowolonych jest niewielki dlatego w momencie kiedy to wszystko upadnie nikomu nie będzie żal właściciela czy zarządzających .

Praca ma 3 zalety

Podobno praca ma 3 zalety: wypłata, urlop i piątek a jak to się ma w Manuli?wypłata słaba, urlopu nie było w tym roku no i piątek z którego też nie ma się co cieszyć jak wprowadzą znów grafik :D

Kaktus

Niech firma w końcu się przyzna jak policzyła pracownikom z Ukrainy nadgodziny? Mają racje że brakuje im kasy. Numer jaki wywinęła to mistrzostwo świata. Na tum nie koniec. Nie dość że większość z nich postanowiła opuścić szeregi naszej firmy to co poniektórzy będą dochodzić praw w sądzie pracy. Donosy do PIP już poszły. Także ci co wymyślili ten plan z nadgodzinami niech się teraz drapią po głowie.

Zostaw merytoryczną opinię o Manuli Hydraulics Polska S.A.

• Jak się pracuje w Manuli Hydraulics Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Manuli Hydraulics Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 268.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Manuli Hydraulics Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 220, z czego 68 to opinie pozytywne, 60 to opinie negatywne, a 92 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Manuli Hydraulics Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Manuli Hydraulics Polska S.A. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Manuli Hydraulics Polska S.A.